به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید.    |   درخواست تعمیر در محل
امروز سه شنبه ۵ مرداد ۱۴۰۰

گذاشتن این ۹ مورد در مایکروویو ممنوع است!

غذاهای ممنوع در مایکروویو

مایکرویو یک هدیه‌ی ارزشمند برای یک هفته‌ی شلوغ کاری است. غذاها را گرم می‌کند، وعده غذایی در کمترین زمان ممکن آماده می‌شود و … . در کنار مزایای بی‌شمار این وسیله‌ی برقی خانگی، در حین کار با آن باید به چند نکته مهم در گرم کردن و استفاده از ظروف غذا توجه کرد. ما در مقاله ” گذاشتن این ۹ مورد در مایکروویو ممنوع است!” از وبلاگ آچارباز قصد داریم به تمام مواد غذایی که مجاز به قرار دادن آن در مایکروویو نیستید اشاره کنیم. پس با ما همراه باشید.

تهیه تخم مرغ عسلی یا سفت در مایکروویو ممنوع

اگر قصد دارید با مایکروویو تخم مرغ عسلی یا سفت تهیه کنید. سخت در اشتباهید. تخم مرغ در برابر حرارت بالای مایکروویو می‌ترکد و در نتیجه شما ساعت‌ها درگیر تمیز کردن آن خواهید بود.

تخم مرغ در مایکروویو
تهیه تخم مرغ با مایکروویو موجب بخار شدن درون تخم مرغ شده و از آنجا که هیچ راهی برای فرار و خارج شدن آن وجود ندارد، تخم مرغ می‌ترکد.

یخ زدایی گوشت یخ زده با مایکروویو

هرگز با مایکروویو، گوشت یخ زده را یخ زدایی نکنید. حررات آن سبب می‌شود، قسمت‌های نازک‌تر گوشت، شروع به پختن کنند. در  حالیکه بخش‌های ضخیم‌تر گوشت، هنوز یخ زدایی نشده‌است. در صورتیکه مایکروویو شما نمی‌چرخد، حرارت به همه‌ی قسمت‌های آن به صورت یکسان منتقل نشده و در تنیجه گوشت یخ زده، محل مناسبی برای رشد و تکثیر باکتری‌های بیماری‌زا خواهد بود.

گوشت یخ زده
بهترین راه باز کردن یخ گوشت یخ زده، گذاشتن آن در آب و یخچال است.

گرم کردن شیر مادر در مایکروویو

برخی مادران شیرده، به دلیل شاغل بودن و … شیر خود را فریزر قرار می‌دهند و در زمانی که لازم است از فریزر خارج کرده و گرم می‌کنند. گرم کردن شیر مادر با مایکروویو کار صحیحی نیست. زیرا پروتئین‌های شیر مادر، که موجب افزایش ایمنی سیستم بدن نوزادان می‌شوند، در اثر گرمای مایکروویو از بین می‌روند. از طرفی دیگر ممکن است که شیر به صورت یکنواخت گرم نشده باشد و دهان نوزاد بسوزد.

گرم کردن شیر مادر در مایکروویو
بهترین روش گرم کردن شیرمادر، گرم کردن به شیوه بن ماری است.

گذاشتن ظرف پلاستیکی در مایکروویو

نباید ظروف پلاستیکی را در مایکروویو قرار داد. بسیاری از ظروف پلاستیکی حاوی مواد شیمیایی شبیه استروژن هستند که به BPA شهرت دارند. ۹۵ درصد از محصولات پلاستیکی دارای ترکیب شیمیایی BPA هستند و حین گرم کردن ظرف، وارد مواد غذایی می‌شوند. حتی در محصولاتی که برچسب فاقد BPA دارند، ترکیبات مشابه با استروژن آزاد می‌کنند.

تعمیر مایکروفر و مایکروویو در محل با آچارباز
خدمت تعمیر مایکروفر و مایکروویو در محل آچارباز، شامل عیب‌یابی و تعمیر انواع مایکروفر، مایکروویو و سولاردام است. تعمیرکار سیار آنلاین آچارباز، دستگاه شما را تحویل گرفته، به تعمیرگاه برده، تعمیر می‌کند و تحویلتان می‌دهد.
درخواست تعمیر مایکروفر

گذاشتن ظروف فلزی و آلومینیومی در مایکروویو

ظروف فلزی و آلومینیومی را نباید در مایکروویو قرار داد. زیرا به مایکروویو آسیب زده و حتی منجر به آتش سوزی می‌شوند.

گذاشتن ظروف یکبار مصرف در مایکروویو

ظروف یک بار مصرف، همانند ظروف پلاستیکی در حین گرم شدن، مواد شیمیایی از خود ساطع می‌کنند. این مواد برای بدن، مضر هستند.

گذاشتن ظروف یکبار مصرف در مایکروویو ممنوع
بهترین ظروف برای گرم کردن مواد غذایی داخل مایکروویو، ظروف شیشه‌ای پیرکس است.

گذاشتن ظروف با لبه‌ی طلایی

ظروف خاص فلزکاری شده و یا طلاکاری شده را در داخل مایکروویو قرار ندهید. این ظروف حتی اگر قسمت طلاکاری شده‌ی آنها کوچک و ناچیز باشد، ممکن است با واکنش مایکروویو روبرو شده و به دستگاه آسیب وارد کنند.

ظروف فلزی یا لیه طلایی
هرگز ظروف فلزی یا لبه طلایی را در مایکروویو قرار ندهید.

گذاشتن لیوان آب در مایکروویو

اگر لیوان آب را به مدت طولانی، در مایکروویو قرار دهید، حباب‌هایی که موجب خنک شدن آن می‌شود، تشکیل نمی‌گردد. به این ترتیب آب بیش از حد داغ شده و زمانی که لیوان را حرکت می‌دهید، حرارت به صورت ناگهانی آزاد می‌شود و آب به جوش می‌آید. برای جلوگیری از این حادثه، آب را در مدت طولانی در مایکروویو قرار ندهید. زمان آن را همان ۳۰ ثانیه گذاشته و اگر آب گرم نشده‌بود، تعداد دفعات آن را بالا ببرید، اما زمان آن را طولانی نکنید.

آب در مایکروویو
مایکروویو وسیله‌ی مناسبی برای جوشاندن آب یا هر مایع دیگر نیست.

روشن کردن مایکروویو بدون غذا

هرگز به طور اتفاقی مایکروویو فاقد غذا را روشن نکنید. این کار موجب آسیب به آن و حتی آتش سوزی خواهد شد.

پیشنهاد مطالعه

استفاده از ماگ‌های قدیمی در مایکروویو

برخی از ماگ‌های قدیمی، پوششی لعابی دارند. این پوشش، اشعه را پس می‌دهد. ماگ‌های قدیمی، ممکن است حاوی سرب یا فلزات سنگین مضر باشند. بنابراین از گذاشتن ماگ‌های قدیمی، در مایکروویو خودداری کنید.

بهتر است از ظروفی در مایکروویو استفاده کنیم که برچسب “قابل استفاده در مایکروویو” را دارند. این برچسب به ما می‌گوید که این ظرف یا لیوان و.. قابل استفاده در مایکروویو هستند و در صورت حرارت دیدن، مواد استروئیدی و … تولید نمی‌کنند. گاهی اوقات مایکروویوها در اثر استفاده طولانی مدت، نیاز به سرویس یا تعمیر دارند. در صورت نیاز به تعمیر مایکروویو یا ماکروفر، می‌توانید از خدمات آنلاین آچارباز در سایت، زدن تیک در اپلیکیشن و تماس با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ درخواست خود را به ثبت برسانید. همکاران ما در کمترین زمان ممکن تعمیرکار مایکروویو و ماکروفر را خدمت شما ارسال خواهند کرد.


نویسنده :

۱ دیدگاه

  • یحیی توکلی گفت:

    عالی بود. سپاس از مطلب مفیدتان.

  • ارسال دیدگاه    استفاده از مطالب سایت آچارباز فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به آچارباز است.