×

وب اپلیکیشن آچارباز را نصب کنید!

نصب

به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید. | درخواست تعمیر در محل

کولر گازی

راهنمای ریموت کنترل کولر گازی تی سی ال

راهنمای کنترل کولر گازی تی سی ال

استفاده از کولر گازی یکی از راه‌حل‌های کاربردی برای رهایی از گرمای تابستان است. برندهای زیادی در زمینه تولید کولر گازی مشغول به فعالیت هستند که تی سی ال یکی از این برندهای خوشنام محسوب می‌شود. مهم نیست که چقدر کولر گازی شما با کیفیت و دارای توان بالا است، شما باید نحوه استفاده از آن را بلد باشید. اگر از کولر گازی به‌طور بهینه استفاده نشود، عملکرد قابل قبولی نخواهد داشت.

هر کولر گازی یک کنترل دارد و شما با استفاده از این کنترل می‌توانید، تنظیمات لازم را برای داشتن هوای مطبوع اعمال کنید. در این مقاله با عنوان راهنمای کنترل کولر گازی تی سی ال قصد داریم تا شما را با کاربرد دکمه‌های قرار گرفته شده روی کنترل کولر گازی تی سی ال آشنا کنیم. پس اگر به دنبال راهنمای استفاده از کولر گازی تی سی ال برای استفاده بهینه از آن هستید با ما همراه باشید. برای سرویس کولر گازی یا تعمیر کولر گازی می‌توانید از کارشناسان آچارباز کمک بگیرید.

برای تعمیر کولر گازی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید

راهنمای کنترل کولر گازی تی سی ال

کاربران برای استفاده از تمام قابلیت‌های ریموت کولر گازی، نیاز به راهنمای استفاده از کنترل کولر گازی تی سی ال دارند. اطلاع داشتن از عملکرد دکمه‌های نصب شده روی ریموت دستگاه استفاده بهینه و راحت‌تر از کولر گازی را به همراه دارد. یکی از مواردی که بیشتر تعمیرکاران با آن مواجه هستند، اختلال در عملکرد کولر گازی به دلیل دادن برنامه اشتباه ناشی از عدم آشنایی کاربر به ریموت است. در این مواقع نیاز است تا تعمیرکاران به محل مشتریان بروند و تنظیمات کولر گازی را فیکس کنند. برای جلوگیری از این رخ دادن این مشکلات آموزش کار با کنترل کولر گازی تی سی ال را ارائه می‌دهیم:

 • دکمه خاموش و روشن (ON / OFF):

اولین دکمه‌ای که شما باید کارکرد آن را بدانید، دکمه خاموش و روشن کردن کولر گازی تی سی ال است. برای دسترسی به تنظیمات و امکانات مختلف کولر گازی باید اول آن را روشن کنید. در بسیاری از کولر گازی‌ها بلافاصله بعد از فشار دادن دکمه روشن و خاموش کولر گازی روشن نمی‌شود و شما باید چند دقیقه منتظر بمانید تا دستگاه آماده به کار شود. کولر گازی تی سی ال اطلاعات را به خاطر می‌سپارد و بعد از روشن شدن برنامه قبلی که به دستگاه داده‌اید را اعمال می‌کند.

سرویس کولر گازی در محل با آچارباز
برای سرویس کولر گازی خود کافیست درخواست خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید و منتظر تماس کارشناس باشید. سرویسکاران آچارباز تمامی ابزارهای موردنیاز برای رفع مشکلات کولر شما را همراه خود دارند و دستگاهتان را حتی در روزهای تعطیل تعمیر خواهد کرد.
سرویس کولر گازی
 • دکمه حالت‌های کار کردن کولر گازی (Mode):

دومین دکمه‌ای که در راهنمای کنترل کولر گازی تی سی ال باید با آن آشنا شوید، دکمه مهم مود است. شما با فشار دادن این دکمه می‌توانید، حالت‌های مختلف کار کردن کولر گازی تی سی ال را مشاهده کنید. از جمله مهم‌ترین حالت‌های کار کردن کولر گازی می‌توان به فن، سرمایش، گرمایش، خشک و اتوماتیک اشاره کرد.

راهنمای کنترل کولر گازی تی سی ال
خواندن راهنمای کنترل کولر گازی تی سی ال با قابلیت‌های کلیدی کولرگازی آشنا شوید و بتوانید به بهترین بهره‌وری دست پیدا کنید.
 • فعال کردن حالت فن کولر گازی تی سی ال (Fan):

با دوبار زدن روی حالت فن کنترل کولر گازی تی سی ال می‌توانید این وضعیت را فعال کنید. با انتخاب این برنامه برای کارکردن دستگاه موتور کولر گازی به‌طور کامل خاموش می‌شود و کولر گازی تی سی ال تنها با استفاده از فن‌های داخلی خود کار می‌کند. عملکرد فن‌ها چیزی شبیه به پنکه است و تنها هوا را در داخل ساختمان جابه‌جا و به حرکت در می‌آورند با انجام این کار تهویه ساختمان به مراتب بهتر خواهد شد. استفاده از حالت فن کولر گازی در روزهای پاییز و بهار بسیار مناسب است.

برای سرویس کولر گازی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید
 • فعال کردن حالت سرما (COOL):

در ادامه راهنمای کنترل کولر گازی تی سی ال به حالت سرما می‌رسیم. با انتخاب این حالت موتور کولر گازی روشن و شروع به تولید باد خنک می‌کند. استفاده از حالت سرما برای فصل تابستان و روزهای گرم بهار و پاییز بسیار مناسب است.

 • حالت گرما در کولر گازی تی سی ال (HEAT):

در بیشتر مدل‌های کولر گازی تی سی ال امکان تولید باد گرم نیز وجود دارد، البته منظور از باد گرم این نیست که شما می‌توانید از اسپیلت خود به‌جای بخاری در زمستان استفاده کنید. باد گرم خارج شده از کولر گازی تی سی ال شبیه به نسیمی گرم است و شما برای برخی روزهای بهار و پاییز که هوا به یکباره سرد می‌شود، می‌توانید از این قابلیت کولر گازی تی سی ال استفاده کنید.

پیشنهاد مطالعه
 • حالت اتوماتیک (AUTO):

با تنظیم کردن کنترل کولر گازی تی سی ال روی دکمه اتوماتیک، کولر گازی تی سی ال شما دمای اتاق را متناسب با دمای مورد انتظار شما تنظیم خواهد کرد.

 • حالت خشک (DRY):

در کولرهای گازی امکان تهویه مطبوع نیز تعبیه شده‌است. با فعال کردن این گزینه از روی ریموت کنترل، کولر گازی هوا محیط را از باکتری‌ها پاکسازی می‌کند.

 • دکمه تمیز کردن خودکار (Auto Clean):

در ادامه راهنمای ریموت کنترل کولر گازی تی سی ال به دکمه Auto Clean خواهیم رسید، زمانی که احساس کردید محیط خانه نیاز به تهویه دارد، این دکمه را فشار دهید. با فشار دادن دکمه Auto Clean تهویه هوا اتفاق می‌افتد و هوای نامطبوع موجود در محیط توسط کولر گازی تی سی ال پاکسازی می‌شود.

راهنمای ریموت کنترل کولر گازی تی سی ال
با اطلاع داشتن از عملکرد دکمه‌های کنترل کولر گازی می‌توانید تا حد زیادی در مصرف انرژی صرفه جویی کنید.
 • هدایت باد کولر (Air Swing):

یکی دیگر از دکمه‌های مهم که در راهنمای کنترل کولر گازی تی سی ال  باید به آن پرداخته شود، دکمه هدایت باد کولر در جهات مختلف است. این دکمه بسیار مهم است و با زدن آن می‌توانید هوای خنک و مطبوع را به‌طور یکنواخت در کل محیط تقسیم کنید. 

 • دکمه حداکثر توان فعالیتی کولر گازی تی سی ال (Turbo):

در بسیاری از مواقع محیط با کارکرد معمولی دستگاه به هیچ عنوان خنک نمی‌شود و نیاز است تا دستگاه با حداکثر توان فعالیتی خود کار کند. این قابلیت با اضافه شدن دکمه Turbo به ریموت کنترل کولر گازی تی سی ال در اختیار کاربران قرار گرفته است.

پیشنهاد مطالعه
 • تنظیم دما (Temp):

امکان تغییر دمای محیط با استفاده از دکمه Temp برای کاربران امکان‌پذیر خواهد بود. اگر قصد اضافه کردن دما را دارید کافیست تا  (+) را فشار دهید و جهت کاهش دمای محیط (-) را فشار دهید.

 • حالت خواب (sleep):

در کولرهای گازی تی سی ال دکمه sleep قرار دارد و شما با هر بار فشار دادن این دکمه برنامه خواب را برای کولر گازی خود اجرا می‌کنید. به محض فعال شدن حالت خواب ترموستات کولر گازی تی سی ال دمای محیط را به دمای مورد نظر شما (این دما توسط شما قبلاً تنظیم شده‌است)، می‌رساند و در طول مدت زمان خواب اجازه هیچگونه تغییرات دمایی را نمی‌دهد.  

 • تایمر کولر گازی تی سی ال (Timer):

با فشار دادن این دکمه تایمر کولر گازی روشن خواهد شد و تا زمانی که Timer off توسط شما زده نشود، تایمر کولر گازی روشن خواهد ماند. به منظور تنظیم تایمر شما می‌توانید از دکمه‌های + و – موجود روی کولر گازی استفاده کنید.

در این مقاله آچارباز با دکمه‌های مهم تعبیه شده روی کنترل کولر گازی تی سی ال آشنا شدید، علاوه بر دکمه‌های ذکر شده در بالا ممکن است روی ریموت کنترل شما دکمه‌های مانند (Light، clock و .. وجود داشته باشد که تنظیمات جانبی دستگاه به‌شمار می‌روند. در نهایت امید داریم با این مقاله در خصوص راهنمای کنترل کولر گازی تی سی ال توانسته باشیم به شما در تنظیم کولر گازی کمک کرده باشیم. اگر برای تعمیر کولر گازی یا سرویس کولر گازی نیاز به تعمیرکار ماهر داشتید می‌توانید از طریق سایت یا اپلیکیشن آچارباز اقدام کنید.

تعمیر کولر گازی در محل با آچارباز
برای تعمیر کولر گازی خود کافیست درخواست خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید و منتظر تماس کارشناس باشید. سرویسکاران آچارباز تمامی ابزارهای موردنیاز برای رفع مشکلات کولر شما را همراه خود دارند و دستگاهتان را حتی در روزهای تعطیل تعمیر خواهد کرد.
تعمیر کولر گازی

5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا