به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید.    |   درخواست تعمیر در محل
امروز یکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹

معرفی تمامی دکمه های روی یخچال امرسان

معرفی دکمه های یخچال امرسان

معرفی تمامی دکمه های روی یخچال امرسان

یکی از مهم‌ترین اجزای یخچال فریزرهای مدرن برند امرسان، پنل تنظیمات روی دستگاه است که همه فعالیت‌ها و عملکرد یخچال از طریق این پنل توسط کاربر کنترل می‌شود. بنابراین نباید دکمه های روی یخچال امرسان و اهمیت آنها را نادیده گرفت. از سوی دیگر بسیاری از کد خطاهایی که به شما در رابطه با وجود عیب در دستگاه و به دنبال آن تعمیر یخچال امرسان هشدار می‌دهند، بر روی این پنل نمایش داده می‌شوند. بنابراین باید به طور کامل با آنچه بر روی این نمایشگرها ظاهر می‌شود، آشنا باشید.

یخچال فریزرهای امرسان در مدل‌های متنوع و گوناگونی تولید و عرضه می‌شوند. اما پنل‌های تنظیمات آنها معمولا شباهت‌های زیادی با یکدیگر دارند و تفاوت چندان زیادی در آنها مشاهده نمی‌شود. تنها بسته به مدل و نوع عملکرد یخچال ممکن است این کلیدها کم و زیاد شود. در این مطلب سعی می کنیم که تمامی دکمه‌های روی پنل یخچال فریزرهای امرسان را معرفی و عملکرد آنها را شرح دهیم

پیشنهاد مطالعه

بهتر است پیش از شروع استفاده از یخچال با مطالعه دفترچه راهنما و یا سوال پرسیدن از کارشناسان و مشاوران شرکت با عملکرد تمامی دکمه های روی یخچال امرسان آشنا شوید تا بتوانید در طول سالیان متمادی استفاده از این وسیله خانگی، بهترین عملکرد آن را تجربه کنید.

اکثر دکمه‌های پنل تنظیمات یخچال‌های مدرن امرسان لمسی هستند و تنها در مدل‌های قدیمی‌تر با دکمه‌های برجسته روبرو بودید. این پنل معمولا در وسط و یا سمت چپ یخچال قرار دارد. دمای یخچال، دمای فریزر، هشدار باز بودن درب یخچال، قفل یخچال و هشدارهای مربوط به تعویض فیلتر آب و فیلتر هوا همگی از طریق این پنل نشان داده می‌شوند و قابل کنترل هستند.

معرفی دکمه های یخچال امرسان

۱- کلید Power

یکی از مهم‌ترین دکمه های روی یخچال امرسان کلید Power است. کاربرد این کلید اصلی خاموش و روشن کردن دستگاه هست.

معرفی دکمه های یخچال امرسان

با یک بار لمس این کلید، نمایشگر درجه فریزر را نشان می‌دهد. برای خاموش کردن دستگاه باید کلید Power را به مدت ۳ ثانیه نگه دارید.

۲- کلید Super

کاربرد کلید Super فعال کردن حالت انجماد سریع است. اگر قصد دارید که مواد غذایی را با سرعتی بیش از حد نرمال منجمد کنید، باید این دکمه را فشار دهید. زمانی که این حالت را انتخاب کنید چراغ Ⓑ  برروی نمایشگر ظاهر می‌شود.

معرفی دکمه های یخچال امرسان

پس از آن عمل انجماد ادامه پیدا کرده و دمای محوطه فریزر پایین می‌آید. زمانی که فرآیند انجماد کامل شود، این عملکرد به صورت اتوماتیک قطع می‌شود و فریزر به دمای قبلی برمی‌گردد. اگر پیش از این زمان قصد خروج از این حالت را دارید باید مجددا کلید Super را فشار دهید. فراموش نکنید که با قطع و وصل برق حالت Super حفظ می‌شود.

۳- کلید Temp یا FRE.TEMP

برای تغییر دمای فریزر از این کلید استفاده می‌شود. زمانی که آن را بر روی نمایشگر فشار می‌دهید یکی از اعداد منفی ۱۷ تا منفی ۲۶ به صورت چشمک زن نمایش داده می‌شود. با فشار دادن بیشتر این کلید می‌توانید به دمای مورد نظر خود برسید. به صورت اتوماتیک پس از ۵ ثانیه توقف بر روی دمای مورد نظرتان، این عدد در حافظه دستگاه ثبت شده و دما ثابت می‌شود. زمانی که از این دکمه استفاده می‌کنید بر روی نمایشگر علامت Ⓒ ظاهر می‌شود.

۴- کلید Temp یا REF.Temp

تغییر دمای یخچال توسط این کلید انجام می‌گیرد. زمانی که این کلید را یک بار فشار می‌دهید، اعداد بین ۱ تا ۶ به صورت چشمک‌زن بر روی نمایشگر ظاهر می‌شود. با فشار دادن چند باره این کلید می‌توانید به دمای مورد نظر خود برسید. در این حالت هم پس از گذشت چند ثانیه دمای مورد نظر در حافظه دستگاه ثبت می‌شود.

این نکته را به خاطر داشته باشید که پس از تنظیم دما، فقط درجه تنظیمی فریزر را بر روی نمایشگر می‌بینید. زمانی که از این کلید استفاده می‌کنید چراغ Ⓓ بر روی نمایشگر روشن می‌شود.

توجه داشته باشید که دکمه های روی یخچال امرسان در همه مدل‌ها یکسان نیست و در برخی به جای کلیدهای F.Temp و R.Temp، کلیدهای UP و DOWN برای تنظیم دما وجود دارد.

 

تعمیر یخچال و فریزر در محل با آچارباز
در صورت مشاهده هرگونه مشکل در نصب و راه اندازی یخچال و همچنین خرابی یخچال خود، به راحتی می‌توانید در سامانه آچارباز درخواست خود را ثبت کنید و منتظر تماس کارشناس باشید.
درخواست تعمیر یخچال و فریزر

 

۵- کلید ECO

از این کلید جهت تنظیم اتوماتیک عملکرد بهینه یخچال استفاده می‌شود. جهت صرفه جویی در مصرف انرژی و تامین برودت مطلوب در دستگاه باید این حالت را فعال کنید. نشانگر ECO بر روی نمایشگر دیجیتال تا زمانی که عملکرد این دکمه فعال باشد، روشن می‌ماند. با فشار مجدد بر روی همین کلید و یا فشار کلیدهای F.Temp و R.Temp، دستگاه از این حالت خارج می‌شود.

در حالت اکو چراغی با مشخصه Ⓔ بر روی نمایشگر روشن می‌ماند. توجه داشته باشید چنانچه تا ۴۸ ساعت در یخچال باز نشود حالت اکو به صورت اتوماتیک فعال می‌ماند.

۶- کلید VAC

اگر می‌خواهید یخچال غیرفعال باشد اما فریزر فعال باقی بماند، این کلید را باید فشار دهید. فرض کنید که قصد مسافرت دارید یا به هر دلیلی به یخچال نیازی ندارید، در این حالت می‌توانید از این کلید استفاده کنید. تا زمانی که این حالت فعال است چراغ Ⓕ را بر روی نمایشگر مشاهده می‌کنید. فراموش نکنید که به منظور جلوگیری از فساد مواد غذایی قبل از فعال کردن این حالت، یخچال را خالی کنید. برای خارج شدن دستگاه از این حالت مجددا باید همین دکمه را فشار دهید.

معرفی دکمه های یخچال امرسان

۷- کلید Mute

اگر درب یخچال فریزر بیش از یک دقیقه باز بماند، صدای بوق از دستگاه شنیده می‌شود. اگر به هر دلیلی نیاز دارید که درب یخچال را بیش از این مدت باز بگذارید، می‌توانید صدای بوق را با استفاده از این کلید قطع کنید.

۸- کلید Lock و Unlock

برای جلوگیری از لمس ناخواسته دکمه های روی یخچال امرسان می‌توانید از این کلید استفاده کنید. این کلید باعث قفل شدن صفحه نمایش و کلیدهای پنل می‌شود. برای باز کردن قفل باید آن را بیشتر از یک ثانیه نگه دارید و یا از دکمه Unlock استفاده کنید .اگر کلید Unlock را به مدت ۳ ثانیه نگه دارید صفحه کلید از حالت قفل خارج می‌شود. پس از این حالت است که می‌توانید با دکمه‌های موجود، دما و سایر عملکردهای محصول را تنظیم کنید.

۹- کلید Water/Ice

این کلید در یخچال‌های ساید بای ساید تعبیه شده است. در این یخچال‌ها این امکان وجود دارد که بر حسب نیاز خود آب سرد، یخ مکعبی یا خرد شده داشته باشید. با انتخاب هر یک از این گزینه‌ها، چراغ نشانگر بر روی آن قرار می‌گیرد.

۱۰- کلید Ice Off

اگر قصد تمیز کردن محفظه نگهداری یخ را دارید و یا مدت طولانی به این قابلیت نیاز ندارید، برای توقف عملیات یخسازی این دکمه را فشار دهید.

۱۱- کلید Water Filter

برخی از مدل‌های یخچال فریزرهای امرسان دارای فیلتر آب هستند. زمانی که طول عمر فیلتر به پایان رسید این نشانگر روشن می‌شود و به شما هشدار می‌دهد که زمان تعویض فیلتر فرا رسیده است. پس از تعویض فیلتر باید دکمه‌های Sleep و Water/Ice را همزمان با یکدیگر به مدت ۵ ثانیه نگه دارید تا چراغ قرمز آن خاموش شود.

۱۲- کلید Sleep

با فشار دادن این کلید یخسازی برای مدت ۱۰ ساعت متوقف می‌شود؛ که همین امر باعث کاهش صدای یخچال فریزر می‌شود. برای غیرفعال کردن حالت مجددا باید این کلید را فشار دهید.

در بسیاری موارد با دانستن ساده‌ترین اصول مراقبت و نگهداری، می‌توانید زمان سرویس و تعمیر یخچال خود را مدت‌ها به تعویق بیاندازید. دفترچه‌های راهنمای یخچال فریزرهای امرسان معمولا مطالب کاربردی و مهمی در رابطه با نصب یخچال، نحوه استفاده از کلیدهای کنترل پنل، تنظیمات، شرایط نگهداری مواد غذایی، عیب‌یابی، ارورهای نمایش داده شده بر روی نمایشگر و راه حل‌های آسان رفع این خطاها را دارند. بنابراین مطالعه آن پیش از شروع  استفاده از یخچال فریزر ضروریست.

مطالعه دفترچه راهنما به شما کمک می‌کند تا از هرگونه آسیب فردی، خرابی قطعات و استفاده نادرست از محصول جلوگیری کنید و از رعایت موارد ایمنی به شکل کامل و صحیح مطمئن شوید. در صورتی که اقدام به فروش محصول خود به شخص دیگر و یا خرید محصولات دست دوم کرده‌اید، به یاد داشته باشید که بهتر است این دفترچه را حتما تحویل بگیرید و یا آن را به مالک بعدی تحویل دهید.


نویسنده :

۷ دیدگاه

 • Avatar حسن گفت:

  سلام.مطالبتون خوب و آموزتده بود.سپاسگزارم

 • Avatar مجید گفت:

  سلام….آیاامکان خاموش کردن فریزربه تنهایی هم وجودداره ؟ بطوریکه یخچال کارکنه ؟

 • Avatar شجاعی گفت:

  سلام. فریزر ما مدل قدیمی و پانزده سال پیش امرسان هست. دکمه قفلش اصلا کار نمی کنه و باز نمیشه که من بتونم دکمه های دیگه رو امتحان کنم. بیزحمت راهنمایی فرمایید

 • ارسال دیدگاه  استفاده از مطالب سایت آچارباز فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به آچارباز است.