به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید.    |   درخواست تعمیر در محل
امروز سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹

نصب و نگهداری آبگرمکن دیواری

نصب و نگهداری آبگرمکن دیواری

از گذشته، آبگرمکن همیشه مورد استفاده بوده، از آبگرمکن‌های نفتی گرفته تا انواع گازی که این روزها موجود هستند. آبگرمکن‌های دیواری جایگزین نوع دیواری شده و از نظر ایمنی هم بسیار قابل اعتمادتر هستند. ولی همین آبگرمکن‌های ایمن، نیاز به نگهداری صحیح دارند و باید به نکات مهمی برای استفاده از آن‌ها توجه کرد.

چه نوع آبگرمکنی برای استفاده در منزل شما مناسب است؟

در هنگام انتخاب آبگرمکن باید ابتدا فضای منزل و میزان حجم و فشار آب ساختمان را مورد بررسی قرار داد. همینطور نوع انرژی که برای روشن کردن آبگرمکن استفاده می‌شود هم بسیار مهم است. با وجود گاز شهری، بهترین گزینه آبگرمکن دیواری گازی است. این نوع آبگرمکن انرژی را تا حد قابل توجهی حفظ کرده و آب گرم موردنیاز را تامین می‌کند.  حتی با توجه به میزان فشار آب خروجی از لوله‌ها هم می‌توانید مدل محصول را با راهنمایی فروشنده انتخاب کنید.

 

تعمیر آبگرمکن دیواری در محل با آچارباز
در صورتی که نیاز به سرویس کامل آبگرمکن خود داشتید و یا به هرگونه مشکل در آبگرمکن خود برخورد کردید، درخواست تعمیر خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید و منتظر تماس کارشناس باشید:
درخواست تعمیر آبگرمکن

 

نصب آبگرمکن:

حال که برند و مدل آبگرمکن دلخواه را انتخاب کردید، باید به سراغ نصب آن بروید. نصب آبگرمکن کاری نیست که از پس آن برآیید، بلکه باید توسط یک متخصص انجام شود. اگر هم در حین نصب متوجه وجود ایراد در محصول بودید، مسئولیت آن با شرکت تولیدکننده است. اولین چیزی که باید به آن دقت کرد، وجود بستری ایمن و فضایی است که قصد نصب آبگرمکن را در آن دارید؛ که باید از قبل آماده باشد.

ابتدا به لوله‌کشی‌های ساختمان توجه کنید که لوله‌های آب گرم و سرد در جای مناسب قرار گرفته باشند.

قبل از اقدام به نصب باید خروجی دودکش را کنترل کنید که دارای کلاهک بوده و مسیر لوله دودکش هم باز باشد.

برای نصب روی دیوار از پیچ‌ و رول‌پلاک‌های با پایه بلند استفاده کنید تا بتوانند وزن آبگرمکن را تحمل کنند.

فاصله‌ی آبگرمکن باید با سایر لوازمی که در آشپزخانه دارید رعایت شود. در بیشتر دفترچه‌های همراه این محصولات، نکاتی از قبیل فاصله مناسب با سایر محصولات ذکر شده است. آبگرمکن دیواری باید در جایی نصب شود که گاهی هوا در محیط جریان داشته باشد، در غیر اینصورت گاز سمی حاصل از سوختن گاز شهری ایجاد مسمومیت خواهد کرد.

گاهی دیده شده که آبگرمکن را در آشپزخانه نصب می‌کنند و برای حفظ زیبایی بیشتر دورتادور آن را با کابینت می‌پوشانند. این کار از نظر ایمنی توصیه نمی‌شود، زیرا جریان هوا بسته شده و خطرآفرین است. آبگرمکن را در محلی نصب کنید که به تمام بخش‌های آن، چه برای روشن و خاموش کردن و چه برای انجام تنظیمات دسترسی داشته باشید.

نصب و نگهداری آبگرمکن دیواری

نگهداری از آبگرمکن:

بعد از نصب آبگرمکن به نگهداری آن می‌رسیم که موضوع بسیار بااهمیتی است. نگهداری نادرست یک محصول موجب خرابی آن شده و احتمال بروز حادثه را افزایش می‌دهد. آبگرمکن هم از لوازمی است که اگر در استفاده از آن دقت نشود، حادثه‌ساز خواهد شد.

هرچند وقت یکبار باید تمامی اتصالات آن را کنترل کنید تا مطمئن شوید مشکلی وجود ندارد. از فلکه و شلنگ گاز گرفته تا قطعات داخلی و دودکش، همگی باید کنترل شوند.

 

ممکن است بعد از مدتی احساس کنید که فشار آب گرم خرجی کم شده و یا مشعل آن مانند قبل شعله ندارد، برای رفع این مشکل باید حتما آبگرمکن سرویس شود که این کار توسط متخصص انجام می‌شود. برای سرویس آبگرمکن، تمامی لوله‌های ورود و خروج آب تمیز شده و فیلترها تعویض می‌شوند.

نصب و نگهداری آبگرمکن دیواری

دودکش هم باید به‌صورت مداوم کنترل شود، زیرا ممکن است کلاهک آن شکسته و یا بسته شود که این خود موجب تجمع گازهای سمی داخل ساختمان خواهد شد.

نکات پایانی:

استفاده از لوازم خانگی گازسوز نیازمند دقت و توجه بالایی است، زیرا احتمال بروز حوادث جبران‌ناپذیر در استفاده‌ی نادرست از این محصولات وجود دارد. حتما باید دفترچه‌ی راهنمای داخل بسته‌بندی مطالعه شود تا با آگاهی کامل از کالا استفاده کنید. هرزمانی که احساس کردید عملکرد آبگرمکن غیرعادی است، سریع شیر گاز را قطع کرده و با یک تکنسین متخصص در این زمینه تماس بگیرید. تحت هیچ شرایطی خودتان وارد عمل نشوید و اقدام به تعمیر آن نکنید.

 

 


نویسنده :

استفاده از مطالب سایت آچارباز فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به آچارباز است.
>