به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید.    |   درخواست تعمیر در محل
امروز شنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۹

راهکارهای نصب و نگهداری صحیح از ماشین لباسشویی

نکات نگهداری از لباسشویی

با به‌روز شدن تکنولوژی و روی کار آمدن برخی از لوازم خانگی، انجام کارها آسان شد. شستن لباس و ظرف، نظافت منزل و نگهداری از مواد غذایی به‌راحتی انجام شد و کار را برای همه ما آسان کرد. حال که تمام این تجهیزات را در خانه دارید، باید در نگهداری از آن‌ها برخی نکات را رعایت کنید. چرا که رعایت این نکات عمر لوازم منزل شما را افزایش خواهد داد. پس در ادامه با آچارباز همراه باشید تا برخی از نکات نگهداری از لباسشویی را برای شما بیان کنیم:

نصب ماشین لباسشویی:

 • بعد از خرید ماشین لباسشویی باید جایگاه مناسب برای نصب آن را انتخاب کنید؛ داخل آشپزخانه و یا رختشوی‌خانه. هر دو جایی که مدنظر شما است باید دارای پریز برق و لوکشی آب و خروجی فاضلاب باشد.
 • خودتان اقدام به نصب ماشین لباسشویی نکنید. به دفترچه راهنمای نمایندگی‌هایی که داخل بسته‌بندی قرار دارد مراجعه کنید و با نزدیک‌ترین شعبه تماس بگیرید. آچارباز در این زمینه به خاطر داشته باشید.  بعد از حضور تکنسین مربوطه با او همکاری لازم را کرده و تمام سوالاتی که ممکن است به ذهتان خطور کند را بپرسید.
 • پیشنهاد می‌شود حتما از محافظ لوازم الکترونیکی برای نصب ماشین لباسشویی استفاده شود تا در صورت نوسانات برق، آسیبی به دستگاه وارد نشود.
 • از تراز بودن سطحی که ماشین لباسشویی روی آن قرار می‌گیرد اطمینان حاصل کنید. تراز نبودن ماشین ایجاد لرزش و صدای ناهنجار می‌کند که آزاردهنده است.
 • فاصله بین ماشین با دیوار و سایر لوازم را حفظ کنید.

 

نکات نگهداری از لباسشویی

نگهداری و استفاده‌ی صحیح از ماشین لباسشویی:

برای نگهداری صحیح از ماشین لباسشویی، به دفترچه‌ی راهنمای داخل بسته‌بندی توجه و تمام نکات را رعایت کنید. توجه به این نکات موجب عملکرد صحیح دستگاه می‌شود. در ادامه به بررسی نکات ضروروی می‌پردازیم:

 • تحت هیچ شرایطی بیشتر از حجم ماشین داخل آن را پر نکنید. قرار دادن بیش‌از ظرفیت مجاز لباس داخل ماشین لباسشویی، فشار زیادی به موتور وارد کرده و با گذشت زمان آن را دچار اختلال می‌کند.
 • همیشه توجه کنید که در صورت وجود لباس داخل ماشین، باید زمانی که از زاویه روبرو داخل مخرن ماشین را نگاه می‌کنید، فضای بالای مخزن خالی باشد.
 • همانطور که نباید حجم لباسی که با ماشین لباسشویی می‌شویید بیش از حد مجاز باشد، حجم کمتر لباس هم موجب خرابی دستگاه می‌شود.
 • قبل از هر چیزی لباس‌ها را براساس رنگ، جنس و نوع شست‌وشو تفکیک کنید تا رنگ آن‌ها باهم ترکیب نشود.
 • بهتر است لباس‌های کودکان را جداگانه و بعد از ضدعفونی کردن مخزن بشویید.
 • با توجه به کثیفی لباس‌ها، درجه‌ی مناسب برای شست‌وشو را انتخاب کنید.
 • در هنگام شستن هر لباسی به تگ چسبیده روی آن دقت کنید تا طبق دستورالعمل صحیح شسته شوند.
 • استفاده‌ی مداوم از آب با دمای بالا، آسیب جدی به مخزن و لاستیک‌های دور تا دور درپوش وارد می‌کند.
 • بعد از اتمام کار ماشین لباسشویی، دوشاخه را از پریز برق کشیده و بعد از آن لباس‌ها را خارج کنید.
 • بعد از هر بار استفاده، درپوش را باز گذاشته تا خشک شود، زیرا مکان‌های مرطوب منبعی برای تجمع انواع باکتری و میکروب است.

 

نکات نگهداری از لباسشویی

 

در کنار نگهداری صحیح ماشین لباسشویی، به نظافت آن هم باید توجه شود. در صورت رعایت نکردن نظافت ماشین، آلودگی در هر بار شست‌وشو، در بافت لباس‌ها خواهد ماند و مشکلات جدی بوجود می‌آورد.

نظافت ماشین لباسشویی:

در کنار نگهداری صحیح ماشین لباسشویی، به نظافت آن هم باید توجه شود. در صورت رعایت نکردن نظافت ماشین، آلودگی در هر بار شست‌وشو، در بافت لباس‌ها خواهد ماند و مشکلات جدی بوجود می‌آورد.

بعد از هرچند بار که لباس می‌شویید، بهتر است سینی مواد شوینده را تمیز کنید تا موجب گرفتگی و انسداد در ماشین لباسشویی نشود.

فیلتر ورودی آب را تمیز کنید، این‌کار مانع از ایجاد رسوب روی المنت و قطعات داخلی می‌شود. یا می‌توانید از ضد رسوب ماشین لباسشویی برای این کار استفاده کنید که به‌راحتی در فروشگاه‌ها قابل دسترس است.

همانقدر که تمیز کردن فیلتر ورودی آب ضروری است، باید فیلتر خروجی را هم تمیز کنید. در صورت تجمع رسوب در این قسمت، تخلیه آب به‌درستی صورت نمی‌گیرد، آب‌گیری لباس‌ها کامل انجام نشده و خشک نخواهند شد.

 

آچارباز سامانه آنلاین اعزام تعمیرکار به محل

 

نکات نگهداری از لباسشویی

لاستیک دورتا دور مخزن را بعد از هربار شست‌وشو تمیز و خشک کنید، با این کار مانع از تجمع آلودگی در فضای داخلی مخزن خواهید شد. وجود آلودگی در مخزن موجب رویش قارچ و میکروب می‌شود. برای تمیز کردن لاستیک می‌توانید از یک دستمال نرم و یا مسواکی کوچک استفاده کنید. مسواک تمام لایه‌هایی که به آن‌ها دسترسی ندارید را به‌خوبی تمیز می‌کند.

نکات نگهداری از لباسشویی

بهترین راه برای نظافت ماشین لباسشویی استفاده از مواد طبیعی است که در خانه دارید. یکی از تمیزکننده‌های طبیعی سرکه است. سرکه سفید و یا حتی قرمز محیط داخل مخزن را کاملا ضد عفونی می‌کند.

برای تمیز کردن مخزن ماشین، دمای آب را تا متوسط رو‌به بالا تنظیم کنید. بهترین دما ۵۰ تا ۶۰ درجه است. از مسیر سینی مواد شوینده کمی سرکه داخل ماشین بریزید و آن را روشن کنید. زمان دهید تا ماشین لباسشویی کار کند. با این کار تمام حفره‌ها و لایه‌های داخلی تمیز خواهد شد.

استفاده از مواد شوینده و کمی مایع سفیدکننده هم بلامانع است. ماشین را روشن کرده و کمی ماده شوینده و سفیدکننده به آن اضافه کنید. این کار کمک می‌کند تا مخزن ماشین شما کاملا پاک‌سازی شود.

نکات نگهداری از لباسشویی

نظافت صحیح مانع از ایجاد بوی نامطبوع در مخزن داخلی ماشین لباسشویی خواهد شد.

سخن پایانی:

موردی که توجه لازم به تکرار آن دانستیم، تخلیه فیلتر خروج آب است. در ابتدای مطلب به آن اشاره شد ولی به دلیل اهمیت بالای این امر، باید به آن اشاره کنیم.

در حین شستن لباس‌ها ممکن است تکه‌ای دستمال، سکه‌های ریز و یا دکمه‌های کوچک از لباس‌ها جدا شوند و در مسیر خروج آب قرار گیرند. حتی رسوب و املاح موجود در آب نیز در این قسمت تجمع خواهند کرد. اگر به فیلتر خروج آب ماشین توجه نکنید، آب حاصل از شستن لباس کامل تخلیه نمی‌شود و با گذشت زمان از عمر مفید دستگاه می‌کاهد. پس توجه به این نکته بسیار مهم است.

با رعایت نکاتی که در این بحث گفته شد، از لوازم منزل صحیح‌تر نگهداری کنید.

همچنین در صورتی که ماشین لباسشویی شما دچار مشکل شد و نیاز به تعمیر داشتید، کارشناسان آچارباز را به خاطر داشته باشید. شما می‌توانید جهت نصب و تعمیر هرگونه ایراد لباسشویی خود، درخواست تعمیر خود را ثبت کنید:

 

تعمیرات انواع ماشین لباسشویی در محل شما
آچارباز با راه‌اندازی سامانه آنلاین اعزام تعمیرکار به محل، مشکلات شما را حل خواهند کرد. این سامانه با داشتن وبسایت و اپلیکیشن اختصاصی خود، سریع‌ترین راه را برای اعزام تعمیرکار متخصص و مجرب پیش روی شما قرار داده است. گفتنیست ماشین لباسشویی شما از هر نوعی و با هر برندی که باشد، متخصصان آچارباز قادر به رفع آن خواهند بود. شما می‌توانید از هم اکنون درخواست تعمیر خود را ثبت کنید:

 

 


نویسنده :

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of
استفاده از مطالب سایت آچارباز فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به آچارباز است.