×

اپ آچارباز را نصب کنید!

نصب

  به کدامیک از خدمات آچارباز برای تعمیر لوازم خانگی سونی نیاز دارید؟

سرویس موردنظر خود را انتخاب کنید

تعمیرات تخصصی لوازم خانگی سونی در آچارباز


لوازم خانگی سونی به دلیل کیفیت بالا و قابلیت‌های متنوعی که دارند پاسخگوی هر سلیقه و نیازی بوده و در بازار لوازم خانگی طرفداران زیادی دارند. کیفیت بالای محصولات سونی، میزان تعمیر آن‌ها را به شدت کاهش داده است. اما آن‌ها نیز، مانند هر وسیله دیگری بر اثر استفاده مدام به سرویس دوره‌ای و تعمیر نیاز پیدا می‌کنند.

تلویزیون، سینمای خانگی و لپ تاپ، برخی از محصولات این برند بوده که، در طول زمان نیاز به سرویس دوره‌ای و تعمیر پیدا می‌کنند. در سامانه اعزام تعمیرکار به محل آچارباز، تمامی خدمات و تعمیرات لوازم خانگی برند سونی انجام می‌شود. از مزیت های این خدمات می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • اعزام متخصصین با تجربه و ماهر در برند سونی
  • استفاده از قطعات با کیفیت و اورجینال
  • هزینه ایاب و ذهاب رایگان برای اعزام تعمیر کار و ارسال پیک
  • انجام آنلاین تمام خدمات بدون نیاز به مراجعه حضوری و یا تماس تلفنی
  • ارائه خدمات در محل شما
  • ارائه گارانتی خدمات و ضمانت یکماهه انجام سرویس ها

آیا تعویض قطعات در روال تعمیرات هم انجام می شود؟

تمام تلاش سرویسکار آچارباز این است که دستگاه را بدون نیاز به تعویض قطعه تعمیر کند. اما گاهی میزان آسیب دیدگی دستگاه زیاد بوده و یا عمر قطعه‌ای به پایان رسیده است. در این شرایط تعمیرکار به شما پیشنهاد تعویض قطعه را خواهد داد. در صورت رضایت شما تعمیرات به همراه تعویض قطعه انجام خواهد شد. تمامی قطعات اورجینال و با کیفیت هستند.

  خدمت تعمیرات لوازم خانگی سونی در آچارباز در چه شهر‌هایی انجام می‌شود؟

سامانه آچارباز

خدمات تعمیر و سرویس لوازم بزرگ، در شهر تهران توسط تعمیرکاران و متخصصین آچارباز و در محل شما انجام می‌شود. خدمات در محل آچارباز، با مسئولیت و گارانتی یک ماهه ارائه سرویس صورت می‌گیرد.

سامانه آچارباز

تعمیر و سرویس لوازم کوچک که قابل ارسال از طریق پست هستند، از سراسر کشور پذیرفته می‌شود. هزینه ارسال و دریافت دستگاه به عهده آچارباز است. این سرویس های ما نیز دارای یک ماه گارانتی خدمات هستند.

مراحل ثبت سفارش تعمیرات لوازم خانگی سونی در محل با آچارباز


01
مرحله اول

از طریق دکمه ثبت سفارش در همین صفحه، یا از طریق اپلیکیشن آچارباز و یا تماس با شماره تلفن02154591616 درخواست تعمیر یا سرویس دستگاه خود را ثبت کنید.

02
مرحله دوم

کارشناسان آچارباز با در نظر گرفتن برند، مدل، مشکل دستگاه و لوکیشن شما بهترین تعمیرکار را جهت عیب یابی معرفی خواهند کرد.

03
مرحله سوم

تعمیرکار جهت انجام هماهنگی لازم، با شما تماس گرفته تا در زمان دلخواه و مکان مورد نظر شما دستگاه را تعمیر و عیب یابی کند.

04
مرحله چهارم

بعد از انجام سرویس، هزینه را به تعمیرکار و یا به صورت آنلاین پرداخت نمایید. همچنین می توانید میزان رضایت خود را از نحوه سرویس دهی، در اپلیکیشن ثبت کنید.

پشتیبانی آچارباز

آچارباز علاوه بر ثبت تیکت از طریق سایت و اپلیکیشن به صورت تلفنی هم سفارش شما را ثبت و پیگیری می کند. با آچارباز در تماس باشید.

سوالات متداول


بعد از تعمیر، دستگاه توسط کارشناس تست شده و تا زمانی که مشکل کامل برطرف نشود، دستگاه به او تحویل داده نخواهد شد.
بله. اگر شما تمایل داشته باشید قطعات را خودان خریداری کنید، مانعی وجود ندارد.
آچارباز تا مدت یک ماه، تمام خدماتی که ارائه می‌دهد را گارانتی می‌کند و اگر مشکل دستگاه در طول یک ماه دوباره تکرار شد، آن را رایگان تعمیر خواهد کرد.