هزینه ها و قیمت سرویس کولر گازی و اسپلیت

قیمت و هزینه سرویس کولر گازی به نوع خدماتی که دریافت می‌کنید، بستگی دارد. می‌توانید در قسمت تعرفه خدمات از هزینه شارژ کولرگازی، نصب کولر گازی، سرویس کولر گازی، تعمیر کولر گازی و سایر خدمات کولر گازی مطلع شوید. ولی به طور میانگین هزینه اجرت خدمات تعمیر و سرویس کولرگازی که در آچازباز انجام می‌شوند، بین تومان تا تومان است.

میانگین قیمت

بیشترین قیمت

 تومان
 تومان

کمترین قیمت

 تومان

همواره تعمیرکار کولر گازی آچارباز سعی دارد ایراد کولرگازی شما را با تعمیر قطعات برطرف کند تا هزینه پرداختی شما کمتر شود. ولی درصورتیکه قطعه قابل تعمیر نباشد، باید تعویض شود. در این زمان پس از تایید شما، قطعه اورجینال و با کیفیت توسط سرویسکار کولر گازی تهیه و روی دستگاه، نصب شده و هزینه تعویض آن، به فاکتور شما اضافه می‌شود.

درخدمات سرویس کولر گازی و اسپلیت چه کارهایی انجام می‌شود؟

در سرویس کولر گازی، سرویسکار تمامی قطعات کولر گازی را شستشو داده و از عملکرد صحیح آنها مطمئن می‌شود. تمیز کردن فیلتر، موتور، کندانسور، شستشو و روغن کاری قطعات، تنها چند کار مهم در فرآیند سرویس کولرگازی است. این خدمات روی انواع کولر گازی ارائه می‌شود.
برای افزایش عمر دستگاه و عملکرد مناسب، سرویس اسپلیت و کولرگازی، بهترین کاریست که می‌توانید انجام دهید. با انجام سرویس دوره‌ای، شما مطمئن می‌شوید که دستگاه در بهترین حالت خود است و بدون خرابی کار می‌کند. علاوه بر این سرویس کولر گازی می‌تواند در کاهش هزینه‌های برق نیز موثر باشد.

چرا کولر گازی را سرویس کنیم؟

کدام مشکلات کولر گازی با سرویس کولر گازی برطرف می‌شود؟

تعدادی از مشکلات کولر گازی که با اغلب سرویس کولر گازی از بین می‌روند، عبارتند از:

 • عدم عملکرد کمپرسور با وجودر روشن بودن کولرگازی روشن
 • روشن نشدن کولر گازی
 • گرم بودن هوای تولیدی کولر گازی گرم
 • تولید صدای ناهنجار کولر گازی
 • ظاهر شدن ارور روی پنل کولر گازی

سرویس اسپلیت و کولر گازی شامل چه مواردی می‌شود؟

در سرویس کولر گازی اسپلیت یا کولر دو تکه باید هم پنل داخلی و هم پنل خارجی اسپلیت سرویس شوند. برای این کار، سرویسکار اسپلیت باید موارد زیر را انجام دهد:

سرویس پنل داخلی اسپلیت:

شستشو یا تعویض فیلتر:

یکی از مهم‌ترین اقداماتی که در سرویس کولر گازی انجام می‌شود، تمیز کردن فیلتر هوا است. سرویسکار کولرگازی با باز کردن پنل داخلی، فیلتر هوا را خارج کرده و بررسی می‌کند. گاهی با شستشو ساده فیلتر تمیز شده و مانع خروج باد سرد از کولر نمی‌شود. ولی اگر عمر فیلتر تمام شده باشد، باید فیلتر کولر گازی را تعویض کرد.

بررسی مسیر خروجی آب کولر گازی:

بررسی مسیر خروج آب و ناودانی کولر گازی باعث می‌شود که کمتر شاهد نشت آب از پنل داخلی اسپلیت باشید. در هنگام مکش هوا توسط کولر گازی، پرزها و گرد و خاک وارد اسپلیت شده و با رطوبت کولر ترکیب و باعث بسته شدن خروجی آب کولر گازی می‌شوند. بررسی ناودانی کولر گازی در سرویس کردن کولر نباید فراموش گردد.

تمیز کردن کویل کولر گازی:

تمیز کردن کویل کولر گازی نیز یکی از اصلی‌ترین کارهایی است که باید در زمان سرویس کولر گازی انجام شود. زیرا کثیفی فیلترها با گرد و غبار، مانع از پرتاب پر قدرت باد می‌شود. تنها راه حلی که می‌توانید برای این مشکل به کار گیرید، سرویس کولر گازی و تمیز کردن به موقع فیلترها است.

تمیز کردن سنسور یا ترموستات کولر گازی:

سنسور یا ترموستات کولر گازی وظیفه قطع و وصل کردن برق و متعادل نگه داشتن دمای کولرگازی را بر عهده دارد. اطمینان از عملکرد صحیح این قطعه و تمیزی آن یکی از مراحل سرویس کردن کولر گازی است. اگر در زمان سرویس کولرگازی مشخص شود که ترموستات کولر گازی دچار خرابی شده باید تعویض شود.

سرویس پنل خارجی اسپلیت:

بررسی وجود نشتی گاز:

در هنگام سرویس کولر اسپلیت و یا کولر گازی پنجره‌ای، حتما باید لوله‌های مسی کندانسور برای نشت گاز مبرد چک شود. جدا از تاثیر کمبود گاز کولر در کیفیت عملکرد دستگاه، تنفس این گاز برای انسان خطرناک است.

کنترل گاز کولرگازی:

پس از بررسی سوراخ نبودن لوله مویی، باید میزان گاز کولر راچک کنید. کمبود گاز کولر می‌تواند علت سرد نبودن باد کولر گازی یا یخ زدگی قطعات کولر باشد. در صورتیکه گاز کولر کم است، باید گاز توسط تعمیرکار کولر گازی، شارژ شود.

شستشوی فین‌ها کولر گازی:

شستشوی فین پنل بیرونی کولر گازی باید با احتیاط و توسط سرویسکار کولر گازی انجام شود. زیرا اگر در هنگام تمیزی این قطعه، فین‌ها خم شوند، عملکرد کولر گازی پایین آمده و دستگاه کارایی لازم را ندارد.

نظافت جعبه برق پنل کولر گازی:

جعبه برق کولر گازی در کنار فین قرار گرفته است. پس از اتمام شستشو قطعات داخلی کندانسور، باید جعبه برق نیز بررسی شود. در این مرحله باید ابتدا از تمیز بودن جعبه برق پنل مطمئن شوید و سپس تمامی سیم‌ها و اتصالات آن را چک کنید.

سرویس کولر گازی پنجره‌ ای:

در سرویس کولر گازی پنجره ای که فقط دارای یک پنل است، سرویسکار کولر گازی باید مراحلی مشابه با سرویس کردن اسپلیت را انجام دهد.

چرا کولر گازی را سرویس کنیم؟

بهترین زمان سرویس کولر گازی چه وقت است؟

سرویس کولر گازی شامل دو بخش سرویس تابستانه و سرویس زمستانه می‌شود. بهتر است یکبار قبل از شروع گرما و راه اندازی مجدد کولر گازی و یکبار در پایان استفاده از کولر در ابتدای فصل سرما، کولر گازی را سرویس کنید. در نظر داشته باشید هر زمان کولرگازی عملکرد مناسبی ندارد یا سرما و گرمای آن کاهش یافته است، باید به فکر سرویس کولر گازی باشید.
فرقی نمی‌کند کولر گازی یا اسپلیت پنجره‌ای شما از چه برندی باشد، بهتر است هر 6 ماه یکبار سرویس کولر گازی انجام شود. سرویس کولرگازی کار زمان‌بری نیست و برای تعمیرکار کولرگازی باتجربه، حدود 30 دقیقه الی یک ساعت، زمان می‌برد.
با سرویس به موقع انواع کولر گازی، عمر مفید دستگاه افزایش یافته و هزینه‌ تعمیرات کولرگازی در آینده کاهش می‌یابد.

بیشترین تیکت‌هایی که در آچارباز به دلیل عدم سرویس به موقع کولر گازی ثبت شده‌اند، شامل موارد زیر هستند:

چرا اسپلیت خنک نمی‌کند و باد گرم دارد؟

عوامل زیادی در خنک نکردن و باد گرم کولر گازی و اسپلیت دخیل است. از مهم‌ترین آنها می‌توان به نشت گاز فریون، یخ زدن کویل اواپراتور، کثیفی کندانسور و خرابی موتور کولر گازی اشاره کرد. از چهار مورد گفته شده، سه مورد اول را می‌توان با سرویس کردن کولر گازی بر طرف کرد. ولی برای خرابی موتور حتما باید علت توسط تعمیرکار فنی تشخیص و تعمیرات کولرگازی انجام شود.

چرا از کولر گازی بوی بدی به مشام می‌رسد؟

اگر در لوله‌های اسپلیت گرفتگی وجود دارد یا سینی از آب پر شده است، آب دچار بازگشت شده و باعث ایجاد بوی بد می‌شود. برگشت آب، دیوارها و سقف را خراب می‌کند و باعث رشد کپک و قارچ در محیط خواهد شد. با سرویس دوره‌ای کولرگازی، می‌توانید از بروز این مشکل جلوگیری کنید.

چرا باد کولر گازی پرتاب کمی دارد؟

یکی از اصلی‌ترین دلایل کم بودن باد کولرگازی، کثیف شدن فیلتر کولر گازی است. کثیفی فیلتر با گرد و غبار مانع از پرتاب پر قدرت باد می‌شود. این کثیفی مانع از عبور هوا شده و تنها راه حل آن تمیز کردن به موقع فیلترها است. تمیز کردن فیلتر کولر گازی بخشی از پروسه‌ی سرویس کولرگازی است.

نشت آب از کولر گازی در هنگام خاموشی

وقتی گاز مبرد کولر گازی کم باشد، پنل و لوله‌های فین دچار یخ‌زدگی می‌شود. در زمان خاموشی کولر گازی، این یخ‌ها آب شده و از پنل کولر گازی نشت می‌کند. با سرویس دوره‌ای کولر گازی می‌توانید از نشت گاز یا کمبود گاز مطلع شوید و جلوی این مشکل را بگیرید.

عمل نکردن قابلیت گرمایش اسپلیت

یکی از مواردی که روی عملکرد گرمایشی اسپلیت تاثیر بسزایی دارد، سرویس کردن اسپلیت است. بهترین کار این است که قبل از استفاده کولر گازی در فصل زمستان، از یک سرویسکار کولر گازی برای سرویس کردن آن کمک بگیرید.

چطور می‌توان از خدمات سرویس کولر گازی در محل آچارباز استفاده کرد؟

برای پیدا کردن شماره تلفن تعمیرکار کولرگازی نیاز نیست به خودتان سختی بدهید، کافیست سفارش خدمت سرویس کولر گازی در محل آچارباز را از طریق سایت یا اپلیکیشن آچارباز ثبت کنید. بعد از ثبت درخواست، می‌توانید زمان مراجعه سرویسکار کولر گازی را تعیین کنید تا در زمان مورد نظر تعمیرکار به محل شما اعزام شود.

چرا باید تعمیر و سرویس کولرگازی را به آچارباز سپرد؟

 • شفافیت در اعلام هزینه‌ها
 • اعزام تعمیرکار متخصص در کمتر از چند ساعت
 • استفاده از لوازم و قطعات با کیفیت
 • گارانتی یک‌ماهه خدمت تعمیر و سرویس کولر گازی
 • پشتیبانی مشتریان آچارباز
 • و در نهایت کاهش هزینه‌ها و صرفه جویی در زمان

خدمات نصب سایبان کولر گازی در آچارباز

نصب سایبان کولر گازی از خدمات سامانه آچارباز است که می‌توانید در کنار خدماتی چون تعمیر و سرویس کولر گازی در تهران از آن استفاده کنید.
نصب سایبان یکی از عواملی است که می‌تواند در خنک‌تر شدن هوای کولر موثر باشد. با نصب سایبان کولرگازی از فرسایش کولر و قطعات آن در برابر آفتاب جلوگیری می‌کنید، از هوای خنک‌تری لذت می‌برید و مصرف برق، کاهش می‌یابد.
نصب سایبان کولر فقط برای کولر گازی انجام نمی‌شود، بلکه سایبان روی کولرهای آبی نیز قابل نصب است و مصرف انرژی این کولرهای نیز بهینه خواهد شد.

چرا کولر گازی را سرویس کنیم؟

آچارباز سرویس کولر گازی و اسپلیت را برای چه برندهایی انجام می‌دهد؟

سرویس کولر گازی و اسپلیت جنرال
سرویس کولر گازی و اسپلیت اجنرال
سرویس کولر اسپلیت گری
سرویس کولر اسپلیت گری
سرویس کولر گازی و اسپلیت جنرال
سرویس کولر گازی و اسپلیت جنرال
سرویس کولر گازی تراست
سرویس کولر گازی تراست
سرویس کولر گازی و اسپلیت کن
سرویس کولر گازی و اسپلیت کن
نصب و تعمیر اسپلیت پاناسونیک
سرویس کولر گازی و اسپلیت پاناسونیک
نصب و تعمیر کولر گازی ایران رادیاتور
سرویس کولر گازی و اسپلیت ایران رادیاتور
نصب و تعمیر کولر گازی هیتاچی HITACHI
سرویس کولر گازی و اسپلیت هیتاچی
نصب و تعمیر اسپلیت گرین GREEN
سرویس کولر گازی و اسپلیت گرین

تمامی سرویس های آچارباز را در تعمیرات لوازم سرمایشی و گرمایشی مشاهده کنید

سوالات متداول سرویس کولر گازی

خدمت سرویس کولر گازی هم مانند سایر خدمات آچارباز بلافاصله بعد از ثبت درخواست پاسخ داده خواهد شد. بعد از تماس پشتیبان با شما و انجام هماهنگی‌های لازم، سرویسکار کولر گازی به محل شما اعزام خواهد شد.

آچارباز بدون محدودیت زمانی، حتی روزهای تعطیل هم، خدمت سرویس کولر گازی و اسپلیت را به مشتریان خود ارائه می‌دهد.

گاهی در حین سرویس کولر گازی، سرویسکار متوجه مشکلی در قطعات دستگاه ‌شود که در صورت موافقت شما، نسبت به رفع این مشکل اقدام خواهد کرد. هزینه ی این کار به فاکتور اضافه خواهد شد.

خیر. سرویسکار کولر گازی آچارباز، تمامی ابزار موردنیاز برای سرویس کولر گازی پنجره ای و اسپلیت را با خود همراه دارد.

خدمت سرویس کولر گازی، در حال حاضر در مناطق 22 گانه تهران ارائه می‌شود.

نصب و تعمیر کولر گازی

آیا متخصصین کولر گازی آچارباز مطمئن هستند؟ از نظر امنیتی مشکلی برای کاربر ایجاد نخواهد شد؟

تمام متخصصینی که در آچارباز مشغول به کارند، از نظر سوابق کیفری و کاری، مورد بررسی قرار گرفته‌‌اند و فاقد سوء سابقه و بیماری‌های خاص هستند. این افراد مورد تایید آچارباز هستند.
از طرفی آچارباز از صفر تا 100 کار درخواست خدمت را مانیتور کرده و در صورت مشاهده کوچک‌ترین مشکلی، وارد عمل خواهد شد. همانطور که گفته شد برخلاف ساختار کاری بسیاری از اپلیکیشن‌ها و سایت‌های ارائه دهنده خدمت اعزام کارشناس کولر گازی، آچارباز واسطه میان سرویسکار و سرویس گیرنده نیست. سامانه اعزام سرویسکار آچارباز در حقیقت ارائه کننده اصلی سرویس خدماتی به شماست و مسئولیت ارائه سرویس را به عهده خواهد گرفت.
در پایان کار از طریق پنل کاربری خود می‌توانید رضایت و یا عدم رضایت خود را از کارشناس مربوطه به سامانه اعلام کنید. سیستم Happy call آماده شنیدن نظرات شما خواهد بود.