×

وب اپلیکیشن آچارباز را نصب کنید!

نصب

به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید. | درخواست تعمیر در محل

لوازم کوچک آشپزخانه

چطور با یک آون توستر کار کنیم ؟

راهنمای استفاده از آون توستر

چطور با آون توستر کار کنیم؟ چه غذاهایی را می‌توانیم با آون توستر درست کنیم؟ چگونه با آون توستر می‌توانیم نان تست درست کنیم؟ اشتباهات رایج در استفاده از دستگاه آون توستر چیست؟ ما در این مقاله از آچارباز قصد داریم به تمامی این سوال‌ها پاسخ داده و راهنمای کامل استفاده از آون توستر را در اختیارتان قرار دهیم. ابتدا لازم است به این نکته اشاره کنیم که طرز کار اکثر آون توسترها در برندهای مختلف یکسان است.

نحوه کار با آون توستر:

بعد از خرید آون توستر و جعبه گشایی آن و قبل از کارکردن با دستگاه، باید یکسری نکات اولیه را مورد توجه قرار داده و اقداماتی را انجام دهیم.

 1. پیش از هر چیز قطعات جداشونده توستر را شسته و سطوح داخلی آون توستر را پاک می‌کنیم.
 2. مطالعه کامل دفترچه راهنما و دستورالعمل‌های مربوط به دستگاه را فراموش نکنیم.
 3. طرز کار همه دکمه‌های دستگاه را بیاموزیم.
 4. گنجایش دستگاه را بررسی و ظروف با سایز مناسب را تهیه کنیم.
 5. در اولین مرتبه استفاده، برای از بین بردن بوی بد، به مدت 30 دقیقه دستگاه را با درب باز، روشن کنیم.
 6. حتی اگر نیاز به استفاده از دستگاه نداریم باید درست کار کردن آن را تست کنیم. زیرا اگر مشکلی داشته باشد باید جهت تعمیر توستر و جایگزین کردن قطعات آن اقدام کنیم.
آموزش کار با آون توستر
از آون توسترها می‌توان برای پختن و گرم کردن انواع مواد غذایی استفاده کرد.
برای تعمیر توستر از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید

نکته: برای اینکه بتوانیم تست دقیق تری از دستگاه، انجام دهیم، هدفمان از خرید دستگاه را در نظر می‌گیریم. آیا می‌خواهیم برای گرم کردن مواد غذایی از آن استفاده کنیم یا برای پخت کامل وعده‌های غذایی؟

آموزش کار با دستگاه آون توستر

با توجه به اینکه دستگاه دیجیتالی‌ست یا آنالوگ، ممکن است آون توستر کلیدها و برنامه‌های مختلفی برای پخت غذاها، داشته باشد. ولی به طور کلی سه برنامه پخت Broil ،Bake ،Toast در همه‌ی دستگاه‌ها وجود دارد. در ادامه به آموزش کار با این برنامه‌های دستگاه آون توستر می‌­پردازیم.

چگونه با تنظیمات پخت Broil کار کنیم؟

پس از انتخاب کلید یا ولوم Broil در آون توستر، تنظیمات پخت Broil اجرا می‌شود. در این حالت حرارت تنها از بالای دستگاه به غذا می‌رسد. می‌توانیم از این برنامه در مواردی چون آب کردن پنیر پیتزا روی غذاها استفاده کنیم.

پیشنهاد مطالعه

نحوه کار با تنظیمات پخت Bake در آون توستر

پس از انتخاب تنظیمات پخت Bake در آون توستر، تنها از پایین دستگاه حرارت ایجاد می‌شود. برای پخت مواد غذایی مثل کیک‌، شیرینی‌، نان‌ و … استفاده می‌شود. در صورتی که تصمیم به طلایی کردن روی مواد غذایی داشتیم، چند دقیقه آخر، تنظیمات را روی حالت broil قرار می‌دهیم. در ادامه به آموزش نحوه پخت چند غذا با استفاده از این تنظیمات می‌­پردازیم.

پخت غذا با با تنظیمات پخت Bake در آون توستر
از پخت Bake می‌توان برای طلایی کردن غذاها استفاده کرد.

چگونه در آون توستر کیک بپزیم؟

برای پخت کیک در آون توستر مراحل زیر را طی می‌کنیم:

 1. ابتدا المنت‌های بالا و پایین را روشن می­‌کنیم.
 2. اگر توستر دارای طبقه باشد، سینی کیک را در وسط قرار می‌دهیم.
 3. پس از آماده شدن مواد کیک و انتقال در قالب، قبل از قرار دادن در توستر المنت بالا را خاموش می‌کنیم
 4. قالب را داخل دستگاه می­‌گذاریم و درجه حرارت را همیشه ۲۰ درجه کمتر از درجه اعلام شده تنظیم می­‌کنیم (یعنی اگر در دستوری ۱۷۰ درجه ذکر شده ما ۱۵۰ درجه می‌گذاریم.)
 5. پس از ۲۵ تا ۳۰ دقیقه که کیک کامل پف کرد، با خلال دندان تست پخت را انجام می‌دهیم.

چطور می‌توان در آون توستر نان بربری پخت؟

برای پخت نان بربری در آون توستر مراحل زیر را طی می‌کنیم:

 1. پس از ترکیب مواد و آماده شدن خمیر نان، آن را سلفون پیچی می‌کنیم.
 2. برای چند ساعت خمیر به استراحت می­‌دهیم.
 3. پس از پف کردن آن، در زیر ظرف کاغذ روغنی انداخته و خمیر را پهن می­‌کنیم.
 4. سوراخ­‌هایی روی نان ایجاد می­‌کنیم که حرارت از پایین به بالا منتقل شود و بهتر پخته شود.
 5. قبل از پخت 10 دقیقه دستگاه را گرم کرده و پس از گرم شدن المنت بالایی را خاموش می‌­کنیم. تا تنها حرارت را از پایین دستگاه داشته باشیم.
 6. پخت نان حدود 40 دقیقه زمان نیاز دارد.
پخت غذا در آون توستر
می‌توانیم انواع نان را در آون توستر بپزیم.

روش پخت سیب زمینی تنوری

برای پخت سیب زمینی تنوری با استفاده از دستگاه آون توستر، مراحل زیر را انجام می‌دهیم:

 1. به دو عدد سیب‌زمینی بزرگ روغن زیتون، نمک و فلفل می‌زنیم. با چاقو در دو طرف هر سیب‌زمینی برش کوچکی ایجاد می­‌کنیم.
 2. مواد را به مدت ۵۰ دقیقه داخل آون توستر با دمای ۲۰۰ درجه سانتی‌گراد قرار می­‌پزیم.
 3. سپس با چاقو آنها را نصف کرده و داخل آنها را با کره یا پنیر چدار پر می­‌کنیم.
 4. سپس سیب‌زمینی‌ها را دوباره به مدت کوتاهی در آون توستر قرار می­‌دهیم.
 5. این بار درجه حرارت را کم و المنت‌های بالا را روشن می­‌کنیم، تا پنیر آب شود.

نحوه کار با تنظیمات پخت Toast

در حالت پخت Toast، دستگاه از قسمت بالا و پایین حرارت تولید می­‌کند. از این مدل برنامه برای پخت غذاهایی مانند پیتزا، ماهی شکم پر و تست کردن نان استفاده می­‌کنیم.

چگونه نان تست درست کنیم؟

 • ابتدا آون توستر را گرم می‌کنیم.
 • دما را در پایین‌ترین میزان قرار داده و نان‌ها را داخل آن قرار می‌گذاریم.
 • تایمر آن را ابتدا روی 3 دقیقه تنظیم می‌کنیم.
 • سپس تا رسیدن به میزان برشتگی دلخواه می‌توانیم این زمان را بیشتر کنیم.
نان تست با آون توستر
هرچه نان بیشتر در آون توستر بماند، طلایی‌تر می‌شود.

برخی اشتباهات مصرف کنندگان آون توستر

 • قرار دادن بیش از اندازه مواد غذایی در آون توستر

همیشه در نظر داشته باشیم، میزان مواد غذایی، مطابق با استاندارد ثبت شده در دستگاه باشد. حتی اگر گنجایش دستگاه بیشتر از تعداد اعلام شده است. زیرا این کار باعث پخت نامساوی مواد می­‌شود و احتمال سوختن قسمتی از آن بالا می­‌رود.

 • اتصال دائمی آون توستر به پریز

یادمان باشد همیشه پس از استفاده از دستگاه، سیم برق را از پریز خارج کنیم. زیرا این مورد ممکن است باعث آتش سوزی و اختلال در مدارهای دستگاه شود.

 • عدم اطلاع از زمان استفاده برنامه پخت کانولوشن

اگر از آون ‌توستر با قابلیت کانولوشن استفاده می­‌کنیم‌. باید اطمینان داشته باشیم که دستگاه ما این کار را به صورت خودکار انجام می‌­دهد یا خیر؟ اگر اینکار را به صورت یکنواخت انجام نمی­‌دهد، دمای دستگاه را باید 25 درجه پایین­تر بیاوریم و اگر از کانولوشن استفاده نمی‌کنیم، باید زودتر از موعد به غذایمان سر بزنیم.

 • استفاده نکردن از قابلیت‌های دستگاه برای پخت موادغذایی

آون توستر امکان پخت غذاهای مختلف را به ما می­‌دهد و می‌­توانیم برای تهیه نان، گوشت، کلوچه و … از آن استفاده کنیم.

 • و در آخر اینکه نسبت به تمیز کردن آون توستر بعد از هر بار استفاده اقدام کنید و برای آشنایی بیشتر با این که چگونه آون توستر را تمیز کنیم؟ این مقاله را مطالعه کنید.

تعمیر توستر
برای ثبت درخواست تعمیر انواع توستر و آون توستر میتوانید از طریق دکمه زیر اقدام کنید یا با شماره 02154591616 تماس بگیرید:
تعمیر توستر
4.2/5 - (5 امتیاز)

نوشته های مشابه

‫35 دیدگاه ها

 1. با سلام خدمت شما …وقت بخیر …مارک آون توستر من تولیپسه و لمسی ..کاربرد دوتا از گزینه هاشو متوجه نمیشم …bread و ferment (نان و تخمیر)
  نمیدانم که در چه مواقعی باید استفاده کرد …
  توی دفترچه راهنما هم چیزی نگفته …
  ممنون میشم منو راهنمایی کنید

 2. سلام
  ببخشیدمن تازه تستر هافمن خریدم واصلا بلدنیسم کارکنم.نه زمان ودرجه هرچیز رومیدونم نه اینکه مثلا اگرمرغ داخلش بذارم وجوجه گردان،اون آبی ک درحین پخت ازش میچکه بایدسینی بذارم ته تستر که میادروی المنت پایینی یانه بذارم آبش چکه کنه کف دستگاه؟اگرلطف کنیدزودمنوراهنمایی کنید.واینکه درحین کاردرشوبازکنم شیشه اش نشکنه مثل اون خانوم که گفتن

  1. با سلام
   ترابی عزیز، اغلب همراه توستر و در جعبه دستگاه یک دفترچه راهنما وجود دارد که نحوه کار با دکمه های دستگاه را آموزش می دهد. در صورتی که به این دفترچه راهنما دسترسی ندارید، لطفا مدل دقیق دستگاه را اعلام کنید تا راهنمایی دقیق تر درباره نحوه کار با دستگاه خدمتتان اعلام شود.

 3. سلام .من یه تستر لمسی فلاویا دارم نمیدونم چطوری باهاش کار کنم‌.دوس دارم کیک و مرغ و شیرینی بپزم.ولی نمیدونم چجوری و رو چه درجه و تایمی تنظیمش کنم‌ .ممنون میشم راهنماییم کنید.بی استفاده مونده تو خونه 😢

  1. با سلام
   فاطمه عزیز، اغلب همراه توستر و در جعبه دستگاه یک دفترچه راهنما وجود دارد که نحوه کار با دکمه های دستگاه را آموزش می دهد. در صورتی که به این دفترچه راهنما دسترسی ندارید، لطفا مدل دقیق دستگاه را اعلام کنید تا راهنمایی دقیق تر درباره نحوه کار با دستگاه خدمتتان اعلام شود.

 4. سلام وقت بخیر من برای جهیزیه اون تستر سیجوال لمسی خریدم نمیتونم باهاش کار کنم روشن که میکنم پنج دقیقه نشده خاموش میشه کسی می‌تونه راهنماییم کنه

  1. با سلام
   دوست عزیز، اغلب همراه توستر و در جعبه دستگاه یک دفترچه راهنما وجود دارد که نحوه کار با دکمه های دستگاه را آموزش می دهد. در صورتی که به این دفترچه راهنما دسترسی ندارید، لطفا مدل دقیق دستگاه را اعلام کنید تا راهنمایی دقیق تر درباره نحوه کار با دستگاه خدمتتان اعلام شود.

 5. سلام من توستر ویونا گرفتم اما یاد ندارم باهاش چطور کار کنم لطفا راهنماییم کنید

  1. با سلام
   سحر عزیز، اغلب همراه توستر و در جعبه دستگاه یک دفترچه راهنما وجود دارد که نحوه کار با دکمه های دستگاه را آموزش می دهد. در صورتی که به این دفترچه راهنما دسترسی ندارید، لطفا مدل دقیق دستگاه را اعلام کنید تا راهنمایی دقیق تر درباره نحوه کار با دستگاه خدمتتان اعلام شود.

   1. میشه منودرباره تستر هافمن راهنمایی کنید؟لمسی نیستش و۴ تا کلید یاهمون پیج مانندروش داره

    1. با سلام
     ترابی عزیز، اغلب همراه توستر و در جعبه دستگاه یک دفترچه راهنما وجود دارد که نحوه کار با دکمه های دستگاه را آموزش می دهد. در صورتی که به این دفترچه راهنما دسترسی ندارید، لطفا مدل دقیق دستگاه را اعلام کنید تا راهنمایی دقیق تر درباره نحوه کار با دستگاه خدمتتان اعلام شود.

 6. سلام من توستر مدل زونر گرفتم ولی دفترچه راهنما همراش نبود الان نمیدونم که چطوری باید ازش استفاده کنم . خواهش میکنم راهنماییم کنید

  1. با سلام
   دوست عزیز، اغلب همراه توستر و در جعبه دستگاه یک دفترچه راهنما وجود دارد که نحوه کار با دکمه های دستگاه را آموزش می دهد. در صورتی که به این دفترچه راهنما دسترسی ندارید، لطفا مدل دقیق دستگاه را اعلام کنید تا راهنمایی دقیق تر درباره نحوه کار با دستگاه خدمتتان اعلام شود.

 7. سلام روزتون بخیر.من دیروز اون توستر پارس رو خریدم ازش استفاده کردم فقط تنهامشکلی الان دارم وقتی رو تایمی که تنظیم میکنم همین که استارت میزنه خودبه خود میره رو قفل و اتمام کار که endمیزنه مواد غذایی رو که ازش خارج میکنم درواقع باید با دکمه off خاموش بشه اما متاسفانه نمیشه همچنان رو قفل کودک فعال هیچ دکمه ای بعد اینکه علامت قفلو میده بعدش کار نمیکنه حتی نمیتونم دستگاه رو خاموش کنم مجبور شدم از برق بکشم الانم نمیدونم چیکار کنم تو سایتا کلی دنبال راه حل گشتم اما به نتیجه نرسیدم

  1. با سلام
   شیما عزیز، بهترین راهنمای برای رفع این مشکل مطالعه دفترچه راهنمای محصول است. زیرا با توجه به مدلهای مختلف آون توستر بدون اطلاع از مدل دستگاه نمی توان راهنمایی دقیق در این باره ارائه داد.

 8. سلام من ب تازگی توستر گرفتم. یک بار کیک درست کردم که خیلی طول کشید تا خوب پخته شد اما بار دوم مرغ گزاشتم و شعله بالا وپایین باهم روشن کردم و درحال پخت بازش کردم وشیش کاملن خورد شد شکست ممنون بگین که چرا اینجور شد

 9. سلام من ب تازگی توستر گرفتم. یک بار کیک درست کردم که خیلی طول کشید تا خوب پخته شد اما بار دوم مرغ گزاشتم و شعله بالا وپایین باهم روشن کردم و درحال پخت بازش کردم وشیش کاملن خورد شد شکست ممنون بگین که چرا اینجور شد

 10. سلام
  من اون تستر لئوپارد دارم ولی فنش روشن نمیشه باید چیکار کنم اگه میشه راهنمایی کنید ممنون

  1. سلام، برای بررسی فن دستگاه، ابتدا دوشاخ آن را از برق بکشید و با دست امتحان کنید که پره‌های فن گیر نکرده باشند. اگر پره‌ها آزاد بودند احتمالا فن دستگاه شما باید تعویض شود. اگر برای تعمیر توستر برقی نیاز به کمک یک متخصص با تجربه دارید می‌توانید در سایت یا اپلیکیشن آچارباز درخواست ثبت کنید.

 11. با سلام
  لامپ داخلی اون توستر چگونه یا چه زمانی روشن میشود؟ هیرو تی 155

 12. سلام من امروز توستر گرفتم اما روشنش ک میکنم چند دقیقه کار میکنه بعد کلمه E2رو نشون میده ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

 13. سلام
  من تازه آون توستر خریدم و برای اولین بار طبق چیزی که توی دفترچش نوشته بوده ۲۵دقیقه با دمای حداکثر روشنش کردم ک بوی بدش از بین بره، اما آخرای تایمش بود ک یه صدای عجیبی داد و خاموش شد، بعداز سرد شدن ک دوباره زدم به پریز دیگه روشن نشد☹️ چیکارش کنم؟

 14. سلام توستر رو که تازه خریدم روشن کردم وسیب زمینی در سینی قرار دادم بعد ازنیم ساعت از پریز جرقه بیرون زد و خاموش شد میترسم دوباره روشن کنم علت چیه

 15. سلام من دستگاه اون توستر انالوگ گرفتم ولی درجه حرارت سنجش روی 150درجه ثابته قابل تغییر نیست چگونه است راهی داره یا کلا همین رویه است من بخوام درجه پایین تر یا بیشتر استفاده کن چه باید بکنم البته المنتی اون توستر

 16. برای کیک هیچوقت دوتا المنت رو نباید روشن کرد فقط باید پایین روشن باشه اگه بالا روشن باشه حرارت باعث برشته شدن لایه رویی کیک میشه و مانع از پخت و پف کیکی میشه و در نهایت ما کیکی داریم که وسطش خمیره تهش سوخته و روش خشک شده و اصلا پف نداره

 17. سلام من همین امروز گرفتم ولی المنت پایینش فکر کنم کار نمیکنه بنظرتون مشکل از چی میتونه باشه؟

 18. سلام چرانمیشه از سه طبقه ی آون توستر همزمان باهم استفاده کرد؟یا اگه میشه چجوری

 19. مطالب خیلی خوبی داشتی عالی بود من هرروز به سایت شما سر میزنم که آخرین مطالب سایت شمارو بررسی کنم واقعا عالیه

 20. باسلام،
  نحوه گرم کردن انواع نان مخصوصا نان ساندویچی و نان لواش را هم اموزش بدین،باتشکر

  1. با سلام
   محسن عزیز، نظرات شما انرژی بخش تیم آچارباز است. خوشحالیم که مطلب به شما کمک کرد.

 21. سلام. من آون توستر مودکس ۹۸۵۰ خریده ام. اما بعد از دوبار استفاده از آن و زمانی که در حین پخت در را باز و بسته کردم لامپ داخل آن از کار افتاد و دیگر کار نمی کند. دلیلش چیست.لطفا مرا راهنمایی کنید ‌ آیا دفترچه راهنمای فارسی دارد؟ ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا