×

وب اپلیکیشن آچارباز را نصب کنید!

نصب

به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید. | درخواست تعمیر در محل

بازیابی اطلاعات

برگرداندن فایل حذف شده از سطل آشغال گوشی

بازیابی عکس‌های گوشی

در زمان کار با گوشی‌های هوشمند، همیشه احتمالش هست که ناخواسته بخشی از داده‌های مورد نیاز خود را پاک کنید. در واقع، حذف تصادفی تصاویر و ویدیوهای گالری گوشی، یکی از تجربیات معمول کاربران گوشی‌های هوشمند است. به همین دلیل، خیلی‌ها می‌خواهند بدانند، در صورت حذف تصاویر گوشی هوشمند، چطور می‌شود آنها را برگرداند؟ آیا گوشی‌های اندرویدی هم مثل ویندوز کامپیوترها، سطل زباله دارند؟ در این مقاله از آچارباز، نکاتی برای جلوگیری از حذف تصادفی فایل‌های گوشی و روش‌هایی برای بازیابی آنها را به شما آموزش می‌دهیم.

اگر می‌خواهید بدانید که سطل زباله‌ی سیستم عامل اندروید کجاست و چطور می‌توان فایل‌های حذف شده‌ی دستگاه‌های اندرویدی را برگرداند، با ما همراه باشید.

بازیابی فایل‌های اندروید
همیشه از فایل‌های مهم خود، نسخه‌ی بکاپ تهیه کنید
برای بازیابی اطلاعات از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید

سطل آشغال اندروید کجاست؟

شاید سوال سطل آشغال اندروید کجاست؟ به ذهن شما نیز خطور کرده باشد، در واقع کاربران اندروید که تجربه‌ی کار با سطل آشغال یا Recycle Bin ویندوز را دارند، می‌خواهند بدانند که آیا روی گوشی‌ها یا تبلیت‌های اندرویدی هم چنین امکانی وجود دارد؟

 • سطل آشغال به شکلی که روی ویندوز دیده می‌شود، در دستگاه‌های اندرویدی وجود ندارد. ممکن است در آینده یک سطل آشغال با همه‌ی امکانات لازم، به دستگاه‌های اندرویدی نیز اضافه شود، اما تا اکنون، چنین امکانی به صورت پیش‌فرض، در دستگاه‌های اندرویدی موجود نیست. دلیل این موضوع، می‌تواند حافظه‌ی محدود گوشی‌های هوشمند و تبلت‌ها باشد.
 • در نسخه‌های جدیدتر اندروید، در قسمت تنظیمات گالری، می‌توانید گزینه‌ی Trash را ببینید. در این قسمت، برخی از تصاویر و ویدیوهای حذف شده، نگه‌داری می‌شوند. با این حال، عملکرد Trash در اندروید، به طور کامل قابل اعتماد نیست. در برخی از دستگاه‌ها، تصاویر حذف شده از پوشه‌ی دوربین، به این سطل آشغال منتقل نمی‌شود و تنها فایل‌های تصویری و ویدیویی از پوشه‌های دیگر گوشی، پس از حذف، به این پوشه منتقل می‌شوند. همچنین، این فایل‌ها تنها به مدت ۳۰ روز در قسمت Trash گوشی اندرویدی باقی می‌مانند و بعد از این زمان، به طور کامل حذف می‌شوند.
 • پس دستگاه اندرویدی، دارای سطل آشغال یا پوشه‌ی Trash است، اما عملکرد آن با سطل آشغال ویندوز متفاوت است و نمی‌توان برای بازیابی فایل‌های گوشی، به طور کامل به آن اتکا کرد.
 • اگر می‌خواهید یک سطل آشغال کامل روی گوشی یا تبلت اندرویدی خود داشته باشید، پیشنهاد ما استفاده از نرم‌افزارهای بازیابی اطلاعات اندروید است. نرم‌افزارهای مختلفی در این زمینه وجود دارند. در ادامه، برخی از بهترین نرم‌افزارهای اندرویدی برای نگه‌داری و بازیابی فایل‌ها و تصاویر دستگاه‌های اندرویدی را معرفی می‌کنیم. پیشنهاد ما این است که با مقایسه‌ی کاربردهای این نرم‌افزارها، بهترین گزینه را با توجه به نیازهای خود، انتخاب و روی دستگاه هوشمند خود نصب کنید.
برگرداندن فایل‌های گوشی اندروید
استفاده از فضای ذخیره‌سازی ابری یا Cloud، یک راه امن برای نگه‌داری از فایل‌های گوشی است.

نرم‌افزارهای سطل آشغال برای اندروید

 • Google Photos

نرم‌افزار مدیریت تصاویر گوگل، امکانات مختلفی برای دسته‌بندی فایل‌های گالری شما و بکاپ‌گیری از آنها دارد. درGoogle Photos می‌توانید از پوشه‌های گالری خود، نسخه‌ی پشتیبان آنلاین تهیه کنید. بکاپ تصاویر شما، در فضای نامحدود کلود ذخیره می‌شود. همچنین، با سینک کردن نسخه‌ی بکاپ تصاویر با اکانت جیمیل خود در Google Photos، همیشه می‌توانید به تصاویر خود دسترسی داشته باشید.

 • Dumpster Image & Video Restore

Dumpster یک سطل آشغال کامل برای دستگاه‌های اندرویدی است که فایل‌های حذف شده‌ را در خود نگه‌داری می‌کند. این نرم‌افزار، می‌تواند نسخه‌ی پشتیبانی از فایل‌های مختلفی مثل تصاویر، ویدیوها، فایل‌های صوتی، فایل‌های متنی و سایر فرمت‌های معمول را در خود ذخیره کند.

 • Recycle Bin

نرم‌افزار Recycle Bin عملکردی شبیه به سطل آشغال ویندوز دارد. این سطل آشغال اندرویدی، با نگه‌داری فایل‌های حذف شده درون خود، امکان بازیابی و برگرداندن آنها را به کاربر می‌دهد. در این نرم‌افزار می‌توان تنظیم کرد که هر زمان فایل‌های یک پوشه‌ی خاص از گوشی هوشمند، برای مثال فایل‌های پوشه‌ی دوربین، حذف شد، به طور خودکار به فضای این سطل آشغال اندرویدی، منتقل شود.

پیشنهاد مطالعه

بازیابی فایل‌های گوشی اندرویدی
استفاده از فضای ذخیره‌سازی ابری یا Cloud، یک راه امن برای نگه‌داری از فایل‌های گوشی است.

بازیابی فایل‌های پاک شده‌ی اندروید

در بالا، نرم‌افزارهای مختلفی را برای نگه‌داری فایل‌های حذف شده‌ی دستگاه‌های اندرویدی معرفی کردیم. نرم‌افزارهای دیگری هم هستند که می‌توانند به عنوان سطل زباله‌ی گوشی‌های سامسونگ و سایر دستگاه‌های اندرویدی، کار کنند. اما با این حال، باز هم ممکن است شما با از دست رفتن اطلاعات گوشی خود مواجه شوید. ممکن است اطلاعات شما از سطل زباله‌ی اندروید نیز حذف شوند، یا اینکه قبل از حذف شدن اطلاعاتتان، از این نرم‌افزارها استفاده نمی‌کرده‌اید. در این صورت، برای بازیابی فایل‌های پاک شده‌ی اندروید، چه باید کرد؟ چگونه فیلم‌های پاک شده‌ی گوشی را برگردانیم؟

 • اگر پیش از این، از اطلاعات خود نسخه‌ی پشتیبان تهیه کرده‌اید، کافی است به بکاپ خود رجوع کنید.
 • در صورتی که هیچ نسخه‌ی پشتیبانی ندارید، باید از نرم‌افزارهای بازیابی فایل در دستگاه‌های اندرویدی، استفاده کنید.
 • یکی از نرم‌افزارهای قدرتمند برای برگرداندن فایل‌های پاک شده‌ی گوشی‌های اندروید، Android Data Recovery است. با این نرم‌افزار، می‌توانید همه‌ی فایل‌های پاک شده‌ی گوشی و تبلت اندرویدی را بازیابی کنید. البته، در صورتی که فضای فایل‌های حذف شده، توسط فایل‌های جدید، اشغال نشده باشد.
 • با استفاده از Android Data Recovery می‌توانید اطلاعات پاک شده‌ای مثل تصاویر، فیلم‌ها، اسناد، یادداشت‌ها، پیامک‌های گوشی، لیست مخاطبان گوشی، چت‌های واتساپ و اطلاعات دیگر گوشی اندرویدی را بازیابی کنید.
 • Android Data Recovery روی همه‌ی دستگاه‌های اندرویدی، تبلت‌ها، گوشی‌های سامسونگ، ال‌جی، اچ‌تی‌سی، شیائومی و سایر دستگاه‌ها، کار می‌کند.
تعمیر موبایل در محل با آچارباز
در صورتی که گوشی موبایل شما، دچار هرگونه مشکل نرم افزاری و سخت افزاری شد، با کارشناسان آچارباز در ارتباط باشید و در محل مشکل موبایل را حل کنید. جهت ثبت درخواست کلیک کنید:
درخواست تعمیر موبایل

نحوه‌ی کار با نرم‌افزار Android Data Recovery

 • در ادامه، نحوه‌ی کار با نرم‌افزار Android Data Recovery را در چند مرحله، آموزش داده‌ایم:
 • گوشی اندرویدی خود را به کامپیوتر وصل کنید.

Android Data Recovery را روی کامپیوتر نصب کرده و آن را اجرا کنید. بعد از اتصال گوشی به کامپیوتر با کابل USB، نرم‌افزار را اجرا کنید. از میان گزینه‌های Android Data Recovery، گزینه‌ی Data Recovery را انتخاب کنید.

 • نوع فایل مورد نظر برای بازیابی را انتخاب کنید.

بعد از اتصال گوشی به کامپیوتر، Android Data Recovery از شما می‌خواهد نوع فایل‌هایی که به دنبال بازیابی آنها هستید را انتخاب کنید. به صورت پیش‌فرض، در Android Data Recovery همه‌ی انواع فایل‌های قابل بازیابی، تیک خورده‌اند. شما می‌توانید نوع فایل‌هایی که به دنبال آن هستید را مشخص کنید تا اسکن گوشی، سریع‌تر انجام شود.

پیشنهاد مطالعه
 • فایل‌های حذف شده‌ی خود را بازگردانید.

بعد از انتخاب دکمه‌ی Next، Android Data Recovery گوشی شما را به دنبال فایل‌های مورد نظر، اسکن می‌کند. بعد از پایان فرآیند اسکن، فایل‌های پیدا شده، به شما نشان داده می‌شوند. در اینجا می‌توانید پیش‌نمایشی از فایل‌های خود را ببینید و هر کدام را که خواستید، انتخاب کنید. در نهایت، با انتخاب دکمه‌ی Recover، می‌توانید فایل‌های حذف شده را برگردانید.

سطل زباله اندروید
اندروید این قابلیت را دارد که از همه‌ی اطلاعات گوشی شما، نسخه‌ی پشتیبان تهیه کند.

نکته: اگر با حذف فایل‌های گوشی یا تبلت خود روبه‌رو شدید، تا زمان انجام فرآیند بازیابی، از دستگاه خود استفاده نکنید. ذخیره‌ی فایل‌های جدید روی دستگاه هوشمند شما، می‌تواند شانس بازیابی فایل‌های قدیمی را کاهش دهد.

نرم‌افزار Recycle Bin عملکردی شبیه به سطل آشغال ویندوز دارد. این سطل آشغال اندرویدی، با نگه‌داری فایل‌های حذف شده درون خود، امکان بازیابی و برگرداندن آنها را به کاربر می‌دهد.

چگونه جلوی حذف ناخواسته‌ی فایل‌های گوشی را بگیریم؟

همان‌طور که پیش‌تر گفتیم، حذف ناخواسته‌ی اطلاعات گوشی، یک اشتباه انسانی است که برای همه رخ می‌دهد. اما می‌توانید با راهکارهایی، از اطلاعات مهم خود حفاظت کنید.

 • سعی کنید از فضای Cloud برای ذخیره‌ی اطلاعات خود استفاده کنید. با پلتفرم‌هایی مثل Google Drive یا Drivebox، هر زمان که خواستید، می‌توانید به بازیابی اطلاعات قدیمی، بپردازید.
 • اگر روی گوشی خود از کارت حافظه‌ی SD برای ذخیره‌سازی فایل‌ها استفاده می‌کنید، از سلامت کارت حافظه‌ی خود، مطمئن شوید. کارت‌های حافظه بر اثر عوامل مختلفی می‌توانند دچار آسیب‌دیدگی شوند که منجر به از دست رفتن اطلاعات می‌شود.
 • در نهایت، از نرم‌افزارهای سطل زباله‌ی اندروید روی گوشی‌های خود استفاده کنید. در این صورت، با حذف تصادفی فایل‌های مهم، به راحتی آنها را برمی‌گردانید.

اگر همچنان در بازیابی اطلاعات گوشی خود دچار مشکل هستید و نیاز به کمک دارید، می‌توانید از خدمات بازیابی اطلاعات گوشی در آچارباز استفاده کنید.  

2.4/5 - (5 امتیاز)

نوشته های مشابه

‫4 دیدگاه ها

 1. سلام اگر پیامی رو پاک کردیم و بعد از سطل زباله هم پاک کردیم چطور میتونیم دست پیدا کنیم؟سامسونگ

 2. سلام.
  من چند تا فایل ویدیویی تو گالری رو نخواسته پاک کردم.گوشی هم شیائومی هست
  از قیمتtrash binهم پاک شده.
  میشه فایل هارو برگردوند.
  ممنون میشم راهنمایی کنید.
  تشکر

 3. سلام ایا ویدیوی حذف شده از ایفون قابل بازگشت هست؟بیش از یک سال هست که پاک کردم
  ممنون میشم پاسخ بدهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا