به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید.    |   درخواست تعمیر در محل
امروز دوشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۹

هشدارهای ایمنی در مورد کولرهای آبی

هشدارهای ایمنی کولرهای آبی

با گرم شدن هوا، افراد زیادی اقدام به برپایی و سرویس کولرهای آبی می‌کنند. اما برای راه اندازی کولر باید تمام موارد احتیاطی را رعایت کنید. به دلیل اتصال مستقیم این کولرها به برق، احتمال برق گرفتگی افراد هم بالاست. در اینجا به بررسی هشدارهای ایمنی در مورد کولرهای آبی خواهیم پرداخت.

سرویس و راه اندازی کولر در فصل بهار انجام می‌شود. بعد از خاموش بودن طولانی مدت کولر، باید به سراغ آن بروید و برای استفاده در هوای گرم کولر را آماده کنید. این آماده کردن به معنای شست‌وشوی اتاقک، تعویض پوشال و برخی از قطعات فرسوده و در نهایت روغن‌کاری کولر است.

توصیه می‌شود که خودتان اقدام به سرویس کولر نکنیدو این کار را به سرویسکار کولر بسپارید، زیرا نکات بسیار مهمی برای وجود دارند که باید به دقت تمام رعایت شوند تا نتیجه کار همان چیزی باشد که شما انتظار دارید.

طبق آمار و گزارشاتی که از رسانه‌ها دریافت می‌شود، موارد خطر برق گرفتگی در حین راه اندازی کولر آبی بسیار بالاست. اما با رعایت نکاتی که در این بحث ذکر می‌کنیم، این آمار را خواهش دهید.

 

سرویس کولر فقط با ۵۰۰۰۰ تومان!
صفر تا صد سرویس انواع کولر آبی خود را به تیم آچارباز بسپارید. اگر اولین بار است که درخواست خود را در سامانه آچارباز ثبت می‌کنید، ۲۰۰۰۰ تومان اعتبار هدیه نیز دریافت می‌کنید و می‌توانید با ۳۰۰۰۰ تومان کولر خود را سرویس کنید.
ثبت درخواست

 

متاسفانه برخی افراد که تخصصی در زمینه کارهای فنی از جمله نصب کولر ندارند، اقدام به تعمیر، سرویس و راه اندازی کولر می‌کنند. از این رو ممکن است این کار موجب خسارات جانی و حتی مالی شود. این افراد تصور می‌کنند راه اندازی مجدد کولر بسیار آسان است، اما در واقع خود را در شرایط بحرانی قرار می‌دهند.

موارد ایمنی در زمان راه اندازی مجدد کولر:

۱- برای راه اندازی مجدد و یا حتی تعمیر و سرویس کولر ابتدا آن را خاموش کنید. در صورتی که کولر با کابل و دوشاخه به برق متصل می‌شود، دوشاخه را از برق بکشید. تحت هیچ شرایطی اقدام به باز کردن کولر روشن نکنید.

۲- بدنه کولر را با کف دست لمس نکنید. برای شروع کار، با پشت دستتان بدنه کولر را لمس کنید تا از عدم وجود جریان برق مطمئن شوید.

هشدارهای ایمنی کولرهای آبی

۳- اغلب لوازم برقی دارای سیم ارت هستند. این سیم به زمین متصل شده و از آسیب دیدگی لوازم برقی در صورت بالا رفتن ولتاژ محافظت می‌کند. پس بهتر است برای کولر آبی هم سیم ارت نصب شود.

۴- کولر را روی چهارپایه قرار دهید تا با زمین ۳۰ سانتی‌متر فاصله داشته باشد. در این صورت اگر زمین خیس باشد هم احتمال اتصال کم خواهد شد.

۵- تحت هیچ شرایطی با شلنگ و یا پارچ اقدام به آب ریختن روی کولر روشن نکنید. این کار خطر برق گرفتگی را به دنبال دارد.

۶- رشته‌های بیرون زده‌ی پوشال از پره‌های کولر را مرتب کنید. این رشته‌ها را یا کوتاه کنید و یا به داخل فشار دهید. زیرا در صورت بیرون زدگی رشته‌ها، آب از داخل کولر به بیرون نشت می‌کند و این خود یکی از دلایل برق گرفتگی است.

۷- در آخر مهم‌ترین نکته‌ای که می‌توان بیان کرد این است که توصیه می‌شود خودتان اقدام به تعمیر، سرویس و راه اندازی کولر نکنید، این کار را به تعمیرکار متخصص در این زمینه بسپارید. زیرا این کار نیاز به مهارت، دقت و تخصص دارد.

آچارباز سامانه اعزام تعمیرکار به محل، با ارائه خدمات تعمیر وسرویس کولر آبی، آماده است تا در صورت درخواست خدمت از سوی شما، کارشناسان خود را به محل اعزام کند.

با رعایت نکات ایمنی، از تابستان خود لذت ببرید.

 

سرویس تابستانه کولر آبی
سرویس و رفع ایراد انواع کولر آبی توسط سرویسکاران آچارباز. کافیست درخواست خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید و منتظر تماس کارشناس باشید. سرویسکاران آچارباز تمامی ابزارهای موردنیاز برای رفع مشکلات کولر شما را همراه خود دارند و دستگاهتان را حتی در روزهای تعطیل تعمیر خواهد کرد.
ثبت درخواست

 

 


نویسنده :

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of
استفاده از مطالب سایت آچارباز فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به آچارباز است.