×

اپ آچارباز را نصب کنید!

نصب

  به کدامیک از خدمات آچارباز برای تعمیر لوازم خانگی ایکس ویژن نیاز دارید؟

سرویس موردنظر خود را انتخاب کنید

تعمیرات تخصصی لوازم خانگی ایکس ویژن در آچارباز


ایکس ویژن یکی از برندهای ایرانی و نام آشنای تولیدات لوازم خانگی است که در حال حاضر محصولاتی همچون تلویزیون، یخچال و فریزر، ماشین ظرفشویی، ماشین لباسشویی، انواع مانیتور و گیرنده‌های دیجیتالی را روانه بازار کرده ‌است.

در صورت خرابی لوازم خانگی برقی ایکس ویژن، چه کسی را برای تعمیر آن انتخاب کنیم؟ سامانه آچارباز با در اختیار داشتن تکنسین‌هایی متخصص در امر تعمیر لوازم خانگی، آماده ارائه تمامی خدمات نصب، سرویس و تعمیر لوازم خانگی ایکس ویژن است.

چه لوازم خانگی در برند ایرانی xvision تعمیر می شود؟

در آچارباز تمام لوازم خانگی برند xvision تعمیر و سرویس می‌شوند. در حال حاضر بیشترین لوازم خانگی که از این برند ایرانی در بازار وجود دارد، تلویزیون ایکس ویژن، لباسشویی ایکس ویژن و یخچال فریزر ایکس ویژن است. اما اگر محصول دیگری هم از این برند داشته باشید، تعمیرکارهای ما قابلیت تعمیر آنها را دارند.

بیشترین مشکلاتی که کاربران آچارباز در زمینه خرابی لوازم خانگی ایکس ویژن داشته و در مورد آن ثبت تیکت کرده اند در لیست ریز ارائه شده اند:

  • روشن و خاموش شدن پشت سر هم تلویزیون xvision
  • قطعی تصویر تلویزیون هنگامی که صدا وجود دارد
  • قطع شدن صدای تلویزیون ایکس ویژن
  • به هم ریختن تنظیمات تلویزیون ایکس ویژن
  • ماشین لباسشویی با اینکه برق دارد اما روشن نمی شود
  • نمایشگر لباسشویی از کار افتاده است
  • لباسشویی ایکس ویژن لباس را تمیز نمی شوید
  • یخچال ایکس ویژن به خوبی سرد نمی شود
  • فریزر یخچال برفک می زند

  خدمت تعمیر لوازم خانگی ایکس ویژن در آچارباز در چه شهر‌هایی انجام می‌شود؟

سامانه آچارباز

خدمات تعمیر و سرویس لوازم بزرگ، در شهر تهران توسط تعمیرکاران و متخصصین آچارباز و در محل شما انجام می‌شود. خدمات در محل آچارباز، با مسئولیت و گارانتی یک ماهه ارائه سرویس صورت می‌گیرد.

سامانه آچارباز

تعمیر و سرویس لوازم کوچک که قابل ارسال از طریق پست هستند، از سراسر کشور پذیرفته می‌شود. هزینه ارسال و دریافت دستگاه به عهده آچارباز است. این سرویس های ما نیز دارای یک ماه گارانتی خدمات هستند.

مراحل ثبت سفارش تعمیرات لوازم ایکس ویژن در محل با آچارباز


01
مرحله اول

از طریق دکمه ثبت سفارش در همین صفحه، یا از طریق اپلیکیشن آچارباز و یا تماس با شماره تلفن02154591616 درخواست تعمیر یا سرویس دستگاه خود را ثبت کنید.

02
مرحله دوم

کارشناسان آچارباز با در نظر گرفتن برند، مدل، مشکل دستگاه و لوکیشن شما بهترین تعمیرکار را جهت عیب یابی معرفی خواهند کرد.

03
مرحله سوم

تعمیرکار جهت انجام هماهنگی لازم، با شما تماس گرفته تا در زمان دلخواه و مکان مورد نظر شما دستگاه را تعمیر و عیب یابی کند.

04
مرحله چهارم

بعد از انجام سرویس، هزینه را به تعمیرکار و یا به صورت آنلاین پرداخت نمایید. همچنین می توانید میزان رضایت خود را از نحوه سرویس دهی، در اپلیکیشن ثبت کنید.

سوالات متداول


هزینه تعمیر هر یک از لوازم به نوع دستگاه و مشکلی که دارد بستگی خواهد داشت. اما پس از ثبت سفارش ، کارشناسان پشتیبانی با شما تماس خواهند گرفت و مبلغ و چگونگی ارائه خدمات را برای شما شرح خواهند داد.
خیر؛ هیچ کارشناسی نباید بعد از اتمام کار مبلغی اضافی دریافت کند. نرخ انجام خدمات باید طبق تعرفه و با هماهنگی از سوی آچارباز تعیین شود. ممکن است دستگاه شما بعد از بررسی تعمیرکار نیاز به تعویض قطعه ای خاص داشته باشد. در این صورت به شما اعلام خواهد شد و در صورت موافقت شما تعویض قطعه انجام می‌شود.
معمولا تعمیرکار با توجه به مشکلی که شما بر اساس آن سرویس را درخواست کرده اید لوازم و قطعات مورد نظر خود را به همراه دارد، اما اگر نیاز به تعویض قطعه ای وجود داشته باشد در صورت درخواست خودتان می توانید این قطعه را تهیه کنید، اما در مورد کیفیت قطعه تضمینی از سمت آچارباز وجود نخواهد داشت.
شما به صورت هم زمان می‌توانید چندین خدمت از آچارباز بگیرید؛ اما باید هر درخواست را جداگانه ثبت کنید.