به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید.    |   درخواست تعمیر در محل
امروز یکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹

دلایل کمرنگ چاپ گرفتن پرینترها+راه حل های آن

دلایل کمرنگ چاپ گرفتن پرینترها+راه حل های آن

در زمان استفاده از پرینتر، دستگاه شما می‌تواند با مشکلات گوناگونی روبرو شود. یکی از رایج‌ترین مشکلاتی که در طول استفاده از پرینتر، همواره با آن مواجه خواهید شد، کمرنگ چاپ گرفتن پرینتر‌ها است. زمانی را تصور کنید، که فایلی را برای چاپ از سیستم به پرینتر ارسال کرده‌اید، بعد از انجام پروسه چاپ با سندی کمرنگ و بی کیفیت مواجه شده‌اید. در چنین شرایطی راهکار شما، برای حل این مشکل چیست؟ در ادامه این مقاله قصد داریم، به شما دلایل کمرنگ چاپ گرفتن پرینترها و راه حل های آن را بگوئیم.

علت کم رنگ زدن چاپگر hp

یکی از مشکلات رایجی که اغلب کاربران پرینتر اچ پی، با آن روبرو می‌شوند کم رنگ زدن چاپگر hp است. به طور معمول، بسیاری از کاربران هنگام مواجه با این چالش، حدس می‌زنند که مشکل باید از کارتریج پرینتر باشد.

از پایین بودن میزان پودر یا جوهر درون کارتریج گرفته تا بی کیفیتی آن، عوامل زیادی مربوط به کارتریج می‌توانند کم رنگ زدن چاپگر hp را توجیح کنند. در ادامه مطلب به شما، چندین علت کم رنگ زدن چاپگر hp را خواهیم گفت.

حل مشکل چاپ کمرنگ کارتریج لیزری hp

همانطور که در ابتدای مقاله اشاره شد، کارتریج نقش بسیار مهمی در کیفیت پرینت دارد. بهتر است برای جلوگیری از کاهش کیفیت پرینت و قبل از خالی شدن کارتریج از تونر و جوهر، به کد‌های خطا و ارور پرینتر که نشان دهنده رو به اتمام بودن کارتریج هستند توجه کنید. اگر می‌خواهید از میزان دقیق کارتریج آگاه شده و درصد هر یک از آن‌ها را بدانید، می‌توانید وارد کنترل پنل شده و روی نماد چاپگر کلیک کنید تا از میزان کارتریج باقی مانده اطلاع یابید.

اگر میزان جوهر در کارتریج استاندارد بوده و به حد کافی است، باید برای رفع مشکل به سراغ هد پرینتر بروید. هد که مرکز این دستگاه محسوب شده، دارای سوزن‌های بسیار ریزی به نام نازل بوده که قطرات بسیار کوچک جوهر را روی کاغذ می‌پاشد. اگر جوهر روی این سوزن‌ها و یا کارتریج خشک شود باعث گرفتگی هد پرینتر می‌شود.

علت کمرنگ چاپ شدن گوشه صفحه
بسیاری از اوقات این گرفتگی هد پرینتر بوده، که روند پرینت را دچار مشکل کرده می‌کند

تعمیر پرینتر در محل با آچارباز
سرویس و تعمیر پرینتر در محل آچارباز شامل ارائه انواع خدمات تخصصی نصب، سرویس و تعمیر انواع پرینترهای لیزری و جوهری می‌شود. در هر ساعتی از روز که نیاز به تعمیر چاپگرتان دارید، در هر محله از تهران که باشید، می‌توانید با قیمت مناسب، از خدمات آچارباز بهره مند شوید.
درخواست تعمیر پرینتر

برای رفع این مشکل تنها یک راه دارید، یعنی تمیز کردن هد پرینتر به صورت خودکار و یا دستی. تمیز کردن هد پرینتر به صورت خودکار، قابلیتی است که در اکثر پرینتر‌ها یافت می‌شود. اگر پرینتر شما از این ویژگی پشتیبانی نمی‌کند، بهتر است با کمی الکل ایزوپروپیل و آب تمیز کردن هد را به صورت دستی انجام دهید.

بسیاری از کاربران چاپگر‌های لیزری، برای حل مشکل چاپ کمرنگ کارتریج لیزری hp ترجیح می‌دهند، تونر رو به اتمام را از دستگاه بیرون آورده و به آرامی به بالا و پایین تکان دهند. این پروسه باعث چاپ چند صفحه بیشتر می‌شود، اما در عین حال می‌تواند به مگنت دستگاه آسیب وارد کرده و یا حتی باعث نشتی تونر در پرینتر شود.

به یاد داشته باشید، یک عامل دیگر می‌تواند، باعث چاپ کمرنگ کارتریج لیزری hp شود، کیفیت پایین پودر است. این پودر که درون کارتریج قرار دارد، نقش بسیار مهمی را در کیفیت چاپ پرینت ایفا می‌کند. اگر میزان و کیفیت این پودر از حد استاندارد پایین‌تر باشد، با چاپی کمرنگ روبرو خواهید بود.

بنابراین بهتر است، خرید کارتریج اصل و طرح و شارژ کارتریج را از فروشگاه‌های معتبر انجام داده تا ملزوماتی با کیفیت و مرغوب را دریافت کنید.

تنظیمات پرینتر برای چاپ پررنگ
بسیاری از کاربران پرینتر‌های لیزری، هنگام روبه اتمام بودن کارتریج آن را از دستگاه بیرون آورده و کمی تکان می‌دهند

تنظیمات پرینتر برای چاپ کم رنگ

گاهی اوقات این تنظیمات پرینتر برای چاپ کم رنگ است که، باعث کاهش کیفیت پرینت می‌شود. یکی از قابلیت‌های پرینتر اچ پی، که به شما امکان می‌دهد در مصرف تونر صرفه جویی کنید حالت اقصادی است.

با تنظیمات پرینتر برای چاپ کم رنگ، مصرف کارتریج برای چاپ اسناد به شدت کم می‌شود. اگرچه این تنظیمات که به آن، economy mode می‌گویند، باعث افزایش طول عمر کارتریج می‌شود، اما به همان اندازه روی کیفیت چاپ پرینتر نیز تاثیر می‌گذارد. به همین دلیل اگر ناخواسته تنظیمات پرینتر را روی این حالت قرار داده‌اید، بهتر است هرچه سریع‌تر برای رفع این مشکل اقدام کنید. بعد از نوشتن فایل مورد نظر در word، روی گزینه file کلیک کرده و بعد دکمه print را بزنید. اکنون می‌توانید printer properties را مشاهده کنید، روی آن کلیک کرده تا بتوانید دکمه print/quality را زده و تیک گزینه economy mode را بردارید. با برداشتن این تیک، تنظیمات پرینتر برای چاپ کم رنگ برداشته خواهد شد.

علت کم رنگ زدن چاپگر hp، میزان رطوبت را در نظر بگیرید

کارتریج‌های تونر و جوهری، پرینتری که دارید و حتی کاغذی که استفاده می‌کنید در میزان معینی از رطوبت می‌توانند بهترین کارایی را داشته باشند. اگر رطوبت محیطی که پرینتر در آن قرار گرفته، از حد معینی بیشتر باشد کارکرد دستگاه به مشکل می‌خورد. اگر چاپگر شما در اتاقی با رطوبت کم قرار دارد، جوهر به سختی متون و اسناد را چاپ کرده و آن‌ها به شدت کم رنگ می‌شوند. بنابراین بهترین مکان برای قرارگیری چاپگر شما، جایی است که از نظر میزان رطوبت در تعادل باشد.

تنظیمات پرینتر برای چاپ کم رنگ
قرار دادن پرینتر در حالت اقتصادی باعث مصرف بسیار کم کارتریج خواهد شد

پیشنهاد مطالعه

تنظیمات پرینتر برای چاپ پررنگ، سرعت را بالا ببرید

عوامل و شرایط مختلفی سبب می‌شوند که، کیفیت چاپ پرینت شما بالا برود. اولین قدم برای رسیدن از چاپ کمرنگ به پرینتی با کیفیت، تنظیمات پرینتر برای چاپ پررنگ است. اگر به تازگی با مشکل چاپ کمرنگ مواجه شده‌اید، باید به سراغ تنظیمات رفته و سرعت چاپ پرینتر را کاهش بدهید.

همچنین باید قبل از هر چیز، کارتریج‌هایی با کیفیت و با استاندارد بالا تهیه کنید. کارتریج‌های ارزان قیمت و تقلبی علاوه بر کاهش چشمگیر میزان و کیفیت پرینت، باعث خرابی دستگاه خواهند شد. در چنین شرایطی شما باید به سرعت برای تعمیر پرینتر اقدام کنید.

تنظیمات پرینتر برای چاپ کم رنگ
می‌توانید با بالابردن سرعت چاپ پرینتر، چاپ پررنگ انجام دهید

اغلب متون و عکس‌ها در پایین‌ترین کیفیت ممکن ذخیره می‌شوند، همین دلیل سبب شده اسناد چاپی نیز کیفیت بسیار پایینی داشته باشند. بنابراین فایل‌های خود را به بالا‌ترین کیفیت ممکن دخیره کنید.

نکته‌ای دیگر که باید بدانید این است که، کارتریج‌های تونر به راحتی آسیب دیده و بلا استفاده می‌شوند. بنابراین بعد از خرید اگر بلافاصله از آن‌ها استفاده نمی‌کنید، باید با دقت کارتریج‌ها را بسته بندی کرده و در مکانی کم نور قرار دهید.

به یاد داشته باشید همانطور که رطوبت می‌تواند کارکرد پرینتر تاثیر بگذارد، گرمای بیش از حد نیز می‌تواند باعث افت کیفیت چاپ پرینت شود. بنابراین چاپگر‌های خودر ا در مکان‌هایی با درجه حرارت بالا، نزدیک وسایل گرمایشی و یا زیر نور آفتاب قرار ندهید.

قبل از استفاده از پرینتر ابتدا باید از بروز بودن درایور و فریمور اطمینان حاصل کنید. اگر مدت زیادی از دانلود آخرین نسخه نرم افزار‌های گفته شده می‌گذرد، باید برای دانلود نسخه جدید به سایت کمپانی سازنده مراجعه کنید.

اگر حتی بعد از انجام تمام مراحل گفته شده، هنوز مشکلی در کارکرد پرینتر خود احساس می‌کنید، بهتر است هرچه سریع‌تر برای سرویس و تعمیر پرینتر اقدام کنید. درخواست خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید تا تیم پشتیبان با شما تماس گرفته و بعد از انجام هماهنگی لازم، تعمیرکار را در زمان دلخواه به مکان مورد نظر شما ارسال کند. در صورت عدم دسترسی به اینترنت پر سرعت نیز می‌توانید با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ تماس بگیرید.


نویسنده :

ارسال دیدگاهاستفاده از مطالب سایت آچارباز فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به آچارباز است.