به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید.    |   درخواست تعمیر در محل
امروز سه شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۹

تفاوت بین تونر و جوهر در پرینترها چیست؟

تفاوت تونر و جوهر

شما چقدر در مورد نوع کارتریج پرینتر خود می‌دانید؟ آیا شناخت کافی در رابطه با نوع کارتریجی که برای پرینترتان مناسب است دارید؟

کارتریج منبع جوهر پرینتر است و به دو نوع کارتریج تونر و کارتریج جوهری تقسیم می‌شود. اولین نکته‌ای که باید درباره پرینتر خود بدانید این است که با چه کارتریجی سازگار است. زیرا در صورت انتخاب کارتریج اشتباه، صدمات جبران ناپذیری را به دستگاه پرینتر خود  وارد خواهید کرد. این دو نوع کارتریج با یکدیگر متفاوت بوده و هرکدام دارای ویژگی‌هایی خاص هستند.

اگر به دنبال کارتریج مناسب برای چاپگر خود هستید و یا می‌خواهید تفاوت بین تونر و جوهر در پرینترها بدانید با ما همراه باشید.

آشنایی با کارتریج جوهر و کارتریج تونر

کارتریج‌های جوهری حاوی مایعی دارای رنگ یا رنگدانه هستند و در چاپگر‌های جوهر افشان مورد استفاده قرار می‌گیرند.

کارتریج‌های تونر که از پلی استر ساخته شده‌اند، حاوی پودری فشرده هستند و در پرینتر‌های لیزری به کار می‌روند.

می‌توانید در مقاله آشنایی با انواع کارتریج در مورد کارتریج‌های تونری و جوهری بیشتر بدانید. بیشتر مصرف کنندگان پرینتر نمی‌دانند که کارتریج‌های جوهری، خود به دو دسته‌ی کارتریج‌های دای یا رنگی و کارتریج‌های پیگمنت یا دارای رنگدانه تقسیم‌ می‌شوند. البته پرینتر جوهر افشان آن‌ها توانایی پشتیبانی از هردو جوهر را دارد.

تفاوت تونر و جوهر

انواع کارتریج‌های جوهری

جوهر درون کارتریج‌های جوهری بسته به نوع کارتریج می‌تواند مایع رنگی (DYE) یا دارای رنگدانه (PIGMENT) باشد.

جوهر دای از جوهر پیگمنت قدیمی‌تر است، به همین دلیل بیشتر پرینتر‌های جوهر افشان از کارتریج‌های جوهری دای یا رنگی بهره می‌برند.

جوهر دای مایع بوده و نود و پنج درصد از عنصر وجودی آن‌ها از آب تشکیل شده‌است. این جوهر‌ها به راحتی در آب حل می‌شوند و از نظر قیمت بسیار به صرفه‌تر و اقتصادی‌تر از کارتریج دارای رنگدانه هستند.کارتریج دای از کیفیت بالایی برای چاپ تصاویر و محتوا برخوردار است اما چون ضخامت نازکی از رنگ را روی کاغذ چاپ می‌کند، مقاومت کمی دربرابر رطوبت و نور ماورا بنفش دارد. به همین خاطر بهتر است از جوهر دای برای محتواهایی که بیرون از محیط خانه قرار می‌گیرند استفاده نکنیم زیرا نور آفتاب تمام جوهر به کار رفته در آن را محو خواهد کرد. همچنین تماس یک قطره آب با عکسی که با کارتریج دای چاپ شده است می‌تواند عکس چاپی را به کل از بین ببرد.

پیشنهاد مطالعه

جوهر پیگمنت پودری جامد است که در درون کارتریج با آب مخلوط می‌شود، این جوهر به زمان زیادی برای خشک شدن احتیاج ندارد و دوام و ماندگاری بالایی در برابر نور و رطوبت دارد. این جوهر قیمت بالایی دارد و تصاویر را تیره‌تر از حد معمول چاپ می‌کند. اگر اسناد و مدارکی دارید که نگه داری از آنها برای شما مهم است و می‌خواهید برای مدت زمانی طولانی آن را داشته باشید، از جوهر پیگمنت برای چاپ آن استفاده کنید.

تفاوت تونر و جوهر

کدام کارتریج برای پرینتر من مناسب است؟

انتخاب کردن مدل پرینتر ویژگی و تکنولوژی به کار رفته در آن، به همان اندازه انتخاب چاپگر مناسب، باید مورد توجه خریدار پرینتر قرار بگیرد. در هنگام خرید کارتریج قیمت آن را درنظر گرفته و از فروشنده درباره میزان و تعداد صفحاتی که چاپ می‌کند سوال کنید.

اغلب اوقات افراد بعد از گذشت مدت زمانی، متوجه خواهند شد که هزینه تعویض کارتریج بسیار بالاست و این می‌تواند بودجه‌ای که برای پرینتر و فرایند چاپ کنار گذاشته‌اند را تغییر دهد.

حال که در مورد تعویض کارتریج صحبت کردیم، زمان آن رسیده است که درباره کارتریج‌های طرح و اصل بدانیم .

کارتریج‌های اصل توسط کمپانی‌های سازنده پرینتر ساخته شده‌اند و از کیفیت و قیمت بسیار بالایی برخوردار هستند. اگر از کارتریج اصل استفاده کنیم با چندبار تعویض کارتریج، هزینه آن بیشتر از قیمت پرینتر خواهد شد. بنابراین اکثر کاربران پرینتر ترجیح می‌دهند از کارتریج طرح که کیفیت بالا و قیمت پایینی دارد استفاده کنند.

تفاوت تونر و جوهر

اگر کارتریج شما آسیب جدی ندیده باشد، شما می‌توانید آن را بارها و بارها شارژ کنید. باید بدانید که پرینتر‌های لیزری و جوهر افشان هردو قابلیت شارژ کارتریج را دارند اما شارژ کارتریج پرینتر‌های جوهرافشان می‌تواند آسیبی جدی به پرینتر شما وارد کند.

شارژ کردن کارتریج تونری فرایندی تخصصی است و بهتر است آن را به دست افراد ماهر بسپارید. اگر به دنبال کارتریج‌های با کیفیت هستید به سایت پرینت فید مراجعه کنید.

خرید انواع کارتریج لیزری و جوهری پرینتر در پرینت فید
جهت خرید انواع کارتریج لیزری و جوهری با کیفیت، می‌توانید به فروشگاه اینترنتی پرینت فید مراجعه کنید. پرینت‌فید با بیش از ۵۰۰ مدل کارتریج اصل و طرح با کیفیت بالا؛ با تضمین بهترین قیمت و اعطای اعتبار خرید، تجربه‌ای لذتبخش برای شما خلق می‌کند. همین حالا خرید کنید.
خرید کارتریج

کارتریج‌ها در اندازه‌های مختلفی تولید می‌شوند که به طور واضح تاثیر بسزایی بر تعداد صفحات چاپی دارد. پس اگر مصرف کننده‌ای با حجم چاپ بالا هستید، بهتر است از کارتریج‌هایی که بازده بالایی دارند و از حجم جوهر بیشتری برخوردار هستند استفاده کنید. این کارتریج‌ها در دراز مدت بازده، عملکرد و راندمان بیشتری خواهند داشت.

تفاوت تونر و جوهر

پرینتر لیزری بخریم یا جوهرافشان؟

در زمان خریدن پرینتر باید به فکر تامین کارتریج آن باشید. گاهی قیمت کارتریج از پرینتر هم بیشتر است. در اینجا با مقایسه کارتریج تونر و جوهری به شما در انتخاب پرینتر کمک خواهیم کرد.

قیمت کارتریج: وقتی که کارتریج چاپگر لیزری دچار آسیب شود شما به راحتی می‌توانید آن را تعویض کنید. کارتریج‌های تونر ماندگاری بالایی دارند، اما در اثر برخورد با رطوبت خیس شده و غیر قابل استفاده می‌شوند.
ممکن است در هنگام خرید پرینتر قیمت بالای پرینتر لیزری شما را ناامید کند، اما کارتریج‌های آن قیمت کمی دارند و این ویژگی باعث می‌شود به هنگام تعویض و شارژ کارتریج که بارها اتفاق می‌افتد هزینه کمتری پرداخت کنید.

کارتریج‌های تونرمدت زمان ماندگاری بیشتری به نسبت کارتریج‌های جوهری دارند.

دقت در چاپ: چاپگر‌های لیزری سرعت و دقت بیشتری برای چاپ تصاویر دارند و انتخاب اول موسسات و اداراتی هستند که کیفیت چاپ تصاویر برایشان مهم است.

کیفیت چاپ متن در کارتریج‌های تونر و جوهری برای متونی که در آن‌ها از اندازه‌های معمولی قلم استفاده شده یکسان است. اما اگر از فونت‌های کوچکتر از ۱۲pt برای نوشتن متن‌های خود استفاده می‌کنید باید بدانید که کارتریج تونر در این مورد از دقت بیشتری برخوردار است.

ظرفیت چاپ کارتریج: کارتریج‌های جوهرافشان اغلب از ظرفیت چاپ کمتری برخوردار هستند و صفحات کمتری را پوشش می‌دهند. این یعنی مصرف بیشتر کارتریج گران قیمت برای چاپگری که از قیمت پایینی برخوردار است.

با اطلاعاتی که در نکات بالا گفتیم امیدواریم شما را برای خرید پرینتر مناسب یاری کرده باشیم. اگر برای خرید کارتریج مناسب، نیاز به کمک و راهنمایی دارید، می‌توانید با کارشناسان ما در سایت پرینت فید تماس بگیرید.

تفاوت تونر و جوهر

 

تعمیر و شارژ کارتریج در محل با آچارباز
سرویس خدمات شارژ کارتریج در محل شامل ارائه تمامی خدمات شارژ کارتریج و تعمیر انواع کاتریج‌ های لیزری مشکی و رنگی می‌شود که با بهترین تعرفه و قیمت در محل مشتری ارائه می‌شود. کارتریج شما را با هر برندی که باشد، استاندارد شارژ خواهیم کرد.
ثبت درخواست

نویسنده :

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of
استفاده از مطالب سایت آچارباز فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به آچارباز است.

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه آچارباز، جزو اولین نفراتی باشید که از تخفیفات ویژه آچارباز بهره مند می شوید.

تبریک، با موفقیت در خبرنامه عضو شدید.