×

اپ آچارباز را نصب کنید!

نصب

تعمیرات تخصصی انواع لوازم برند سامسونگ در آچارباز


زادگاه برند سامسونگ کشور کره است، این برند در زمینه ساخت لوازم و تجهیزات خانه و آشپزخانه، ماشین های اداری، دوربین های دیجیتال، موبایل و تبلت و حتی تجهیزات نظامی در تمام دنیا شناخته شده است. معمولا عمر دستگاه های تولید شده این برند طولانیست، اما درهر صورت با استفاده مداوم از این دستگاه ها دچار استهلاک یا خرابی می شوند.

پشتیبانی سامسونگ نیز در هر کشور توسط شرکت های مختلفی صورت میگیرد، مانند نمایندگی های سامسونگ در تهران و سایر شهرها. اما معمولا ارائه خدمات و تعمیرات برند سامسونگ تا پایان زمان گارانتی خدمات است و همچنین بعضی ایرادات و مشکلات از شرایط گارانتی خارج می شود.

در این شرایط بهترین مسیر برای عیب یابی و تعمیر یک دستگاه، کمک گرفتن از تعمیرکاران متخصص سامسونگ است. در سامانه تعمیرات در محل آچارباز، درست مانند یک نمایندگی خدمات سامسونگ، با در اختیار داشتن تکنسین های ماهر، در محل شما دستگاهتان را بررسی و تعمیر می کنیم.

مزیت های استفاده از خدمات تعمیر لوازم خانگی برند سامسونگ آچارباز می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • استفاده از تعمیرکاران متخصص در برند سامسونگ
  • ارائه ضمانت خدمات و تعمیرات پس از انجام کار
  • انجام تمام عملیات درخواست تعمیرات به صورت آنلاین بدون نیاز به مراجعه حضوری شما و یا تماس تلفنی
  • هزینه ایاب و ذهاب رایگان برای حضور تعمیرکار یا ارسال پیک به محل
  • اعزام سریع تعمیرکار سامسونگ به محل شما پس از درج سفارش

  خدمت تعمیر لوازم خانگی سامسونگ SAMSUNG در آچارباز در چه شهر‌هایی انجام می‌شود؟

سامانه آچارباز

خدمات تعمیر و سرویس لوازم بزرگ، در شهر تهران توسط تعمیرکاران و متخصصین آچارباز و در محل شما انجام می‌شود. خدمات در محل آچارباز، با مسئولیت و گارانتی یک ماهه ارائه سرویس صورت می‌گیرد.

سامانه آچارباز

تعمیر و سرویس لوازم کوچک که قابل ارسال از طریق پست هستند، از سراسر کشور پذیرفته می‌شود. هزینه ارسال و دریافت دستگاه به عهده آچارباز است. این سرویس های ما نیز دارای یک ماه گارانتی خدمات هستند.

مراحل ثبت سفارش تعمیرات در محل با آچارباز


01
مرحله اول

از طریق دکمه ثبت سفارش در همین صفحه، یا از طریق اپلیکیشن آچارباز و یا تماس با شماره تلفن02154591616 درخواست تعمیر یا سرویس دستگاه خود را ثبت کنید.

02
مرحله دوم

کارشناسان آچارباز با در نظر گرفتن برند، مدل، مشکل دستگاه و لوکیشن شما بهترین تعمیرکار را جهت عیب یابی معرفی خواهند کرد.

03
مرحله سوم

تعمیرکار جهت انجام هماهنگی لازم، با شما تماس گرفته تا در زمان دلخواه و مکان مورد نظر شما دستگاه را تعمیر و عیب یابی کند.

04
مرحله چهارم

بعد از انجام سرویس، هزینه را به تعمیرکار و یا به صورت آنلاین پرداخت نمایید. همچنین می توانید میزان رضایت خود را از نحوه سرویس دهی، در اپلیکیشن ثبت کنید.

سوالات متداول


بعد از تعمیر، دستگاه توسط کارشناس تست شده و تا زمانی که مشکل کامل برطرف نشود، دستگاه به او تحویل داده نخواهد شد.
بله. اگر شما تمایل داشته باشید قطعات را خودان خریداری کنید، مانعی وجود ندارد.
آچارباز تا مدت یک ماه، تمام خدماتی که ارائه می‌دهد را گارانتی می‌کند و اگر مشکل دستگاه در طول یک ماه دوباره تکرار شد، آن را رایگان تعمیر خواهد کرد.