به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید.    |   درخواست تعمیر در محل
امروز شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹

دلایل خرابی تایمر ماشین لباسشویی سامسونگ

تایمرماشین لباسشویی سامسونگ

 

تا به حال چیزی به نام مغز فرمان ماشین لباسشویی سامسونگ شنیده‌اید؟ شاید فکر کنید که موتور باشد؛ اما باید گفت خیر. تایمر این نقش را بازی می‌کند. قطعه‌ای نسبتاً کوچک که برخلاف قدوقواره خود، نبودش می‌تواند باعث اختلال و کار نکردن کلی ماشین لباسشویی شود. احتمال هم شما با این مشکل برخورد داشته اید که به صورت تقریباً ناگهانی سیستم چرخش ماشین متوقف یا نمونه مشکلات عجیب‌وغریب دیگر که روند کلی دستگاه از آبگیری، دور تند و کند کردن غیره را دچار اختلال می‌شود. باید گفت یکی از دلایل چنین مواردی خرابی تایمر ماشین لباسشویی سامسونگ است.

وقتی تایمر خراب می‌شود، این سؤال پیش می‌آید که اول از همه دلیل اصلی آن چیست؟ دوم اینکه چگونه تعمیر می‌شود. تقریباً دلیل‌ها در تمامی مدل‌های مختلف یکسان هستند؛ اما روش‌های تعمیر با اینکه صورت یکسانی دارند؛ اما تفاوت در جزئیات باعث می‌شود که هر غیرمتخصصی از عهده آن برنیاید. از این رو برای تعمیر یا تعویض تایمر خراب توصیه می‌شود که حتماً با یک نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی تماس بگیرید.

ما در این مقاله علت‌های خرابی تایمر ماشین لباسشویی سامسونگ را بیان می‌کنیم تا حداقل خودتان متوجه مشکل شوید. اگر هم توانستید که عوض کنید، چه بهتر؛ درغیر این صورت به هیچ وجه خودسرانه اقدام نکنید.

تایمر ماشین لباسشویی چیست؟

همانطور که در بالا گفته شد، تایمر مغز ماشین لباسشویی سامسونگ است. فرمانده ای است که الآن به تمامی واحدها دستور می‌دهد تا کدام مرحله را انجام دهند. تایمرهای سامسونگ همراه با یک موتور بوده که فعالیت آن به صورت الکترونیکی است. این نوع تایمرها دارای یک برد هستند که به صورت خودکار کار می‌کنند؛ اما در بعضی مدل‌های سامسونگ، کلید فعال شدن آن‌ها به صورت دستی است.

تایمر چیست

 

کار نکردن تایمر چه مشکلاتی را به وجود می‌آورد؟

قبل از اینکه بخواهیم دلایل خرابی تایمر ماشین لباسشویی سامسونگ را مطرح کنیم، ابتدا بهتر است که اتفاقات ناشی از کار نکردن آن را بدانیم. درواقع بدانیم که چه زمانی تایمر دچار مشکل شده است. نکته حائز اهمیت اینکه مشکلات تایمر خود می‌تواند نشان‌دهنده یک مشکل دیگری در قطعات ماشین لباسشویی باشد.

پیشنهاد مطالعه

 • تایمر هیچ پیشرفتی در ادامه فعالیت خود ندارد. درواقع در یک عددی گیر می‌کند. این می‌تواند ناشی از خرابی موتور یا گیرکردن چرخ‌دنده‌ها باشد که باید بررسی شود.
 • در بعضی دورها کار می‌کند. اگر تایمری خراب شود، در بعضی دورها نمی‌تواند به‌خوبی کار کند. این می‌تواند ناشی از شکستگی آن باشد. البته ممکن است که سیم‌پیچی دستگاه هم دچار ایراد شده باشد.
 • بعضی عملکردهای خاص در همه دورها کار نمی‌کند. اگر یک عملکرد خاص مانند چرخش به صورت کلی کار نکند، مشکل از تایمر نیست؛ اما اگر همین عملکرد در بعضی دورها فعال باشد و در بعضی دیگر غیرفعال، به احتمال زیاد تایمر خراب شده است. در حقیقت باید گفت که یک عملیات آبگیری به‌خوبی کار می‌کند؛ اما مرحله بعدی به اصطلاح بگیر نگیر دارد.
 • دستگاه روشن است؛ اما هیچ عملکردی ندارد. درواقع برای زمانی است که ماشین لباسشویی را به برق می‌زنید و چراغ آن روشن می‌شود؛ اما هیچ عملکردی مشاهده نمی‌کنید.
کار نکردن تایمر ماشین لباسشویی سامسونگ

 

دلایل خرابی تایمر ماشین لباسشویی سامسونگ

فقط باز هم تأکید می‌کنیم که برای تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ به صورت تخصصی حتماً با نمایندگی مجاز تماس بگیرید. حالا در ادامه دلایل خرابی را برای شما می‌نویسیم.

 1. سوئیچ در

هنگامی‌که واشر در باز باشد، مدار کار نمی‌کند. این یک ویژگی ایمنی است که باعث جلوگیری از اتفاقات در ادامه فعالیت ماشین لباسشویی می‌شود. اگر سوئیچ در خراب شود، تایمر به درستی کار نخواهد کرد. سوئیچ و سوپاپ در به هم وصل هستند که سوپاپ در زیر صفحه اصلی قرار دارد. درواقع برق تایمر از طریق همین سوپاپ جریان میابد. یک پین یا اهرمی به در وصل است که به هنگام بسته شدن سوئیچ را فعال می‌کند.

برای اینکه بتوانید تعمیر کنید، ابتدا باید ماشین لباسشویی را از برق کشیده و بعد از باز کردن پنل و دیدن سوئیچ، بازرسی کنید که آیا اهرم یا چیزی مانع فعالیت آن شده است یا خیر. اگر چیزی نبود، با مولتی متر جریان برق را بررسی کنید. اگر برق در سوئیچ وجود نداشت؛ به احتمال زیاد این قطعه خراب شده است. در غیر اینصورت باید به بررسی تایمر و دیگر قطعات بپردازید.

تعمیر تایمر ماشین لباسشویی سامسونگ

 

 1. موتور تایمر

دلیل دیگر خرابی تایمر ماشین لباسشویی سامسونگ در موتور تایمر است. این قطعه برای اینکه بتواند سری تماس‌های الکتریکی را به‌خوبی انجام بدهد، باید یک موتور داشته باشد. یکی از دلایل جلو نرفتن عدد هم می‌تواند ناشی از خرابی موتور ماشین لباسشویی دانست. بعد از خاموش کردن ماشین و باز کردن پنل، از یک مولتی متر برای جریان برق مانند بالا استفاده کنید.

 1. کنترل کننده سطح آب

از کنترل سطح آب برای روشن و خاموش کردن شیر آب در سطوح انتخابی و نیز تأمین برق لازم برای موتور تایمر در هنگام رسیدن به سطح مشخص استفاده می‌شود. اگر دستگاه از آب پر می‌شود؛ اما تایمر عمل نمی‌کند، باید سوئیچ سطح آب را بررسی کنید. البته ممکن است که مشکل در سوراخ شدن شیلنگ باشد که باید ابتدا آن را بررسی کنید.

 1. دستگیره تایمر

دستگیره تایمر به شافت خود تایمر متصل است و انجام مراحل مختلف را می‌توان با آن تعیین کرد. دستگیره‌ها عموماً به صورت چرخشی شده که بعد از تنظیم و فشردن دکمه استارت، عملیات شروع می‌شود. جنس این دستگاه‌ها از پلاستیک بوده که بعد از استفاده طولانی مدت به دلیل شکستگی یا ساییدگی دیگر با شافت تایمر چرخیده نمی‌شود. در این صورت اگر واقعاً مشکل از این قطعه باشد، باید آن را عوض کنید.

 1. پمپ تخلیه

پمپ تخلیه، آب را در مرحله آخر از دیگ ماشین خالی می‌کند. اگر پمپ خراب شود، واشر دیگ را خالی فرض نکرده و به مرحله بعدی نخواهد رفت. در چنین مواقعی کد خطایی روی صفحه نمایش داده می‌شود که با آن می‌توانید وجود مشکلی در دستگاه را متوجه شوید. درواقع تایمر نمی‌تواند عملیات را به‌خوبی انجام داده و به مرحله بعد برود.

 1. شیر ورودی آب

شیر ورودی آب که برای تأمین آب سرد و گرم استفاده می‌شود. این شیرها دارای دو سیم‌پیچ استوانه‌ای الکتریکی هستند که در مواقع لزوم سوپاپ را باز می‌کنند. اگر در مرحله شست‌وشو یا پر کردن آن مشکلی به وجود بیاید، به احتمال زیاد مشکلی در شیر ورودی است. البته ممکن است که مشکل از شیلنگ‌ها هم باشد. به هر حال تایمر نمی‌تواند به‌خوبی عملیات را جلو ببرید.

چگونگی تعمیر یا تعویض تایمر

در هر کدام از بخش‌های بالا شما باید اول از همه نقطه ایراد را متوجه شوید. اگر ایراد از تایمر بود، باید با استفاده از استفاده پیچ‌گوشتی، پنل جلویی را باز کرده و بعد از باز کردن سیم‌پیچی تایمر خراب، آن را با نمونه جدید جایگزین کنید. در هر مدلی سیستم تایمر متفاوت است. برای همین بهتر است که حتماً دفترچه را راهنما را از قبل مطالعه و از سیم‌پیچی های قبلی عکس بگیرید. تعمیر تایمر ماشین لباسشویی سامسونگ مانند نحوه تعویض تسمه ماشین لباسشویی سامسونگ خاص است. اگر به هر دلیلی نتوانستید، حتماً با نمایندگی تماس بگیرید.

 

 

 

منبع:

homeguides.sfgate.com

partselect.com

 

تعمیر ماشین لباسشویی در محل با آچارباز
آچارباز با راه‌اندازی سامانه آنلاین اعزام تعمیرکار به محل، مشکلات شما را حل خواهند کرد. گفتنیست ماشین لباسشویی شما از هر نوعی و با هر برندی که باشد، متخصصان آچارباز قادر به رفع آن خواهند بود. شما می‌توانید از هم اکنون درخواست تعمیر خود را ثبت کنید:
درخواست تعمیر ماشین لباسشویی

نویسنده :

 • Avatar شیخی گفت:

  الان تایمر لباسشوییه من نمیچرخه علتش چیه؟

 • Avatar احمد گفت:

  سلام وقت بخیر کارشناسان شما برای بازدید هم پولی دریافت میکنند؟

 • Avatar رضایی گفت:

  salaam vaght bekheyr- lebasshooei man ab ro takhliye nemikone., motasefane garanty ham nadare vase tamir. che konam

 • Avatar مریم مقدم گفت:

  سلام لباسشوییه من سامسونگه امروز روشنش کردم کد ۸E میده یعنی چی این؟ روشن و خاموش کردن ولی باز درست نشد

 • Avatar سحر گفت:

  سلام تایمر لباسشویی رو میشه ریست کرد؟ واسه من به هم ریخته

 • استفاده از مطالب سایت آچارباز فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به آچارباز است.
  >