Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
×

وب اپلیکیشن آچارباز را نصب کنید!

نصب

به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید. | درخواست تعمیر در محل

کولر گازی

راهنمای دکمه‌های کنترل کولر گازی و اسپلیت

راهنمای کنترل کولر گازی

کولر گازی یک وسیله کارآمد، برای خنک کردن محیط محسوب می‌شود. داشتن ریموت کنترل نیز، باعث استفاده بهتر و بیشتر از این وسیله سرمایشی شده است. اما دکمه‌های فراوان، نام‌ها و نماد‌های پیچیده موجود روی این کنترل، سبب می‌شود بیشتر افراد در هنگام استفاده از این ریموت گیج شوند و با فشردن دکمه اشتباه، در کارکرد کولر گازی اختلال ایجاد کنند. در ادامه این مقاله قصد داریم، طریقه استفاده و راهنمای کنترل کولر گازی را به شما بگوئیم. چنانچه کولر گازی شما ایرادی دارد، می‌توانید در قسمت تعمیر کولر گازی یا سرویس کولر گازی درخواستتان را ثبت کنید یا با شماره 02154591616 تماس بگیرید تا کارشناسان ما در اسرع وقت به محل شما مراجعه و مشکل دستگاه را برطرف کنند.

نحوه استفاده از کنترل کولر گازی

ایران رادیاتور یا الجی، آی فادر یا مایدیا، فرقی نمی‌کند کولر گازی شما چه برندی باشد و یا با چه قیمتی خریداری شده باشد و حتی کولر گازی اینورتر باشد یا معمولی، ریموت کنترل‌های کولر گازی؛ همه دارای ساختار و علائمی مشابه هستند و کاری یکسان را انجام می‌دهند. اما هر یک تنها برای کنترل کولر گازی خود به کار می‌روند و نمی‌توان آن‌ها را برای سایر برند‌های کولر گازی به کار برد.

پیشنهاد مطالعه

همچنین گستردگی برند‌ها، موجب می‌شود هر ریموت کنترل، دارای یکسری نماد‌های خاص برای خود باشد، که قابلیت متفاوتی را ارائه می‌دهد. بنابراین نمی‌توان در اینجا به عملکرد تمامی ریموت کنترل‌های برند‌های مختلف جهان اشاره کرد و آن‌ها را پوشش داد. همانطور که اشاره کردیم، در ریموت کنترل کولر گازی، نماد و علائم‌های مختلف، اما مشترکی وجود دارد. با دانستن معنی و کارکرد این علائم‌ها، نحوه استفاده از کنترل کولر گازی را دانسته و می‌توانید دمای خانه‌ی خود را به تعادل برسانید. گاهی اوقات استفاده نادرست از ریموت کنترل کولر گازی، منجر به خاموش شدن ناگهانی کولر گازی می‌شود.

نحوه استفاده از کنترل کولر گازی
راهنمای استفاده از ریموت کنترل کولر گازی

برای دانستن نحوه استفاده از کنترل کولر گازی، باید ابتدا دفترچه راهنمای آن را مطالعه کنید.

برای تعمیر کولر گازی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید

معنی دکمه های کنترل کولر گازی و اسپلیت

دکمه های روی ریموت کنترل اسپلیت و کولر گازی در برندهای مختلف مانند فوجی، ال جی، مدیا، سامسونگ، جنرال ، گری و … تقریبا مشابه است و عملکرد یکسانی دارد.

دکمه start / stop:

برای روشن و خاموش کردن دستگاه از این دکمه استفاده می شود.

دکمه mode:

در برخی از کنترل ها دکمه ی mode دارای ۴ حالت cool, heat, fan, dry است و شما با هر بار فشار دادن آن می‌تواند حالت کولر را عوض کنید. نشانه یا تصویر هر یک از این ۴ حالت، بسته به نوع کولر یا روی ریموت کنترل کولر گازی یا روی صفحه نمایش پنل داخلی نمایش داده می‌شود

پیشنهاد مطالعه

دکمه cool:

این دکمه که، اغلب به شکل دانه برف در ریموت کنترل نشان داده می‌شود، وظیفه خنک کردن محیط و تولید سرما را بر عهده دارد. این دکمه مخصوص فصل تابستان است و در فصل زمستان توانایی خنک کردن محیط را ندارد.

راهنمای ریموت کنترل اسپیلت سامسونگ
راهنمای ریموت کنترل کولر گازی ال جی اینورتر و راهنمای ریموت کنترل اسپیلت سامسونگ شبیه به هم است
پیشنهاد مطالعه

دکمه fan:

با فشردن این دکمه، کندانسور دستگاه را خاموش کرده و آن را در حالت فن قرار داده‌اید. این حالت موجب می‌شود در مصرف انرژی دستگاه نیز صرفه جویی شود، زیرا کمپرسور خاموش است. این دکمه توانایی خنک کردن محیط را ندارد، اما در فصل بهار می‌تواند هوا را جابه‌جا کرده و آن را به گردش بیاورد. درحالت fan نیز تنظیم دمای کولر امکان پذیر نیست.

دکمه dry :

این دکمه که شکل قطره آب را دارد، برای مناطقی به کار می‌رود که رطوبت زیاد است. معنی dry در کولر گازی گرفتن رطوبت اضافی هوا است. این دکمه هوا را مرطوب نمی‌کند، بلکه با به کار انداختن فن‌ها در حالت کند، رطوبت زیاد را از هوا می‌گیرد. در حالت dry، فن داخلی کولر در کندترین حالت خود به کار ادامه می‌دهد و قابلیت تنظیم سرعت فن دیگر فعال نیست.

دکمه heat :

معنی heat در کولر گازی استفاده از قابلیت گرمایش کولر گازی است. این دکمه به شکل خورشید در ریموت کنترل کولر گازی نشان داده می‌شود و کاربرد آن در فصل زمستان است، زیرا باعث تولید گرما می‌شود. این دکمه در روز‌های داغ تابستان، توانایی تولید گرما را ندارد. حالت گرمایش، به وسیله کمپرسور تامین می‌شود. قبل از استفاده از گرمایش کولر گازی حتما باید سرویس کولر گازی انجام شده باشد.

دکمه auto :

حالت خودکار به شما، امکان کنترل از راه دور دما و تهویه هوا را می‌دهد. با فعال کردن این دکمه، کولر براساس تنظیماتی که به آن داده‌اید کار خواهد کرد.

تعمیر کولر گازی در محل با آچارباز
برای تعمیر کولر گازی خود کافیست درخواست خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید و منتظر تماس کارشناس باشید. سرویسکاران آچارباز تمامی ابزارهای موردنیاز برای رفع مشکلات کولر شما را همراه خود دارند و دستگاهتان را حتی در روزهای تعطیل تعمیر خواهد کرد.
تعمیر کولر گازی

دکمه eco :

این دکمه که در هر ریموت کنترل مدرن و جدیدی وجود دارد، برای سازگاری دستگاه با محیط زیست است. با فشردن این دکمه کمپرسور و فن، با کم‌ترین مصرف انرژی دمای اتاق را به حد مطلوب می‌رسانند.

کنترل کولر گازی جنرال
با دانستن معانی مختلف دکمه‌های ریموت کنترل کولر گازی، می‌توانید دمای خانه را به تعادل برسانید

دکمه temp:

دکمه تنظیم درجه حرارت اتاق برای کم و زیاد کردن درجه هوا به کار می‌رود.

در برخی مدلهای کولر گازی یا اسپلیت تنظیم دم با دکمه های + و – یا فلش بالا و پایین انجام می شود. در این مدل ها دکمه temp کارایی دیگری داشته و برای نمایش دما به کار می رود.

با فشار دادن این دکمه اگر شکل یک خانه خالی نمایش داده شد، کولر دمای تنظیم شده را نشان می دهد. اگر نماد یک خانه که دماسنج در داخل آن قرار گرفته بر روی نمایشگر ظاهر شود، کولر دمای کلی محیط خانه را نشان می دهد. اگر نماد دماسنج بیرون از خانه نشان داده شود، دستگاه دمای محیط بیرون از خانه را نشان می دهد که البته این قابلیت در تمام مدل ها وجود ندارد.

پیشنهاد مطالعه

دکمه turbo :

با فشردن این دکمه، دستگاه برای خنک کردن محیط از حداکثر انرژی و قدرت خود استفاده خواهد کرد. استفاده از این قابلیت موجب، مصرف بالای انرژی و در نهایت بالا رفتن هزینه برق می‌شود. بهتر است برای جلوگیری از افزایش هزینه برق، برای فواصل زمانی کوتاه از این قابلیت استفاده کنید.

دکمه ac fan speed:

با استفاده از این دکمه، شما می‌توانید سرعت هوای سرد یا گرم را کنترل کنید و حالت‌های مختلفی را برای آن بگذارید.

دکمه ac timmer setting:

با استفاده از این دکمه، شما می‌توانید زمان استفاده از کولر گازی را کنترل کنید.

دکمه swing control:

معنی کلمه swing در کنترل کولر کنترل چرخیدن پره ها است. با فشردن این دکمه، جهت وزش باد کولر را کنترل می‌کنید. می‌توانید دمپر‌ه‌ها را به بالا و پایین بچرخانید.

دکمه quiet mode:

این دکمه موجب می‌شود، دستگاه تا حد امکان بی سروصدا کار کند. در این فرایند سرعت فن به حداقل می‌رسد.

پیشنهاد مطالعه

دکمه reset:

برای ریست کردن دستگاه از این دکمه استفاده می شود و امکان دارد در همه ی مدل ها موجود نباشد.

راهنمای ریموت کنترل کولر گازی مدیا
ریموت کنترل برند‌های مختلف کولر‌های گازی، شباهت بسیاری بهم دارند
پیشنهاد مطالعه

کنترل همه کاره کولر گازی

ریموت کنترل کولر گازی، ممکن است گم و یا خراب شود. برای حل این مشکل، بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند از کنترل همه کاره کولر گازی استفاده کنند. این انتخاب، به دلیل نبودن ریموت کنترل فابریک دستگاه در بازار و یا قیمت بسیار بالای آن انجام می‌گیرد. کنترل همه کاره کولر گازی، تفاوتی با ریموت کنترل اصلی ندارد و همان عملکرد را انجام می‌دهد.

اگر ریموت کنترل فابریک کولر گازی و یا کنترل همه کاره کولر گازی شما دچار مشکل شده است و دنبال تعمیرکاری برای تعمیر کولر گازی هستید، می‌توانید از خدمات آچارباز استفاده کنید.

برای استفاده از خدمت سرویس و تعمیر کولر گازی و ثبت درخواست، کافیست وارد سایت، وب اپ و یا اپلیکیشن آچارباز شوید. بعد از ثبت درخواست، تیم پشتیبان آچارباز با شما تماس گرفته و بعد از انجام هماهنگی لازم، تعمیرکار را در زمان دلخواه به مکان مورد نظرتان می‌فرستد.

برای سرویس کولر گازی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید
4/5 - (19 امتیاز)

نوشته های مشابه

‫54 دیدگاه ها

 1. سلام
  ببخشید گذینهAUTO COMFORT در کنترل کولر پاناسونیک برای چه کاری استفاده میشه،؟؟
  آیا با گذینه ECOAVI به هم ربط دارن؟؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

 2. با سلام .کولر گازی E Generalداریم و الان بعد از کم زیاد شدن ولتاژ برق کاملا باد گرم میزنه .مشکلش از کجاست؟؟؟روی ریموت حالت coolرو هم زده ایم

 3. سلام
  دکمه های strong و feelingو screenو fung sproof در کولر گازی ایولی اضافی هستند؟
  چون نه تو انترنت توضیحی پیدا کردم نه خودشون کار خاصی میکنند.

 4. سلام خسته نباشید
  ببخشید ما یه کولر مدیا داریم که جدیدا درجه ترموستاتش از ۲۰ کمتر نمیشه و کولر پشت سر هم اف میکنه ولی ساله قبل تا ۱۷ هم کم میشد همین الان هم با گوشی ترموستات رو تا ۱۷ میتونیم کم‌کنیم ولی تا با کنترل کار کنیم به روی ۲۰ درجه بر میگرده و کمتر نمیشه اگه میشه راهنمایی کنید ببینم چطور اینو ردیفش کنیم ممنون🌹

 5. سلام خسته نباشید جسارتا من می خواستم بدونم چطور میشه ریموت کولر گازی ایوولی ۲۴ هزار رو قفل کرد این کوچولوی ما پدر در میاره هر جا کنترل و ببینه میره دست کاریش می کنه

  1. با سلام
   علیرضای عزیز، اگر ریموت کولر گازی این قابلیت را داشته باشد، یک دکمه مخصوص این کار به نام Lock یا علامت قفل باید داشته باشد. در غیر این صورت فشردن همزمان دکمه کاهش و افزایش دما به مدت 3 تا 5 ثانیه، ریموت را کامل قفل می کند.

 6. سلام کولر گازی ماAUXهستش.سر ظهر که میشه باد گرم میزنه.پیش نمایندگی اش که رفتیم میگه هر چندتا کولریکی اینجوری میشه.گفتن برق اصلی رو قطع کنید بعد ۵دقیقه روشن کنید.برای یه مدتی خوب میشه بعد دوباره باد گرم میده.ممنون میشم راهنمایی کنید.موقعی که باد گرم میده روی صفحه کولر گازی این علامت میادEO

  1. با سلام
   حسن عزیز، ارور E0 اغلب به دلیل خرابی برد، کمبود گاز و یا عدم ارتباط نمایان می شود. بهتر است کولر گازی توسط تعمیرکار از نزدیک بررسی شود تا نظر قطعی در این مورد اعلام کند.

 7. با سلام
  کارکرد کلید اکونومی روی کنترل گولر گازی اینورتر اوجنرال چیست ؟

  1. با سلام
   جعفر عزیز، دکمه eco روی ریموت کولر گازی های دارای تکنولوژی اینورتر وجود دارد. با فشردن آن کولرگازی با کمترین مصرف انرژی دمای اتاق را به دمای مورد نظر می رساند.

 8. سلام مدل کولرما ایوولی ۲۴هزاره. یه هفته س نصب کردیم خیلی سرد میکنه خونه رو .درجه ش روی۲۸ عالیه. اما امروز ظهر مدام گرما میده .چندثانیه خنک میکنه دوباره گرما میده. تخلیه ی آبشم فعلا قطع شده. دماش رو هرچقدم پایین آوردیم فرقی نکرد. مشکل از کجاست؟؟

  1. با سلام
   غفاری عزیز، با توجه به اینکه کولر گازی شما جدید است یا قدیمی ممکن است علت مشکل متفاوت باشد.
   اما به طور کلی این مسئله ناشی از نصب اشتباه دستگاه، کم بودن گاز مبرد در دستگاه، مشکل در فن یا خرابی برد به وجود می آید.
   اگر کولر گازی شما دارای گارانتی است می توانید شرکت گارانتی کننده مسئله را در میان بگذارید و در غیر این صورت می تواند درخواست خود را در قسمت تعمیر کولرگازی آچارباز ثبت کنید تا کارشناسان مشکل را حل کنند.

 9. سلام خسته نباشید.من دکمه set رو زدم الان کنترل کولر اصلا کارنمیکنه هرکاری هم میکنم فایده ای نداره لطفا راهنماییم کنین.ممنونم

  1. با سلام
   تورج عزیز، لطفا مدل کامل دستگاه خود را اعلام کنید. شاید ریموت را قفل کرده باشید.

 10. سلام من اسپلیت ۲۴هزار ایوولی خریدم.اوایل اینجوری نبود ولی الان که هوا خنک ترشده مدام فنش خاموش و روشن میشه تقریبا هر۵دیقه یک لار .کسی سردر میاره؟

  1. با سلام
   کاربر عزیز، فن دستگاه به دلیل رسیدن دمای محیط به دمای مورد نظر خاموش می شود. دمای تنظیمی را پایینتر بیاورید، اگر همین مشکل پابرجا بود و غیرعادی به نظر می رسد، تعمیرکار باید دستگاه را بررسی و عیب یابی کند.

 11. سلام من یک روز کولر گازیم رو رو حالت خواب راحت گذاشتم و بعد روی نیم ساعت دیگه خاموش شدن تنظیم کردم ولی دیدم پنل بو سوختگی میده منم سریل خاموش کردم رفتم عیب را دیدم دیدم که سیم برق توش امپر زیاد کشیده و سریع از برق کشیدم

  1. با سلام
   امیرحسین عزیز، با توجه به مشکل برقی کولرگازی شما، بهتر است دستگاه توسط تعمیرکار متخصص از نزدیک بررسی و عیب یابی شود.

  1. با سلام
   رضای عزیز، این دکمه برای فعالسازی یک سنسور برای تشخیص دمای محیط می باشد. این سنسور دمای محیط را تشخیص می دهد و به برد دستگاه ارسال می کند و سپس دمای اتاق را طبق دمایی که تشخیص داده است تنظیم کند.

 12. سلام کولر گازی پنجره ایی دارم gree کنترلش گم شده و نمیدونم چجوریه روی بدنه خودش جز سنسور گیرنده هیچ کلید یا دیجیتال و … نداره هیچ عدد و مدلی هم براش ننوشتن انگار فقط برای من ساختنش هیچ جا لنگش پیدا نکردم . فقط چراغ قرمز داره میزنی برق بوق کوتاه میزنه روشن میشه خواستم اگه ممکنه و تجربه تعمیر همچین مدلی دارید عکس کنترلش یا لینک فروش بزارید برام

  1. با سلام
   یاسر عزیز، آچارباز در این زمینه فعالیتی ندارد.

 13. سلام ادمین خسته نباشید من دستم خورد رو دکمه فن ریموت الان چطور از حالت فن خارجش کنم کولر گری هست

  1. با سلام
   علی عزیز، غالبا برای رفع این مشکل باید از دکمه mode استفاده کنید اما با توجه به مدل ممکن است این دکمه متفاوت باشد. در نتیجه برای راهنمایی دقیق لطفا مدل دقیق را اعلام کنید.

 14. سلام.کولرما چندساعت یه بار خاموش میشه.و وقتی نگاه میکنم چراغ دکمه اپراتیون چشمک میزند و محافظ روی دکمه سبز روشن است… واقعا نمی‌دانی چقدر نگران هستیم لطفاً اطلاع رسانی کنید ممنون

  1. با سلام
   محمد عزیز، لطفا مدل دقیق کولر گازی را جهت راهنمایی دقیق اعلام کنید.

 15. سلام دکمه Led و Follow Me مربوط به کولر های سوپر جنرال هست و کنترل های مشابه در اصل دو دکمه رو روی یک دکمه زدن و سمت چپ رو فشار بدین که Led هست چراغ روی صفحه پنل خاموش و روشن میشه که نورش اذیت نکنه. و سمت راست دکمه که Follow Me هست رو میتونی خودتون روی هر دما و حالتی که میخواین تنظیم کنین و وقتی اون دکمه رو بزنین حالت پره ها و سرعت و دما هرچیزی که شما تنظیم کردین به اون حالت در میاد.

  1. با سلام
   کاربر عزیز، ممنون از اینکه نظر خود را با ما به اشتراک می گذارید.

 16. سلام کولر گازی هر ۱۰ یا ۲۰ دیقه میفته رو حالت فن یعنی فقط فن کار میکنه .و انگار سرعت فن بیشتر میشه چطور باید درستش کنم میشه یه نفر راهنمایی کنه .ممنون

  1. با سلام
   سجاد عزیز، این مشکل اغلب به دلیل یخ زدن کندانسور خراب شدن ترموستات، کثیف بودن فیلترها، سرد شدن هوا و نشتی مبرد ،خراب بودن کمپرسور ،تمیز نبودن اواپراتور ، گرفتگی سیکل تبرید ، وجود مشکل در برق دستگاه به وجود می آید تعمیرکار باید دستگاه را از نزدیک بررسی و عیب یابی کند.

 17. باسلام
  من اسپیلت سوپر جنرال مدل اکو دارم و امروز اتفاقی کنترل از کار افتاده و عمل نمیکنه البته روی صفحه نمایش میده ولی روی اسپیلت عمل نمیکنه، باطری رو هم در آوردم ، چشمی هم چک کردم اما کار نمی‌کنه و متاسفانه دفترچه راهنماش هم نیست چکار باید انجام بدم؟

  1. با سلام
   کاربر عزیز، اگر وضعیت کنترل را با دوربین گوشی چک کرده اید ولی کنترل کار نمی کند یعنی ایراد پیدا کرده و باید از یک کنترل جدید یا دکمه های روی کولر گازی برای ارسال فرمان به دستگاه استفاده کنید.

 18. گزینه outing روی کولر به چه معنی است؟؟ عکس یک خانه که یک فلش به بیرون زده نمایان میشود

  1. با سلام
   امیر عزیز، لطفا جهت راهنمایی دقیق مدل کولر گازی خود را دقیق اعلام کنید.

 19. سلام راهنمای استفاده از ریموت کولر گازی GENERAL مدل 4503 یافت نشد .

  لطفارکاربرد دکمه HOLD و LAMP و CLEAN را بفرمایید ممنون میشوم ارادتمند مهرانفر

  1. با سلام
   منوچهر عزیز، معنی این دکمه ها به ترتیب عبارتند از:
   HOLD دکمه قفل کودک دستگاه
   LAMP روشن کردن صفحه نمایشگر
   CLEAN تمیز کردن خودکار فیلتر کولرگازی

  1. با سلام
   بابک عزیز، خوشحالیم که توانسته ایم به شما کمک کنیم. نظرات شما انرژی بخش تیم آچارباز است.

 20. سلام ، کولر گازی امرسان اینورتر خریدیم و دکمه eco رو که میزنم علامتی روی صفحه نمایشگر کنترل نشون داده نمیشه که من متوجه بشم الان مصرف انرژی به حداقل رسیده، چطور میشه فهمید؟

  1. باسلام
   مهتاب عزیز، این مورد همراه با علامت نیست ولی اغلب در این حالت میزان سرمایش کمی پایین‌تر آمده و کولر بیشتر روی فن میماند.

 21. سلام ببخشید ما رو کنترل یه دکمه داریم به نام LED و Follow meداریم اینا یعنی چی.میترسم امتحان کنم بزنم خراب شه.ممنون

  1. باسلام
   محمدرضای عزیز با دکمه LED Follow Me می‌توانید جهت وزش باد را به سمت خود تنظیم کنید.

 22. سلام ممنون از اطلاعات خوبی که در اختیار میزارید. من چند ساله کارم کولر گازیه ولی معنی بعضی ها رو نادرست متوجه شده بودم

  1. باسلام
   محمدرضای عزیز، خواهش می‌کنیم و ممنونیم از شما که تجربیات خود را با ما به اشتراک میگذارید.

 23. سلام
  دیشب خونمون خیلی سرد شده بود منم کولر رو روشن کردم و گذاشتم رو حالت گرمایشی، ولی الان کنترلش انگار هنگ کرده و کار نمیکنه، میشه راهنماییم کنین؟
  خونه مثل تنور شده و چند ساعته روشن مونده

  1. درود بر شما
   حمیده عزیز، برای برطرف شدن مشکل باید باطری کنترل را جدا کنید و بعد از 5 دقیقه دوباره باطری را درون کنترل بگذارید تا به تنظیمات اولیه برگردد.
   موفق باشید

  2. سلام
   اگر دکمه offروی پنل دارید از اون استفاده کنید و در غیر اینصورت فیوز مربوط به اسپیلت ها که معمولا جداست رو قطع و وصل کنید

   1. باسلام
    محمدرضای عزیز، ممنونیم که تجربیات خود را با ما به اشتراک گذاشتید.

 24. سلام چطوری می تونم حالت تایم کولر رو غیر فعال کنم؟ هر روز کولرم سر ساعت 9 شب خاموش میشه .

  1. با سلام
   رحمانی عزیز، با توجه به برند و مدل کولرگازی ممکن است نحوه خاموش کردن تایمر متفاوت باشد اما به طور کلی باید دکمه timer کنترل را بزنید سپس دکمه clear را فشار دهید. در برخی مدل‌ها پس از تنظیم timer on یا timer off می‌توانید یکبار دیگر این دکمه ها را فشار دهید تا تنظیمات پاک شوند.

  1. درود بر شما
   سمانه عزیز، در مقالات بعدی حتما به این موضوع اشاره خواهیم کرد.
   موفق باشید

 25. سلام
  آیا همه کولرهای گازی این امکان رو دارند که با نصب نرم افزار روی گوشی، از گوشی موبایل به عنوان ریموت استفاده کنیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا