به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید.    |   درخواست تعمیر در محل
امروز یکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹

مشکلات رایج در انواع ماشین لباسشویی ال جی که نمی‌دانید!

6 مشکل رایج در انواع ماشین لباسشویی ال جی که نمی‌دانید!

ماشین لباسشویی ال جی، به دلیل قیمت و کیفیت مناسب در بازار لوازم خانگی طرفداران زیادی دارد. کیفیت بالای این محصول، تعداد خرابی و تعمیر آن را به شدت کاهش داده است. اما ماشین لباسشویی نیز، گاهی با استفاده مکرر و مستهلک شدن قطعات خراب می‌شود. اینجاست که اغلب کاربران می‌خواهند، به سرعت دلیل خرابی دستگاه را بدانند تا آن را عیب یابی کنند. در ادامه مقاله شما را با انواع مشکلات رایج در ماشین لباسشویی ال جی آشنا می‌کنیم.

آنچه که در این مقاله خواهید خواند:

  • ماشین لباسشویی ال جی روشن نمی‌شود
  • عدم آبگیری ماشین لباسشویی ال جی
  • کند شدن چرخش لباسشویی ال جی
  • استفاده نشدن نرم کننده در جاپودری
  • سرریز شدن مایع نرم کننده
  • ماندن پودر و کف روی لباس‌ها
  • پاره شدن لباس‌ها در ماشین لباسشویی ال جی
  • داغ بودن لباس‌ها پس از خروج از ماشین لباسشویی
  • آب گرم وارد ماشین لباسشویی ال جی نمی‌شود
  • خشک کن لباسشویی ال جی کار نمی‌کند

ماشین لباسشویی ال جی روشن نمی‌شود

دکمه پاور دستگاه را می‌فشارید، اما متوجه می‌شوید که ماشین لباسشویی ال جی روشن نمی‌شود. در چنین شرایطی بهتر است کمی صبر کرده و ابتدا خودتان دستگاه را عیب یابی کنید.

اول پریز برق را چک کرده و از وجود جریان برق در آن اطمینان حاصل کنید. یک وسیله برقی دیگر بیاورید و آن را به برق بزنید و ببینید دستگاه کار می‌کند یا نه.

شاید بسیار ساده به نظر برسد، اما گاهی وجود مشکل در دوشاخه و تبدیل سیم است که مانع از روشن شدن ماشین می‌شود. این را هم بدانید که، نباید برای ماشین لباسشویی از محافظ برق استفاده کنید.

اگر تمام موارد گفته شده را بررسی، اما عیبی در جریان برق دستگاه نمی‌بینید باید به دنبال ایرادات جدی‌تر باشید. یکی از این مشکلات جدی، خرابی قفل درب و میکروسوئیچ معیوب است. میکروسوئیچ در ماشین لباسشویی‌های درب از جلو وظیفه دارد که، از باز شدن درب هنگام کار جلوگیری کند. با خرابی این قطعه، درب بسته نشده و ماشین لباسشویی نیز روشن نخواهد شد.

مشکلات ماشین لباسشویی ال جی
یکی از مشکلات اصلی ماشین لباسشویی، که اکثر کاربران با آن روبرو می‌شوند روشن نشدن ماشین لباسشویی است

عدم آبگیری ماشین لباسشویی ال جی

قبل از اینکه، به مشکل عدم آبگیری ماشین لباسشویی ال جی بپردازیم بگذارید در مورد شیر آب ورودی کمی توضیح دهیم. شیر آب ورودی، وظیفه کنترل جریان آب گرم و سرد را برعهده داشته و دو شلنگ به آن متصل می‌شود. اگر با مشکل عدم آبگیری دستگاه مواجه شدید، ابتدا باید شلنگ‌های متصل به شیر ورودی را جدا کنید. سپس یک سطل زیر آن‌ بگذارید و شیر آب را باز کنید و ببینید که آب از دستگاه خارج می‌شود یا نه. خرابی شلنگ شیر ورودی آب، نیاز به تعویض و یا تعمیر خواهد داشت. اگر این مورد را چک کردید اما متوجه مشکلی نشدید، شاید فقط فشار آب منطقه کم شده است.

تعمیر ماشین لباسشویی در محل با آچارباز
آچارباز با راه‌اندازی سامانه آنلاین اعزام تعمیرکار به محل، مشکلات شما را حل خواهند کرد. گفتنیست ماشین لباسشویی شما از هر نوعی و با هر برندی که باشد، متخصصان آچارباز قادر به رفع آن خواهند بود. شما می‌توانید از هم اکنون درخواست تعمیر خود را ثبت کنید:
درخواست تعمیر ماشین لباسشویی
خطاهای ماشین لباسشویی ال جی
گاهی اوقات این تنها کم شدن فشار آب منطقه است که باعث عدم آبگیری ماشین لباسشویی می‌شود

کند شدن چرخش لباسشویی ال جی

لباس‌ها را طبق روال در داخل دستگاه ریخته‌اید و چرخه شستشو را تعیین کرده‌اید. اما به تازگی متوجه شده‌اید که ماشین لباسشویی دیگر سرعت سابق را ندارد و کند می‌چرخد.

کند شدن چرخش لباسشویی ال جی، به شما خبر از وجود ایراد در دو قطعه مهم را می‌دهد. اولین قطعه خازن بوده که اگر مشکلی داشته باشد، زمان چرخش مخزن لباسشویی ال جی بسیار طولانی می‌شود. اگر خازن به طور کامل خراب باشد، دیگر توانایی چرخاندن مخزن را نخواهد داشت. دومین قطعه، تسمه است که با پوسیدگی و یا شل شدن موجب کند شدن چرخش ماشین لباسشویی می‌شود.

علت کند چرخیدن ماشین لباسشویی
اگر خرابی خازن ماشین لباسشویی جدی باشد، دیگ دستگاه دیگر نمی‌چرخد

پیشنهاد مطالعه

استفاده نشدن نرم کننده در جاپودری

نرم کننده را در داخل محفظه جاپودری ریخته‌اید. اما بعد از پایان شستشو می‌بینید که هنوز نرم کننده در جاپودری مانده است. ماشین لباسشویی از آب و مواد شوینده استفاده می‌کند، املاح موجود در این دو ماده در لوله سیفونی محفظه تبدیل به رسوب می‌شوند. پس اگر زمان زیادی از آخرین باری که جاپودری را تمیز کرده‌اید می‌گذرد، باید آن را بیرون آورده و تمام اجزا را از جمله لوله نرم کننده را با دقت بشوئید. برای تمیز کردن این قطعه، می‌توانید از یک مسواک کوچک کمک بگیرید.

سرریز شدن مایع نرم کننده

در محفظه ماشین لباسشویی، سطح و میزان حداکثری نرم کننده مشخص شده است. پس در هنگام ریختن نرم کننده دقت کرده، تا با مشکل سرریز شدن مایع نرم کننده مواجه نشوید. همچنین می‌توانید قبل از استفاده، اطلاعات نرم کننده را خوانده و از میزان دقیق آن آگاه شوید.

عیب یابی ماشین لباسشویی ال جی
با کثیفی جاپودری و لوله نرم کننده، خواهید دید که بعد از فرایند شستشو همچنان نرم کننده در محفظه باقی مانده است

ماندن پودر و کف روی لباس‌ها

بعد از اتمام چرخه شستشو، لباس‌ها را از لباسشویی بیرون آورده‌ و متوجه نقاط سفید رنگی روی لباس می‌شوید. شاید اولین حدس شما این باشد که، این نقاط سفید رنگ پودر‌هایی هستند که در دستگاه حل نشده‌اند. این نظریه هم درست است، اما بگذارید عامل دیگری که باعث به وجود آمدن این سفیدک‌ها می‌شود را به شما معرفی کنیم.

باید بدانید ماشین لباسشویی نیز، مانند سایر وسایل نیاز به نظافت و تمیزکاری دارد. چرا که بسیاری از کثیفی‌ها و جرم‌ها در طی فرایند شستشو وارد دستگاه شده و در چرخه بعدی دیگر لباس‌ها را آلوده می‌کنند. این آلودگی‌ها خود را به شکل، لکه‌های سفید و در برخی موارد سیاه نشان خواهد داد.

ماشین را تمیز کرده اما باز هم با مشکل ماندن پودر و کف روی لباس‌ها مواجهید؟ گاهی مشکل، از نوع پودر ماشین لباسشویی شما است. شاید ترجیح دهید از برند‌های ناشناخته، پودر‌های لباسشویی ارزان بخرید. شاید هزینه کمتری برای پودر پرداخت کنید، اما کیفیت شستشو و عمر مفید دستگاه را نیز کاهش خواهید داد.

این نکته را هم بدانید که، ریختن مقدار زیادی پودر در داخل ماشین لباسشویی، به معنای شستشوی بهتر لباس نخواهد بود. برای اینکه فرایند آبکشی در دستگاه به مشکل نخورد، میزان پودر و آب باید با یکدیگر تناسب داشته باشد. البته گاهی خرابی موتور نیز، می‌تواند باعث ماندن پودر روی لباس شود. این قطعه وظایفی مانند خشک کردن لباس‌ها، آبکشی و چرخاندن دیگ را انجام می‌دهد و خرابی آن می‌تواند باعث اختلالات زیادی شود.

آموزش تعمیر ماشین لباسشویی ال جی
استفاده از پودر‌های ماشین لباسشویی بی کیفیت و ارزان، تنها باعث کاهش عمر مفید دستگاه خواهد شد

پاره شدن لباس‌ها در ماشین لباسشویی ال جی

متوجه شده‌اید که، لباس محبوبتان در چرخه شستشو ماشین لباسشویی پاره شده است. زمانی برای شستشوی لباس‌های کثیف با دست ندارید، پس می‌خواهید بدانید که چگونه می‌توانید جلوی این اتفاق را بگیرید.

شاید اصلی‌ترین دلیل این اتفاق، اعمال تنظیمات اشتباه برای شستشو باشد. به عنوان مثال لباس‌های ابریشمی و نخی، نباید با برنامه شستشوی لباس‌های پلاستیکی تمیز شوند. شستشوی لباس‌های ضخیم با لباس‌های پنبه‌ای اشتباه است. هر یک از این لباس‌های گفته شده، برنامه و سرعت شستشو مناسب خود را دارند. شما می‌توانید با مراجعه به دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی، از این اطلاعات آگاه شوید.

هرگز لباس‌های لطیف را، با لباس‌های زیپ دار و زمخت قرار ندهید. نوک تیز و فلزی موجود در این  پوشاک، به بافت لباس‌های نازک آسیب زده و آن‌ها را پاره خواهد کرد.

نمایندگی تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی در تهران
ماشین لباسشویی بسته به جنسی که لباس شما دارد، یک برنامه جداگانه برای شست و شوی آن خواهد داشت

داغ بودن لباس‌ها پس از خروج از ماشین لباسشویی

در ابتدا مقاله به شیر آب ورودی اشاره کردیم که وظیفه کنترل جریان آب سرد و گرم را دارد. ماشین لباسشویی شما، برای انجام چرخه شستشو به این دو شیر آب که سرد و گرم هستند نیاز دارد. اگر شیر آب سرد و گرم برعکس و اشتباه وصل شده باشد، لباس‌ها پس از خروج از ماشین لباسشویی بسیار داغ و البته چروک خواهند بود.

آب گرم وارد ماشین لباسشویی ال جی نمی‌شود

چرا آب گرم وارد ماشین لباسشویی ال جی نمی شود؟ خرابی چند قطعه، پشت به وجود آمدن این مشکل هستند. ابتدا باید شلنگ آب را چک کنید. اگر در مکانی که ماشین لباسشویی را نصب کرده‌اید، شلنگ آب گرم وصل نیست، آب گرم هم وارد ماشین لباسشویی نخواهد شد.

اگر اتصالات شلنگ درست است، پس با یک ایراد داخلی در قطعات طرف هستید. در این شرایط تعمیرکاران اغلب، دو قطعه ترموستات و تایمر ماشین لباسشویی را عیب یابی می‌کنند. ترموستات وظیفه دارد دمای دستگاه را ثابت نگه دارد، تایمر‌ها برنامه و زمان شستشو را تعیین می‌کنند. بررسی و رفع ایراد هر یک از قطعات گفته شده، نیاز به مهارت و تخصص دارد پس این کار را به متخصصین بسپارید. برای تعمیر ماشین لباسشویی، درخواست خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

خرابی ماشین لباسشویی ال جی
خرابی شلنگ آب ورودی، می‌تواند مانع از ورود آب گرم به داخل ماشین لباسشویی ال جی شود

خشک کن لباسشویی ال جی کار نمی‌کند

به تازگی احساس می‌کنید که، رطوبت لباس‌ها گرفته نمی‌شود و خشک کن لباسشویی ال جی کار نمی‌کند. قبل از هرکاری از تخلیه کامل آب مطمئن شوید، اگر پمپ تخلیه خراب شده باشد، آب کثیف هم از ماشین لباسشویی تخلیه نشده و لباس‌ها خیس خواهند ماند.

حجم مشخصی لباس را درون خشک کن بگذارید. نه خیلی کم نه خیلی زیاد، اگر مقدار لباس‌ها خیلی کم است می‌توانید همراه آن‌ها تعدادی حوله هم بیاندازید تا فرایند خشک کردن لباس انجام شود.

برای عملکرد هرچه بهتر و بیشتر خشک کن، جریان هوا باید در اطراف آن وجود داشته باشد. در غیر این صورت با لباس‌هایی خیس و مرطوب روبرو خواهید بود.

در این مقاله شما را با رایج‌ترین مشکلات ماشین لباسشویی الجی آشنا کرده و راهکار‌هایی را برای آن‌ها گفتیم. اگر ماشین لباسشویی ال جی شما با مشکلی مواجه شده که نمی‌دانید آن را چگونه رفع کنید، در قسمت نظرات آن را با ما به اشتراک بگذارید.


نویسنده :

ارسال دیدگاهاستفاده از مطالب سایت آچارباز فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به آچارباز است.