به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید.    |   درخواست تعمیر در محل
امروز پنج شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۹

نحوه تعویض تسمه ماشین لباسشویی سامسونگ

 تسمه ماشین لباسشویی سامسونگ

 

تسمه ماشین لباسشویی سامسونگ را باید چگونه عوض کرد؟ این سؤالی است که بیشتر افراد در هنگام برخورد با پارگی یا خرابی تسمه از خود می‌پرسند. عده‌ای بنا بر تجربه خودشان شروع به تعویض این قطعه می‌کنند؛ اما مسئله‌اینجاست که هر برند تکنیک خاص خود را برای تعویض دارد. حتی در برندها بین مدل‌ها اختلاف است؛ البته باید گفت که این اختلاف جزئی است. مسئله‌ای که ما می‌خواهیم در این مقاله برای شما بیان کنیم، چگونگی تعویض تسمه ماشین لباسشویی سامسونگ است؛ اما بهتر است که در ابتدا نیم‌نگاهی به اهمیت و جایگاه این قطعه داشته باشیم.

نکته مهم اینکه اگر هیچ تخصصی در تعمیر ماشین لباسشویی ندارید یا بعد از باز کردن متوجه ایرادات دیگری شدید، حتماً با نمایندگی تعمیرات تماس بگیرید.

تسمه ماشین لباسشویی چیست؟

یکی از مهم‌ترین قطعات دستگاه است. قطعه‌ای که اگرنباشد، دیگ لباسشویی شما نمی‌چرخد. دیگ هم نچرخد، هیچ اتفاقی در شست‌وشوی لباس نخواهد افتاد. در حقیقت باید گفت که اصلاً بدون تسمه، ماشین لباسشویی کار نمی‌کند. به عبارتی دیگر اساس چرخش ماشین، همین تسمه است.

تسمه روی دوپولی قرار گرفته است. یکی از پولی‌ها به دیگ و دیگری به موتور متصل است. تسمه وظیفه دارد تا انرژی به وجود آمده ازموتور را به دیگ برای چرخش منتقل کند. تا وقتی که این قطعه سالم است، همه چیز طبق روال کار خواهد کرد؛ البته اگر دیگر قطعات به مشکل نخورند. حالا اگر تسمه خراب شود، آن موقع است که باید به فکر تعویض آن افتاد. چرا تعویض؟ برای اینکه تسمه قطعه مصرفی است. هر قطعه مصرفی طول عمری دارد یا ممکن است که بر اثر عوامل خارجی دچار آسیب شود. پارگی، شل شدگی و تمام شدن عمر آن سه عامل مهمی هستند که نشان‌دهنده پایان کار این قطعه است. تنها راه هم تعویض آن است. برای اینکه اگر سالم بود، به درستی کار می‌کرد؛ اما وقتی ایراد پیدا کند، دیگر ماشین لباسشویی همانند گذشته نیست.

حالا به سراغ چالش اصلی یعنی دلیل خرابی، چگونگی متوجه شدن و تعویض آن در ماشین لباسشویی سامسونگ می‌رویم.

دلایل تعویض تسمه ماشین لباسشویی سامسونگ

اگر شما

 • درهنگام شست‌وشوی لباس سروصدای غیرطبیعی یا غرشی شنیدید؛
 • درهنگام بازرسی از سطح، متوجه گرد وغبار یا حرکت غیرطبیعی شدید؛
 • و اینکه حداقل ۶ سال ازعمرماشین شما هم درکنار این‌ها می‌گذرد.

باید گفت که تسمه  دستگاه سامسونگ  دچارمشکل شده و باید تعویض شود. البته مشکلات دیگری از جمله پرآب شدن دستگاه و حرکت نکردن آن هم وجود دارد. مدل‌های جدیدترنسبت به قدیمی به هر حال درنشان دادن ایراد تفاوت دارند.

یک راه برای اینکه مطمئن شوید که ایراد دقیقاً از تسمه است یا نه، ابتدا دستگاه را خاموش کرده و دیگ را با دست بچرخانید. اگر مشکلی درچرخش دیگ وجود داشت، پس یعنی زمان تعویض تسمه است.

پیشنهاد مطالعه

مراحل تعویض تسمه ماشین لباسشویی سامسونگ

قبل از تعویض بهتر است که چند نکته را بدانید و آن‌ها را رعایت کنید:

 • هربرندی و هرمدلی تسمه مخصوص به خودرا دارد. بعد ازاینکه مطمئن شدید، مشکل از تسمه است، با استفاده از دفترچه راهنما، مدل درست تسمه را تهیه کنید. این مدل باید ازنظر اندازه با دستگاه شما یکسان باشد. چه بسا بعضی ازمشکلات مربوط به تسمه به دلیل همین رعایت نکردن در خرید است؛ تسمه یا خیلی تنگ بوده یا گشاد که باعث شکستگی قطعه یا شل شدن آن شده است.
خرید تسمه درست برای ماشین لباسشویی

 

 • باید تعدادی وسیله تهیه کنید. یک سیم به اندازه ۱۵ سانتیمتر به همراه یک چراغ قوه و پیچ‌گوشتی تهیه کنید.
 • نوع تسمه را به درستی انتخاب کنید. بهتراست که تسمه معیوب را همراه با خود ببرید تا اشتباهی درخرید کردن به وجود نیاید.
 • نکته مهم اینکه درتمامی مراحل اینکه ماشین لباسشویی نباید به برق وصل باشد.

حالا برای تعویض و جازدن تسمه ماشین لباسشویی سامسونگ مراحل زیررا انجام دهید:

تعویض و جازدن تسمه ماشین لباسشویی سامسونگ

 

 1. اگر ماشین شما دارای پنل پشتی بود، آن را با پیچ‌گوشتی باز کنید. دربعضی مدل‌ها پنل پشتی قابل جداشدن نیست و باید پنل جلویی را جدا کنید.
 2. برای برداشتن پنل جلویی:
 • پوشش را باز کنید.
 • پخش کننده پودررا بردارید (یک دکمه کوچک در داخل آن برای راحت بیرون آوردن وجود دارد.)
 • کنترل پنل را بردارید و آن را در بالا قرار دهید تا مزاحمتی ایجاد نکند.
 • پنل پایین را باز کنید.
 • سپس به سمت خود بکشید تا کامل بیرون بیاید.
 1. وقتی پنل را باز کردید، به راحتی وضعیت تسمه مشخص است. ممکن است که تسمه شل شده باشد و نیازی به تعویض نباشد. به هر حال قبل از هر کاری، تسمه را به صورت دقیق مورد بازبینی قرار دهید.
 2. پیچ‌گوشتی را لبه تسمه بگذارید. سپس همینطوری که کمی بالا آمده، تسمه را روی قرقره و پولی به یک سمت بچرخانید. در هنگام چرخش، تسمه بالا آمده و به راحتی در دست قرار می‌گیرد. بعد می‌توانید آن را به صورت کلی خارج کنید.
 3. حالا وقت جا زدن است. برای جا زدن بهتر است که از پولی کوچک شروع کنید. باید مراقب باشید که شیارهای تسمه مطابق با خود پولی باشد. سپس تسمه را کشیده و به سمت قرقره دوم ببرید. البته همان‌طور که قرقره را می‌چرخانید، به‌آرامی تسمه روی آن جایگذاری کنید.
 4. اگر دسترسی خیلی خوبی به جایگاه تسمه ندارید، می‌توانید آن بخش بسته شده را با سیم ببندید. برای اینکه خیلی خوب محیط را ببینید، با چراغ قوه روشن کنید.
 5. بعد از جا زدن، همه وسایل را سرجای خود قرار دهید و محکم پیچ کنید.

قیمت تسمه ماشین لباسشویی سامسونگ

قیمت تسمه ماشین لباسشویی سامسونگ به دلیل نوسانات بازار متفاوت است. برای اطلاع از قیمت با شرکت تماس بگیرید.

ماشین لباسشویی بدون تسمه

در ماشین لباسشویی بدون تسمه، موتور به صورت مستقیم یا دایرکت درایو به دیگ متصل می‌شود. در حقیقت این نوع ماشین‌ها علاوه بر داشتن قطعات کمتر، صدا و لزرش کمتری هم تولید می‌کنند. از طرفی موتورهای دایرکت درایو استفاده شده در این نوع ماشین‌ها نیاز به روغن کاری نداشته و از این رو مصرف انرژی کمتری دارند. همین دو ویژگی یعنی کاهش مصرف انرژی و کمتر شدن صدا و لرزش خود دو عامل مهمی هستند که باعث استفاده افراد از این نوع دستگاه شده است.

ماشین لباسشویی با تسمه و بدون تسمه

 

برای تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ شما می‌توانید با نمایندگی تعمیرات تماس بگیرید.

 

 

منبع:

all-errors

how-to-repair

 

 

تعمیر ماشین لباسشویی در محل با آچارباز
آچارباز با راه‌اندازی سامانه آنلاین اعزام تعمیرکار به محل، مشکلات شما را حل خواهند کرد. گفتنیست ماشین لباسشویی شما از هر نوعی و با هر برندی که باشد، متخصصان آچارباز قادر به رفع آن خواهند بود. شما می‌توانید از هم اکنون درخواست تعمیر خود را ثبت کنید:
درخواست تعمیر ماشین لباسشویی

نویسنده :

 • Avatar فاطمه گفت:

  سلام خوبید؟ مدتیه تایدی که که میریزم تو لباسشویی حل نمیشه همینجوری درشت درشت میمونه چرا؟

  • Avatar تحریریه آچارباز گفت:

   سلام
   دوست عزیز ممکن است پودری که برای شستشوی لباس‌ها استفاده می‌کنید از مرغوبیت کافی برخوردار نباشد، از این رو بهتر است از برند دیگری برای شستن لباس‌ها استفاده کنید.
   اما اگر با تغییر برند، مشکل همچنان ادامه داشت، از تعمیرکار ماشین لباسشویی بخواهید تا دستگاه را بررسی کند.

 • Avatar امیر گفت:

  سلام صدای جیر جیر لباسشویی از تسمه هست؟

  • Avatar تحریریه آچارباز گفت:

   سلام
   مورادی از قبیل:
   تسمه
   کمک فنرهای لباسشویی
   بارگیری بیش از ظرفیت دستگاه
   تزار نبودن لباسشویی
   خرابی درب لاستیک
   و …
   می‌توانند دلیل صدای جیرجیر ماشین لباسشویی باشند.
   اما بهتر است دستگاه شما توسط تعمیرکار ماشین لباسشویی بررسی شود.

 • Avatar شجاعی گفت:

  سلام و درود به شما خسته نباشید. ماشین لباسشویی من مدتیه که فقط آب می گیره و بعدش دیگه اتفاق نمیوفته

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   ممکن است موتور ماشین لباسشوی دچار مشکل شده و دیگ را نمی‌چرخاند. یا اینکه قفل درب ماشین عمل نمی‌کند. وجود مشکل در تسمه هم یکی از دلایل است. پس باید تعمیرکار ماشین لباسشویی، دستگاه شما را بررسی کند. شما می توانید درخواست تعمیر لباسشویی در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

 • Avatar کتایون گفت:

  سلام لباسشویی نشت آب داره. زمین پر آب شد تقریبا. چیکارش کنم؟

 • استفاده از مطالب سایت آچارباز فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به آچارباز است.
  >