×

وب اپلیکیشن آچارباز را نصب کنید!

نصب

به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید. | درخواست تعمیر در محل

نرم افزار

مشکلات نرم افزاری لپ تاپ اپل

مشکلات نرم افزاری لپ تاپ اپل

لپ تاپ‌های اپل از جمله لپ تاپ‌های با کیفیت و پر طرفداری هستند، که بسیاری از افراد علاقه به استفاده از آن‌ها دارند. ولی با این حال لپ تاپ‌های اپل هم به دور از برخی مشکلات و ایرادها نیستند، که از جمله مشکلات نرم افزاری لپ تاپ اپل می‌توان به مواردی که در این بحث ذکر می‌شود توجه کرد.

1- باز نشدن صفحه وب در مک بوک اپل

یکی از مشکلات نرم افزاری لپ تاپ اپل باز نشدن صفحه وب در مک است. این مشکل برای بسیاری از افرادی که می‌خواهند، از اینترنت استفاده کنند، بسیار آزار دهنده است، چرا که یکی از مهم‌ترین امتیازات هر لپ تاپی قابلیت اتصال آن به اینترنت است. اما کاربران لپ تاپ اپل در برخی موارد با مرورگر لپ تاپ مشکل دارند، که برای رفع این مشکل ابتدا باید اتصال اینترنت خود را بررسی کنید، سپس در تنظیمات لپ تاپ، تنظیمات وای فای را چک کرده و باید آن را اصلاح کرد.

2- صدا دادن اسپیکر لپ تاپ

در برخی از لپ تاپ‌های اپل، صدای ایجاد شده از اسپیکر لپ تاپ، یکی دیگر از مشکلات نرم افزاری است. این مشکل بیشتر در لپ تاپ‌های 13 و 15 اینچی مک بوک پرو اپل به وجود می‌آید. مشکل ایجاد شده مربوط به صدا است که به گزارش کاربران موجب شکست صدا در اسپیکرها می‌شود. حتی زمانی که صدا پایین است، باز هم صدا در اسپیکرها دچار شکستگی می‌شود و در نهایت صدای خروجی از اسپیکر نامفهوم است. به گزارش برخی از کاربران این مشکل در حین استفاده از نرم‌افزارهای خاصی مثل Apple Music، iTunes و Garage Band به وجود می‌آید. برخی از این کاربران هم این مشکل را در حین مشاهده ویدیو‌های یوتیوب گزارش داده‌اند.

براساس احتمالاتی که کاربرهای انجمن وب سایت MacRumors اعلام کرده‌اند، این گونه مشکلات نرم افزاری لپ تاپ اپل می‌تواند به دلیل مشکلات رادیویی مانند نبود محافظ مناسب، درایور نامناسب صوتی، تراشه جدید شرکت اپل به نام T2 باشد.

3- مشکل در کارت گرافیکی لپ تاپ

یکی دیگر از مشکلات نرم افزاری لپ تاپ اپل به ویژه در مک بوک‌های اپل مربوط به نقص فنی در کارت گرافیکی این لپ تاپ‌ها است، که خروجی‌های تصویری با مشکل و نقص همراه می‌شود. برخی از کاربران لپ تاپ‌های اپل گزارش داده‌اند، که این مشکل بیشتر در حین کار با نرم افزارهای مانند Adobe Premiere Pro و حتی پخش کننده‌های مولتی مدیای خود مک بوک به وجود می‌آید.

همچنین بنا به گزارش برخی از کاربران مک پوک‌های 15 اینچی، مشکل گرافیکی در زمان پخش تصاویر هم به وجود می‌آید. بهم ریختگی تصاویر در مک بوک پروهای 15 اینچی یکی از مهم‌ترین مشکلات نرم افزاری لپ تاپ‌های اپل است. مشکل در پخش تصاویر و بهم ریختگی رنگ‌ها، تنها محدود به مدل هایی نیست که از کارت گرافیک‌های AMD استفاده می‌کنند، بلکه حتی در زمان کار با تراشه گرافیکی مجتمع نیز این مشکل رویت می‌شود که در نهایت احتمال نقص فنی در کارت گرافیک‌ها را کم رنگ کرده و مشکلات نرم افزاری مدنظر قرار می‌گیرد. با این وجود کاربرانی که این مشکلات را گزارش کرده‌اند، بیشتر از کارت گرافیک‌های AMD RX400 استفاده می‌کنند.

4- روشن نشدن صفحه نمایش لپ تاپ و سیاه ماندن آن

یکی از مشکلات نرم افزاری لپ تاپ، روشن نشدن آن است، البته این مشکل به ندرت پیش می‌آید که دلیل آن می‌تواند مشکلات نرم افزاری و یا سخت افزاری باشد. در برخی موارد این مشکل به دلیل درست کار نکردن صفحه نمایش به وجود می‌آید. یعنی به دلیل وجود مشکل در صفحه نمایش کاربر نمی‌تواند چیزی ببیند. با وجود اینکه لپ تاپ روشن است، ولی صفحه نمایش سیاه است و چیزی نمایش نمی‌دهد.

مشکل روشن نشدن صفحه نمایش لپ تاپ می‌تواند به دلایل سخت افزاری و نرم افزاری به وجود بیاید که در بیشتر موارد علل نرم افزاری دارد، که سبب می‌شود صفحه نمایش لپ تاپ روشن نشود می‌توان در این مورد به قدیمی بودن بایوس اشاره نمود.

مشکلات نرم افزاری لپ تاپ اپل

5- مشکل وای فای و اتصال به اینترنت لپ تاپ

مشکلات مربوط به وای فای تنها مختص لپ تاپ‌های اپل نیست و در سایر برندها هم مشاهده می‌شوند. در بیشتر موارد وقتی وای فای مک بوک اپل با مشکل مواجه می‌شود، دو دلیل می‌تواند داشته باشد، مشکل اول احتمال دارد از روتر باشد، که روتر شما به شبکه ارائه دهنده پهنای باند متصل نمی‌شود و یا اینکه مشکل از شبکه وای فای مک بوک باشد.

با این حال برای رفع این گونه مشکلات نرم افزاری لپ تاپ اپل بهتر است به وب سایت ارائه دهنده شرکت وای فای مراجعه کنید و دستورات لازم را چک نماید و یا اینکه شبکه محلی خود را کنترل کنید.

 

مشکلات متداول لپ تاپ اپل
در این بحث قصد داریم در رابطه با مشکلات متداول لپ تاپ اپل صحبت کنیم. شاید شما هم در حین کار با این لپ تاپ‌ها با مشکلاتی مواجه شده باشید و دلیل آن را ندانید، که در این مقاله به آن‌ها خواهیم پرداخت.
بیشتر بخوانید

6- داغ شدن بیش از حد لپ تاپ

از جمله مشکلات نرم افزاری لپ تاپ اپل داغ شدن بیش از حد آن است، که البته این مشکل در موارد نادر ایجاد می‌شود و در بیشتر مواقع علل نرم افزاری دارد. از جمله دلایل بروز این مشکل نصب برنامه و نرم افزارهای است که انرژی زیادی از CPU می‌گیرند و سبب داغ شدن لپ تاپ می‌شود.

برای رفع این مشکل می‌توانید به بررسی برنامه‌ها و نرم افزارهای در حال اجرا بپردازید. همچنین ویروسی شدن و فریز کردن لپ تاپ هم می‌تواند از دلایل دیگر داغ شدن لپ تاپ باشد. داغ شدن بیش از حد لپ تاپ موجب کند شدن سیستم عملکرد دستگاه شده، به طوری که در کارکرد شما با سیستم بسیار تاثیر می‌گذارد و شما را از کار کردن با دستگاه خود بیزار می‌کند. در نتیجه ی داغ شدن لپ تاپ احتمال دارد، مشکلات نرم افزاری لپ تاپ اپل همچون کرش و هنگ کردن به سراغ لپ تاپ بیاید که بسیار آزار دهنده است.

7- تاخیر در رابط کاربری لپ تاپ

برخی از دارندگان و کاربران لپ تاپ‌های اپل به ویژه مک بوک از تاخیر در رابط کاربری لپ تاپ‌های خود شکایت دارند. تاخیر در رابط کاربری لپ تاپ می‌تواند، یکی از مشکلات نرم افزاری لپ تاپ اپل باشد، که انیمشن‌ها و گرافیک‌های رابط کاربری در هنگام اجرای برنامه و یا باز کردن یک پنجره دچار مشکل در نمایش تصویر می‌شود. برای رفع این مشکل اولین کار ری استارت کردن سیستم است.

همچنین به روز بودن سیستم را باید چک کنید. برای این کار می‌توانید از Apple Menu  گزینه Software Updates را انتخاب کنید تا آپدیت‌های مهم OS X انجام شود. سپس سیستم را Restart کنید تا شاید مشکل برطرف گردد.

8- کرش کردن لپ تاپ

از دیگر مشکلات نرم افزاری لپ تاپ اپل کرش کردن آن است. البته این مشکل مختص اپل نیست و سایر برندها هم به این مشکل دچار می‌شوند، که گاهی کاربران صفحه آبی رنگ لپ تاپ مواجه می‌شوند. این مشکل بیشتر در لپ تاپ‌های مک بوک اپل پیش می‌آید که برای رفع آن ابتدا بررسی کنید که آیا بروزرسانی جدیدی برای برنامه‌ها وجود دارد یا خیر؟

برای این کار می‌توانید از Apple Menu گزینه Software Updates را انتخاب کنید تا آپدیت‌های مهم OS X انجام شود. سپس سیستم را Restart کنید. اگر بروزرسانی وجود ندارد، برنامه مزبور را از نصب خارج و مجدد نصب کنید.

مشکلات نرم افزاری لپ تاپ اپل

9- هنگ کردن لپ تاپ اپل

مک بوک‌های اپل ممکن است هر چند وقت یکبار هنگ کنند و فریز شوند، که هنگ کردن لپ تاپ می‌تواند یکی از مشکلات نرم افزاری لپ تاپ اپل باشد. با هنگ کردن لپ تاپ در واقع سیستم از کار می‌افتد و اجازه انجام هیچ عملی را نمی دهد، که در نهایت کاربر مجبور به بستن تمام برنامه‌ها و خروج اجباری می‌شوید. حتی در برخی مواقع برای برطرف کردن هنگ شدن لپ تاپ نیاز است که لپ تاپ را ری استارت کنید.

اگر چه هنگ کردن مختص لپ تاپ‌های اپل نیست و بسیار کم پیش می‌آید، ولی نصب برنامه‌ها و نرم افزارهای ناسازگار با سیستم عامل، اجرای هم زمان چندین برنامه، ویروسی شدن و غیره می‌تواند از جمله دلایل اصلی هنگ کردن لپ تاپ اپل باشد.

10- ویروسی شدن لپ تاپ

لپ تاپ‌های اپل هم مانند سایر لپ تاپ‌ها احتمال دارد، ویروسی شوند، که ویروسی شدن از جمله مشکلات نرم افزاری لپ تاپ اپل است. ویروسی شدن لپ تاپ می‌تواند به دلیل وصل شدن به دستگاه‌های آلوده و وارد شدن به صفحات آلوده اینترنتی اتفاق بیافتد، که موجب کندی سرعت لپ تاپ، هنگ کردن آن و یا داغ شدن لپ تاپ می‌شود و در بسیاری از مواقع عملکرد لپ تاپ را مختل می‌نماید.

برای رفع آن ابتدا باید، از یک آنتی ویروس قوی استفاده کنید و ضمن ویروس یابی به از بین بردن ویروس لپ تاپ اقدام کنید، در صورتی که مشکل بر طرف نشد، می‌توانید ویندوز را فرمت کرده و مجدد نصب کنید.

پیشنهاد مطالعه

11- تاخیر و کند شدن لپ تاپ

از دیگر مشکلات نرم افزاری لپ تاپ اپل مانند دیگر لپ تاپ‌ها می‌توان به کند شدن و تاخیر در اجرای فرمان‌ها و دستورات اشاره کرد. تاخیر و کند شدن سرعت لپ تاپ بعد از مدتی استفاده از آن طبیعی است و می‌تواند به دلیل سخت افزاری و یا نرم افزاری ایجاد شود.

ولی در بیشتر مواقع کند شدن لپ تاپ به دلیل پر شدن حافظه رم، استفاده از برنامه‌ها و نرم افزارهای سنیگن، ویروسی شدن سیستم و یا وارد شدن بدافزارهای مخرب به سیستم، عدم بروزرسانی مناسب و غیره به وجود آید. که برای رفع آن باید، ابتدا دستگاه عیب‌یابی شود و سپس براساس دلیل تاخیر و کندی اقدام به رفع این مشکل کرد.

12- مشکل بلوتوث

برای برخی از کاربران و دارندگان مک بوک‌های اپل گاهی این مشکل پیش می‌آید که در استفاده از بلوتوث دچار مشکل می‌شوند، که ممکن است هدست، هدفون، موس و یا صفحه کلید و یا هر ابزار دیگر با بلوتوث لپ تاپ لپ اپل جفت نشود و انتقال داده و یا فایل ممکن نباشد. لذا یکی از مشکلات نرم افزاری لپ تاپ اپل ایراد بلوتوث است، که برای رفع این مشکل یکی از متداول‌ترین راه‌ها، راه اندازی مجدد بلوتوث است. اگر با راه اندازی مجدد بلوتوث مشکل حل نشد، می‌توانید لپ تاپ را ری استارت کنید.

13- مشکل راه اندازی یا بوت شدن

یکی دیگر از مشکلات نرم افزاری لپ تاپ اپل بوت نشدن آن است. برخی از کاربران در صفحه نمایش خود با صفحه خالی و یا صفحه راه راه و خاکستری مواجه می‌شوند. که برای رفع این مشکل می‌توانید لپ تاپ را از طریق Safe Mode  بوت کنید. در Safe Mode با استفاده از MacOS می‌توانید درایورها و نرم افزاهای مورد نیاز را راه اندازی و مشکلات آن را برطرف کنید.

14- نشان دادن آیتم‌های درهم ریخته

اگر در زمان بالا آمد لپ تاپ اپل با یک صفحه آبی رنگ مواجه شدید، ممکن است دلیلش آن باشد که یکی از برنامه‌ها به طور خودکار در لپ تاپ شروع به اجرا می‌شود، که می‌تواند با MacOS ناسازگار باشد و سبب نشان دادن صفحه آبی رنگ صفحه نمایش شود، که از جمله مشکلات نرم افزاری لپ تاپ اپل است.

15- مشکل به روز رسانی

یکی از مشکلات نرم افزاری لپ تاپ اپل به ویژه مک بوک‌ها این است، که برخی از کاربران با مشکلی روبرو شده‌اند که نمی‌تواند از MacOS استفاده کنند. آنها وقتی می‌خواهند MacOS خود را روشن کنند، با پیغام خطای زیر مواجه می‌شوند:

“A critical software update is required for your Mac, but an error was encountered while installing this update,” with an additional note that warns, “Your Mac can’t be used until this update is installed.”

اغلب کاربران تلاش می‌کنند، با بروزرسانی نرم افزارهای حیاتی (Critical software update) این مشکل را برطرف کنند.

در نهایت باید گفت که، با وجود اینکه لپ تاپ‌های اپل از جمله لپ تاپ‌های با کیفیت بالا و مقاوم هستند، که به خاطر طراحی زیبا، سبک بودن و کیفیت بالا علاقه مندان و طرفداران زیادی دارند، ولی با این حال این لپ تاپ‌ها هم دارای برخی مشکلات و ایراداتی هستند، که برخی از آنها جزء مشکلات نرم افزاری لپ تاپ اپل است.

در صورتی که در حین استفاده از لپ تاپ با مشکل مواجه شدید، پیشنهاد می‌شود که با کارشناسی مجرب مشورت کنید. در حال حاضر سامانه آچارباز، آماده ارائه خدمت به مشتریان خود است. شما مشکلات لپ تاپتان را از طریق سایت و یا اپلیکیشن آچارباز ثبت کنید تا مشاوران ما با شما تماس گرفته و در اولین فرصت کارشناس مجرب به محل شما اعزام شود.

منبع:
cnet.com
digitaltrends.com

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
×