به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید.    |   درخواست تعمیر در محل
امروز شنبه ۸ آذر ۱۳۹۹

مشکلات متداول گوشی موبایل

مشکلات متداول گوشی موبایل

مشکلات تلفن همراه گاهی اوقات می‌توانند جدی‌تر از چیزی که فکر می‎کنیم باشند، به طوری که ما نتوانیم با اتکا به اطلاعات عمومی خود به رفع این مشکلات بپردازیم. در این بحث به بررسی مشکلات متداول گوشی موبایل می‌پردازیم.

مشکلات حوزه‌ی فناوری از بدترین و ناراحت کننده‌ترین مسائلی هستند که به طور روزمره با آن ها سروکار داریم. کرش کردن سرور، از دسترس خارج شدن وب‌سایت محبوب و یا پاک شدن اطلاعات ذخیره شده روی هارد دیسک، از جمله‌ی این مشکلات تکنولوژیکی هستند که می‌توانند وقت، پول و انرژی زیادی را از ما بگیرند. اما در این بین، شاید ما با هیچ وسیله‌ای به اندازه تلفن‌های همراه به طور روزمره سروکار نداشته باشیم و خراب شدن تلفن همراه می‌تواند بسیاری از برنامه‌های روزانه‌ی ما را مختل کند.

امروزه زندگی بشر به سمتی پیش می‌رود که روز به‌روز، اتکای ما به انواع تلفن همراه و اسمارت فون بیشتر از قبل می‌شود، پس سپردن موبایل به دست یک تعمیرکار برای چند روز متوالی می‌تواند زندگی ما را به طور جدی مختل کند. اما خوشبختانه، برای رفع مشکلات متداول گوشی موبایل، راه حل‌های ساده‌ای وجود دارد.

در این مطلب قصد داریم تا مشکلات متداول گوشی موبایل و اسمارت فون‌های امروزی را به همراه راه حل برای شما ارائه کنیم. البته یادتان باشد که رفع برخی از مشکلات پیشرفته‌ی اسمارت فون‌های امروزی نیاز به کمک افراد متخصص و تعمیرکاران مجاز دارد.

۱-سرعت پاسخ موبایل به فرامین مختلف بسیار کم شده است.

یکی از مشکلات متداول گوشی موبایل که به عنوان اصلی‌ترین مشکل اسمارت فون‌های امروزی شناخته می‌شود، کم شدن سرعت عملکرد دستگاه با گذشت زمان است. به نظر می‌رسد که بروزرسانی‌های جدید برای سیستم عامل، به خصوص برای اسمارت فون‌های قدیمی، در کنار اپ‌هایی که در پس زمینه‌ی دستگاه در حال اجرا هستند، دلیل اصلی پایین آمدن سرعت گوشی هستند. اما اگر اسمارت فون شما قدیمی نیست، ولی با مشکل کاهش سرعت مواجه شده‌اید، چند راهکار ساده برای بهبود عملکرد آن وجود دارد.

 

۲-راه حل: Cache را خالی کرده و فضای حافظه را خالی کنید.

اول با بستن برنامه‌هایی که از آن‌ها استفاده نمی‌کنید کار را آغاز کنید و در تنظیمات گوشی خود، به سیستم عامل اجازه دهید تا از فعالیت اپ‌های غیرضروری در پس زمینه‌ی گوشی جلوگیری کند. در واقع برنامه‌هایی که در حال اجرا در بک‌گراند دستگاه هستند، بخش قابل توجهی از RAM دستگاه را به خود اختصاص داده و باعث کم شدن سرعت گوشی می شوند. همچنین با پاک کردن برنامه‌ها و نرم افزارهای غیرضروری و انتقال عکس، ویدیو و آهنگ‌های درون حافظه داخلی به یک حافظه جانبی و یا کامپیوتر، می‌توانید فضای storage بیشتری را برای اسمارت فون خود ذخیره کنید.

اگر مشکل سرعت اینترنت دارید، اول از همه بین اینترنت دیتا و وایرلس سوئیچ کنید تا متوجه شوید که در کدام حالت سیگنال بهتری دریافت می‌کنید. همچنین بهتر است تا location services (خدمات مکان) یا اپ‌های دیگر روی گوشی که می‌توانند باعث اشغال پهنای باند شوند را ببندید. فقط توجه کنید که مصرف دیتای شما بیش از حد نشود. می‌توانید با تعیین data limit روی مصرف اینترنت خط خود نظارت کنید. اگر مشکل هنگی دستگاه شما به خاطر ضعیف بودن سیگنال شبکه باشد، دیگر کار زیادی از دست شما برنمی‌آید! همچنین اگر تلفن همراه شما به خاطر قدیمی بودن با بروزرسانی‌های جدید سازگاری ندارد، تنها چاره‌ی کار خریدن یک اسمارت فون جدید است!

۳-عمر باتری بسیار کوتاه است

یکی دیگر از مشکلات متداول گوشی موبایل مربوط به باتری می‌شود. اما این مشکل اکثر اوقات به دلیل استفاده‌ی بد کاربر از تلفن همراه اتفاق می‌افتد. به طور معمول بیشتر کاربران با ناآگاهی از نحوه صحیح شارژ اسمارت فون، به طور ناخودآگاه باعث کاهش عمر باتری آن می‌شوند. به هر حال، اگر می‌بینید که شارژ شدن ۱۰۰ درصد باتری گوشی شما بسیار طول می‌کشد و یا باتری دستگاه شما در وضعیت فول شارژ، فقط ظرف چند ساعت خالی می‌شود، تنظیماتی که در ادامه بیان می‌شوند را تغییر داده و اپ‌هایی که مصرف باتری زیادی دارند را پاک کنید.

راه حل: زمان Standby گوشی خود را به حداکثر برسانید.

اول از همه مطمئن شوید که شارژر گوشی شما برای باتری همان گوشی موبایل اوپتیمایز شده باشد. یعنی به عبارت ساده‌تر، به طور حتم باید از شارژر مناسب برای باتری گوشی خود استفاده کنید. در مرحله‌ی بعد، تنظیماتscreen timeout (یعنی زمانی که طول می‌کشد تا صفحه نمایش در صورت عدم لمس شدن به صورت خودکار خاموش شود) را در حالت حداقل (مثلا ۱۵ ثانیه) قرار دهید.

همچنین تا حد امکان روشنایی نمایشگر را در حالت حداقل قرار دهید. اگر گوشی شما دارای حالت ذخیره‌ی نیرو (battery saving mode) است، آن را در حالت اتوماتیک قرار دهید. همچنین اگر برای طولانی مدت به پریز برق و شارژر دسترسی ندارید، به طور دستی حالت ذخیره نیرو را فعال کنید. و در آخر و از همه مهم‌تر، تنظیمات دستگاه را طوری تغییر دهید به که برنامه‌ها و بروزرسانی‌های سیستم در پس زمینه اجرا نشوند.

مشکلات متداول گوشی موبایل

۴-صفحه نمایش گوشی شکسته است

شکستن صفحه نمایش هم از مشکلات متداول گوشی موبایل است. از زمانی که نمایشگر تلفن‌ها از جنس شیشه ساخته شد، دیگر تعجبی نیست که با برخورد یک شی سخت و یا افتادن گوشی، نمایشگر آن بشکند. شکستن صفحه نمایش می‌تواند مشکلاتی را در رابطه با touchscreen دستگاه ایجاد کند. همچنین امکان ورود رطوبت از قسمت شکسته شده به درون گوشی وجود دارد. بنابراین ضروری است تا صفحه نمایش آسیب دیده به سرعت ترمیم شود.

راه حل: اکنون تعمیر کنید و در آینده از تکرار چنین اتفاقی جلوگیری کنید!

اگر صفحه نمایش گوشی شما شکسته است، پیشنهاد می‌شود به سرعت و قبل از آسیب دیدن دیگر اجزای دستگاه، صفحه نمایش را تعویض کنید. پس از آن شما می‌توانید با رعایت نکاتی ساده از تکرار چنین اتفاقی جلوگیری کنید. اول از همه، از پوشش صفحه نمایش و قاب مطمئن برای آن استفاده کنید. اگر شلوارتان تنگ است، گوشی را به هیچ وجه در جیب آن قرار ندهید. بهترین مکان برای نگهداری از یک اسمارت فون بزرگ جثه‌ی امروزی، داخل کیف است.

۵-خیس شدن تلفن همراه

حوادث برای همه‌ی ما اتفاق می‌افتند. یکی از ترسناک‌ترین حوادثی که می‌توان تصور کرد، افتادن تلفن همراه درون آب است که موجب می‌شود نمایشگر آن در اثر آب رفتگی شروع به چشمک زدن و یا رفتارهای غیرطبیعی کند. شاید فکر کنید که آب قاتل تلفن همراه و تمام اطلاعاتی است که درون آن ذخیره کرده‌اید. در واقع آب رفتگی یکی از مشکلات متداول گوشی موبایل است، اما همچنان امیدهایی برای احیای این موبایل‌ها وجود دارد.

راه حل: مراجعه‌ی سریع به یک تعمیرکار تخصصی

موبایلی که درون آن آب وارد شده را باید به تعمیرکار نشان داد. اما قبل از آن می‌توانید چندین کار برای کاهش خسارت وارده به دستگاه انجام دهید. اول از همه باید گوشی خیس شده را به سرعت خاموش کنید. سپس قرار دادن گوشی در درون یک کاسه برنج می‌تواند باعث کاهش رطوبت اجزای داخلی آن شود. به هیچ وجه با باد داغ سشوار تلفن همراه خود را خشک نکنید.

همچنین از روشن کردن موبایل و اتصال آن به شارژر خودداری کنید. حتی اگر فکر می‌کنید که گوشی شما به طور کامل خشک شده است، باز هم خودتان آن را روشن نکنید و این کار را به عهده تعمیرکاران بگذارید. تعمیرکاران می‌توانند میزان آسیب وارد شده را تخمین زده و از بروز مشکلات جدی‌تر جلوگیری کنند. همچنین می‌توانند با جدا کردن اجزا و بردهای داخلی دستگاه آن‌ها را به طور کامل خشک کنند و قطعات معیوب را تعمیر کنند.

۶-گرم شدن بیش از حد گوشی موبایل

داغ شدن هم از مشکلات متداول گوشی موبایل است. همه‌ی ما این مشکل را به خصوص در اسمارت فون‌های قدیمی‌تر تجربه کرده‌ایم. داغ شدن تلفن همراه به باتری لطمه‌ی بسیار زیادی را وارد می‌کند و همچنین باعث کاهش عمر صفحه نمایش می‌شود. در واقع هیچ دشمنی بزرگ‌تر از گرما برای باتری و نمایشگر یک گوشی موبایل وجود ندارد. برخی از افراد گوشی را به محض داغ شدن در درون فریزر قرار می‌دهند! اما چندین راه‌حل بهتر برای رفع این مشکل وجود دارد.

راه حل: فعالیت دستگاه را متوقف کرده و آن را خنک کنید

اول از همه، تلفن همراه خود را از زیر نور خورشید و یا از نزدیکی وسایل گرمازا مثل بخاری دور کرده و آن را در مکانی خشک و خنک، به دور از اشعه خورشید و گرما قرار دهید. پس از دور کردن از منبع گرما، باید به گوشی خود استراحت مطلق دهید. به این صورت که ابتدا دستگاه را در حالت هواپیما قرار داده (یا حداقل وای فای و بلوتوث آن را خاموش کنید)، سپس تمامی برنامه‌های در حال اجرای آن را ببندید. در این حالت به هیچ وجه گوشی را به شارژر متصل نکنید، زیرا عملیات شارژ شدن باعث گرم‌تر شدن باتری شده و همان طور که گفتیم گرما قاتل باتری است.

۷-مشکل کمبود حافظه

با قدرتمندتر شدن دوربین اسمارت فون‌ها و افزایش حجم اپ‌ها و نرم افزارهای مختلف، امروزه مشکل حافظه به موضوعی مهم در بین تلفن‌های همراه تبدیل شده است. شما برای عملکرد روان دستگاه و دانلود کردن محتویات مختلف نیاز به مقدار مشخصی فضا از Storage گوشی خود دارید. خوشبختانه چند راه ساده برای آزاد کردن این فضا وجود دارد.

راه حل: محتویات تلفن همراه خود را به جای حافظه داخلی، روی حافظه‌های جانبی ذخیره کنید.

البته مشکل کمبود حافظه را می‌توان از مشکلات متداول گوشی موبایل در بین افراد پا به سن گذاشته دانست. به طور معمول افراد مسن‌تر علاقه‌ی کمتری به یاد گرفتن تمام قسمت‌های اسمارت فون‎های امروزی نشان می‌دهند. برای مثال بسیاری از افراد حتی در صورت داشتن کارت حافظه جانبی، اطلاعات خود را روی حافظه داخلی اسمارت فون ذخیره می‌کنند، زیرا اکثر اپ‌ها (مثل اپ دوربین، یا اپ‌های انتقال اطلاعات مثل SHARE IT) به طور پیش فرض اطلاعات خود را روی حافظه داخلی ذخیره می‌کنند و شما نیاز به انتقال اطلاعات روی حافظه جانبی دارید.

شما می‌توانید اطلاعاتی نظیر عکس و ویدیو را از حافظه داخلی به یک حافظه جانبی مثل میکرو اس دی یا حتی یک کامپیوتر و یا هارد اکسترنال منتقل کنید. اگر به اینترنت پرسرعت دسترسی دارید، می‌توانید بسیاری از محتویات گوشی خود را روی iCloud یا Google Drive ذخیره کنید.

مشکلات متداول گوشی موبایل

۸-قفل کردن صفحه نمایش

و هفتمین مورد از مشکلات متداول گوشی موبایل، قفل کردن صفحه نمایش یا همان فریز شدن نمایشگر. در این حالت حتی دکمه‌های فیزیکی گوشی (مثل دکمه home) هم ممکن است از کار بیفتند و تنها کاری که از دست شما بر می‌آید، ریستارت کردن و یا خاموش کردن دستگاه است. حتی گاهی اوقات و در دستگاه‌های قدیمی‌تر که باتری جداگانه دارند، ممکن است مجبور به بیرون آوردن باتری و جایگذاری دوباره‌ی آن شوید.

اما وقتی این مشکل به صورت مکرر اتفاق بیفتد چه می‌توان کرد؟ این مورد از مشکلات متداول گوشی موبایل به دلیل کمبود فضای storage، نصب و اجرای بیش از حد اپ‌ها (بیش از حد توان CPU) و گاهی اوقات به دلیل وجود بدافزارها روی گوشی موبایل اتفاق می‌افتد.

راه حل: تمیز کردن حافظه گوشی

همان قدر که تمیز کردن فضای داخلی خانه برای شما اهمیت دارد، باید تمیز کردن فضای داخلی تلفن همراه، دو برابر بیشتر اهمیت داشته باشد! در واقع برای جلوگیری از مشکل قفل کردن گوشی و هنگ کردن آن، باید به طور متناوب اپ‌های در حال اجرا را ببندید، حافظه کش (cache) را خالی کنید، برنامه‌هایی که نیاز ندارید را پاک کنید و برخی از محتوای درون حافظه داخلی را به حافظه‌های جانبی انتقال دهید.

در واقع تمامی این کارها مثل تمیز کردن خانه و بیرون گذاشتن آشغال‌ها است. با انجام مکرر این اعمال خواهید دید که موبایل شما بسیار روان‌تر از گذشته عمل می‌کند. اما اگر نگران ویروسی شدن اسمارت فون و وجود بدافزار روی آن هستید، چه می‌توان کرد؟

اگر شما از گوشی iPhone استفاده می‌کنید، نباید نگران ویروسی شدن دستگاه و وجود بدافزارها و دیگر تروجان‌ها روی آن باشید، زیرا ویروس‌ها جایی در سیستم عامل iOS ندارند. فقط کافی است تا اپ‌های مورد نظر خود را از Apple Store دانلود کنید.

تمام گوشی‌های اندرویدی امروزی هم دارای نرم افزارهای درونی اسکن کننده هستند، پس شما نیازی به نصب نرم افزارهای آنتی ویروس اضافی نخواهید داشت. برای اطمینان خاطر کامل، اپ‌های موردنظر خود را از Google Play store دانلود کنید.

ویندوز فون‌ها هم دارای محافظت در برابر بدافزارها هستند، اما نسبت به iOS و اندروید در برابر انواع ویروس ها آسیب پذیرترند. اگر از یک وینوز فون استفاده می‌کنید، بهتر است تا یک آنتی ویروس معتبر روی آن داشته باشید.

 

تعمیر موبایل در محل با آچارباز
در صورتی که گوشی موبایل شما، دچار هرگونه مشکل نرم افزاری و سخت افزاری شد، با کارشناسان آچارباز در ارتباط باشید و در محل مشکل موبایل را حل کنید. جهت ثبت درخواست کلیک کنید:
درخواست تعمیر موبایل

 

۹-یک اپ خاص مدام هنگ می‌کند

یکی از مشکلات متداول گوشی موبایل که با آن روبه‌رو می‌شویم، هنگ کردن و از کار افتادن مکرر یک اپ است. اپ مورد علاقه شما هر از چند گاهی ممکن است هنگ کرده و از کار بیفتد. اگر تنها یک اپ روی اسمارت فون شما کرش می‌کند، احتمالا آن اپ برای سیستم عامل دستگاه شما اوپتیمایز نشده است و یا آن نرم افزار، خود دارای باگ است. حل این مشکل می‌تواند کمی سخت و گیج کننده باشد.

راه حل: عیب یابی و بررسی با App Developer

ابتدا اپ مورد نظر را ببندید، سپس آن را از روی دستگاه خود حذف کرده و فایل نصبی آن را دوباره دانلود کرده و نصب کنید. با این کار دیتای غیر ضروری اپ که ممکن است باعث کرش کردن آن شوند پاک شده و شاید مشکل شما رفع شود. اگر نمی‌خواهید دیتا را از دست دهید، پس از هنگ کردن دستگاه، یک بار آن را ریستارت کنید. اگر باز هم آن اپ هنگ کرد، بهتر است تا به صفحه‌ی دانلود آن از app store مورد نظر رفته و نظرات دیگر کاربرانی که از این اپ استفاده کرده‌اند را مطالعه کنید. شاید مشکل از خود اپ بوده و در این صورت باید منتظر ارائه آپدیت از طرف توسعه دهندگان برای رفع باگ‌ها باشید.

سپس سری به صفحات اجتماعی توسعه دهنده‌ی اپ بزنید. شاید آن‌ها راه حلی برای رفع مشکل شما ارائه کرده باشند. همچنین شما می‌توانید از این طریق به طور مستقیم با توسعه‌دهندگان نرم افزار مکاتبه کرده و مشکل خود را با آن‌ها در میان بگذارید.

۱۰-تلفن همراه شما به طور مداوم کرش می‌کند

در این حالت مشکل دستگاه فقط محدود به یک یا دو اپ خاص نمی‌شود، بلکه گوشی موبایل گاهی اوقات خود به خود خاموش و یا ریستارت شده، و همچنین در هنگام استفاده به سرعت هنگ کرده و از کار می‌افتد. گاهی اوقات بروزرسانی‌های جدید سیستم عامل می‌توانند دارای باگ‌های محدودی باشند که باعث کرش کردن دستگاه می‌شوند. اما اگر هیچ بروزرسانی جدیدی را انجام نداده‌اید، حل این مشکل می‌تواند کمی سخت شود، زیرا ممکن است مشکل کرش کردن گوشی سخت افزاری بوده که در این حالت باید به تعمیرکار مراجعه کنید.

راه حل: ریستارت و ریست

ریستارت کردن گوشی می‌تواند باعث پاک شدن حافظه موقت دیتای اپ‌های فعال شود. اگر گوشی هنگ کرده و تاچ آن کار نمی‌کند، باید آن را خاموش و روشن کنید. این کار با نگه داشتن طولانی مدت دکمه پاور و یا در صورت امکان با بیرون آوردن باتری انجام می‌شود. سپس سعی کنید تا همانند مورد ۷، فضای حافظه گوشی را کمی خالی کنید.

با انجام مراحل بالا، اگر هنوز هم موبایل شما کرش می‌کند، آخرین راه، بازگشت به تنظیمات کارخانه یا factory reset است. دقت کنید که قبل از انجام این کار باید از تمامی اطلاعات مهم درون دستگاه خود یک نسخه پشتیبان تهیه کنید. اگر پس از factory reset باز هم با مشکل کرش کردن مواجه هستید، احتمالا مشکل دستگاه سخت افزاری بوده و باید آن را به دست تعمیرکاران بسپارید.

۱۱-آنتن‌دهی بد

آنتن دهی و دریافت ضعیف سیگنال، قطعا یکی از مشکلات متداول گوشی موبایل است که باید به آن رسیدگی شود. در اغلب موارد، تغییر تنظیمات گوشی مشکل اتصالات و آنتن دهی ضعیف آن را حل نمی‌کند. گاهی اوقات مشکلات سخت افزاری باعث آنتن دهی ضعیف دستگاه هستند که در این حالت کار چندانی از دست شما بر نخواهد آمد. بنابراین شاید لازم شود که گوشی خود را به یک تعمیرکار متخصص نشان دهید.

راه حل: قبل از تماس با تعمیرکار، تعمیرات خانگی زیر را انجام دهید

مشکل آنتن دهی ضعیف که یکی از اصلی‌ترین مشکلات متداول گوشی موبایل است، منشا سخت افزاری دارد. البته قبل نشان دادن دستگاه به تعمیرکار، چندین بار گوشی خود را ریستارت کنید. سپس اطمینان حاصل کنید که آخرین نسخه از سیستم عامل موبایل خود را نصب کرده باشید. بنابراین به بخش بروزرسانی رفته و ورژن سیستم عامل خود را چک کنید. همچنین حتما مشکل خود را با ذکر مدل دقیق گوشی در اینترنت سرچ کنید.

آخرین نکته‌ای که باید بررسی شود این است که آنتن‌دهی موبایل خود را با آنتن‌دهی چندین دستگاه دیگر مقایسه کنید. شاید دریافت سیگنال منطقه‌ی شما دارای مشکل است و به اصطلاح گوشی شما در نقطه‌ی کور قرار گرفته است. اگر مراحل بالا جواب نداد، با یک متخصص تماس حاصل کنید.

مشکلات متداول گوشی موبایل

۱۲-مشکل اتصال بلوتوث

یازدهمین مورد از مشکلات متداول گوشی موبایل ، مشکل اتصال بلوتوث است. اگر بلوتوث شما با دیگر دستگاه‌ها جفت نمی‌شود، آنگاه مشکل گوشی شما می‌تواند نرم افزاری یا سخت افزاری باشد. این موضوع به احتمال زیاد به سادگی قابل تشخیص نیست، بنابراین با انجام چندین راه حل زیر ممکن است بتوانید منشا مشکل را یافته و آن را حل کنید.

راه حل: عیب یابی!

اول از همه، آیا دستگاه بلوتوثی که می‌خواهید به آن متصل شوید با گوشی شما سازگار است؟ آیا هیچ مانعی سر راه دو دستگاه وجود ندارد؟ آیا تنظیمات هر دو بلوتوث گیرنده فرستنده در حالت visible قرار دارد؟ اگر هنوز مشکل شما رفع نشده، ابتدا بلوتوث هر دو دستگاه را خاموش کنید. سپس دستگاه‌ها را ریستارت کرده و دوباره بلوتوث را روشن کنید. دستگاه‌ها را در کنار یکدیگر قرار دهید و سعی کنید تا آن‌ها را از طریق بلوتوث به هم متصل کنید.

۱۳-پورت شارژ گوشی از کار افتاده است

و آخرین مورد از مشکلات متداول گوشی موبایل، شارژ نشدن آن است. همانند باتری، کابل و پورت شارژر هم پس از مدتی فرسوده شده و از کار می‌افتند. در داخل پورت شارژ گوشی چندین پره‌ی فلزی بسیار ظریف وجود دارد که پس از گذشت مدتی امکان کثیف شدن و یا آسیب رسیدن به آن‌ها وجود دارد. این مشکلات می‌توانند باعث کم شدن سرعت شارژ گوشی و یا از کار افتادن آن شوند. البته مشکل عدم شارژ شدن همیشه از پورت گوشی نیست، بنابراین باید عیب یابی‌های زیر را برای یافتن منبع مشکل انجام دهید.

راه حل: عیب یابی، قبل از مراجعه به تعمیرکار

ابتدا کابل و شارژر گوشی خود را به دقت چک کنید. سعی کنید گوشی را با یک شارژر دیگر شارژ کنید تا متوجه شوید که مشکل از شارژر شما است و یا از پورت شارژ گوشی. همچنین با یک گوش پاک کن و یا مسواک تمیز، به آرامی درون پورت شارژ گوشی را تمیز کنید. درون این پورت با گردوغبار و دیگر ذرات پوشیده می‌شود که مانعی بر سر راه انتقال برق هستند. اگر مشکل شما از شکستن پره‌های ریز درون پورت شارژ گوشی باشد، متاسفانه راهی به جز مراجعه به تعمیرکار ندارید.

حل دیگر مشکلات متداول گوشی موبایل

تا بدین جا ۱۲ مورد از اصلی‌ترین مشکلات متداول گوشی موبایل را برای شما بیان کردیم. اگر دستگاه شما با مشکل دیگری روبه‌رو شده است، یادتان باشد که قبل از مراجعه به تعمیرکار، حتما مشکل خود را در اینترنت سرچ کنید. این کار زمان زیادی را از شما نمی‌گیرد، اما ممکن است تاثیر بسیار مثبتی داشته باشد.

حال در صورتی که گوشی شما دچار نقص فنی شد که قادر به تعمیر آن نبودید، پیشنهاد می‌کنیم با یک کارشناس متخصص در این زمینه مشورت کنید. در حال حاضر سامانه آچارباز، آماده ارائه خدمت به مشتریان خود است. شما مشکلات گوشی خود را از طریق سایت و یا اپلیکیشن آچارباز ثبت کنید تا پشتیبان با شما تماس گرفته و در اولین فرصت کارشناس مجرب به محل شما اعزام شود.


نویسنده :

 • Avatar امیر گفت:

  سلام گوشی ریجستری نشده
  هم مدلش هست اصلا نه تماس میگیره نه شماره اصتراری نه #نه کد میده یا پیام LG K8
  خواهشا کمک کنید

 • Avatar کوروش گفت:

  گوشی من تازگیا هیچ برنامه ای روش نصب میشهً برنام هرو دانلود میکنم اما میگه نصب ناموق بود…حافظه گوشیمم خالیه خالیه

 • استفاده از مطالب سایت آچارباز فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به آچارباز است.
  >
  عضویت در خبرنامه

  عضویت در خبرنامه

  با عضویت در خبرنامه آچارباز، جزو اولین نفراتی باشید که از تخفیفات ویژه آچارباز بهره مند می شوید.

  تبریک، با موفقیت در خبرنامه عضو شدید، ایمیلی برایتان ارسال شد، لطفا با مراجعه به ایمیلتان آن را تایید کنید.

  عضویت در خبرنامه

  با عضویت در خبرنامه آچارباز، جزو اولین نفراتی باشید که از تخفیفات ویژه آچارباز بهره مند می شوید.

  تبریک، با موفقیت در خبرنامه عضو شدید.