به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید.    |   درخواست تعمیر در محل
امروز شنبه ۸ آذر ۱۳۹۹

مشکل نرم افزاری گوشی اچ تی سی

مشکل نرم افزاری گوشی اچ تی سی

اچ تی سی یکی از برند‌های خوب موبایل به شمار می‌رود که طی سالیان اخیر تعداد مدل‌های بسیار متنوعی از گوشی‌های موبایل را تولید و ارائه کرده است. در ادامه به بررسی برخی از مشکلات نرم افزاری گوشی اچ تی سی می‌پردازیم که راهکارهایی نیز برای آن‌ها ارائه داده شده است.

برندهای بسیار متفاوتی برای گوشی‌های همراه در بازار الکترونیک به چشم می‌خورد که هر کدام از ویژگی‌ها و خصوصیات خاص خودشان برخوردار هستند. شرکت اچ تی سی کمپانی تایوانی است که در سال ۱۹۹۷ میلادی، فعالیت رسمی خود را شروع کرد. نخستین مدل از گوشی‌های اچ تی سی، Nexus بود. بسیاری از پارامتر‌ها می‌تواند دلیل اصلی مشکل نرم افزاری گوشی اچ تی سی باشد ولی به طور کلی این کمپانی به دو دلیل اصلی شناخته شده است:

 1. طراحی بسیار مناسب و حرفه ای
 2. ایجاد یک رابطه بسیار مناسب برای کاربر با گوشی‌های همراه

این شرکت بزرگ توانسته است با گوشی‌های اندرویدی خود یک برند جهانی از تلفن همراه را برای علاقمندان این مدل گوشی‌ها رقم بزند. کمپانی اچ تی سی در سال ۲۰۰۸ نخستین موبایل اندرویدی هوشمند خود را با نام T-Mobile G1  وارد بازار الکترونیک و موبایل کرد و این روند طولی نکشید تا این که در سال ۲۰۰۹ مجدد مدل بعدی تولید و ارائه شد. این خط به همین منوال به کار خود ادامه داد، تا اکنون که این برند جهانی در کنار مشکل نرم افزاری گوشی اچ تی سی، به تولیدات خود ادامه داده است و گوشی‌های با کیفیتی را به بازار عرضه کرده است.

 

تعمیر موبایل در محل با آچارباز
در صورتی که گوشی موبایل شما، دچار هرگونه مشکل نرم افزاری و سخت افزاری شد، با کارشناسان آچارباز در ارتباط باشید و در محل مشکل موبایل را حل کنید. جهت ثبت درخواست کلیک کنید:
درخواست تعمیر موبایل

 

تغییر رنگ‌های صفحه نمایش در گوشی‌های اچ تی سی به چه دلیل است؟

برخی از صاحبان گوشی‌های موبایل اچ تی سی از تغییرات رنگ در این موبایل‌ها شکایت می‌کنند. به نحوی که ممکن است بعد از مدتی استفاده از آن‌ها، رنگ‌های صفحه نمایش دقیق و کامل دیده نشوند، یا این که در برخی از زوایا رنگ‌ها به درستی به چشم نیایند.

با وجود این مشکلات ذکر شده، در این حالت بیشتر رنگ زرد و یا قرمز تم قالب را به خود می‌گیرد. برای راه حل این مشکل باید از برنامه‌های نرم افزاری اصلاح‌گر مانند اکولایزر صفحه نمایش استفاده کنید. این نرم افزارها کمک می‌کنند که تعادل رنگ در این حالت به حالت اولیه خود باز گردد. در برخی موارد نیز می‌توانید با بررسی در تنظیمات رنگ صفحه نمایش را تنظیم کنید و سه رنگ اصلی را با کمک جابه‌جایی لغزنده‌ها به حالت دلخواه و مناسب در آورید.

میزان روشنایی صفحه نمایش نیز در این وضعیت بسیار مهم و تاثیرگذار است. فراموش نکنید که می‌توانید با کم و زیاد کردن روشنایی صفحه نمایش در تنظیم رنگ‌ها نیز دخیل باشید.

مشکل نرم افزاری گوشی اچ تی سی

نور زیاد صفحه را چگونه متعادل کنیم؟

از دیگر مشکل نرم افزاری گوشی اچ تی سی می‌توانیم به نور بسیار زیاد و روشن صفحه نمایش اشاره کنیم. کاربرانی که با استفاده از عینک آفتابی از گوشی اچ تی سی استفاده می‌کنند، یا این که در فضای باز از گوشی اچ تی سی استفاده می‌کنند در دیدن صفحه نمایش کمی مشکل خواهند داشت.

بیشتر مدل‌های گوشی اچ تی سی در فضای باز هر میزان هم که تنظیم شده باشند، همچنان صفحه‌ای بسیار تیره و تاریک دارند، به خصوص زمانی که بخواهید عکس سلفی بگیرید به راحتی نمی‌توانید صفحه نمایش را ببینید. بهترین راه حل برای این مشکل گوشی اچ تی سی این است که هنگام عکاسی گوشی خود را در حالت عکاسی از منظره قرار دهید تا موقعیت بهتری از دید را در اختیارتان قرار دهد. بالا بردن میزان نور صفحه نیز زمانی که با عینک آفتابی کار می‌کنید تا حدی در رفع این مشکل موثر خواهد بود.

بالا بودن شدت صدا‌ها در گوشی اچ تی سی

برخی از کاربران گوشی اچ تی سی از بالا بودن صداها در گوشی اچ تی سی شکایت می‌کنند. مشکل نرم افزاری گوشی اچ تی سی در زمینه صدا این است که حتی زمانی که صدای گوشی را هم کم می‌کنید باز صدای زنگ بسیار زیاد است و این حالت می‌تواند در مکان‌های آرام کمی آزار دهنده باشد. این مشکل رابطه مستقیمی با تنظیمات صفحه نمایش دارد. به این صورت که اگر روشنایی صفحه نمایش گوشی بیش از ۵۰ درصد باشد بیشتر نویزها از کار می‌افتند و خاموش می‌شوند ولی زمانی که صفحه نمایش نور کمتری داشته باشد و تاریک‌تر باشد، شدت صداها و اعلان‌ها بسیار بالا رفته و شدیدتر می‌شود.

در بیشتر مدل‌های گوشی اچ تی سی این مشکل با یک آپدیت برطرف شده است. با ورود به منوی تنظیمات و بروزرسانی اندروید گوشی خود می‌توانید این مشکل را برطرف کنید.

 

چرا کارت SD شناخته نمی‌شود؟

برخی از گوشی‌های اچ تی سی با مشکل Unmounting در کارت SD مواجه می‌شوند. مشکل نرم افزاری گوشی اچ تی سی در زمینه شناخته نشدن کارت SD به این صورت است که موبایل قادر به خواندن کارت SD نبوده و نمی‌توانید از اطلاعات آن در گوشی خود استفاده کنید و یا اطلاعاتی را روی آن ذخیره کنید. برای برطرف کردن این مشکل ابتدا مطمئن شوید که کارت SD شما در دستگاه دیگری کار می‌کند و قابل استفاده است.

بعد از این که از سلامت کارت SD اطمینان حاصل کردید یک مرتبه گوشی اچ تی سی را خاموش کنید، کارت SD را خارج کرده و مجدد گوشی را روشن کنید. هنگامی که گوشی در حال روشن شدن است دکمه‌های پاور و ولوم صدا را با هم برای ۱۲ ثانیه نگه دارید تا گوشی مجدد راه اندازی شود. کارت SD را سر جای خود با دقت قرار داده و اجازه دهید که موبایل اطلاعات درون کارت را باز خوانی کند. در صورتی که باز هم کارت SD در دسترس نبود یک کارت دیگر را امتحان کنید تا مطمئن شوید که جایگاه کارت SD مشکلی نداشته باشد.

مشکلات نرم افزاری مربوط به سیمکارت

کاربرانی که از گوشی اچ تی سی استفاده کرده‌اند می‌دانند که در برخی موارد پیش آمده که گوشی قادر به شناسایی سیمکارت نیست. به خصوص وقتی برای اولین مرتبه سیمکارت را داخل موبایل قرار می‌دهید ممکن است سیمکارت فعال نشود. این یک مشکل نرم افزاری گوشی اچ تی سی است که می‌توانید آن را برطرف کنید. موبایل را خاموش و سیمکارت را از محل خود خارج کنید و مجدد آن را با دقت بیشتری سر جای خود قرار دهید.

توجه داشته باشید که قسمت شفاف و طلایی سیم کارت را با هیچ وسیله نوک تیزی مخدوش نکرده باشید. راه دیگر این است که یک مرتبه گوشی موبایل خود را به کمک حالت هواپیما خاموش کنید و مجدد راه اندازی کنید. راه بعدی این است که سیم کارت را به کمک یک پنبه آغشته به کمی الکل تمیز کنید و پس از چند دقیقه که در فضای آزاد قرار دادید و کامل خشک شد مجدد آن را در جای خود قرار دهید و گوشی را روشن کنید.

 

کند شدن سرعت عمل برنامه‌های اندروید در گوشی اچ تی سی

مشکل نرم افزاری گوشی اچ تی سی در کند شدن برخی از اپ‌ها را می‌توانید به راحتی برطرف کنید. برخی از مدل‌های گوشی اچ تی سی با باز کردن چند برنامه پشت سر هم کند شده و به خوبی عمل نمی‌کنند. این مشکل را می‌توانید با رفتن به منوی تنظیمات و بستن تمامی برنامه‌های اضافه برطرف کنید. دکمه Force Close را نیز می‌توانید در تنظیمات پیدا کرده و بزنید تا کمی به سرعت گوشی اضافه شود.

چرا گوشی اچ تی سی Wi-Fi را به درستی پیدا نمی‌کند؟

یک مشکل نرم افزاری گوشی اچ تی سی در یافتن Wi-Fi است. کاربران بسیاری که از این گوشی‌ها استفاده می‌کنند اعلام کرده‌اند که به طور صحیح نمی‌توانند به Wi-Fi محل خود متصل شوند. برای رفع این مشکل به تنظیمات بروید و با راه اندازی مجدد گوشی خود به کمک حالت هواپیما مجدد Wi-Fi را کنترل کنید. سعی کنید یک برنامه Analyzer Wi-Fi  مناسب گوشی خود را از فروشگاه Google Play پیدا کرده و روی موبایلتان نصب کنید. فیلتر MAC  تلفن همراه خود را بررسی کرده و تنظیمات را مجدد به روز کنید. هنگام استفاده از Wi-Fi باید گزینه صرفه جویی در انرژی را غیرفعال کنید.

مشکل نرم افزاری گوشی اچ تی سی

مشکلات گوشی اچ تی سی بعد از بروزرسانی

مشخص است که گوشی‌های اچ تی سی را باید بعد از مدتی استفاده بروزرسانی کرد تا از تمامی مزایای اندروید آن بهره مند شد. این گوشی‌ها بعد از آپدیت مشکل نرم افزاری گوشی اچ تی سی را پیدا می‌کنند که البته ممکن است در هر مدل گوشی نیز رخ دهد. اما از آن جایی که برخی از مشکلات جدی هستند و می‌توانند در عملکرد اصلی گوشی تاثیرات نا به جایی داشته باشند، باید برای برطرف کردن آن اقدام کرد.

در صورتی که قبل از آپدیت اندروید گوشی خود نسخه پشتیبان تهیه کرده‌اید بابت از بین رفتن اطلاعات درون موبایل خود نگران نباشید. در صورتی که بعد از آپدیت دچار مشکل شدید به حالت Factory Data Reset برگردید.

چرا تاچ گوشی کار نمی‌کند؟

از دیگر مشکل نرم افزاری گوشی اچ تی سی خرابی در صفحه تاچ است. هنگامی که می‌خواهید برنامه‌ای را با انگشت بفشارید صفحه تاچ کار نمی‌کند و یا این که نمی‌توانید متنی را تایپ کنید. این مشکل می‌تواند سخت افزاری نیز باشد که در آن صورت باید صفحه تاچ گوشی را تعویض کنید، ولی در صورتی که مربوط به مشکلات نرم افزاری باشد می‌تواند به دلیل وجود یک بد افزار یا در حقیقت یک ویروس نرم افزاری این اختلال رخ داده باشد. در این حالت باید با کالیبراسیون کردن دستگاه، مشکل گوشی خود آن را تا حدی برطرف کنید. تنظیمات Language & Keyboard نیز در برطرف کردن مشکلات مرتبط با تایپ بی تاثیر نیست.

اگر دستگاه شما هم دچار مشکل نرم افزاری شد که قادر به برطرف کردن آن نبودید، پیشنهاد می‌کنیم آن را با آچارباز در میان بگذارید. آچارباز سامانه اعزام تعمیرکار به محل، این امکان را در اختیار شما قرار داده تا از طریق سایت و یا اپلیکیشن درخواست خود را ثبت کنید، تا مشاوران ما با شما تماس بگیرند و در اولین فرصت کارشناس مجرب به محل شما اعزام شوند.

 

منبع:
pocket-lint.com
digitaltrends.com
androidauthority.com
wondershare.com

 


نویسنده :

 • Avatar وجیهه گفت:

  افرادیو که بلاک کردم خطشونو… اتوماتیک ی سریاشون از بلاک لیست میان بیرون…یعنی از ده نفر بلاک شده پنج تاشون میان بیرون هرسری هم همونا چرا به چه علت

  • تحریریه آچارباز تحریریه آچارباز گفت:

   با سلام
   دوست عزیز از یک برنامه‌ی دیگر برای مسدود سازی تماسها استفاده کنید و یا برنامه فعلی را آپدیت کنید.

 • Avatar حسین گفت:

  آقا گوشیم خاموشه رفتم فلش زدم وازم روشن نمیشه راهنمایی کنید لطفا

  • تحریریه آچارباز تحریریه آچارباز گفت:

   سلام
   دوست عزیز، کارشناسی که گوشی شما را فلش کرد، باید آن را تست کرده و روشن تحویل میداد. لطفا مجدد به ایشان مراجعه کنید.

 • Avatar هومن گفت:

  سلام.من یک گوشی htc10pro دارم.متاسفانه مدتی است که وقتی هدفون را به گوشی وصل میکنم برای پلی و گوش کردن موزیک؛گوشی اجازه زیاد کردن صدای پخش رو نمی‌دهد و از یه اندازه ای به بعد صدای موزیک زیاد نمیشه و پیام خطا میاد .در صورتی که وقتی هدفون به گوشی وصل نیست به راحتی میشه صدا پخش گوشی رو زیاد و کم کرد

 • Avatar رمضانی گفت:

  خب فکر کنم تو این لیست گوشی من مشکل از کار افتادن تاچ پدو داشته باشه…یهویی انگار قفل میشه و نمیشه باهاش هیچ کاری کرد از کار می افته برای حل این مشکل شما میتونید کاری بکنید؟ خیلی زیاد این اتفاق می افته اخه

 • Avatar غزاله گفت:

  متاسفانه گوشی اچ تی سی مشکل زیاد داره، از هنگ کردن بگیر تا خاموش شدن یهویی…الان میخوام گوشی سامسونگ بخرم، شما میتونید راهنمایی کنید؟

 • استفاده از مطالب سایت آچارباز فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به آچارباز است.
  >
  عضویت در خبرنامه

  عضویت در خبرنامه

  با عضویت در خبرنامه آچارباز، جزو اولین نفراتی باشید که از تخفیفات ویژه آچارباز بهره مند می شوید.

  تبریک، با موفقیت در خبرنامه عضو شدید، ایمیلی برایتان ارسال شد، لطفا با مراجعه به ایمیلتان آن را تایید کنید.

  عضویت در خبرنامه

  با عضویت در خبرنامه آچارباز، جزو اولین نفراتی باشید که از تخفیفات ویژه آچارباز بهره مند می شوید.

  تبریک، با موفقیت در خبرنامه عضو شدید.