تعرفه خدمت بازیابی و ریکاوری اطلاعات در محل آچارباز

به صورت میانگین، هزینه خدمت بازیابی و ریکاوری اطلاعات در آچارباز بین تومان تا تومان متغیر است. در بخش تعرفه خدمات آچارباز اطلاعات جزیی تر در زمینه هزینه خدمت بازیابی و ریکاوری اطلاعات ارائه شده است.

میانگین قیمت

بیشترین قیمت

 تومان
 تومان

کمترین قیمت

 تومان

ریکاوری و بازیابی اطلاعات چیست؟

همه ما برای ذخیره اطلاعات باارزش خود، از ابزار متفاوتی استفاده می‌کنیم. اطلاعات خود را در کامپیوتر، لپ تاپ، هارد و یا حافظه‌های موقتی از جمله فلش مموری و یا micro SD کارت‌ها ذخیره می‌کنیم. اما هر کدام از این ابزار یک حافظه ذخیره‌سازی دائمی نیستند و هر زمان ممکن است اطلاعات ما در خطر باشند. تمامی این ابزارها در معرض آسیب هستند و احتمال پاک شدن اطلاعات ذخیره شده در آنها بسیار زیاد است. پاک شدن اطلاعات مهم، بهای سنگینی دارد که می‌تواند ضرر مالی بزرگی برای یک شرکت و یا یک شخص دربر داشته باشد.
در این شرایط بهترین راه حل، بازیابی و ریکاوری اطلاعات است. در ریکاوری اطلاعات، با استفاده از ابزار و نرم افزارهایی خاص، اطلاعات حذف شده هارد لپ تاپ و کامپیوتر، هارد اکسترنال، فلش مموری و یا micro SDها قابل بازگردانی است. البته بسته به نوع آسیبی که به دستگاه شما وارد شده، گاهی ممکن است اطلاعات قابل بازگردانی نباشند که این مورد در وهله اول توسط کارشناس مربوطه بررسی می‌شود.
با تکنولوژی ریکاوری و بازیابی، دیگر بازگردانی فایل‌ها و اطلاعات از دست رفته و بازیابی و ریکاوری فیلم‌ها و عکس پاک شده، یک دغدغه و کار نشدنی، نیست.
البته کارشناسان حوزه دیجیتال همیشه پیشنهاد می‌کنند که بهتر است از اطلاعات مهمی که دارید، یک نسخه بکاپ داشته باشید. بکاپ گیری از اطلاعات مهم، استرس از دست رفتن آنها را برای همیشه کم می‌کند.

ریکاوری و بازیابی اطلاعات چیست؟
بازیابی اطلاعات کامپیوتر و لپ تاپ

ریکاوری اطلاعات موبایل و تبلت

موبایل و تبلت از لوازم پرکاربرد ما هستند. در واقع موبایل و یا تبلت هر فرد، در کنار کاربردهایی که دارند، یک دوربین و یک حافظه همیشه همراه هستند. اطلاعات موجود در حافظه موبایل و تبلت ممکن است به دلایلی مانند ضربه خوردگی، اختلالات جریان الکتریکی، عدم اتصال و جداسازی حافظه‌ها به دستگاه‌های دیگر و... پاک شوند.
اولین اقدام بعد از اینکه متوجه شدید اطلاعات شما پاک شده‌اند این است که از ریختن اطلاعات دوباره و یا حذف اطلاعاتی دیگر داخل آن جلوگیری کنید و حافظه را از دستگاه خارج کنید و با متخصص ریکاوری اطلاعات موبایل تماس بگیرید. این کار را در اپلیکیشن خدمات در محل آچارباز می‌توانید با ثبت یک سفارش انجام دهید، تا با مراجعه تعمیرکار مورد را پیگیری شود. ریکاوری اطلاعات تبلت و گوشی موبایل در آچارباز به برند و نوع گوشی محدود نمی‌شود و دستگاه شما از هر برندی که باشد، می‌توانید اطلاعات آن را بازگردانید.

بازیابی اطلاعات کامپیوتر و لپ تاپ

کامپیوتر و لپ تاپ دارای هارد دیسک اینترنال هستند که تمامی اطلاعات کاربر روی این هارد دیسک ذخیره می‌شود. گاهی ممکن است به هر دلیلی، از جمله پاک کردن اطلاعات، ویروسی شدن دستگاه، نصب سیستم عامل، هنگ یا کرش کردن سیستم، پارتیشن بندی غلط و یا فرمت اطلاعات، تمامی فایل‌هایی که روی دستگاه دارید حذف شوند.
در این شرایط از دستکاری دستگاه خودداری کنید و به فکر ریکاوری اطلاعات لپ تاپ و کامپیوتر باشید. اما برگرداندن اطلاعات، یک کار پیچیده و تخصصی است. ممکن است با یک اشتباه کوچک، آسیب جدی و جبران ناپذیری به دستگاه خود وارد کنید.
پس در صورت بروز مشکلات این چنینی، بهترین راه، کمک گرفتن از یک متخصص در زمینه بازیابی و ریکاوری اطلاعات لپ تاپ و کامپیوتر است.
بازیابی اطلاعات کامپیوتر و لپ تاپ محدود به برند و نوع دستگاه نمی‌شود. دستگاه شما از هر برندی که باشد، تمامی اطلاعات قابل بازیابی آن را می‌توان بازگرداند.

بازیابی اطلاعات هارد اکسترنال

هارد اکسترنال، یک حافظه قابل حمل با ظرفیت‌های متعدد است. هرچه ظرفیت یک هارد اکسترنال بیشتر باشد، اطلاعات بیشتری روی آن ذخیره می‌شود و به طور قطع ارزش آن بیشتر خواهد بود. پس، از دست رفتن این اطلاعات، می‌تواند خسارات سنگینی به همراه داشته باشد.
نکته‌ مهمی که باید در رابطه با هارد اکسترنال بدانید، نحوه نگهداری آن است. از دلایل اصلی پاک شدن اطلاعات هارد، نگهداری غلط، ضربه و تکان‌های شدید به هارد است. شدت این عوامل اگر زیاد باشد، ممکن است دیگر هارد را نتوان تعمیر کرد.
عواملی که موجب پاک شدن اطلاعات هارد می‌شوند:

 • آب خوردگی هارد
 • ویروسی شدن هارد
 • فرمت شدن اطلاعات هارد
 • پاک شدن دستی اطلاعات
 • وارد شدن ضربه شدید به هارد
 • جدا کردن هارد بدون خاموش کردن آن
 • تکان خوردن هارد در حین انتقال اطلاعات
 • قرار گرفتن هارد در جریان سیگنال و امواج
 • استفاده از کابل نامناسب برای انتقال اطلاعات
 • وصل کردن هارد به کامپیوتر و یا لپ تاپ روشن

حال اگر به هر دلیلی اطلاعاتی که در هارد ذخیره کرده‌اید، پاک شد، بهتر است آن را روشن نکنید و در اسرع وقت با کارشناس متخصص در زمینه بازیابی و ریکاوری اطلاعات تماس بگیرید. این اشخاص با داشتن ابزار و اطلاعات کافی، قادرند مشکل هارد را در صورتی که قابل حل باشد برطرف کنند.

چه عواملی موجب پاک شدن اطلاعات گوشی موبایل و تبلت می‌شوند؟

 • حذف شدن اشتباه اطلاعات
 • آب خوردگی گوشی و تبلت
 • ضربه خوردن گوشی و تبلت
 • ویروسی شدن گوشی و تبلت
 • ریست شدن ناگهانی گوشی و تبلت

چه اطلاعاتی از گوشی موبایل و تبلت قابل بازیابی هستند؟

 • ایمیل‌ها
 • دفترچه تماس
 • فیلم و عکس‌ها
 • فایل‌های اطلاعاتی

بازیابی اطلاعات فلش مموری و SD card

فلش مموری و SD card هم از حافظه‌های موقت قابل حملی هستند که اطلاعات مهمی را با خود همراه دارند. اگر مراقبت‌های درستی از این ابزار صورت نگیرد، ممکن است اطلاعاتی که داخل آنها ذخیره شده است را از دست بدهید. مانند سایر لوازم دیجیتال، درصورتی که اطلاعات فلش مموری و SD card پاک شد و نیاز داشتید که آن اطلاعات را بازگردانید، بهترین گزینه کمک گرفتن از متخصص بازیابی اطلاعات است.
USB drive شما از هر نوع و برندی که باشد، اطلاعات از دست رفته آن را، اگر قابل بازگردانی باشد، می‌توان بازگرداند. همچنین اطلاعات SD cardی که روی دوربین عکاسی خود نصب می‌کنید هم، قابل بازگردانی است.

چطور می‌توان از خدمت ریکاوری اطلاعات در محل آچارباز استفاده کرد؟

سامانه خدمات آچارباز، سرویس بازیابی اطلاعات را در هر نقطه از تهران و شهر کرج، در محل شما و با سفارش آنلاین انجام خواهد داد.
برای استفاده از این سرویس می‌توانید از طریق سایت، وب اپلیکیشن و یا اپلیکیشن آچارباز درخواست خود را ثبت کنید تا تعمیرکار سیار برای انجام سرویس به محل شما مراجعه کند.
سرویسکار به محل شما مراجعه کرده و دستگاه را کارشناسی می‌کند. در صورتی که امکان بازیابی اطلاعات از دست رفته وجود داشته باشد، اقدام به ریکاوری اطلاعاتتان خواهد کرد.

خدمات ریکاوری اطلاعات
خدمات ریکاوری اطلاعات

مزایای سرویس بازیابی اطلاعات در محل آچارباز چیست؟

 • شفافیت در هزینه‌ها
 • صرفه جویی در زمان
 • گارانتی یک‌ماهه خدمت
 • عدم نیاز به مراجعه تا تعمیرگاه
 • انجام خدمت در زمان دلخواه شما
 • پشتیبانی خدمات مشتریان آچارباز
 • استفاده از یک متخصص ریکاوری اطلاعات باتجربه

آیا متخصص سیار آچارباز، دستگاه را با خود به تعمیرگاه خواهد برد؟

کارشناس آچارباز دستگاه شما در محل خودتان تعمیر خواهد کرد. اما گاهی تعمیر و بازیابی اطلاعات، زمان زیادی خواهد برد، که در این شرایط باید کارشناس دستگاه را به محل تعمیرگاه انتقال بدهد. پس دستگاه شما را پذیرش کرده و با هماهنگی آچارباز به تعمیرگاه برده، تعمیر می‌کند و دوباره به خودتان تحویل می‌دهد.

بازیابی اطلاعات هارد اکسترنال وسترن دیجیتال Western Digital
بازیابی اطلاعات
هارد اکسترنال
وسترن دیجیتال
Western Digital
بازیابی اطلاعات هارد اکسترنال سیلیکون پاور Silicon-Power
بازیابی اطلاعات
هارد اکسترنال
سیلیکون پاور
Silicon-Power
بازیابی اطلاعات هارد اکسترنال ترنسند Transcend
بازیابی اطلاعات
هارد اکسترنال
ترنسند Transcend
 
بازیابی اطلاعات هارد اکسترنال سیگیت Seagate
بازیابی اطلاعات
هارد اکسترنال
سیگیت Seagate
 
بازیابی اطلاعات هارد اکسترنال هیتاچی Hitachi
بازیابی اطلاعات
هارد اکسترنال
هیتاچی Hitachi
 
بازیابی اطلاعات هارد اکسترنال ای دیتا ADATA
بازیابی اطلاعات
هارد اکسترنال
ای دیتا ADATA
 
بازیابی اطلاعات هارد اکسترنال توشیبا Toshiba
بازیابی اطلاعات
هارد اکسترنال
توشیبا Toshiba
 
بازیابی اطلاعات هارد اکسترنال ایسوس ASUS
بازیابی اطلاعات
هارد اکسترنال
ایسوس ASUS
 
بازیابی اطلاعات هارد اکسترنال اپیسر Apacer
بازیابی اطلاعات
هارد اکسترنال
اپیسر Apacer
 
بازیابی اطلاعات هارد اکسترنال لنوو Lenovo
بازیابی اطلاعات
هارد اکسترنال
لنوو Lenovo
 
بازیابی اطلاعات هارد اکسترنال سونی Sony
بازیابی اطلاعات
هارد اکسترنال
سونی Sony
 

تمامی سرویس های آچارباز را در تعمیرات لوازم کامپیوتری مشاهده کنید

خدمات بازیابی اطلاعات

آیا متخصص بازیابی اطلاعات آچارباز فردی مطمئن است؟ از نظر امنیتی مشکلی برای کاربر ایجاد نخواهد شد؟

تمام متخصصینی که در آچارباز مشغول به کارند، از نظر سوابق کیفری و کاری، مورد بررسی قرار گرفته‌‌اند و فاقد سوء سابقه و بیماری‌های خاص هستند. این افراد مورد تایید آچاربازند و مشکلی برای کاربران ایجاد نخواهد شد.
از طرفی آچارباز از صفر تا 100 کار درخواست خدمت را مانیتور کرده و در صورت مشاهده کوچک‌ترین مشکلی، وارد عمل خواهد شد. برخلاف ساختار کاری بسیاری از اپلیکیشن‌ها و سایت‌های ارائه دهنده سرویس خدمات و تعمیر، آچارباز واسطه میان سرویسکار و سرویس گیرنده نیست. سامانه اعزام سرویسکار آچارباز، در حقیقت ارائه کننده اصلی سرویس خدماتی به شماست و مسئولیت ارائه سرویس را به عهده خواهد گرفت.