×

اپ آچارباز را نصب کنید!

نصب
به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید.    |   درخواست تعمیر در محل
امروز سه شنبه ۲۸ دی ۱۴۰۰

خرابی تلویزیون ایکس ویژن

خرابی تلویزیون ایکس ویژن

تلویزیون‌های ایکس ویژن یکی از مدل‌های جدیدی است که طی سال‌های اخیر در بازار عرضه شده است. اگر در منزلتان یکی از تلویزیون‌های ایکس ویژن را دارید خواهید دید که در ادامه به بررسی انواع خرابی تلویزیون ایکس ویژن خواهیم پرداخت.

بازار اولیه این دسته از تلویزیون‌ها در ایران و خاورمیانه است. ایکس ویژن یکی از محصولاتی است که در یک کمپین در ماه آگوست سال ۲۰۰۶ به شرکت توزیع ماد ایران پیوست و به این ترتیب نام تجاری X.Vision در ایران راه اندازی شد. این تلویزیون نیز مانند سایر لوازم برقی دارای مزایا و معایبی است و طبیعی است که گاهی دچار خرابی و اشکالاتی شود. پیش از اقدام برای تعمیر تلویزیون ایکس ویژن آگاهی از برخی از مشکلات آن کمک بهتری در راهنمایی تعمیرکار و رفع مشکل آن می‌کنید. برای کاهش هزینه‌های تعمیر تلویزیون خود می‌توانید از خدمات تعمیر در محل استفاده کنید. با تعمیر تلویزیون در منزل دیگر نیاز نیست هزینه‌ای برای انتقال دستگاه به تعمیرگاه پرداخت کنید.

در ادامه این مقاله همراه ما باشید تا با تلویزیون ایکس ویژن بیشتر آشنا شوید.

ویژگی‌های تلویزیون ایکس ویژن

در جواب سوال اینکه آیا تلویزیون ایکس ویژن خوب است؟ از ویژگی‌های تلویزیون‎های ایکس ویژن که آن‌ها را از دیگر تلویزیون‌ها مجزا می‌کند می‌توان به این چند مورد اشاره کرد:

 • مجهز به پانل LED با درجه کیفی +A
 • دارای DVBT داخلی با کیفیت  HD
 • وضوح تصویر بالا Full HD یا رزولوشین ۱۹۲۰ x 1080
 • زاویه دید بسیار وسیع ۱۷۸ درجه افقی و عمودی
 • روشنایی و وضوح بسیار بالا در تصویر
 • قابلیت پخش فیلم به حالت ۲۴ فریم در ثانیه
 • قابلیت پخش صدا با فرمت‌های MP3,WMA,AAC
 • مجهز به ماشین زمان Time Shift
 • قابلیت ضبط برنامه‌های تلویزیونی PVR حتی در حالت آماده به کار (استندبای)
 • قابلیت نمایش عکس‌ها با فرمت‌های JPG,JPE,PNG,BMP
 • قابلیت پخش تصاویر با فرمت‌های DIVX,MPG,MPEG,MP4,MOV,MKV
 • قابلیت پخش تصاویر، فیلم‌ها و موزیک از روی حافظه USB
 • مجهز به پردازشگر چند هسته‌ای
ویژگی های تلویزیون ایکس ویژن

علت خرابی تلویزیون ایکس ویژن چیست؟

در بررسی خرابی تلویزیون ایکس ویژن قطعات به کار رفته شرکت‌های تولیدی از همه نکات مهم‌تر است. بیشتر مدل‌های تلویزیون‌های ایکس ویژن از پنل‌هایی تشکیل شده‌اند که قطعات آن دارای بخش‌های لایت برد و تیکان هستند. این پنل‌ها شباهت زیادی به قطعاتی دارند که برندهای ایرانی و شرکت‌های داخلی آن‌ها را تولید می‌کنند. خرابی تلویزیون ایکس ویژن در این زمینه را می‌توان با بررسی این پنل‌ها برطرف کرد.

تعمیر تلویزیون در محل با آچارباز
سرویس و تعمیر تلویزیون در محل آچارباز، شامل نصب، سرویس و تعمیر تضمینی تلویزیون می‌شود. تلویزیون شما از هر برند و مدلی که باشد، آن را در هر نقطه از تهران و هر زمانی که شما بخواهید در محلتان تعمیر می‌کنیم.
درخواست تعمیر تلویزیون

روشن نشدن تلویزیون ایکس ویژن چه دلایلی می‌تواند داشته باشد؟

گزینه دیگر که در خرابی تلویزیون ایکس ویژن می‌تواند رخ دهد روشن نشدن تلویزیون است. در برخی مواقع با روشن نشدن تلویزیون به بروز مشکل پی می‌بریم. این عیب به طور معمول مربوط به قسمت پاور تلویزیون می‌شود.

روشن نشدن تلویزیون ایکس ویژن

با تعویض قطعه خراب پاور سوپلای به احتمال قوی مشکل پاور برطرف خواهد شد، ولی در صورتی که مشکل برطرف نشد خرابی تلویزیون ایکس ویژن شما با تعویض کلی پاور  برطرف می‌شود. بیشتر مواقع این قطعه سه ماه گارانتی دارد که اگر شامل گارانتی باشید می‌توانید از این خدمات برای رفع خرابی تلویزیون ایکس ویژن خود استفاده کنید.

خارج نشدن از حالت استند بای به چه دلیل است؟

یکی دیگر از مشکلاتی که می‌تواند در لیست خرابی تلویزیون ایکس ویژن به حساب آید خارج نشدن تلویزیون از حالت استند بای است. حتی ممکن است تلویزیون از حالت استند بای خارج شود ولی صدا و تصویر نداشته باشد و حتی کنترل تلویزیون نیز کار نکند. مشکل و خرابی تلویزیون ایکس ویژن در این حالت مرتبط با بخش مین برد است که این بخش نیز به طور معمول شامل سه ماه گارانتی است که می‌توان در صورتی که در تاریخ مقرر قرار گرفته باشید از این خدمات استفاده کنید.

روشن و خاموش شدن پشت سر هم

در برخی مواقع ممکن است تلویزیون روشن شود لوگو مشاهده شود و مجدد خاموش شود. تکرار این حالت یا در حقیقت reboot شدن مکرر تلویزیون از خرابی بخش مین برد است. برای رفع این مشکل باید از نرم افزارهای مخصوص مدل تلویزیون خود استفاده کنید. این ایراد در بیشتر مدل‌های سری LED و LB به وفور رخ می‌دهد.

قطعی تصویر هنگامی که صدا وجود دارد

این مشکل و خرابی تلویزیون‌های ایکس ویژن در بیشتر مدل‌های بدون گارانتی رخ می‌دهد. حالتی که تصویر تلویزیون قطع می‌شود در حالی که صدا به طور کامل و واضح در حال پخش شدن است.

یک بخش به نام LN در این رده تلویزیون‌ها دچار ضعف کارخانه‌ای است که می‌تواند سبب خرابی تلویزیون ایکس ویژن شود. تلویزیون‌های سایز ۴۷ اینچی دارای دو سری الی ای دی هستند که بیشتر از دیگر مدل‌ها دچار این مشکل می‌شود چرا که LN در برد این مدل‌ها بیشتر پروتکت کرده و این عمل منجر به قطعی تصویر می‌شود.

قطع شدن صدای تلویزیون به چه دلیل است؟

در این حالت به طور عادی تلویزیون کار می‌کند اما صدا نسبتا تاخیر داشته و گاهی هم قطع می‌شود. برای خرابی تلویزیون‌های ایکس ویژن در حالت قطعی صدا باید ابتدا پاور دستگاه را کنترل کرد، چرا که خرابی پاور می‌تواند منشا این مشکل باشد. همچنین خرابی پاور می‌تواند به بخش سیستم کنترل تلویزیون نیز سرایت کرده و کنترل تلویزیون را هم دچار نقصان کند.

پیدا شدن نوار صورتی در بالای تصویر

از دیگر مشکلاتی که می‌تواند در سیستم‌های تلویزیون ایکس ویژن ایجاد شود پیدا شدن یک نوار در حدود ۱۰ سانتی متر در بالای تصویر است که رنگی شبیه به صورتی دارد. این نوار خرابی تلویزیون ایکس ویژن به شمار می‌رود که به مرور زمان افزایش پیدا کرده و در تمامی صفحه تلویزیون گسترده می‌شود.

هر چه نور صفحه نمایش تلویزیون را کم کنید این نوار نیز محوتر و کم رنگ‌تر می‌شود. بنابراین می‌توان گفت که این نوار با مشکلاتی در لامپ تصویر پیدا می‌شود که در برخی موارد بعد از تعویض لامپ تصویر نور به حالت اولیه برگشته و این مشکل بر طرف می‌شود.

ایجاد لکه‎های رنگی در تصویر تلویزیون

این مشکل در بیشتر مدل‌های تلویزیون‌های ایکس ویژن با سایزهای بزرگ مانند ۵۰ یا ۶۰ اینچ مشاهده می‌شود. بروز لکه‌های رنگی در کل صفحه نمایش تلویزیون نشان از خرابی تلویزیون ایکس ویژن به خصوص در قسمت LCD و یا RGB است. این مشکل از ایراداتی است که در اثر استفاده طولانی مدت از تلویزیون به وجود می‌آید

برطرف کردن لکه های تصویر

دیر روشن شدن به چه دلیل است ؟

یکی دیگر از مشکلات تلویزیون‌های ایکس ویژن دیر روشن شدن تلویزیون است که این مورد نیز مرتبط به پاور می‌شود. زمانی که به وسیله کنترل و یا حتی دکمه پاور تلویزیون را روشن می‌کنید ممکن است مدت زمان طولانی تلویزیون روشن نشود. برای بررسی و رفع این مشکل باید بخش پاور بررسی و رفع ایراد شود.

حال در صورتی که تلویزیون شما دچار نقص فنی شد که قادر به تعمیر آن نبودید، پیشنهاد می‌کنیم با یک کارشناس متخصص در این زمینه مشورت کنید. در حال حاضر سامانه آچارباز، آماده ارائه خدمت به مشتریان خود است. شما مشکلات تلویزیون خود را از طریق سایت و یا اپلیکیشن آچارباز ثبت کنید تا پشتیبان با شما تماس گرفته و در اولین فرصت کارشناس مجرب برای تعمیر تلویزیون به محل شما اعزام شود.


نویسنده :

۳۴۶ دیدگاه

 • علی گفت:

  تلویزیون قاچاق بدون گارانتی ال جی سامسونگ بخرید ولی اینطور جنس ایرانی با گارانتی نخرید

 • علی گفت:

  تلویزیون قاچاق بدون گارانتی ال جی سامسونگ بخرید ولی اینطور جنس ایرانی با گارانتی نخرید

 • علی گفت:

  ۱ ماهه ایکس ویژن ۴۳ خریدم.اول کانالهارو بعد از خاموش کردن تلویزیون پاک میشد .الان یا کانال معمولی رو نشون نمیده با اچ دی.انتن و کابل انتن هم عوض کردیم فایده نداشت.از نمایندگی هم میان میگن انتن مشکل داره.نصفه نیمه تنظیم میکنن میرن.انقدر ازین حرفها میزنن که از گارانتی هم خسته میشی.عیب تلویزیون رو گردن نمیگیرن.۷.۵ میلیون پول دادم هیچ استفاده ای نمیکنم مثل اشغال مونده رو دستم

 • زهره گفت:

  توروخدا تو رو قران نخرید افتضاحه افتضاحه

 • نه به ایکس ویژن گفت:

  واقعا که وقتی تو بازار یه برندی مثل سامسونگ و ال جی بین مردم جا افتاده و به هیچ عنوان نمیشه این افراد رو نسبت به برندهای دیگه و کیفیتشون توجیه کرد بی دلیل نیست !!!!!!!!!!!!!

  چون این یک حقیقت کاملا حقیقی و حقانیست
  بنده تلوزیون سری ۸ ایکس ویژن رو با اون همه سرو صدا و سفارش عده ای منفعت طلب خریداری کردم به مهض اینکه گارانتیش تموم شد تلوزیون از چند ناحیه اساسی خراب شد و جالب اینجاست که این موضوع خرابی در این برند کاملا رایج و عادیست و بنده متاسفانه بین پروتون و نپتون سیر میکردم . امیدوارم مطالب کاملا مستند بنده حتی شده به یک نفر از هم وطنان عزیزم در نخریدن تلوزیون ایکس ویژن کمکی صادقانه فراهم سازد
  هیچ ارزانی و هیچ گرانی بی دلیل نیست
  نه به ایکس ویژن

 • سعید گفت:

  سلام وقت بخیر
  من تلوزیون ایکس ویژن دارم سری هشت.هرماه یکبار دسترسی به اینترنت رو قطع میکنه.چه از طریق وای فای چه از طریق کابل.و حتما باید ریست فکتوری بشه تا دوباره وصل بشه.مشکل از چیه

 • علی گفت:

  تلویزیون ایکس ویژن دارم یه مدتی هست که وقتی روشن میکنم علامت ایکس ویژن فقط میاد ,و هیچ کانالی نمایش داده نمیشه

 • احسان گفت:

  سلام روزتون بخیر یه تلویزیون ۲۳ ایکس ویژن دارم که به کامپیوتر وصله بعد ۱ ساعت که تلویزیون روشنه صفحه میره و هنگ میکنه ن دکمه های روش کار میکنن ن با کنترل خاموش روشن میشه
  باید کابل برق رو جدا کنم بعد چند دیقه وصل کنم تا برا چند لحظه کار کنه و بتونم با کنترل خاموشش کنم

 • حسین رادپور گفت:

  با سلام چند وقتی ایکس ویژن ما وقتی وای‌فای روشن میکنیم خطا میده ترافیک ای پی موجود نمی‌باشد قبلا اینجوری نبود براحتی به اینترنت وصل میشد میشه راهنمایی بفرمایید

 • محدثه گفت:

  سلام ما تازه ۴ یا ۵ ماه تلویزیون ایکس ویژن خریدم وقتی می‌خواهیم خاموشش کنیم هنگ میکنه خاموش نمیشه ی چند ثانیه بعد بزنی خاموش میشه برای چی این جوریه . دلیلش میشه ک ماهواره وصل هنگ میکنه؟

 • هادی گفت:

  سلام وقت بخیر ببخشید تلویزیون ایکس ویژن ۴۹دارم که پخش زنگ داره و اگه فلش وصل کنم کلا رنگها با هم قاطی میشه. مشکل چیه؟

 • Moon گفت:

  سلام من تلویزیون ۶۵ ایکس ویژن دارم کروم و روش نصب کرده بودم از بعد از اون روشن که میکردم اخطار اندروید در حال راه اندازی آست میداد و خیلی طول می‌کشید روشن بشه برنامه رو حذف نصب کردم ولی این مشکل هنوزم هست میشه راهنمایی کنید چیکار کنم دیگه این حالت نیاد؟

 • امین گفت:

  تلویزیون ایکس ویژن خریدم بعد از دو هفته روشن که میشه آرم ایکس ویژن میاد بعد می نویسه اندروید بعد از اون می نویسه در حال بهینه سازی اندروید یک از ۱۱۰ بعدم بالا نمیاد می دونید مشکل این تلویزیون سخت افزاری یا نرم افزاری؟ هیچ دسترسی نمیشه به منو این تلویزیون داشت بالا نمیاد.

 • مصطفی گفت:

  تلوزیون ایکس ویژن ۴۲اینچ ما موقع که روشن میکنیم دقیقعن ده دقیقه طول مکیشه تا سیگنالش به حد نرمال برسه توی این ده دقیقه یک صدای سوتی میده مثل تلویزیونی قدیمی که بایدصبر میگردی تا لامپش گرم بشه می خواستم ببینم ایرادش از چی میمونه باشه ممنون.

 • شکیبا گفت:

  با سلام تی وی ما دو روز هست حالت ایمن دارد ، کنترل هم کار میکند، چگونه از حالت ایمن خارج کنم؟

 • معصومه گفت:

  سلام من نزدیک دوسال تلوزیون xvison55 خریدم هر زمان که فلش به تلوزیون وصل میکنم کانال یابی شبکه ها به هم می خوره

 • صادق گفت:

  سلام،تلویزیون ما اسمارت ایکس ویژنه،تلویزیون صدا داره ولی تصویر نداره،چطور مشکل LN رو رفع کنم؟

 • صادق گفت:

  سلام،تلویزیون ما اسمارت ایکس ویژنه،تلویزیون صدا داره ولی تصویر نداره،چطور مشکلشو رفع کنم؟

 • احمد گفت:

  با سلام. بنده حدود ۶سال است که یک دستگاه تلویزیون ایکس ویژن ۵۵اینچ Ledخریدم و از همون اول احساس مییکنم در مقایسه با دیگر محصولات مشابه تصویر تلویزیون من مات هست
  و شفافیت مطلوبی ندارد. سوالم اینه که آیا این ویژگی از معایب محصولات ایکس ویژن هست و بقیه ی دوستان هم همین مشکل رو دارند؟ و اگر این جزو معایب تلویزیون ایکس ویژن هست قابل تعمیر و اصلاح است یا خیر، من پیگیری نکنم؟؟
  سپاسگزارم

 • احمد گفت:

  با سلام. بنده حدود ۶سال است که یک دستگاه تلویزیون ایکس ویژن ۵۵اینچ Ledخریدم و از همون اول احساس مییکنم در مقایسه با دیگر محصولات مشابه تصویر تلویزیون من مات هست و شفافیت مطلوبی ندارد. سوالم اینه که آیا این ویژگی از معایب محصولات ایکس ویژن هست و بقیه ی دوستان هم همین مشکل رو دارند؟ و اگر این جزو معایب تلویزیون ایکس ویژن هست قابل تعمیر و اصلاح است یا خیر، من پیگیری نکنم؟؟
  سپاسگزارم

 • محمد رحمتی گفت:

  سلام خانم ایزدی عزیز بله برای من هم بعضی مواقع فیلم های با کیفیت بالا تر رو تیک دار نشون میده و یه لحظه تصویر میمونه و فقط صدا داره

  یه سوال هم داشتم : چطور میشه نرم افزارشو آپدیت کرد من توی نت گشتم گیر نمیاد مال ما ال ای دی ۳۲ هستش ممنون از جواب دادنتون

 • نوید گفت:

  سلام تلویزیون ایکس ویژن مدل ۷۲۵ داریم
  چند وقتی پیغام میده tvsettingجواب نمیدهد میخواهید آنرا ببندید بعد تا من چیزی انجام بدم بسته میشه خودش

 • mahsa. com گفت:

  سلام.تلوزیون ما ایکس ویژن هست روشن که میکنیم مینویسه در حال بارگذاری دودقیقه بعدش خاموش میشه هیچی بالا نمیاره. مشکلش چیه!؟

 • حسین گفت:

  من تلویزیون ایکس ویژن دارم که هنگ کرد و هر کاری کردیم راه نیافتاد با محافظ برق خاموشش کردیم و بعد از چند دقیقه روشن کردیم روشن که شد وارد صفحه ای شده که شبیه پنل هست که میتونی tv – hdmi – av – usb رو انتخاب کنی و کنترل هم جواب نمیده.! ممنون میشم کمک کنید

 • مهیار قاسمی گفت:

  سلام ما یه تلوزیون ایکس ویژن ۵۰ اینچ ۵۳۵ خریدیم که ۳۳ تا سبکه داره نصفش رادیو هست ونصفش شبه تی وی
  خب حالا تلوزیون ما بعضی شبکه هارو نمیاره مثلا ورزش .نسیم .تماشا .و …. نمیدونم از چیشه
  اگه از آنتن هس به من بگید من انتن بخرم .میاره سرویس نامعتبر و ..
  خش هم میکنه

 • محسن امیری گفت:

  سلام.من ۱ماهه ایکس ویژن ۵۵ اینچ ۵۷۵ گرفتم.خیلی هنگ میکنه.وقتی میرم روی منوی برنامه ها یا روب ریسیور وقتی میخوام برگردم روی تلویزیون هنگ میکنه.احساس میکنم رم کم میاره درصورتی که هیچ نرم افزار هم نصب نکردم.حافظه موقت را معمولا ۸۰ تا ۹۰ درصد پر نشون میده.میخوام ببینم مشکل این مدل هست که دیر نشده برم عوض کنم یا اینکه مشکل جای دیگه هست و قابل تعمیر هست.

 • محمد حسام گفت:

  سلام من تلویزیون ایکس ویژن مدل xkY635 دارم متاسفانه وقتی به اینترنت وصل میشم یه دفعه می زنه اندروید در حال رانداری هست بعد از این اینکه خاموش هم می کنم بعد روشن همین اتفاق می افته مشکل از بچه

 • صادقی گفت:

  سلام ما الان چهار ساله تلوزیون ایکس ویژن خریدیم ولی همش نویز میندازه وسیگنالش ضعیفه همه مدل انتن وسیم انتن هم عوض کردیم ولی فایده نداره شبکه های ۱,۲,۳,۴,۵را درست نشون نمیده

 • زهره رحیم زاده گفت:

  سلام تلوزیون ایکس ویژن ۴۹ دارم بروزرسانی کردم فیلیمو راباز نمیکنه لطفن راهنمایی کنید ممنون

 • محدثه گفت:

  سلام ببخشید در سمت چپ تلوزیون ی آیکن میاد ک حذف نمیشه چکار کنم آیکن هدفون فلش چند چیز دیگر رو مخه هر دو ثانیه میاد و میره چجوری ببندمش

 • رضا گفت:

  سلام تلویزیونxku625 دارم دو ماهی هست به وای فای متصل نمیشه چکار کنم

 • رضا گفت:

  سلام تلویزیونxku625 دارم دو ماهی هست به وای فای متصل نمیشه

 • عطایی گفت:

  سلام چند روز پیش اسباب کشی کردیم و تلویزیون تنظیمش بهم ریخته چطور درست کنبم نوع تلویزیون ایکس ویژن هست

 • عبدوالله گفت:

  باسلام بنده تنها مشکلی که دارم این هنگام بازی کردن ps4 بازی کیفیت خوبی نشون میده منتها موها و ریش بازیکنا رو خیره یا شطرنجی نشون میده مدل تلوزیون led 43 full hd 43xt745

 • ارسال دیدگاه  استفاده از مطالب سایت آچارباز فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به آچارباز است.