×

اپ آچارباز را نصب کنید!

نصب

تعمیرات تخصصی لوازم خانگی ال جی در آچارباز


ال جی به دلیل تنوع بالایی که در تولید لوازم خانگی دارد، توانسته بازار فروش لوازم پرمصرف خانگی را به دست بگیرد. هرچند که کیفیت محصولات این برند قابل قبول و خوب است، اما گاهی به دلیل نوسان برق و یا استفاده نادرست از لوازم خانگی برقی، این دستگاه‌ها هم دچار مشکل خواهند شد. معمولا لوازم برقی خانگی ال جی پس از فروش، بسته به نوع دستگاه تا مدتی دارای گارانتی سرویس و خدمات هستند. در این مدت اگر دستگاه های شما دچار خرابی شوند، با مراجعه به مرکز خدمات می توانید از تعمیرات و سرویس های ایشان استفاده کنید. اما در زمانی که گارانتی محصول شما تمام شده یا مشکلی که برای دستگاه شما پیش آمده شامل گارنتی نمی‌شود، یا حتی مجبور هستید مدت زمان زیادی برای پذیرش و تحویل دستگاه منتظر بمانید، می توانید از تعمیرکارهای خبره استفاده کنید.

آچارباز تعمیرکاران ماهری در زمینه تعمیر لوازم برند ال جی در اختیار دارد، مزیت استفاده از آچارباز برای تعمیر دستگاهتان این است که در تاریخ و زمان مورد نظر شما کارشناس به محلتان مراجعه خواهد کرد و حتی برای لوازم کوچکی مثل آب میوه گیری یا همزن و... نیازی به مراجعه به محل تعمیرگاه ندارید.

همچنین خدمات آچارباز با گارانتی یک ماهه خدمات و قطعات صورت می گیرد.

  تعمیر لوازم خانگی ال جی LG در آچارباز در چه شهر‌هایی انجام می‌شود؟

سامانه آچارباز

خدمات تعمیر و سرویس لوازم بزرگ، در شهر تهران توسط تعمیرکاران و متخصصین آچارباز و در محل شما انجام می‌شود. خدمات در محل آچارباز، با مسئولیت و گارانتی یک ماهه ارائه سرویس صورت می‌گیرد.

سامانه آچارباز

تعمیر و سرویس لوازم کوچک که قابل ارسال از طریق پست هستند، از سراسر کشور پذیرفته می‌شود. هزینه ارسال و دریافت دستگاه به عهده آچارباز است. این سرویس های ما نیز دارای یک ماه گارانتی خدمات هستند.

مراحل ثبت سفارش تعمیرات لوازم LG در محل با آچارباز


01
مرحله اول

از طریق دکمه ثبت سفارش در همین صفحه، یا از طریق اپلیکیشن آچارباز و یا تماس با شماره تلفن02154591616 درخواست تعمیر یا سرویس دستگاه خود را ثبت کنید.

02
مرحله دوم

کارشناسان آچارباز با در نظر گرفتن برند، مدل، مشکل دستگاه و لوکیشن شما بهترین تعمیرکار را جهت عیب یابی معرفی خواهند کرد.

03
مرحله سوم

تعمیرکار جهت انجام هماهنگی لازم، با شما تماس گرفته تا در زمان دلخواه و مکان مورد نظر شما دستگاه را تعمیر و عیب یابی کند.

04
مرحله چهارم

بعد از انجام سرویس، هزینه را به تعمیرکار و یا به صورت آنلاین پرداخت نمایید. همچنین می توانید میزان رضایت خود را از نحوه سرویس دهی، در اپلیکیشن ثبت کنید.

پشتیبانی آچارباز

آچارباز علاوه بر ثبت تیکت از طریق سایت و اپلیکیشن به صورت تلفنی هم سفارش شما را ثبت و پیگیری می کند. با آچارباز در تماس باشید.

سوالات متداول


هزینه انتقال لوازم خانگی بزرگ به تعمیرگاه و برگشت آن برعهده آچارباز است.
بعد از تعمیر، دستگاه توسط کارشناس تست شده و تا زمانی که مشکل کامل برطرف نشود، دستگاه به او تحویل داده نخواهد شد.
بله. اگر شما تمایل داشته باشید می توانید قطعات را خودتان خریداری کنید، اما آچارباز تضمینی در زمینه کیفیت و کارایی مناسب قطعه خریداری شده توسط مشتری نخواهد داشت.
آچارباز تا مدت یک ماه، تمام خدماتی که ارائه می‌دهد را گارانتی می‌کند و اگر مشکل دستگاه در طول یک ماه دوباره تکرار شد، آن را رایگان تعمیر خواهد کرد.