به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید.    |   درخواست تعمیر در محل
امروز سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹

مشکلات رایج اندروید ۸

اندروید ۸ و یا اندروید اوریو (Android Oreo) همان طور که از اسم اش پیداست، هشتمین بروزرسانی عمده و نسخه ۱۵ سیستم عامل موبایل اندروید است که در تاریخ ۲۱ سپتامبر ۲۰۱۷ منتشر شد. اگر شما هم از اندروید ۸ استفاده می‌کنید، و دچار دردسر شده‌اید، می‌توانید رایج ترین مشکلات اندروید ۸ را در این مقاله مطالعه کنید. همچنین برای تعمیر در محل گوشی نیز می‌توانید از آچارباز کمک بگیرید.

این نسخه از اندروید، دارای امکانات جدیدی نسبت به نسخه‌های گذشته بوده و یکی از ویژگی‌های اندروید ۸، افزایش سرعت و امنیت آن است. ولی با این حال، به دور از مشکل و ایراد هم نیست، که این مشکلات برخی از کاربران گوشی‌های هوشمند نکسوس ۵ اکس، نکسوس ۶ پی، پیکسل و ییکسل اکس ال را بسیار گیج و سردرگم کرده است. برخی از مشکلات اندروید ۸ عبارتند از:

مشکل بلوتوث

بسیاری از کاربران از بلوتوث اندروید ۸ روی دستگاه‌های خود شکایت دارند. در حالی که برخی از کاربران اندروید ۸ ارتباط با بلوتوث را قطع می‌کنند و به موسیقی گوش می‌دهند. اما کاربران دیگری با مسائلی مانند عدم توانایی متصل شدن بلوتوث با ماشین مواجه می‌شوند و یا در حین ارسال و دریافت تماس بلوتوثی روی دیوار اندروید ۸ با مشکل مواجه هستند.

در کمال تعجب باگ بلوتوث در پیش نمایش توسعه دهنده آن وجود داشت، که حالا این اشکال به نسخه بتای اندروید ۸ هم آسیب رسانده است. از این رو، گوگل این مساله را تایید کرده و انتظار می‌رود، به زودی آن را برطرف کند. بنابراین می‌توان گفت یکی از مشکلات اندروید ۸ مربوط به بلوتوث است، که در این زمینه اندروید ۸ مشکلات جدی دارد، که بهتر است گوگل برای رفع آن فکر اساسی داشته باشد.

مشکل وای فای

عیب و ایراد مربوط به وای فای رایج‌ترین مشکلات اندروید ۸ است که احتمال دارد در هر لحظه بدون اینکه پیام و هشداری دهد، به وجود آید. اگر در حین کار متوجه شدید که سرعت وای فای بسیار کم شده و یا به قطع وصل همراه است، بهتر است ابتدا روتر را چک کنید. چرا که به احتمال زیاد با یکی از رایج‌ترین مشکلات اندروید ۸ مواجه شده‌اید.

ریبوت شدن ناگهانی گوشی (Random Reboots)

یکی از مشکلات اندروید ۸ که برای برخی از کاربران پیش آمده، این است که دستگاه اندروید آنها به صورت تصادفی ریبوت و یا بوت لپ (boot loop) می‌شود. به عبارت دیگر، یکی دیگر از مشکلات اندروید ۸ مربوط به راه اندازه ناخواسته است، که احتمال دارد ابزار نکسوس و یا پیکسلی شما به صورت خود به خود راه اندازی شود. که این مشکل احتمال دارد از بروز نبودن اپلیکشن‌ها و یا پر بودن حافظه کش گوشی باشد. که البته جای نگرانی ندارد.

مشکل نصب اندروید ۸

بسیاری از کاربران با مشکلاتی در زمان نصب کردن اندروید ۸ مواجه شده‌اند. این مشکلات اندروید ۸، زمانی که کاربران تلاش می‌کردند نسخه اندروید خود را نصب و یا بروزرسانی کنند، روی سیستم عامل مشاهده می‌شد، البته ممکن است این مشکلات برای همه پیش نیاید. مشکل نصب از دیگر مشکلات اندروید ۸، است که در هنگام نصب به وجود می‌آید. از جمله مشکلات مربوط به نکسوس و پیکسل که بسیاری از کاربران را سردرگم می‌کند.

برخی از کاربران گزارش داده‌اند که در زمان دانلود بسته بروزرسانی و یا نصب دستی اندروید ۸ دچار مشکل شده‌اند. برای اینکه با مشکل نصب اندروید ۸ مواجه نشوید،  بهتر است این کار را با نهایت دقت انجام دهید و بد نیست قبل از شروع ابتدا یک راهنمای گام به گام برای این منظور پیدا کنید.

خالی شدن باتری

از دیگر مشکلات اندروید ۸ که بعد از نصب احتمال دارد با آن مواجه شوید، مربوط به خالی شدن سریع باتری است. براساس گزارش برخی از کاربران با وجود اینکه شارژ باتری گوشی پر است، ولی بعد از بروزرسانی باتری به صورت ناگهانی تخلیه شده است. که البته جای نگرانی ندارد و با چند دقیقه زمان گذاشتن می‌توان آن را برطرف کرد. چرا که این مشکل در بسیاری از مواقع مربوط به اپلیکیشن‌های ناقص و معیوب است که شارژ باتری را بیش از حد مصرف می‌کنند و موجب تخلیه سریع شارژ باتری می‌شوند.

 

تعمیر موبایل در محل با آچارباز
در صورتی که گوشی موبایل شما، دچار هرگونه مشکل نرم افزاری و سخت افزاری شد، با کارشناسان آچارباز در ارتباط باشید و در محل مشکل موبایل را حل کنید. جهت ثبت درخواست کلیک کنید:
درخواست تعمیر موبایل

 

در برخی موارد با بروزرسانی می‌توان این مشکل را برطرف کرد. در پاره‌ای از موارد بعد از بروزرسانی کامل سیستم عامل شاهد بروز این نقص‌ها در اپلیکیشن‌ها هستیم. با مراجعه به قسمت تنظیمات وضعیت مصرف انرژی آنها را به دقت بررسی کنید و در صورت پیدا کردن اپلیکیشن مورددار آن را غیرفعال یا حذف کنید.

شارژ ابرازها

مشکل مربوط به شارژ ابرازها از دیگر مشکلات اندروید ۸ است، که بیشتر کاربرانی که از نکسوس و پیکسل استفاده می‌کنند از این مشکل شکایت دارند. البته این مشکل بعد از انتشار نسخه‌های جدید اندروید به وجود می‌آید و تنها مختص به اندروید ۸ نیست. برطرف کردن این مشکل تا حدودی وقت گیر است و نیاز به صبر و حوصله دارد.

مشکل در کارکرد و عملکرد اندروید

مشکل هنگ کردن و یا کند شدن رابط کاربری یکی دیگر از مشکلات اندروید ۸ است که بسیاری از کاربران به ویژه افرادی که دارای نکسوس ۵X و یا نکسوس ۶P هستند، بعد از نصب اندروید ۸ شاهد این مشکل در هنگام کارکردن با دستگاه خود خواهند بود. این مشکل برای بسیاری از کاربران آزاردهنده است.

مشکل صدای گوشی

در زمان بروزرسانی اندروید احتمال دارد، با مشکلاتی مانند قطع ناگهانی صدای دستگاه روبرو شوید، و یا حتی زمانی که می‌خواهید صدای دستگاه را افزایش دهید، با مشکل مواجه شوید. این مشکل گاهی اوقات برای برخی از کاربران اندروید ۸ پیش می‌آید، یعنی در زمان پخش صدا با مشکل مواجه می‌شوند و یا یک برنامه و اپلیکیشن خاص قادر به پخش صدا نیست. مشکل در پخش صدا یکی از مشکلات اندروید ۸ است، که برای رفع آن بهتر است برنامه یا اپلیکیشن را از نصب خارج کنید و مجدد نصب کنید.

مشکل در برنامه‌ها و برخی اپلیکیشن‌ها

یکی از مشکلات اندروید ۸ این است که برخی از کاربران بعد از نصب اندروید ۸، متوجه شده‌اند که برخی از نرم افزارها، اپلیکیشن‌ها و سرویس‌ها در عملکرد و کارکرد خود دچار و ایراد شده‌اند که می‌توان گفت یکی از رایج‌ترین مشکلات اندروید ۸ است که بعد از نصب بسته بروزرسانی با آن روبه‌رو می‌شویم. که برای رفع آن در ابتدا بهتر است مجدد دستگاه خود را راه اندازی کنید.

مشکل در اتصال به شبکه مخابرات

یکی از مشکلات اندروید ۸ مربوط به ارتباط پایدار با شبکه‌های مخابراتی است. بی‌تردید برقراری ارتباط با شبکه‌های مخابراتی یکی از مهم‌ترین کارکردهای دستگاه‌های موبایل و یا تبلت است. البته این مشکل را می‌تواند با تغییر تنظیمات و بررسی تنظیمات شبکه رفع کرد. اگر با بررسی وب سایت پشتیبانی گوگل یا انجمن گفتگوی شرکت ارائه دهنده خدمات مخابرات متوجه شده‌اید که سایر کاربران ابزارهای نکسوس و پیکسل با چنین مشکلی مواجه نشده‌اند در گام اول دستگاه را خاموش و روشن کنید، شاید مشکل حل شود.

مشکل در بروزرسانی گوشی

بروزرسانی اندروید، یکی از اصلی‌ترین کارها برای افرادی است که از سیستم عامل اندروید استفاده می‌کنند، چرا که این افراد تمایل دارند با بروزرسانی به موقع و درست اندروید، از امتیازها و ویژگی‌های جدیدی که به سیستم عامل اندروید اضافه شده است، استفاده کنند. در حالی که در برخی مواقع بروزرسانی اندروید دچار مشکل می‌شود.

از این رو، می‌توان گفت یکی از مشکلات اندروید ۸ مانند سایر نسخه‌های آن مربوط به آپدیت اندروید است که بعد از بروزرسانی، دستگاه با کندی و مشکلاتی همراه می‌شود و در بسیاری از موارد بعد از بروزرسانی کاربر شاهد ایجاد مشکل در اجرای برنامه‌های گوشی خواهد بود.

مشکل مولتی تاچ

برخی از کاربران دستگاه‌های پیکسل گزارش داده‌اند که دستگاه‌های آن‌ها پس از بروزرسانی به اندروید ۸ دچار مشکل شده است. از جمله این مشکلات در بخش مولتی تاچ بوده که در ظاهر قابلیت مولتی تاچ از روی دیوایس حذف شده است. این کاربران با شکایت به ردیت و گوگل اعتراض خود را به مشکلات اندروید ۸ در بخش مولتی تاچ ابراز کرده‌اند. به گفته برخی از کاربران مشکل مولتی تاچ گوشی آنها بعد از دریافت و نصب نسخه آزمایشی اندروید ۸ دچار این مشکل شده است.

خاموش شدن ناخواسته گوشی

با وجود این که اندروید ۸ دارای قابلیت‌ها و خصوصیات بسیار زیادی است که در نسخه‌های قبلی وجود نداشت، ولی با این حال برخی از کاربران گوشی‌های گلکسی S8 و S8 Plus اعلام کرده‌اند که با دریافت و نصب اندروید ۸ روی گوشی خود دچار مشکل شده‌اند و این گوشی‌ها به صورت ناخواسته خاموش می‌شود. از این رو، بسیاری از دارندگان گوشی‌های گلکسی S8 و S8 Plus گزارش کرده‌اند که گوشی‌هایشان پس از دریافت و نصب اندروید ۸٫۰ اوریو دچار مشکل خاموش شدن اجباری و ناخواسته شده و بیانیه سامسونگ هم این مشکل را تأیید کرده است.

مشکل اجرا نشدن برنامه‌ها

یکی دیگر از مشکلات اندروید ۸ که برخی از کاربران گزارش داده‌اند، مشکل اجرا نشدن برخی از برنامه‌ها پس از بروزرسانی و نصب اندروید ۸ روی دستگاه‌های خود است. مشکل اجرا نشدن برنامه‌ها با لمس آیکون میانبر آن‌ها از هوم اسکرین (Home Screen) پدیدار می‌شود. البته این مشکل تنها مربوط به اندروید ۸ نیست و سایر نسخه‌های اندروید هم این مشکل را داشتند.

مشکل تنظیم ساعت گوشی

با توجه به این که تعداد مخاطبان اندروید ۸ هر روز بیشتر می‌شود، مشکلات جدیدی هم توسط کاربران این سیستم عامل گزارش می‌شود. براساس برخی از گزارش‌ها، تعدادی از کاربران اندروید ۸ متوجه شده‌اند که در بخش هشدار (ALARM) یا همان تنظیم ساعت هشدار، اندروید ۸ دچار مشکل است. در ظاهر این مسئله تنها درباره برنامه Google Clock صدق می‌کند و تاکنون گزارشی مبنی بر وجود اشکال در دیگر برنامه‌های مشابه داده نشده است.

بر همین اساس بسیاری از کاربران Pixel و Nexus در تالارهای گفتگوی Reddit پست کرده‌اند که امیدوار هستند، گوگل اشکال ذکر شده را با ارائه یک بروزرسانی نرم‌افزاری حل و فصل کند. این اپلیکیشن در اندروید ۸ به درستی وظیفه اصلی خود را انجام نمی‌دهد و در زمان معین شده هشدار نمی‌دهد.

کار نکردن نمایشگر در هنگام Swype

طیف وسیعی از دارندگان گوشی‌های سری پیکسل و نکسوس، در شبکه ردیت (Reddit) مشکلاتی را مطرح کرده‌اند که گویا پس از دریافت آپدیت اندروید ۸ به وجود آمده است. وجه اشتراک این مشکلات، کار نکردن نمایشگر در هنگام سوایپ (Swype) کردن به منظور پاسخ یا رد تماس و یا انجام این عمل در جهت باز کردن قفل نمایشگر است. آن‌طور که به نظر می‌رسد ساکنین مانتین ویو از وجود چنین مشکلی در نکسوس‌ها و پیکسل‌ها آگاهی دارند، با این ‌حال هنوز اطلاعاتی پیرامون نحوه رفع و یا زمان انتشار به‌روزرسانی جدید منتشر نشده است.

درست کار نکردن برخی از تنظیمات

با وجود این که اندروید ۸ برای گوشی‌های اندرویدی شروع به کار کرده اما هنوز برخی از مشکلات اندروید ۸ باقی مانده که باید به روزرسانی شود. طبق گفته‌ی کاربران، در این سیستم عامل مشکلاتی از قبیل اختلالاتی در قسمت wi-fi وجود دارد که بایید درست شود. یا برخی از کاربران گزارش داده‌اند که پس از دریافت و نصب نسخه اندروید ۸ روی گوشی‌های خود، برنامه Shareit و یا Zapya و یا هات اسپات روشن نمی‌شود. و زملنی که قصد ارسال فایلی را دارند، گوشی پیغام we need permission to bluetooth را میدهد و وقتی می‌خواهند فایلی را دریافت کنند دستگاه‌های دیگر گوشی را شناسایی نمی‌کند.

مشکلات داده و اتصال به اینترنت

این هم یکی دیگر از مشکلات اندروید ۸ است، که برخی از کاربران گزارش داده‌اند، که با وجود داشتن بسته‌های اینترنتی فعال، ولی نمی‌توانند به اینترنت وصل شوند و یا از بسته‌های اینترنتی فعال خود استفاده کنند. البته این مشکل عمومیت ندارد، و تنها برای برخی از کاربران و استفاده کنندگان از اندروید ۸ ممکن است پیش بیایند.

به طور کلی باید گفت که برخی از مشکلات اندروید ۸ از نسخه‌های سابق اندروید به جا مانده است و اما با این حال برخی دیگر جدید هستند. از جمله مشکلات اندروید ۸، همان طور که گفته شد به خالی شدن سریع شارژ باتری، اشکالات بلوتوث، اشکالات مربوط به نصب نرم افزار، مشکلات مربوط به بوت، هنگ کردن، مشکلات بروزرسانی، مشکلات گوگل درایو، مشکل لرزش یا چشمک زدن تصویر صحنه و برخی دیگر از مشکلات اشاره کرد، که باید در برابر آنها هوشیار باشید، و هر چه سریع‌تر آنها را رفع کنید.

در صورتی که تبلت و یا گوشی موبایل شما که دارای اندروید ۸ است شما دچار نقص فنی شد و قادر به تعمیر آن نبودید، پیشنهاد می‌کنیم با یک کارشناس متخصص در این زمینه مشورت کنید. در حال حاضر سامانه آچارباز، آماده ارائه خدمت به مشتریان خود است. مشکلات تبلت و گوشی خود را از طریق سایت و یا اپلیکیشن آچارباز ثبت کنید تا پشتیبان با شما تماس گرفته و در اولین فرصت کارشناس مجرب به محل درخواستی اعزام شود.

 

 


نویسنده :

استفاده از مطالب سایت آچارباز فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به آچارباز است.
>

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه آچارباز، جزو اولین نفراتی باشید که از تخفیفات ویژه آچارباز بهره مند می شوید.

تبریک، با موفقیت در خبرنامه عضو شدید.