×

اپ آچارباز را نصب کنید!

نصب

هزینه ها و قیمت سرویس کولر گازی و اسپلیت

قیمت و هزینه سرویس کولر گازی پنجره ای، ایستاده، پرتابل و سرویس کولر اسپلیت به نوع خدماتی که شما دریافت می کنید بستگی دارد. این خدمات از باز کردن قطعات پنل تا شارژ گاز کولر گازی، تعرفه‌های متنوعی دارند. به طور میانگین هزینه انجام خدمات سرویس کولر گازی از میانگین هزینه انجام تعمیرات و سرویس ها در زمینه کولر گازی از تومان تا تومان متغیر است. همچنین اگر قطعه ای در دستگاه شما نیاز به تعویض داشته باشد، هزینه تعویض آن به فاکتور شما اضافه خواهد شد.

میانگین قیمت

بیشترین قیمت

 تومان
 تومان

کمترین قیمت

 تومان

درخدمات سرویس کولر گازی و اسپلیت چه کارهایی انجام می شود؟

در سرویس کولر گازی، سرویسکار تمامی قطعات کولر را شستشو داده و از عملکرد صحیح آنها مطمئن می شود. تمیزی فیلتر، کندانسور، شستشوی و روغن کاری قطعات تنها چند کار مهم در فرآیند سرویس کولر گازی است. این خدمات روی انواع کولر گازی ایستاده، کولر گازی پرتابل، کولر گازی پنجره ای و اسپلیت ارائه می شود.

برای افزایش طول عمر کولر گازی و عملکرد مناسب آن، سرویس این دستگاه بهترین کاری است که می توان انجام داد. با انجام سرویس دوره‌ای شما اطمینان پیدا می کنید که کولر اسپلیت در بهترین حالت ممکن خود است و بدون خراب شدن ناگهانی کار می‌کند .علاوه بر این سرویس دوره ای کولر گازی می تواند در کاهش هزینه های برق نیز موثر باشد.

چرا کولر گازی را سرویس کنیم؟

سرویس اسپلیت و کولر گازی شامل چه مواردی می‌شود؟

در سرویس کولر اسپلیت یا دو تکه باید هم پنل داخلی و هم پنل خارجی اسپلیت سرویس شود. برای این کار سرویسکار اسپلیت باید موارد زیر را انجام دهد:

سرویس پنل داخلی اسپلیت:

شستشو یا تعویض فیلتر:

یکی از مهم تری اقداماتی که در سرویس کولر گازی انجام می شود تمیز کردن فیلتر هوا است. سرویسکار با باز کردن پنل داخلی فیلتر هوا را خارج کرده و بررسی می کند. گاهی با شستشو ساده فیلتر تمیز شده و مانع خروج باد سرد از کولر نمی شود. ولی اگر عمر فیلتر تمام شده باشد باید فیلتر کولر گازی را تعویض کرد.

بررسی مسیر خروجی آب کولر گازی:

بررسی مسیر خروج آب و ناودانی کولر گازی باعث می شود که کمتر شاهد نشت آب از پنل داخلی اسپلیت باشید. در هنگام مکش هوا توسط کولر گازی، پرزها و گرد و خاک وارد اسپلیت شده و با رطوبت کولر ترکیب و باعث بسته شدن خروجی آب کولر گازی می شود. بررسی ناودانی کولر گازی در سرویس کردن کولر نباید فراموش گردد.

تمیز کردن کویل کولر گازی:

یکی از اصلی‌ترین دلایل این اتفاق، کثیف شدن فیلتر کولر است. کثیفی فیلتر با گرد و غبار مانع از پرتاب پر قدرت باد می‌شود. این کثیفی مانع از عبور هوا شده و تنها راه حل ان سرویس کولر گازی و تمیز کردن به موقع فیلترها است.

تمیز کردن سنسور یا ترموستات کولر گازی:

سنسور یا ترموستات کولر گازی وظیفه ی قطع و وصل کردن برق و متعادل نگه داشتن دمای کولر را بر عهده دارد. اطمینان از عملکرد صحیح این قطعه و تمیزی آن یکی از مراحل سرویس کردن کولر گازی است.

سرویس پنل خارجی اسپلیت:

بررسی وجود نشتی گاز:

در هنگام سرویس کولر اسپلیت و یا کولر گازی پنجره ای، حتما باید لوله های مسی کندانسور برای نشت گاز مبرد چک شود. جدا از خطری که تنفس این گاز برای انسان دارد، کمبود گاز در کولر می تواند از کیفیت عملکرد دستگاه بکاهد.

کنترل سطح گاز سیستم کولر:

پس از چک کردن نبود سوراخ در لوله مویی، باید میزان گاز کولر را بررسی کرد. کمبود گاز کولر می تواند بر سرد نبودن باد کولر گازی و همچنین یخ زدگی قطعات کولر تاثیر بگذارد. اگر سطح گاز پایین باشد، سرویسکار کولر گازی باید گاز کولر را شارژ کند.

شستشوی فین ها کولر گازی:

شستشوی فین پنل بیرونی کولر گازی باید با احتیاط و توسط سرویسکار کولر گازی انجام شود. اگر در هنگام تمیزی این قطعه، فین ها خم بشوند، عملکرد کولر گازی پایین آمده و دستگاه کارایی لازم را ندارد.

نظافت جعبه برق پنل:

جعبه ی برق کولر گازی در کنار فین قرار گرفته است. پس از اتمام شستشو قطعات داخلی کندانسور، باید جعبه ی برق را نیز بررسی کرد. در این مرحله باید ابتدا از تمیز بودن آن اطمینان حاصل کرد و سپس تمامی سیم ها و اتصالات آن چک شود.

سرویس کولر گازی پنجره ای:

در سرویس کولر گازی پنجره ای که فقط دارای یک پنل است، سرویسکار کولر گازی باید مراحلی مشابه با سرویس کردن اسپلیت را انجام دهد.

چرا کولر گازی را سرویس کنیم؟

بهترین زمان سرویس کولر گازی چه وقت است؟

سرویس کولر گازی شامل دو بخش سرویس تابستانه و سرویس زمستانه می‌شود. بهتر است قبل از شروع گرما و راه اندازی دوباره کولر گازی و همچنین در پایان استفاده از کولر در ابتدای فصل سرما، کولر گازی را سرویس کنید. در نظر داشته باشید که هر زمان نیز کولر گازی عملکرد مناسبی ندارد و سرما و گرمای آن کتهش می یابد باید به فکر سرویس کولر گازی باشید.

فرقی نمی کند کولر گازی یا اسپلیت شما از چه برندی باشد، بهتر است هر 6 ماه یکبار سرویس کولر گازی انجام شود. سرویس کردن کولر گازی حدود 30 دقیقه الی 1 ساعت زمان میبرد.

با سرویس به موقع کولرهای گازی، عمر مفید دستگاه افزایش می‌یابد و در نتیجه از هزینه‌های تعمیرات که در آینده ممکن است ایجاد شود نیز کاسته خواهد شد.

بیشترین تیکت هایی که در آچارباز به دلیل عدم سرویس به موقع کولر گازی ثبت شده اند شامل موارد زیر است:

چرا اسپلیت خنک نمی کند و باد گرم دارد؟

عوامل زیادی در خنک نکردن و باد گرم کولر گازی و اسپلیت دخیل است که از مهمترین آنها می توان به نشت گاز فریون، یخ زدن کویل اواپراتور، کثیفی کندانسور و خرابی موتور کولر گازی اشاره کرد. از چهار مورد گفته شده، سه مورد اول را می توان با سرویس کردن کولر گازی بر طرف کرد.

چرا از کولر گازی بوی بدی به مشام می رسد؟

اگر در لوله های اسپلیت گرفتگی به وجود آمده باشد یا سینی از آب پر شده باشد، آب دچار بازگشت شده و بوی بد ایجاد می کند. برگشت آب، دیوارها و سقف را خراب خواهد کرد و باعث رشد کپک و قارچ در محیط می‌شود. با سرویس دوره ای گازی می توانید از بروز این مشکل جلوگیری کنید.

چرا باد کولر گازی پرتاب کمی دارد؟

یکی از اصلی‌ترین دلایل این اتفاق، کثیف شدن فیلتر کولر گازی است. کثیفی فیلتر با گرد و غبار مانع از پرتاب پر قدرت باد می‌شود. این کثیفی مانع از عبور هوا شده و تنها راه حل آن تمیز کردن به موقع فیلترها است. تمیز کردن فیلتر کولر گازی بخشی از پروسه ی سرویس کولر گازی است.

نشت آب از کولر گازی در هنگام خاموشی

وقتی گاز مبرد کولر گازی کم می شود، پنل و لوله های فین دچار یخزدگی می شود. در زمان خاموشی کولر گازی، این یخ ها آب شده و از پنل کولر گازی نشت می کند. با سرویس دوره ای کولر گازی می توانید از نشت گاز یا از کمبود آن مطلع شده و جلوی این مشکل را بگیرید.

عمل نکردن قابلیت گرمایش اسپلیت

یکی از مواردی که روی عملکرد گرمایشی اسپلیت تاثیر بسزایی دارد، سرویس کردن اسپلیت است. بهترین کار این است که قبل از استفاده کولر گازی در فصل زمستان، از یک سرویسکار متخصص کولر گازی برای سرویس کردن آن کمک بگیرید.

چطور می توان از خدمات سرویس کولر گازی در محل آچارباز استفاده کرد؟

برای سفارش خدمت سرویس کولر گازی در محل آچارباز کافیست به سایت و یا اپلیکیشن آچارباز مراجعه کنید و سفارش خود را در این پلتفرم ها ثبت کنید. بعد از ثبت درخواست، می توانید زمان مراجعه سرویسکار کولر گازی را نیز تعیین کرده تا در زمان مورد نظر به محل شما اعزام شود.

در صورتی که به اینترنت دسترسی ندارید می توانید با تماس با شماره تلفن 02154591616، سفارش سرویس کولر گازی را توسط کارشناسان آچارباز ثبت کنید.

چرا باید تعمیر و سرویس دستگاه را به آچارباز سپرد؟

  • شفافیت در اعلام هزینه ها
  • اعزام تعمیرکار متخصص در کمتر از چند ساعت
  • استفاده از لوازم و قطعات با کیفیت
  • گارانتی یک‌ماهه خدمت تعمیر و سرویس کولر گازی
  • پشتیبانی مشتریان آچارباز
  • و در نهایت کاهش هزینه ها و صرفه جویی در زمان
سرویس کولر گازی شامل چه مواردی می‌شود؟

خدمات نصب سایبان کولر گازی در آچارباز

نصب سایبان کولر گازی در تهران از خدمات سامانه آچارباز است که می‌توانید در کنار خدماتی چون تعمیر و سرویس کولر گازی این خدمت آچارباز را هم سفارش بدهید.

نصب سایبان یکی از عواملی که می‌تواند در خنک تر شدن هوای کولر موثر باشد. با نصب آن هم از فرسایش کولر و قطعات آن در برابر آفتاب جلوگیری می‌کنید و هم از هوای خنک‌تری لذت میبرید و مصرف برق کاهش می یابد.

نصب سایبان کولر فقط برای کولر گازی انجام نمی‌شود، بلکه سایبان روی کولرهای آبی نیز قابل نصب است و مصرف انرژی این کولرهای نیز بهینه خواهد شد.

چرا کولر گازی را سرویس کنیم؟

آچارباز سرویس کولر گازی و اسپلیت را برای چه برندهایی انجام می دهد؟

سرویس کولر گازی و اسپلیت اجنرال
سرویس کولر گازی
و اسپلیت اجنرال
سرویس کولر اسپلیت گری
سرویس کولر
اسپلیت گری
سرویس کولر گازی و اسپلیت جنرال
سرویس کولر گازی و
اسپلیت جنرال
سرویس کولر گازی تراست
سرویس کولر گازی
تراست
سرویس کولر گازی و اسپلیت کن
سرویس کولر گازی
و اسپلیت کن

تمامی سرویس های آچارباز را در تعمیرات لوازم سرمایشی و گرمایشی مشاهده کنید

سوالات متداول سرویس کولر گازی

خدمت سرویس کولر گازی هم مانند سایر خدمات آچارباز بلافاصله بعد از ثبت درخواست پاسخ داده خواهد شد. بعد از تماس پشتیبان با شما و انجام هماهنگی‌های لازم، سرویسکار کولر گازی به محل شما اعزام خواهد شد.

آچارباز بدون محدودیت زمانی، حتی روزهای تعطیل هم، خدمت سرویس کولر گازی و اسپلیت را به مشتریان خود ارائه می‌دهد.

گاهی در حین سرویس کولر گازی، سرویسکار متوجه مشکلی در قطعات دستگاه ‌شود که در صورت موافقت شما، نسبت به رفع این مشکل اقدام خواهد کرد. هزینه ی این کار به فاکتور اضافه خواهد شد.

خیر. سرویسکار کولر گازی آچارباز، تمامی ابزار موردنیاز برای سرویس کولر گازی پنجره ای و اسپلیت را با خود همراه دارد.

خدمت سرویس کولر گازی، در حال حاضر در مناطق 22 گانه تهران ارائه می‌شود.

نصب و تعمیر کولر گازی

آیا متخصصین کولر گازی آچارباز مطمئن هستند؟ از نظر امنیتی مشکلی برای کاربر ایجاد نخواهد شد؟

تمام متخصصینی که در آچارباز مشغول به کارند، از نظر سوابق کیفری و کاری، مورد بررسی قرار گرفته‌‌اند و فاقد سوء سابقه و بیماری‌های خاص هستند. این افراد مورد تایید آچارباز هستند.

از طرفی آچارباز از صفر تا 100 کار درخواست خدمت را مانیتور کرده و در صورت مشاهده کوچک‌ترین مشکلی، وارد عمل خواهد شد. همانطور که گفته شد برخلاف ساختار کاری بسیاری از اپلیکیشن‌ها و سایت‌های ارائه دهنده خدمت اعزام کارشناس کولر گازی، آچارباز واسطه میان سرویسکار و سرویس گیرنده نیست. سامانه اعزام سرویسکار آچارباز در حقیقت ارائه کننده اصلی سرویس خدماتی به شماست و مسئولیت ارائه سرویس را به عهده خواهد گرفت.

در پایان کار از طریق پنل کاربری خود می‌توانید رضایت و یا عدم رضایت خود را از کارشناس مربوطه به سامانه اعلام کنید. سیستم Happy call آماده شنیدن نظرات شما خواهد بود.