به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید.    |   درخواست تعمیر در محل
امروز یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹

مشکلات نرم افزاری تبلت اپل

مشکلات نرم افزاری تبلت اپل

تبلت­‌های اپل یکی از باکیفیت‌ترین و بهترین برند تبلت‌های موجود در بازار هستند، با وجود اینکه این تبلت‌ها از فناوری بالایی برخوردار هستند، ولی علیرغم همه این­ها، تبلت‌های اپل هم مانند سایر تبلت‌ها به دور از ایراد و مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری نیستند. در ادامه به بررسی مشکلات نرم افزاری تبلت اپل خواهیم پرداخت.

فارغ از اینکه چه مشکلات سخت افزاری ممکن است، برای تبلت اپل پیش آید، مشکلات نرم افزاری تبلت اپل هم کم نیست. برخی از مهم‌ترین آنها عبارتند از:

۱- هنگ کردن تبلت اپل

یکی از مشکلاتی که برخی از کاربران تبلت اپل بعد از خرید با آن مواجه شدن، هنگ کردن تبلت بعد از شارژ شدن است، که به گفته برخی از کاربران تبلت آیپد پرو، این تبلت در برخی از مواقع بعد از شارژ شدن هنگ می‌کند. به طوری که کلیدهای هوم (Home) یا خاموش و روشن کردن تبلت قادر به انجام هیچ کاری نیست. براساس گزارش کاربران تبلت اپل، این مشکل نرم افزاری مربوط به نسخه ۹٫۱ از سیستم عامل iOS است.

اگر این مشکل تنها مشکل از مشکلات نرم افزاری تبلت اپل باشد، باید گفت که جای نگرانی ندارد و براساس تایید اپل در بروزرسانی‌های آینده به احتمال زیاد رفع خواهد شد. البته به گفته سایت Apple.com با ری استات کردن تبلت اپل می‌توان این مشکل را برطرف کرد.

 

تعمیر تبلت در محل با آچارباز
خدمت تعمیر تبلت در محل آچارباز شامل تعمیر و رفع ایراد تمامی برندها و مدل‌های تبلت می‌شود. تبلت هوشمند و غیرهوشمند شما را در هر منطقه از شهر تهران و کرج که باشید، در محلتان تعمیر خواهیم کرد.
درخواست تعمیر تبلت

 

۲- مشکل متوقف شدن برنامه‌ها و بازی‌ها

یکی دیگر از مشکلات نرم افزاری تبلت اپل مربوط به متوقف شدن برنامه‌ها و بازی‌ها در تبلت اپل است، که برخی از کاربران تبلت اپل با آن مواجه شده‌اند. برای رفع آن در اولین اقدام بهتر است، برنامه را یک بار ببندید و سپس آن را مجدد اجرا کنید، و یا قبل از اینکه برنامه و بازی را روی تبلت خود نصب کنید، از هماهنگی و متناسب بودن آن نرم افزار و بازی با تبلت خود اطمینان حاصل کنید.

۳- مشکل نرم افزار اسپاتیفای (اپلیکیشن موسیقی آنلاین)

یکی از رایج‌ترین مشکلات نرم افزاری تبلت اپل مربوط به نرم افزار اسپاتیفای می‌شود، که برخی از کاربران تبلت اپل آیپد پرو از آن شکایت داشته‌اند. براساس شکایت کاربران و دارندگان این نوع از تبلت‌ها، شرکت اپل در حال بررسی مشکل نرم افزار اسپاتیفای است.

۴- خاموش شدن در زمان شارژ

براساس گزارشی که برخی از کاربران تبلت اپل داده‌اند، یکی از مشکلات نرم افزاری تبلت اپل این است که تبلت در حین شارژ خاموش می‌شود و در واقع اگر به میزان شارژ آن زیاد شود، خاموش می‌شود و یا هنگ می‌کند. براساس گفته‌های برخی از کاربران، آنها تبلت خود را شب به شارژ وصل می‌کنند، و صبح دیگر تبلت روشن نشده است. این مشکل نرم افزاری تبلت اپل به احتمال زیاد، با ارتقاء نرم افزار رفع شود.

 

۵- عدم اتصال به شبکه وای فای

همانطور که می‌دانیم یک تبلت بدون اتصال به اینترنت چندان برای کاربران جالب نیست، در حالی که بنا به گزارش برخی از کاربران تبلت اپل، یکی از مشکلات نرم افزاری تبلت اپل عدم اتصال به اینترنتی وای فای ۴G و ۳G است، که البته در برخی از تبلت‌های اپل مشاهده شده و همه گیر نیست. البته لازم به ذکر است که این مشکل می‌تواند در سایر تبلت‌ها هم به وجود آید و تنها مختص تبلت اپل نیست.

۶- مشکل دوربین

یکی از مشکلات نرم افزاری تبلت اپل مربوط به دوربین این تبلت است، که گاهی عملکرد صحیح و درستی ندارد و در زمانی که کاربر می‌خواهد، عکس یا فیلم بگیرد، دوربین کار نمی‌کند. البته دوربین اپل بسیار پیچیده است و مشکل آن هم می‌تواند نرم افزاری باشد و هم سخت افزای. با این حال، با از کار افتادن دوربین تبلت اپل بخشی وسیعی از جذابیت‌های منحصر به فرد این تبلت از بین می‌رود.

مشکلات نرم افزاری تبلت اپل

۷- فریز کردن و ریست شدن

از مشکلات نرم افزاری تبلت اپل که بسیاری از کاربران این تبلت از آن شکایت دارند، این است که بعد از مدتی کار کردن تبلت فریز می‌شود و یا ریست می‌کند. فریز شدن صفحه نمایش یکی از مشکلات نرم افزاری تبلت اپل است، که گاهی ممکن است برخی از کاربران متوجه فریز شدن صفحه نمایش تبلت شوند.، و احساس کنند که دیگر صفحه نمایش به لمس کردن پاسخ نمی‌دهد.

این مشکل می‌تواند به دلیل استفاده بیش از حد تبلت و یا باز بوده برنامه‌های زیاد در پس زمینه و یا وجود یک برنامه خاص باشد که سبب فریز شدن تبلت می‌شود. باید برنامه‌هایی که مشکل ایجاد می‌کنند را شناسایی کرده و از تبلت حذف کنید.

 

۸- مشکل درخواست مکرر پسورد اپل آیدی

یکی دیگر از مشکلات نرم افزاری تبلت اپل مربوط به اپل آیدی است که از مشکلات قدیمی سیستم عامل iOS است که با وجود بروزرسانی همچنان این مشکل وجود دارد. در برخی مواقع سیستم عامل به صورت مکرر از کاربر پسورد می‌خواهد و حتی بعد از اینکه شما پسورد را وارد کردید، باز مجدد درخواست پسورد می‌کند که این مشکل می‌تواند ناشی از اتصال اینترنت باشد که دستگاه ارتباط برقرار نمی‌کند و یا اینکه دستگاه به سرورهای اپل اتصالی ندارد.

۹- مشکل گیر کردن روی لوگوی اپل

یکی دیگر از مشکلات نرم افزاری تبلت اپل این است که آرم اپل روی صفحه گیر می‌کند. این مشکل اگر چه به ندرت اتفاق می‌افتد، اما ممکن است با یک بروزرسانی نرم افزاری و کرش رخ دهد. که در چنین مواردی آرم اپل در کنار یک صفحه سیاه ظاهر شده و سبب می‌شود که بقیه ویژگی‌های تبلت غیر قابل دسترس باشد و نتوان از آنها استفاده کرد. دلیل اصلی آن می‌تواند وجود مشکل در بروزرسانی نرم افزاری سیستم باشد.

۱۰- مشکل کم و یا قطع شدن صدای تبلت

ممکن است در زمانی که دارید از اسپیکر تبلت به موسیقی گوش می‌دهید، به صورت ناگهانی صدای آن قطع شود، که در این صورت احتمال دارد این مشکل از مشکلات نرم افزاری تبلت اپل و یا مشکل سخت افزاری باشد، که اگر مشکل نرم افزاری باشد، به احتمال زیاد می‌تواند، ناشی از نصب نبودن درایو اسپیکر در تبلت باشد. که با نصب آن مشکل حل خواهد شد، ولی با این حال باید بررسی کنید که آیا مشکل نرم افزاری است و یا سخت افزاری.

۱۱- مشکل صفحه نمایش

برخی از کاربران تبلت اپل آی پد پرو گزارش داده‌اند، که نور سفید رنگی درست چند اینچ بالای دکمه هوم دستگاه آن‌ها ظاهر می‌شود. کاربران با انتشار پستی در انجمن ارتباط اپل گزارش دادند که اپل آیپد پرو دچار مشکلات نرم افزاری شده و در ظاهر نور سفید رنگی درست بالای دکمه هوم روی صفحه نمایش این تبلت ظاهر شده است. به گزارش کاربران این نور از تمامی نقاط صفحه نمایش روشن‌تر است. خبر خوب این است که بسیاری از کاربرانی که با این مشکل مواجه شدند، توانستند با مراجعه به اپل استور تبلت خود را جایگزین کنند.

۱۲- به رسمیت نشناختن آی‌تیونز

برخی از کاربران تبلت اپل گزارش داده‌اند که وقتی تبلت را به دستگاه کامپیوتر متصل می‌کنند، آیتونز قادر به شناسایی و یافتن تبلت اپل نیست و آنها نمی‌توانند با آی تیونر ارتباط برقرار کنند، که عدم شناسایی تبلت اپل توسط آیتونز یکی دیگر از مشکلات نرم افزاری تبلت اپل است.

مشکلات نرم افزاری تبلت اپل

۱۳- کند کار کردن و تاخیر

یکی دیگر از مشکلات نرم افزاری تبلت اپل مربوط به کند کار کردن تبلت می‌شود. که کند کار کردن  و با تاخیر اجرا کردن برخی از دستورات توسط تبلت آیپد می‌تواند به دلیل استفاده از چندین برنامه به طور همزمان روی تبلت باشد و یا به دلیل برخی دیگر از مشکلات نرم افزاری روی دهد.

۱۴- بسته شدن خود به خود برخی از برنامه‌ها

برخی از کاربران تبلت‌های اپل آیپد از برخی مشکلات نرم افزاری تبلت اپل مانند بسته شدن خود به خودی برخی از برنامه‌ها شکایت دارند. این مشکل اگر چه یکی از مشکلات قدیمی تبلت‌های اپل آیپد است، ولی با این حال بسیاری از افراد و کاربران اپل از آن ناراضی هستند و شکایت دارند.

 

۱۵- همگام نشدن برنامه‌ها

همگام نشدن برنامه‌ها از دیگر مشکلات نرم افزاری تبلت اپل است، که بسیاری از کاربران در زمانی که می‌خواهند برنامه‌ای را همگام (sync) کنند، این امکان را ندارند و براساس گزارش برخی از افراد همگام سازی برای دانلود انجام نمی‌شود، البته این مشکل هم در برندهای دیگر تبلت هم امکان دارد وجود داشته باشد.

۱۶- بزرگ نمایش داده شدن آیکون‌ها

گاهی این مشکل برای برخی از تبلت‌های اپل پیش می‌آید، که آیکون‌های روی تبلت بسیار بزرگ نمایش داده می‌شوند و سبب می‌شوند که دیدن دیگر برنامه‌ها و آپشن‌ها به سختی انجام شود. این مشکل می‌تواند به دلیل به هم ریختن تنظیمات تبلت به وجود آمده باشد.

۱۷- بالا نیامدن سیستم عامل تبلت اپل

یکی دیگر از مشکلات نرم افزاری تبلت اپل مربوط به بالا نیامدن سیستم عامل تبلت است، که در بیشتر مواقع به دلیل مشکلات نرم افزاری بوده که برای رفع این مشکل اغلب از روش فلش کردن دستگاه استفاده می‌شود. ولی فلش کردن تبلت باید به دست افراد متخصص و ماهر انجام نشود، تا به تبلت آسیبی وارد نگردد.

مشکلات نرم افزاری تبلت اپل عمدتا به سیستم عامل آن بستگی دارد و در تمامی تبلت‌های اپل ممکن است پیش بیاید. که اگر سر خود و بدون داشتن علم و اطلاعات کافی اقدام به رفع مشکلات نرم افزاری کنید و یا آن را به دست تعمیرکاران غیر ماهر بسپارید، ممکن است مشکل سخت افزاری هم پیش بیاید، در حالی که برای رفع مشکلات نرم افزاری تبلت اپل باید از بروزترین فایل‌های رسمی آیپد و باکس‌های مرتبط با آن استفاده کنید.

پیشنهاد ما به شما آچارباز است. آچارباز سامانه اعزام تعمیرکار به محل، این امکان را در اختیار شما قرار داده تا از طریق سایت و یا اپلیکیشن درخواست تعمیر دستگاه خود را ثبت کنید، تا مشاوران ما با شما تماس بگیرند و در اولین فرصت کارشناس مجرب به محل شما اعزام شوند.

 

منابع:
digitaltrends.com
theverge.com

 

 


نویسنده :

استفاده از مطالب سایت آچارباز فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به آچارباز است.
>

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه آچارباز، جزو اولین نفراتی باشید که از تخفیفات ویژه آچارباز بهره مند می شوید.

تبریک، با موفقیت در خبرنامه عضو شدید.