به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید.    |   درخواست تعمیر در محل
امروز دوشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۹

چرا آب مخزن ماشین لباسشویی تخلیه نمی‌شود؟

آب مخزن ماشین لباسشویی

امروزه با وجود دستگاه‌ها و لوارم خانگی که در بازار هستند، انجام کارهای خانه آسان شده و زمان بیشتری برای رسیدن به امور دیگر دارید. اما در نگهداری این لوازم باید کوشید تا خرابی بار نیاید. در صورت مشاهده کوچک‌ترین مشکلی در لوازم خود باید سریع نسبت به تعمیر آن اقدام کنید. یکی از این مشکلات تخلیه نشدن آب موجود در مخزن ماشین لباسشویی است که باید آن را جدی بگیرید.

شاید یکی از بهترین و کاربردی‌ترین لوازمی که توسط بشر تولید شد، دستگاهی برای شست‌وشوی لباس‌ها است. دیگر زمان آن نیست که لباس‌های خود را داخل وان و با دست بشویید. با وجود آلودگی بالایی که این روزها در شهر وجود دارد، نیاز است که حتما لباس‌های خود را روزانه بشویید. به طور قطع شستن لباس‌ها با دست منطقی نیست و باید یک ماشین لباسشویی با تکنولوژی روز در خانه داشته باشید.

با وجود یک ماشین لباسشویی، لباس‌ها در زمان کوتاهی با مصرف کمترین مقدار آب شسته شده و سریع خشک خواهند شد. دیگر نه خبری از چلاندن لباس است و نه بند رخت در فضای باز نیاز دارید.

حال که این دستگاه تا این حد برای شما کاربردی است، در نگهداری از آن باید حداکثر تلاش خود را داشته باشید. در صورتی که ایراد و یا عملکرد عجیبی در آن دیدید، سریع با یک تکنسین ماهر در این زمینه مشورت کنید.

 

تعمیرات انواع ماشین لباسشویی در محل شما
در صورتی که مخزن ماشین لباسشویی شما نیز دچار هرگونه مشکل شد، می‌توانید درخواست تعمیر خود را در آچارباز ثبت کنید.گفتنیست ماشین لباسشویی شما از هر نوعی و با هر برندی که باشد، متخصصان آچارباز قادر به رفع آن خواهند بود.
ثبت درخواست

 

یکی از مشکلات رایجی که درمورد ماشین لباسشویی با آن روبرو خواهید شد، تخلیه نشدن آب مخزن است. تصور کنید که لباس‌ها را داخل ماشین ریخته‌اید و در حال شستن هستند. ولی زمانی که به مرحله‌ی تخلیه آب و آب‌کشی رسید، ماشین قادر به تخلیه آب نیست. یا اینکه در حالت خاموش، داخل مخزن ماشین لباسشویی آب جمع می‌شود. این مورد با گذشت زمان، قطعات داخلی را فرسوده کرده و می‌تواند آسیب جدی به ماشین وارد کند.

دلیل این مشکل می‌تواند مربوط به مسدود شدن پمپ تخلیه و گرفتگی شلنگ و یا خرابی پمپ باشد.

آب مخزن ماشین لباسشویی

برای رفع مشکلات این‌چنینی خودتان نباید خودسرانه عمل کنید و دست به کار شوید. توصیه می‌کنیم که هرچه سریع‌تر با کارشناس ماهر در این زمینه تماس بگیرید.

تنها کاری که شما قادر به انجام آن هستید تمیز کردن و بررسی پمپ تخلیه است. در قسمت پمپ تخلیه، با گذشت زمان رسوب جمع خواهد شد، با این وجود مسیر تخلیه آب بسته می‌شود. اگر در مناطقی زندگی می‌کنید که در آب شهری رسوب زیادی وجود دارد، باید با فاصله‌های زمانی کوتاه اقدام به تخلیه‌ی خروجی پمپ کرده و آن را بررسی کنید. اغلب سکه‌های کوچک، میخ، پیچ و یا دکمه‌های لباس در این قسمت جمع خواهند شد.

قبل از هرکاری ابتدا اقدام به بررسی پمپ تخلیه کنید. این پمپ در قسمت پایین جلوی ماشین لباسشویی قرار دارد. یک درپوش کوچک در این قسمت وجود دارد که می‌توانید آن را باز کنید و پمپ تخلیه پشت آن قرار دارد. حال به باز کردن درپوش پمپ اقدام کنید. فقط این نکته را خاطرنشان کنیم که باید به‌دلیل خروج آب از داخل پمپ، حتما یک سینی جلوی لبه‌ی ماشین قرار دهید و یا فرش آشپزخانه را جمع کنید.

درپوش پمپ کمی محکم است و برای باز کردن آن فشار زیادی به دست وارد می‌شود. پس مراقب دست خود باشید. اگر موفق به باز کردن درپوش نشدید، با تعمیرکار ماشین لباسشویی تماس بگیرید. تحت هیچ شرایطی با ابزار تیز و برنده اقدام به باز کردن درپوش نکنید.

آب مخزن ماشین لباسشویی

 

بعد از اینکه درپوش پمپ را باز کردید، خواهید دید که در این قسمت مقداری رسوب، دکمه و یا سکه جمع شده و آب ماشین لباسشویی خارج نمی‌شود.

بعد از این کار باید مشکل ماشین لباسشویی برطرف شود. اگر مشاهده کردید که همچنان آب ماشین سخت تخلیه می‌شود و یا در مخزن آب جمع شده، باید با تعمیرکاری ماهر تماس بگیرید.

به طور قطع یافتن یک تعمیرکار متخصص و مورداعتماد آسان نیست. ولی آچارباز با ارائه سامانه تعمیر در محل تعمیرکارانی مجرب، با اطمینان و توانمند می‌تواند اعتماد شما را به خود جلب کند. شما می‌توانید درخواست تعمیر خود را در لینک زیر ثبت کنید:

 

تعمیرات انواع ماشین لباسشویی در محل شما
در صورتی که مخزن ماشین لباسشویی شما نیز دچار هرگونه مشکل شد، می‌توانید درخواست تعمیر خود را در آچارباز ثبت کنید.گفتنیست ماشین لباسشویی شما از هر نوعی و با هر برندی که باشد، متخصصان آچارباز قادر به رفع آن خواهند بود.
ثبت درخواست

 


نویسنده :

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of
استفاده از مطالب سایت آچارباز فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به آچارباز است.