به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید.    |   درخواست تعمیر در محل
امروز شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹

هشدارهای ایمنی در مورد کولرهای آبی

هشدارهای ایمنی کولرهای آبی

با گرم شدن هوا، افراد زیادی اقدام به برپایی و سرویس کولرهای آبی می‌کنند. اما برای راه اندازی کولر باید تمام موارد احتیاطی را رعایت کنید. به دلیل اتصال مستقیم این کولرها به برق، احتمال برق گرفتگی افراد هم بالاست. در اینجا به بررسی هشدارهای ایمنی در مورد کولرهای آبی خواهیم پرداخت.

سرویس و راه اندازی کولر در فصل بهار انجام می‌شود. بعد از خاموش بودن طولانی مدت کولر، باید به سراغ آن بروید و برای استفاده در هوای گرم کولر را آماده کنید. این آماده کردن به معنای شست‌وشوی اتاقک، تعویض پوشال و برخی از قطعات فرسوده و در نهایت روغن‌کاری کولر است.

توصیه می‌شود که خودتان اقدام به سرویس کولر نکنیدو این کار را به سرویسکار کولر بسپارید، زیرا نکات بسیار مهمی برای وجود دارند که باید به دقت تمام رعایت شوند تا نتیجه کار همان چیزی باشد که شما انتظار دارید.

طبق آمار و گزارشاتی که از رسانه‌ها دریافت می‌شود، موارد خطر برق گرفتگی در حین راه اندازی کولر آبی بسیار بالاست. اما با رعایت نکاتی که در این بحث ذکر می‌کنیم، این آمار را خواهش دهید.

 

سرویس و راه‌اندازی تابستانه کولر فقط با ۷۰۰۰۰ تومان!
خدمت سرویس و تعمیر کولر آبی در محل آچارباز، شامل ارائه انواع خدمات نصب، سرویس و تعمیر کولر آبی می‌شود. در هر ساعتی از شبانه روز که نیاز به تعمیر کولر آبی داشتید، در هر محله از تهران که باشید، می‌توانید با مناسب‌ترین قیمت، از خدمات آچارباز بهره مند شوید.
درخواست تعمیر کولر آبی

 

متاسفانه برخی افراد که تخصصی در زمینه کارهای فنی از جمله نصب کولر ندارند، اقدام به تعمیر، سرویس و راه اندازی کولر می‌کنند. از این رو ممکن است این کار موجب خسارات جانی و حتی مالی شود. این افراد تصور می‌کنند راه اندازی مجدد کولر بسیار آسان است، اما در واقع خود را در شرایط بحرانی قرار می‌دهند.

موارد ایمنی در زمان راه اندازی مجدد کولر

۱- برای راه اندازی مجدد و یا حتی تعمیر و سرویس کولر ابتدا آن را خاموش کنید. در صورتی که کولر با کابل و دوشاخه به برق متصل می‌شود، دوشاخه را از برق بکشید. تحت هیچ شرایطی اقدام به باز کردن کولر روشن نکنید.

۲- بدنه کولر را با کف دست لمس نکنید. برای شروع کار، با پشت دستتان بدنه کولر را لمس کنید تا از عدم وجود جریان برق مطمئن شوید.

هشدارهای ایمنی کولرهای آبی

۳- اغلب لوازم برقی دارای سیم ارت هستند. این سیم به زمین متصل شده و از آسیب دیدگی لوازم برقی در صورت بالا رفتن ولتاژ محافظت می‌کند. پس بهتر است برای کولر آبی هم سیم ارت نصب شود.

۴- کولر را روی چهارپایه قرار دهید تا با زمین ۳۰ سانتی‌متر فاصله داشته باشد. در این صورت اگر زمین خیس باشد هم احتمال اتصال کم خواهد شد.

۵- تحت هیچ شرایطی با شلنگ و یا پارچ اقدام به آب ریختن روی کولر روشن نکنید. این کار خطر برق گرفتگی را به دنبال دارد.

۶- رشته‌های بیرون زده‌ی پوشال از پره‌های کولر را مرتب کنید. این رشته‌ها را یا کوتاه کنید و یا به داخل فشار دهید. زیرا در صورت بیرون زدگی رشته‌ها، آب از داخل کولر به بیرون نشت می‌کند و این خود یکی از دلایل برق گرفتگی است.

۷- در آخر مهم‌ترین نکته‌ای که می‌توان بیان کرد این است که توصیه می‌شود خودتان اقدام به تعمیر، سرویس و راه اندازی کولر نکنید، این کار را به تعمیرکار متخصص در این زمینه بسپارید. زیرا این کار نیاز به مهارت، دقت و تخصص دارد.

آچارباز سامانه اعزام تعمیرکار به محل، با ارائه خدمات تعمیر وسرویس کولر آبی، آماده است تا در صورت درخواست خدمت از سوی شما، کارشناسان خود را به محل اعزام کند.

با رعایت نکات ایمنی، از تابستان خود لذت ببرید.

 


نویسنده :

 • Avatar مریم گفت:

  سلام وقت بخیر . آچارباز با رعایت تمام نکات ایمنی کولر آبی را سرویس میکند آیا ؟

 • Avatar علی گفت:

  کولر ما موقع سرویس دچار جریان برق شد و یه جرقه ای زد ما سرویس رو انجام دادیم هرچی دکمه کولر رو میزنیم روشن نمیشه آخه بوی سوختگی هم نمیومد فکر میکنید مشکلش چی هست؟ میشه راهنمایی کنید
  ممنون از شما

 • Avatar مهدی گفت:

  سلام آچارباز سرویس کامل کولر را انجام میدهد حتی اگه نیاز به قطعه ای داشته باشد؟

 • استفاده از مطالب سایت آچارباز فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به آچارباز است.
  >