×

وب اپلیکیشن آچارباز را نصب کنید!

نصب

به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید. | درخواست تعمیر در محل

صوتی و تصویری

شناخت خرابی و مشکلات DVD PLAYER

مشکلات DVD PLAYER

دستگاه‌های صوتی و تصویری به خصوص دستگاه پخش DVD به دلیل این که از بخش‌های بسیار حساسی تشکیل شده‌اند، امکان خرابی و مشکلاتشان نسبت به سایر لوازم برقی صوتی و تصویری بسیار بیشتر است. خرابی‌ها و مشکلات دی وی دی پلیر را می‌توان در منزل بر طرف کرد تنها در موارد بسیار خاص نیاز است که به دلیل مشکلات DVD Player به نمایندگی مراجعه کرده و این دستگاه را برای تعمیرات مرجوع کنید. شما می‌توانید برای تعمیر DVD Player درخواست خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

همچنین اگر می‌خواهید دستگاه شما، کمتر دچار خرابی شود می‌توانید راهنمای روش استفاده صحیح از DVD PLAYER را بخوانید.

مشکلات رایج DVD PLAYER چیست؟

از نظر ساختار، تمامی دستگاه‌های DVD PLAYER حاوی یک درایو نوری هستند که این درایو از دو بخش اصلی تشکیل شده است. بخش نخست یک موتور جهت نگه داشتن و حرکت دورانی دیسک که معمولا نسبت به سایر قسمت‌ها کمتر دچار مشکلات می‌شود و بخش دوم یک واحد لیزر که به صورت خطی حرکت دارد و اطلاعات ضبط شده بر روی دیسک را می‌خواند که معمولا این نور لیزری از سمت مرکز به سمت خارج هدایت می‌شود.

یکی از مشکلات پخش کننده‌های دی وی دی این است که در حال بارگذاری و یا خواندن یک دیسک به اختلال بر خواهد خورد و دیسک به درستی عمل نخواهد کرد. برای رفع این مشکل معمولا تعمیرات مکانیکی می‌تواند آن را بر طرف سازد.

برای تعمیر DVD player از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید

چند راه کار مکانیکی برای برطرف کردن مشکلات DVD PLAYER

از دیگر مشکلات DVD PLAYER ها این است که گاهی در مسیر سیگنال های نوری به دیسک، لنزها و فیلترهایی که وجود دارند دچار خاک گرفتگی و غبار گرفتگی می‌شوند.

هر چند که بیشتر مشکلات DVD PLAYER به دلیل استفاده نکردن از آن است، اما قرار گرفتن در مکان‌هایی که گرد و خاک بسیار وجود دارد نیز می‌تواند سبب بروز اختلالات نیز شود.

ولی در هر صورت یکی از رایج ترین مشکلات دی وی دی پلیرها را می‌توانیم به راحتی خودمان در منزل برطرف کنیم.

صفحه رویی دستگاه را باز کرده و با انواع تمیز کننده‎‌ها مانند اسپری‌های شوینده یا آستن و الکل این قسمت را تمیز کنید. این کار را می‌توانید به کمک یک گوش پاکن انجام دهید. با یک گوش پاکن ماده شوینده را به لنز بزنید و با یک گوش پاکن دیگر آهسته آن را خشک کنید. این کار را چند مرتبه انجام دهید تا لنز به خوبی تمیز شود.

 • بخش لیزر را باز کنید با کمک انگشت یا نوعی ابزار پلاستیکی و یا به کمک سر یک مداد لنز یا همان بخش اپتیکال بلاک را کمی جابه جا کنید و به سمت جلو و عقب حرکت دهید.
 • لنز دستگاه DVD PLAYER را تمیز کنید. این کار را می‌توانید به کمک یک دستمال بدون پرز و کمی الکل هم انجام دهید.

بیشتر مشکلات DVD PLAYER ها پس از این تعمیرات مجدد اصلاح شده و دستگاه به کار خود ادامه می‌دهد ولی در صورتی که این کارها نتیجه بخش نبود بهتر است با یک برس نرم و بسیار کوچک داخل DVD PLAYER را تمیز کنید تا هیچ گونه مو و گرد و غبار داخل مکانیزم این دستگاه وجود نداشته باشد. اگر این تعمیرات و پاکسازی های خانگی جوابگو حل مشکلات DVD PLAYER نباشد، باید با نمایندگی دستگاه خود تماس گرفته و دستگاه را برای تعمیر به آن واحد ارجاع دهید.

مشکلات DVD PLAYER

خرابی اشاره گر درب

تمامی دستگاه‌های DVD PLAYER ها از یک درب متحرک برخوردار هستند که این درب یک اشاره‌گر جهت حرکت دارد. از دیگر مشکلات DVD PLAYER‌ها که به طور معمول در دستگاه‌های کم کیفیت رخ می‌دهد این است که گاهی صفحه جایگاه CD یا همان سینی دیسک هنگام ورود و خروج با اشاره‌گر درب برخورد دارد و مانع حرکت روان آن می‌شود.

برای حل این مشکل و دسترسی کامل به لولای درونی باید صفحه رویی DVD PLAYER را باز کنید و این اشاره‌گر را از سمت داخل با تنظیم پیچ‌ها رگلاژ کنید. اگر سینی دیسک خارج نشود می‌توانید در منوی تلویزیون روی پخش DVD دکمه PLAY را بزنید تا متوجه شوید که داخل دستگاه دیسکی وجود دارد یا خیر.

با مشاهده خطای NO DISC  متوجه می‌شویم که مشکل از دیسک داخل دستگاه نیست بلکه صفحه سینی دیسک حرکت نمی‌کند. علاوه بر این در صورتی که منبع تغذیه DVD PLAYER به درستی در مدار برق قرار نگیرد، سینی دیسک داخل و خارج نمی‌شود و نیاز است که واحد برق و مدار برقی دستگاه مورد بررسی قرار گیرد. به طور رایج، بیشتر مشکلات مربوط به درب دستگاه DVD PLAYER مربوط به منبع تغذیه برق آن می‌شود و باید به سراغ برق کشی این واحد بروید.

مشکل خواندن دیسک در DVD Player

اگر دستگاه DVD PLAYER شما مشکل خواندن دیسک دارد، بهتر است به جای این که به دستگاه DVD PLAYER خود مشکوک شوید، دیسک را مورد بررسی قرار دهید. بسیاری از دیسک‌ها به دلیل استفاده مکرر و یا نگهداری نادرست دچار خراشیدگی می‌شوند.

این مشکل سبب می‌شود که دستگاه برای خواندن آنها با اختلال مواجه شود. بنابراین بهتر است به صورت کلی از DVDهای سالم‌تر و بدون خراشیدگی استفاده کنید. در غیر این صورت آنها را با کمک دستمال‌های بسیار لطیف و کمی خمیردندان از سمت داخل به خارج تمیز کنید و هنگامی که کاملا خشک شد، داخل دستگاه قرار داده و استفاده کنید. استفاده مداوم از CD هایی که این مشکل را دارند به دستگاه DVD PLAYER آسیب جدی وارد کرده و ممکن است لنز دستگاه دچار مشکلاتی شود که دیگر قابل استفاده نباشد.

سر و صدای دستگاه DVD PLAYER هنگام کار کردن

اگر هنگامی که دستگاه DVD PLAYER شما مشغول کار کردن است و سر و صدای زیادی از خود تولید می‌کند. این مشکل می‌تواند مربوط به واحد‌های READ و یا WRITE آن باشد. می‌توانید در طول فرآیند ضبط دیسک این مشکل را کاهش دهید. اما در صورتی که باز هم این مشکل برطرف نشد می‌توان گفت که مشکل از DVD و یا CD  می تواند باشد. تاب داشتن و کج شدن دیسک می‌تواند این مشکل را ایجاد کند.

پیشنهاد مطالعه

مشکلات کابلی DVD Player

گاهی وقت‌ها با این که از یک DVD بسیار سالم نیز استفاده می‌کنیم ولی دستگاه DVD PLAYER قادر نیست که آن را پخش کند. در این مواقع معمولا مشکل از اتصالات است و بهتر است اتصالات کابلی DVD PLAYER را کنترل کنیم.

اتصالات DVD PLAYER به پشت تلویزیون را کنترل کنید. ممکن است که قطع شده باشد و یا این که کابل آن دچار خرابی شده و نیاز باشد که از یک کابل جدیدتر استفاده کنید.

اگر کابل‌ها هیچ گونه مشکل و قطعی نداشتند، مطمئن شوید که برق به داخل دستگاه DVD PLAYER می‌رسد و سپس منبع خروجی DVD PLAYER را یک مرتبه خارج و مجدد وصل کنید. گاهی مشکل کابل‌های ورودی و خروجی با یک مرتبه قطع و وصل کردن به دستگاه کاملا حل شد و دستگاه به خوبی کار خواهد کرد.

از تلویزیون اقدام کنید

هنگامی که از بابت کابل‌ها مطمئن شدید، تلویزیون خود را روشن کنید و دکمه ورودی را بزنید تا بتوانید تمامی ورودی‌های تلویزیون را بررسی کنید. در بین دستگاه‌های ورودی باید نام DVD PLAYER خود را مشاهده کنید. در صورتی که مشاهده نشد، دستگاه DVD PLAYER به تلویزیون متصل نیست و باید مجدد اتصالات ورودی و خروجی را بررسی کنید.

نرم افزارهای کارآمد برای DVD PLAYER کامپیوتر

DVD PLAYERها فقط به سیستم‌های پخش سینمای خانگی محدود نمی‌شوند. بسیاری از دستگاه‌های DVD PLAYER ها در یک سیستم کامپیوتری تعبیه شده‌اند. به همین ترتیب این دستگاه‌ها نیز می‌توانند دچار اختلالات و مشکلاتی شوند که نحوه کارکرد آن‌ها درست مانند DVD PLAYER های سینمای خانگی است. در صورتی که بخش DVD PLAYER سیستم کامپیوتری شما دچار مشکل شد، با این چند نرم افزار می‌توانید تا حد زیادی به رفع این مشکلات بپردازید.

CDRoller یک برنامه بسیار عالی جهت تست دستگاه DVD PLAYER است که در صورت لزوم داده‌های اولیه را از روی CD و یا DVD بازیابی می‌کند.

CDCheck یک نرم افزار خوب دیگر که جهت کنترل و چک کردن درایوهای CD استفاده می‌شود.  این نرم افزار برای بازیابی اطلاعات از دیسک های آسیب دیده نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

تعمیر DVD  player در محل با آچارباز
خدمت نصب، راه اندازی و تعمیر سینمای خانگی و ساندبار و DVD player آچارباز شامل راه اندازی، عیب یابی و رفع ایراد تمامی برند‌ها می‌شود. پخش نکردن فایل سی دی، خاموش شدن سینمای خانگی در حین کار یا بهم ریختن اطلاعات در صفحه نمایش از جمله مشکلاتی هستند که با ثبت سفارش در اپلیکیشن آچارباز می‌توانید آنها را جهت بررسی و رفع ایراد به تعمیرکار سیار آچارباز بسپارید.
درخواست تعمیر DVD PLAYER

منابع:

ifixit.com
itstillworks.com
computerhope.com
itstillworks.com

3.7/5 - (8 امتیاز)

نوشته های مشابه

‫178 دیدگاه ها

 1. سلام . دی وی درایور کامپیوتر من چند ساله که دیگه هیچ سی دی رو نمیخونه و وقتی که سی دی رو میزارم داخلش یه مدت خیلی کوتاهی میچرخه و بعد دیگه نمیچرخه به نظرتون مشکلش چیه ممنون

 2. سلام یه DVD داریم مدلش گاندو هستش
  فلش وصل میکنیم بهش,آهنگارو میاره ولی فیلمای فلش رو نه،چرا؟

 3. سلام از تنظیمات قسمتی که باید خاموش باشه روشن کردم دستگاه صدا داره ولی تصویر نه و نمیتونم به تنظیمات برم تا به حالت قبل برگرده

  1. با سلام
   کاربر عزیز، با توجه به مشکل شما به نظر می رسد اتصال کابلها به درستی انجام نشده است.

  1. با سلام
   هانیه عزیز، خوشحالیم که توانسته ایم به شما کمک کنیم. نظرات شما انرژی بخش تیم آچارباز است.

 4. سلام وقتتون بخیر خسته نباشید
  مشکل من این است که وقتی وارد برنامهLd playerمیشوم میگه کد ان را بزن و وقتی میزنم وارد سایت میشه اگه میشه لطف کنید من را رهنمایی کنید ممنون میشم

  1. با سلام
   کاربر عزیز، LD Player نرم افزار شبیه ساز اندروید است و به موضوع مقاله مرتبط نیست و آچارباز در این زمینه فعالیتی ندارد.

 5. سلام.دی ودی ال جی دارم وقتی وصل میکنم سیاه وسفید نشون میده علتش از چی هست ممکنه از کابل قرمزش باشه

  1. با سلام
   کاربر عزیز، از دلایل سیاه و سفید شدن تصویر، مشکل در کابل تصویر AV، تنظیمات نمایش ( در DVD Player یا تلویزیون)، عدم پشتیبانی ورودی تلویزیون و … است.

 6. سلام وقتتون بخیر
  من دی دی پلیر ال جی مدل 5590PM گرفتم. دی وی دی کارتونی میذارم پخش کنه.ولی یه کارتون که تموم شد، پیام میاد که یا دوباره play کن یا meno رو انتخاب کن. پلی میکنم باز همون کارتون رو نشون میده، باید دوباره بزنم بعدی بیاد.
  کارتون ک تموم شد،باز این چرخه تکرار میشه. واقعا خسته کننده است میخام پشت سرهم خودش نشون بده.خواهش میکنم راهنماییم کنین…😔😔

  1. با سلام
   ساناز عزیز، به نظر تنظیمات پخش بر روی تکرار پخش قرار دارد. در تنظیمات DVD Player خود چک کنید که چنین گزینه ای وجود داشته باشد و آن را روی پشت سر هم تنظیم کنید.

 7. سلام من دی دی پلیر ال جی مدل 5590PM گرفتم. دی وی دی کارتونی میذارم پخش کنه.ولی یه کارتون که تموم شد، پیام میاد که یا دوباره play کن یا meno رو انتخاب کن. پلی میکنم باز همون کارتون رو نشون میده، باید دوباره بزنم بعدی بیاد.
  کارتون ک تموم شد،باز این چرخه تکرار میشه. واقعا خسته کننده است میخام پشت سرهم خودش نشون بده.خواهش میکنم راهنماییم کنین…😔😔

  1. با سلام
   ساناز عزیز، به نظر تنظیمات پخش بر روی تکرار پخش قرار دارد. در تنظیمات DVD Player خود چک کنید که چنین گزینه ای وجود داشته باشد و آن را روی پشت سر هم تنظیم کنید.

 8. سلام باتشکراززحمات شما من یک دی وی دی پلیر همراه سونی قدیمی دارم میخام از مانیتور ان برای کامپیوتر استفاده کنم ورودی برق وتصویررانمیدانم لطفا راهنمایی بفرمایید

 9. سلام باتشکراززحمات شما من یک دی وی دی پلیر همراه قدیمی دارم میخام از مانیتور ان برای کامپیوتر استفاده کنم ورودی برق وتصویررانمیدانم لطفا راهنمایی بفرمایید

  1. سلام وقت بخیر دی وی دی پلییر لب تابی دارم برای بچه هام که بتونند کارتون ببینید از سی پخش داره صدا و تصور خوبه ولی فلش که میزارم صدا داره ولی تصویر ندارم مشکل کجاست ؟ میتونید کمک کنید

 10. سلام سینما خانگی دی وی دی داریم که الان دوروز سی دی میزاریم و بسته میشه بعد بازم برمیگرده با میشه پلی میشه مشکلش چیه

  1. با سلام
   مینای عزیز، این مشکل می تواند از گرد و خاک گرفتن مسیر CD یا درست قرار نگرفتن CD در جای خود به وجود بیاید.

   1. سلام علیکم ببخشید من هم همین مشکل رو دارم اما چگونه تمیز کنیم چون قسمتی که سی دی رو میزاریم رو پاک کردم ولی ممکنه از جاهای دیگه گرو و غبار رفته باشه اونا رو به چه صورت پاک کنیم که این مشکل برطرف شه و دیگه به طور خودکار باز و بسته نشه

 11. من یک dvd player تکنو دارم سال 1989 خریدم نمیدونم چطوری به باند هاش وصلش کنم باند هاش هم تکنو هست

  1. با سلام
   کاربر عزیز، معمولا بلندگوی مادر دارای کابل یک به یک صدا (به صورت داخلی به بلندگو متصل است) است و سر دیگر آن به صورت ورودی است تا به خروجی صدای دستگاه DVD Player متصل شود.

 12. سلام ،من دی وی دی پلیر جی پلاس دارم. قبلا کارتونهای دخترم رو که میذاشتم همه رو پشت سر هم نشون میداد، تازگیا هر اپیزود که تموم میشه دوباره میره تو منو باید از اول پلی کنم. میشه بگید چجوری تو تنظیمات درستش کنم ؟

  1. با سلام
   مهدیه عزیز، به نظر تنظیمات پخش بر روی تکرار پخش قرار دارد. در تنظیمات DVD Player خود چک کنید که چنین گزینه ای وجود داشته باشد و آن را روی پشت سر هم تنظیم کنید.

 13. سلام ببخشید من یه دی وی دی سونی مدل DVP_NS51P دارم و همه چی رو سیاه و سفید نشون میده

  1. با سلام
   مبین عزیز، از دلایل سیاه و سفید شدن تصویر، مشکل در کابل تصویر AV، تنظیمات نمایش ( در DVD Player یا تلویزیون)، عدم پشتیبانی ورودی تلویزیون و … است.

 14. با سلام دستگاه dvdply ال جی داریم دربش باز و بسته نمیشد دادیم تعمیر الان درسته اما سی دی داخلش میذاریم و به تی وی وصل میکنم چیزی بالا نمیاره لطفا راهنمایی کنید

  1. با سلام
   کاربر عزیز، به نظر لنز DVD Player شما با مشکل مواجه شده است.

 15. سلام
  وقتی سیدی رو داخل دی‌وی‌دی کامپیوتر میزارم درش باز میشه و سیدی رو پس میزنه
  دلیلش چیه؟

  1. با سلام
   زهرای عزیز، این مشکل می تواند از گرد و خاک گرفتن مسیر CD یا درست قرار نگرفتن CD در جای خود به وجود آید.

 16. با عرض سلام خدمت تیم محترمتون

  میخوام بدونم چرا دی وی دی پلیر سی دی های فیلم و کارتون رو میخونه اما وقتی فایل ام پی فور از کامپیوتر میریزیم روی سی دی و در دستگاه میگذاریم ارور میده لطفا راهنمایی کنید ممنون میشم

  1. با سلام
   کاربر عزیز، فرمت و سرعت رایت CD و DVD از دلایل ارور DVD Player شما است که به دلیل عدم پشتیبانی است.

 17. سلام من یه دستگاه دی وی دی پلیر admiraiدارم نمیدونم چشه سی دی و دی وی دی هایی که از قبل داشتم حتی بااینکه خش دارند روپلی میکنه ولی امروز رفتم دی وی دی نو بدون خط وخش گرفتم اینارو میخونه اما همینکه میزنم رو گزینه های مثلا 1.2.3و…پلی نمیشه ومینویسهunsupported formatخواستم ببینم چیکار باید بکنم کلافه شدم…ممنون

  1. با سلام
   مهدی عزیز، این خطا اغلب به دلیل سرعت رایت بالا و فرمت های مختلف روی DVD به وجود می آید.

 18. سلام من یه دستگاه دی وی دی پلیر admiraiدارم نمیدونم چشه سی دی و دی وی دی هایی که از قبل داشتم حتی بااینکه خش دارند روپلی میکنه ولی امروز رفتم دی وی دی نو بدون خط وخش گرفتم اینارو میخونه اما همینکه میزنم رو گزینه های مثلا 1.2.3و…پلی نمیشه ومینویسهunsupported formatخواستم ببینم چیکار باید بکنم کلافه شدم…ممنون

  1. با سلام
   مهدی عزیز، این خطا اغلب به دلیل سرعت رایت بالا و فرمت های مختلف روی DVD به وجود می آید.

 19. سلام دی وی دی پلیر من روی CD خش میندازه میشه علتشو بگید یا چه راهکاری پیشنهاد می دید

 20. سلام من دی دی پلیر Henza دارم.دی وی دی کارتونی میذارم پخش کنه.ولی یه کارتون که تموم شد،یه پیامی میاد که یا دوبارهplay کن یا meno رو انتخاب کن.منو رو انتخاب میکنم لیست پخش میاد یکی رو انتخاب میکنم،دوباره پیام میاد play و Meno. پلی رو انتخاب میکنم و کارتون رو نشون میده.کارتون ک تموم شد،د باره این چرخه تکرار میشه.واقعا خسته کننده است میخام پشت سرهم خودش نشون بده.لطفا راهنماییم کنین

  1. با سلام
   نسرین عزیز، به نظر تنظیمات پخش بر روی تکرار قرار دارد. در تنظیمات DVD Player خود چک کنید که گزینه تنظیم پخش وجود داشته باشد و آن را روی پشت سر هم تنظیم کنید.

 21. سلام خسته نباشید
  من یه مدتی از دستگاهم استفاده نکردم
  و الان می‌خوام سی دی بزارم داخل زمانی که می‌ره تو بعد از چند ثانیه خودش میاد بیرون بدون ارور و نه چیز دیگه ای
  مشکلش از کجاست؟؟؟؟؟
  ممنون میشم پاسخ بدین🙏

  1. با سلام
   میثم عزیز، این مشکل می تواند از گرد و خاک گرفتن مسیر CD یا درست قرار نگرفتن CD در جای خود به وجود آید.

 22. با عرض سلام و خسته نباشید دی وی دی من مدلش سانیا هستش چراغش روشن میشه ولی خود دستگاه روشن نمیشه ممنون میشم راهنمایی کنید

 23. با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما دی وی دی من مدلش سانیا هستش لامپ قرمزش روشن هستش ولی صفحه کامپیوتریش یعنی عدد هاش روشن نمیشن کلیپ‌هایش اصلا عمل نمیکنه روشن نمیشه ولی لامپ قرمزش روشنه

 24. با عرض سلام و خسته نباشید دی وی دی من سانیا هستش چراغ قرمزش روشن میشه ولی صفحه کامپیوتری که عدد دقیقه و ثانیه اصلا نمیاد ممنون میشم راهنمایی کنید

 25. سلام. دستگاه DVD مدل JVCدارم چند وقته از CDیا فلش یاAUX که استفاده میکنم صدا پخش نمیشه. موقع پخش موسیقی یا فیلم استپ و مجدد پلی میکنم مدت ۵ ثانیه صدا داره بعد قطع میشه.
  اگه مقدوره راهنمایی کنید.

 26. سلام یک دستگاه dvp-ns728hp سونی دارم تازگیا روشنش که میکنم خود به خود open و close میکنه چه سی دی داشته باش چه نداشته باشه چه با کابل چه بدون کابل تنضیماتش رو هم ریست کردم ولی همچنان مشکل داره

 27. سلام. دستگاه دی وی دی من خیلی از فیلم هارو رو فرمت میزنه .بعضی وقتا هم یه فیلم رو که میبینم قطع که میکنم و باز دوباره همون فیلم رو میزارم فرمت میزنه

 28. سلام . من دستگاه dvd player مارشال مدل ME-50330دارم . الان سیدی رو میزارم . یخورده کار میکنه بعد تصویر گیر میکنه . باید دوباره باز و بسته کنم دوباره کار کنه .بازم یخورده کار میکنه بازم گیر میکنه . چیکارش کنم؟؟ ایراد هم از سیدی نیست واسه همه سیدیا همینجوره

 29. سلام وقتتون بخیر
  من یه دستگاه dvd بلوری دارم که کاملا سالمه و مشکلی نداره اما چند هفتس که فلش که میزنم میخونه تمام مراحل رو میاره فقط وارد فایل فیلم که میخوام بشم میزنه
  (media play نمیتوان در خواست را کامل کرد. به صفحه اصلی برخواهد گشت).
  مشکل از چیه میشه راهنماییم کنید
  فلش مشکلی نداره fat 32 حتی فرمت هم کردم تو تلویزیون نشون میده بدون مشکل فقط dvd این اخطار رو میده
  ممنون میشم راهنماییم کنید.

 30. سلام وقت بخیر
  دستگاه dvd ک به تلویزیون وصل میکنم فیش هاهم درسته ولی صدا پخش نمیشه. یعنی صدا هست و بلند نیس مثل قبل
  ممنون میشم راهنمایی گنید

 31. سلام
  دستگاه دی وی دی سامسونگ من بعد از نیم ساعت کار خود به خود خاموش میشه وقتی usb هم وصل هست خاموش میشه یهو
  دلیلش چیه میشه راهنمایی بفرمایید ممنون

 32. با سلام و خسته نباشید ، دی وی دی پلیر من مدل Ckenuoهستش. وقتی CDرو توش میزارم همش ارور میده :Tray Error.
  مشکلش چی هست؟

  1. باسلام
   سپیده عزیز، سینی دیسک از تنظیم خارج شده است برای رفع مشکل لازم است تنطیم این بخش توسط تکنسین انجام گیرد. شما می‌توانید درخواست تعمیر دی وی دی پلیر در محل خود را در سایت آچارباز و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 33. بنده یه دی وی دی پلیر دارم فلش روش نمیاره بالا هرچی با کنترل میزنم گزینه USBدستگاه میزنه no disk اعصابم خیلی خورده

  1. باسلام
   محمد عزیز، آیا فلش دیگری را بررسی کردید؟ همچنین چک کنید که فرمت فلش روی FAT32 باشد.

 34. سلام، وقتتون بخیر. dvd player سونی مدل sr520p دارم روی پنل کد T-LCK مینیویسه و درش باز نمیشه تو دفترچه نوشته با نمایندگی تماس بگیرید. مشخصه مشکلش نرم افزاریه.ممنون میشم اگر امکان داره کمکم کنید

  1. کاوه عزیز
   با توجه به تخصصی بودن مشکل، نیاز به بررسی است. در صورت تمایل می توانید درخواستتعمیر DVD Player خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

 35. سلام خسته نباشید
  DVD PLAYER من سی دی هارو نمیخونه یجوریه
  سی دی های بازیو که میزارم اصلا نمیاره هم لنزشو تمیز کردم هم سی دی هارو ولی وقتی میزارم اصلا انگار هیچ سی دی تو لپتاپ نیست
  سی دی های مربوط به آهنگ یا فیلمم که توش میزارم میاره اما داخل سی دیو خالی نشون میده
  مشکل چیه؟

  1. باسلام
   آقا/خانم شیکی عزیز، به احتمال زیاد لنز دی وی دی پلیر شما ضعیف شده و دستگاه شما نیاز به تعمیر دارد. شما می‌توانید درخواست تعمیر دی وی دی پلیر در محل خود را در سایت آچارباز و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 36. سلام لطفا کمکم کنید تا این مشکلو بتونم خودم با کمک شما حلش کنم. یه ضبط دی وی دی sony دارم مدلش MHC_GNZ888D روشن میشد فقط از آیو ایکسش استفاده میکردم. درب سی دیش باز نمیشد مینوشت c 31 00 و کاستشم کار نمیکرد. بازش کردم دیدم تسمه زیره دی وی دی نیست. رفتم یکی بخرم بزنم گیرم نیومد. گفتم شاید بشه تسمه نوار کاستشو در بیارم بزنم برای دی وی دی همین کارو کردم دستگاه رو روشن کردم هشدار داد wait please بعدم نوشت eject خاموش شد. وقتی روشنش میکنم اینو میگه سریع خاموش میشه. حتی سیم اتصالات کاست و دی وی دی رو جدا کردم بازم روشن نشد که فقط بتونم از آیو ایکسش استفاده کنم. لطفا بهم بگید چیکار کنم حداقل روشن بمونه از آیو ایکسش استفاده کنم؟؟؟؟

  1. آرش عزیز
   در این زمینه می توانید با پشتیبانان ما در تماس باشید راهنماییتان می کنند.

   شماره تماس 02154591600

 37. سلام ببخشید من لپتابم سیدی میخوره یه عادت عجیبی داره که اگه سیدی توش بمونه و خاموش بکنیش دفعه بعد دیگه سیدی رو نشون نمیده منظور هیچ سیدی رو یعنی سیدی رو یه دور خیلی محکم میچرخونه بعد انگار پردازشش نمیکنه و اصلا انگار سیدی ننداختی توش کمکم کنید

  1. باسلام
   علی عزیز، ممکن است مشکل شما ناشی از ضعیف بودن لنز DVD PLAYER باشد و یا ناشی از عدم اجرای autorun است. برای بررسی و رفع مشکل مراحل زیر را طی کنید:
   – با اجرای Run عبارت Regedit را جستجو کنید.
   – مسیر زیر را طی کنید:
   – HKEY_USERS\
   – .DEFAULT\
   – Software\
   – Microsoft\
   – Windows\
   – Cur rentversion\
   – Policies\
   – Explorer
   – در پنجره سمت راست روی گزینه NoDriveTypeAutoRun كليک كنید.
   – عدد نوشته شده در Hexadecimal را به ۹۵ تغییر دهید.
   – سپس پس از تایید یکبار سیستم را ریستارت کنید.
   – در صورتی که مشکل رفع نشد، شما می‌توانید درخواست تعمیر لپ تاپ در محل خود را در سایت آچارباز و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 38. سلام دی وی دی من چراغش روشن است ولی خود دستگاه روشن نمیشه ممنون میشم کمکم کنین خیلی لازم دارم دستگاه و الان موندم چی کار کنم

  1. باسلام
   مبین عزیز؛ اگز با انجام مراحل گفته شده در مقاله مشکل شما رفع نشد، برای رفع مشکل باید دستگاه شما بررسی شود. شما می‌توانید درخواست تعمیر دی وی دی پلیر در محل خود را در سایت آچارباز و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 39. سلام من یه DVD player Maxeeder
  گرفتم بعد الان درش باز و بسته نمیشه گیر داره
  نمیدونم باید چیکارش کنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا