به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید.    |   درخواست تعمیر در محل
امروز دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹

شناخت خرابی و مشکلات DVD PLAYER

مشکلات DVD PLAYER

دستگاه‌های صوتی و تصویری به خصوص دستگاه پخش DVD به دلیل این که از بخش‌های بسیار حساسی تشکیل شده‌اند، امکان خرابی و مشکلاتشان نسبت به سایر لوازم برقی صوتی و تصویری بسیار بیشتر است. خرابی‌ها و مشکلات دی وی دی پلیر را می‌توان در منزل بر طرف کرد تنها در موارد بسیار خاص نیاز است که به دلیل مشکلات DVD Player به نمایندگی مراجعه کرده و این دستگاه را برای تعمیرات مرجوع کنید. شما می‌توانید برای تعمیر DVD Player درخواست خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

همچنین اگر می‌خواهید دستگاه شما، کمتر دچار خرابی شود می‌توانید راهنمای روش استفاده صحیح از DVD PLAYER را بخوانید.

مشکلات رایج DVD PLAYER چیست؟

از نظر ساختار، تمامی دستگاه‌های DVD PLAYER حاوی یک درایو نوری هستند که این درایو از دو بخش اصلی تشکیل شده است. بخش نخست یک موتور جهت نگه داشتن و حرکت دورانی دیسک که معمولا نسبت به سایر قسمت‌ها کمتر دچار مشکلات می‌شود و بخش دوم یک واحد لیزر که به صورت خطی حرکت دارد و اطلاعات ضبط شده بر روی دیسک را می‌خواند که معمولا این نور لیزری از سمت مرکز به سمت خارج هدایت می‌شود.

یکی از مشکلات پخش کننده‌های دی وی دی این است که در حال بارگذاری و یا خواندن یک دیسک به اختلال بر خواهد خورد و دیسک به درستی عمل نخواهد کرد. برای رفع این مشکل معمولا تعمیرات مکانیکی می‌تواند آن را بر طرف سازد.

چند راه کار مکانیکی برای برطرف کردن مشکلات DVD PLAYER

از دیگر مشکلات DVD PLAYER ها این است که گاهی در مسیر سیگنال های نوری به دیسک، لنزها و فیلترهایی که وجود دارند دچار خاک گرفتگی و غبار گرفتگی می‌شوند.

هر چند که بیشتر مشکلات DVD PLAYER به دلیل استفاده نکردن از آن است، اما قرار گرفتن در مکان‌هایی که گرد و خاک بسیار وجود دارد نیز می‌تواند سبب بروز اختلالات نیز شود.

ولی در هر صورت یکی از رایج ترین مشکلات دی وی دی پلیرها را می‌توانیم به راحتی خودمان در منزل برطرف کنیم.

 

صفحه رویی دستگاه را باز کرده و با انواع تمیز کننده‎‌ها مانند اسپری‌های شوینده یا آستن و الکل این قسمت را تمیز کنید. این کار را می‌توانید به کمک یک گوش پاکن انجام دهید. با یک گوش پاکن ماده شوینده را به لنز بزنید و با یک گوش پاکن دیگر آهسته آن را خشک کنید. این کار را چند مرتبه انجام دهید تا لنز به خوبی تمیز شود.

 • بخش لیزر را باز کنید با کمک انگشت یا نوعی ابزار پلاستیکی و یا به کمک سر یک مداد لنز یا همان بخش اپتیکال بلاک را کمی جابه جا کنید و به سمت جلو و عقب حرکت دهید.
 • لنز دستگاه DVD PLAYER را تمیز کنید. این کار را می‌توانید به کمک یک دستمال بدون پرز و کمی الکل هم انجام دهید.

بیشتر مشکلات DVD PLAYER ها پس از این تعمیرات مجدد اصلاح شده و دستگاه به کار خود ادامه می‌دهد ولی در صورتی که این کارها نتیجه بخش نبود بهتر است با یک برس نرم و بسیار کوچک داخل DVD PLAYER را تمیز کنید تا هیچ گونه مو و گرد و غبار داخل مکانیزم این دستگاه وجود نداشته باشد. اگر این تعمیرات و پاکسازی های خانگی جوابگو حل مشکلات DVD PLAYER نباشد، باید با نمایندگی دستگاه خود تماس گرفته و دستگاه را برای تعمیر به آن واحد ارجاع دهید.

مشکلات DVD PLAYER

خرابی اشاره گر درب

تمامی دستگاه‌های DVD PLAYER ها از یک درب متحرک برخوردار هستند که این درب یک اشاره‌گر جهت حرکت دارد. از دیگر مشکلات DVD PLAYER‌ها که به طور معمول در دستگاه‌های کم کیفیت رخ می‌دهد این است که گاهی صفحه جایگاه CD یا همان سینی دیسک هنگام ورود و خروج با اشاره‌گر درب برخورد دارد و مانع حرکت روان آن می‌شود.

برای حل این مشکل و دسترسی کامل به لولای درونی باید صفحه رویی DVD PLAYER را باز کنید و این اشاره‌گر را از سمت داخل با تنظیم پیچ‌ها رگلاژ کنید. اگر سینی دیسک خارج نشود می‌توانید در منوی تلویزیون روی پخش DVD دکمه PLAY را بزنید تا متوجه شوید که داخل دستگاه دیسکی وجود دارد یا خیر.

با مشاهده خطای NO DISC  متوجه می‌شویم که مشکل از دیسک داخل دستگاه نیست بلکه صفحه سینی دیسک حرکت نمی‌کند. علاوه بر این در صورتی که منبع تغذیه DVD PLAYER به درستی در مدار برق قرار نگیرد، سینی دیسک داخل و خارج نمی‌شود و نیاز است که واحد برق و مدار برقی دستگاه مورد بررسی قرار گیرد. به طور رایج، بیشتر مشکلات مربوط به درب دستگاه DVD PLAYER مربوط به منبع تغذیه برق آن می‌شود و باید به سراغ برق کشی این واحد بروید.

مشکل خواندن دیسک در DVD Player

اگر دستگاه DVD PLAYER شما مشکل خواندن دیسک دارد، بهتر است به جای این که به دستگاه DVD PLAYER خود مشکوک شوید، دیسک را مورد بررسی قرار دهید. بسیاری از دیسک‌ها به دلیل استفاده مکرر و یا نگهداری نادرست دچار خراشیدگی می‌شوند.

این مشکل سبب می‌شود که دستگاه برای خواندن آنها با اختلال مواجه شود. بنابراین بهتر است به صورت کلی از DVDهای سالم‌تر و بدون خراشیدگی استفاده کنید. در غیر این صورت آنها را با کمک دستمال‌های بسیار لطیف و کمی خمیردندان از سمت داخل به خارج تمیز کنید و هنگامی که کاملا خشک شد، داخل دستگاه قرار داده و استفاده کنید. استفاده مداوم از CD هایی که این مشکل را دارند به دستگاه DVD PLAYER آسیب جدی وارد کرده و ممکن است لنز دستگاه دچار مشکلاتی شود که دیگر قابل استفاده نباشد.

سر و صدای دستگاه DVD PLAYER هنگام کار کردن

اگر هنگامی که دستگاه DVD PLAYER شما مشغول کار کردن است و سر و صدای زیادی از خود تولید می‌کند. این مشکل می‌تواند مربوط به واحد‌های READ و یا WRITE آن باشد. می‌توانید در طول فرآیند ضبط دیسک این مشکل را کاهش دهید. اما در صورتی که باز هم این مشکل برطرف نشد می‌توان گفت که مشکل از DVD و یا CD  می تواند باشد. تاب داشتن و کج شدن دیسک می‌تواند این مشکل را ایجاد کند.

پیشنهاد مطالعه

مشکلات کابلی DVD Player

گاهی وقت‌ها با این که از یک DVD بسیار سالم نیز استفاده می‌کنیم ولی دستگاه DVD PLAYER قادر نیست که آن را پخش کند. در این مواقع معمولا مشکل از اتصالات است و بهتر است اتصالات کابلی DVD PLAYER را کنترل کنیم.

اتصالات DVD PLAYER به پشت تلویزیون را کنترل کنید. ممکن است که قطع شده باشد و یا این که کابل آن دچار خرابی شده و نیاز باشد که از یک کابل جدیدتر استفاده کنید.

اگر کابل‌ها هیچ گونه مشکل و قطعی نداشتند، مطمئن شوید که برق به داخل دستگاه DVD PLAYER می‌رسد و سپس منبع خروجی DVD PLAYER را یک مرتبه خارج و مجدد وصل کنید. گاهی مشکل کابل‌های ورودی و خروجی با یک مرتبه قطع و وصل کردن به دستگاه کاملا حل شد و دستگاه به خوبی کار خواهد کرد.

از تلویزیون اقدام کنید

هنگامی که از بابت کابل‌ها مطمئن شدید، تلویزیون خود را روشن کنید و دکمه ورودی را بزنید تا بتوانید تمامی ورودی‌های تلویزیون را بررسی کنید. در بین دستگاه‌های ورودی باید نام DVD PLAYER خود را مشاهده کنید. در صورتی که مشاهده نشد، دستگاه DVD PLAYER به تلویزیون متصل نیست و باید مجدد اتصالات ورودی و خروجی را بررسی کنید.

نرم افزارهای کارآمد برای DVD PLAYER کامپیوتر

DVD PLAYERها فقط به سیستم‌های پخش سینمای خانگی محدود نمی‌شوند. بسیاری از دستگاه‌های DVD PLAYER ها در یک سیستم کامپیوتری تعبیه شده‌اند. به همین ترتیب این دستگاه‌ها نیز می‌توانند دچار اختلالات و مشکلاتی شوند که نحوه کارکرد آن‌ها درست مانند DVD PLAYER های سینمای خانگی است. در صورتی که بخش DVD PLAYER سیستم کامپیوتری شما دچار مشکل شد، با این چند نرم افزار می‌توانید تا حد زیادی به رفع این مشکلات بپردازید.

CDRoller یک برنامه بسیار عالی جهت تست دستگاه DVD PLAYER است که در صورت لزوم داده‌های اولیه را از روی CD و یا DVD بازیابی می‌کند.

CDCheck یک نرم افزار خوب دیگر که جهت کنترل و چک کردن درایوهای CD استفاده می‌شود.  این نرم افزار برای بازیابی اطلاعات از دیسک های آسیب دیده نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

تعمیر dvd player در محل با آچارباز
خدمت نصب، راه اندازی و تعمیر سینمای خانگی و ساندبار و dvd player آچارباز شامل راه اندازی، عیب یابی و رفع ایراد تمامی برند‌ها می‌شود. پخش نکردن فایل سی دی، خاموش شدن سینمای خانگی در حین کار یا بهم ریختن اطلاعات در صفحه نمایش از جمله مشکلاتی هستند که با ثبت سفارش در اپلیکیشن آچارباز می‌توانید آنها را جهت بررسی و رفع ایراد به تعمیرکار سیار آچارباز بسپارید.
درخواست تعمیر DVD PLAYER

 

 

منابع:

ifixit.com
itstillworks.com
computerhope.com
itstillworks.com

 

 

 


نویسنده :

 • Avatar ARTAN گفت:

  سلام من یه دی وی دی دارم که وقتی توش سیدی میزارم مدت زیادی داخل دستگاه میچرخه و بعد میگه دیسک ایراد داره ولی من یک سی دی تمیز و نو گذاشتم داخلش لطفا بگید چیکار کنم

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   احتمال دارد در عملکرد یکی از موتور ها، مکانیزم و یا اپتیکال اختلال به وجود آمده باشد. بهتر است توسط متخصص بازدید شود

 • Avatar علی گفت:

  چرا سینما خانگی سامسونگ من دی وی دی رو بیرون نمیاره و خطایno dickمیده؟

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   مکانیزم دستگاه ایراد دارد، وابسته به شدت مشکل نیاز به تعویض قسمتی یا تمام مکانیزم وجود دارد. در صورت تمایل می توانید درخواست تعمیر DVD Player خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

 • Avatar کیان گفت:

  وقتی dvd را روشن میکنیم تصویر پخش میشود ولی صدا ندارد کابل را هم تعویض کردیم ولی فایده نداشت آیا مشکل از دستگاه است یا تنظیمات

 • Avatar امین طاها گفت:

  سلام ببخشید من چند روز پیش وارد صفحه سینما خانگی ام در تلویزیون شدم و دیدم تصویر بالا نمیاد و وقتی سی دی رو تو دستگاه میزارم فقط صدا میاد لطفا کمک کنید.

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   ۱- کابل صدا و تصویر (HDMI-AV) را بررسی کنید.
   در صورت عدم رفع مشکل با دستگاه دیگری امتحان نمایید تا مشخص شود مشکل از سینما و یا تلوزیون است.

 • Avatar امین گفت:

  سلام موقعی که dvd وارد dvd writer میکنم بعد از آن dvd میده بیرون لطفا راهنمایی فرمایید

 • Avatar حامی گفت:

  سلام
  دی و دی وقتی سی دی میندازم داخلش،قدرت نداره بچرخونش،اون قسمت که سی دی رو میچرخونه،چیکارش کنم

  • تحریریه آچارباز تحریریه آچارباز گفت:

   سلام
   باید دستگاه شما بررسی شود. لطفا برای بررسی و تعمیر، در سامانه آچارباز درخواست خود را ثبت کنید.

 • Avatar سمانه گفت:

  با سلام وخسته نباشید… دی وی دی من ال جی هستش نمیدونم چرا درحین اجرا یکدفعه خاموش کرد روشنش که کردم یخورده چرخید باز خاموش کرد میخواستم بدونم مشکلش چی هستش ممنون میشم راهنماییم کنید

  • تحریریه آچارباز تحریریه آچارباز گفت:

   سلام
   احتمال اختلال در عملکرد برد اصلی و یا منبع تغذیه وجود دارد.. دستگاه شما باید توسط کارشناس و تعمیرکار بررسی شود. لطفا برای تبت تیکت با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ تماس بگیرید تا کارشناسان ما شما را راهنمایی کنند.

 • Avatar پارسا گفت:

  سلام یه دی وی دی پلیر مارشال داریم که یه مدته وقتی روشنش میکنیم دیسکش خود به خود هی میاد بیرون و هی میره داخل و باز و بسته میشه به همین خاطر پلی نمیکنه لطفا بگید چیکار کنم

 • Avatar امیررضا گفت:

  سلام من یک کامپیوتر دارم دی وی دی رای تر آن یک بار ازجاش دراومد و دیگه تو نمیره چیکار کنم

 • Avatar بیتا گفت:

  سلام خسته نباشید چند وقته وقتی سی دی رو میذارم تو لب تاپ که پخش بشه سی دی به طور خودکار فرمت میشه. مثلا وقتی سی دی پر رو میذارم به طور اتوماتیک فرمت میشه و لب تاپ جوری نشون میده انگار هیچی تو سی دی نیست. چی کار کنم؟

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   سی دی فرمت نمی شود. همچین امکانی وجود ندارد. به احتمال خیلی زیاد درایو سی دی خراب شده است و سی دی را نمیشناسد. بهتر است توسط سرویسکار بازدید شود

 • Avatar فاطمه گفت:

  سلام من ی دستگاه دی وی دی دست دوم خریدم نمی‌دونم چه فرمت‌های پشتیبانی می‌کنه ولی ی سری فیلم با فرمت avi و vobکه روفلش زدم الان فیلمای که فرمتشون رو به این فرمتها تغییر دادم نمیخونه. البته قبلاً بعضی فیمارو تغییر فرمت دادم و جواب داده.لطفا راهنمایی کنید چکار کنم

 • Avatar علی گفت:

  سلام خسته نباشید. ببخشید من دستگاهDVD PLAYER رو به ال ای دی که وصل میکنم هیچ مشکلی نداره به جز اینکه تصویر رو کامل سیاه و سفید نشون میده. قبلا با تلویزیون پلاسمایی وصل میکردم هیچ مشکلی نداشت و کاملا تصویر واضح و رنگی بود. اگه میشه بگید مشکل چیه ممنون میشم.

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   برای حل این مشکل موارد زیر را بررسی کنید:

   ۱- بررسی نمایید کابل سالم باشد.
   ۲- نوع اتصال کابل صحیح باشد.
   ۳- دستگاه جانبی سالم باشد.

   در صورت عدم رفع مشکل، نیاز به بررسی های بیشتری دارد. شما می توانید درخواست تعمیر DVD Player در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

 • Avatar Aria Eftekhari گفت:

  با سلام من دی وی دی پلیرم صداش از تلویزیون lg خارج نمیشه اما وقتی به تلویزیون سونی وصلش میکنم صداش پخش میشه
  خود دی وی دی پلیر هم سامسونگه

 • Avatar علی گفت:

  دی وی دی پلیر خونه من چرا یه دفعه خاموش میشه و چراغ چشمک زن قرمز پاورش شروع میکنه به زدن

 • Avatar amin گفت:

  سلام ببخشید ظبط من DVDداره خیلی راحت باز بسته مشه اما سی دیو نمیتونم میشه لطفا راهنمایی کنید

 • Avatar عباس گفت:

  سلام
  بنده دستگاه پخش تری دی ال جی دارم مدتی هم هستش ازش استفاده نکردم شاید از وقتی که گرفتم دوبار استفاده کردم الان سی دی داخل دستگاه میزارم ظرف دو ثانیه سی دی رو بیرون میزنه شما چه راهکاری پیشنهاد میکنید.

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   احتمال اختلال در عملکرد برد اصلی و یا مکانیزم وجود دارد. این مشکل فنی است و بهتر است دستگاه شما توسط متخصص بازدید شود. شما می توانید برای تعمیر DVD Player در محل، درخواست خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

 • Avatar رضا گفت:

  سلام و وقت بخیر
  دی وی دی پلیر کنوود دارم یهو کار نکرد رو نشانگرش کد h1 ماومدش. الان فقط روشن میشه ولی هیچ کاری انجام نمیده و فقط روی نمایشگر کدh1 میاد. ممنون میشم راهنمایی کنید

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   در این زمینه بهتر است از کارشناسان آچارباز راهنمایی بگیرید. برای این امر می توانید درخواست تعمیر DVD Player خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید. با شما تماس گرفته و راهنماییتان می کنند.

 • Avatar حسین گفت:

  سلام دستگاه دی وی دی ما مارک سامسونگ هست و سی دی رو بالا نمیاره میخواستم ببینم یه درایوره اکسترنال بگیدم بالا میاره ممنون

 • Avatar Hosn گفت:

  خسته نباشین
  دستگاه من فاش قبول میکنه ولی فایل های صوتیو .تصویری اصن باز نمیکنه حتی هم سی دی رو باز نمیکنه

 • Avatar علیرضا سرحدی گفت:

  سلام،خسته نباشید،یک دیسک دی وی دی سالم رو بدون خش رو توی دستگاه گذاشتم ولی از یک جا به بعد رو پخش نمیکنه.

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   اگر در همین یک دی وی دی مشکل مشاهده می شود ایراد از دستگاه نیست. بهتر است با DVD های دیگری هم تست شود.

 • Avatar امیر گفت:

  سلام من وقتی یه dvd میزارم تو دستگاه تا وسطا نشون میده بعد قطع میشه سیدی هیچ خشو خالی نداره سیدب درس هستش و برام خیلی مهمه اگه میشه راهنماییم کنین چطور درست میشه

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   احتمال اختلال در عملکرد یکی از موتور ها، مکانیزم و یا اپتیکال وجود دارد.
   نیاز است توسط تکنسین بازدید گردد.

 • Avatar مامان یه پسر عشق گفت:

  سلام ممنون از مطلب مفیدتون اصلللللللا فک نمیکردم از کثیفی لنز به اون کوچچچولویی باشه با پسرم نشستیم درستش کردیم خیلی کیف داد مرسی👌😍

 • Avatar نجمه گفت:

  سلام وقت بخیر – من dvd rw لپ تاپم (دل استودیو ۱۵۷۰) رو تعویض کردم – اما وقتی سی دی هم روش نیست صدا میده طوریکه انگار داره سی دی میخونه – و حدود ۵ دقیقه ادامه داره هر بار – باید چکار کنم ؟

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   اگر میتوانید یک بار دیگر dvd rw را جا بزنید یا از یک dvd rw دیگر استفاده کنید. در صورتی که باز هم مشکل برطرف نشد، درخواست تعمیر لپ تاپ خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

   https://a4baz.com/laptop-service

 • Avatar مهدی گفت:

  چرا وقتی فلش داخل دستگاه میزام فیلم های داخل فلش پخش نمیشه . انگار که اصلا توش فیلم نیست .
  ولی عکس یا موسیقی را پخش میکند. فلش های دیگر هم امتحان کردم ولی نشد

 • Avatar حسن فاضلی گفت:

  سلام من دستگاه go sonic دارم مدل gsd-1222 فرمت این دستگاه هستMPEG 4 من ویدئو را با همین فرمت درفلش می ریزم. و آن را داخل دستگاه قرار می دهم . اما فایل باز نمی شود . ضمنا عکس و موسیقی در دستگاه خوانده می شود.

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   – از سلامت فایل اطمینان حاصل کنید.
   – بررسی کنید بقیه فرمت های ویدیو پخش میشوند یا خیر
   – در صورت عدم رفع مشکل، نیاز به بازدید توسط کارشناس وجود دارد و شما می توانید با ثبت درخواست در سامانه آچارباز مشکل dvd player خود را حل کنید.

   https://a4baz.com

 • Avatar مهدی گفت:

  سلام
  چرا وقتی فلش داخل دستگاه میزارم فیلم های داخل فلش پخش نمیشه انگار که اصلا تو فلش فیلم نیست ولی سیدی میزارم پخش میشه . فلش های دیگری هم امتحان کردم باز هم همین طور هست

 • Avatar محمدی گفت:

  سلام دستگاه سینمای خانگی من یه نویز بنفش نشون میده و برفک. چه کنم؟ میتونید تعمیرش کنید؟

 • Avatar حمید رضا گفت:

  سلام.سینی دیسک دستگاه دی وی دی ام مدام میرود داخل و باز خارج میشود،و اصلا جایی ایست نمی کند.آیا می تونم تعمیرش کنم؟چرا این طوری میشه.
  ممنون میشوم سریع پاسخ دهید

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   مشکل میتواند به قسمت مکانیزم دستگاه مرتبط باشد.
   گاهی اختلال در عملکرد برد اصلی نیز می تواند موجب بروز چنین مشکلی گردد. شما می توانید درخواست تعمیر DVD Player خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

   https://a4baz.com

 • Avatar رضا گفت:

  سلامن سی دی رو میزارم توی ضبط ماشین – موقع خوندن قطع و وصل میشه
  علت اش چی میتونه باشه >….سی دی هم خط و خش نداره اصلا…

 • Avatar محمد گفت:

  سلام فلش میزارم داخل دستگاه دی وی دی مینویسه تصویر پشتیبانی نشد باید چیکار کنم بعضی فیلم هارو نشون میده بعضی هارم اونطوری مینویسه

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   احتمالا علت، عدم پشتیبانی از فرمت فایل است.
   فرمت هایی که دستگاه قابلیت پخش آن را دارد را بررسی نمایید.

  • Avatar نیما گفت:

   سلام
   با نرم افزار vso convert to DVD فرمت فیلم هارو به فرمت دی وی دی تبدیل کنید بعد بزنید تو فلش. اونوقت بازشون میکنه

 • Avatar مهدی گفت:

  چرا وقتی فلش داخل دستگاه میزارم فیلم های داخل آن پخش نمی شوند

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   لطفا از فلش دیگری نیز استفاده کنید، در صورت عدم پخش هیچ فلش دیگری احتمال وجود مشکل در عملکرد برد اصلی وجود دارد و باید تعمیر شود. شما می توانید درخواست تعمیر تلویزیون خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید. کارشناس با شما تماس گرفته و راهنماییتان می کند.

   https://a4baz.com/tv-service

 • Avatar صمد گفت:

  درود بر شما وقت بخیر دستگاه برق داخل آن می‌آید ولی روشن نمی‌شود و یک شی دی هم داخل آن گیر کرده و خارج نمی‌شود ممنون میشم راهنمایی کنید

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   احتمال اختلال در منبع تغذیه وجود دارد. ولی نیاز است تا توسط کارشناس بازدید بیشتری شود. شما می توانید درخواست تعمیر DVD Player خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

   https://a4baz.com

 • Avatar لیلا گفت:

  سلام وقت بخیر چند روزی هست که وقتی دی وی دی داخل دی وی دی پلیر می‌زارم پخش میشه ولی صدا نداره، در واقع کنترل تلویزیون برای دی وی دی هم کار نمیکنه قبلاً با کنترل تلویزیون می‌تونستم پلی کنم و انتخاب کنم الان نمیشه ضمن اینکه صدا هم نداره ، ممنون

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   ابتدا از سلامت کابل و اتصال صحیح آن مطمئن شوید.
   همچنین با کنترل دیگری تست کنید. در صورتی که مشکل برطرف نشد، درخواست تعمیر دی وی دی پلیر خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

   https://a4baz.com

 • Avatar ا. کشوری نیا گفت:

  سلام. ما اهواز هستیم . اینجا هم کارشناس دارید؟

 • Avatar سیدا گفت:

  سلام خسته نباشید ببخشید دستگاه دی وی دی کلا تصویر روسیاه و سفید پخش میکنه ممنون میشم راهنمایی کنید

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   ۱- کابل صدا و تصویر (av-hdmi-component) بررسی شود.
   ۲- از اتصال کابل به ورودی صحیح اطمینان حصول شود.
   ۳- در صورت عدم رفع مشکل نیاز به بازدید توسط کارشناس وجود دارد.

   شما می توانید درخواست تعمیر دی وی دی خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

   https://a4baz.com

 • Avatar محمد نوروزی گفت:

  سلام چند وقتی هست که وقتی دی وی دی داخل دستگاه میذارم لود نمیشه و دستگاه دی وی دی رو اجکت میکنه،ضمن اینکه درب دستگاه هم به راحتی قبل باز و بسته نمیشه و باید با دست درب رو ببندیم یا باز کنیم؛اشکال از کجاست؟آیا در خونه میشه تعمیرش کرد ؟اگر به نمایندگی بفرستیم چقدر هزینه داره؟ممنون در ضمن دستگاه من سامسونگ هستش،سر بلند باشید

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   اپتیکال درایو را تعویض کنید. اینکار بهتر است توسط کارشناس انجام شود. شما می توانید درخواست تعمیر درایور خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید تا کارشناس در محل شما اقدام به تعمیر دستگاه کند.

   https://a4baz.com

 • استفاده از مطالب سایت آچارباز فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به آچارباز است.
  >
  عضویت در خبرنامه

  عضویت در خبرنامه

  با عضویت در خبرنامه آچارباز، جزو اولین نفراتی باشید که از تخفیفات ویژه آچارباز بهره مند می شوید.

  تبریک، با موفقیت در خبرنامه عضو شدید، ایمیلی برایتان ارسال شد، لطفا با مراجعه به ایمیلتان آن را تایید کنید.