به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید.    |   درخواست تعمیر در محل
امروز شنبه ۸ آذر ۱۳۹۹

رفع ایراد گوشی اپل

رفع ایراد گوشی اپل

آیفون‌های اپل گوشی‌های باکیفیتی هستند، اما این موضوع بدان معنا نیست که این محصولات هیچ وقت دچار مشکل نشده و نیاز به تعمیر پیدا نمی‌کنند. در ادامه به بررسی راهکارهایی برای رفع ایراد گوشی موبایل اپل خواهیم پرداخت.

برخی از مشکلات متداول گوشی در آیفون­‎های اپل بسیار رایج هستند و هر روز کاربران زیادی با آن‌ها مواجه می‌شوند. برای رفع ایراد گوشی‌ اپل راه حل‌ها و روش تعمیر خاصی وجود دارند، که اگر در مورد آن­ها اطلاعات خوبی داشته باشید، خیلی راحت­تر می‌توانید به رفع ایراد گوشی‌های موبایل اپل بپردازید.

۱- خالی شدن شارژ باتری

باتری‌های لیتیوم یونی که در گوشی­های اپل استفاده می‌شود، به مرور و با گذر زمان کیفیت و عملکرد خود را از دست می‌دهد و روز به‌روز از کارایی و کیفیت آن کاسته می­شود. خالی شدن شارژ باتری گوشی­‌های اپل یکی از نشانه‌های پایین بودن کیفیت باتری گوشی است. البته احتمال دارد که به دلیل استفاده زیاد از گوشی، باز ماندن برنامه­‌ها در پس زمینه و هم دلیل بر خالی شدن سریع باتری گوشی باشد. برای رفع این مشکل می­توانید در حد امکان تنظیمات گوشی اپل را روی کاهش مصرف شارژ باتری قرار دهید و برنامه­‌ها و نرم افزارهای اضافی و غیرضروری را از نصب خارج کنید و یا اجرای آن‌ها را متوقف کنید.

۲- خاموش شدن خودکار گوشی اپل

بسیاری از کاربران گوشی‌های اپل خاموش شدن خودکار گوشی را گزارش داده­اند، به گفته بسیاری از کاربران گوشی‌های اپل به صورت خودکار در زمان استفاده و به صورت نامشخص خاموش می‌شود و یا گوشی ری استارت می‌شود.

این مشکل گوشی در بیشتر موارد می­تواند ناشی از ضعیف بودن باتری گوشی و یا ناشی از مشکلات نرم افزاری و یا سخت افزاری گوشی باشد. برای رفع ایراد گوشی اپل ابتدا سعی کنید برنامه‌ها و نرم افزارهای مشکوک روی گوشی خود را پاک کنید، سپس گوشی را به تنظیمات کارخانه باز گردانید. اگر با انجام این کارها مشکل گوشی حل نشد، در آن صورت به تعمیرگاه مجاز و نمایندگی گوشی اپل مراجعه کنید.

تعمیر موبایل در محل با آچارباز
در صورتی که گوشی موبایل شما، دچار هرگونه مشکل نرم افزاری و سخت افزاری شد، با کارشناسان آچارباز در ارتباط باشید و در محل مشکل موبایل را حل کنید. جهت ثبت درخواست کلیک کنید:
درخواست تعمیر موبایل

 

۳- رفع کند شدن سرعت گوشی اپل

یکی دیگر از مشکلات متداول گوشی‌های اپل کند شدن کارکرد گوشی است، که در بسیاری از موارد به دلیل استفاده طولانی مدت از گوشی و همزمان باز بودن تعداد زیاد برنامه­‌ها و نرم افزارها این مشکل می­تواند رخ دهد. برای رفع ایراد گوشی‌های موبایل اپل می­توانید در درجه اول نرم افزارها و برنامه‌های غیرضروری را از روی گوشی حذف کنید و سعی کنید تا حد امکان فضای خالی حافظه گوشی را با پاک کردن برنامه­ها و فایل‌های غیرضروری بیشتر کنید. سپس اگر مشکل برطرف نشد، بهتر است گوشی را به تنظیمات کارخانه باز گردانید.

باز گردان تنظیمات گوشی به تنظیمات کارخانه یکی از بهترین روش‌های رفع ایراد گوشی‌های موبایل اپل است که با مشکل کند شدن و یا تاخیر عملکرد مواجه هستند.

رفع ایراد گوشی اپل

۴- کار نکردن GPS گوشی

یکی دیگر از مشکلات متداول گوشی‌های اپل کار نکردن جی پی اس گوشی در زمانی که نیاز به آن است و یا می‌خواهید برنامه‌ای را اجرا کنید، است. برای رفع ایراد گوشی‌های موبایل اپل در مرحله اول باید از فعال بودن موقعیت یاب گوشی مطمئن باشید. برای انجام این کار به تنظیمات گوشی و موقعیت یاب مراجعه کنید. در مرحله تنظیمات شبکه را بررسی و آن را ریست کنید.

۵- هنگ کردن صفحه نمایش گوشی اپل

گاهی برای برخی از کاربران گوشی­های اپل این اتفاق رخ می‌دهد که در زمان استفاده صفحه نمایش گوشی هنگ کرده و کار نمی‌کند. برای رفع ایراد گوشی‌های موبایل اپل می­توانید در اولین مرحله گوشی را ری استارت کنید. اگر مشکل حل نشد گوشی را به تنظیمات کارخانه باز گردانید. با انجام این کار اگر مشکل از نرم افزارها باشد، حل می‌شود، ولی اگر مشکل سخت افزاری است، در این صورت شاید بهتر است که ال سی دی گوشی را تعویض کنید.

۶- عدم اتصال به وای فای

و صل نشدن دستگاه‌های iOS به wi-fi یکی از مشکلات عمده آیفون است. اما هیچ جای نگرانی ندارد، چرا که با چند مرحله ساده زیر می­توانید آن را حل کنید. برای رفع ایراد گوشی‌های موبایل اپل وای فای را خاموش و دوباره روشن کنید. اگر بلوتوث گوشی فعال است آن را نیز خاموش کنید. اگر همچنان کار نکرد آنگاه باید دستگاه iOS خود را مجدد ریستارت کنید. برای این کار به تنظیمات رفته و سعی کنید، تنظیمات شبکه خود را ریست کنید. این کار شبکه wi-fi و پسوردهای آن را تنظیم یا ریست می‌کند.

 

۷- رفع ایراد کار نکردن دوربین گوشی اپل

برخی از کاربران گزارش داده­اند، دوربین گوشی‌های اپل در برخی از مواقع به جای تصویرگیری یک صفحه سیاه را نمایش می‌دهد که برای رفع ایراد گوشی‌های موبایل اپل بهتر است ابتدا گوشی خود را ری استارت کنید تا مشکل حل شود. برای کار کردن دوباره گوشی تنظیمات دوربین را بررسی کنید و محدودیت‌های استفاده از دوربین را بردارید.

تنظیمات گوشی اپل خود را با مراجعه به مسیر Settings و سپس General و انتخاب گزینه Reset و پس از آن Reset All Settings حذف کنید. برای کار کردن دوباره دوربین گوشی اپل به تنظیمات و قسمت عمومی General بروید و روی قسمت Restrictions   تب کرده و گزینه Allow Camera را فعال کنید. بهتر است که روی Disable Restrictions ضربه بزنید. اگر مشکل حل نشد، دستگاه خود را ریست کنید.

۸- عدم اتصال گوشی به اپ استور

یکی از مشکلاتی که در گوشی­های اپل متداول است، وصل نشدن گوشی به اپ استور است، که برای رفع ایراد گوشی‌های موبایل اپل ابتدا تاریخ و ساعت تنظیمات گوشی را چک کنید و آن را از حالت تنظیم اتومات بردارید و سپس تاریخ و زمان را به صورت دستی وارد کنید. همچنین برای رفع ایراد گوشی‌های موبایل اپل می‌توانید از دیتای سیمکارت کمک بگیرید.

۹- کم شدن نور صفحه نمایشگر

یکی از مشکلاتی که برای برخی از گوشی‌های اپل رخ می‌دهد، کم شدن نور نمایشگر پس از دریافت بروزرسانی است که با وجود تنظیم نور نمایشگر در بالاترین حد خود، باز نور نمایشگر گوشی بسیار کم است. برای رفع ایراد گوشی‌های موبایل اپل می­توانید تنظیمات مربوط به صفحه نمایش گوشی را چک کنید و میزان نور صفحه نمایش را تنظیم کنید.

رفع ایراد گوشی اپل

۱۰- داغ کردن گوشی اپل

یکی از مشکلات متداول گوشی‌های اپل مانند سایر گوشی‌ها داغ کردن گوشی است که برای رفع ایراد گوشی اپل می­توانید از انجام بازی­های سنگین با گوشی تا حد امکان خودداری کنید و یا زمانی که با گوشی بازی می‌کنید به آیفون خود استراحت بدهید تا خنک شود. اما اگر گوشی اپل شما بدون دلیل داغ می‌شود و با حذف بازی‌ها و برنامه‌های سنگین و استراحت دادن به گوشی مشکل برطرف نمی­شود، در آن صورت به نمایندگی گوشی اپل مراجعه کنید.

۱۱- پر شدن حافظه گوشی اپل

یکی دیگر از مشکلات رایج و متداول گوشی­های اپل پر شدن حافظه گوشی است. این مشکل بسیاری از کاربران این گوشی‌ها را بسیار آزار می­دهد، چرا که اجازه نصب برنامه و کارهای دیگر با موبایل را نمی­دهد. برای رفع ایراد گوشی اپل فقط یک راه حل پیش رویتان قرار دارد و آن هم مربوط به پاک کردن اطلاعاتی می‌شود که دیگر نیازی به آن‌ها ندارید. لذا برای رفع ایراد گوشی‌های موبایل اپل اول اینکه اپلیکیشن‌های غیرضروری را حذف کنید و دوم اینکه تمام عکس‌ها و فیلم‌هایی که در گالری اپل ذخیره شده‌اند را به کامپیوترتان منتقل نمایید.

 

۱۲- فریز شدن گوشی‌های اپل

فریز شدن گوشی اتفاقی است که برای اکثر گوشی‌ها با برندهای مختلف پیش می‌آید، که گاهی گوشی در حین استفاده و یا کار هنگ می‌کند و هیچ گونه عکس‌العملی از خود نشان نمی‌دهد، برای رفع ایراد گوشی‌های موبایل اپل می­توانید دکمه هوم و یا پاور گوشی را به طور همزمان فشار دهید و نگه دارید، و یا گوشی موبایل خود را فورس ریست (Force Reset) کنید.

رفع ایراد گوشی اپل

۱۳- کار نکردن دکمه صدای گوشی

برای برخی از کاربران گوشی­های اپل این مشکل پیش آمده که برخی مواقع دکمه صدای گوشی کار نمی­کند، که برای رفع ایراد گوشی‌های موبایل اپل می­توانید برای تغییر حد صدای موسیقی با توجه به استانداردهای جهانی از مسیر Settings > Music > Volume Limit حداکثر صدای آیفون را مشخص کنید. در بعضی از موارد ممکن است صدای گوشی اپل مشکلات عجیبی داشته باشد، اما راه حل ساده خاموش و روشن کردن گوشی معمولا بهترین راه حل است. همانطور که می‌دانید برای خاموش و روشن کردن گوشی کافی است دکمه پاور و هوم را با هم حدود ۱۰ ثانیه نگه دارید تا گوشی اپل شما ریستارت شود.

برای خاموش کردن ساده گوشی هم باید با زدن دکمه پاور و زدن slide to power off عمل کنید.

در آخر باید گفت که با روش‌های گفته شده در بالا می‌توانید به رفع ایرادهای گوشی موبایل اپل بپردازید و آن‌ها را برطرف کنید، ولی اگر با انجام دادن این روش‌ها، مشکلات گوشی رفع نشد، در این صورت به نمایندگی مجار گوشی‌های اپل برای بررسی و تعمیر مراجعه کنید.

در صورتی که گوشی شما دچار نقص فنی و یا ظاهری شد، پیشنهاد می‌کنیم با یک کارشناس متخصص در این زمینه مشورت کنید. در حال حاضر سامانه آچارباز، آماده ارائه خدمت به مشتریان خود است. مشکلات گوشی خود را از طریق سایت و یا اپلیکیشن آچارباز ثبت کنید تا پشتیبان با شما تماس گرفته و در اولین فرصت کارشناس مجرب به محل درخواستی اعزام شود.

 

منبع: digitaltrends.com


نویسنده :

 • Avatar کتی گفت:

  متاسفانه یکی از بزرگترین مشکلات گوشی اپل کم بودن حافظه اونه…این میتونه اعصاب خرد کن ترین مشکلش باشه:))))))))))

 • استفاده از مطالب سایت آچارباز فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به آچارباز است.
  >
  عضویت در خبرنامه

  عضویت در خبرنامه

  با عضویت در خبرنامه آچارباز، جزو اولین نفراتی باشید که از تخفیفات ویژه آچارباز بهره مند می شوید.

  تبریک، با موفقیت در خبرنامه عضو شدید، ایمیلی برایتان ارسال شد، لطفا با مراجعه به ایمیلتان آن را تایید کنید.

  عضویت در خبرنامه

  با عضویت در خبرنامه آچارباز، جزو اولین نفراتی باشید که از تخفیفات ویژه آچارباز بهره مند می شوید.

  تبریک، با موفقیت در خبرنامه عضو شدید.