به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید.    |   درخواست تعمیر در محل
امروز جمعه ۲۰ تیر ۱۳۹۹

عیب یابی و تعمیر جاروبرقی

عیب یابی و تعمیر جاروبرقی

جاروبرقی از جمله لوازم خانگی گران قیمتی است که کاربردی زیادی در نظافت هفتگی خانه دارد، استفاده زیاد از جاروبرقی برخی اوقات باعث بروز اختلالاتی در آن می‎شود که در اینجا شما را با برخی از آن آشنا خواهیم کرد.

جاروبرقی خانه را از هرگونه گرد و غبار پاک می‌کند و یکی از پرکاربرد‌ترین وسایل خانه محسوب می‌شود زیرا حداقل هفته‌ای چندبار از آن استفاده می‌شود. همین مسئله موجب می‌شود گاهی شاهد اختلالاتی در آن باشیم. اما بیشتر این اختلالات با دانستن نکاتی، به راحتی حل می‌شود. در اینجا روش‌هایی برای عیب یابی و تعمیر جاروبرقی را بررسی می‌کنیم.

جارو برقی را روشن است اما کار نمی‌کند؟

مشغول نظافت هفتگی هستید و دکمه جاروبرقی را می‌فشارید. اما متوجه می‌شوید جارو برقی روشن نمیشود.

یا اینکه ممکن است مشغول جاروزدن خانه باشید که ناگهان جاروبرقی در حین کار خاموش شده و شما را متعجب می‌کند.

برای اینکه علت خاموش شدن جاروبرقی در حین کار را بدانید، ابتدا به سراغ پریز برق بروید، دوشاخه جاروبرقی را کشیده و یک پریز دیگر را امتحان کنید. ممکن است پریز دچار مشکل شده و برق قطع شده باشد و شما گمان کنید که مشکل از جاروبرقی است.

برای کنترل اتصال برق، از یک ولت‌متر یا فازمتر استفاده کنید. برخی اوقات در پریز برق وجود دارد اما میزان ولتاژ آن پایین است و برای روشن کردن جارو برقی کافی نیست.

عیب یابی و تعمیر جاروبرقی

سیم جاروبرقی آسیب دیده است

با خرابی سیم جاروبرقی، برق به جارو منتقل نشده و در نتیجه جاروبرقی روشن نمی‌شود. باید با احتیاط با سیم جاروبرقی رفتار کرد. هرگونه کشش بی‌اندازه سیم و ریختن مایعات روی آن باعث آسیب دیدن سیم می‌شود.

برخی اوقات از کار افتادن جاروبرقی مربوط به قطع شدن جریان برق درون سیم است. قطعی سیم ممکن است از دوشاخه در امتداد و یا در انتهای سیم باشد. برای اینک از وجود برق، درون سیم آگاه شوید از یک ولت‎متر استفاده کنید.

دکمه خاموش و روشن خراب است

گاهی همه موارد را بررسی می‌کنید و مطمئن می‌شوید هیچ ایرادی وجود ندارد، پس اشکال از کجاست؟

دکمه خاموش و روشن کردن جاروبرقی یکی از مهم‌ترین قسمت‌های جاروبرقی است که کمتر کسی برای عیب‌یابی دستگاه به سراغ آن می‌رود.

این دکمه نیز به مرور زمان دچار فرسودگی شده، شکسته و احتیاج به تعویض پیدا می‌کند و خرابی آن موجب اختلال در عملکرد دستگاه خواهد شد.

تعمیر جارو برقی در محل

لوله جاروبرقی نشکسته؟

لوله جاروبرقی را به دقت بررسی کنید و مطمئن شوید که نشکسته و یا پیچیده نشده باشد. لوله شکسته می‌تواند قدرت مکش جاروبرقی را کاهش داده و از کارایی آن بکاهد. اگر متوجه خرابی در لوله جاروبرقی خود شدید به سرعت به تعمیرگاه مراجعه کنید و یا از ضمانت دستگاه استفاده کنید. در نگهداری لوله جاروبرقی کوشا باشید زیرا ممکن است دستگاه شما دیگر تحت ضمانت شرکت سازنده نباشد و لوازم آن نیز در بازار یافت نشود.

اگر به دنبال تعمیرکاری ماهر و متخصص برای عیب‌یابی جاروبرقی خود هستید و قیمت‌های بازار شما را گیج کرده‌است، کافیست سری به سایت آچارباز بزنید و درخواست خود را در آن ثبت نمایید.

به جاروبرقی استراحت بدهید

گرم شدن بیش از اندازه جاروبرقی می‌تواند به موتور آن آسیبی جدی وارد کند. به یاد داشته باشید که جاروبرقی را بعد از ۱۰ الی ۱۵ دقیقه کار کردن، خاموش کرده و اجازه دهید دقایقی موتورش خنک شود.

عیب یابی و تعمیر جاروبرقی

موتور دستگاه را کنترل کرده‌اید؟

یک موتور خراب، جاروبرقی را از کار می‌اندازد، اما این نکته را هم به یاد داشته باشید که خرابی موتور از موارد دیگری سرچشمه می‌گیرد. فیلتر‌های کثیف و خرابی سیم از جمله مواردی هستند که می‌توانند بر روند عملکرد درست موتور تاثیر بگذارند.

اگر کارکرد یکی از اجزای دستگاه دچار مشکل شود و ارتباط آن با بقیه موارد قطع شود، موتور روشن نخواهد شد. اگر موتور سوخته را به برق وصل کنید، آن موتور روشن نخواهد شد زیرا تمامی اتصالات آن سوخته است.

برق را به موتور جاروبرقی متصل کرده‌اید و موتور روشن می‌شود اما قدرت چندانی ندارد، در اینجا مشکل می‌تواند کثیفی کلکتور، خرابی یاتاقان و نیم سوز بودن موتور باشد. برای تمیز کردن کلکتور می‌توانید از تینر‌های قوی و یا بنزین استفاده کنید، استفاده از مواد پاک کننده برای تمیز کردن این قطعات الکترونیکی، آسیب‌هایی جدی به دستگاه شما وارد می‌کند. نیم‌سوز بودن موتور یک مرحله قبل از سوختن کامل آن است، موتور قدرت کمی دارد اما به کار خود ادامه می‌دهد تا تمامی اجزای آن بسوزد.

بهتر است این کار را به یک متخصص بسپارید و از تعمیر درست وسیله خود مطمئن شوید، سری به سایت آچارباز بزنید و درخواست تعمیر جاروبرقی خود را در آن ثبت کنید.

تعمیر جارو برقی در محل

چرخ‌های جاروبرقی را چک کنید

به چرخ‌های جاروبرقی خود نگاه کنید. آن‌ها وظیفه حمل و نقل دستگاه شما را برعهده دارند، چرخ‌های شکسته و نامناسب می‌تواند کار با جاروبرقی را سخت کرده و راندمان آن را کاهش دهد.

فیلتر جاروبرقی

فیلترهوا یکی از مهم‌ترین قطعات جاروبرقی است که به سرعت کثیف شده و می‌تواند راندمان جاروبرقی را پایین بیاورد. اگر با این قطعات، با احتیاط هم رفتار کنید، باز هم احتیاج به بررسی و بازدید دارند. زیرا اگر این فیلتر‌ها مسدود شوند جاروبرقی قدرت مکندگی خود را از دست می‌دهد.

عیب یابی و تعمیر جاروبرقی

هوای خروجی از جاروبرقی بوی بدی دارد

بوی بد جاروبرقی می‌تواند علل مختلفی داشته باشد. اما این علل به راحتی با به کار بردن چند ترفند ساده قابل حل است. از باقی‌مانده مواد غذایی گرفته، تا موی حیوانات خانگی که درون کیسه جاروبرقی جمع می‌شوند، می‌تواند دلیل اصلی بوی بد جاروبرقی باشد. پس اگر از جاروبرقی کیسه‌ای استفاده می‌کنید باید هرچند وقت یکبار آن را تعویض کنید.

مورد دیگر می‌تواند به خاطر کثیفی فیلتر‌‌های جاروبرقی باشد، فیلتر‌های جاروبرقی را با مواد طبیعی تمیز کنید، اما اگر کار از تمیز کردن گذشته و بسیار کثیف و فرسوده هستند، باید آنها را تعویض کنید.

اگر جارو برقی سطلی دارید دید کاملی نسبت به گرد و غبار و کثیفی جمع شده خواهید داشت. زیرا قادر هستید تمام آلودگی و گردوغبار را مشاهده کنید. برای تمیز کردن جاروبرقی، مخزن را خالی کرده و با آب سرد بشویید و از یک پارچه تمیز برای خشک کردن مخزن استفاده کنید.

تعمیر جاروبرقی

جاروبرقی مکش ندارد

جاروبرقی را روشن کرده‌اید و در حین کار متوجه شده‌اید که قدرت مکش بالایی ندارد. این یعنی جاروبرقی شما بزرگ‌ترین ویژگی خود را از دست داده است. اما قبل از اینکه برای خرید جاروبرقی جدید پول جمع کنید، آن را عیب‌یابی کنید و ببینید چرا جاروبرقی مکش ندارد. البته بهترین کسی که می‌تواند در این امر به شما کمک کند، متخصص تعمیر جاروبرقی است.

کیسه جاروبرقی پر است

اگر احساس می‌کنید جاروبرقی شما قدرت مکش خود را از دست داده است و دیگر گردوغبار را با قدرت جمع نمی‌کند به سراغ کیسه آن بروید. یک کیسه پر می‌تواند قدرت جاروبرقی را تا حد زیادی کاهش دهد. کیسه را خالی کنید و یا اگر از کیسه‌‎‌های یکبار مصرف استفاده می‌کنید آن را تعویض کنید. اگر جاروبرقی شما سطلی است، راه حل آسان است، سطل را درآورده و گرد و غبار درون آن را خالی کنید.

تعمیر جاروبرقی

وضعیت لوله جاروبرقی را بررسی کنید

لوله جاروبرقی خود را بردارید و درون آن نگاه کنید، هرگونه انسداد و گرفتگی می‌تواند یکی از علت‌های کم شدن مکش جاروبرقی باشد و قدرت آن را کاهش دهد.

اگر هوایی به درون جاروبرقی برسد قدرت مکش آن را کم می‌کند. به لوله‌ها دست بکشید و با دقت بررسی کنید، وجود هرگونه سوراخ یا بریدگی روی لوله می‌تواند مکش جاروبرقی را تا حد زیادی کاهش دهد. اگر لوله جاروبرقی پارگی داشته باشد باید تعویض شود.

جاروبرقی بوی سوختگی می‌دهد

اگر در هنگام کار با جاروبرقی از آن بوی سوختگی استشمام می‌کنید این بدین معنی است که یکی از قطعات جاروبرقی کار خود را به درستی انجام نمی‌دهد.

۱- در قدم اول ابتدا جاروبرقی را خاموش کنید و دمای اتاق را چک کنید جاروبرقی نباید در دمای بالا کار کند. کابل جاروبرقی و پریز را با دقت بررسی کنید اگر احساس گرما می‌کنید این یعنی یکی از این موارد اتصالی پیدا کرده است.

۲- فیلتر‌های مسدود شده و کثیف و یا کیسه پر در جاروبرقی، می‌تواند به موتور آن فشار وارد کند و جارو را بیش از اندازه گرم کند. برای رفع این مشکل کیسه را خالی و فیلتر را تعویض کنید. به یاد داشته باشید که فیلتر‌ها کار تهویه و هوارسانی به موتور را انجام می‌دهند. کثیفی این قطعه می‌تواند در این روند اختلال ایجاد کرده و هوا را به موتور نرساند. درنتیجه موتور بیش از اندازه داغ شده و نیم‌سوز می‌شود.

بعد از تعویض کیسه و فیلتر، دوباره جاروبرقی را روشن کنید. اگر هنوز هم جاروبرقی بوی سوختگی می‌دهد، باید با یک تعمیرکار جاروبرقی در این مورد مشورت کنید. برای یافتن متخصص به سایت آچارباز مراجعه کنید و درخواست خود را در آن ثبت کنید.

۳- به سراغ موتور جاروبرقی بروید و آن را بررسی کنید. گردوغبار جمع شده توسط جاروبرقی روی موتور آن می‌نشیند. تجمع بیش از اندازه گردوغبار می‌تواند عملکرد موتور را دچار مشکل کند.

اگر یکی از اجزای موتور دچار اختلال شود، موجب داغ شدن بیش از اندازه موتور خواهد شد. همچنین داغی بیش از اندازه باعث بلند شدن بوی سوختگی از موتور می‌شود.

مشکل سوختن یا نیم‌سوز شدن موتور جاروبرقی بیشتر مربوط به جاروبرقی‌های قدیمی است. بر اثر استفاده بیش از اندازه و مستهلک شدن اجزای درون موتور ممکن است در حین کار یکی از قطعات موتور بسوزد و بوی سوختگی جاروبرقی همه جا را پر کند.

تعمیر جاروبرقی

علت خاک دادن جارو برقی

تصور کنید مشغول جاروکردن اتاق خود هستید و می‌خواهید همه جا را برق بیاندازید، اما متوجه می‌شوید جاروبرقی همزمان با اینکه خاک را به درون خود می‌کشد، گردوغبار و خاک را به بیرون می‌فرستد. چه مسئله‌ای موجب این اتفاق شده است؟

۱- تسمه جاروبرقی یکی از مهم‌ترین اجزای این دستگاه است که صدمه دیدن آن باعث کاهش مکش جاروبرقی، داغ کردن موتور و البته موجب خاک دادن جاروبرقی نیز می‌شود.

بررسی و تعویض تسمه، کاری سخت است و تعمیر آن بدون تجربه و مهارت می‌تواند خسارات جدی در جاروبرقی ایجاد کند. کار تعمیر جاروبرقی را به یک متخصص بسپارید، اگر در پیدا کردن یک متخصص ماهر و با تجربه، سردرگم هستید، به سایت آچارباز سر بزنید و درخواست خود برای پیدا کردن تعمیرکار را ثبت نمایید.

۲– کیسه و مخزن نقش مهمی را در قدرت مکش و سالم ماندن جاروبرقی ایفا می‌کنند. اگر کیسه یا مخزن جاروبرقی پر شده باشد دیگر فضایی برای گنجاندن گرد و غبار وجود نخواهد داشت به همین دلیل جاروبرقی آن‌ها را به بیرون می‌ریزد.

تعمیر لوازم برقی در محل

بهترین تعمیرکار جاروبرقی در تهران

نمی‌توان تعمیر جاروبرقی را به دست هرکسی سپرد، زیرا جاروبرقی از لوازم خانگی گران‌قیمت است و یک حرکت اشتباه در تعمیر آن می‌تواند صدمات جبران ناپذیری به بار آورد. بهتر است برای تعمیر جاروبرقی به دنبال یک تعمیرکار ماهر و متخصص باشیم که در کمترین زمان وسیله را تعمیر کرده و آن را در اختیار ما قرار دهد.

برای یافتن بهترین تعمیرکار جاروبرقی در تهران، کافیست سری به سایت آچارباز بزنید و درخواست تعمیر خود را در آن ثبت نمایید و منتظر تماس پشتیبانان آچارباز باشید.

 

تعمیر جارو برقی در محل با آچارباز
خدمت سرویس و تعمیر جاروبرقی و تعمیر جارو شارژی آچارباز، یک تعمیرکار سیار جاروبرقی است که جاروبرقی و جارو شارژی شما را عیب‌یابی کرده و مشکلاتی که دارد را برطرف می‌کند. اگر در حین کار، جاروبرقی و یا جارو شارژی شما خاموش شد، از طریق اپلیکیشن خدمات سیار آچارباز، درخواست تعمیر جاروبرقی را ثبت کنید.
درخواست تعمیر جارو برقی


نویسنده :

 • Avatar سیما گفت:

  کاهش مکش جاروبرقی میتونه به خرابی لوله جاروبرقی هم ربط داشته باشه؟

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   بله، شکستگی در لوله جاروبرقی و یا پارگی در خرطومی جاروبرقی می تواند باعث کاهش قدرت جاروبرقی شود. شما میتوانید برای تعمیر جاروبرقی، درخواست خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

 • Avatar سمیرا گفت:

  خیلی ممنون از مطلب خوب شما…یه چند وقتیه که دکمه جاروبرقی من که برای جمع کردن سیم بود از کار افتاده و سیم رو به داخل نمیکشه خلاصه که خیلی بد شده…برای ثبت تعمیر جاروبرقی باید چیکار کنم؟

 • استفاده از مطالب سایت آچارباز فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به آچارباز است.
  >