به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید.    |   درخواست تعمیر در محل
امروز چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹

شناخت خرابی و مشکلات DVD PLAYER

مشکلات DVD PLAYER

دستگاه‌های صوتی و تصویری به خصوص دستگاه پخش DVD به دلیل این که از بخش‌های بسیار حساسی تشکیل شده‌اند، امکان خرابی و مشکلاتشان نسبت به سایر لوازم برقی صوتی و تصویری بسیار بیشتر است. خرابی‌ها و مشکلات دی وی دی پلیر را می‌توان در منزل بر طرف کرد تنها در موارد بسیار خاص نیاز است که به دلیل مشکلات DVD Player به نمایندگی مراجعه کرده و این دستگاه را برای تعمیرات مرجوع کنید. شما می‌توانید برای تعمیر DVD Player درخواست خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

همچنین اگر می‌خواهید دستگاه شما، کمتر دچار خرابی شود می‌توانید راهنمای روش استفاده صحیح از DVD PLAYER را بخوانید.

مشکلات رایج DVD PLAYER چیست؟

از نظر ساختار، تمامی دستگاه‌های DVD PLAYER حاوی یک درایو نوری هستند که این درایو از دو بخش اصلی تشکیل شده است. بخش نخست یک موتور جهت نگه داشتن و حرکت دورانی دیسک که معمولا نسبت به سایر قسمت‌ها کمتر دچار مشکلات می‌شود و بخش دوم یک واحد لیزر که به صورت خطی حرکت دارد و اطلاعات ضبط شده بر روی دیسک را می‌خواند که معمولا این نور لیزری از سمت مرکز به سمت خارج هدایت می‌شود.

یکی از مشکلات پخش کننده‌های دی وی دی این است که در حال بارگذاری و یا خواندن یک دیسک به اختلال بر خواهد خورد و دیسک به درستی عمل نخواهد کرد. برای رفع این مشکل معمولا تعمیرات مکانیکی می‌تواند آن را بر طرف سازد.

چند راه کار مکانیکی برای برطرف کردن مشکلات DVD PLAYER

از دیگر مشکلات DVD PLAYER ها این است که گاهی در مسیر سیگنال های نوری به دیسک، لنزها و فیلترهایی که وجود دارند دچار خاک گرفتگی و غبار گرفتگی می‌شوند.

هر چند که بیشتر مشکلات DVD PLAYER به دلیل استفاده نکردن از آن است، اما قرار گرفتن در مکان‌هایی که گرد و خاک بسیار وجود دارد نیز می‌تواند سبب بروز اختلالات نیز شود.

ولی در هر صورت یکی از رایج ترین مشکلات دی وی دی پلیرها را می‌توانیم به راحتی خودمان در منزل برطرف کنیم.

 

صفحه رویی دستگاه را باز کرده و با انواع تمیز کننده‎‌ها مانند اسپری‌های شوینده یا آستن و الکل این قسمت را تمیز کنید. این کار را می‌توانید به کمک یک گوش پاکن انجام دهید. با یک گوش پاکن ماده شوینده را به لنز بزنید و با یک گوش پاکن دیگر آهسته آن را خشک کنید. این کار را چند مرتبه انجام دهید تا لنز به خوبی تمیز شود.

 • بخش لیزر را باز کنید با کمک انگشت یا نوعی ابزار پلاستیکی و یا به کمک سر یک مداد لنز یا همان بخش اپتیکال بلاک را کمی جابه جا کنید و به سمت جلو و عقب حرکت دهید.
 • لنز دستگاه DVD PLAYER را تمیز کنید. این کار را می‌توانید به کمک یک دستمال بدون پرز و کمی الکل هم انجام دهید.

بیشتر مشکلات DVD PLAYER ها پس از این تعمیرات مجدد اصلاح شده و دستگاه به کار خود ادامه می‌دهد ولی در صورتی که این کارها نتیجه بخش نبود بهتر است با یک برس نرم و بسیار کوچک داخل DVD PLAYER را تمیز کنید تا هیچ گونه مو و گرد و غبار داخل مکانیزم این دستگاه وجود نداشته باشد. اگر این تعمیرات و پاکسازی های خانگی جوابگو حل مشکلات DVD PLAYER نباشد، باید با نمایندگی دستگاه خود تماس گرفته و دستگاه را برای تعمیر به آن واحد ارجاع دهید.

مشکلات DVD PLAYER

خرابی اشاره گر درب

تمامی دستگاه‌های DVD PLAYER ها از یک درب متحرک برخوردار هستند که این درب یک اشاره‌گر جهت حرکت دارد. از دیگر مشکلات DVD PLAYER‌ها که به طور معمول در دستگاه‌های کم کیفیت رخ می‌دهد این است که گاهی صفحه جایگاه CD یا همان سینی دیسک هنگام ورود و خروج با اشاره‌گر درب برخورد دارد و مانع حرکت روان آن می‌شود.

برای حل این مشکل و دسترسی کامل به لولای درونی باید صفحه رویی DVD PLAYER را باز کنید و این اشاره‌گر را از سمت داخل با تنظیم پیچ‌ها رگلاژ کنید. اگر سینی دیسک خارج نشود می‌توانید در منوی تلویزیون روی پخش DVD دکمه PLAY را بزنید تا متوجه شوید که داخل دستگاه دیسکی وجود دارد یا خیر.

با مشاهده خطای NO DISC  متوجه می‌شویم که مشکل از دیسک داخل دستگاه نیست بلکه صفحه سینی دیسک حرکت نمی‌کند. علاوه بر این در صورتی که منبع تغذیه DVD PLAYER به درستی در مدار برق قرار نگیرد، سینی دیسک داخل و خارج نمی‌شود و نیاز است که واحد برق و مدار برقی دستگاه مورد بررسی قرار گیرد. به طور رایج، بیشتر مشکلات مربوط به درب دستگاه DVD PLAYER مربوط به منبع تغذیه برق آن می‌شود و باید به سراغ برق کشی این واحد بروید.

مشکل خواندن دیسک در DVD Player

اگر دستگاه DVD PLAYER شما مشکل خواندن دیسک دارد، بهتر است به جای این که به دستگاه DVD PLAYER خود مشکوک شوید، دیسک را مورد بررسی قرار دهید. بسیاری از دیسک‌ها به دلیل استفاده مکرر و یا نگهداری نادرست دچار خراشیدگی می‌شوند.

این مشکل سبب می‌شود که دستگاه برای خواندن آنها با اختلال مواجه شود. بنابراین بهتر است به صورت کلی از DVDهای سالم‌تر و بدون خراشیدگی استفاده کنید. در غیر این صورت آنها را با کمک دستمال‌های بسیار لطیف و کمی خمیردندان از سمت داخل به خارج تمیز کنید و هنگامی که کاملا خشک شد، داخل دستگاه قرار داده و استفاده کنید. استفاده مداوم از CD هایی که این مشکل را دارند به دستگاه DVD PLAYER آسیب جدی وارد کرده و ممکن است لنز دستگاه دچار مشکلاتی شود که دیگر قابل استفاده نباشد.

سر و صدای دستگاه DVD PLAYER هنگام کار کردن

اگر هنگامی که دستگاه DVD PLAYER شما مشغول کار کردن است و سر و صدای زیادی از خود تولید می‌کند. این مشکل می‌تواند مربوط به واحد‌های READ و یا WRITE آن باشد. می‌توانید در طول فرآیند ضبط دیسک این مشکل را کاهش دهید. اما در صورتی که باز هم این مشکل برطرف نشد می‌توان گفت که مشکل از DVD و یا CD  می تواند باشد. تاب داشتن و کج شدن دیسک می‌تواند این مشکل را ایجاد کند.

پیشنهاد مطالعه

مشکلات کابلی DVD Player

گاهی وقت‌ها با این که از یک DVD بسیار سالم نیز استفاده می‌کنیم ولی دستگاه DVD PLAYER قادر نیست که آن را پخش کند. در این مواقع معمولا مشکل از اتصالات است و بهتر است اتصالات کابلی DVD PLAYER را کنترل کنیم.

اتصالات DVD PLAYER به پشت تلویزیون را کنترل کنید. ممکن است که قطع شده باشد و یا این که کابل آن دچار خرابی شده و نیاز باشد که از یک کابل جدیدتر استفاده کنید.

اگر کابل‌ها هیچ گونه مشکل و قطعی نداشتند، مطمئن شوید که برق به داخل دستگاه DVD PLAYER می‌رسد و سپس منبع خروجی DVD PLAYER را یک مرتبه خارج و مجدد وصل کنید. گاهی مشکل کابل‌های ورودی و خروجی با یک مرتبه قطع و وصل کردن به دستگاه کاملا حل شد و دستگاه به خوبی کار خواهد کرد.

از تلویزیون اقدام کنید

هنگامی که از بابت کابل‌ها مطمئن شدید، تلویزیون خود را روشن کنید و دکمه ورودی را بزنید تا بتوانید تمامی ورودی‌های تلویزیون را بررسی کنید. در بین دستگاه‌های ورودی باید نام DVD PLAYER خود را مشاهده کنید. در صورتی که مشاهده نشد، دستگاه DVD PLAYER به تلویزیون متصل نیست و باید مجدد اتصالات ورودی و خروجی را بررسی کنید.

نرم افزارهای کارآمد برای DVD PLAYER کامپیوتر

DVD PLAYERها فقط به سیستم‌های پخش سینمای خانگی محدود نمی‌شوند. بسیاری از دستگاه‌های DVD PLAYER ها در یک سیستم کامپیوتری تعبیه شده‌اند. به همین ترتیب این دستگاه‌ها نیز می‌توانند دچار اختلالات و مشکلاتی شوند که نحوه کارکرد آن‌ها درست مانند DVD PLAYER های سینمای خانگی است. در صورتی که بخش DVD PLAYER سیستم کامپیوتری شما دچار مشکل شد، با این چند نرم افزار می‌توانید تا حد زیادی به رفع این مشکلات بپردازید.

CDRoller یک برنامه بسیار عالی جهت تست دستگاه DVD PLAYER است که در صورت لزوم داده‌های اولیه را از روی CD و یا DVD بازیابی می‌کند.

CDCheck یک نرم افزار خوب دیگر که جهت کنترل و چک کردن درایوهای CD استفاده می‌شود.  این نرم افزار برای بازیابی اطلاعات از دیسک های آسیب دیده نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

تعمیر DVD player در محل با آچارباز
خدمت نصب، راه اندازی و تعمیر سینمای خانگی و ساندبار و DVD player آچارباز شامل راه اندازی، عیب یابی و رفع ایراد تمامی برند‌ها می‌شود. پخش نکردن فایل سی دی، خاموش شدن سینمای خانگی در حین کار یا بهم ریختن اطلاعات در صفحه نمایش از جمله مشکلاتی هستند که با ثبت سفارش در اپلیکیشن آچارباز می‌توانید آنها را جهت بررسی و رفع ایراد به تعمیرکار سیار آچارباز بسپارید.
درخواست تعمیر DVD PLAYER

 

 

منابع:

ifixit.com
itstillworks.com
computerhope.com
itstillworks.com

 

 

 


نویسنده :

 • Avatar عرفان گفت:

  سلام
  من یک دستگاه دی وی دی برند تی بی کو دارم و تازه هم خریدم ولی وقتی هر سی دی و دی وی دی رو میزارم یا پخش نمیکنه یا اینکه پخش میکنه هی قطع و وصل میشه انگار که هنگ میکنه. میشه بگین مشکلش چیه؟

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام عرفان عزیز؛

   احتمال اختلال در عملکرد مکانیزم و یا قسمتی از آن مثل اپتیکال و یا یکی از موتورها وجود دارد. .می توانید برای تعمیر dvd player در محل در سامانه آچارباز درخواست خود را ثبت کنید.

 • Avatar سمیرا گفت:

  سلام وقتتون بخیر من یه دستگاه سینما خانگی پاناسونیک دارم که DVD داخلش میذارم، no disk میزنه. لطف میکنید راهنمایی کنید

 • Avatar محمد گفت:

  سلام من یه DVD پلیر دارم که وقتی DVD رو میزاریم داخلش DVD رو نمی خونه و می دازه بیرون و دوباره دوباره می ره داخل و همینجوری ادامه می ده.

 • Avatar سید علی گفت:

  سلام ممنون …ولی قبلا وقتی فلش رو میزدیم میخوند الان هیچ واکنش نشون نمیده عکس رو پخش میکنه ولی فیلم رو نه ..بعدش سی دی رو هم فقط صوتی پخش میکنه تصویری .چه عکس چه فیم .پخش نمیکنه قبلا کلا نشون میداد

  • تحریریه آچارباز تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   دوست عزیز شما می‌توانید درخواست تعمیر DVD PLAYER در محل خود را در سامانه آچارباز با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 • Avatar سید علی گفت:

  سلام من یه دی وی دی (سینمای خانگی ال جی)دارم سی دی رو میزارم نمیخونه .یو اس پی رو میزنم صوتی رو میخونه …فیلم رو میزنه فایل موجود نمیباشد فرمت یو اس پی هم fat32هستش .عکس از فلش نشون میده ولی از سی دی نه جدیدا این شکلی شده قبلا نبودش ..ممنونم راهنمایی ام کنید

 • Avatar نینا گفت:

  سلام خسته نباشید من سه سال پیش یه حدود پنج تا انیمه سریالی خریداری کردم از شاپ آنلاین وقتی که برای من رسید من گزاشتمش داخل DVD پلیر همشونو فقط تا وسطا نشون میداد اصلن تا آخر نشون نمیداد مثلن به وسطای انیمه که میرسید قطع میشد میرفت رو منو من این موضوع رو به اون خانم گفتم گفت که عزیزم چند نفرم مشکله شمارو داشتن احتمالن مشکل از دستگاهتونه در حالی که من هر CD که میزارم پخش میکنه ولی اینارو نه قبل از این پنج تا خریدم که ازشون داشتم ،،قبلش یه بار یه انیمه خریده بودم ازشون سریالی ۱۲ قسمت هیییییچ مشکلی نداشت تا آخر نمایش میداد ،و کاملن عالی اونوقت این خانوم میگه مشکل از دستگاه شماست چطور اینو خوب نشون میده ولی اون پنج تارو نه ،من نمیدونم مشکل از کجاست لطفا راهنماییم کنید از طرفیم فقط این خانوم هستن که شاپ انیمه دارن باید بدونم مشکل از کجاست لطفا راهنماییم کنید

  • تحریریه آچارباز تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   دوست عزیز اگر دستگاه شما در پخش دیگر سی دی ها مشکلی ندارد به احتمال زیاد مشکل از سی دی‌های جدیدی است که خریده‌اید. برای اطمینان سی دی‌ها را در یک دستگاه دیگر امتحان کنید.

   • Avatar نینا گفت:

    گذاشتم اونجا هم نصفه نشون میداد اما اون خانوم اسرار داره که مشکل از DVDپلیر شماست .من میخوام بدونم چرا cd ها نصفه نشون داده میشن ..من خرید اولی که ازشون انجام دادم کاملاcd ها سالم بودن ولی خرید دوم نه میخواستم بدونم شما اطلاعی دارید که چرا CDها اینجورین؟یا جایی رو میشناسید که بتونه به من کمک بکنه راجب CD??💗💗

 • Avatar monitor گفت:

  سلام من یک dvd rom جدید خریده ام. امروز وقتی داشتم یک دیسک را کپی میکردم دیگر بعد از ان دچار مشکلاتی شده. قبلا خیلی زود dvd را میخواند ولی الان سه بار میچرخد و بعد از سه بار اسکن دیگر نوعی دستگاه کارنمیکند و وقتی که در this pc روی درایو F کلیک میکنم میگوید dvd وارد کنید در حالی که dvd رویش قرار دارد.

  • تحریریه آچارباز تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   دوست عزیز، برای اطمینان از صحت دی وی دی پلیر خود، از آنجایی که این قطعه را به تازگی خریداری کرده‌اید، به نمایندگی قطعه مراجعه کنید، در صورتی که به ایشان دسترسی ندارید، شما می‌توانید درخواست تعمیر DVD player در محل خود را در سامانه آچارباز با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 • Avatar علی عربی مقدم گفت:

  درود!
  دستگاه DVD بنده سامسونگ هست که فابریک و بدون تعمیر بوده اما بعد از مدتی که استفاده نشده بود یکبار تعمیر شده.
  الان هنگام پخش سروصدای زیادی داره و احساس میکنم روی دیسک ها خش ایجاد میکنه. آیا چنین چیزی ممکنه؟ چطور مشکل رو برطرف کنم؟؟

  • تحریریه آچارباز تحریریه آچارباز گفت:

   باسلام
   دوست عزیز، ممکن است برهی از اجا به درستی در حای خود قرار نگرفته باشند، نیاز است که مورد شما توسط کارشناس بررسی شود. شما می‌توانید درخواست تعمیر DVD PLAYER در محل خود را در سامانه آچارباز با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 • Avatar امیر حسین گفت:

  با سلام، تمام سوالات دوستان را خواندم ولی مشکل من در بین آنها نبود
  دی وی دی اصلا راه نمی افتد، لطفا راهنمایی کنید، متشکرم

 • Avatar فرزین گفت:

  با سلام من یک دستگاه بلوری پایونیر دارم ال سی دی
  آن چیزی نشان نمیده ولی کار میکنه یک دکمه روی کنترلش هست که نور صفحه ال سی دی رو کم و زیاد میکنه ولی الآن کاری انجام نمیده

 • Avatar حسین گفت:

  با سلام من یک دی وی دی سامسونگ قدیمی دارم وقتی که سی دی رو توش میندازم هیچ کاری نمیکنه

 • Avatar فرزاد گفت:

  سلام من دی وی دی سامسونگ دارم هر وقت لنزش را تمیز میکنم یک دی وی دی را میخونه ولی بعد از اینکه دی وی دی جدید میزارم نمیخونه ممنون میشم راهنمایی کنید در ضمن یه سی دی خش دارو میزارم راحت میخونه

  • تحریریه آچارباز تحریریه آچارباز گفت:

   سلام
   دوست عزیز، ممکن است مشکل از لنز نبوده و مشکل از جای دیگری باشد. لطفا از دست کاری لنز خودداری نموده و برای بررسی دقیق تر مشکل درخواست تعمیر DVD PLAYER در محل خود را در سامانه آچارباز با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید.

 • Avatar محمد مهدی بزازی گفت:

  سلام,خسته نباشید.من یه دی وی دی پلیر سونی دارم.از ده سال پیش داشتمش.حالا خواستم شارژش کنم شارژ نمیشه.باید اخر شارژرو با دستم فشار بدم تو پورت تا شارژ بشه و وقتی دستمو ول میکنم شارژ نمیشه. ایا مشکل از شارژر هست

 • Avatar Elyar گفت:

  با سلام
  دی وی دی پلییر خانگی
  مارکشم مارشال اسپیکر خور هست
  در هنگام وارد کردن دیسک داخل دستگاه
  هی به صورت نوشتاری بر روی صفحه تلوزیون
  میارهinvalidkey) کلید نامعتبر
  من هی به ست آپ رفتم ولی چیزی به ذهنم نرسید
  ممنون میشم راهنمایی کنین بی زحمت;(

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   در این زمینه بهتر است به صورت تلفنی با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

   شماره تماس: ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۰۰

  • Avatar Shayan گفت:

   سلام من فلش یاauxرو میزنم به dvd موزیک رو باز نمیکنه چیکار باید کنم

   • تحریریه آچارباز تحریریه آچارباز گفت:

    سلام
    شایان عزیز، لازم است پورت usb توسط کارشناس بررسی شود. شما می‌توانید درخواست تعمیر DVD PLAYER در محل خود را در سامانه آچارباز با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 • Avatar ARTAN گفت:

  سلام من یه دی وی دی دارم که وقتی توش سیدی میزارم مدت زیادی داخل دستگاه میچرخه و بعد میگه دیسک ایراد داره ولی من یک سی دی تمیز و نو گذاشتم داخلش لطفا بگید چیکار کنم

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   احتمال دارد در عملکرد یکی از موتور ها، مکانیزم و یا اپتیکال اختلال به وجود آمده باشد. بهتر است توسط متخصص بازدید شود

 • Avatar علی گفت:

  چرا سینما خانگی سامسونگ من دی وی دی رو بیرون نمیاره و خطایno dickمیده؟

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   مکانیزم دستگاه ایراد دارد، وابسته به شدت مشکل نیاز به تعویض قسمتی یا تمام مکانیزم وجود دارد. در صورت تمایل می توانید درخواست تعمیر DVD Player خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

 • Avatar کیان گفت:

  وقتی dvd را روشن میکنیم تصویر پخش میشود ولی صدا ندارد کابل را هم تعویض کردیم ولی فایده نداشت آیا مشکل از دستگاه است یا تنظیمات

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   احتمال دارد هم مشکل از تنظیمات باشد و هم دستگاه، بهتر است توسط تکنسین بررسی نمایید.

 • Avatar امین طاها گفت:

  سلام ببخشید من چند روز پیش وارد صفحه سینما خانگی ام در تلویزیون شدم و دیدم تصویر بالا نمیاد و وقتی سی دی رو تو دستگاه میزارم فقط صدا میاد لطفا کمک کنید.

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   ۱- کابل صدا و تصویر (HDMI-AV) را بررسی کنید.
   در صورت عدم رفع مشکل با دستگاه دیگری امتحان نمایید تا مشخص شود مشکل از سینما و یا تلوزیون است.

 • Avatar امین گفت:

  سلام موقعی که dvd وارد dvd writer میکنم بعد از آن dvd میده بیرون لطفا راهنمایی فرمایید

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   به احتمال زیاد بورد اصلی یا اپتیک دستگاه ایراد پیدا کرده که باید تعمیر یا تعویض شود

 • Avatar حامی گفت:

  سلام
  دی و دی وقتی سی دی میندازم داخلش،قدرت نداره بچرخونش،اون قسمت که سی دی رو میچرخونه،چیکارش کنم

  • تحریریه آچارباز تحریریه آچارباز گفت:

   سلام
   باید دستگاه شما بررسی شود. لطفا برای بررسی و تعمیر، در سامانه آچارباز درخواست خود را ثبت کنید.

 • Avatar سمانه گفت:

  با سلام وخسته نباشید… دی وی دی من ال جی هستش نمیدونم چرا درحین اجرا یکدفعه خاموش کرد روشنش که کردم یخورده چرخید باز خاموش کرد میخواستم بدونم مشکلش چی هستش ممنون میشم راهنماییم کنید

  • تحریریه آچارباز تحریریه آچارباز گفت:

   سلام
   احتمال اختلال در عملکرد برد اصلی و یا منبع تغذیه وجود دارد.. دستگاه شما باید توسط کارشناس و تعمیرکار بررسی شود. لطفا برای تبت تیکت با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ تماس بگیرید تا کارشناسان ما شما را راهنمایی کنند.

 • Avatar پارسا گفت:

  سلام یه دی وی دی پلیر مارشال داریم که یه مدته وقتی روشنش میکنیم دیسکش خود به خود هی میاد بیرون و هی میره داخل و باز و بسته میشه به همین خاطر پلی نمیکنه لطفا بگید چیکار کنم

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   احتمال زیاد عملکرد مکانیزم دستگاه اختلال پیدا کرده است که باید توسط متخصص بازدید شود

 • Avatar امیررضا گفت:

  سلام من یک کامپیوتر دارم دی وی دی رای تر آن یک بار ازجاش دراومد و دیگه تو نمیره چیکار کنم

 • Avatar بیتا گفت:

  سلام خسته نباشید چند وقته وقتی سی دی رو میذارم تو لب تاپ که پخش بشه سی دی به طور خودکار فرمت میشه. مثلا وقتی سی دی پر رو میذارم به طور اتوماتیک فرمت میشه و لب تاپ جوری نشون میده انگار هیچی تو سی دی نیست. چی کار کنم؟

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   سی دی فرمت نمی شود. همچین امکانی وجود ندارد. به احتمال خیلی زیاد درایو سی دی خراب شده است و سی دی را نمیشناسد. بهتر است توسط سرویسکار بازدید شود

 • Avatar فاطمه گفت:

  سلام من ی دستگاه دی وی دی دست دوم خریدم نمی‌دونم چه فرمت‌های پشتیبانی می‌کنه ولی ی سری فیلم با فرمت avi و vobکه روفلش زدم الان فیلمای که فرمتشون رو به این فرمتها تغییر دادم نمیخونه. البته قبلاً بعضی فیمارو تغییر فرمت دادم و جواب داده.لطفا راهنمایی کنید چکار کنم

 • Avatar علی گفت:

  سلام خسته نباشید. ببخشید من دستگاهDVD PLAYER رو به ال ای دی که وصل میکنم هیچ مشکلی نداره به جز اینکه تصویر رو کامل سیاه و سفید نشون میده. قبلا با تلویزیون پلاسمایی وصل میکردم هیچ مشکلی نداشت و کاملا تصویر واضح و رنگی بود. اگه میشه بگید مشکل چیه ممنون میشم.

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   برای حل این مشکل موارد زیر را بررسی کنید:

   ۱- بررسی نمایید کابل سالم باشد.
   ۲- نوع اتصال کابل صحیح باشد.
   ۳- دستگاه جانبی سالم باشد.

   در صورت عدم رفع مشکل، نیاز به بررسی های بیشتری دارد. شما می توانید درخواست تعمیر DVD Player در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

 • Avatar Aria Eftekhari گفت:

  با سلام من دی وی دی پلیرم صداش از تلویزیون lg خارج نمیشه اما وقتی به تلویزیون سونی وصلش میکنم صداش پخش میشه
  خود دی وی دی پلیر هم سامسونگه

 • Avatar علی گفت:

  دی وی دی پلیر خونه من چرا یه دفعه خاموش میشه و چراغ چشمک زن قرمز پاورش شروع میکنه به زدن

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   احتمال دارد اختلال در عملکرد برد اصلی و یا منبع تغذیه باشد. دستگاه شما باید بررسی های بیشتری شود. در صورت تمایل می توانید درخواست تعمیر DVD Player در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

 • Avatar amin گفت:

  سلام ببخشید ظبط من DVDداره خیلی راحت باز بسته مشه اما سی دیو نمیتونم میشه لطفا راهنمایی کنید

 • Avatar عباس گفت:

  سلام
  بنده دستگاه پخش تری دی ال جی دارم مدتی هم هستش ازش استفاده نکردم شاید از وقتی که گرفتم دوبار استفاده کردم الان سی دی داخل دستگاه میزارم ظرف دو ثانیه سی دی رو بیرون میزنه شما چه راهکاری پیشنهاد میکنید.

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   احتمال اختلال در عملکرد برد اصلی و یا مکانیزم وجود دارد. این مشکل فنی است و بهتر است دستگاه شما توسط متخصص بازدید شود. شما می توانید برای تعمیر DVD Player در محل، درخواست خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

 • Avatar رضا گفت:

  سلام و وقت بخیر
  دی وی دی پلیر کنوود دارم یهو کار نکرد رو نشانگرش کد h1 ماومدش. الان فقط روشن میشه ولی هیچ کاری انجام نمیده و فقط روی نمایشگر کدh1 میاد. ممنون میشم راهنمایی کنید

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   در این زمینه بهتر است از کارشناسان آچارباز راهنمایی بگیرید. برای این امر می توانید درخواست تعمیر DVD Player خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید. با شما تماس گرفته و راهنماییتان می کنند.

 • Avatar حسین گفت:

  سلام دستگاه دی وی دی ما مارک سامسونگ هست و سی دی رو بالا نمیاره میخواستم ببینم یه درایوره اکسترنال بگیدم بالا میاره ممنون

 • Avatar Hosn گفت:

  خسته نباشین
  دستگاه من فاش قبول میکنه ولی فایل های صوتیو .تصویری اصن باز نمیکنه حتی هم سی دی رو باز نمیکنه

 • Avatar علیرضا سرحدی گفت:

  سلام،خسته نباشید،یک دیسک دی وی دی سالم رو بدون خش رو توی دستگاه گذاشتم ولی از یک جا به بعد رو پخش نمیکنه.

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   اگر در همین یک دی وی دی مشکل مشاهده می شود ایراد از دستگاه نیست. بهتر است با DVD های دیگری هم تست شود.

 • Avatar امیر گفت:

  سلام من وقتی یه dvd میزارم تو دستگاه تا وسطا نشون میده بعد قطع میشه سیدی هیچ خشو خالی نداره سیدب درس هستش و برام خیلی مهمه اگه میشه راهنماییم کنین چطور درست میشه

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   احتمال اختلال در عملکرد یکی از موتور ها، مکانیزم و یا اپتیکال وجود دارد.
   نیاز است توسط تکنسین بازدید گردد.

 • Avatar مامان یه پسر عشق گفت:

  سلام ممنون از مطلب مفیدتون اصلللللللا فک نمیکردم از کثیفی لنز به اون کوچچچولویی باشه با پسرم نشستیم درستش کردیم خیلی کیف داد مرسی👌😍

 • Avatar نجمه گفت:

  سلام وقت بخیر – من dvd rw لپ تاپم (دل استودیو ۱۵۷۰) رو تعویض کردم – اما وقتی سی دی هم روش نیست صدا میده طوریکه انگار داره سی دی میخونه – و حدود ۵ دقیقه ادامه داره هر بار – باید چکار کنم ؟

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   اگر میتوانید یک بار دیگر dvd rw را جا بزنید یا از یک dvd rw دیگر استفاده کنید. در صورتی که باز هم مشکل برطرف نشد، درخواست تعمیر لپ تاپ خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

   https://a4baz.com/laptop-service

 • Avatar مهدی گفت:

  چرا وقتی فلش داخل دستگاه میزام فیلم های داخل فلش پخش نمیشه . انگار که اصلا توش فیلم نیست .
  ولی عکس یا موسیقی را پخش میکند. فلش های دیگر هم امتحان کردم ولی نشد

 • Avatar حسن فاضلی گفت:

  سلام من دستگاه go sonic دارم مدل gsd-1222 فرمت این دستگاه هستMPEG 4 من ویدئو را با همین فرمت درفلش می ریزم. و آن را داخل دستگاه قرار می دهم . اما فایل باز نمی شود . ضمنا عکس و موسیقی در دستگاه خوانده می شود.

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   – از سلامت فایل اطمینان حاصل کنید.
   – بررسی کنید بقیه فرمت های ویدیو پخش میشوند یا خیر
   – در صورت عدم رفع مشکل، نیاز به بازدید توسط کارشناس وجود دارد و شما می توانید با ثبت درخواست در سامانه آچارباز مشکل dvd player خود را حل کنید.

   https://a4baz.com

 • Avatar مهدی گفت:

  سلام
  چرا وقتی فلش داخل دستگاه میزارم فیلم های داخل فلش پخش نمیشه انگار که اصلا تو فلش فیلم نیست ولی سیدی میزارم پخش میشه . فلش های دیگری هم امتحان کردم باز هم همین طور هست

 • Avatar محمدی گفت:

  سلام دستگاه سینمای خانگی من یه نویز بنفش نشون میده و برفک. چه کنم؟ میتونید تعمیرش کنید؟

 • Avatar حمید رضا گفت:

  سلام.سینی دیسک دستگاه دی وی دی ام مدام میرود داخل و باز خارج میشود،و اصلا جایی ایست نمی کند.آیا می تونم تعمیرش کنم؟چرا این طوری میشه.
  ممنون میشوم سریع پاسخ دهید

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   مشکل میتواند به قسمت مکانیزم دستگاه مرتبط باشد.
   گاهی اختلال در عملکرد برد اصلی نیز می تواند موجب بروز چنین مشکلی گردد. شما می توانید درخواست تعمیر DVD Player خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

   https://a4baz.com

 • Avatar رضا گفت:

  سلامن سی دی رو میزارم توی ضبط ماشین – موقع خوندن قطع و وصل میشه
  علت اش چی میتونه باشه >….سی دی هم خط و خش نداره اصلا…

 • Avatar محمد گفت:

  سلام فلش میزارم داخل دستگاه دی وی دی مینویسه تصویر پشتیبانی نشد باید چیکار کنم بعضی فیلم هارو نشون میده بعضی هارم اونطوری مینویسه

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   احتمالا علت، عدم پشتیبانی از فرمت فایل است.
   فرمت هایی که دستگاه قابلیت پخش آن را دارد را بررسی نمایید.

  • Avatar نیما گفت:

   سلام
   با نرم افزار vso convert to DVD فرمت فیلم هارو به فرمت دی وی دی تبدیل کنید بعد بزنید تو فلش. اونوقت بازشون میکنه

 • Avatar مهدی گفت:

  چرا وقتی فلش داخل دستگاه میزارم فیلم های داخل آن پخش نمی شوند

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   لطفا از فلش دیگری نیز استفاده کنید، در صورت عدم پخش هیچ فلش دیگری احتمال وجود مشکل در عملکرد برد اصلی وجود دارد و باید تعمیر شود. شما می توانید درخواست تعمیر تلویزیون خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید. کارشناس با شما تماس گرفته و راهنماییتان می کند.

   https://a4baz.com/tv-service

 • Avatar صمد گفت:

  درود بر شما وقت بخیر دستگاه برق داخل آن می‌آید ولی روشن نمی‌شود و یک شی دی هم داخل آن گیر کرده و خارج نمی‌شود ممنون میشم راهنمایی کنید

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   احتمال اختلال در منبع تغذیه وجود دارد. ولی نیاز است تا توسط کارشناس بازدید بیشتری شود. شما می توانید درخواست تعمیر DVD Player خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

   https://a4baz.com

 • Avatar لیلا گفت:

  سلام وقت بخیر چند روزی هست که وقتی دی وی دی داخل دی وی دی پلیر می‌زارم پخش میشه ولی صدا نداره، در واقع کنترل تلویزیون برای دی وی دی هم کار نمیکنه قبلاً با کنترل تلویزیون می‌تونستم پلی کنم و انتخاب کنم الان نمیشه ضمن اینکه صدا هم نداره ، ممنون

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   ابتدا از سلامت کابل و اتصال صحیح آن مطمئن شوید.
   همچنین با کنترل دیگری تست کنید. در صورتی که مشکل برطرف نشد، درخواست تعمیر دی وی دی پلیر خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

   https://a4baz.com

 • Avatar ا. کشوری نیا گفت:

  سلام. ما اهواز هستیم . اینجا هم کارشناس دارید؟

 • Avatar سیدا گفت:

  سلام خسته نباشید ببخشید دستگاه دی وی دی کلا تصویر روسیاه و سفید پخش میکنه ممنون میشم راهنمایی کنید

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   ۱- کابل صدا و تصویر (av-hdmi-component) بررسی شود.
   ۲- از اتصال کابل به ورودی صحیح اطمینان حصول شود.
   ۳- در صورت عدم رفع مشکل نیاز به بازدید توسط کارشناس وجود دارد.

   شما می توانید درخواست تعمیر دی وی دی خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

   https://a4baz.com

 • Avatar محمد نوروزی گفت:

  سلام چند وقتی هست که وقتی دی وی دی داخل دستگاه میذارم لود نمیشه و دستگاه دی وی دی رو اجکت میکنه،ضمن اینکه درب دستگاه هم به راحتی قبل باز و بسته نمیشه و باید با دست درب رو ببندیم یا باز کنیم؛اشکال از کجاست؟آیا در خونه میشه تعمیرش کرد ؟اگر به نمایندگی بفرستیم چقدر هزینه داره؟ممنون در ضمن دستگاه من سامسونگ هستش،سر بلند باشید

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   اپتیکال درایو را تعویض کنید. اینکار بهتر است توسط کارشناس انجام شود. شما می توانید درخواست تعمیر درایور خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید تا کارشناس در محل شما اقدام به تعمیر دستگاه کند.

   https://a4baz.com

 • استفاده از مطالب سایت آچارباز فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به آچارباز است.
  >
  عضویت در خبرنامه

  عضویت در خبرنامه

  با عضویت در خبرنامه آچارباز، جزو اولین نفراتی باشید که از تخفیفات ویژه آچارباز بهره مند می شوید.

  تبریک، با موفقیت در خبرنامه عضو شدید، ایمیلی برایتان ارسال شد، لطفا با مراجعه به ایمیلتان آن را تایید کنید.