×

اپ آچارباز را نصب کنید!

نصب

تعرفه و هزینه های نصب و تعمیر و سرویس کولر آبی

هزینه تعمیر کولر و تعرفه ی سرویس کولر آبی به نوع خدماتی که شما دریافت می کنید بستگی دارد. این خدمات از شستشو و جرم گیری کولر تا تعویض قطعات مختلف آن و سرویس کامل کولر آبی ، قیمت های متنوعی دارد. به طور میانگین هزینه این خدمات از تومان تا تومان متغیر است. همچنین اگر قطعه ای در کولر آبی شما نیاز به تعویض داشته باشد، هزینه تعویض قطعه جدا از اجرت کار به فاکتور شما افزوده خواهد شد.

میانگین قیمت

بیشترین قیمت

 تومان
 تومان

کمترین قیمت

 تومان

هزینه ی نصب و راه اندازی کولر آبی نیز با توجه به شرایط آن از جمله وجود پایه در پشت بام از 96000 تومان شروع می شود.

منظور از سرویس کردن کولر آبی چیست؟

سرویس کولر آبی یکی از اقداماتی است که باید سالانه برای نگهداری از کولر آن را انجام داد. بهتر است این کار توسط سرویسکار کولر آبی انجام شود تا کولر شما بیشترین بازدهی را داشته باشد. برای این کار می توانید از خدمات سرویس و تعمیر کولر آبی آچارباز استفاده کنید.

بهترین زمان سرویس کولر آبی

بهترین زمان سرویس کولر آبی و آماده سازی آن، قبل از شروع فصل گرما است. در فصل بهار می توانید برای سرویس دستگاه خود اقدام کنید تا تمامی قطعات آن بررسی شود. بهتر است قبل از استفاده مجدد، از سلامت کولر آبی اطمینان داشته باشید و پس از سرویس و تعمیر کولر آبی با خیالی راحت از آن استفاده کنید.

سرویس زمستانه کولر آبی شامل چه مواردی می‌شود؟

سرویس کامل کولر آبی شامل چه مواردی می‌شود؟

 • تنظیم شناور کولر آبی، جهت کنترل آب ورودی به کفی کولر
 • کنترل پمپ آب و سیستم انتقال آب به پوشال‌ها
 • بررسی فن و در صورت نیاز تعویض تسمه کولر
 • روغن کاری یاتاقان کولر آبی
 • بررسی و روغن کاری دینام کولر
 • از بین بردن رسوبات کولر آبی
 • بررسی جعبه تقسیم برق کولر
 • شستشوی مخزن حلزونی
 • تنظیم تسمه کولر آبی
 • تعویض پوشال کولر
 • شستشوی بدنه کولر
 • راه اندازی کولر آبی

سرویس زمستانه کولر آبی شامل چه مواردی می‌شود؟

 • تخلیه آب داخل دستگاه
 • بازکردن تسمه‌ها
 • بستن شیرفلکه‌ها
 • جمع کردن شلنگ‌ها

درخواست های متداولی که برای تعمیر کولر آبی در آچارباز ثبت می شود:

بوی بد کولر آبی

بوی بد کولر آبی می تواند دلایل مختلفی مانند کهنگی پوشال ها، باقی ماندن آب در تشتک، استفاده از روغن نامناسب برای سرویس کولر، محل نامناصب نصب کولر آبی و ... داشته باشد. برای اینکه بتوانید کولری خوشبو داشته باشید باید سرویس کردن کولر را جدی بگیرید و در کنار آن از چاک کننده هایی مانند شیشه شور و وایتکس استفاده کنید.

خنک نکردن کولر آبی

بسیاری از مشتریان اچارباز از خنک نبودن باد کولر آبی شکایت داشته اند. یکی از دلایل خنک نبودن کولر نبود آب یا کمبود آب در داخل کفی است که اگر این آب از مقدار استاندارد کمتر شود دیگر توان خیس کردن پوشال ها را ندارد. یکی دیگر از دلایل این مشکل می توانید خرابی پمپ آب باشد که فرایند انتقال آب را در کولر بر عهده دارد. اگر پارچه برزنتی کولر هم دچار پارگی شده باشد باد کولر به هدر می رود و به داخل کانال وارد نمی شود.

پوسیدگی و سوراخ شدن کفی کولر آبی

وجود املاح در آب در تماس با بدنه فلزی کولر آبی باعث زنگ زدگی و پوسیدگی کف کولر می شود. راه حل این مشکل عایق کردن کولر آبی است. چندین مدل مختلف برای عایق کردن کفی کولر آبی وجود دارد. اگر مشکل سوراخ شدن کفی کولر با عایق شدن قابل حل نبود باید برای تعویض کفی کولر آبی اقدام کنید.

سوختن پمپ آب کولر آبی

عدم روغن کاری به موقع، گرفتگی در مسیر رسیدن آب به پمپ و کثیف بودن پوشال ها از دلایل مهم سوختن پمپ است. با سرویس به موقع کولر آبی می توانید درون کولر را به خوبی تمیز کنید و همیشه دقت کنید تا واتر پمپ در سبد مخصوص خود قرار گزفته باشد تا جرم و اجسام خارجی وارد آن نشود.

پاره شدن تسمه کولر آبی

بیش از اندازه سفت بستن و یا شل بستن تسمه کولر و همچنین فرسوده شدن آن از عمده دلایل پاره شدن تمسه است. هر زمان صدای نامتعارفی از کولر به گوش رسید در ابتدا تسمه را چک کنید.

استفاده از اپلیکیشن ارسال تعمیرکار کولر آچارباز برای سرویس و تعمیرات کولر آبی چه مزیتی دارد؟

 • سهولت در استفاده از خدمات آچارباز: شما می توانید خدمات مربوط به تعمیر کولر آبی، سرویس کولر آبی و نصب و راه اندازی کولر آبی آچارباز را از طریق دکمه ثبت سفارش در همین صفحه و یا از طریق نصب اپلیکیشن آچارباز و یا وب اپلیکیشن آچارباز دریافت کنید.

 • کمترین فاصله بین زمان درخواست و زمان حضور سرویسکار: بلافاصله بعد از ثبت درخواست اعزام سرویسکار کولر آبی به محل، پشتیبانان آچارباز با شما تماس گرفته و هماهنگی‌های لازم جهت زمان و تاریخ مراجعه سرویسکار انجام می‌شود. مدت زمانی که طول می‌کشد تا متخصص به محل شما مراجعه کند، هم مانند سایر خدمات آچارباز بسیار کوتاه است.

در صورت داشتن هر گونه سوال نیز می توانید قبل از دریافت خدمت، با شماره تماس 54591600-021 تماس بگیرید.

خدمات نصب و راه اندازی کولر آبی در آچارباز

یکی دیگر از سرویس های آچارباز در زمینه خدمات کولر آبی، خدمت نصب و راه اندازی کولر آبی است. نصاب کولر آبی آچارباز در تمامی مناطق 22 گانه تهران برای نصب کولر آبی و راه اندازی آن خدمات ارائه می دهد. برای ثبت سفارش نصب کولر آبی فقط کافیست به اپلیکیشن و یا سایت آچارباز مراجعه کنید و درخواست خود را ثبت کنید.

در صورتی که به اینترنت دسترسی ندارید می توانید با تماس با شماره تلفن 02154591616 سفارش نصب کولر را توسط کارشناسان آچارباز ثبت کنید تا نصاب کولر آبی در زمان تعیین شده توسط شما برای انجام خدمات به محل شما مراجعه کنند.

خدمات نصب سایبان کولر آبی در آچارباز

نصب سایبان کولر آبی در تهران از خدمات سامانه آچارباز است که می‌توانید در کنار سرویس کولر آبی یا تعمیر آن، این خدمت آچارباز را هم سفارش بدهید.

نصب کولر آبی در سایه یکی از عواملی است که می‌تواند در خنک تر شدن هوای کولر آبی موثر باشد. اما با توجه به وضعیت پشت بام‌ها در ساختمان‌های پر جمعیت مثل آپارتمان ها یا مجتمع‌ها، که تعداد زیادی کولر روی آن مستقر است، پیدا کردن جایی در سایه سختتر است. اما راه حل جایگزین برای در سایه قرار داشتن کولر آبی شما، کاور و سایبان تابستانی کولر است.

با نصب آن هم از فرسایش کولر و قطعات آن در برابر آفتاب جلوگیری می‌کنید و هم از هوای خنک‌تری لذت میبرید. همچنین نصب سایبان مصرف آب را در کولر آبی پایین می آورد و به دلیل اینکه هوای خنک تری را ایجاد میکند کمتر نیاز به دور تند در کولر خواهید داشت و مصرف برق هم به همین ترتیب پایین می آید.

نصب سایبان کولر فقط روی کولر آبی انجام نمی‌شود، سایبان کولر روی کولرهای گازی نیز قابل نصب است و مصرف انرژی این کولرهای نیز بهینه خواهد شد.

کولر آبی با چه برند و مدل‌هایی در آچارباز تعمیر می‌شود؟

نوع برند کولر آبی محدودیتی در ارائه خدمات آچارباز ندارد، نصب و راه اندازی و تعمیر انواع کولر آبی با برند و مدل‌های مختلف مانند زیر انجام خواهد شد:

 • نصب و تعمیر کولر آبی ارج
 • نصب و تعمیر کولر آبی برفاب
 • نصب و تعمیر کولر آبی آبسال
 • نصب و تعمیر کولر آبی رومیزی
 • نصب و تعمیر کولر آبی سلولوزی
 • نصب و تعمیر کولر آبی الکترواستیل
 • نصب و سرویس کولر آبی بدون تسمه
نصب و تعمیر کولر آبی ارج
تعمیرنصب و تعمیر کولر آبی برفاب
نصب و تعمیر کولر آبی آبسال

خدمات مشابه آچارباز

تمامی سرویس های آچارباز را در تعمیرات لوازم سرمایشی و گرمایشی مشاهده کنید

سوالات متداول در سرویس و تعمیر کولر آبی

گاهی شما مشکل ایجاد شده برای کولر آبی خود را تشخیص می‌دهید و سپس درخواست حضور سرویسکار را ثبت می‌کنید. اما در برخی شرایط ممکن است مشکل کولر فقط توسط متخصص تشخیص داده شود. در این صورت متخصص آچارباز با بررسی فنی دستگاه، مشکل آن را اعلام کرده و در صورت رضایت شما برای تغییر مبلغ سرویس، اقدام به تعمیر دستگاه می‌کند.

تمام هزینه های تعمیر کولر آبی براساس نرخ اتحادیه در نظر گرفته شده است.

درصورت مشکل مشتری با تعمیرکاران آچارباز؛ مشتریان می توانند از 9 صبح تا 9 شب با واحد پشتیبانی شرکت تماس حاصل کنند و در کمترین زمان ممکن به شکایت آنها رسیدگی می گردد.

در حال حاضر، خدمت تعمیر و سرویس کولر آبی فقط در شهر تهران ارائه می‌شود.

تمام قطعات کولر آبی باید زیر نظر تعمیرکار آچارباز خریداری گردد یا کارفرما برعهده تعمیرکار گذاشته و پس از خرید فاکتور را به کارفرما ارائه دهد.

متخصص و سرویسکار کولر آبی آچارباز، مهارت کافی برای انجام تعمیر و سرویس کولر آبی را دارد و در حین کار تمامی موارد ایمنی را رعایت خواهد کرد. تمام خدماتی که توسط آچارباز انجام می شود تا 1 ماه گارانتی دارد و اگر تا 1 ماه مشکل قبلی دستگاه دوباره بوجود آمد، بدون هزینه آن را تعمیر خواهد کرد و تا زمان جلب رضایت شما پیگیر خدمت ارائه شده خواهد بود.

تمام متخصصینی که در آچارباز مشغول به کار هستند، از نظر سوابق کیفری و کاری، مورد بررسی قرار گرفته‌‌اند و فاقد سوء سابقه و بیماری‌های خاص هستند. این افراد مورد تایید آچارباز هستند و مشکلی برای کاربران ایجاد نخواهد شد.