به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید.    |   درخواست تعمیر در محل
امروز سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹

مشکلات نرم افزاری تبلت سامسونگ

مشکلات نرم افزاری تبلت سامسونگ

تبلت‌های سامسونگ جز بهترین‌ها به حساب می‌آیند که در دنیای فن‌آوری، بعد از موبایل‌های سامسونگ کاربران بسیاری را در سراسر دنیا دارد. در این بحث به بررسی مشکلات نرم‌افزاری تبلت سامسونگ خواهیم پرداخت.

کمپانی سامسونگ از برترین تولیدکنندگان در زمینه الکترونیک است که در بازار جهانی جایگاه ویژه‌ای برای خود پیدا کرده است. البته علاقمندان و طرفداران این برند در تبلت‌ها نیز کم نیستند. این تبلت‌ها به طور معمول از نمایشگرهای فوق‌العاده‌ای ساخته شده‌اند و پردازنده‌های بسیار قوی دارند.

در برخی از جدیدترین مدل‌ها می‌توان از اندروید ۶ مارشمالو در تبلت استفاده کرد. وضوح تصویر در تبلت‌های سامسونگ به حدی بالا است که در مدل گلکسی tab s2 وضوح تصویر ۱۵۳۶ در ۲۰۴۸ را شاهد هستیم. اما باز هم با همه این ویژگی‌های مثبت و عالی، مشکلات  نرم‌افزاری تبلت سامسونگ کم و بیش در برخی از نرم‌افزارهای کاربردی این تبلت به چشم می‌خورد.

از آن جایی که تمامی تبلت‌های برند سامسونگ از سیستم عامل اندروید بهره‌مند شده‌اند مشکلات نرم‌افزاری و اختلال در برخی از اپ‌ها به قوت خود باقی مانده است.

 

قفل شدن تمامی نرم‌افزارها هنگام کار با تبلت سامسونگ

یکی از مشکلات نرم‌افزاری تبلت سامسونگ قفل شدن صفحه یا به اصطلاح هنگ کردن نرم‌افزارها است. در برخی از مواقع با شروع کار در یکی از اپ‌ها این اتفاق می‌افتد که دلیل آن می‌تواند نصب ناقص و مشکل دار آن برنامه باشد. در برخی موارد نیز به هیچ نرم‌افزار خاصی مربوط نمی‌شود و صفحه نمایش یکباره قفل شده و برنامه‌های دیگر نیز از کار می‌افتند.

مشکلات نرم افزاری تبلت سامسونگ

برای رفع این حالت از گزینه بازگشت به  تنظیمات کارخانه ای استفاده کنید. با این کار تمامی تغییرات درست و نادرستی که در عملکرد فایل‌ها  داده‌اید به حالت صحیح اولیه بر‌می‌گردد و تبلت به درستی کار می‌کند. فراموش نکنید بروزرسانی برنامه‌ها در بیشتر مواقع می‌تواند یک اصلاحیه خوب در این مشکل باشد. کسانی که از تبلت‌های گلکسی استفاده می‌کنند حتما نرم‌افزارهای تبلت خود را بروزنگه دارند تا کمتر با هنگ کردن تبلت مواجه شوند.

 

تعمیر تبلت در محل با آچارباز
خدمت تعمیر تبلت در محل آچارباز شامل تعمیر و رفع ایراد تمامی برندها و مدل‌های تبلت می‌شود. تبلت هوشمند و غیرهوشمند شما را در هر منطقه از شهر تهران و کرج که باشید، در محلتان تعمیر خواهیم کرد.
درخواست تعمیر تبلت

 

چرا سیستم عامل تبلت سامسونگ بروزرسانی نمی‌شود؟

بیشتر سیستم‌های اندروید نیاز به آپدیت در مدت زمان‌های مشخص دارند. از آن جایی که شرکت گوگل بروزرسانی اندروید را چند وقت یک بار انجام می‌دهد و در اختیار کاربران قرار می‌گیرد باید سیستم اندروید تبلت خود را بروزرسانی کنید.

در غیر این صورت برخی از اپ‌ها که تاریخ تولید جدیدتری نسبت به اندروید شما دارند به درستی کار نمی‌کنند و اختلالاتی در برخی از نرم‌افزارهای تبلت به وجود خواهد آمد. توجه داشته باشید که بیشتر مشکلات نرم‌افزاری تبلت سامسونگ به کمک یک آپدیت صحیح و کامل برطرف می‌شود. اما خود گزینه آپدیت، مسئله‌ای است که باید دقیق و کامل انجام شود.

در صورتی که حافظه کافی در تبلت وجود نداشته باشد تبلت هنگام بروزرسانی به مشکل بر می‌خورد. پس حتما قبل از این که عملیات بروزرسانی را انجام دهید از فایل‌های داخل تبلت یک نسخه پشتیبان تهیه کرده و در محلی به غیر از تبلت قرار دهید. سپس بروزرسانی را انجام دهید تا اگر برخی از فایل‌ها طی این مرحله از بین رفتند تمامی آن‌ها را موجود داشته باشید.

مسئله بعدی این که اگر نسخه اندروید شما قدیمی است این کار را انجام دهید در غیر این صورت ضرورتی برای آپدیت اندروید وجود ندارد و نیازی نیست که اندروید را با یک آپدیت نه چندان مناسب به هم بریزید.

حافظه داخلی تبلت خود را مرتب‌سازی کنید

یکی دیگر از مشکلات نرم‌افزاری تبلت سامسونگ ایجاد اختلال و مشکل در بخش حافظه داخلی است. برای بسیاری از کاربران تبلت سامسونگ پیش آمده است که تبلت دچار افت کارکرد شدیدی شود و یا این که هنگام نصب یک اپ یا عکاسی، خطایی مبنی بر این که فضای کافی وجود ندارد را نشان دهد. تمامی این پیامدها از مدیریت نادرست حافظه سرچشمه می‌گیرد.

در صورتی که حافظه تبلت را هر چند وقت یک مرتبه، به درستی پاک‌سازی نکنید، نمی‌توانید مدیریت دقیقی روی نرم‌افزارهای خود داشته باشید و ممکن است در مواردی هم به مشکل برخورد کنید. برای مثال نتوانید با تبلت عکاسی کنید و یا برای دانلود فایلی با مشکل روبرو شوید. بهترین روش برای از بین بردن این مشکل این است که گاهی حافظه را به کمک نرم‌افزارهایی که پاک‌سازی حافظه داخلی را انجام می‌دهند، خالی کنید و برخی از فایل‌های سنگین که هیچ وقت کارکردی ندارند را حذف کنید.

 

البته این کار را به صورت دستی، خودتان نیز می‌توانید انجام دهید ولی بسیاری از این اپ‌ها به شما کمک می‌کنند و خودشان این فایل‌های اضافه را پیدا کرده و از حافظه پاک می‌کنند. بنابراین مرتب کردن حافظه داخلی و پاک کردن موارد اضافه در مشکلات نرم‌افزاری تبلت سامسونگ بسیار دخیل هستند.

مشکلات نرم افزاری تبلت سامسونگ

چرا رابط کاربری در تبلت سامسونگ عمل نمی‌کند؟

از دیگر مشکلات نرم‌افزاری تبلت سامسونگ عمل نکردن و فعال نشدن رابط کاربری است. در صورتی که رابط کاربری به درستی عمل نکند SYSTEM UI متوقف شده و در حافظه داخلی اختلال ایجاد می‌شود. برای رفع این مشکل باید حافظه cache رابط کاربری به طور کامل حذف شود. برای این کار ابتدا وارد تنظیمات تبلت سامسونگ شوید و گزینه APPS را انتخاب کنید. در آن بخش SYSTEM UI را پیدا کنید و حذف کنید. با راه اندازی مجدد به خوبی می‌توانید مشاهده کنید که رابط کاربری فعال شده و این مشکل برطرف می‌شود.

 

دلیل دانلود نشدن فایل‌ها چیست؟

یکی از پارامترهایی که دارندگان تبلت انجام می‌دهند دانلود کردن فایل‌های صوتی، تصویری و یا اسناد از اینترنت است. اما از مشکلات نرم‌افزاری تبلت سامسونگ می‌تواند سبب اختلال در این روند شود و هنگام دانلود برخی از فایل‌ها با مشکلاتی از قبیل دانلود نشدن و یا نقص در دانلود روبه‌رو شوید. دلیل دانلود نشدن اطلاعات به کمبود فضای کافی در حافظه داخلی برمی‌گردد.

در صورتی که فایل‌های دانلودی شما در حافظه داخلی قرار گیرند باید این حافظه را تخلیه کنید و فایل‌های اضافه را پاک کنید. برای پاک کردن حافظه داخلی نیز از منوی تنظیمات گزینه APPS استفاده کنید. سپس از پنجره ALL گزینه DOWNLOAD MANAGER را انتخاب کنید حافظه را از فایل‌های اضافی پاک کرده و تبلت را یک مرتبه خاموش و روشن کنید. با پاک شدن فایل‌های اضافی فضای کافی برای دانلود باز می‌شود و شما به راحتی می‌توانید هر فایلی را که مد نظرتان هست دانلود کنید.

اگر کلمه عبور تبلت خود را فراموش کردید چه کار باید انجام دهید؟

برای بسیاری از افراد پیش آمده است که قفل تبلت یا به عبارتی رمز عبور خود را فراموش کرده‌اند. به این ترتیب تا کلمه عبور صحیح را وارد نکنید امکان استفاده از تبلت را نخواهید داشت. این یکی از مشکلات نرم‌افزاری تبلت سامسونگ است که برای حل کردن آن راه حل‌هایی وجود دارد.

نخست این که رمز عبور خود را طوری تنظیم کنید که هیچ وقت دچار فراموش کردن آن نشوید ولی اگر به هر دلیلی قفل را پیدا نکردید می‌توانید از طریق RESET FACTORY تنظیمات نخست تبلت را باز خوانی کرده و بدون رمز عبور وارد سیستم اندروید تبلت خود شوید. البته نرم‌افزارهای بسیاری برای شکستن قفل وجود دارد ولی بهتر است برای امنیت بالاتر فایل‌هایی که داخل تبلت خود دارید، از آن‌ها استفاده نکنید.


نویسنده :

استفاده از مطالب سایت آچارباز فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به آچارباز است.
>

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه آچارباز، جزو اولین نفراتی باشید که از تخفیفات ویژه آچارباز بهره مند می شوید.

تبریک، با موفقیت در خبرنامه عضو شدید.