به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید.    |   درخواست تعمیر در محل
امروز چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹

بررسی و رفع مشکلات پاور لپ تاپ و کامپیوتر

بررسی و رفع مشکلات پاور لپ تاپ و کامپیوتر

می‌‌‌توان گفت که همه افرادی که با سیستم‌های کامپیوتری سروکار دارند، اسم پاور کامپیوتر را بارها شنیده‌‌‌اند و شاید تا حدی از عملکرد و کارایی آن باخبر باشند. اما در صورتی که مشکلی برای پاور کامپیوتر ایجاد شود، ممکن است قادر به رفع آن نباشید. در این بحث به بررسی مشکلات پاور کامپیوتر خواهیم پرداخت.

برای آگاهی از مشکلات پاور کامپیوتر و حتی سایر قطعات آن، بهتر است ابتدا شناخت کافی از ماهیت و نوع عملکرد آنها داشت. گاهی با کمی اطلاعات در رابطه با سخت افزار کامپیوتر، قادر هستید به تعمیر لپ تاپ و یا کامپیوتر خود اقدام کنید.

پاور کامپیوتر چیست؟

پاور و یا منبع تغذیه، قطعه‌ایست که در همه دستگاه‌‌‌های الکترونیکی وجود دارد. به طور کلی پاور از دو بخش سرد و گرم تشکیل می‌‌‌شود. بخش گرم پاور قسمتی است که با برق ورودی ۲۲۰ ولت سروکار دارد و بخش سرد مربوط به خروجی پاور است که با ولتاژهای ۱۲، ۵ و ۳٫۳ و یا دیگر ولتاژهای خروجی سروکار دارد. بخش گرم پاور از قطعاتی مانند دیودها، ترانس‌‌‌ها، ماسفت‌‌‌ها (Mosfet) و خازن‌‌‌ها و سایر قطعات که در بخش دیگر پاور هم قرار دارد تشکیل شده‌است.

تعمیر کامپیوتر در محل با آچارباز
سرویس تعمیر کامپیوتر در محل آچارباز یک تعمیرگاه سیار آنلاین کامپیوتر است که کار آن عیب یابی و رفع ایراد تمامی سیستم‌های کامپیوتری است. در صورت بروز مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری، کافیست در اپلیکیشن خدمات سیار آچارباز، درخواست تعمیرکار سیار کامپیوتر را ثبت کنید.
درخواست تعمیر کامپیوتر

ولتاژهای خروجی پاور کامپیوتر

ولتاژهای خروجی پاور براساس رنگ تعیین می‌‌‌شوند که باید ولتاژهای زیر را داشته باشند.

تعمیرات تخصصی سخت افزار
ولتاژهای خروجی پاور

پاور، برق مورد نیاز همه قطعات را تامین می‌‌‌کند و با اینکه یکی از مهم‌ترین قطعات کامپیوتر است، با این حال بسیاری از افراد در هنگام خرید کامپیوتر بیشتر به رم و یا پردازنده آن توجه می‌‌‌کنند تا پاور. در حالی که پاور یکی از مهم‌ترین قطعات کامپیوتر است و در صورت خرابی و مشکل می‌‌‌تواند در سایر قطعات هم مشکل ایجاد کند و به مرور موجب خراب شدن قطعات دیگر سیستم هم می‌شود.

علائم و نشانه‌‌‌های وجود مشکل در پاور؛ علائم خرابی پاور کامپیوتر

بسیاری از کاربران کامپیوتر در حین کار با سیستم متوجه هنگ کردن و یا افت سرعت و تاخیر می‌‌‌شوند و به صورت نرم افزاری نمی‌‌‌توانند آن را برطرف کنند. گاهی این موارد نشان از مشکلات پاور کامپیوتر دارد. برخی دیگر از نشانه‌های خرابی پاور کامپیوتر شامل موارد زیر هستند:

 • افزایش دمای سی پی یو و کند شدن سیستم و همچنین ریست شدن ناگهانی کامپیوتر
 • شناسایی نشدن دستگاه‌‌هایی که با کابل USB به سیستم متصل می‌‌شوند، مانند اتصال موس و یا صفحه کلید.
 • تاخیر و کند شدن عملکرد صفحه کلید در زمان تایپ
 • شناسایی نشدن صفحه کلید و یا خرابی آن
 • روشن نشدن سیستم و یا خاموش شدن بلافاصله سیستم بعد از روشن شدن
 • ایجاد تغییر در صدای فن CPU و یا تغییر صدای کارت گرافیک
 • ایجاد تغییراتی در اجزای داخلی پاور
 • کرش‌‌‌های عجیب و غریب کامپیوتر
 • مشاهده صفحه آبی و یا همان صفحه مرگ
 • کار کردن فن در زمان روشن شدن سیستم در حالی که سیستم خاموش مانده
 • کاهش نرخ فریم، کارایی و ری استارت شدن در حین بازی و یا رندر و هر کار سنگین دیگر
 • ری استارت شدن مجدد سیستم در هنگام روشن شدن سیستم پس از شنیدن صدای بوق بوت
خرابی پاور کامپیوتر
خرابی و ایرادهای پاور به طور کلی دارای علائم و نشانه‌‌‌های زیادی هستند و بسیاری از ایرادات و مشکلات پاور کامپیوتر دارای علائم متفاوتی است.

خاموش شدن پاور بدون هشدار

اگر کامپیوتر شما بدون هیچ هشداری خاموش می‌‌شود، می‌‌تواند به چند دلیل باشد. گاهی این موارد به دلیل داغ شدن بیش از حد سیستم، و یا مشکلات و مسائل سخت افزاری دیگر به وجود آید. البته ویروسی شدن و دیگر مشکلات سیستم عامل هم سبب ایجاد این امر می‌‌شود. می‌توان گفت مشکلات پاور کامپیوتر از مهم‌ترین علل خاموش شدن کامپیوتر بدون هیچ علامت هشداری است.

یکی از دلایل خاموش شدن ناگهانی یا ریستارت شدن سیستم ممکن است از نوسانات برق یا خراب بودن کابل باشد. جهت اطمینان باید پاور بوسیله دستگاه تستر پاور چک شود یا با پاور دیگری که مطمئن هستید سالم است سیستم را روشن کنید.

پیشنهاد مطالعه

روشن نشدن لامپ سری

یکی از مشکلات پاور کامیپوتر این است که با وجود وصل کردن دو شاخه پاور به پریز مدار لامپ سری، لامپ روشن نمی‌‌‌شود. این مشکلات پاور کامپیوتر می‌‌‌تواند به دلیل خرابی جک ورودی، خرابی فیوز، خازن‌های بزرگ و خرابی هیت سینگ به وجود آید.

روشن شدن مدار سری و خاموش نشدن آن

یکی دیگر از مشکلات پاور کامپیوتر این است که پس از اتصال پاور به مدار لامپ سری روشن می‌‌شود ولی خاموش نمی‌‌‌شود. این قبیل مشکلات پاور کامپیوتر می‌تواند به دلایلی مانند خرابی RCL اولیه و ثانویه، خرابی دیود، خرابی‌‌‌های ناشی از ترانزیستورهای هیت سینگ اول، Z1-4،Z2  به وجود آید. همچنین خرابی ترانس‌‌‌ها و هر قطعه دیگر که اتصالی کرده باشد موجب روشن ماندن لامپ می‌شود.

سوختن ماسفت  (Mosfet)

سوختن ماسفت یکی دیگر از مشکلات پاور کامپیوتر است. ماسفت سوئیچ الکترونیکی ساده‌‌‌ای است که در مدارهای الکترونیکی استفاده می‌‌‌شود. وقتی که کارهای سنگین با سیستم انجام می‌‌‌شود و یا دمای سیستم بیش از اندازه بالا می‌‌‌رود، ماسفت می‌‌‌سوزد. سپس صدایی کوتاه از فن شنیده می‌‌‌شود و کامپیوتر خاموش می‌‌‌شود. در زمان سوختن ماسفت، مدار کوتاهی ایجاد می‌‌‌شود که در PSU هوشمند، با خاموش کردن سیستم از خود محافظت می‌‌‌کند.

اعزام تعمیرکار کامپیوتر به محل
ماسفت سوئیچ الکترونیکی ساده‌‌‌ای است که در مدارهای الکترونیکی استفاده می‌‌‌شود.

سوئیچ نکردن پاور

سوئیچ نکردن جریان الکتریکی یکی دیگر از مشکلات پاور کامپیوتر است. گاهی با وجود اینکه پاور در تیپ مدار سری، سالم است و سیم‌‌‌های سبز و بنفش نیز جریان الکتریکی ۵ ولت را نشان می‌‌‌دهد، اما پاور سوئیچ نمی‌شود. سوئیچ نکردن پاور می‌‌تواند به دلیل خرابی IC7500 و یا TL494، خرابی ترانزیستور سوم در هیت سینک (Heat sink) اول و یا IC کنار همین هیت سینک به وجود آید.

علت سوختن فیوز پاور کامپیوتر

سوختن فیوز پاور یکی از معمول‌‌‌ترین آسیب‌‌‌های پاور است که علاوه بر تغییر رنگ، سیم نازکی که در آن قرار دارد نیز به دلیل عبور جریان برق زیاد دچار آسیب شده‌است، به این دلیل فیوز از بین می‌‌‌رود. ارتباط بین دیگر قطعات، بعد از فیوز قطع شود و جریان زیاد باعث آسیب‌‌‌های دیگر آن خواهد شد. در بیشتر موارد کارکرد زیاد پاور و گرمای بیش از حد دیودها در قسمت پل رکتیفایر باعث عبور جریان زیاد و سوختن فیوز می‌‌‌شود که با رفع این ایرادها و تعویض فیوز و دیودها (با انواع مشابه آن) مشکل حل شده و پاور دوباره سالم کار خواهد کرد.

با چک کردن قسمت شیشه‌‌‌ای فیوز می‌‌‌توان از سالم بودن آن مطمئن شد ولی جهت اطمینان بیشتر بهتر است با اهم متر تست شود. به این صورت که:

اهم متر را روی رنج Ω یا بازر قرار دهید، پروپ‌‌‌های اهم متر را به پایه‌‌‌های فیوز متصل کنید. اگر فیوز سالم باشد صدای سوت ممتدی شنیده می‌‌‌شود و یا عقربه‌‌‌ی اهم متر تا آخر حرکت می‌‌‌کند. در غیر این صورت فیوز خراب است.

تعمیر پاور کامپیوتر
گاهی گرمای بیش از حد، موجب سوختن پاور می‌شود.

ولتاژ نداشتن سیم‌‌‌های خروجی پاور

در برخی مواقع با وجود اینکه پاور در تست لامپ سری سالم است و سوئیچ هم می‌‌‌شود، ولی سیم‌‌‌های خروجی از پاور به جز رنگ‌های بنفش و سبز، ولتاژ ندارند. این مشکل می‌‌‌تواند به دلیل خرابی دیودهای دو طرفه مربوط به همان رنگ، RCL  مربوط به همان رنگ و یا خازن‌‌‌های همان رنگ به وجود آید.

گاهی هم پاور سالم است، اما با تستر پاور، پاور گود (Power good) نمی‌دهد. گود ندادن پاور می‌تواند به علل خرابی خازن‌‌های خروجی، خرابی خازن‌‌های بزرگ اول و خرابی IC Power good به وجود آید.

شنیده شدن صدای بوق در داخل پاور؛ صدای پاور کامپیوتر

دلیل سوت کشیدن پاور کامپیوتر می‌‌‌تواند از تورم و یا نشتی خازن‌‌‌ها باشد که یک ماده‌‌‌ی زرد رنگ از آن بیرون می‌‌‌آید. اگر به محض اینکه دستگاه را به برق می‌‌‌زنیم روشن می‌‌‌شود، (IC logic) out power  باید تعویض شود. گاهی هم به دلیل وجود مشکل در وریستور، پاور خروجی نمی‌دهد.

دلایل صدای پاور کامپیوتر و روشن نشدن فن پاور

دلایل زیادی می‌تواند موجب صدای زیاد پاور کامپیوتر شود که مهم‌ترین آنها عبارتنداز:

 • دمای بیش از حد
 • خرابی فن پاور
 • دفرمه شدن پره‌های فن پاور
 • وجود گردوغبار روی دریچه و فن پاور کامپیوتر
 • قدیمی شدن نسخه درایورهای قطعات
تعمیر کامپیوتر در محل
با سرویس دوره‌ای کامپیوتر، می‌‎توانید پاور را تیمز کنید تا از خرابی آن جلوگیری شود.

علت ضعیف بودن پاور کامپیوتر

گاهی دلیل ریست شدن‌های مداوم سیستم در حین کار کردن، وجود ایراد در رم یا ضعیف شدن پاور کامپیوتر تشخیص داده می‌‌‌شود که اشتباه است. این مشکل به این دلیل است که خازن الکترونیک پاور با گذشت زمان به دلیل بی‌‌‌کیفیت بودن دچار تورم شده و محتویات روغنی داخل آن با آزاد کردن گرمای زیاد باعث افزایش فشار داخل و متورم شدن قسمت آلومینیومی بالای خازن شده است.

اگر با چک کردن تمام خازن‌‌‌ها متوجه شدید که فقط یک خازن دچار تورم شده‌است و مابقی از لحاظ ظاهری سالم هستند، لازم است که تمام خازن‌‌‌ها تعویض شوند. خازن‌‌‌های الکترونیک دارای پایه‌‌‌های مثبت و منفی هستند و در زمان تعویض و نصب روی برد، باید به این نکته توجه کرد.

یکسره شدن پاور کامپیوتر

گاهی به محض اتصال برق به کامپیوتر، پاور آن روشن می‌شود. برای رفع این مشکل، باید تنظیمات پاور رو طوری تغییر دهید که با اتصال برق روشن نشود. به تنظیمات پاور کامپیوتر رفته و گزینه wake up by AC را غیرفعال کنید.

البته این تنظیمات در هر کامپیوتری کالا متفاوت است و بهتر است دفترچه راهنمای دستگاه را بررسی کنید.

تست پاور کامپیوتر بدون کیس

گاهی برای اینکه پاور کامپیوتر را تست کنید، باید آن را روشن کنید. اما برای روشن کردن پاور کامپیوتر، نیاز به کیس ندارید. برای این کار، پاور کامپیوتر را به بر ق متصل کنید و کانکتور آن را بررسی کنید. در بین یم‌های کانکتور، در پایه‌های ۱۵ و ۱۶ دو سیم سبز و مشکی می‌بینید. یک قطعه سیم برداشته و دو سر آن را لخت کنید. سپس یک سر سیم را داخل پین سبزرنگ و سر دیگر را داخل پین مشکی فرو ببرید. با این کار خواهید دید که پاور روشن می‌شود.

با این روش پاور کامپیوتر روشن شده و می‌توانید سلامت آن را تست کنید.

اعزام تعمیرکار کامپیوتر به محل
با داشتن نرم افزاهای تست پاور روی سیستم، می‌توانید از مشکلات احتمالی آن جلوگیری کنید.

آیا پاور کامپیوتر قابل تعمیر است؟ راهکارهای رفع مشکلات پاور

با به وجود آمدن مشکلات پاور کامپیوتر بسیاری از افراد از خود سوال می‌‌‌کنند که آیا این مشکلات پاور کامپیوتر قابل بر طرف شدن است یا خیر. در پاسخ به این سوال باید گفت که بسیاری از این مشکلات به علت کثیف بودن بیش از حد اجزای داخلی پاور رخ می‌‌‌دهد. بنابراین در اولین قدم برای رفع مشکلات پاور کامپیوتر بهتر است، به تمیز کردن پاور اقدام کرده و داخل آن را از گرد و غبار تمیز کنید. در ادمه اقداماتی که برای رفع مشکلات پاور موثر هستند را بررسی خواهیم کرد:

۱- چک کردن رابط اصلی

برای رفع مشکلات پاور کامپیوتر در ابتدا پیشنهاد می‌‌‌شود که رابط اصلی کامپیوتر چک شود که آیا به درستی در جای خود نصب شده‌‌ یا خیر. چرا که در برخی موارد علت اصلی مشکلات پاور کامپیوتر لق شدن و یا شل شدن آن می‌‌‌تواند باشد. پس کابل‌‌‌های اصلی پاور را از آن جدا و دقیق بررسی کنید.

۲- تعویض کردن برخی از اجزای داخلی پاور

در برخی موارد دلیل به وجود آمدن مشکلات پاور کامپیوتر خرابی و از کار افتادن اجزای داخلی پاور است. از این رو اجزای داخلی را بررسی کرده و در صورت معیوب بودن اجزایی مانند خازن‌‌‌ها و غیره که از کار افتاده‌‌‌اند، آنها را تعویض کنید.

۳- نرم افزار تست پاور کامپیوتر

برای تست پاور کامپیوتر چندین راه وجود دارد. یکی از این روش‌ها استفاده از نرم افزار است. برخی از نرم افزارهای تست پاور کامپیوتر عبارتند از:

 • نرم افزار تست منبع تغذیه کامپیوتر HWMonitor
 • نرم افزار تست منبع تغذیه کامپیوتر Sidebar Diagnostics
 • نرم افزار تست پاور PC Wizard
 • نرم افزار تست پاور کامپیوتر Open Hardware Monitor
 • نرم افزار تست پاور کامپیوتر AIDA64 Extreme

شما به راحتی با دانلود و نصب این نرم افزارها روی سیستم خود، می‌توانید منبع تغذیه کامپیوترتان را تست کنید. البته به یاد داشته باشید که گاهی اتصال کوتاه، خرابی یک قطعه و کشیدن جریان بیش از حد نیز می‌‌تواند چنین مشکلاتی را در سیستم پدید آورد.

۴- خرید پاور جدید و به‌روز

در نهایت می‌‌توان گفت که اگر می‌‌‌خواهید از شر مشکلات پاور کامپیوتر به صورت کامل رها شوید و هیچ ریسک و خطری نکرده باشید، در آن صورت توصیه می‌‌‌شود که یک پاور جدید و به‌روز خریداری کنید. چرا که بسیاری از مشکلات پاور کامپیوتر می‌‌‌تواند سایر اجزا و قطعات کامپیوتر را خراب کند. البته تعویض منبع تغذیه شاید ساده‌‌‌ترین راه حل باشد که بتوان مطمئن بود که آیا ایرادات مشاهده شده مربوط به این بخش است یا خیر.

روشن نشدن پاور گرین ۳۸۰

خرابی و مشکلات پاور کامپیوتر در هر برند و مدلی با سایر برند‌ها تقریبا یکسان است. مشکلات مربوط به فن، صدای پاور، سرعت پاور، روشن نشدن پاور، روشن نشدن لامپ پاور و …، از مشکلات رایج تمامی منبع‌های تغذیه است.

تمامی موارد و مشکلات و همچنین راه حل‌هایی که در این بحث مطرح شد، می‌توانند برای عیب یابی و تعمیر پاور گرین هم کاربردی باشند.

حال در صورتی که کامپیوتر شما دچار مشکل شد و خودتان قادر به تشخیص آن نبودید، کارشناسان آچارباز همواره آماده ارائه خدمت به شما هستند. مشکلاتی از قبیل خرابی مادربورد، مشکلات سی پی یو، روشن نشدن کامپیوتر و لپ تاپ، تعمیر تاچ پد لپ تاپ، تعویض کیبورد و …

مشکلات کامپیوتر خود را از طریق سایت و یا اپلیکیشن آچارباز ثبت کنید تا مشاوران ما با شما تماس گرفته و در اولین فرصت کارشناس مجرب به محل‌تان اعزام شود.

منبع:
universalclass.com
the-computer-problems-guru.com


نویسنده :

 • Avatar حسین کاظمی گفت:

  سلام . واسه روشن شدن کامپیوتر و بالا آوردن آن باید بعضی وقتها چند بار کامپیوتر از برق جدا کنم و دوباره وصل کنم تا روشن بشه . البته چراغ جلوی کیس روشن هست . مشکلش چیه ؟

  • تحریریه آچارباز تحریریه آچارباز گفت:

   سلام
   این مشکل می‌تواند دلایل زیادی داشته باشد. بهترین راه مشورت با تعمیرکار سخت افزار و کامپیوتر است. لطفا درخواست تعمیر کامپیوتر را ثبت کنید تا کارشناسان ما پاسخگوی شما باشند.

 • Avatar محسن گفت:

  سلام سی پی یو را روی مادر برد نصب میکنم کامپیوتر خاموش میکنه درکل اتصالی میکنه برق پاو قطع و وصل میشه ولی سوکت ۸ پین مادربرد را جدا میکنم خاموش نمیکنه یا سوکت ۸ پین وصله ولی سی پی یو روش نیست خاموش نمیکنه اما تصویر نداره بازر موقعی که هم سی پی یو روش هست و سوکت ۸ پین وصله یکسره بوق میزنه از هرکسی میپرسم بلد نیست نظر شما چیه ؟
  مشخصات سیستم
  مادربرد بایوستار مدل Z270GT8
  کارت شبکه‌ی بی‌سیم توتولینک مدل N300PE
  پردازنده مرکزی اینتل سری Skylake مدل Core i5-6500
  رم دسکتاپ DDR4 دو کاناله ۳۲۰۰ مگاهرتز CL16 گیل مدل Potenza ظرفیت ۱۶ گیگابایت
  هارددیسک اینترنال وسترن دیجیتال مدل Blue WD40EZRZ ظرفیت ۴ ترابایت
  منبع تغذیه گرین مدل GP650A-UK PLUS
  همه قطعا اکبنا و پلمپ بودن تازه اسمبل شده
  با تشکر

  • تحریریه آچارباز تحریریه آچارباز گفت:

   سلام
   لطفا مشکل ایجاد شده را با شماره شتیبانی ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۰۰ مطرح کنید. همکاران ما پاسخگوی شما خواهند بود.

 • Avatar احسان گفت:

  سلام
  سخت افزار کامپیوترم کاملا سالم است حتی فن پاور ۵۰۰ وات هم کار میکنه وقتی که با کامپیوتر کار میکنم هر چه باشه چه با نرم افزار کار میکنم و چه با تصویری نگاه میکنم بعد از یک ساعت بدنه کیس کامپیوتر خیلی داغ میکنه ولی هیچ چیز قطعات آسیب نزده…. میخوام بدونم علت خیلی داغ بودن بدنه کیس کامپیوتر چیه؟
  از راهنمایی تون بسیار ممنون میشم

  • تحریریه آچارباز تحریریه آچارباز گفت:

   سلام
   دلیل دمای بالای کامپیوتر، اورکلاکینگ است. در صورتی که CPU با سرعت بالا در حال پردازش است، گرمای زیادی تولید می‌شود. بهتر است کارشناس سخت افزار دستگاه شما را بررسی کند. شما می‌توانید با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ تماس بگیرید و درخواست بررسی کامپیوتر را ثبت کنید.

 • Avatar عرفان گفت:

  سلام من وسط بازی کال اف دیوتی بودم ی دفه کیسم خاموش شد پاورم سوخت مشکل چی بوده سیستمو کلا ۵ روزه گرفتم مدلشم گرین

  • تحریریه آچارباز تحریریه آچارباز گفت:

   سلام
   اگر کامپیوتر را با گارانتی خریداری کرده‌اید، بهتر است هرچه سریع‌تر به شرکت گارانتی مراجعه کنید.

 • Avatar احسان گفت:

  سلام
  سخت افزار کامپیوترم کاملا سالم است حتی فن پاور ۵۰۰ وات هم کار میکنه وقتی که با کامپیوتر کار میکنم هر چه باشه چه با نرم افزار کار میکنم و چه با تصویری نگاه میکنم بعد از یک ساعت بدنه کیس کامپیوتر خیلی داغ میکنه ولی هیچ چیز قطعات آسیب نزده… میخوام بدونم علت خیلی داغ بودن بدنه کیس کامپیوتر چیه؟
  از راهنمایی تون بسیار ممنون میشم

 • Avatar Dmt گفت:

  سلام ه سوالی داشتم.میخاستم بدونم یک پاور نسبتا قوی میتونه باعث سوختگی قطعات ضعیفتر یه سیستم بشه؟یعنی من میخام یه سیستم جمع کنم ولی دارم قطعات رو یکی یکی میگیرم .میخام بدونم پاور قوی میتونه ب عنوان مثال باعث سوختی مادر برد یا فن ها یا … بشه؟

 • Avatar سیدرضا حسینی گفت:

  سلام !
  من پاور رو که خیلی گردو خاک گرفته بود با الکل شستشو دادم ، بعد نیم ساعت فکر کردم الکل پریده و خشک شده و کامپیوترو زدم به برق و همینکه اون کلید پشت کامپیوترو که زدم پاور که مدلش گرین ۳۸۰ هستش توش جرقه زدو فیوض خونه پرید !
  فرداش اومدم همین کارو کردم بازم فیوض پرید !
  میخواستم ببینم چیکار باید بکنم !؟
  با تشکر

 • Avatar sss گفت:

  سلام ایا ممکن هس بر اثر اتصالی پاور پورت های یو اس بی مادربورد اسیب ببیند

 • Avatar محمد گفت:

  سلام وقت بخیر خواستم بپرسم هزینه تعمیر پاور چقدر هست ممنون

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   در این زمینه بهتر است با کارشناسان ما به صورت تلفنی در تماس باشید . شماره تماس: ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۰۰

 • Avatar guest گفت:

  سلام.من هرموقع سیستمو روشن میکنم فن ها روشن میشن و بعد ۳ ثانیه دوباره خاموش میشن و دوباره روشن و دیگه خاموش نمیشه و ویندوز بالا میاد مشکل از پاوره یا کلا عادیه خطری برای سیستم ایجاد میکنه یا نه !؟

 • Avatar سید شهاب گفت:

  سلام
  پاور کامپیوتر من داغ میکنه وقتی چک کردم دیدم فنش نمیچرخه
  بهد از سرد شدن کلید ۰ و ۱ رو زدم که روشن کنم صدای تق داد و باز قطع کردم فوری
  ایرادش فقط فنه؟ یا پاور؟

 • Avatar محمد گفت:

  سلام
  من یه پاور ۳۸۰ گرین دارم و مادر برد p61 و گرافیک gt730 وقتی پاور خنک باشه و بعد از چند ساعت بخوام روشن کنم گراف تصویر میده اما اگر ۱ دقیقه از روشن بودن سیستم بگذره و ری استارت کنم سیسم رو یا گرم باشه و روشن کنم گرافیک تصویر نداره و فقت گرافیک انبرد سیستم تصویر میده و پاور کم میاره
  این نکته رو بگم که پاور ۳۳۰ بدون هیچ مشکلی سیستمم رو استارت میزنه و گیم هم جواب مبده اما ۳۸۰ تصویر نمیده بهم
  گرافیک رو هم تست کردم مشکل نداشت خازن های انتهای مسیر پاور رو هم عوض کردم بغیر از اون خازن بزرگه

  • Avatar ماه گفت:

   پاور مشکل داره تعمیر یا تعویض فکر نمیکنم شما درست تست کرده باشی چون اگه واقعا کارتونو درست اجام داده باشید و تست گرفته باشید باید بتونید خودتون تعمیرش کنید با تعویض خازن و یا ای سی.
   مردی با ۲۰ سال سابقه

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   با سلام. کامپیوتر شما باید توسط کارشناس سخت افزار بررسی شود. این قبیل مشکلات اگر جدی گرفته نشوند، به سایر قطعات هم آسیب وارد خواهند کرد. شما می توانید درخواست تعمیر کامپیوتر در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

  • Avatar سینا فرامرزیان گفت:

   سلام،من تعمیرکار هستم،حتی ۱ بار دیگه اگه سیستم تون رو روشن کنین ممکنه مادربرد،هارد سی پی یو یا هر قطعه دیگری آسیب ببینه،پس کابل برق کیس رو در بیارین و روشن نکنین،شما برای قطعاتی که گفتین حداقلا ۴۰۰وات پاور نیاز داری،اگه با همین گرافیک و همین پاور بخوای پیش بری،گرافیک و یا پاورت اتصالی می کنه و باعث می شه و به احتمال۱۰۰درصد مادربردتون می سوزه

 • Avatar Ali گفت:

  سلام خسته نباشید اقا من گرافیکم ۲۰۶۰معمولی و پاورم ۵۰۰w و در هنگام بازی اولش خوبه بعدش یه تیکای ریزی داخل بازی حس میکنم تسک منجرم رفته پاورو قرمز نشون میداد به نظرتون مشجل از پاوره؟

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   اگر در کل این مشکل را مشاهده می‌کنید، ممکن است ایراد سخت افزاری باشد. اگر فقط دراین بازی این مشکل هست، ایراد از نرم افزار شماست

  • Avatar ماه گفت:

   باید دید در چه بازی هایی و در چه دمایی این اتفاق میافته . به خاطر اینکه قطعات در هنگام شروع خنک هست هنگ نکردن در ابتدا طبیعی هست.
   مردی با ۲۰ سال سابقه

  • Avatar سینا فرامرزیان گفت:

   سلام دوست عزیز،فقط ۱۶۰وات کارت گرافیک شما مصرف می کنه،اگر هم مادربردتون ddr4 باشه حدود ۳۰۰وات مصرف داره اگه ddr3 باشه حدود ۱۸۰ وات،سی پی یو هم اگه سوکت ۱۱۵۱ سلرون باشه حداقلا ۱۰۰وات برای سلرون نسل ۸،رم ها هم احتمالا حداکثرا ۱۰۰وات شما باید یه پاور ۸۵۰وات خوب بگیر،
   اینم یه مدل پاور خوب:
   Power GP850B-OC Green

 • Avatar سعید گفت:

  سلام من وقتی کامبیوترو روشن میکنم باور عادی کار میکنه اما وقتی بازی میکنم داغ میشه وفنش تند کار میکنه و باد داغ میده بیرون البته فقط واسه بازی های سنگین باو گرین ۳۳۰

 • Avatar علی گفت:

  سلام برق گرفتگی در بدنه پاور دلیل بر چی می‌تونه باشه و همینطور از بدنه کیس

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   از کابل پاور ارت دار استفاده کنید.

  • Avatar ماه گفت:

   سیستم رو روی عایق چوبی قرار بدید. در ضمن بعضی اوقات الکتریسیته ساکن خود شما است که دچار احساس برق دار شدن کیس رو میکنید.
   مردی با ۲۰ سابقه

  • Avatar سینا فرامرزیان گفت:

   دوست عزیز،احتمالات زیر درست،حرف خانم ایزدی هم درست.اما احتمال داره شما دستت رو یه جایی از کیس می زاری که زنگ زده باشه و یا رنگ نشده باشه،یا یه قسمتی از بدنه پاور زنگ زده و اون قسمت با کیس برخورد دارد و باعث افتادن این اتفاق می شود.

 • Avatar کامی گفت:

  سلام من یک کامپیوتر قدیمی داشتم گردخاک تو پاورش بود وصلش کردم به برق جرقه رد ودود از امد ببرون پاروم الان سوخته بعد ببخشید قیمت پاور چند الان

 • Avatar Hamidreza گفت:

  سلام و خسته نباشید. پاور ۶۳۰ دارم ک فن ۱۴ سانتی خودش رو سوزوند و اینکه فن ۱۲ گذاشتم روش ک هبی وقتا فن کار میکنه بعضی وقتا هم نه و وقتی کار نمیکنه بوی سوختنی بلند میشه . اگه میشه اطلاعات بدین ک جیکار میشه کرد.

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   پاور شما نیاز به بررسی های بیشتزی دارد و نمی توان به این شکل پاسخ دقیقی داد. شما می توانید درخواست تعمیر کامپیوتر در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

  • Avatar ماه گفت:

   پاور به خاطر دمای زیادی که شما بهش توجه نکردید داغ میکنه. اگه پول دارید تعویض کنید چون احتمالا زیاد عمر نمیکنه.
   مردی با ۲۰ سال سابقه

  • Avatar سینا فرامرزیان گفت:

   باسلام،فن شما در حال خراب شدن است و برد پاور ولتاژی که برای فن سایز ۱۴ نیاز است را به آن می دهد،البته ممکنه فن نویز داشته باشه و باعث خراب شدن پاور بشه،در کل پاور رو باز کنید و تو شو ببینین،بعد برد پاور رو از بدنه پاورجدا کرده سپس زیر برد را بررسی کنید،ببینید جای قهوه ای رنگی یا سوختگی وجود دارد یا نه

 • Avatar شاهرخ گفت:

  سلام
  دو پاور و دو مادربرد دارم
  پاور ۴۰۰ وات eatx با ۲۴ پین active pfc
  پاور ساده ۴۰۰ وات atx با ۲۰ پین

  مادربرد p5b-deluxe , p5p-800 هر دو lga-775

  متاسفانه نمیدونم چرا p5b-delux دیگه با پاور ۲۴ پین روشن نمیشه فقط تحت حالتی که به usb های آن فلش و هارد و وصل کنم و یهو همه رو با هم بکشم بیرون پاور روشن میشه. قبل از بیرون کشیدن usb ها ولتاژ آنها زیر ۴ ولت است و همینکه پشت سرهم همه را میکشم بیرون شاهد افزایش ولتاژ هستم و یهو پاور روشن میشه

  با پاور ۲۰ پین p5b delux روشن میشه و همینطور پاور ۲۴ پین به راحتی p5p-800 را روشن میکند

  ممنون میشم راهنمایی کنید.

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   با توجه به مشکل ذکر شده، پاور کامپیوتر شما نیاز به بررسی های بیشتری دارد. شما میتوانید برای تعمیر کامپیوتر در محل درخواست خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

  • Avatar سینا فرامرزیان گفت:

   باسلام،
   ۴ تا احتمال هست:
   ۱_قسمت سوئیچینگ(سوئیچ کننده)پاور مشکل داشته باشد
   ۲_کنترلر USB مادربرد مشکل داشته باشد
   ۳_چیپ I/O مشکل داشته باشد
   ۴_چیپ مادربرد مشکل دار شده باشد

 • Avatar پاک سرشت گفت:

  سلام من یک سیستم قدیمی دارم که تازگی وقتی روشن می کنیم تصویر نمی دهد و صدای سوت آهسته ای از آن می آید چهار سال قبل که برای تثبیت مین آسیب دیده اش برده بودم گفتن پاورش ضعیف شده آیا حالا نیم سوز شده که سیست رو راه نمی اندازه؟

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام این صدا از خازن های پاور است که باید تعویض شوند.

   بهتر است اینکار توسط یک متخصص انجام شود. شما می توانید درخواست تعمیر پاور کامپیوتر خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

   • Avatar Amir hossein گفت:

    سلام خسته نباشین من وقتی کامپیوترمو روشن میکنم خیلی عادی همه اجزای کامیپوتر کار میکنن و هیچ کدوم از اجزاش مشکلی نداره پاورش فنش کار میکنه ولی بوق استارتشو نمیزنه میخواستم بدونم چطوری میشه درستش کرد یا مشکلش چیه ؟؟
    اصلا میشه درستش کنم یا باید عوض کنم؟؟

    • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

     اگر دستگاه buzzer نداشته باشد بوق ندارید. بهتر است پاور شما بررسی های بیشتری شود. شما میتوانید برای تعمیر کامپیوتر در محل درخواست خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

    • Avatar ماه گفت:

     اگه مادربورد خودش قطعه بوق بایوس نداره خودتون بصورت دستی خریداری کنید و روی مادربور قسمت speaker متصد کنید. در ضمن اگه سیستم کار میکنه هیچ مهم نیست که صدای بوق بیاد یا نه.
     مردی با ۲۰ سال سابقه

    • Avatar سینا فرامرزیان گفت:

     سلام،اگر دستگاه BUZZER نداشته باشد،یا بوق زدن از داخل تنظیمات بایوس مادربرد غیرفعال شده باشد،قطعه ای آسیب دیده باشد،سیستم بوق سلامت را نمیزند،قطعات را یکییکی تست کنید

    • Avatar سینا فرامرزیان گفت:

     حواستان باشد که قطعه ای فلزی داخل کیس نیوفتاده باشد

  • Avatar ماه گفت:

   با پاور دیگه تست کنید اگه صفحه بالا نیامد رم و کارت گرافیک را با شستشو اسپری مخصوص و یا استفاده پاکن روی قسمت طلایی رنگ درست میشه.
   مردی با ۲۰ سال سابقه

  • Avatar سینا فرامرزیان گفت:

   سلام،من تا الان چند بار با چنین مشکلی مواجه شدم که مشکل سیستم ها اینجوری بوده:
   ۱-کارت گرافیک مشکل دار شده باشد
   ۲_چیپ مادربرد مشکل دار شده باشد
   ۳_I/O مشکل دار شده باشد
   ۴_رم مشکل دار شده باشد
   ۵_احتمال خیلی زیاد،پاور شما دچار اختلال شده،زیرا عمر مفید پاور ۳ سال می باشد

 • Avatar Elena گفت:

  با عرض سلام و وقت بخیر،ببخشید من با کامپیوترم کار میکردم ک یکدفعه کیبورد از کار افتاد و موسم حرکت نمیکرد یکم بعدشم صفحه خاموش شد کلا،ولی کیس کار میکرد و صدای فنشم میومد،ولی وقتی خاموش کردم از کیس و دوباره روشن کردم بازم صفحه بالا نیومد و وقتی خاموش کردم هنوز کار میکرد کیس، به نظرتون امکان خرابی پاور وجود داره؟اخرین بار ۳سال پیش تعویض شده

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   سیستم شما نیاز به بررسی های بیشتری دارد.

   بهتر است دستگاه شما توسط متخصص بازدید شود. شما می توانید درخواست تعمیر لپ تاپ در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

  • Avatar ماه گفت:

   سیستم شما تمام قطعاتش نیاز به شستشو توسط فرد ماهر دارد. اینکه کیبرد و ماوس کار نمیکرد هم یه چیز طبیعی هست بعد از یک ری استارت دوباره فعال میشه و به ندرت این مشکل پیش میاد. اینکه صفحه بالا نمیاد باید بررسی بشه که ایراد از کدوم قطعه هست اما با توضیحات شما ۹۰ در صد مشکل شما با شستشو و تعویض ویندوز و سرویس کامل توسط فرد ماهر رفع میشه.
   مردی با ۲۰ سال سابقه

   • Avatar سینا فرامرزیان گفت:

    یه سیستم سوکت ۷۷۵ داشت که سیستم از کاربر فرمان می گرفت،روشن می شد،بوق نمیزد تصویر هم نمیداد،
    هیتسینک قطعات روی مادربرد رو جدا کرد همینطور فن سی پی یوخود سی پی یو و باطریبک آپ رو،سپس مادربرد رو برد تو حموم و با یه برس تقریبا نرم و مسواک شروع به شستن مادربرد کرد،بعد از شستشو با سشوار اونو خشک کرد و بعدش متوجه یه عیب ظاهری که چیپ i/o مادربرد داشت شد،چیپ رو تعویض کرد،بعد تست کرد،سیستم فرمان گرفت،روشن شد،بالا اومد و تصویر داد

  • Avatar سینا فرامرزیان گفت:

   سلام،سیستم من هم همین مشکلو داره،بررسی کردم متوجه اششکالی شدم:
   ۱_کنترلر شکاف PCI مادربرد عیب ظاهری داشت
   ۲_کارت صدا داغ می کرد-خیلی زیاد
   ۳_احتمال هست کنترلر USB مشکل دار شده باشد یا کنترلر COM LPT
   ۴_یه احتمال ۱۰درصدی هم هست که مشکل از چیپ I/O باشه

 • Avatar farzad.k گفت:

  سلام
  من دیروز یه بار بدون محافظ کامپیوتر را به برق وصل کردم و روی دکمه روشن و خاموش زدم بعد از چند ثانیه کیس خاموش شد و دوباره روشن و خاموش و…….
  امروز هم‌ خواستم روشن کنم همین اتفاق افتاد خیلی نگرانم اصلا نمی دونم مشکل چیه لطفا کمکم کنید

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   ممکن است پاور دستگاه آسیب دیده باشد. نیاز به بررسی بیشتر دارد. شما می توانید برای تعمیر کامپیوتر در محل خود، در سامانه آچارباز درخواست تعمیر ثبت کنید.

  • Avatar ماه گفت:

   اگه روشن و خاموش ۱ یا ۲ بار اتفاق میافته مربوط به مادربورد هست و نگران نباشید. اما اگر خاموش میشه و دیگه روشن نمیشه باید توضیح بیشتری بدید تا ببینم چه مشکلی داره. یعنی بفرمایید در یک زمان ثابت این اتفاق میافته یا متغیر و یا اینکه تو قسمت قبل از بوت این اتفاق میافته باید بیشتر توضیح بدید.
   مردی با ۲۰ سال سابقه

  • Avatar سینا فرامرزیان گفت:

   سلام،
   ممکن است پاور آسیب دیده باشد،می تواند یه مقاومت کم اهم(یه قطعه ۲ یا ۳ میلی متری)روی مادربرد سوخته باشد،می تونه سی پی یو مشکل داشته باشه،پس با ذره بین و یا لوپ به دقت مادربرد رو بررسی کنید،با یه سی پی یودیگهتست کنید،سپس سیستم رو پیش یه متخصص مورد اطمینان و آشنا ببرید

 • Avatar MahdiNA گفت:

  سلام
  من وقتی کابل پاور رو بهش وصل می کنم صدای جرقه زدن میاد
  می خواستم بدونم مشکل از کابله یا خود پاور

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   بهتر است از محافظ استفاده کنید + از کابل earth دار استفاده نمایید

  • Avatar ماه گفت:

   مهم نیست. ولی بهتر است اول کلید پاور روی ۰ یعنی خاموش باشه بعد کابل رو وصل کنید و بعد کلید را روی ۱ یعنی روشن قرار بدید. مردی با ۲۰ سال سابقه.

 • Avatar امیر گفت:

  با سلام.چرا من وقتی دکمه پاور میزنم اتفاقی نمیوفته فن پاور داغ میشه اما فن کار نمیکنه

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   اگر دستگاه روشن می شود و فن کار نمی کند، فن کامپیوتر را تعویض کنید. اما اگر سیستم روشن نمی شود نیاز به بررسی بیشتر دارد. شما می توانید درخواست تعمیر کامپیوتر در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

  • Avatar ماه گفت:

   باید پاور باز بشه و بررسی بشه و روی ۲۰ پین برق خروجی پاور با یک سیم قسمت سبز و مشکی را به هم متصل کنید ببینید پاور کار میکنه یا نه . در صورت عدم تعمیر تعویض شود. مردی با ۲۰ سال سابقه.

 • Avatar Pouya گفت:

  سلام خسته نباشید من یه مشکلی دارم فن پاور روشن نمیشه و وقتی دکمه پاور رو میزنم بعد ۱۰ ثانیه روشن میشه کیس از چی میتونه باشه لطفا کمکم کنید

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   اگر فقط فن روشن نمی شود و پاور شما روشن می شود، فن ایراد دارد، اما اگر کلاً پاور روشن نمی شود پاور ایراد دارد و نیاز است تا بررسی بیشتری شود. شما میتوانید درخواست تعمیر کامپیوتر در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

  • Avatar ماه گفت:

   به مادربور مربوط میشه. بایوس رو آپدیت کنید با فرد ماهر مشورت کنید چون در صورت بروز مشکل غیر قابل جبران خواهد بود.
   مردی با ۲۰ سال سابقه.

  • Avatar سینا فرامرزیان گفت:

   سلام،
   ۳ تا احتمال هست:
   ۱_پاور مشکل داشته باشه۳%
   ۲_برق ۳٫۳ مادربرد مشکل داشته باشد۳۲%
   ۳_پاورساپلای(ورودی برق) مادربرد مشکل داشته باشه۱۰%
   ۴_چیپ مادربرد مشکل داشته باشه ۳۰%
   ۵_چیپ I/O مادربرد مشکل داشته باشه ۲۵%

 • Avatar اکبر گفت:

  با سلام
  بنده دو پاور دارم که مشکل دارن میشه راهنمایی کنید
  پاور ۱:سالم بود ولی متاسفانه ما از سه راهی نا مرغوب استفاده کردیم و یه لحظه جرقه زدو دیگه روشن نشد
  پاور۲:سالمه ولی فنش کار نمی کنه من فنشو تست کردم سوخته بود وتعویض کردم ولی فن جدید هم روش کار نکرد و وقتی بیرون از کامپیوتر تستش میکنم فن یه تکان بسیار بسیار بسیارر کوچکی میخورد ولی کار نمی کند
  ممنون میشم راهنمایی کنید
  باتسکر از سایت خوبه آچار باز

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   نمی توان به این شکل پاسخ دقیقی داد. پاور دستگاه شما باید بررسی بیشتری شود. در صورتی که در تهران سکونت دارید، می توانید درخواست تعمیر کامپیوتر در محل خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

  • Avatar ماه گفت:

   پاور اول فیوزش سوخته و باید تعمیر بشه و عوض بشه البته به شرطی که قطعات دیگر دچار مشکل نشده باشند قابل تعمیر است.
   پاور دوم ربطی به فن نداره باید باز بشه و بررسی بشه.

  • Avatar سینا فرامرزیان گفت:

   سلام،

   اول اینو بگم که پاور اولتون کاملا سوخته و یا نیمسوز شده
   دوما پاور دوم شما،قسمت برق فن از روی برد پاور مشکل داره

 • Avatar علیرضا گفت:

  من وقتی گرافیک به کامپیوترم وصله روشن نمیشه ولی وقتی وصل نیست روشن میشه باید چیکار کنم ؟

 • Avatar عادل علی نیا گفت:

  سلام خسته نباشید ببخشید پاور من green 330 watt در حالت خاموش داغ میکند مشکل چیست ممنون

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   در این زمنیه بهتر است پاور شما بررسی های بیشتری شود تا بتوان راه حل قطعی داد. شما می توانید برای تعمیر کامپیوتر در محل، درخواست خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

  • Avatar ماه گفت:

   داغ یعنی چی شما چجوری متوجه میشید داغ میکنه؟ اونم در حالت خاموش. اگه بر فرض چنین چیزی باشه باید بررسی بشه. از اون سوالایی هست که نمیشه اینجا بصورت غیر حضوری جواب داد.
   مردی با ۲۰ سال سابقه.

  • Avatar سینا فرامرزیان گفت:

   سلام،
   این ۲ احتمال هست:
   ۱_یه قسمتی از پاور مشکل داشته باشه که برق رو انتقال بده به جا های دیگه برد پاور انتقال بده و قطعات شروع به گرم کردن کنند
   ۲_از سه راه یا پریز و یا کابل نامرغوب استفاده کنید

 • Avatar محمد صادق گفت:

  سلام و عرض ادب
  مدل سیستم من hp 6305 مینی کیس هست
  بعضی اوقات روشنش که میکنم ، برق dvd و … فعال میشه و فن ها هم طبیعی روشن میشن.اما بعد از حدود ۳۰ ثانیه فن پاور به شدت سرعتش زیاد میشه و باید با نگه داشتن کلید پاور کیس خاموشش کنم.دوباره که روشن میکنم درست میشه.۲ مرتبه هم اتفاق افتاده که بین کار تصویر رفته(در حالی که بقیه اجزای کیس کار میکردن و کلید پاور کیس رو که زدم ویندوز بصورت عادی پایین ریخت و سیستم خاموش شد).البته تصویر نبود که چیزی ببینم ولی عادی بودن عملکرد ویندوز رو با نحوه کار هارد و زمان عادی خاموش شدن متوجه شدم.لطفا کمکم میکنین بفهمم کدوم قطعش خرابه؟
  کارهایی که کردم ولی درست نشد:
  هارد و dvd رو هم قطع کردم بازم همینجوریه
  خازن های صافی پاور رو عوض کردم ولی تغییری نکرد
  سیستمم ۲تا رم داره.جدا جدا تست کردم نشد که نشد
  بنچ مارک و بازی سنگین اجرا کردم تصویر نرفت
  لطفا کمکم کنید

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   دستگاه را با یک پاور دیگر تست نمایید. در صورتی که مشکل برطرف نشد، درخواست تعمیر کامپیوتر خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید.

   • Avatar سینا فرامرزیان گفت:

    سلام،
    منم یه سیستم مینی کیس دارم که اچ پی هستش،
    رم که روی سیستم شما هست توسط سیستم پشتیبانی نمیشه در ضمن مدل سیستم من اینه:
    HP EliteDesk 705 G1 SFF

  • Avatar ماه گفت:

   باید دید در چه فصلی و دمایی این اتفاق میافته . دوم اینکه ایا اگه باهاش کاری نداشته باشید صداش بر میگرده حالت عادی یا نه. در کل اینکه سیستم شما احتمال زیاد نیاز به تعویض قطعه نداره و فقط با سرویس و شستشو توسط شخص ماهر ( سرویس کامل یعنی همه قطعات حتی درون پاور نیاز به تمیز کاری دارند باد گرفتن کافی نیست باید شستشو با اسپری مخصوص انجام بگیره) انجام بشه.
   مردی با ۲۰ سال سابقه

  • Avatar سینا فرامرزیان گفت:

   مشخصات سیستم شما به شرح زیر هستش:
   Windows® ۷ Professional 64
   Processor family AMD A-Series
   Processor AMD A4-5300B with Radeon HD 7480D Graphics (3.4 GHz, 1MB L2 cache, 65W)
   Chipset AMD A75
   Form factor Small Form Factor
   Memory, standard ۴ GB 1600 MHz DDR3 SDRAM
   Graphics Integrated AMD Radeon HD Graphics 7480D
   Hard drive description ۵۰۰ GB 7200 rpm SATA 3.0 Gb/s
   Optical drive SATA SuperMulti DVD writer
   Warranty Protected by HP Services, including a 3-3-3 standard warranty. Terms and conditions vary by country and/or Business Model.

 • Avatar كسري گفت:

  باسلام
  من به تازکی باور کامبیوترم رو عوض کردم اما سیستم بعد از جند ثانیه خاموش میشه دلیلش جیه

  • ندا ایزدی ندا ایزدی گفت:

   سلام

   خاموش شدن سیستم دلایل متعددی دارد که نیاز به بررسی های بیشتری است. بهتر است در صورتی که در تهران هستید، درخواست تعمیر کامپیوتر خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید تا کارشناس در محل شما مشکل را حل کند.

   https://a4baz.com/laptop-service

  • Avatar ماه گفت:

   اول باید دقت کنید ببینید در چه مرحله ای خاموش میشه ؟ هر بار در یک زمان ثابت هست یا متفاوت و دوم احتمال زیاد به دمای سی پی یو مربوط میشه هنگام بوت وارد تنظیمات دل سیستم بشید و سلامت و درجه حرارت و مقدار ولتاژ ورودی را بررسی کنید. ۹۰ در صد مشکل همین موارد هست. مردی با ۲۰ سال سابقه.

 • استفاده از مطالب سایت آچارباز فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به آچارباز است.
  >

  عضویت در خبرنامه

  با عضویت در خبرنامه آچارباز، جزو اولین نفراتی باشید که از تخفیفات ویژه آچارباز بهره مند می شوید.

  تبریک، با موفقیت در خبرنامه عضو شدید.