به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید.    |   درخواست تعمیر در محل
امروز سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹

خرابی تلویزیون ال سی دی| رایج ترین مشکلات تلویزیون های ال سی دی

خرابی تلویزیون ال سی دی

به طور کلی طول عمر تلویزیون‌ های LCD در حدود ۵ برابر مدل خود در حالت پلاسما است. در این بحث ابتدا با نحوه کارکرد و ساخت تلویزیون‌های ال سی دی آشنا می‌شوید و در ادامه به رایج ترین مشکلات و خرابی تلویزیون ال سی دی خواهیم پرداخت.

اگر به یا داشته باشید، در چندسال گذشته تلویزیون‌ها وسایل الکترونیکی بسیار بزرگ و حجیم بودند که مساحت بسیار زیادی را در خانه‌ها اشغال می‌کردند. آن تلویزیون‌ها نیاز به میزهای بزرگ داشتند و حمل‌ونقل آن‌ها بسیار دشوار بود. پیشرفت تکنولوژی وسایل الکترونیکی را به سمتی کشانده است که بیشتر این وسایل در حال کم حجم شدن و کوچک شدن هستند. یکی از این ویژگی‌ها که تکنولوژی قرن حاضر برای بشر هدیه آورده است تلویزیون‌های ال سی دی هستند؛ اما ناگفته نماند که بعد از بوجود آمدن تلویزیون از نوع ال سی دی؛ ال ای دی ها هم به بازار آمده اند. هروسیله که تازه وارد بازار می شود دارای یکسری مشکلات هستند و پس از بازخورد از مشتریان آن مشکلات برطرف می شوند؛ اگر می خواهید با رایج ترین مشکلات تلویزیون های ال ای دی آشنا شوید پیشنهاد می کنیم مقاله مرتبط را حتما مطالعه کنید اما قبل از هر شروع مطالعه مشکلات رایج تلویزیون های ال سی دی را بخوانید تا جواب مورد نظر دست پیدا کنید.

 نام این تلویزیون‌ها از Liquid Crystal Display گرفته شده است که در حقیقت یک نوع نمایشگر نوری هستند. این نمایشگر‌ها براساس ویژگی‌های کریستال مایع در ولتاژهای گوناگون ساخته می‌شوند. کریستال مایع در حقیقت مایع نیست و حالتی از ماده است که ویژگی‌های مایع و جامد را با هم دارا است. این کریستال در بین صفحات شیشه‌ای پلاریزه قرار می‌گیرد و نور را با ولتاژی که دریافت می‌کند از خود عبور داده و تصویر را در صفحه نمایش برای شما به نمایش می‌گذارد. این کریستال هر چند که بسیار سودمند است و در ساخت تلویزیون‌های ال سی دی به کار گرفته می‌شود ولی از لحاظ بهداشتی بسیار سمی و خطرناک است.

زاویه دید نامناسب تلویزیون؛ نداشتن حس خوشایند

از مشکلاتی که هر تلویزیون LCD در هر برندی می‌تواند داشته باشد، زاویه دید است. اگر زمانی با تماشای فیلم در یک تلویزیون ال سی دی به مشکل برخوردید و احساس کردید که این تلویزیون تصویر را به وضوح و درستی نمایش نمی‌دهد، مشکل خرابی تلویزیون الی سی دی نیست بلکه این ویژگی یکی از معایب و اشکالات این وسیله است. در یک تلویزیون ال سی دی، لبه‌های تصویر فقط زمانی که مقابل تلویزیون نشسته‌اید به خوبی دیده می‌شود. اگر از زاویه‌های کناری بخواهید تلویزیون ال سی دی را تماشا کنید حتما در کیفیت تصویر افت قابل توجهی مشاهده خواهید کرد.

آب‌خوردگی صفحه تصویر را چگونه برطرف کنیم؟

یکی از عواملی که می‌تواند خرابی تلویزیون ال سی دی را به همراه داشته باشد آب‌خوردگی صفحه تصویر و یا خود تلویزیون است. اطلاعات تصویر در چندین مرحله مورد پردازش قرار می‌گیرد و در نهایت توسط چند کانال ارتباطی که فلت نام دارد به پنل صفحه نمایش منتقل می‌شود. در این بخش‌ها هیچ‌گونه عایقی وجود ندارد. در صورتی که کمی رطوبت به آن نفوذ کند یا آب‌خوردگی در این بخش رخ دهد، سوختگی در اتصالات مدارها به وجود می‌آید که علاوه برخرابی‌های الکترونیکی می‌توان جرقه و یا سوختگی فیزیکی و همچنین سولفاته شدن مدارات را به همراه داشته باشد.

فراموش نکنید بهترین راه کار برای پیشگیری از خرابی تلویزیون ال سی دی در وضعیت آب خوردگی این است که از دستمال‌های بسیار لطیف بدون مواد شوینده همراه با اسپری برای نظافت استفاده کنید. حتی بهتر است تلویزیون‌های LCD را از مکان‌هایی که امکان نفوذ آب و یا رطوبت هست دور نگه داشته و از ریختن هر گونه مایعات روی تلویزیون پیشگیری‌های لازم را به عمل آوریم.

آبخوردگی تلویزیون

مشکلات مربوط به بخش T CON چیست؟

ایراداتی که در بخش T CON ایجاد می‌شود می‌تواند دلایل بسیاری داشته باشد، ولی خرابی تلویزیون ال سی دی می‌تواند با اختلالاتی در T CON شدت پیدا کند. یکی از مشکلات که ناشی از خرابی T CON روشن نشدن تلویزیون است. ممکن است برای مدتی تلویزیون دیر روشن شود و در نهایت دیگر روشن نشود. در صورتی که تلویزیون ال سی دی شما روشن نشد بهتر است اتصالات برق را کنترل کنید، اگر از ولتاژ محافظ مطمئن هستید حتما برای تعمیر بخش T CON با تکنسین نمایندگی تلویزیون خود و یا کارشناس معتبر تماس بگیرید.

 

تعمیر تلویزیون در محل با آچارباز
سرویس و تعمیر تلویزیون در محل آچارباز، شامل نصب، سرویس و تعمیر تضمینی تلویزیون می‌شود. تلویزیون شما از هر برند و مدلی که باشد، آن را در هر نقطه از تهران و هر زمانی که شما بخواهید در محلتان تعمیر می‌کنیم.
درخواست تعمیر تلویزیون

 

خرابی پنل را چگونه برطرف کنیم؟

یکی دیگر از گزینه‌هایی که خرابی تلویزیون ال سی دی به شمار می‌رود این است که پنل تلویزیون دچار اختلال شود. در صورتی که هنگام جابه جایی یا نظافت تلویزیون ال سی دی پنل تلویزیون شکسته و یا دچار آسیب جدی شود می‌توانید این پنل را تعویض کنید. تعمیر پنل به طور معمول انجام نمی شود ولی تعویض این قطعه کاری انجام شدنی است. هر چند که خرابی تلویزیون در بخش شکستگی پنل بسیار پرهزینه است ولی می‌توان گفت تعمیر این بخش بهترین راه حل است.

هزینه تعویض پنل ال سی دی بسته به نوع شکستگی و آسیب وارده محاسبه می‌شود و هر شرکت سازنده قیمتی مشخص دارد. ضربه و شکستگی پنل تلویزیون منجر به از بین رفتن ماژور می‌شود که شرکت‌های تولیدکننده و تعمیرکننده تلویزیون، هرگز این بخش را به‌صورت جداگانه در اختیار مصرف کنندگان قرار نمی‌دهند. بنابراین تعویض ماژور همراه با دیگر قطعات جانبی انجام می‌شود. به‌طور کلی نزدیک به ۶۰ تا ۸۰ درصد ارزش اصلی تلویزیون مربوط به هزینه تعویض پنل است و به همین خاطر بیشتر کاربران ترجیح می‌دهند یک دستگاه جدید جایگزین کنند.

دلیل کند شدن تلویزیون چیست؟

گاهی با این که هیچ مشکلی در فرستنده تصویر نیست، تصویر نمایش داده شده به شدت کند می‌شود. خرابی تلویزیون LCD در این وضعیت می‌تواند همراه با مشاهده هاله‎‌ای از تصویر باشد. این مشکل ناشی از عدم واکنش سریع و صحیح پنل نسبت به اطلاعات ورودی است. زمانی که پنل نتواند واکنش درستی به ورودی‌ها نشان بدهد، پیکسل‌ها نیز به درستی عمل نمی‌کنند و تصویر با کندی نمایش داده می‌شود. برای رفع این مشکل بهتر است از آنتن و یا هرگونه فرستنده‌ای که به تلویزیون ال سی دی خود متصل کرده‌اید اطمینان خاطر پیدا کرده و سپس برای تعمیر پنل اقدام کنید.

کندی تلویزیون

پیدایش انواع خطوط در صفحه نمایش

از دیگر مشکلاتی که تلویزیون‌های ال سی دی پیدا می‌کنند پیدا شدن خطوط افقی و یا عمودی و گاهی هم خطوط نیمه است. پیدا شدن این خطوط در صفحه تصویر از خرابی تلویزیون ال سی دی به حساب می‌آیند و دقیقا مرتبط با پنل هستند. برای رفع این مشکل از آن جایی که قیمت پنل بسیار بالا است، می‌توان از طریق تعمیر آن اقدام کرد.

حال در صورتی که تلویزیون شما دچار نقص فنی و یا ظاهری شد که قادر به تعمیر آن نبودید، پیشنهاد می‌کنیم با یک کارشناس متخصص در این زمینه مشورت کنید. در حال حاضر سامانه آچارباز، آماده ارائه خدمت به مشتریان خود است. شما مشکلات تلویزیون خود را از طریق سایت و یا اپلیکیشن آچارباز ثبت کنید تا پشتیبان با شما تماس گرفته و در اولین فرصت  برای تعمیر تلویزیون کارشناس مجرب به محل شما اعزام شود.


نویسنده :

استفاده از مطالب سایت آچارباز فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به آچارباز است.
>
عضویت در خبرنامه

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه آچارباز، جزو اولین نفراتی باشید که از تخفیفات ویژه آچارباز بهره مند می شوید.

تبریک، با موفقیت در خبرنامه عضو شدید، ایمیلی برایتان ارسال شد، لطفا با مراجعه به ایمیلتان آن را تایید کنید.