تعرفه تعویض لنت ترمز خودرو در محل آچارباز

به صورت میانگین، هزینه تعویض لنت ترمز خودرو در آچارباز بین تومان تا تومان متغیر است. در بخش تعرفه خدمات آچارباز اطلاعات جزیی تر در زمینه هزینه خدمات لنت ترمز خودرو ارائه شده است.

میانگین قیمت

بیشترین قیمت

 تومان
 تومان

کمترین قیمت

 تومان

نقش لنت ترمز در خودرو چیست؟

یکی از قسمت‌های مهم در سیستم ترمز وسایل نقلیه، لنت ترمز است که با ایجاد اصطکاک با دیسک یا کاسه ترمز، شتاب منفی در خودرو را به وجود می‌آورد. قدرت سیستم ترمز چیزی حدود 10 برابر قدرت موتور است. زیرا برای متوقف کردن خودرویی که با سرعت 130 کیلومتر در حرکت است، به 150 کیلووات توان نیاز خواهید داشت.
در واقع وظیفه لنت ماشین این است که با تولید نیروی اصطکاک، انرژی حرکتی چرخ‌ که از موتور حاصل می‌شود را گرفته و به انرژی حرارتی تبدیل کند. حال این انرژی حرارتی در فضا پخش شده و با این عمل، از سرعت خودرو کاسته شده و به حالت ساکن درخواهد آمد.

نقش لنت ترمز در خودرو چیست؟

چرا باید لنت ترمز را تعویض کنیم؟

لنت ترمز در معرض گرما و اصطکاک شدید بوده که این امر دلیل اصلی فرسوده شدن آن است. این فرسوده شدن موجب می‌شود که دیگر لنت ترمز مانند سابق عمل نکند و خطر تصادف را افزایش دهد. پس باید قبل از اینکه اتفاقات ناگواری در اثر فرسوده شدن لنت خودرو رخ دهد، به فکر تعویض آن باشید. البته تعویض لنت کاری نیست که همه از پس آن برآیند. این کار باید توسط تعمیرکار خودرو انجام شود.

چرا باید لنت ترمز را تعویض کنیم؟

چه لنت ترمزی برای خودروی من مناسب است؟

انتخاب لنت ترمز مناسب برای خودرو، باید توسط یک متخصص انجام شود. شخصی که شناخت کافی از انواع مدل‌های خودرو و لنت را دارد. پس با کمک یک متخصص تعمیر خودرو می‌توانید لنت‌هایی با کیفیت و سازگار با اتومبیل خود خریداری کنید.
از طرفی هم داخل دفترچه راهنمای هر خودرو نوع لنت و حتی سایر قطعاتی که برای خودرو نیاز هستند کامل ذکر شده است.

 • چه زمانی باید لنت ترمز خودرو تعویض شود؟

لنت ترمزخودرو جزء قطعاتی است که باید هر چند وقت یکبار تعویض شود، اما زمان تعویض لنت ماشین مانند برخی از قطعات روی جعبه ذکر نشده. برای مثال نمی‌توان گفت که این لنت 2 سال و یا 3 سال قابل استفاده است. بلکه باید دید نحوه و نوع استفاده شما از خودرو چقدر است، آن زمان است که باید به فکر تعویض لنت خودرو بیوفتید. پس اگر:

 • در حین رانندگی در مسیرهای پرترافیک تردد دارید.
 • در طول روز مدت زمان زیادی با خودرو رانندگی می‌کنید.
 • تعداد ترمزهای ناگهانی که در سرعت بالا می‌گیرید زیاد است.
 • اگر مدت زمان زیادی را به رانندگی در سطح شهر و خیابان‌های درون شهری سپری می‌کنید.
 • اگر تعداد سرنشینانی که با خودرو جابجا می‌کنید زیاد باشند، فشار زیادی در حین ترمز کردن به لنت وارد می‌شود.

با مشاهده نشانه‌های زیر باید بدانید که زمان آن رسیده که لنت‌ها را تعویض کنید.

 • برای ترمز گرفتن، پدال ترمز بیش از حد به کف خودرو نزدیک می‌شود.
 • ظاهر لنت را بررسی کنید که کامل ساییده نشده باشد.
 • قدرت ترمزگیری به شدت افت داشته باشد.
 • لنت ترمز چرب و روغنی نشده باشد.
 • از لنت‌ها بوی سوختگی خارج شود.
 • لنت ترمز شکسته باشد.

آچارباز از چه برندهایی از لنت ترمز استفاده می‌کند؟

 • لنت ترمز گلد
 • لنت ترمز تکستار
 • لنت ترمز ای ام سی
 • لنت ترمز لیا لنت
 • لنت ترمز پارس لنت
 • لنت ترمز سایپا
 • لنت ترمز بوش
 • لنت ترمز هیوندای جنیون پارتز
 • لنت ترمز رالدک
 • لنت ترمز ایساکو

خدمت تعویض لنت در محل آچارباز چگونه ارائه می‌شود؟

همیشه در صورت بروز خرابی و مشکل برای لوازم منزل و یا خودرو، پیدا کردن یک تعمیرکار مطمئن که در کار خود خبره باشد سخت است. اما امروزه با وجود شرکت‌های ارائه کننده خدمات، دیگر این مشکل هم حل شده و شما تنها با یک تماس، به هدف خود دست خواهید یافت. خدمت تعویض لنت در محل آچارباز نیز یکی دیگر از مجموعه خدمات این اپلیکیشن است. با وجود این خدمت، دیگر نیاز نیست در سطح شهر در پی یک تعمیرکار متخصص خودرو بگردید.
برای استفاده از این سرویس فقط کافی است از طریق سایت ، وب اپلیکیشن و یا اپلیکیشن آچارباز درخواست خود را ثبت کنید و در فاصله زمانی بسیار کم، متخصص تعویض لنت خودرو برای انجام سرویس مراجعه خواهد کرد.

آیا متخصص آچارباز همان لنت ترمزی که من برای خودرو استفاده می‌کنم را همراه دارد؟

بله؛ قبل از اینکه کارشناس تعویض لنت ترمز خودرو به محل شما مراجعه کند، نوع و برند لنتی که استفاده می‌کنید، از شما پرسیده می‌شود. پس متخصص اعزامی آچارباز، همان نوع و برند لنتی که شما استفاده می‌کنید را با خود دارد. گاهی هم که شما برای انتخاب لنت نیاز به مشاوره داشتید، متخصصین آچارباز قادر هستند برای انتخاب بهترین لنت برای اتومبیل، شما را راهنمایی کند.

تعویض لنت در محل آچارباز

آیا کارشناس تعویض لنت خودرو آچارباز فردی مطمئن است؟ از نظر امنیتی مشکلی برای کاربر ایجاد نخواهد شد؟

تمام متخصصینی که در آچارباز مشغول به کارند، از نظر سوابق کیفری و کاری، مورد بررسی قرار گرفته‌‌اند و فاقد سوء سابقه و بیماری‌های خاص هستند. این افراد مورد تایید آچارباز بوده و مشکلی برای کاربران ایجاد نخواهد شد.
از طرفی آچارباز از صفر تا 100 کار درخواست خدمت را مانیتور کرده و در صورت مشاهده کوچک‌ترین مشکلی، وارد عمل خواهد شد. برخلاف ساختار کاری بسیاری از اپلیکیشن‌ها و سایت‌های ارائه دهنده سرویس خدمات و تعمیر، آچارباز واسطه میان سرویسکار و سرویس گیرنده نیست. سامانه اعزام سرویسکار آچارباز، در حقیقت ارائه کننده اصلی سرویس خدماتی به شماست و مسئولیت ارائه سرویس را به عهده خواهد گرفت.

سرویس تعویض لنت ترمز خودرو در محل

سوالات متداول سرویس لنت ترمز خودرو

هزینه کارشناسی 50 هزار تومان

لنت ترمزخودرو جزء قطعاتی است که باید هر چند وقت یکبار تعویض شود، اما زمان تعویض لنت ماشین مانند برخی از قطعات روی جعبه ذکر نشده. برای مثال نمی‌توان گفت که این لنت 2 یا 3 سال قابل استفاده است. بلکه باید در نظر رفت که نوع استفاده شما از خودرو چقدر است، آن زمان است که باید به فکر تعویض لنت خودرو بیافتید.

لنت ترمز گلد، لنت ترمز تکستار، لنت ترمز ای ام سی، لنت ترمز لیا لنت، لنت ترمز پارس لنت، لنت ترمز سایپا، لنت ترمز بوش، لنت ترمز هیوندای جنیون پارتز، لنت ترمز رالدک، لنت ترمز ایساکو

برای استفاده از این سرویس کافی است از طریق سایت ، وب اپلیکیشن و یا اپلیکیشن آچارباز درخواست خود را ثبت کنید و در فاصله زمانی بسیار کم، متخصص تعویض لنت خودرو برای انجام سرویس مراجعه خواهد کرد