×

اپ آچارباز را نصب کنید!

نصب
به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید.    |   درخواست تعمیر در محل
امروز جمعه ۱۵ مهر ۱۴۰۱

امنیت کامپیوترهای خود را جدی بگیرید

دسترسی به نزدیک ترین متخصصین

 

امنیت کامپیوتر

 

امروزه دستگاه‌های الکترونیکی، مانند تلفن‌های هوشمند،  تبلت‌ها و رایانه‌ها جزء مهم زندگی روزمره ما هستند. با اینکه ارتباطات راحت‌تر و کارآمدتر از همیشه شده، اما این پیشرفت‌ها باعث به وجود آمدن نگرانی‌های جدیدی راجع به حریم خصوصی و امنیت شده است. به همین خاطر ۳۰ نوامبر مصادف با ۹ آذر را روز جهانی امنیت کامپیوتر نامگذاری کرده‌اند.

اما این روز از کجا و چطور شروع شد؟

روز امنیت کامپیوتر در سال ۱۹۸۸ آغاز شد، تقریبا زمانی که کامپیوترها در کسب‌وکارها و مراکز دولتی متداول شده بود و اینترنت هم پا به عرصه گذاشته بود. در آن زمان به دلیل اطلاعات اندک درباره هک و امنیت داده‌ها و کامپیوتر، ذخیره کردن داده و اطلاعات، همچنین استفاده از نرم افزارهایی که از قدرت امنیتی کمتری برخوردار بودند، باعث به خطر افتادن اطلاعات کامپیوترها به خصوص مکان‌های عمومی و مهم مانند اداره‌ها، بانک‌ها و انواع کسب و کارها شده بود.

جالب است بدانید، هرچه اطلاعات ارزشمندتری در رایانه و یا سرور ذخیره می‌شد، هکرهای بیشتری به سمت آن سیستم نفوذ می‌کردند و اطلاعات زیادی را از بین می‌بردند. پس از مدتی بحث امنیت شبکه ها و کامپیوتر به یکی از دغدغه‌های مهم در دهه ۱۹۸۰ تبدیل شد، به همین خاطر در سال ۱۹۸۸ میلادی، ۳۰ نوامبر را برای اطلاعات عمومی بیشتر افراد در مورد امنیت کامپیوتر، روز جهانی امنیت کامپیوتری نامگذاری کردند.

امنیت کامپیوتر

امنیت کامپیوترهای خود را جدی بگیرید

برای اینکه کامپیوتر شما از امنیت بیشتری برخوردار شود، موارد زیر را رعایت کنید:

  • از یک آنتی ویروس قوی استفاده کنید و همیشه آن را به روز نگه دارید.
  • استفاده از سیستم عامل امن
  • تنظیمات دیوار آتش کامپیوتر خود را فعال کنید.
  • برنامه های مشکوک و غیر معتبر را از سیستم خود پاک کنید
  • همیشه از اطلاعات مهم و ضروری خود بکآپ تهیه کنید.
  • از پسوردهای آسان استفاده نکنید. سعی کنید در پسوردهای خود از کاراکترهایی همچون: @#^&*$)!= و …. استفاده کنید.
  • و …

نصب ویندوز و نرم افزار در محل با آچارباز
خدمت نصب ویندوز و نرم افزار کامپیوتر شامل تمامی خدمات مربوط به نصب، تعمیر و ارتقای ویندوز و نرم‌افزارهای کاربردی و تخصصی ویندوز و لپ تاپ می‌شود. در این خدمت، تعمیرکار سیار آنلاین آچارباز برای نصب ویندوز و نرم افزار کامپیوتر شما، در هر بخش از مناطق ۲۲ گانه تهران به محلتان مراجعه خواهد کرد.
درخواست نصب ویندوز و نرم افزار

 


نویسنده :

نظر شما با موفقیت ثبت شد

ارسال دیدگاهاستفاده از مطالب سایت آچارباز فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به آچارباز است.