هزینه تعمیر سشوار چقدر است؟

به صورت میانگین، هزینه تعمیرات سشوار در آچارباز بین تومان تا تومان متغیر است. در بخش تعرفه خدمات آچارباز اطلاعات جزیی تر در زمینه هزینه خدمات تعمیر سشوار ارائه شده است. اما به صورت کلی هزینه و قیمت انجام تعمیرات سشوار شما به نوع مشکل بستگی دارد.

میانگین قیمت

بیشترین قیمت

 تومان
 تومان

کمترین قیمت

 تومان

برای تعمیر سشوار به چه کسی مراجعه کنم؟

این روزها با وجود سامانه‌های ارائه خدمات، دیگر نیازی نیست با خراب شدن لوازمی که در خانه دارید، نگران یافتن یک تعمیرگاه معتبر باشید. کارها خیلی آسان‌تر از آنچه تصور می‌کنید انجام می‌شوند.
در آچارباز شما دیگر نگران کیفیت خدمت و یا پشتیبانی آن نخواهید بود. اگر سشوار شما نیاز به تعویض قطعه داشته باشد، از بهترین قطعه موجود در بازار برای تعویض استفاده می شود. همچنین تمامی خدمات ما تا یک ماه گارانتی می‌شوند و تا زمانی که رضایتتان جلب نشود، شما را تنها نمی‌گذاریم.
پس در صورت خراب شدن سشوار، فقط کافیست از طریق اپلیکیشن، وب اپلیکیشن و سایت آچارباز درخواست تعمیر آن را ثبت کنید.

تعمیر انواع سشوار

خدمات تعمیر سشوار به صورت پیکاپ اند دلیوری و بدین صورت است:

ابتدا شما در سایت، اپلیکیشن و یا وب اپلیکیشن آچارباز ثبت سفارش میکنید.
پشتیبانان آچارباز برای اعلام هزینه‌ها و هماهنگی‌های لازم با شما تماس می‌گیرند.
پس از هماهنگی، پیک آچارباز به محل مشتری مراجعه کرده و سشوار را تحویل گرفته و به تعمیرکار سشوار تحویل می‌دهد.پس از تعمیر سشوار، پیک آچارباز آن را از تعمیرکار تحویل گرفته و به محل مشتری میفرستد.

آیا تعمیر سشوار در محل مشتری انجام می‌‌شود؟

خیر؛ انجام برخی از خدمات آچارباز در محل مشتری امکان‌پذیر نیست. اما این امر موجب صرف هزینه اضافی بابت حمل‌ونقل دستگاه تا تعمیرگاه نمی‌شود. زیرا هزینه حمل دستگاه از محل مشتری تا تعمیرگاه برعهده آچارباز خواهد بود.
خدمت تعمیر سشوار هم به این صورت است که بعد از ثبت درخواست تعمیر از سوی شما، پیک آچارباز به محل شما مراجعه کرده، سشوار را از شما می‌گیرد و به تعمیرکار تحویل می‌دهد. بعد از تعمیر سشوار، پیک دوباره آن را در محل به شما برمی‌گرداند و هیچ مبلغی از شما دریافت نخواهد شد.
بعد از تحویل سشوار، آچارباز به شما یک پایه نگهدارنده سشوار و گیره مو هدیه خواهد داد.

بیشترین مشکلات و درخواست های تعمیر سشوار در آچارباز

سشوار اصلا روشن نمی شود

ممکن است در این مورد مشکل از پریز باشد، لطفا با یک ولت متر پریز را بررسی کنید و اگر پریز دچار مشکل بود آن را برطرف کنید. احتمال اینکه کلید اصلی خراب باشد نیز هست، یکی از پایه‌های کلید را از سیمی که به آن متصل شده است جدا کنید و به جای آن از رابط‌های اهم متر استفاده کنید، با قطع و وصل کردن اهم متر باید عقربه جابه جا شود در غیر اینصورت کلید خراب شده است و باید تعویض گردد.
همچنین امکان دارد موتور سشوار سوخته باشد که نیاز به تعویض دارد. اگر سشوار در زمان استفاده مدام خاموش و روشن می‌شود، ترموستات سشوار دچار مشکل شده است.

مشکل گرم نکردن سشوار

گرمای خروجی از سشوار از طریق عبور جریان هوا از یک سیم با مقاومت بالا اتفاق می‌افتد، این سیم یا در نازل و یا در خروجی دستگاه قرار دارد و در صورت فعال شدن جریان الکتریکی، این سیم داغ می‌شود. فن سشوار هوا را از این سیم عبور می‌دهد و باعث گرم شدن هوا می‌شود. اگر مشکل گرم نشدن سشوار از این قسمت باشد:
بعد از باز کردن سشوار دو سیم متصل به این بخش را پیدا کرده و سیم‌ها و کویل‌های عنصری را بررسی کنید. با استفاده از مولتی متر، بسته بودن مدار بین دو سیم و اگر بسته نبود، برش حرارتی بررسی کنید.
اگر برش عملکرد درستی داشت، عنصر گرمایی نیاز به تعویض دارد.
اگر از سشوار باد سرد خارج شد، در صورتی که سشوار شما دارای موتور موازی با المنت باشد، احتمالا مشکل از المنت است، ممکن است المنت پاره شده باشد و یا رابط‌های آن با سایر قسمت‌ها در تماس و دچار مشکل باشد. مشکل را بررسی و آن را برطرف نمایید.

گرم شدن بیش از اندازه سشوار

یکی از مشکلاتی که مشتریان ما مطرح می‌کنند، این است که سشوارشان زیادی داغ می‌شود و گاهی موجب آب شدن بدنه سشوار می‌شود و یا دیگر نمی‌توان سشوار را در دست گرفت و از آن استفاده کرد و حرارت خروجی باعث آسیب به موها می‌شود.
در صورتی که سشوار شما هم بیش از اندازه داغ می‌شود، مشکل احتمالا از ترموستات است. وظیفه ترموستات کنترل عبور جریان در مدار است، در اثر حرارت ایجاد شده توسط هیتر، کنتاکت‌های ترموستات حساس شده و نول اصلی مدار را قطع و یا وصل می‌کند. بدین ترتیب حرارت در مدار کنترل می‌شود. در صورتی که این کنتاکت‌ها به یکدیگر جوش بخورند. تولید حرارت ادامه پیدا می‌کند و سشوار زیادی داغ خواهد شد. در صورت خرابی از آنجایی که این قطعه به المنت متصل است، هر دو قطعه باید تعویض شوند.

صدای زیاد دادن سشوار

در صورتی که هنگام استفاده از سشوار صدای آن شما را آزار می‌دهد. ممکن است یکی از سیم‌های سشوار در اثر ضربه‌ای با پروانه فن درگیر شده باشد و یا شی‌ای خارجی در داخل سشوار نفوذ کرده و با پروانه در تماس باشد. می‌توانید بدنه را باز کرده و این مورد را بررسی کنید.
در صورتی که صدای زیاد سشوار به دلیل ایراد مکانیکی دستگاه باشد، این ایراد را می‌توانید با تعویض بوش یا بیلبیرینگ‌های موتور رفع کنید. همچنین این امکان وجود دارد که آرمیچر سشوار سوخته باشد، در اینصورت باید این قطعه را تعویض کنید. امکان دارد این صدا در اثر تکان خوردن فن از جای خود نیز ایجاد شده باشد، در اینصورت پس از باز کردن بدنه فن را بررسی و پیچ‌های آن را سفت کنید. ممکن است زغال‌های موتور کوتاه شده باشند و با افزایش جرقه زنی موتور و برخورد آن‌ها با کلکتور در اثر حرکت‌های رفت و برگشتی ایجاد صدا کند، در این حالت باید این زغال‌ها را تعویض کنید.

باد سشوار بوی بدی دارد

بوی بد سشوار اغلب به علت ورود گرد و خاک به داخل سشوار و ایجاد اختلال در کار فن به وجود می‌آید، برای رفع آن پیچ‌های بدنه را باز و فیلتر فن را خارج کنید، پس از تمیز کردن فیلتر و شستن آن با آب و صابون دوباره آن را در جای خود قرار دهید و پیچ‌های بدنه سشوار را ببندید.

 • سشوار می‌لرزد
 • سشوار خیس شده
 • سشوار جرقه می‌زند
 • سشوار سوخته است
 • باد سشوار سرد است
 • سیم سشوار پاره شده
 • موتور سشوار کار نمی‌کند
 • باد سشوار مدام گرم است
 • المنت سشوار قرمز می‌شود
 • سشوار بوی سوختگی می‌دهد
 • سشوار ناگهان خاموش می‌شود
 • دوشاخه سشوار داخل پریز جرقه می‌زند

آچارباز برای تعمیرات سشوار چه خدماتی ارائه می‌دهد؟

آچارباز انواع سشوار موجود در بازار اعم از سشوار خانگی، سشوار چرخشی و حرفه ای و ... را با برندهای مختلف تعمیر می کند که در زیر چند مورد برای نمونه نام برده شده است:

تعمیر سشوار پرومکس Promax
تعمیر سشوار
پرومکس Promax
تعمیرات سشوار رمینگتون Remington
تعمیرات سشوار
رمینگتون Remington
تعمیر سشوار جانسون Jahnson
تعمیر سشوار
جانسون Jahnson
تعمیر سشوار بابیلیس Babyliss
تعمیر سشوار
بابیلیس Babyliss
تعمیر سشوار فیلیپس Philips
تعمیر سشوار
فیلیپس Philips

تمامی سرویس های آچارباز را در تعمیرات لوازم خانگی مشاهده کنید

سوالات متداول در تعمیر سشوار

سیم‌های متصل به المنت را بررسی کنید و در صورت مشکل در این قسمت آن‌ها را تعویض کنید.

ما بین دو سیم سرب باید بسته باشد، اگر نیست مشکل قطع حرارتی را بررسی کنید.

اگر قطع حرارتی مشکلی نداشت، المنت باید تعویض شود.

اگر سیم ها و کلید های سشوار سالم باشند دلیل قطعی و وصلی، زغال های موتور سشوار هستند. در صورت کوچک شدن زغال ها باید آنها را تعویض کرد.

دلیل این صدا می تواند شل شدن فن درون سشوار باشد.