×

اپ آچارباز را نصب کنید!

نصب

  به کدامیک از خدمات آچارباز برای تعمیر لوازم خانگی جنرال نیاز دارید؟

سرویس موردنظر خود را انتخاب کنید

تعمیرات تخصصی لوازم خانگی جنرال در آچارباز


چرا تعمیر لوازم خانگی جنرال را به آچارباز بسپارم؟

برند جنرال یکی از نام آشناهای لوازم خانگی است که اغلب افراد برای خریداری لوازم خود به سراغ این برند می‌روند. این برند یکی از چندین برند خارجی لوازم خانگی موجود در بازار ایران است. در نتیجه با توجه به قیمت قطعات و تعمیرات و همچنین ناموجود بودن برخی از آنها، باید حتما از تعمیرکار خبره و متخصص برای بررسی و تعمیر دستگاه خود استفاده کنید.

سامانه آچارباز با در اختیار داشتن تعمیرکاران متخصص در برند جنرال، بهترین خدمات را در محل شما و بدون نیاز به مراجعه حضوری و همچنین با هزینه ایاب و ذهاب رایگان ارائه خواهد داد.

  خدمت تعمیر لوازم خانگی جنرال در آچارباز در چه شهر‌هایی انجام می‌شود؟

سامانه آچارباز

خدمات تعمیر و سرویس لوازم بزرگ، در شهر تهران توسط تعمیرکاران و متخصصین آچارباز و در محل شما انجام می‌شود. خدمات در محل آچارباز، با مسئولیت و گارانتی یک ماهه ارائه سرویس صورت می‌گیرد.

سامانه آچارباز

تعمیر و سرویس لوازم کوچک که قابل ارسال از طریق پست هستند، از سراسر کشور پذیرفته می‌شود. هزینه ارسال و دریافت دستگاه به عهده آچارباز است. این سرویس های ما نیز دارای یک ماه گارانتی خدمات هستند.

مراحل ثبت سفارش تعمیرات لوازم جنرال در محل با آچارباز


01
مرحله اول

از طریق دکمه ثبت سفارش در همین صفحه، یا از طریق اپلیکیشن آچارباز و یا تماس با شماره تلفن02154591616 درخواست تعمیر یا سرویس دستگاه خود را ثبت کنید.

02
مرحله دوم

کارشناسان آچارباز با در نظر گرفتن برند، مدل، مشکل دستگاه و لوکیشن شما بهترین تعمیرکار را جهت عیب یابی معرفی خواهند کرد.

03
مرحله سوم

تعمیرکار جهت انجام هماهنگی لازم، با شما تماس گرفته تا در زمان دلخواه و مکان مورد نظر شما دستگاه را تعمیر و عیب یابی کند.

04
مرحله چهارم

بعد از انجام سرویس، هزینه را به تعمیرکار و یا به صورت آنلاین پرداخت نمایید. همچنین می توانید میزان رضایت خود را از نحوه سرویس دهی، در اپلیکیشن ثبت کنید.

پشتیبانی آچارباز

آچارباز علاوه بر ثبت تیکت از طریق سایت و اپلیکیشن به صورت تلفنی هم سفارش شما را ثبت و پیگیری می کند. با آچارباز در تماس باشید.

سوالات متداول


شما دستگاه خود را برای ما ارسال می‌کنید و مبلغی که برای پست آن پرداخت کرده‌اید هم از فاکتور شما کسر می‌شود.
اگر مشتري تمایل داشته باشد می‌تواند خودش قطعات یدکی را خریداری کند؛ در غیراینصورت، تکنسین آچارباز، قطعات یدکی را با خود به همراه دارد. در صورت تامین قطعات از سوی مشتری آچارباز مسئولیتی را در قبال گارانتی و کیفیت قطعه نخواهد داشت.
آچارباز تا مدت یک ماه، تمام خدماتی که ارائه می‌دهد را گارانتی می‌کند و اگر مشکل دستگاه در طول یک ماه دوباره تکرار شد، آن را رایگان تعمیر خواهد کرد.
شما به صورت هم زمان می‌توانید چندین خدمت از آچارباز بگیرید؛ اما باید هر درخواست را جداگانه ثبت کنید.