×

اپ آچارباز را نصب کنید!

نصب

هزینه تعمیر کنسول بازی و پلی استیشن چقدر است؟

هزینه تعمیرات کنسول های بازی، به نوع تعمیر یا سرویس دستگاه وابسته است. ممکن است دستگاه شما نیاز به تعویض یک قطعه داشته باشد. هزینه این قطعه به اجرت تعمیر دستگاه اضافه خواهد شد. پس از ثبت درخواست شما، کارشناسان پشتیبانی آچارباز تمام موارد در زمینه نحوه انجام سفارشات و هزینه های آنها را به اطلاع شما خواهند رساند. اما به صورت میانگین، هزینه تعمیرات کنسول بازی و پلی استیشن در آچارباز بین تومان تا تومان متغیر است.

میانگین قیمت

بیشترین قیمت

 تومان
 تومان

کمترین قیمت

 تومان

تعمیرات پلی استیشن؛ کنسول بازی سونی

پلی استیشن سونی یا همان PS در ورژن های مختلف در بازار جهانی و ایران موجود است و یکی از پرفروش ترین و پرطرفدارترین کنسول های بازیست. با توجه به تکنولوژی‌های بسیار پیشرفته استفاده شده در پلی استیشن، از کار افتادن یا درست کار نکردن آن می تواند برای شما به شدت هزینه بردار باشد. بنابراین به محض مشاهده اختلال در کار روال انجام بازی‌های پلی استیشن از تعمیرگاه تخصصی کنسول بازی آچارباز کمک بگیرید.

تعمیرات تخصصی دسته پلی استیشن

رابط اصلی کنسول با شما همان دسته کنسول است. اختلالات پیش آمده در دسته کنسول می تواند مشکل نرم افزاری یا سخت افزاری باشد. با توجه به ورژن‌های مختلفی که از این کنسول وجود دارد، مشکلات مختلفی ممکن است برای دسته های بازی پیش بیاید. در بیشتر موارد خطایی در روی دستگاه به شما نمایش داده می شود، که نماینده وجود مشکل در دسته است. داغ شدن بیش از حد، لرزش بی مورد دسته ها، عدم راهبری درست در بازی یا مایل شدن به طرفین در بازی، اینها همه باید توسط متخصص کنسول‌های بازی بررسی و تست شود. قاب و سیم کشی دسته ها و رابط USB آن هم ممکن است با مصرف بالای آن به مرور دچار آسیب شود. بعضی از مشکلات کاربران آچارباز در زمینه دسته های بازی پلی استیشن را در زیر می توانید ببینید.

بعضی از دکمه‌های پلی استیشن کار نمی کند

دکمه های دسته ps4 گاهی اوقات کار می کند و گاهی اوقات از کار می افتد، باید چندین بار دکمه ها را بفشارم تا عمل کند. دقت کنید، در دسته های بازی قطعه ای به نام ذغالی وجود دارد، زغالی دسته بازی یک قطعه مصرفی است و بعد از مدتی تمام می‌شود. با تمام شدن زغالی به مرور دکمه‌ها با وجود سالم بودن، کار نمی کنند. تعویض زغالی دسته باید حتما توسط متخصص آن انجام شود.

بعد از روشن شدن ps4 چراغ آبی چشمک زن آن روشن شده است

چراغ آبی پلی استیشن، به چراغ مرگ تعبیه می‌شود. خود چراغ آبی معنای خطا یا مشکل خاصی نیست. اما به شما می گوید که مشکلی بسیار مهم در دستگاه به وجود آمده است. این هشدار را حتما جدی بگیرید و دستگاه را به تعمیرکار برسانید.

چرا دسته PS4 شارژ نمی شود

یکی از مشکلات رایج دسته های بازی مخصوصا ps4 شارژ نشدن آن است. این مشکل می توند به دلایل سخت افزاری مختلفی رخ بدهد. در اولین قدم با استفاده از ورودی ریست دسته، آن را ریست کنید. و دوباره به شارژ بزنید. اگر مشکل حل نشد ورودی و خروجی USB را چک کنید. ممکن است پورت های USB و یا حتی سوکت USB خود دسته به مشکل خورده باشد. گاهی اوقات شارژ نشدن دسته ها به دلیل این است که شما دسته را با پاوربانک یا با شارژر موبایل شارژ کرده اید و احتمال زیاد آسیب جدی به دسته وارد شده است. حتی ممکن است به مرور با شارژ شدن کامل دسته و کشیدن آن از شارژر ناگهان شارژ دسته خالی شود. رفع این مشکل را باید به تعمیرکار خبر بسپارید.

دسته ps4 من روشن نمی شود

روشن نشدن ps4 می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. به عنوان مثال ممکن است خود کنسول روشن شود اما دسته ها روشن نشوند، این مشکل در پلی استیشن بسیار رایج است، حتی حضور دستگاه‌هایی با میدان مغناطیسی در اطراف کنسول می تواند روی عملکرد دستگاه موثر باشد و باعث هنگ کردن دسته ها بشود. در این حال در صورتی که با ریست کردن دسته ها مشکل حل نشود، باید حتما تعمیرکار کنسول پلی استیشن را بررسی کند.

منحرف شدن آنالوگ دسته ps در هنگام بازی

گاهی اوقات در حین بازی، آنالوگ را به سمت جلو حرکت می‌دهید اما کاراکتر در بازی منحرف شده و جابجا می شود، ممکن است مشکل از شوکر دستگاه باشد و یا در مدار دسته مشکلی به وجود آمده باشد. این مورد را در ابتدا در بازی های شوتر باید تست کرد، اگر همچنان این مشکل وجود داشته باشد باید تعمیرکار آن را بررسی کنید. اما اگر این مورد برعکس است یعنی در بازی های شوتر کاراکتر چرخش دارد، احتمالا آنالوگ شما آسیب دیده است.

تعمیر انواع کنسول بازی

استفاده از خدمت تعمیر کنسول بازی با آچارباز چه مزایایی دارد؟

 • گارانتی یک ماهه تعمیر دستگاه
 • مشخص بودن هزینه‌ها و شفافیت در قیمت‌ها
 • سرویس و تعمیر دستگاه در زمان دلخواه سرویس گیرنده
 • صرفه جویی در وقت، هزینه و انرژی سرویس گیرنده

آچارباز چه خدماتی را برای تعمیر پلی استیشن و ایکس باکس ارائه می‌دهد؟

 • تعویض و تعمیر مین برد 4PS
 • تعویض و تعمیر دکمه‌های کنسول بازی
 • تعویض و تعمیر انواع رم کنسول بازی
 • تعویض و تعمیر انواع دوربین و لنز کنسول بازی
 • تعویض و تعمیر منبع تغذیه کنسول بازی
 • تعمیر اداپتور ایکس باکس وان
 • خرابی لنز ایکس باکس
 • تعمیر دسته ایکس باکس وان
 • تعمیر اداپتور ایکس باکس وانتعویض و تعمیر اداپتور پلی استیشن و ایکس باکس
 • تعویض و تعمیر پورت ورودی و خروجی پلی استیشن و ایکس باکس

بیشترین تیکت هایی که برای تعمیر کنسول های بازی در آچارباز ثبت شده شامل موارد زیر است:

 • کنسول بازی روشن نمی‌شود
 • بازی کنر انجام میشود و دستگاه هنگ می کند
 • دسته ps4 به کنسول وصل نمی شود
 • عدم اتصال کنسول بازی به اینترنت
 • عدم اتصال به پورت USB در پلی استیشن
 • آداپتور کنسول بازی از کار افتاده است
 • کینکت ایکس باکس خراب است
 • دوربین و لنز کنسول بازی مشکل دارد
 • کنسول بازی فریز شده است
 • پورت HDMI و USB کنسول بازی خراب شده است
 • هارد ایکس باکس بد سکتور گرفته است
 • کنسول ایکس باکس به نظر روشن است اما اتفاقی نمی افتد

تعمیرات تخصصی ایکس باکس در مرکز تخصصی کنسول بازی آچارباز

یکی دیگر از کنسول های بازی مورد تعمیر در آچارباز، ایکس باکس محصول شرکت مایکروسافت است. نگهداری درست و سرویس‌های دوره ای می تواند عمر مفید کنسول بازی ایکس باکس شما را افزایش دهد. استفاده از بازی های تایید نشده، استفاده مداوم از دستگاه، استفاده از شارژهای نا متعارف یا شارژهای موبایل برای شارژ کردن دسته های کنسول، جابجایی نادرست و ضربه خوردن آن می توانند باعث آسیب دیدن دستگاه شوند. شما می توانید کنسول ایکس باکس خود را در هر یک از ورژن های ایکس باکس وان، وان اس یا ایکس باکس 360 برای سرویس های دوره ای به آچارباز بسپارید. در سرویس دوره ای، کنسول و دسته ها و کینکت به صورت کامل بررسی می شوند و در صورت نیاز به انجام تعمیرات حتما پس از هماهنگی با شما تعمیرات انجام خواهد شد. انجام سرویس دوره ای از ایجاد مشکلات بزرگ و عمقی در آینده جلوگیری می شود.

روشن شدن سه چراغ ایکس باکس به چه معناست؟

یکی از مشکلات رایج ایکس باکس ها، سه چراغه شدن است. روشن شدن سه چراغ موجود روی کنسول از داغ شدن بیش از حد قطعات دستگاه خبر می دهد. البته در ورژن های جدید این مشکل کمتر به وجود می آید. حل این مشکل باید حتما توسط تعمیرکار بررسی شود.

چرا دیسک در کنسول ایکس باکس خوانده نمی شود؟

خوانده نشدن دیسک از جمله این مشکلات کنسول بازی است. در این شرایط بازی ها هم در دستگاه شناسایی نشده و اجرا نمی شوند. معمولا در این وضعیت، سیستم اپتیک یا همان لنز آسیب دیده و یا آلوده شده و به همین دلیل، کنسول قادر به خواندن دیسک های مورد نظر نیست. معمولا برای رفع مشکل خوانده نشدن دیسک در کنسول بازی سونی، اپتیک را تعویض می کنند. با تمیز کردن لنز هم می توان این مساله را برطرف کرد.

چرا بازی در XBOX اجرا نمی شود؟

برای حل مشکل اجرا نشدن بازی در XBOX ابتدا باید از تمیز بودن دیسک خود مطمئن شوید. اگر با این ترفند مشکل حل نشد بهتر است بازی را روی کنسول نصب کنید. اگر مشکل از درایو دی وی دی است باید برای تعمیر کنسول بازی خود اقدام کنید.

آیا آچارباز کنسول بازی را در محل تعمیر خواهد کرد؟

تعمیر کنسول بازی در آچارباز به صورت پیک آپ اند دلیوری است. بدین صورت که بعد از ثبت درخواست شما در وب اپ، اپلیکیشن و یا سایت آچارباز پشتیبانان با شما تماس گرفته و بعد از انجام هماهنگی لازم پیک آچارباز را به محل دلخواه شما می‌فرستند.

پیک آچارباز کنسول بازی را از شما تحویل گرفته و به تعمیرگاه می‌برد. لازم به ذکر است که در این مورد هزینه پیک با آچارباز بوده و شما هیچ هزینه‌ای بابت پیک دستگاه پرداخت نخواهید کرد. بعد از تعمیر شدن دستگاه پیک آن را از تعمیرکار تحویل گرفته و به شما بر می‌گرداند.

آچارباز سفارش تعمیر کنسول بازی در شهرستان‌ها را قبول می کند؟

اگر در خارج از تهران سکونت دارید فقط کافیست درخواست خود را در سایت ثبت کنید و با تیم پشتیبان آچارباز هماهنگی لازم را انجام دهید. سپس کنس.ل بازی یا پلی استیشن را از طریق پست به سامانه آچارباز بفرستید. آچارباز بعد از تعمیر کنسول بازی آن را برای شما پست خواهد کرد.

تعمیر انواع کنسول بازی
تعمیر کنسول بازی

چرا به آچارباز اعتماد کنم؟

تمامی سوابق کاری و کیفری سرویسکاران آچارباز بررسی شده و همه آن‌ها دارای گواهی عدم سوپیشینه و بیماری خاص هستند.

آچارباز برخلاف سایر شرکت‌های ارائه خدمات که تنها نقش واسط را بین سرویس گیرنده و سرویسکار ایفا می‌کنند از صفر تا صد خدمت همراه با سرویس گیرنده خواهد بود.

تیم پشتیبان اچارباز بعد از اتمام خدمت با سرویس گیرنده تماس گرفته و میزان رضایت او را از خدمت انجام شده جویا خواهند شد. ضمن اینکه تمامی خدمات آچارباز دارای یکماه گارانتی هستند.