تبلت و موبایل

بهترین نرم افزارهای ریکاوری اطلاعات گوشی آیفون

نرم افزار ریکاوری اطلاعات آیفون

احتمال از بین رفتن اطلاعات و حذف شدن آنها در گوشی آیفون هم مانند سایر سیستم عامل‌‌ها وجود دارد. اطلاعاتی مانند عکس، فیلم، اطلاعات مهم کاری، اطلاعات تماس و مواردی از این قبیل. پس باید به دنبال راهی بود که در صورت پاک شدن اطلاعات در دستگاه‌های آیفون، بتوان برای ریکاوری اطلاعات گوشی آیفون اقدام کرد.

برگرداندن برنامه هاي پاك شده آيفون؛ چگونه اطلاعات حذف شده آیفون را دوباره برگردانید؟

بسیاری از افراد که از اسمارت فون‌‌هایی با سیستم عامل iOS استفاده می‌‌کنند، ممکن است با این گونه مشکلات مواجه شوند و شاید اولین چیزی که به ذهنشان برسد، تعمیر موبایل است. زمانی که اطلاعات ذخیره شده در گوشی آیفون از بین می‌‌روند، سبب ناراحتی و نگرانی افراد می‌‌شود. اینجاست که نرم افزارهای ریکاوری اطلاعات گوشی آیفون می‌‌تواند برای افرادی که اطلاعاتشان حذف شده‌است، مهم و کاربردی باشد. نکته‌ای که باید به آن توجه کرد، استفاده از یک نرم افزار مطمئن و کارساز است که نه تنها به دستگاه آسیبی وارد نکند، بلکه بدون کم و کسری اطلاعات را برای شما ریکاوری کند. این نکته را خاطرنشان می‌کنیم که باید نرم افزارهای موردنیاز را از سایت‌‍های معتبر هم دانلود کنید.

معرفی نرم افزارهای بازیابی و ریکاوری اطلاعات و داده در گوشی آیفون

برای بازیابی اطلاعات در گوشی آیفون، نرم افزارهای زیادی وجود دارد.

نرم افزار Joyoshare iPhone Data Recovery

Joyoshare iPhone Data Recovery، یک برنامه معتبر و کاربردی برای بازیابی اطلاعات در سیستم عامل iOS  است. شما می‌‌توانید با استفاده از این نرم افزار همه اطلاعات و داده‌‌هایی که به‌صورت تصادفی، یا خرابی دستگاه و کرش کردن سیستم از بین رفته و حذف شده‌‌اند را بازیابی کنید. با استفاده از این نرم افزار می‌‌توانید اطلاعات از دست رفته را از طریق بکاپ‌گیری iTunes،iCloud  و یا همچنین به‌صورت مستقیم از iOS بازیابی کنید. برنامه بازیابی و ریکاوری اطلاعات در گوشی آیفون به شما کمک می‌‌کند که در حدود 20 نوع فایل در فرمت‌‌های مختلف را بتوانید در گوشی خود برگردانید.

ریکاوری اطلاعات گوشی آیفون
نرم افزار Joyoshare iPhone Data Recovery، قابل استفاده برای تمامی دستگاه‌های آیفون و حتی آیفون 11 است.
برای تعمیر موبایل از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید

نرم افزار Dr. fone iPhone Data Recovery

از دیگر برنامه‌‌ها و نرم افزارهایی که می‌‌توان برای بازیابی اطلاعات در گوشی آیفون نام برد، برنامه Dr. fone iPhone Data Recovery  است که در حال حاضر یکی از بهترین برنامه و نرم افزارهاست. این برنامه می‌‌تواند اطلاعاتی که به‌دلیل آسیب دیدن، سرقت، شکستگی و یا اطلاعاتی که به هر دلیل حذف شده‌‌اند را بازیابی کند. با استفاده از Dr.fone، بازیابی اطلاعات در iOS، می‌توانید به‌طور مستقیم به بازیابی اطلاعات از آیفون، بکاپ‌گیری iTunes و iCloud بپردازید. از ویژگی‌ها و امکانات این نرم افزار می‌توان به پیش نمایش اطلاعات بازیابی شده اشاره کرد که به شما این امکان را می‌‌دهد تا فایل‌‌ها و اطلاعات موردنیاز را انتخاب کنید.

پیشنهاد مطالعه

متاسفانه با استفاده از نسخه رایگان Dr.fone، نمی‌‌توانید داده‌‌ها و اطلاعات را ذخیره کنید. همچنین نمی‌‌توان پیام‌‌های SnapChat را بازیابی کرد.

بهترین نرم افزار بازیابی اطلاعات آیفون
Dr. fone برای بازیابی اطلاعات در اندروید هم نرم افزار کاربردی را ارائه کرده‌است.

 استفاده از برنامه iMobie PhoneRescue

با استفاده از این نرم افزار شما دیگر بابت پاک شدن اطلاعات گوشی آیفون، نگران نخواهید شد. این نرم افزار قابلیت بازیابی تا 14 نوع از اطلاعات آیفون را دارد و از آخرین مدل آیفون یعنی آیفون 11 هم پشتیبانی می‌‌کند. با استفاده از این نرم افزار می‌‌توانید تصاویر، پیغام‌‌ها، واتس آپ، ویدئو، یاداشت‌‌ها و … را بازیابی کنید.

بهترین روش ریکاری اطلاعات آیفون
iMobie، تاریخچه تماس‌ها و پیغام‌های شما را در فرمت HTML ذخیره می‌کند.

  برنامه Leawo iOS Data Recovery

برنامه Leawo iOS Data Recovery یکی دیگر از بهترین نرم افزارهای بازیابی اطلاعات در آیفون است که به شما برای بازگردان اطلاعات حذف شده به‌صورت مستقیم از آیفون و بکاپ iTunes کمک می‌‌کند. این برنامه قابلیت بازیابی بیش از 12 نوع مختلف از داده و اطلاعات را از طریق گوشی آیفون،iTunes  و iCloud دارد. اطلاعاتی که این نرم افزار می‌‌تواند بازیابی کند شامل: پیغام‌‌ها، تماس‌‌ها، مخاطبین، عکس‌‌ها، تاریخچه تماس‌‌ها، پیغام‌‌های ضمیمه شده، یادآوری‌‌ها، تقویم، یادداشت‌‌ها صوتی و غیره است. از خصوصیات و ویژگی‌‌های مهم این برنامه می‌‌توان به امکان جستجوی داده‌‌ها و فایل‌‌های با اسم خود اشاره کرد.

بازیابی مخاطبین در آیفون
ویژگی پیش نمایش اطلاعات بازیابی شده، این امکان را به شما می‌دهد که اطلاعات موردنظر خود را انتخاب کنید.

برنامه Primo iPhone Data Recovery

کاربر می‌‌تواند با استفاده از این نرم افزار اکثر اطلاعات حذف شده از گوشی آیفون را بازیابی کند. اگر به‌صورت اتفاقی و یا به هر دلیلی اطلاعات شما در گوشی از بین رفت، این نرم افزار به شما کمک می‌‌کند، تا مجدد آن را بازیابی و ریکاوری کنید. این نرم افزار انواع فرمت‌های اطلاعات حذف شده مانند تصاویر، ویدئو، موزیک، مخاطبین، پیام‌‌ها، تاریخچه تماس، پیام‌‌های واتس اپ، یادداشت‌‌ها و غیره را می‌‌تواند بازیابی کند. علاوه بر این، قابلیت کمک به تعمیر و رفع مشکلات آیفون را دارد.

بهترین برنامه ریکاوری آیفون
با استفاده از این نرم افزار نمی‌‌توانید داده‌‌های وایبر، وی چت و اسنپ شات را بازیابی کنید.

برنامه Aiseesoft Fonelab

Aiseesoft Fonelab یکی دیگر از بهترین برنامه‌ها برای بازیابی اطلاعات در بکاپ iTunes و iCloud است. استفاده از این نرم افزار بسیار آسان است و شما می‌‌توانید به‌وسیله این نرم افزار بیش از 19 نوع فرمت مختلف داده‌‌های حذف شده در آیفون و آیپد را به‌دست آورید. اطلاعاتی مانند تصاویر، ویدئو، پیام‌‌ها، مخاطبین، واتس اپ، تاریخچه تماس، یادآوری‌‌ها، تقویم و … قابل بازگردان مجدد با این نرم افزار هستند.

چگونگی ریکاوری اطلاعات آیفون
نسخه رایگان این نرم افزار بسیاری از خصوصیات و ویژگی‌‌های آن را پشتیبانی نمی‌‌کند.

نرم افزار Tenorshare iPhone Data Recovery

نرم افزار Tenorshare iPhone Data Recovery از دیگر نرم افزارها و برنامه‌های بازیابی اطلاعات در گوشی آیفون است که در سه حالت می‌‌تواند بسیاری از داده‌‌های آیفون، iCloud و iTunes را بازیابی کند. با استفاده از این برنامه شما می‌‌توانید بیش از 20 نوع داده‌‌ و اطلاعات را در فرمت‌‌های مختلف در آیفون بازیابی کنید. شما می‌‌توانید تصاویر، پیام‌‌ها، پیام‌‌های ضمیمه شده، برنامه داده‌‌ها، مخاطبین، ویدئوها، یادداشت‌‌ها، ایمیل‌ها و غیره را بازیابی کنید. یکی از خصوصیات مهم این نرم افزار این است که به شما امکان را می‌‌دهد که پیام‌‌ها، تماس‌‌ها و یاداشت‌ها را به‌طور مستقیم در آیفون هماهنگ‌سازی کنید.

نرم افزار Gihosoft iPhone Data Recovery Free

یکی دیگر از برنامه‌‌های شگفت‌انگیز برای بازیابی اطلاعات در گوشی آیفون نرم افزار Gihosoft iPhone Data Recovery Free  است. این برنامه امکان بازیابی داده‌‌ها و اطلاعات مهم مانند پیام‌ها، تصاویر، ویدئوها، تاریخچه تماس‌‌ها و غیره را به شما می‌‌دهد. شما اطمینان داشته باشید که با این نرم افزار به‌راحتی و آسانی می‌‌توانید همه این اطلاعات را در محیط کاربری جذاب برنامه بازیابی کنید. اگر به‌صورت تصادفی در زمان آپگرید، فرمت کردن، و غیره و یا به هر دلیل اطلاعات و داده‌‌های شما از بین رفت، نگران نباشید چرا که با این برنامه می‌‌توانید آنها را بازیابی کنید.

روشهای بازیابی اطلاعات آیفون
اسکن کردن اطلاعات و داده‌‌ها با استفاده از این نرم افزار زمان زیادی می‌‌برد.

نرم افزار iSkySoft iPhone Data Recovery

از دیگر نرم افزارهای محبوب و دوست داشتنی برای بازیابی و ریکاوری اطلاعات در iOS می توان به نرم افزار iSkySoft iPhone Data Recovery  اشاره کرد. این نرم افزار به کاربر اجازه می‌‌دهد تا در آیفون،iTunes  و iCloud  اطلاعات و داده‌‌های حذف شده را بازیابی کند.

با استفاده از این برنامه شما می‌‌توانید تصاویر، پیام‌‌های برنامه، پیام آیفون، مخاطبین، تماس‌‌ها، پیام‌‌های واتس اپ، یادداشت‌‌ها، تقویم، یادآوری‌‌ها و غیره را باز گردانی کنید. این نرم افزار، همچنین دارای آپشن پیش نمایش است که شما می‌‌توانید داده‌‌ها و اطلاعات را پیش از ریکاوری، با نام و ساختار مشاهده کنید. علاوه بر این، می‌‌تواند برخی از خطاهای دستگاه iOS را تعمیر و رفع کند.

پیشنهاد مطالعه
برنامه بازیابی اطلاعات موبایل
این نرم افزار با تمامی نسخه‌های گوشی آیفون سازگار است.

نرم افزار  Enigma iPhone Recovery Software

این نرم افزار هم یکی از بهترین نرم افزارها برای بازیابی اطلاعات در گوشی آیفون است. با استفاده از نرم افزار Enigma iPhone Recovery  به واسطه رابط کاربری آسان و شفافی که دارد، می‌‌توان داده‌ها و اطلاعات را در یک مکان با لیست ده‌گانه با تمام خصوصیات استاندارد بازیابی کرد.

این نرم افزار امکان بازیابی و ریکاوری اطلاعات و داده در گوشی آیفون و بکاپ iTunes و iCloud و بازیابی اطلاعات حذف شده مانند پیام‌‌ها، تصاویر، ویدئوها، واتس اپ، kik، مخاطبین، تماس‌‌ها، یادداشت‌‌ها و غیر را در آیفون به شما می‌‌دهد. اگر چه امکان بازیابی ویدئو و تصاویر از طریق این نرم افزار تنها در iTunes و iCloud در دسترس است.

نرم افزار بازیابی اطلاعات
این نرم افزار، هم برای ویندوز و هم برای مک در دسترس است.

برنامه iMyfone D-Back

این نرم افزار می‌‌تواند 4 مدل بازیابی هوشمند را پشتیبانی کند و یک برنامه با قابلیت بازیابی بیش از 20 نوع فرمت داده و اطلاعات در آیفون، بکاپ iTunes و iCloud است. این داده‌‌ها و اطلاعات شامل تصاویر، ویدئو، پیغام برنامه‌‌ها، پیام‌‌های واتس آپ، تماس‌‌ها، یادداشت‌‌ها و بسیاری دیگر از پیام‌‌ها و داده‌‌ها هستند. نرم افزار iMyfone D-Back  همچنین دارای آپشن پیش نمایش است که شما می‌‌توانید در آن داده‌‌ها و اطلاعات را با نام و ساختار فایل مشاهده کنید. این خصوصیات به شما اجازه انتخاب اطلاعات برای بازیابی را می‌‌دهد و شما تصمیم می‌گیرید که چه اطلاعاتی را بازیابی کنید.

بهترین روش ریکاوری اطلاعات آیفون
با استفاده از iMyfone، می‌توانید پیام‌های حذف شده واتساپ را نیز، ریکاوری کنید.

 دانلود imyfone d-back data recovery؛ تجربه بازیابی هوشمند اطلاعات آیفون

دسترسی به این نرم افزار خیلی سخت نیست و به راحتی قادر هستید آن را از دنیای وب دانلود کنید.

برای دانلود سریع و بی‌دردسر نرم افزار iMyfone، می‌توانید از طریق سایت www.imyfone.com و همچنین از سایت‌های ایرانی که نرم افزارهای کاربردی را در اختیار کاربران قرار می‌دهند اقدام کنید. سایت‌های ایرانی از جمله www.yasdl.com و www.p30world.com هم نسخه کرک شده نرم افزار را به صورت رایگان در اختیار شما قرار داده‌اند.

بهترین نرم افزار ریکاوری عکس؛ آیا برای بازیابی عکس در آیفون به نرم افزار نیاز است؟

یکی از ویژگی‌هایی که از IOS 8 به بعد روی گوشی‌های آیفون قرار گرفت، امکان بازیابی فیلم و عکس، بدون نیاز به نرم افزار است. در این روش بدون اینکه نیاز به نرم افزار خاصی داشته باشید، به راحتی قادر هستید تصاویر و ویدئوهایی که تا یک ماه از حذف آنها گذشته است را بازیابی کنید.

برای این کار فقط کافیست وارد قسمت Photos App شده و از نوار ابزار بخش پایین صفحه، گزینه Albums را انتخاب کنید. در لیستی که پیش رو دارید، گزینه Recently Deleted را باز کنید. در این قسمت لیستی از تصاویر و ویدئوهایی که حذف کرده‌اید را مشاهده خواهید کرد. فقط کافیست عکس موردنظر خود را لمس کرده و گزینه Recover را بزنید. با این کار فایل موردنظر به آلبوم تصاویر بازمی‌گردد.

با زدن گزینه Delete، فایل از گوشی پاک شده و باید برای ریکاوری آن از نرم افزار استفاده کنید.

دانلود برنامه Easeus mobisaver برای آیفون

برای اینکه بتوانید به راحتی به این نرم افزار دسترسی داشته باشید، به راحتی قادر هستید از طریق سایت سازنده www.easeus.com اقدام کنید. نا گفته نماند که این نرم افزار در دو نسخه رایگان و خریدنی در اختیار شما قرار دارد. البته که نسخه خریدنی آن، ارای قابلیت‌های بیشتری نسبت به نسخه رایگان است.

اگر هم برای دانلود این نرم افزار تمایل داید که از سایت‌های داخلی کمک بگیرید، سایت‌هایی از جمله www.softgozar.com و patoghu.com، این امکان را در اختیار شما قرار خواهند داد.

پیشنهاد مطالعه

برنامه ريكاوري مخاطبين آيفون؛ دیگر نگران حذف لیست مخاطبین خود نباشید

برای اینکه بتوانید لیست مخاطبین حذف شده گوشی آیفون خود را بازیابی کنید، روش‌های زیادی وجود دارد.

اولین روش که شاید آسان‌ترین راه باشد، خروج از iCloud و ورود مجدد به آن است. برای این کار، از قسمت Setting گوشی، گزینه iCloud را انتخاب و گزینه Sign Out را بزنید. با این کار از iCloud خارج خواهید شد. سپس از بخش Setting هم خارج شوید.

در ادامه مجدد وارد Setting شده و iCloud را فعال کنید. در ادامه وارد بخش مخاطبین شده و خواهید دید که لیست مخاطبین حذف شده، قابل مشاهده است.

اگر این روش میسر نبود، مجدد وارد بخشSetting  شده و iCloud را انتخاب کنید. سپس اسلایدر کشویی که در مقابل گزینه Contacts قرار دارد را لمس کرده و آن را غیرفعال کنید. در این زمان، منویی را مشاهده می‌کنید که روی آن باید گزینه Delete from My iPhone را انتخاب کنید.

سپس دستگاه را ری استارت کرده و بعد از شروع دوباره، وارد بخش Setting شده، iCloud را انتخاب و مجدد گزینه Contacts را فعال کنید. از تنظیمات خارج و برای حدود 5 دقیقه با گوشی کار نکنید. مجدد وارد بخش Setting شوید گزینه Contacts را غیرفعال کنید. اما این بار در منویی که ظاهر می‌شود، گزینه Keep on My iPhone را بزنید. مجدد 5 دقیقه صبر کرده و در نهایت گزینه Contacts را فعال کنید. با این روش مشکل برطرف خواهد شد.

اما اگر با این روش‌ها قادر به ریکاوری مخاطبین آیفون خود نبودید، می‌توانید از نرم افزارهایی که در ابتدای بحث به آنها اشاره شد استفاده کنید.

ريكاوري مخاطبين آيفون
بهتر است همیشه از اطلاعات مخاطبین خود در گوشی، نسخه پشتیبان داشته باشید
تعمیر موبایل در آچارباز
در صورتی که گوشی موبایل شما، دچار هرگونه مشکل نرم افزاری و سخت افزاری شد، با کارشناسان آچارباز در ارتباط باشید و در محل مشکل موبایل را حل کنید. جهت ثبت درخواست کلیک کنید:
تعمیر موبایل

آیا ریکاوری آیفون بعد از ری ستور امکان پذیر است؟

ری استور کردن آیفون زمانی انجام می‌شود که با دستگاه خود به مشکل برخورده‌اید و راه حل را نمی‌دانید. در این شرایط، بهترین کار، ری استور کردن تا به حالت اولیه دستگاه برگردید. البته برای ری استور کردن آیفون، باید آن را به حالت ریکاوری وارد کنید. در اینجا به شما خواهیم گفت که چگونه از حالت ریکاوری، گوشی آیفون خود را ری استور کنید.

برای این کار، ابتدا دکمه خاموش/روشن گوشی آیفون را برای مدت 3 ثانیه نگه دارید. به محض ظاهر شدن صفحه Slide to Power Off، زبانه را به سمت راست کشیده تا دستگاه خاموش شود. سپس برنامه iTunes را روی کامپیوتر اجرا کرده و گوشی را به کامپیوتر متصل کرده و دکمه Home گوشی را تا زمانی که صفحه حالت ریکاوری ظاهر شود، نگه دارید. با ظاهر شدن این صفحه، دکمه Home را رها کنید. در این حالت، در صفحه کامپیوتر، آیتونز به شما پیغامی مبنی بر شناختن یک دستگاه دی حالت ریکاوری را نمایش می‌دهد و اینجاست که شما باید دستگاه را ریکاوری کنید.

ری استور کردن گوشی آیفون
با استفاده از آیتونز می‌توانید برای بازگردانی و ری استور کردن گوشی استفاده کنید.

5/5 - (3 امتیاز)

نوشته های مشابه

‫16 دیدگاه ها

 1. هیچکدوم تو اپ استور نیس هرکدوم میزنی یدونه برنامه مزخرف دیگه میاد من واقعا هیچکدوم پیدا نکردم
  فقط ی شماره میخام برگردونم

 2. سلام
  گوشی من هنگ کرد
  و تمام کد دو عاملی که در گوگول اتنتیکیتور بودن پاک شدن
  حالا چطور اطلاعات این اپلیکیشن رو برگردونم؟ اگه ممکنه راهنمایی کنید

 3. سلام خدمت شما بزرگوار بنده آیفون s5دارم و ریست کردم بدون بکاپ گرفتن میخواستم ببینم برای به دست آوردن ایمیل و فیسبوک یا بازی ها از این برنامه هایی که هست استفاده کنم ممنون میشم راهنمایی کنید

 4. سلام
  کاملا چرته این اپ ها
  من همه رو امتحان کردم که یه فایل تصویری رو که تو هر دو گوشیم بود(ایفون6و12)برگردونم نشد که نشد

  با 6 گرفته شده بود و کپیش تو 12 بود که هر دو پاک شدن

  1. باسلام
   کاوه عزیز، ممنونیم که تجربه خود را با ما به اشتراک گذاشتید، استفاده از این برنامه‌ها نیازمند کمی دانش و تجربه نیز هست تا بهتر پاخگوی رفع مشکل به وجود آمده باشند، با این حال همیشه نمیشود به برنامه‌های ریکاوری امیدوار بود. زیرا در صورتی که روی حافظه خود، رایتی اتفاق افتاده باشد، با هیچ برنامه‌ای نمیشود اطلاعات قبل را برگرداند.

  1. با سلام
   مهدی عزیز، نرم افزارهای ریکاوری اطلاعات در دو نسخه پولی و رایگان وجود دارند. معمولا در نسخه‌های رایگان تقریبا همه امکانات نسخه پولی وجود دارد اما امکان بازگردانی اطلاعاتی مانند پیام‌های واتس آپ، پیامک و تاریخچه تماس‌ها و تصاویر محدود‌تر است. چنانچه امکان بازیابی فایلی را داشته باشید بعد از مشاهده فایل می‌تواند روی گزینه ریکاوری کلیک کنید تا دوباره فایل به گوشی شما بازگردد.

 5. سلام من آیفون s6 دارم میخام بفروشمش ولی همش میترسم ک گوشیمو ریکاوری کنن عکسام برگرده ب نظرتون این کار ممکنه عکسام برمیگرده ؟؟

  1. باسلام
   زهرای عزیز، پس از ریست فکتوری، یکبار دیگر، برخی از اطلاعات متفرقه، مثل فیلم و عکس‌ اینترنتی را در حافظه خود ذخیره و دوباره ریست فکتوری را انجام دهید، اگر روی حافظه ای که اطلاعات آن پاک شده دوباره عمل نوشتن یا همان ذخیره اطلاعات جدید صورت بگیرد، بازگردانی اطلاعات قبلی به احتمال 99% غیر ممکن خواهد بود. خیالتان راحت.

  1. باسلام
   مسعود عزیز، برنامه‌ها را باید در سیستم کامپیوتری خود، نصب و اجرا کنید.

  1. با سلام
   سینای عزیز، ممنون از اینکه نظر خود را با ما به اشتراک می گذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا