نظافت منزل و ساختمان

ایده های جذاب برای تزئین اتاق خواب عروس و داماد

اتاق خواب عروس و داماد

هر لحظه انجام دادن دکوراسیون و تزیین خانه عروس و داماد جذاب است. از روزی که با یک شرکت خدمات نظافت منزل  تماس می‌گیرید تا خانه را به قولی مانند دسته گل تحویلتان دهند تا روزی که جهیزیه را می‌برید و وسایل را می‌چینید و تزئین می‌کنید، لحظاتی سراسر شادی و همراه با حال خوش است. اگر چه دلشوره و اضطراب و وسواس هم به سراغتان می‌آید، اما باید مدام به خودتان یادآور شوید، که شما قرار است در آینده این لحظات را با لبخندی بر لب، به یاد بیاورید. بنابراین خیلی هم سخت نگیرید!

همه اینها طرف، وقتی صحبت از اتاق خواب عروس و داماد در میان باشد، این اهمیت و دقت و وسواس دوچندان هم می‌شود. به این دلیل که اتاق خواب مهم‌ترین بخش‌ هر خانه‌ و مکانی است که ما بخش عمده‌ای از عمرمان را در آن سپری می‌کنیم. همین دلیل کافی است تا بیش از هر اتاق دیگری، به تزیین اتاق خواب اهمیت بدهیم.

از چه مدل تختخوابی استفاده کنیم؟ چه رنگ‌هایی برای اتاق عروس و داماد مناسب‌تر است؟ با چه وسایلی تزئینش کنیم؟ و هزار سوال دیگر که جواب هر کدام در زیبایی اتاق خواب تاثیر بسزایی خواهد گذاشت.

با خواندن این مقاله راه‌هایی را خواهید آموخت که با استفاده از آنها زیبایی اتاق خوابتان بسیار بیشتر به چشم خواهد آمد.

رنگ اتاق عروس و داماد، تجربه آرامش عمیق

در طراحی اتاق خواب عروس و داماد، رنگ حرف اول را می‌زند. اما چه رنگی برای عروس و داماد مناسب است؟ خب اولین جوابی که به ذهن می‌رسد این است که هرچه سلیقه خودشان باشد و اتفاقاً این درست‌ترین جواب است. بهترین رنگی که می‌شود انتخاب کرد، رنگی است که عروس و داماد در مورد آن توافق داشته باشند.

ما در اینجا چند راهنما در اختیارتان می‌گذاریم تا در انتخاب رنگ دستتان بازتر باشد.

آبی رنگ آرامش است. البته نه آبی تند. شاید برایتان جالب باشد که بدانید رنگ آبی فشار خون و ضربان قلب را کاهش می‌دهد. رنگ‌های مکملی که می‌شود در کنار آبی استفاده کرد تا به آن جلوه بیشتری بدهد، سفید و طوسی هستند.

عکس اتاق خواب عروس و داماد

اما اگر خیلی اهل رنگ‌های آرامش‌بخش، آن هم در اتاق خواب نیستید، این را بدانید که قرمز رنگ هیجان است و شاید برای اتاق خواب عروس و داماد انتخاب خوبی باشد.

تزیین اتاق عروس و داماد

اگر رنگی می‌خواهید که هم آرامش و هم هیجان داشته باشد، شاید صورتی برای اتاق خواب عروس و داماد بهترین گزینه باشد. البته شاید بعضی از آقایان تمایل چندانی برای استفاده از رنگ صورتی در اتاق خواب نداشته باشند. ولی بیشتر دخترخانم‌های جوان عاشق رنگ صورتی هستند.

طراحی اتاق خواب عروس و داماد
هارمونی درست برای انتخاب عالی چیدمان اتاق خواب عروس و داماد
سفید هم همیشه گزینه‌ای مناسب است. رنگی که هیچ‌وقت قدیمی نمی‌شود یا از مد نمی‌افتد و دستتان را برای تزئین اتاق و انتخاب سایر لوازم کاملاً باز می‌گذارد. آبی و قرمز و مشکی بهترین مکمل‌های سفید در یک اتاق خواب عروس و داماد هستند.

دکوراسیون اتاق عروس داماد

تناسب و راحتی، 2 عامل مهم در انتخاب مدل تخت خواب عروس و داماد

اگر بین انتخاب تخت خواب فلزی یا چوبی مردد هستید، باید بگوییم الان تخت خواب چوبی بیشتر روی بورس است. این نکته را وقتی برای خرید تخت خواب به بازار مراجعه کنید، خودتان متوجه خواهید شد. پیشنهاد ما هم این است که تخت خواب را چوبی انتخاب کنید. چون ست کردن بقیه لوازم اتاق خواب با تخت خواب چوبی خیلی ساده‌تر است.

نکته‌ای که باید مد نظر داشته باشید این است که اگر اتاق خوابتان چندان بزرگ نیست سعی کنید تا یک تخت خواب ظریف انتخاب کنید. تخت هایی که بیشتر اتاق خواب را می‌گیرند به مرور زمان شما را خسته می‌کنند. ضمناً اتاق را هم شلوغ‌تر جلوه می‌دهند. تناسب در سایز وسایل، همیشه یکی از اصول اولیه دکوراسیون منزل است.

اتاق عروس و داماد

استفاده از تور هم برای تخت خواب ایده بدی نیست و به تازگی دوباره در حال مد شدن است. به خصوص برای تازه عروس و دامادها تور حجله می‌تواند حس بسیار زیبایی را تداعی کند.

پیشنهاد مطالعه

برای شب اول می‌توانید از چند برگ گل و شمع هم روی تخت خواب استفاده کنید تا یک فضای شاعرانه و زیبا به وجود بیاید. تا دلتان بخواهد در اینترنت، عکس اتاق خواب عروس و داماد پیدا می‌کنید، پس حسابی سرچ کنید و ایده بگیرید، سلیقه خودتان را هم به آن اضافه کرده و یک فضای به یادماندنی بسازید.

نورپردازی رمانتیک، المان ضروری تزئین اتاق خواب عروس و داماد

زیباترین اتاق‌ها هم اگر درست نورپردازی نشوند جلوه خاصی نخواهند داشت. ولی شما حتی یک اتاق خالی را می‌توانید با نورپردازی زیبا کنید. البته فکر نکنید که قرار است کار خیلی سختی انجام بدهید یا یک متخصص نورپردازی را برای این کار استخدام کنید. فقط کافی است چند نکته کوچک، ولی مهم را رعایت کنید.

بگذارید اول از نوری صحبت کنیم که شاید کمی برایتان غیرمعمول جلوه کند؛ نور شمع.

نورپردازی اتاق خواب عروس وداماد

هر چقدر هم که تکنولوژی پیشرفت کند، در مقابل آرامشی که طبیعت به انسان می‌دهد حرفی برای گفتن نخواهد داشت. آتش از بدو خلقت حس امنیت را به انسان منتقل کرده است و هنوز هم همان خاصیت را دارد. شما می‌توانید از همین موضوع ساده برای ایجاد یک حس فراموش‌نشدنی در اتاق خوابتان استفاده کنید. در اتاق خوابتان چند شمع داشته باشید و گاهی به جای نور لامپ از نور شمع‌ها استفاده کنید. به خصوص اگر خواستید همراه همسرتان یک فضای رمانتیک را تجربه کنید، شک نکنید که شمع نقش بسیار پررنگی در ایجاد این حس خواهد داشت. می‌توانید از شمع‌های وارمر در تعداد بالا و در جاهای مختلف اتاق خواب عروس و داماد استفاده کنید.

نورهای رشته‌ای هم ایده بسیار خوبی هستند که می‌توانید استفاده کنید. شاید هیچ‌چیز دیگری نتواند با این هزینه کم به شیک شدن اتاق خوابتان کمک کند.

نورهای پایین‌تاب تاجِ تخت یا روی آرکِ سقف هم ایده‌های خیلی خوبی برای ایجاد حس آرامش و زیبایی در شب‌های اتاق خوابتان خواهند بود. اگر این لامپ‌ها را از نوع LED انتخاب کنید حس بسیار بهتری خواهید داشت.

خدمات نظافت منزل با آچارباز
ارائه سرویس‌های با کیفیت نظافت اتاق‌ها و سرویس‌های بهداشتی، تمیز کردن شیشه‌ها و مرتب کردن فضای کابینت‌ها و کمدها و نظافت و تمیز کردن کف و دیوارهای خانه و هر آنچه که شما در نظافت منزلتان نیاز داشته باشید. آچارباز برای سرویس‌دهی خدمات منزل آماده است.
درخواست نظافت منزل

در کنار اینها فراموش نکنید که همه لامپ‌های اتاق با یک کلید روشن و خاموش نشوند.

چند ایده ساده برای دکوراسیون اتاق خواب عروس و داماد

با چند کار ساده می‌توانید یک اتاق خواب زیبا داشته باشید. کارهایی که هم هزینه چندانی روی دستتان نمی‌گذارند و هم نشان می‌دهند که چه سلیقه نابی دارید.

در استفاده از تور شک نکنید. تورها حس لطافت به اتاق خوابتان می‌دهند و شکستگی‌های فضا در دکوراسیون اتاقتان را پر می‌کنند. پرده‌ها و بالای تخت خواب بهترین جاها برای استفاده از تور هستند. حتی می‌توانید با تورها اشکال مختلف و زیبایی هم درست کنید و مثلاً روی دستگیره‌های درها و کمدها بگذارید.

دکوراسیون اتاق خواب عروس و داماد

گل، حتی اگر مصنوعی باشد اتاقتان را زیبا می‌کند. در انتخاب رنگ آن دقت کنید. اگر می‌خواهید از گلبرگهای گل روی تخت خوابتان استفاده کنید بهترین انتخاب رنگ قرمز است. ولی اگر رنگ روتختی هم قرمز باشد، گلبرگ قرمز تبدیل می‌شود به بدترین انتخاب. مهمترین مسئله کنتراست بین رنگ‌هاست. این تضاد بین رنگ‌ها است که چشم را خیره می‌کند.

استفاده از حوله‌ها هم ایده بدی نیست. با یک سرچ ساده می‌توانید یاد بگیرید که چطور یک حوله را شبیه یک پرنده زیبا درست کنید و روی تخت خواب بگذارید.

اگر می‌خواهید برای تزیین اتاق خوابتان از بادکنک استفاده کنید، فکر بدی نیست  اما به شرط آنکه افراط نکنید. تعداد زیاد بادکنک حس جشن تولد را می‌دهد و مسلماً شما در اتاق خواب نیازی به چنین حسی ندارید. مگر اینکه واقعاً تولدتان باشد!

تزئیین اتاق خواب عروس و داماد

امیدواریم این مطالب کمکتان کرده باشد و اتاق خواب زیبایتان محلی آرامش‌بخش برای رفع خستگی و استرس های روزانه شما باشد. فراموش نکنید که جهیزیه بردن و تزئین اتاق خواب عروس و داماد، مانند نظافت‌ روزمره منزل، مرتب کردن اتاق خواب پسرانه و یا خانه تکانی عید مدام تکرار نمی‌شود. قرار است فقط برای یک بار در زندگیتان چنین تجربه‌ای داشته باشید. پس تا می‌توانید سلیقه به خرج دهید و خاطره‌سازی کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

    1. با سلام
      دوست عزیز، مچکریم از نظر و همراهی شما. ما تلاش داریم مقالات ما راهگشای نیازهای شما باشد، لطفا در صورت تمایل نیازهای خود را با ما در میان بگذارید تا بتوانیم در راستای رفع آن برای شما محتوا قرار دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا