آیا خودم می توانم عیب یابی پکیج دیواری را انجام بدهم؟

بعضی از مشکلات پکیج ها به دلیل بروز اختلالات کوچک و موقت در روال کار آنهاست، معمولا در این زمان ها با ریست کردن پکیج، تنظیمات پکیج به موقعیت صحیح خود باز می‌گردند و پکیج دوباره شروع به کار می‌کند. اما اگر با ریست کردن پکیج مشکل شما حل نشد، باید حتما از یک تعمیرکار پکیج دیواری ماهر برای بررسی دقیق مورد کمک بگیرید. برای انجام بعضی تعمیرات که باداشتن اطلاعات اولیه هم ممکن است، می توانید مقالات مربوط به پکیج و نحوه برطرف کردن خطاها و مشکلات آن را از سایت آچارباز مطالعه کنید.

دقت کنید، پکیج دارای قطعات حساس و بعضا گران قیمت است. در ارتباط با آنها دقت کنید و اگر آگاهی کافیدر این زمینه ندارید حتما از متخصصین کمک بگیرید.

هزینه تعمیر و سرویس پکیج چقدر است؟

تعرفه تعمیرات پکیج یا سرویس کامل و دوره ای پکیج، متغیر و بر اساس میزان خدماتی است که صورت می‌گیرید و از 50000تومان تا 600000تومان متغیر است. ممکن است با یک بررسی کوتاه و سرویسی کلی مشکل دستگاه شما برطرف شود، در حالیکه این امکان نیز وجود دارد که سرویسکار پکیج متوجه وجود خرابی در دستگاه شود و یا قطعه ای از پکیج را تعویض کند. در زمان ثبت سفارش، کارشناسان پشتیبانی آچارباز در زمینه قیمت انجام خدمات اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار خواهند داد.

برخی از مشکلات رایج پکیج های دیواری و عیب یابی آنها:

 • مشکل:

  پکیج دیواری من خود به خود خاموش می شود، دلیلش چیست؟

   عیب یابی: پکیج دارای سیستم ایمنی اتومات است، به محض آنکه متوجه ایرادی در سیستم گرمایش آب شود، به صورت خودکار پکیج را خاموش می کند. حال این ایرادات چه چیزهایی می تواند باشد:

  • گاز کم یا قطع شده است
  • فشار آب پایین آمده است
  • پکیج دچار نشتی شده است
  • ترموستات درست کار نمی کند
  • برد فرمان یا برد الکتریکی دچار اختلال در ارسال دستورات شده است
 • مشکل:

  پکیج صدا می دهد

    عیب یابی: پکیج ها به صورت عادی صدای آرامی در زمان کار تولید می کنند و فاقد صدا نیستند. مشکل از جایی شروع می شود که این صدا به تق تق کردن و یا صداهایی بلند تبدیل می شود. یک دلیل آن می تواند وجود هوا یا حباب در مخزن باشد. روی پمپ پکیج یک پیچ هواگیری وجود دارد، آن را باز کنید تا هوای اضافه خارج شود. اما اگر صدا ادامه داشت ممکن است مشکل از رسوب لوله ها و پکیج باشد. این مورد را به یک متخصص بسپارید.

 • مشکل:

  آب خروجی پکیج به شدت داغ است

    عیب یابی: پکیج دارای یک سنسور برای درک میزان گرمای آب است، نام این سنسور ترموستات است. ترموستات درجه تنظیم شده آب را با دمای آب تطبیق می دهد و میزان دما را به برد الکتریکی جهت ارسال دستور گرمایش آب ارسال می کند، اگر ترموستات خراب باشد، دما بیش از حد معمول سرد یا داغ خواهد شد.

تعمیرکار پکیج در برندهای مختلف متفاوت است؟

معمولا تعمیرکار پکیج می تواند، تمامی برندهای پکیج را تعمیر کند. مثلا تخصص تعمیرکار پکیج لورچ با تعمیرکار پکیج بوتان یا تعمیرکار پکیج ایران رادیاتور فرق چندانی نمی‌کند، مگر آنکه خود شرکت تولید کننده پکیج خطاهای خاص و یا تنظیمات خاصی برای دستگاه خود ایجاد کرده باشد. در شرایط معمولی تعمیرکارهای ماهر پکیج تمام قلق‌های پکیج های مختلف و راه درست تعمیر آن را می دانند.

خرابی های رایج پکیج:

 • پکیج روشن است اما آب را گرم نمی کند.
 • پکیج خود به خود روشن می‌شود.
 • پکیج ناگهان خاموش می‌شود.
 • پکیج به سر و صدا افتاده است.
 • فشار آبگرم خروجی لوله‌ها کم است.
 • پکیج نشتی آب دارد.
 • لوله های پکیج در تراس یخ زده اند.
 • از پکیج بوی گاز استنشاق می شود.
 • رادیاتورها گرمای کمی دارند.
 • آب پکیج در حمام گرم و سرد می شود.
 • پکیج بوی دود می دهد.
خرابی های رایج پکیج

سرویس پکیج چیست؟

فرقی ندارد که پکیج دیواری شما از چه برندی است، حجم آن چقدر است و برای چه مکانی از آن استفاده می‌کنید. پکیج دستگاه پرمصرفی است و تقریبا در تمام فصول سال از آن استفاده می شود. در ماه‌های گرم سال برای تولید آب گرم مصرفی و در فصول سرد برای گرمایش رادیاتو و شوفاژ و گرم کردن محیط از پکیج استفاده می شود. این استفاده مداوم باعث می شود که به مرور عمر پکیج دیواری کوتاه تر شود. همچنین وجود رسوبات و مواد معدنی محلول در آب باعث ایجاد رسوبات در سیستم لوله کشی پکیج می‌شود و کم کم دستگاه را از کار خواهد انداخت. برای نگهداری صحیح و طولانی مدت از این دستگاه باید به صورت دوره‌ای پکیج را سرویس کنید.

سرویس پکیج شامل چیست

سرویس پکیج معمولا به دو صورت انجام می شود، سرویس دوره ای پکیج و سرویس کامل پکیج.

سرویس کامل پکیج: در سرویس کامل پکیج، تمام قطعات پکیج یکی یکی باز شده و بررسی می شوند، هر کدام از قطعات به صورت جداگانه تست و سرویس می شوند. اگر قطعه‌ای آسیب دیده باشد و یا عمر مصرفی آن تمام شده باشد سرویسکار پکیج آن را تعمیر یا تعویض میکند.

سرویس دوره ای پکیج: در سرویس دوره ای پکیج، با این جزییات بررسی قطعه به قطعه صورت نمی گیرد. بررسی به صورت کلی تر و عموما با رسوب گیری و جرم گیری پکیج همراه است.

سرویس کامل پکیج شامل کارهایی مانند آزاد سازی محور پمپ سیرکولاسیون، کنترل و تنظیم فشار آب، هواگیری پکیج، رسوب زدایی، جرم گیری، بررسی و تنظیم دودکش، تنظیم دمای آب و... نیز خواهد بود. هزینه سرویس پکیج هم مانند تعمیر آن بستگی به دستگاه شما و میزان کاری دارد که سرویسکار پکیج روی دستگاه شما انجام می‌دهد.

بهترین زمان سرویس پکیج چه زمانی است؟

بهترین نوع سرویس پکیج، سرویس دوره ای است و بهترین زمان آن به میزان استفاده از دستگاه و همچنین شرایط آب و هوایی شما وابسته است. در شرایط عادی هر 6 ماه یکبار قبل از شروع فصل سرما یا فصل گرما، زمان خوبی برای این کار است. اما اگر در جایی زندگی میکنید که کیفیت آب در آنجا پایین است یا میزان مواد معدنی موجود در آب منطقه شما بالاست، بهتر است بازه های زمانی کوتاهتری را انتخاب کنید و حداقل هر 4 ماه یکبار پکیج را سرویس کنید. در نظر داشته باشید هواگیری و سرویس رادیاتورها هم در سلامتی و افزایش عمر پکیج بی تاثیر نخواهد بود.

رسوب زدایی با پمپ اسیدشویی توسط تعمیرکار پکیج ماهر

جرم گیری پکیج در این روش به صورت مکانیکی و با استفاده از پمپ اسیدشویی انجام می‌شود. پمپ اسیدشویی در داخل ظرف اسید قرار داده می‌شود، و با پمپاژ اسید و وارد کردن آن به ورودی پکیج رسوب زدایی انجام و رسوبات از خروجی مبدل خارج خواهد شد. در نهایت پمپ اسیدشویی آب را به داخل لوله ها پمپاژ می‌کند که اسیدی در داخل آن باقی نماند. آموزش سرویس پکیج در بسیاری از منابع اینترنتی هم موجود است، اما پیشنهاد می کنیم به دلیل استفاده از مواد شیمیایی و اسیدی این کار را خودتان انجام ندهید.

رسوب زدایی پکیج را به سرویسکار پکیج بسپارید

عملیات رسوب زدایی پکیج به دو صورت انجام می شود، در روش اول تمام کارهای مربوط به رسوب زدایی و جرم گیری پکیج توسط فرد انجام خواهد شد اما در روش دوم رسوب زدایی به وسیله پمپ‌های اسید شویی و به صورت مکانیکی و با نظارت نیروی فنی انجام میشود.

در روش اول بعد از خاموش کردن پکیج و تخلیه آب آن به وسیله بستن آب ورودی و باز کردن آب خروجی، اسید پکیج که با نام دیسکلر شناخته می شود، داخل دستگاه ریخته می شود. در صورت وجود رسوبات کهنه و زیاد، باید این کار با ضربه زدن یا چکش زدن همراه باشد. در نتیجه بهتر است این کار حتما توسط شخصی که مهارت این کار را دارد و اصطلاحا سرویسکار پکیج است، انجام شود.

مشکلات پکیج های شما که ما در آچارباز حل کرده ایم:

فرقی نمی کند که پکیج شما از چه برندی و با چه ظرفیت و مشخصاتی است، متخصصین پکیج آچارباز تمامی خدمات و تعمیرات پکیج را در محل شما انجام خواهند داد، بعضی از خدمات در لیست زیر آمده اند:

 • تعویض برنر یا مشعل پکیج
 • تعویض شیر سه راه مکانیکی
 • تعویض پرشر سوئیچ آب
 • رفع مشکل سرد و گرم شدن آب پکیج
 • تعویض شیر پرکن پکیج
 • رفع ارور 40 70 در پکیج ایران رادیاتور
 • رفع خطای e2 پکیج ایران رادیاتور
 • تست پمپ پکیج
 • ارور پکیج بوتان مدل ورونا
 • رفع خطای e01 در پکیج بوتان
 • تعویض فیوز برد پکیج
 • تعویض فن پکیج احتراق بسته یا باز
 • تعویض پرشر سوئیچ هوا
 • تنظیم برد الکترونیک دستگاه
 • تعویض فلومتر یا فلوسوئیچ
 • تعویض کویل در پکیج های زمینی
 • تغیر فصل تابستان به زمستان یا بالعکس با هواگیری

سرویس های مرتبط با تعمیر و سرویس پکیج در آچارباز

تعمیر پکیج ایران رادیاتور
تعمیر پکیج گلدیران
تعمیر پکیج بوتان
تعمیر پکیج تاچی
تعمیر پکیج ایساتیس
تعمیر پکیج بوش
تعمیر پکیج لورچ
تعمیرآبگرمکن
تعمیر کولر آبی
تعمیر کولر گازی

تمام سرویس های خدمات فنی سرمایشی و گرمایشی در آچارباز را ببینید.

سوالات متداول تعمیر پکیج

معمولا تعمیرکار پکیج می تواند، تمامی برندهای پکیج را تعمیر کند. مثلا تخصص تعمیرکار پکیج لورچ با تعمیرکار پکیج بوتان یا تعمیرکار پکیج ایران رادیاتور فرق چندانی نمی‌کند، مگر آنکه خود شرکت تولید کننده پکیج خطاهای خاص و یا تنظیمات خاصی برای دستگاه خود ایجاد کرده باشد. در شرایط معمولی تعمیرکارهای ماهر پکیج تمام قلق‌های پکیج های مختلف و راه درست تعمیر آن را می دانند.

مانند تمامی خدمات دیگر آچارباز، بلافاصله بعد از ثبت درخواست کاربر در سامانه آچارباز، پشتیبانان ما با شما تماس گرفته و هماهنگی‌های لازم در زمینه زمان و مکان اعزام نیرو صورت خواهد گرفت. سپس در زمان تعیین شده از سوی شما، سرویسکار پکیج برای تعمیر دستگاه مراجعه می‌کند.

تعمیرکار آچارباز، تمامی لوازمی که برای سرویس دستگاه شما نیاز است را با خود همراه دارد. اگر نیاز به تهیه قطعه خاصی وجود داشته باشد، کارشناس به شما اعلام خواهد کرد و در صورت رضایت شما قطعه تعویض خواهد شد.

در حال حاضر تعمیر پکیج فقط در شهر تهران و در تمام مناطق 22 گانه در شمال تهران،شرق تهران،غرب تهران و جنوب تهران انجام می شود.

پاسخ این سوال به مشکل پکیج شما بر می‌گردد، نیازی به این کار در ابتدا نیست. با حضور تعمیر کار پکیج در صورت بررسی و نیاز خودشان این کار را انجام خواهند داد.

سرویس کردن پکیج کاری است که باید به صورت مداوم و دوره‌ای انجام شود، نباید منتظر بمانید تا پکیج دچار مشکل شود و بعد از آن به فکر رفع آن بیفتید. اما یکی از علایم آن میتواند کم بودن فشار آب خروجی از دستگاه باشد، همچنین گرم و سرد شدن آب هم می‌تواند نشانه نیاز دستگاه به سرویس باشد

سرویسکار پکیج دستگاه شما را برای جرم گیری و اسید شویی به محیطی خارج از فضای بسته خانه منتقل می کند، که بخارات مواد شیمیایی وارد فضای خانه نشود. نیازی به جابجایی دستگاه به تعمیرگاه نیست مگر اینکه بعد از کارشناسی دستگاه سرویسکار متوجه وجود مشکلی شود که نیاز به صرف زمان بیشتر یا تجهیزات بیشتر دارد.

سرویس و تعمیر پکیج و آبگرمکن

آیا تعمیرکار پکیج آچارباز فردی مطمئن است؟ از نظر امنیتی مشکلی برای کاربر ایجاد نخواهد شد؟

تمام متخصصینی که در آچارباز مشغول به کارند، از نظر سوابق کیفری و کاری، مورد بررسی قرار گرفته‌‌اند و فاقد سوء سابقه و بیماری‌های خاص هستند. این افراد مورد تایید آچارباز بوده و مشکلی برای کاربران ایجاد نخواهد شد.

از طرفی آچارباز از صفر تا 100 کار درخواست خدمت را مانیتور کرده و در صورت مشاهده کوچک‌ترین مشکلی، وارد عمل خواهد شد. برخلاف ساختار کاری بسیاری از اپلیکیشن‌ها و سایت‌های ارائه دهنده سرویس خدمات و تعمیر، آچارباز واسطه میان سرویسکار و سرویس گیرنده نیست. سامانه اعزام سرویسکار آچارباز، در حقیقت ارائه کننده اصلی سرویس خدماتی به شماست و مسئولیت ارائه سرویس را به عهده خواهد گرفت.

لازم به ذکر است که در پایان تعمیر پکیج، کارشناس تعمیر آچارباز، دستگاه شما را روشن کرده و تست خواهد کرد تا از سلامت دستگاه و نتیجه کار مطمئن شوید.