به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید.    |   درخواست تعمیر در محل
امروز شنبه ۸ آذر ۱۳۹۹

مشکل نرم افزاری گوشی هوآوی

مشکل نرم افزاری گوشی هوآوی

شرکت هوآوی Huawei یکی از برندهای پیشرو در زمینه ساخت فناوری اطلاعات و همچنین ارتباطات ICT و دستگاه‌های هوشمند است. در این بحث به بررسی مشکلات نرم افزاری گوشی هوآوی خواهیم پرداخت.

گوشی‌های موبایل که با برندهای متنوعی در بازار الکترونیک به فروش می‌رسند، کارایی بسیاری در زندگی امروزه دارند. این گوشی‌ها یکی از وسایل بسیار ضروری برای هر فرد به شمار می‌روند.

هوآوی توانسته است در طی سالیان اخیر، تولیدات بسیار هوشمندانه و خدمات خوبی در زمینه گوشی‌های موبایل برای دوستداران این برند به ارمغان آورد. شرکت هوآوی به طور کلی از گروه تجاری گوشی‌های هوشمند، رایانه‌های شخصی و همچنین تبلت‌ها تشکیل شده است که توانسته است رتبه سوم تولید کننده گوشی موبایل هوشمند در سطح جهان را کسب کند.

این برند جهانی از سال ۱۹۸۷ تا کنون محصولاتی با کیفیت و تکنولوژی بسیار پیشرفته را به بازار جهانی عرضه کرده است. البته مشکل نرم افزاری گوشی هوآوی یکی از معضلات این دسته از محصولات است که نه تنها در این برند، بلکه در سایر مدل‌های گوشی به وفور یافت می‌شود. هوآوی در کنار سایر رقبای خود از جمله اپل و سامسونگ، توانسته است نام تجاری خود را به بهترین وجه بالای این لیست نگه دارد.

طبق پیش بینی‌های انجام شده تا سال ۲۰۲۵، کمپانی هوآوی می‌تواند کاربرانی بالغ بر یک میلیارد نفر داشته باشد که از این گوشی‌های همراه استفاده می‌کنند. در ادامه این متن به بررسی مشکل نرم افزاری گوشی هوآوی می‌پردازیم و راه کارهایی مفید نیز برای رفع این اختلالات پیشنهاد می‌دهیم.

پیشنهاد مطالعه

از کار افتادن دوربین گوشی هوآوی چه دلیلی دارد؟

یک مشکل نرم افزاری گوشی هوآوی مرتبط به برنامه‌های دوربین عکاسی می‌شود. دوربین عکاسی یک برنامه ضروری در تمامی گوشی‌های هوشمند به شمار می‌رود. در حقیقت بسیاری از افراد بیشتر از این که از گوشی همراه استفاده کنند از دوربین عکاسی آن استفاده می‌کنند. بیشترین عاملی که هنگام خرید گوشی موبایل مورد تحقیق و بررسی قرار می‌گیرد مربوط به دوربین عکاسی است. زمانی که دوربین گوشی به درستی کار نکند علت‌های بسیاری می‌تواند داشته باشد.

یکی از آن‌ها پر شدن ظرفیت حافظه گوشی است. برای حل این مشکل می‌توانید به کمک برنامه‌های بسیاری که به پاک سازی فایل‌های اضافه حافظه می‌پردازند، حافظه را از عکس‌ها، فایل‌ها و بسیاری از برنامه‌های کم کاربرد خالی کنید و فضای کافی را در اختیار عکاسی قرار دهید.

یک راه کار دیگر این است که تنظیمات دوربین خود را برای ذخیره عکس‌های گرفته شده روی کارت حافظه تنظیم کنید. برای انجام این کار وارد منوی تنظیمات شده و در لیست کشویی گزینه مکان ذخیره ترجیحی را انتخاب کنید. در این قسمت کارت SD را به عنوان پیش فرض انتخاب کنید و پس از ذخیره تغییرات از تمامی منو‌ها خارج شوید.

چرا بلوتوث کار نمی‌کند؟

از دیگر مشکلاتی که در بخش نرم افزار گوشی هوآوی رخ می‌دهد مربوط به بلوتوث است. بلوتوث گوشی‌های هوشمند اندرویدی مانند هوآوی می‌تواند یک راه کار برای به اشتراک گذاری و انتقال و دریافت داده‌ها و فایل‌های گوناگون باشد. البته علاوه بر این، بلوتوث کمک می‌کند تا بلندگوها با هدست یا کیت خودرو هماهنگ شده و امکان پخش موسیقی برقرار شود. در صورتی که متوجه شدید بلوتوث گوشی همراه شما کار نمی‌کند می‌توانید به چند روش آن را مجدد فعال کنید.

نخست این که فاصله بین گوشی هوآوی و دستگاهی که می‌خواهید با آن ارتباط بلوتوثی برقرار کنید را کم کنید این فاصله نباید بیش از ۱۰ متر باشد. به قسمت تنظیمات رفته و بلوتوث موبایل خود را روشن کنید و در قسمت تنظیمات بلوتوث، دکمه همه را روشن نگه دارید و اجازه دهید که گوشی شما تمامی بلوتوث‌های اطراف خود را شناسایی کند سپس آن را انتخاب کنید.

مشکل نرم افزاری گوشی هوآوی

مشکلات صفحه نمایش لمسی گوشی هوآوی

یک مشکل نرم افزاری گوشی هوآوی مربوطه به صفحه نمایش لمسی است که به طور ناگهانی متوقف و یا هنگ می‌کند. زمانی که در حال استفاده از گوشی تلفن خود هستید و یا در یکی از برنامه‌ها قرار گرفته‌اید به طور ناگهانی صفحه نمایش هنگ کرده و هیچ عملکردی ندارد. این حالت که می‌تواند از ضعف‌های دستگاه هوآوی به شمار رود فقط با نگه داشتن دکمه پاور گوشی برای مدت ۱۳ ثانیه برطرف می‌شود. زمانی که دکمه پاور را نگه دارید گوشی مجدد راه اندازی می‌شود و تمامی فایل‌های راه انداز مجدد کار می‌افتد و صفحه نمایش از حالت فریز خارج می‌شود.

چرا Wi-Fi در گوشی هوآوی کار نمی‌کند؟

استفاده از Wi-Fi یکی از مزیت‌های گوشی‌های همراه به شمار می‌رود. گوشی‌های تلفن با کمک اتصال به Wi-Fi می‌توانند به کمک نرم افزارهای مربوطه وارد دنیای اینترنت شوند و یا این که از صفحات اجتماعی استفاده کنند. اما یک مشکل نرم افزاری گوشی هوآوی در این است که در اتصال به وای فای، اختلال پیدا کند و نتواند به اینترنت متصل شود. این اختلال راهکارهایی دارد. در مرحله نخست باید مطمئن شوید که تلفن در وضعیت پرواز نیست.

در مرحله بعدی اطمینان حاصل کنید که اعتبار کافی در وای فای وجود دارد. در مراحل بعدی باید دقت در وارد کردن رمز عبور در گوشی خود داشته باشید. در نهایت اگر تمامی پارامتر‌ها را بررسی کردید و امکان اتصال نداشتید مطمئن شوید که دستگاه‌های دیگری که در اطراف Wi-Fi شما قرار دارند امکان اتصال به آن را داشته باشند و کاربران دیگر قادر به استفاده از آن Wi-Fi هستند. یک مرتبه تلفن همراه خود را خاموش و روشن کنید و اتصال قبلی به نام  Wi-Fi  مورد نظر خود را در حالت فراموشی قرار داده و مجدد با وارد کردن رمز عبور و شناسه به آن متصل شوید.

 

چرا پیام‌های جدید را دریافت نمی‌کنم؟

همان طور که می‌دانید پیامک‌هایی که دریافت می‌شوند به صورت اعلان در گوشی تلفن همراه اعلام می‌شوند. در صورتی که شخصی پیامک به ما ارسال کند ولی در گوشی هوآوی ما هیچ پیامکی دریافت نشود و اعلانی در این مورد به دستمان نرسد مشکلی در این قسمت رخ داده است. مشکل نرم افزاری گوشی هوآوی را در این مورد می‌توانیم برطرف کنیم.

برای برطرف کردن این مشکل می‌توانید در مرحله نخست یک مرتبه گوشی تلفن را خاموش و مجدد روشن کنید. سپس وارد کارت حافظه شده و تمامی اطلاعات اضافه را حذف کنید. پر بودن فضای حافظه می‌تواند در این مشکل تاثیر داشته باشد، چرا که امکان ذخیره متن پیامک وجود نخواهد داشت. به همین منظور می‌توانید تمامی پیامک‌های اضافه قبلی را نیز از بین لیست پیامک‌های خود نیز پاک کنید. در آخرین راه کار اگر می‌توانید با استفاده از تنظیمات مجدد کارخانه این مشکل را بر طرف کنید.

مشکل نرم افزاری گوشی هوآوی

آیکون‌های اعلان کجاست؟

بیشتر کسانی که با گوشی‌های اندرویدی کار کرده‌اند می‌دانند که در قسمت بالای صفحه یک سری آیکون وجود دارد که می‌توانند برای تنظیمات اعلان‌ها بسیار مفید باشند. یک مشکل نرم افزاری گوشی هوآوی این است که در بررسی نخست نمی‌توانید آیکون‌های اعلان‌ها را به راحتی و به سرعت پیدا کنید و به همین دلیل به جای این که در بالای صفحه اصلی به دنبال آن‌ها بگردید ممکن است از بخش‌های دیگر این کار را انجام دهید که سبب سردرگمی شما خواهد شد.

یکون‌هایی از جلمه بلوتوث، سیگنال شبکه، خاموش و روشن کردن نقطه اتصال، باتری و . . . در این قسمت وجود دارند که در تمامی گوشی‌های هوآوی که از اندروید استفاده می‌کنند در بخشی کاملا مخفی قرار گرفته‌اند. اگر بالای صفحه را به سمت پایین کشاندید و آیکون‌ها را پیدا نکردید کافی است دکمه مربوط به تنظیمات را در بخش بالای صفحه بزنید تا تمامی اعلان‌ها را در دسترس داشته باشید. راه حل بعدی این است که با دو مرتبه پایین کشیدن صفحه می‌توانید تمامی اعلان‌ها را مشاهده کنید.

زمانی که سنسور اثر انگشت در گوشی هوآوی کار نمی‌کند چه باید کرد؟

سنسور اثر انگشت یک راه آسان و در حقیقت میانبر برای باز کردن صفحه نمایش و یا بهتر بگوییم برای قفل گشایی گوشی هوآوی است. یک مشکل نرم افزاری گوشی هوآوی مربوط به همین سنسور حساس است. در برخی مواقع کار نکردن این سنسور می‌تواند دردسر ساز باشد. برای رفع این اختلال می‌توانید از طریق ورود به تنظیمات و سپس حریم خصوصی وارد منوی مربوط به شناسه اثر انگشت شوید.

مشکل نرم افزاری گوشی هوآوی

بعد از وارد کردن پین خود یک اثر انگشت جدید برای گوشی هوآوی تعریف کنید. در حقیقت شما با این کار یک اثر انگشت جدید به اثر انگشت قبلی که در گوشی شما ذخیره شده بود، اضافه می‌کنید. در صورتی که نتوانستید وارد منوی تنظیمات شوید از گزینه تنظیم کارخانه‌ای استفاده کنید. فقط فراموش نکنید که قبل از آن یک مرتبه از تمامی اطلاعات موجود خود یک پشتیبان تهیه کنید.

در صورتی وجود مشکلات نرم‌ افزاری غیرقابل حل در گوشی موبایل هوآوی خود، پیشنهاد می‌کنیم با یک کارشناس متخصص در این زمینه مشورت کنید. در حال حاضر سامانه آچارباز، آماده ارائه خدمت به مشتریان خود است. درخواست تعمیر گوشی هوآوی خود را از طریق سایت و یا اپلیکیشن آچارباز ثبت کنید تا پشتیبان با شما تماس گرفته و در اولین فرصت کارشناس مجرب به محل درخواستی اعزام شود.

 

تعمیر موبایل در محل با آچارباز
در صورتی که گوشی موبایل شما، دچار هرگونه مشکل نرم افزاری و سخت افزاری شد، با کارشناسان آچارباز در ارتباط باشید و در محل مشکل موبایل را حل کنید. جهت ثبت درخواست کلیک کنید:
درخواست تعمیر موبایل

نویسنده :

 • Avatar اریا گفت:

  دروود بر شما عزیزان
  اثر انگشت کار نمیکنه و داخل ستینگ هم هیچ ایکونی مربوط بهش نیست
  یعنی پاک شده

  • تحریریه آچارباز تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   دوست عزیز، با شماره پشتیبانی ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۰۰ تماس بگیرید تا همکاران ما شما را راهنمایی کنند.

 • Avatar Eli گفت:

  سلام وقت بخیر
  منم گوشی ام هواوی هست
  دوربینش هم از کار افتاده.‌‌
  ..
  و اصلا نمیشه دوربینش رو باز کرد
  برای اسکرین شات هم مشکل دارم…
  و تمام عکس های توی گالری ام هم پاک شده…
  خیلی ممنون میشم که بگید چه کارش کنم…

  • تحریریه آچارباز تحریریه آچارباز گفت:

   با سلام
   دوست عزیز، دستگاه شما نیاز به بررسی فنی و تعمیر سخت افزاری دارد. شما می‌توانید درخواست تعمیر گوشی در محل خود را در سامانه آچارباز با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

  • تحریریه آچارباز تحریریه آچارباز گفت:

   با سلام
   دوست عزیز، لازم است گوشی شما توسط کارشناس عیب یابی و تعمیر شود. شما می‌توانید درخواست تعمیر گوشی در محل خود را در سامانه آچارباز با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 • Avatar زرین گفت:

  یه مدت کوتاه گوشی هوآوی داشتم…قیمتش خیلی خوب بود، صفحه نمایشش بزرگ بود اما خیلی هنگ میکرد…جوری هم نبود که بشه چشم پوشی کرد

 • Avatar فرهاد یوسفی گفت:

  سلام، امروز به کلی اثر انگشت از گوشیم حذف شده
  هر چی هم سرچ می کنم اصلا هیچی درمورد این مساله ننوشتن
  هانر ۱۰ لایت

 • Avatar مصطفی گفت:

  من یه مدت داشتمش خیلی اذیتم کرد. دوربینش همه اش از کار می افتاد و هی هنگ میکرد …خلاصه اینکه مارو کلافه کرد دیگه حالا بقیه رو نمیدونم

 • استفاده از مطالب سایت آچارباز فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به آچارباز است.
  >
  عضویت در خبرنامه

  عضویت در خبرنامه

  با عضویت در خبرنامه آچارباز، جزو اولین نفراتی باشید که از تخفیفات ویژه آچارباز بهره مند می شوید.

  تبریک، با موفقیت در خبرنامه عضو شدید، ایمیلی برایتان ارسال شد، لطفا با مراجعه به ایمیلتان آن را تایید کنید.

  عضویت در خبرنامه

  با عضویت در خبرنامه آچارباز، جزو اولین نفراتی باشید که از تخفیفات ویژه آچارباز بهره مند می شوید.

  تبریک، با موفقیت در خبرنامه عضو شدید.