نظافت منزل و ساختمان

چگونه بوی بد فلاسک را با ساده ترین روش از بین ببریم؟

از بین بردن بوی بد فلاسک

فلاسک‌ها همیشه در سفر و پیک نیک به کمک می‌آیند و نوشیدنی گرم و سرد ما را فراهم می‌کنند. این وسایل پرکاربرد به مرور زمان، رایحه نوشیدنی‌های مختلف را به خود گرفته و بوی بدی می‌گیرند. در اینجا به چند روش مختلف، برای از بین بردن بوی بد فلاسک اشاره می‌کنیم.

یکی از وسایل اصلی که، در هنگام سفر و پیک نیک هیچوقت از قلم نمی‌اندازیم، فلاسک است. این وسیله پر کاربرد در طول سفر، نوشیدنی گرم و سرد مورد نیاز ما را فراهم می‌کند، فلاسک به خاطر کاربرد خاصی که دارد، به مرور زمان بو و رایحه نوشیدنی‌های مختلف را به خود می‌گیرد و بدنه فلزی آن دچار تغییر رنگ می‌شود. اگر نمی‌دانید چگونه باید از شر بوی بد فلاسک راحت شوید، در این مقاله تمام چیزهای که باید در مورد از بین بردن بوی بد فلاسک بدانید را به شما خواهیم گفت.

خدمات نظافت منزل با آچارباز
ارائه سرویس‌های با کیفیت نظافت اتاق‌ها و سرویس‌های بهداشتی، تمیز کردن شیشه‌ها و مرتب کردن فضای کابینت‌ها و کمدها و نظافت و تمیز کردن کف و دیوارهای خانه و هر آنچه که شما در نظافت منزلتان نیاز داشته باشید. آچارباز برای سرویس‌دهی خدمات منزل آماده است.
درخواست نظافت منزل

از بین بردن بوی بد فلاسک، به همین سادگی

اگر شما هم در گروه افرادی که، زمان زیادی را در خارج از خانه و باشگاه می‌گذرانند قرار دارید، بی تردید از استفاده کنندگان فلاسک هستید. فلاسک‌ها به دلیل حمل و نقل آسان و نگهداری از نوشیدنی در یک دمای ثابت، به یک وسیله پر کاربرد در زندگی افرادی که دائم در سفر هستند تبدیل شده است. همانطور که اشاره کردیم این وسیله، به مرور زمان بوی مواد را به خود گرفته و دیواره‌های فلزی و پلاستیکی آن، تغییر رنگ می‌دهند. اما با اینحال باز هم جای نگرانی نیست، چون قصد داریم روش‌هایی ساده و سریع را برای از بین بردن بوی بد فلاسک به شما بگوئیم.

جرم گیری فلاسک استیل
فلاسک به دلیل حمل راحت و نگه داشتن نوشیدنی در یک دمای ثابت، به وسیله کاربردی افراد در سفر تبدیل شده است

از بین بردن جرم داخل فلاسک، با شستن آن

شاید این ساده‌ترین قانون برای از بین بردن بوی بد فلاسک و از بین بردن جرم داخل فلاسک باشد. شستن فلاسک به معنی آبکشی ساده آن نیست. این یعنی، بعد از هر بار استفاده از فلاسک، آن را به خوبی با آب و مواد شوینده، مثل مایع ظرفشویی بشوئید.برای شستن اصولی فلاسک، به یک برس بلند و باریک احتیاج دارید، بعد از تهیه برس، باید چند قطره مایع ظرفشویی درون فلاسک بریزید.

از بین بردن بوی قمقمه فلزی
ساده‌ترین قانون برای ازبین بردن جرم داخل فلاسک، شستشوی روزانه آن است

سپس درون فلاسک را با مقداری آب گرم پر کنید. درب فلاسک را بسته و آن را چند بار تکان دهید. برس را برداشته و بعد از تکان دادن فلاسک، درون آن را به خوبی تمیز کنید. با یک اسفنج لطیف نیز به تمیز کردن بدنه فلاسک بپردازید و تمام لکه‌های ماده از نوشیدنی را با دقت پاک کنید. اگر می‌خواهید فلاسک را درون، ماشین ظرفشویی قرار دهید، ابتدا از این اطمینان حاصل کنید که، فلاسک شما قابلیت قرار گرفتن در ماشین ظرفشویی را دارد یا خیر. شستشوی فلاسک، بعد از هربار استفاده یک قانون ساده برای از بین بردن جرم داخل فلاسک است، که متاسفانه توسط بسیاری از افراد جدی گرفته نمی‌شود، زیرا همه تنها به آبکشی ساده فلاسک اکتفا می‌کنند.

از بین بردن جرم داخل فلاسک
برای از بین بردن جرم داخل فلاسک، از یک فلاسک و چند قطره مایع ظرفشویی کمک بگیرید

جرم گیری فلاسک استیل

اگر قصد جرم گیری فلاسک استیل را دارید، باید ابتدا برنامه‌ای برای شستن درب آن داشته باشید. درب فلاسک استیل، مهم‌‌ترین قطعه آن است، زیرا شکاف‌ها و فرو رفتگی‌های درون درب فلاسک، محل بسیار مناسبی برای تجمع میکروب‌ها و کپک‌ها هستند. پس ابتدا یک اسفنج برداشته و با ریختن چند قطره مایع ظرفشویی روی آن، شستشو را آغاز کنید.

یک قطعه اسفنج تمیز برداشته و با آن، با دقت شکاف‌ها و محفظه‌های درب فلاسک را تمیز کنید. قسمت‌های جداشدنی فلاسک را با دقت جدا کرده و آن‌ها را به نوبت برای شستشو قرار دهید.

از بین بردن بوی قمقمه فلزی
برای جرم گیری فلاسک استیل، ابتدا از درب فلاسک استیل شروع کنید

طرز جرم گیری فلاسک چای، با جوش شیرین

درون فلاسک را بعد از شستشو، با دقت نگاه کنید. اگر هنوز لکه‌های نوشیدنی را درون آن می‌بینید، باید به سراغ جوش شیرین بروید. یک قاشق غذاخوری یا 15 گرم جوش شیرین را با یک قاشق چایخوری آب ترکیب کنید. یک برس برداشته و این خمیر را، به قسمت‌های لکه دار درون فلاسک بزنید. بعد از زدن خمیر، بلافاصله فلاسک را با آب داغ بشوئید. اگر درون فلاسک به شدت کثیف و لکه دار اس، باید این فرایند را یک یا دوبار انجام دهید.

جرم گیری فلاسک استیل
با ترکیب جوش شیرین و آب، لکه‌های نوشیدنی مانده روی فلاسک را به سادگی پاک کنید

بعد از شستشوی فلاسک، یک پارچه تمیز پهن کرده و فلاسک را روی آن وارونه قرار دهید، تا خشک شود. برای خشک شدن کامل فلاسک دو الی چهار ساعت زمان لازم است. بعد از خشک شدن کامل فلاسک، درب آن را برداشته و به طور نیمه باز روی فلاسک قرار دهید. هرگز درب فلاسک را کامل و محکم نبندید، زیرا از ورود هوا به داخل آن جلوگیری کرده و باعث ایجاد بوی بد درون فلاسک می‌شوید.

جرم گیری فلاسک چای
برای خشک شدن کامل فلاسک، آن را به صورت وارونه روی یک حوله تمیز قرار دهید

از بین بردن بوی قمقمه فلزی، با جوش شیرین و سرکه

برای از بین بردن بوی قمقمه فلزی، یک راه ساده و ارزان وجود دارد. بله در اینجا هم جوش شیرین دوباره به کمک ما می‌آید. جوش شیرین یک ماده ارزان است که، به وفور در فروشگاه‌ها و مغازه‌های مختلف یافت می‌شود. اگر برایتان سوال است که چرا از جوش شیرین، برای از بین بردن بوی قمقمه فلزی استفاده می‌کنیم، باید بدانید این ماده طبیعی فوق العاده، خاصیت بوزدایی قویی دارد.

جرم فلاسک استیل
برای از بین بردن بوی قمقمه فلزی از ترکیب جوش شیرین و سرکه استفاده کنید

برای از بین بردن بوی قمقمه فلزی با جوش شیرین، حدود یک دوم قاشق چایخوری جوش شیرین را درون فلاسک تمیز و خشک بریزید. لازم نیست خیلی در ریختن جوش شیرین، دقت کنید کمی زیاد یا کم، اشکالی ندارد.

پیشنهاد مطالعه

حالا باید حدود دو قاشق غذاخوری سرکه سفید را، درون فلاسک ریخته و به جوش شیرین اضافه کنید. سپس درب قمقمه را بسته و با شدت این دو ماده پاک کننده طبیعی را باهم ترکیب کنید. حدود ده ثانیه این تکان دادن را ادامه دهید، جوش شیرین با سرکه واکنش نشان داده و باعث از بین رفتن لکه‌ها و بو‌های فلاسک می‌شود. از سرکه نه تنها برای تمیز کردن فلاسک، بلکه برای تمیز کردن آبسردکن نیز استفاده می‌کنند. برای خواندن روش‌های بیشتر در این مورد، به مقاله تمیز کردن آبسردکن مراجعه کنید.

جرم گیری فلاسک چای
با ترکیب سرکه و جوش شیرین، به راحتی از شر بوی بد فلاسک راحت شوید

از بین بردن بوی قمقمه پلاستیکی با لیمو

روشی که در مرحله قبل گفتیم، یعنی ترکیب سرکه و جوش شیرین با یکدیگر، مناسب از بین بردن بوی قمقمه فلزی بود. البته باید گفت این روش برای از بین بردن بوی قمقمه پلاستیکی، نیز کارآمد است اما اگر بوی سرکه، شما را آزار می‌دهد، بهتر است از لیمو برای بو زدایی قمقمه پلاستیکی استفاده کنید.

از بین بردن بوی قمقمه فلزی
اگر بوی سرکه را دوست ندارید، می‌توانید لیمو را با آن جایگزین کنید

جایگزین مناسب سرکه، لیمو است. حدود دو قاشق چایخوری آب لیموی طبیعی را به جوش شیرین اضافه کنید و درب فلاسک را ببندید. فلاسک را در حدود سی ثانیه تکان داده و سپس درب آن را باز کرده و محتویات درون آن را که شامل آب لیموی طبیعی و جوش شیرین می‌شود را درون سینک خالی کنید. ترکیب آب لیمو و جوش شیرین، باعث از بین بردن بوی قمقمه پلاستیکی می‌شود. بعد از دور ریختن این محلول، فلاسک را به سرعت با آب گرم و مواد شوینده بشوئید.

جرم گیری فلاسک چای
برای از بین بردن بوی قمقمه پلاستیکی، لیمو و آب را به خوبی باهم ترکیب کرده و سپس این محلول را درون سینک خالی کنید

از بین بردن بوی بد فلاسک، آسان و سریع

برای از بین بردن بوی بد فلاسک، بهتر است روش بو زدایی با جوش شیرین را هفته‌ای یکبار انجام دهید. از بین بردن بوی بد فلاسک در دسته تمیز کردن لوازم کوچک آشپزخانه قرار می‌گیرد. اگر وقتی برای تمیز کردن اصولی و اساسی فلاسک چای و دیگر لوازم آشپزخانه ندارید، بهتر است از سرویس نظافت منزل استفاده کنید.

برای گرفتن خدمات نظافت منزل، کافیست به سایت، وب اپ و یا اپلیکیشن آچارباز مراجعه کنید. بعد از ثبت درخواست نظافت منزل، تیم پشتیبان آچارباز با شما تماس گرفته و بعد از انجام هماهنگی لازم، نظافتچی آقا یا خانم را به منزل شما در زمان دلخواهتان می‌فرستد.

5/5 - (5 امتیاز)

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

  1. سلام توی فلاکس من اب مونده بود بعده یه مدت که خواستم دوباره استفاده کنم اب توش گندیده بود من چندراه استفاده کردم مثل بامایعه ضرفشوی …. شستم ولی دوباره بوی بده ش میاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا