هزینه تعمیر پلی استیشن و کنسول بازی سونی چقدر است؟

هزینه تعمیرات پلی استیشن، به نوع تعمیر یا سرویس کنسول شما بستگی دارد. اگر کنسول بازی شما نیاز به تعویض یک قطعه داشته باشد. هزینه این قطعه به اجرت تعمیر دستگاه اضافه خواهد شد. پس از ثبت درخواست شما، کارشناسان پشتیبانی آچارباز تمام موارد در زمینه نحوه انجام سفارشات و هزینه‌های آنها را به اطلاع شما خواهند رساند. اما به صورت میانگین، هزینه تعمیر دسته ps4 و تعمیر پلی استیشن در آچارباز بین تومان تا تومان متغیر است.

میانگین قیمت

بیشترین قیمت

 تومان
 تومان

کمترین قیمت

 تومان

چرا باید به تعمیرکار پلی استیشن آچارباز اعتماد کرد؟

کنسول بازی سونی یا همان PS در ورژن‌های مختلف در بازار جهانی و ایران وجود دارد و یکی از پرفروش‌ترین کنسول‌های بازیست. در حال حاضر کنسول‌های بازی یکی از مهم‌ترین وسایل برای گیمرها هستند و خراب شدن و کارنکردن آنها کلافه کننده است. در نتیجه تعمیرات کنسول بازی برای گیمرها امری مهم به حساب می‌آید. با توجه به تکنولوژی‌های بسیار پیشرفته استفاده شده در پلی استیشن، لازم است تعمیر پلی استیشن و دسته‌ها را به یک تعمیرگاه تخصصی کنسول بازی بسپارید.

تعمیرکار کنسول بازی در تعمیرگاه آچارباز با استفاده از ابزار مخصوص اقدام به تعمیر کنسول بازی شما خواهد کرد تا خیالتان از بابت تعمیر دسته بازی و تعمیرات کنسول بازی راحت باشد. پس به محض مشاهده اولین مشکلات ps4 خود، می‌توانید از تعمیرکاران آچارباز کمک بگیرید.

تعمیرات دسته ps4 و تعمیرات تخصصی دسته پلی استیشن

رابط اصلی کنسول بازی با شما، دسته بازی است. اختلالات پیش آمده در دسته پلی استیشن می‌تواند نرم افزاری یا سخت افزاری باشند. با توجه به ورژن‌های مختلفی که از پلی استیشن وجود دارد، مشکلات مختلفی ممکن است برای دسته‌های بازی پیش بیاید. بیشتر موارد خرابی دسته ps4 و ps5 با نمایش خطایی روی کنسول بازی ظاهر می‌شوند. در صورتیکه مشکلات دسته، نرم افزاری باشند می‌توانید خودتان آن را برطرف کنید در غیر اینصورت لازم است از تعمیرکار فنی کمک گرفته و فرایند تعمیر در تعمیرگاه تخصصی کنسول بازی انجام گیرد. داغ شدن بیش از حد، لرزش بی‌مورد دسته‌ها، عدم راهبری درست در بازی یا مایل شدن به طرفین در بازی، اینها همه نشان دهنده مشکلات سخت افزاری در دسته‌های کنسول هستند که باید توسط تعمیرکار برطرف شوند. مشکلاتی مانند خرابی قاب، سیم کشی دسته‌ها و رابط USB کنسول نیز جزء مواردیست که ممکن است در اثر استفاده زیاد و نادرست از پلی استیشن، به وجود بیایند.

تعمیر انواع پلی استیشن

بعضی از دکمه‌های پلی استیشن کار نمی‌کند

یکی از ایرادات رایج دستهps4 این است که دکمه‌های دسته گاهی اوقات کار می‌کند و گاهی از کار می‌افتد و باید چندین بار دکمه‌ها را فشار داد تا عمل کند. در دسته‌های بازی قطعه‌ای به نام ذغالی وجود دارد، زغالی دسته بازی یک قطعه مصرفی است و بعد از مدتی تمام می‌شود.

با تمام شدن زغالی به مرور دکمه‌ها با وجود سالم بودن، کار نمی‌کنند. در این زمان تنها راه برطرف شدن ایراد، تعویض زغال است. تعویض زغالی دسته کنسول باید توسط متخصص تعمیر کنسول انجام شود تا آسیب بیشتری به دسته بازی وارد نشود.

بعد از روشن شدن ps4 چراغ آبی چشمک زن آن روشن شده است

چراغ آبی پلی استیشن به چراغ مرگ ps4 نیز معروف است. خود چراغ آبی به تنهایی معنای خطا یا مشکل خاصی نیست. اما به شما می‌گوید که مشکلی بسیار مهم در دستگاه به وجود آمده است. در نتیجه اگر چراغ مرگ ps4چشمک زن است، این هشدار را جدی بگیرید و دستگاه را به تعمیرگاه برسانید و از یک تکنسین با تجربه برای نجات دستگاه خود، کمک بگیرید.

چرا دسته PS4 شارژ نمی‌شود

یکی از مشکلات رایج دسته‌های بازی شارژ نشدن دسته است. این مشکل اغلب در دسته ps4 مشاهده می‌شود و می‌تواند به دلایل مختلف سخت افزاری، رخ بدهد.

 • در اولین قدم باید به وسیله یک سوزن دکمهReset دسته را چند ثانیه فشار دهید تا دسته ریست شود.
 • بعد از ریست شدن باید دسته کنسول بازی را دوباره به شارژ بزنید و بعد از آن استفاده کنید.
 • اگر مشکل با Reset حل نشد، باید ورودی و خروجی USB دسته را چک کنید. زیرا ممکن است پورت‌های USB و یا حتی سوکت USB خود دسته به مشکل خورده یا شکسته باشد.

گاهی اوقات شارژ نشدن دسته‌ها به این دلیل است که دسته با پاوربانک یا شارژر موبایل شارژ شده و دسته آسیب دیده است. حتی ممکن است به مرور با شارژ شدن کامل دسته و کشیدن آن از شارژر، ناگهان شارژ دسته، خالی شود. رفع این مشکل باید توسط تکنسین کنسول بازی انجام شود در نتیجه باید از یک تعمیرکار ماهر کمک بگیرید.

روشن نشدن دسته ps4

روشن نشدن دسته ps4 می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد و به شکل‌های مختلف خودنمایی کند. مشکل روشن نشدن دسته ps4 گاهی با ریست کردن دسته و شارژ دسته از بین می‌رود ولی گاهی به دلیل تمام شدن عمر دسته‌ها چاره‌ای جز تعویض دسته بازی نیست. حضور دستگاه‌هایی با میدان مغناطیسی در اطراف کنسول بازی نیز می‌تواند روی عملکرد دستگاه موثر باشد و باعث هنگ کردن دسته‌ها شود.

 • در این حالت باید ابتدا دسته‌ها را ریست کنید.
 • در صورتیکه با ریست کردن دسته‌ها مشکل حل نشد، حتما از یک تعمیرکار کنسول بازی کمک بگیرید.

منحرف شدن آنالوگ دسته ps در هنگام بازی

گاهی اوقات در حین بازی، آنالوگ را به سمت جلو حرکت می‌دهید. اما کاراکتر در بازی منحرف شده و درست حرکت نمی‌کند در این زمان ممکن است مشکل از شوکر دسته باشد یا در مدار دسته مشکلی به وجود آمده باشد. این مورد را باید ابتدا در بازی‌های شوتر تست کنید، اگر همچنان این مشکل وجود دارد، احتمالا دسته شما با دچار خرابی شده و باید تعمیر آن را به یک تعمیرکار ماهر بسپارید. اما اگر در بازی‌های شوتر هم کاراکتر بازی چرخش دارد، احتمالا آنالوگ دسته پلی استیشن آسیب دیده است.

روشن شدن چراغ قرمز چشمک زن در پلی استیشن

مشکل چشمک زدن چراغ قرمز پلی استیشن بیشتر در ps4 به وجود می‌آید. اغلب بعد از روشن شدن نوار کنار دستگاه به رنگ قرمز و چشمک زدن چراغ، پس از سه بوق دستگاه خاموش می‌شود. دلیل این اتفاق بالا رفتن دمای پلی استیشن است.

اگر پلی استیشن شما بیش از اندازه داغ می‌شود، این احتمال وجود دارد که فن پلی استیشن خراب شده باشد. برای اینکه جلوی این اتفاق را بگیرید، بهتر است پلی استیشن در فضایی مناسب که دارای تهویه است و دمای خنک‌تری دارد، قرار بگیرد. همچنین از روشن گذاشتن طولانی دستگاه نیز خودداری کنید و اجازه دهید دمای دستگاه پایین بیاید.

تعمیر انواع پلی استیشن

بیشترین تیکت‌هایی که برای تعمیر پلی استیشن در آچارباز ثبت شده‌اند، شامل موارد زیر هستند:

 • روشن نشدن پلی استیشن
 • اجرای کند بازی هنگ کردن دستگاه
 • وصل نشدن دسته ps4 به کنسول
 • عدم اتصال کنسول بازی سونی به اینترنت
 • عدم اتصال به پورت USB در پلی استیشن
 • از کارافتادن آداپتور کنسول بازی
 • مشکل داشتن دوربین و لنز کنسول بازی
 • فریز شدن کنسول بازی فریز
 • خراب شدن پورت HDMI و USB کنسول بازی

آچارباز چه خدماتی را برای تعمیر پلی استیشن و کنسول بازی سونی ارائه می‌دهد؟

 • عیب یابی کنسول بازی
 • تعویض و تعمیر مین برد 4PS
 • تعویض و تعمیر دکمه‌های کنسول بازی سونی
 • تعویض و تعمیر انواع رم پلی استیشن
 • تعویض و تعمیر انواع دوربین و لنز پلی استیشن
 • تعویض و تعمیر منبع تغذیه کنسول بازی سونی

استفاده از خدمت تعمیر پلی استیشن با آچارباز چه مزایایی دارد؟

 • گارانتی یک ماهه تعمیر دستگاه
 • مشخص بودن هزینه‌ها و شفافیت در قیمت‌ها
 • سرویس و تعمیر دستگاه در زمان دلخواه سرویس گیرنده
 • صرفه جویی در وقت، هزینه و انرژی سرویس گیرنده

آیا آچارباز کنسول بازی پلی استیشن را در محل تعمیر خواهد کرد؟

تعمیر کنسول بازی در آچارباز به صورت پیک آپ اند دلیوری است. یعنی پس از ثبت درخواست شما در وب اپ، اپلیکیشن یا سایت آچارباز، کارشناس پشتیبانی با شما تماس می‌گیرد و بعد از پرسیدن ایراد و چند سوال در مورد کنسول بازی شما، هماهنگی لازم را انجام می‎‌دهند تا پیک آچارباز به محل دلخواه شما اعزام و دستگاه را دریافت کرده و به تعمیرگاه منتقل کند.

بعد از تعمیر شدن پلی استیشن، پیک دوباره دستگاه را از تعمیرگاه تحویل گرفته و به شما بر می‌گرداند.

آچارباز سفارش تعمیر پلی استیشن در شهرستان‌ها را قبول می‌کند؟

آچارباز علاوه بر تعمیر پلی استیشن در تهران در خارج از تهران هم تعمیر پلی استیشن و تعمیر دسته پلی استیشن را انجام می‌دهد. پس اگر در خارج از تهران سکونت دارید و تعمیر پلی استیشن و دسته بازی در شهرتان وجود ندارد. کافیست درخواست خود را در سایت ثبت کنید و با تیم پشتیبان آچارباز هماهنگی لازم را انجام دهید. سپس کنسول بازی یا پلی استیشن را از طریق پست برای سامانه آچارباز بفرستید. آچارباز بعد از تعمیر کنسول بازی آن را برای شما پست خواهد کرد. د؟

تعمیر انواع کنسول بازی

تمامی سرویس های آچارباز را در تعمیرات لوازم خانگی مشاهده کنید

سوالات متداول در تعمیر پلی استیشن

وقتی دستگاه روشن می شود اما در صفحه ی نمایش چیزی دیده نمی شود یعنی حالت بریکینگ به وجود آمده است. راه حل بر طرف کردن مشکل بریکینگ پلی استیشن بردن دستگاه به حالت safe boot و راه اندازی مجدد آن است. بهتر است برای این کار از تعمیرکار پلی استیشن کمک بگیرید.

این خطا نشان از خرابی دیسک بازی دارد.

درصورت مشکل مشتری با تعمیرکاران آچارباز؛ مشتریان می توانند از 9 صبح تا 9 شب با واحد پشتیبانی شرکت تماس حاصل کنند و در کمترین زمان ممکن به شکایت آنها رسیدگی می گردد.

گاهی شما مشکل ایجاد شده برای پلی استیشن خود را تشخیص می‌دهید و سپس درخواست تعمیر کنسول بازی را ثبت می‌کنید. اما اگر بعد از بازدید با بررسی فنی دستگاه مشکل پلی استیشن توسط متخصص تشخیص داده شود، در صورت رضایت شما برای تغییر مبلغ، اقدام به تعمیر دستگاه می‌کند.

تعمیر پلی استیشن

چرا به آچارباز اعتماد کنم؟

تمامی سوابق کاری و کیفری سرویسکاران آچارباز بررسی شده و همه آن‌ها دارای گواهی عدم سوپیشینه و بیماری خاص هستند.

آچارباز برخلاف سایر شرکت‌های ارائه خدمات که تنها نقش واسط را بین سرویس گیرنده و سرویسکار ایفا می‌کنند از صفر تا صد خدمت همراه با سرویس گیرنده خواهد بود.

تیم پشتیبان اچارباز بعد از اتمام خدمت با سرویس گیرنده تماس گرفته و میزان رضایت او را از خدمت انجام شده، جویا خواهند شد. ضمن اینکه تمامی خدمات آچارباز دارای یکماه گارانتی هستند.