×

اپ آچارباز را نصب کنید!

نصب

  به کدامیک از خدمات آچارباز برای تعمیر لوازم خانگی اسنوا نیاز دارید؟

سرویس موردنظر خود را انتخاب کنید

تعمیرات تخصصی لوازم خانگی اسنوا در آچارباز


یکی از بهترین برند‌های ایرانی، در زمینه تولید و عرضه لوازم خانگی اسنوا است. قیمت و کیفیت مناسب محصولات اسنوا، باعث فروش بالای آن‌ها در بازار لوازم خانگی شده است.

ماشین لباسشویی، تلویزیون و یخچال فریزر اسنوا، از لوازم ضروری و پرکاربرد خانه هستند که به دلیل استفاده مداوم و مستهلک شدن قطعات نیاز به سرویس دوره‌ای و تعمیر دارند.

در سامانه اعزام تعمیرکار به محل آچارباز، تمامی خدمات مربوط به سرویس و تعمیر لوازم خانگی Snowa انجام می‌شود. استفاده از سامانه آچارباز، مزایای زیر را هم دارد:

  • اعزام تعمیرکار ماهر به محل در زمان مورد تایید شما
  • ارسال پیک و هزینه ایاب و ذهاب رایگان برای اعزام تعمیرکار
  • ضمانت و گارانتی یک ماهه تعمیر دستگاه
  • استفاده از قطعات با کیفیت و اورجینال
  • ثبت درخواست تعمیر به صورت آنلاین، بدون مراجعه حضوری
  • تعمیر دستگاه در محل مورد نظر شما

روال تعمیر و تعویض قطعات در آچارباز چگونه است؟

اولویت سرویسکاران آچارباز بر تعمیر دستگاه، بدون نیاز به تعویض قطعه است. اما گاهی اوقات، تنها راه برای اینکه دستگاه مانند روز اول کار کند عوض کردن قطعه است. در این شرایط، تعمیرکار پیشنهاد تعویض قطعه را داده و در صورت رضایت شما آن را با قطعه سالم تعویض خواهد کرد. هزینه خرید قطعه جدید و اورجینال، جدا از هزینه تعمیر دستگاه محاسبه خواهد شد.

  خدمت تعمیرات لوازم خانگی اسنوا Snowa در آچارباز در چه شهر‌هایی انجام می‌شود؟

سامانه آچارباز

خدمات تعمیر و سرویس لوازم بزرگ، در شهر تهران توسط تعمیرکاران و متخصصین آچارباز و در محل شما انجام می‌شود. خدمات در محل آچارباز، با مسئولیت و گارانتی یک ماهه ارائه سرویس صورت می‌گیرد.

سامانه آچارباز

تعمیر و سرویس لوازم کوچک که قابل ارسال از طریق پست هستند، از سراسر کشور پذیرفته می‌شود. هزینه ارسال و دریافت دستگاه به عهده آچارباز است. این سرویس های ما نیز دارای یک ماه گارانتی خدمات هستند.

مراحل ثبت سفارش تعمیرات لوازم خانگی در محل با آچارباز


01
مرحله اول

از طریق دکمه ثبت سفارش در همین صفحه، یا از طریق اپلیکیشن آچارباز و یا تماس با شماره تلفن02154591616 درخواست تعمیر یا سرویس دستگاه خود را ثبت کنید.

02
مرحله دوم

کارشناسان آچارباز با در نظر گرفتن برند، مدل، مشکل دستگاه و لوکیشن شما بهترین تعمیرکار را جهت عیب یابی معرفی خواهند کرد.

03
مرحله سوم

تعمیرکار جهت انجام هماهنگی لازم، با شما تماس گرفته تا در زمان دلخواه و مکان مورد نظر شما دستگاه را تعمیر و عیب یابی کند.

04
مرحله چهارم

بعد از انجام سرویس، هزینه را به تعمیرکار و یا به صورت آنلاین پرداخت نمایید. همچنین می توانید میزان رضایت خود را از نحوه سرویس دهی، در اپلیکیشن ثبت کنید.

پشتیبانی آچارباز

آچارباز علاوه بر ثبت تیکت از طریق سایت و اپلیکیشن به صورت تلفنی هم سفارش شما را ثبت و پیگیری می کند. با آچارباز در تماس باشید.

سوالات متداول


بعد از تعمیر، دستگاه توسط کارشناس تست شده و تا زمانی که مشکل کامل برطرف نشود، دستگاه به او تحویل داده نخواهد شد.
بله. اگر شما تمایل داشته باشید قطعات را خودان خریداری کنید، مانعی وجود ندارد.
آچارباز تا مدت یک ماه، تمام خدماتی که ارائه می‌دهد را گارانتی می‌کند و اگر مشکل دستگاه در طول یک ماه دوباره تکرار شد، آن را رایگان تعمیر خواهد کرد.