به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید.    |   درخواست تعمیر در محل
امروز شنبه ۳ مهر ۱۴۰۰

پیشگیری از انتقال ویروس کرونا در هنگام سفر

ویروس کرونا هنگام سفر

ویروس کرونا در جهان شیوع پیدا کرده است و در حال حاضر هیچ واکسنی برای پیشگیری از آن وجود ندارد. اما می‌توان گفت بهترین راه برای پیشگیری از این ویروس در معرض آن قرار نگرفتن است.

اوایل اسفند ماه زمانی مناسب برای برنامه ریزی، درباره سفر‌های نوروزی و تعطیلات عید است و در این موقع از سال تعداد مسافرت‌های داخلی و خارجی افزایش می‌یابد. اما امسال با شیوع ویروس کرونا در کشور‌های مختلف، تمامی سفر‌ها، آژانس‌های هواپیمایی و برنامه ریزی برای تعطیلات در سایه این بیماری قرار گرفته است. در این مقاله برای پیشگیری از انتقال ویروس کرونا در هنگام سفر به شما راهکار‌هایی خواهیم گفت.

تعریف کرونا چیست؟

ویروس کرونا چیست ؟ کرونا یا covid-19 از نسل جدید ویروس کرونا محسوب می‌شود و برای اولین بار در شهر ووهان چین گسترش و شیوع پیدا کرده است. این ویروس ارتباط بسیار نزدیکی با ویروس کرونای خفاش داشته و در زیر میکروسکوپ شکلی به مانند تاج دارد.

این ویروس از چند روز تا دو هفته در بدن فرد بیمار به صورت نهفته و پنهان است، همین عامل موجب می‌شود فرد متوجه بیماری نشده و به مراکز درمانی مراجعه نکند.

تعریف کرونا

زیر میکروسکوپ ویروس کرونای جدید، شکلی به مانند تاج و هاله دارد

راه های انتقال ویروس کرونا

ویروس کرونا سرعت انتشار و انتقال بالایی دارد و کنترل آن، به خاطر پنهان بودن در بدن افراد مبتلا بسیار مشکل است. زیرا حتی با گذشت چند روز از بیماری، فرد هیچگونه علائمی از خود نشان نمی‌دهد، اما باز هم می‌تواند ناقل این بیماری باشد.

این ویروس به بسیاری از کشور‌های دنیا سرایت کرده و در حال حاضر تنها راه مقابله با آن رعایت بهداشت است. بسیاری از افراد برای پیشگیری از کرونا خود را قرنطینه کرده‌اند، اما اگر هنوز به قرنطینه نرفته‌اید و در شرکت، بیرون از خانه و یا در هر مکان عمومی هستید، در ادامه این مقاله تعدادی از راه های انتقال ویروس کرونا را به شما خواهیم گفت، تا با رعایت بهداشت از خود و خانواده‌تان محافظت کنید.

 • پول: یکی از راه های انتقال ویروس کرونا پول و اسکناس است، زیرا ویروس کرونای جدید می‌تواند مدت زیادی را روی آن باقی بماند. بهتر است در این چند روز مانده به آخر سال، برای پیشگیری از شیوع بیماری از مراجعه حضوری به بانک‌ها خودداری کنید و کار‌های بانکی خود را به صورت اینترنتی انجام دهید. این فرایند شامل خرید نیز می‌شود، از دریافت و پرداخت پول نقد بپرهیزید و خرید‌های خود را به صورت اینترنتی انجام دهید.
 • دستگیره در: روزانه چندبار دستگیره در را لمس می‌کنید؟ لمس نکردن و دوری کردن از این مورد ممکن نیست. بنابراین بهتر است بعد از هر بار لمس این وسیله، دستتان را به خوبی شسته و یا با مواد ضدعفونی تمیز کنید. از ضدعفونی کردن دستگیره نیز غافل نشوید، با مواد شوینده دستگیره را به خوبی تمیز و ضدعفونی کنید.
 • تلفن: گوشی تلفن ثابت و یا موبایل به دلیل اینکه، در تماس مستقیم با دست‌ها هستند، یکی از راه‌های انتقال کرونا محسوب می‌شوند. گوشی همراه خود، تلفن اداره و تلفن ثابت خانه را با پد الکلی به خوبی ضد عفونی کنید. از وایتکس برای ضدعفونی کردن این وسایل استفاده نکنید، زیرا امکان بردن رنگ وسایل وجود دارد. به یاد داشته باشید برای ضدعفونی کردن تلفن همراه، آن را از قاب خارج کرده و بدنه گوشی و قاب را جداگانه تمیز کنید.
راه های انتقال ویروس کرونا
برای پیشگیری از ویروس کرونا، باید روزی چندبار موبایل و گوشی تلفن ثابت را ضدعفونی کنید

پیشنهاد مطالعه

راه های انتقال ویروس کرونا

 • دستگاه‌های خودپرداز: روزانه هزاران نفر از این دستگاه‌ها، برای گرفتن پول و انجام دیگر خدمات بانکی استفاده می‌کنند. پس اگر مجبور هستید از دستگاه‌های خودپرداز، برای انجام عملیات‌های بانکی استفاده کنید. اینکار را با رعایت نکات بهداشتی انجام دهید. بهتر است قبل از لمس دکمه‌های خودپرداز، دستکش دستتان کرده و یا از گوش پاک کن برای فشردن دکمه‌ها استفاده کنید.
 • پله‌های برقی: اگر هنوز از وسایل عمومی برای رفت و آمد در سطح شهر استفاده می‌کنید، باید به دقت مسائل بهداشتی را رعایت کنید. یکی از وسایلی که روزانه توسط هزاران نفر لمس می‌شود، پله‌های برقی و دیوار‌ه‌های وسایل عمومی است. دستکش دستتان کنید و به به یاد داشته باشید، به هیچ عنوان نرده‌های پله برقی و دیواره‌ها را لمس نکنید.
راهکارهای برای مانع شدن از ورود ویروس کرونا به بدن
اگر از وسایل عمومی برای تردد در سطح شهر استفاده می‌کنید، از لمس دیواره‌ها نرده‌ها و پله برقی بپرهیزید

راهکارهایی برای مانع شدن از ورود ویروس کرونا به بدن

اگر قصد سفر دارید، به شما توصیه می‌کنیم آن را برای مدتی به عقب بیاندازید. اما اگر به هر دلیلی مجبور هستید، به مسافرت بروید، باید راهکارهایی را برای مانع شدن از ورود ویروس کرونا به بدن بدانید.

 • دست‌هایتان را مرتب با آب و صابون بشوئید، این آسان‌ترین روش برای پیشگیری از بیماری کرونا است. بسیاری از افراد به رعایت بهداشت فردی اهمیتی نمی‌دهند و دستان خود را نمی‌شویند. عده‌ای نیز شستن اصولی دست‌ها را بلد نیستند. قبل از سفر، پد الکلی، ژل ضدعفونی کننده و دستمال مرطوب تهیه کنید، تا اگر دوست نداشتید از سرویس‌های بهداشتی بین راهی استفاده کنید، به آسانی با این وسایل دستان و لوازم خود را تمیز کنید. سعی کنید تا حد امکان از زدن دست‌ها به صورت، بینی و دهان اجتناب کنید.
راهکارهای برای مانع شدن از ورود ویروس کرونا به بدن
می‌توان گفت شاید تنها راه برای مقابله با این ویروس، در حال حاضر شستن مرتب دستان است
 • در حین مسافرت اگر در هواپیما و یا اتوبوس هستید، از لمس دسته صندلی‌ها، میله‌ها و میز‌های کوچک خودداری نمائید. از پذیرایی اتوبوس و هواپیما استفاده نکنید.
 • اگر به صورت خود ماسک زده‌اید، اطمینان حاصل کنید که دهان و بینی شما پوشیده باشند. بعد از سرفه، ماسک خود را در آورده و آن را درون یک نایلون قرار داده و سپس دستان خود را بشوئید.
 • بهتر است همواره دستکش بر دست داشته باشید، اما این بدین معنی نیست که می‌توانید با دستکش به صورت، لب، دهان و بینی خود دست بزنید.
 • وسایل و اشیای شخصی خود را با مواد ضدعفونی کننده، روزی چندبار تمیز کنید.
 • در مکان‌های شلوغ و پر رفت و آمد تردد نکنید و سعی کنید، از افراد مختلف حداقل یک متر فاصله داشته باشید.
 • کارت عابر بانک خود را همواره ضد عفونی کنید و با استفاده از یک دستمال کاغذی آن را حمل نمائید.
 • از خوردن غذا‌های رستورانی، فست فود و خیابانی بپرهیزید، اگر این امکان وجود دارد از غذا‌های خانگی استفاده کنید، غذا‌های کنسروی و بسته بندی در این شرایط بهترین گزینه هستند. اگر خودتان غذا می‌پزید از پخت کامل غذا اطمینان حاصل کنید.
 • در هنگام سرفه یا عطسه دهان و بینی خود را با دستمال کاغذی و یا آرنج بپوشانید.
راهکارهای برای مانع شدن از ورود ویروس کرونا به بدن
برای مانع شدن از ورود ویروس کرونا به بدن، از خوردن غذا‌های خیابانی و رستورانی در این شرایط بپرهیزید

چگونه کرونا ویروس نگیریم؟

سعی کنید بدنتان را با خوردن غذا‌های مقوی و ویتامین دار، قوی نگه داشته و خوب بخوابید. استرس نداشته باشید تا سیستم ایمنی قوی داشته باشید. باید بدانید بهترین روش برای پیشگیری از ویروس کرونا، رعایت بهداشت فردی و جمعی است. پس محیط زندگی خود را همواره تمیز و پاکیزه نگه دارید، می‌توانید برای نظافت منزل و ضدعفونی کردن آن از خدمات آچارباز استفاده کنید. برای رسیدن به این هدف، کافیست به سایت، وب اپ و یا اپلیکیشن آچارباز بروید و درخواست اعزام نیروی متخصص در زمینه ضدعفونی و گندزدایی را ثبت کنید، تا منزل شما ضدعفونی و پاکیزه شود. همانطور که می دانید ماندگاری ویروس کرونا روی سطوح مختلف ممکن است از چند ساعت تا چند روز طول بکشد. در برخورد با سطوح مختلف جوانب احتیاط را رعایت کنید.

خدمات نظافت منزل با آچارباز
ارائه سرویس‌های با کیفیت نظافت اتاق‌ها و سرویس‌های بهداشتی، تمیز کردن شیشه‌ها و مرتب کردن فضای کابینت‌ها و کمدها و نظافت و تمیز کردن کف و دیوارهای خانه و هر آنچه که شما در نظافت منزلتان نیاز داشته باشید. آچارباز برای سرویس‌دهی خدمات منزل آماده است.
درخواست نظافت منزل

نویسنده :

۲ دیدگاه

 • زهرا کرمی گفت:

  آچارباز از چه موادی برای ضدعفونی منزل استفاده می‌کنید؟

 • ارسال دیدگاه  استفاده از مطالب سایت آچارباز فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به آچارباز است.