یخچال و فریزر

چشمک زدن دما یا درجه و صفحه نمایش و چراغ قرمز یخچال

علت چشمک زدن صفحه نمایش و درجه یخچال

چراغ قرمز یخچال، چشمک زن دما و صفحه نمایشی که روی یخچال تعبیه شده‌اند، اطلاعاتی از وضعیت یخچال برای ما به نمایش می‌گذارند. چشمک زدن هر کدام از آن‌ها می‌تواند مبنی بر وجود یک مشکل در یخچال باشد. در همین راستا، در این مقاله از آچارباز به بررسی علت چشمک زدن درجه، صفحه نمایش و چراغ قرمز یخچال و راه‌های رفع آنها خواهیم پرداخت، پس تا پایان مقاله همراه ما باشید.

علت چشمک زدن چراغ قرمز یخچال فریزر و روش رفع آن

یخچال فریزر‌هایی که به نسبت قدیمی‌تر هستند و صفحه نمایش روی آنها تعبیه نشده، به طور معمول چند چراغ در آنها تعبیه شده است.چراغ‌ها رنگ‌های مختلفی دارند، که هرکدام نشان دهنده وضعیت خاصی از یخچال هستند. به عنوان مثال چراغی که به رنگ سبز روشن می‌شود، به معنی درست کار کردن یخچال و دمای نرمال یخچال است.

چراغی که به رنگ زرد روشن می‌شود، به معنی وجود اختلال کمی در دمای مناسب یخچال است، که بیشتر در زمان‌هایی که تازه یخچال راه‌اندازی می‌شود و دمای آن هنوز تنظیم نشده است، روشن می‌شود.

اما اگر چراغ قرمز یخچال که روشن شود یا در وضعیت چشمک زن قرار گیرد، از بروز یک مشکل خبر می‌دهد. برخی از دلایلی که باعث چشمک زدن چراغ قرمز می‌شوند، عبارت‌اند از:

 • باز ماندن و بسته نشدن کامل درب یخچال، که با چک کردن آن می‌توانید، مشکل چشمک زدن چراغ قرمز را حل کنید.
 • خرابی لاستیک اطراف درب یخچال، که با تعویض لاستیک درب یخچال این مشکل رفع می‌شود.
 • تراز و تنظیم نبودن یخچال، برای رفع مشکل لازم است اقدام به تنظیم یخچال و تراز کردن آن کنید.
 • گرم بودن محیطی که یخچال در آن قرار دارد، نیز می‌تواند باعث چشمک زدن چراغ قرمز یخچال فریزر شود که با قرار دادن تهویه مناسب و رعایت فاصله مناسب یخچال با لوازم گرمایشی مانند پکیج، اجاق گاز و…مشکل رفع می‌گردد.
 • درب یخچال بیشتر از نیاز و به صورت مداوم باز و بسته شود.
 • مواد داخل یخچال بیشتر از ظرفیت و توان یخچال باشد.
 • ریست کردن یا قرار دادن یخچال در حالت دیفراست نیز یکی از دلایل چشمک زدن یخچال است که با تنظیم مجدد یخچال، می‌توانید اختلال به وجود آمده را رفع کنید.
علت چشمک زدن چراغ قرمز یخچال فریزر
تراز نبودن، خرابی لاستیک درب یخچال، گرمای زیاد محیط، ریست کردن و… می‌توانند باعث چشمک زدن چراغ قرمز یخچال شوند.

اگر هر یک از این موارد را بررسی کردید و مشکل حل نشد، به احتمال زیاد یکی از قطعات یخچال خراب شده است. در این صورت جهت تعمیر یخچال بهتر است از افراد متخصص و تکنسین‌های این حوزه کمک بگیرید.

علت چشمک زدن درجه یا دمای صفحه نمایش یخچال فریزر و راه های رفع آن

برای چشمک زدن درجه یخچال چند علت وجود دارد، اما مهم‌ترین آنها عبارت اند از:

 • تنظم نادرست دمای یخچال

زمانی که چشمک زدن درجه به علت عدم تنظیم دما، برای مثال پس از نصب یخچال که هنوز دمای یخچال به حد معمول نرسیده اتفاق بیفتد، جهت رفع مشکل چشمک زدن درجه یخچال باید صبر کنید تا دما به حد نرمال و تنظیم شده، برسد.

پیشنهاد مطالعه

 • ریست کردن (تنظیم مجدد)

ریست کردن یخچال، در واقع باعث به هم خوردن حالت استاندارد دمای یخچال می‌شود، پس در این حالت هم بعد از تنظیم شدن دما، حالت چشمک زن درجه قطع می‌شود

 • خرابی برخی از قطعات

 

تعمیر یخچال و فریزر در محل با آچارباز
در صورت مشاهده هرگونه مشکل در نصب و راه اندازی یخچال و همچنین خرابی یخچال خود، به راحتی می‌توانید در سامانه آچارباز درخواست خود را ثبت کنید و منتظر تماس کارشناس باشید.
درخواست تعمیر یخچال و فریزر

 

علت چشمک زدن درجه یا دمای صفحه نمایش یخچال فریزر
اگر دمای یخچال که به درستی تنظیم نشده باشد، ریست کردن (تنظیم مجدد) خرابی برخی از قطعات می‌توانند باعث چشمک زدن درجه یخچال شوند.

اگر چراغ قرمز یخچال که روشن شود یا در وضعیت چشمک زن قرار گیرد، از بروز یک مشکل خبر می‌دهد.

خرابی کدام قطعات باعث چشمک زدن درجه یخچال می‌شود؟

اگر بعد از چک کردن موارد اولیه‌ای که باعث چشمک زدن درجه، چراغ قرمز و همچنین صفحه نمایش یخچال می‌شوند، مشکل شما حل نشد، ممکن است، که برخی از قطعات یخچال آسیب دیده یا خراب شده باشند. از جمله قطعاتی که، خرابی آنها می‎تواند باعث چشمک زدن درجه و چراغ قرمز و… یخچال شود، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سنسور فریزر: اختلال در سنسور فریزر باعث یخ زدگی قسمت داخلی فریزر می‌شود.
 • یخ ساز یخچال: قسمت یخ ساز یخچال هم قطعات خاص خود را دارد که خرابی هر یک از این قطعات، باعث چشمک زدن درجه یخچال می‌شود.
 • سنسور یخساز: سنسور یخساز در واقع صادر کننده دستور به یخ ساز یخچال است. اتصال کوتاه شدن این سنسور، خرابی یا آسیب دیدگی قطعه، سوکت سنسور و… از جمله مواردی هستند، که می‌توانند باعث خرابی این سنسور شوند.
 • محفظه جادویی یخچال: سنسور تنظیم دما این محفظه، کارایی‌هایی مانند: برفک زدایی، نگهداری میوه و… را دارد.
 • سنسور برفک زدایی: این سنسور به تغییر دمای یخچال حساس است و در دمای نامناسب (-57 تا 150) ، باعث ایجاد حالت چشمک زن درجه یخچال می‌شود.
 • سیستم برفک زدایی
 • فن یخچال: آسیب دیدن یا خرابی فن یخچال
خرابی برخی قطعات باعث چشمک زدن درجه یخچال می‌شود.
خرابی قطعاتی از قبیل یخ ساز، سنسور فریزر، محفظه جادویی، فن و … می‌تواند منجر به چشمک زدن درجه یخچال شود.

علت چشمک زدن یخچال سامسونگ

دلایل مختلفی برای چشمک زدن درجه یخچال سامسونگ وجود دارد، از جمله‌ی این دلایل می‌توان به تنظیم نشدن دمای یخچال، ریست کردن یخچال سامسونگ و خراب شدن قطعات یا سنسورهای یخچال سامسونگ اشاره کرد. زمانی که یخچال به تازگی نصب، یا ریست شده باشد، در اینصورت تا زمانی که دمای یخچال، به حد استاندارد برسد، حالت چشمک زدن یخچال ادامه خواهد داشت. البته امکان دارد که خرابی قطعات یخچال سامسونگ هم منجر به ایجاد حالت چشمک زن شود. در این حالت می‌توانید از طریق صفحه نمایش یخچال و کدهای خطایی که نمایش می‌دهد، علت چشمک زدن را پیدا کنید.

پیشنهاد مطالعه

چشمک زدن درجه یخچال سامسونگ
تنظیم نبودن دمای یخچال هنگام نصب، ریست کردن و … کدهای خطا در پیدا کردن مشکل بسیار موثر هستند.

علت چشمک زدن یخچال  ال جی

چشمک زدن درجه یخچال ال جی هم مانند بیشتر یخچال‌ها می‌تواند نتیجه تنظیم نشدن دمای یخچال ال جی باشد. به غیر از آن خرابی قطعات و سنسورهایی مانند: فریزر، سنسور یخ ساز، برفک زدایی و محفظه جادویی و… نیز تاثیرگذار است. ارورهایی که روی صفحه نمایش یخچال ال جی نمایش داده می‌شوند و مراجعه به دفترچه راهنما برای رفع برخی از مشکل‌های ساده، هم می‎تواند به شما کمک کند.

علت چشمک زدن یخچال الکترواستیل

یخچال‌های الکترواستیل در مدل‌های مختلفی تولیده شده‌اند و با یکدیگر متفاوت هستند. برای اینکه با خطاها و دلیل چشمک زدن یخچال آشنا شوید، بهتر است دفترچه راهنمای مربوط به یخچال الکترو استیل خود را مطالعه کنید. اما اغلب مشکل چشمک زدن درجه یخچال الکترواستیل به خرابی قطعات یا سنسورهای یخچال مربوط است.

دلیل چشمک زدن درجه یخچال فریزر امرسان

حالت چشمک زن ایجاد شده در یخچال فریزر امرسان را می‌توان، مربوط به عدم تنظیم دمای یخچال دانست. همچنین مشکل در درب یخچال و یا قطعات آن نیز می‌تواند در این مورد تاثیر گذار باشند. در این صورت توجه به ارورها و کدهای خطای نشان داده شده روی یخچال برای پیدا کردن مشکلات احتمالی بسیار حائز اهمیت است.

پیشنهاد مطالعه

دلیل چشمک زدن درجه یخچال فریزر هیمالیا

در یخچال فریزرهای هیمالیا هم خرابی درب یخچال، تنظیم نبودن دما، خرابی قطعات و… منجر به چشمک زدن درجه یخچال می‌شود. با کمک کدهای نمایش داده شده روی پنل یخچال، در صورت بروز مشکل، می‌توانید آن را حل کنید. به عنوان مثال: کد خطا L2 مربوط به ایرادات درب یخچال است و یا کد خطا H2 مربوط به مشکلات فنی در آن است.

دلیل چشمک زدن چراغ قرمز یخچال فریزر پارس

دلیل چشمک زدن چراغ قرمز یخچال فریزر پارس هم مانند سایر یخچال‌ها مشکلاتی از قبیل خرابی سنسورها، باز ماندن یا خراب شدن درب یخچال، تنظیم نشدن دما، خرابی برفک زن، خرابی قطعات و…. باشد.

3/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا