به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید.    |   درخواست تعمیر در محل
امروز دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹

مشکلات نرم افزاری تبلت اچ پی

مشکلات نرم افزاری تبلت اچ پی

تبلت‌های اچ پی مانند سایر تبلت‌ها به مروز زمان و یا به دلایل مختلف دچار مشکلات و ایرادهایی می‌شوند، که بخشی از این مشکلات و ایرادها مربوط به نرم افزار تبلت است. در این بحث به بررسی مشکلات نرم افزاری تبلت اچ پی خواهیم پرداخت.

تبلت‌های اچ پی بسیار ظریف و حساس هستند و اگر به درستی از آن مراقبت نشود، ممکن است مدت زیادی عمر نکنند. برای رفع مشکلات نرم افزاری تبلت اچ پی در ابتدا باید با مشکلات تبلت اچ پی که مربوط به نرم افزار می‌شود، آشنایی داشته باشید. برخی از مهمترین مشکلات نرم افزاری تبلت اچ پی عبارتند از:

۱- بالا نیامدن سیستم تبلت اچ پی

یکی از رایج ترین مشکلات نرم افزاری تبلت اچ پی بوت نشدن تبلت  یا همان بالا نیامدن سیستم آن است، که به دلیل وجود اشکالات نرم افزاری در دستگاه رخ می‌دهد. این اشکال با فلش کردن تبلت برطرف می‌شود، ولی در نظر داشته باشید، که برای فلش کردن دستگاه از مراکز  معتبر استفاده کنید، و هیچ وقت تبلت خود را در اختیار افراد نا آشنا نسپارید.

۲- نصب نشدن نرم افزار روی تبلت

یکی دیگر از مشکلات نرم افزاری تبلت اچ پی، نصب نشدن برنامه‌ها و نرم افزار روی تبلت است، نصب نشدن برنامه‌ها می‌تواند به دلیل کمبود حافظه هم به وجود آید. در صورتی که با این مشکل روبرو شدید، توصیه می‌شود که در ابتدا تیک USB Debug در تنظیمات دستگاه را فعال کرده و بعد اقدام به نصب برنامه کنید، ولی با وجود فعال کردن تیک یو اس بی دیباگ، باز اگر مشکل ادامه داشت، بهتر است، تبلت را فلش کنید.

 

۳- هنگ کردن و ری استارت شدن تبلت در حین کار

یکی از اصلی‌ترین مشکلات نرم افزاری تبلت اچ پی هنگ کردن و ری استارت شدن تبلت در زمان کار کردن با آن است، که بروز این مشکل هم بیشتر به دلیل مشکلات نرم افزاری در سیستم است و برای رفع آن می‌توان سیستم را فلش کرد. البته برندهای دیگر تبلت هم این مشکل را دارند و این مشکل مربوط به تبلت اچ پی نیست.

۴- روشن نشدن تبلت

روشن نشدن تبلت اچ پی می‌تواند دلایل مختلفی داتشه باشد.، ولی در برخی از موارد علت روشن نشدن تبلت مشکلات نرم افزاری است، که به دلیل وجود باگ‌های نرم افزاری در تبلت به وجود می‌آید. به عبارت دیگر می‌توان گفت که یکی دیگر از مشکلات نرم افزاری تبلت اچ پی که برخی از کاربران از آن شکایت دارند، بالا نیامدن تبلت و یا Start Up نشدن آن است، که روی لوگو تبلت گیر می‌کند، این مشکل می‌تواند به دلایل مختلف نرم افزاری روی دهد. که از جمله آن وجود باگ‌های نرم افزاری در تبلت است، این اشکال با بروزرسانی دستگاه و یا فلش کردن آن مرتفع خواهد شد.

۵- مشکل بلوتوث

یکی از فناوری‌های موجود در تبلت‌های اچ پی (همچون سایر دستگاه‌های ارتباطی هوشمند) بلوتوث است. اگر چه استفاده از این فناوری در طول سال‌های اخیر کاهش یافته است، اما هنوز هستند کاربرانی که برخی کارهای مرتبط با انتقال فایل را با استفاده از بلوتوث انجام می‌دهند، که در صورت بروز ایراد و اشکال با مشکل مواجه می‌شوند. بروز این اشکال به دلیل وجود عیوب نرم افزاری و یا حتی سخت افزاری می‌تواند در تبلت اچ پی به وجود می‌آید، که برای رفع آن نیاز به بررسی و تشخیص دلیل اصلی این مشکل توسط کارشناس تبلت اچ پی دارد.

 

تعمیر تبلت در محل با آچارباز
تعمیر و عیب یابی تبلت در محل، یکی از خدمات ارائه شده، توسط سامانه اعزام تعمیرکار به محل آچارباز است. برای ثبت سفارش در زمینه تعمیر انواع تبلت در برندهای مختلف، کافیست از طریق دکمه زیر، یا از طریق شماره تماس ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ اقدام نمایید.
درخواست تعمیر تبلت

 

۶- مشکل وای فای

اتصال به وای فای هم از دیگر مشکلات نرم افزاری تبلت اچ پی است، که می‌تواند علل مختلف داشته باشد، اما به طور کلی مشکلات مختلف نرم افزاری و سخت افزاری می‌توانند، سبب بروز مشکلاتی در لپ تاپ‌های HP مجهز به ویندوز ۱۰ برای اتصال به شبکه وای فای شوند. برای بر طرف کردن آن در درجه اول بهتر است دکمه بی سیم را فعال کنید، و یا سیستم ویندوز خود را بروزرسانی نمائید.

مشکلات نرم افزاری تبلت اچ پی

۷- کند شدن و کاهش سرعت تبلت

یکی دیگر از مشکلات نرم افزاری تبلت اچ پی، مربوط به کند بودن و کاهش سرعت تبلت است که به مرور زمان رخ می‌دهد که این امرسبب آزار بسیاری از کاربران آن می‌شود. کند شدن سرعت تبلت می‌تواند دلایل مختلف داشته باشد، که یکی از مهم‌ترین دلایل آن وجود عیوب در نرم افزارهای تبلت است.

۸- متوقف شدن بازی‌ها و برنامه‌ها در تبلت

یکی از مشکلاتی که کاربران تبلت اچ پی با آن روبرو می‌شوند، متوقف شدن برنامه و بازی در تبلت اچ پی است. در زمان بازی و یا اجرای برنامه‌ها، کاربر با این مشکل روبرو می‌شود، که دلیل آن در برخی مواقع به علت وجود مشکلات نرم افزاری در تبلت اچ پی است. که برای رفع آن می‌توانید اطلاعات و برنامه‌هایی که از اهمیت بالایی برخوردار نیستند را پاک کرده و حافظه گوشی را تا حدودی آزاد کنید. هچنین برای برطرف کردن آن بهتر است برنامه‌ها را بسته و مجدد آن‌ها را اجرا کنید، و اگر برنامه ضروری و اطلاعات مهم نداشته باشید، دیتای تبلت را پاک کنید.

 

۹- مشکل دوربین

دوربین تبلت یکی از امتیازات مهم آن است، ولی برخی از کاربران، گاهی با آن دچار مشکل می‌شوند. مشکل دوربین تبلت می‌تواند ناشی از سخت افزار و یا مشکلات نرم افزاری تبلت اچ پی باشد. قبل اینکه بخواهید تعمیرات سخت افزاری انجام دهید، نرم افزار تبلت را چک کنید و از نصب بودن آخرین ورژن برنامه روی دستگاه خود و بروزرسانی سیستم اطمینان حاصل کنید. مطمئن باشید که تنظیمات دوربین تبلت را انجام داده‌اید و مشکل پیش آمده از نرم افزار نیست.

۱۰- عمل نکردن صفحه لمسی در زمان نصب ویندوز

برخی از کاربران تبلت اچ پی گزارش داده‌اند که وقتی می‌خواهند ویندوز روی تبلت نصب کنند دچار مشکل می‌شوند و بعد از فرمت کردن درایو C، دیگر تنظیمات صفحه نمایش و حتی گزینه نصب روی صفحه لمس هم کار نمی‌کند و قابلیت اضافه کردن کیبورد هم ندارد. این مشکل یکی دیگر از مشکلات نرم افزاری تبلت اچ پی است، که به احتمال زیاد دلیل آن تنظیم بودن هارد تبلت براساس UEFI است. با فرمت کردن هارد تنظیمات به کلی از بین می‌رود. برای رفع این مشکل باید ویندوز را براساس UEFI نصب کرد.

۱۱- مشکل کار نکردن ویبره مشکل (Vibration does not work)

یکی از مشکلات نرم افزاری تبلت اچ پی کار نکردن ویبره آن است، که می‌تواند برای برخی از کاربران بسیار آزار دهنده باشد. ویبره تبلت کاربر را از آمدن تماس‌ها و پیام‌های جدید مطلع می‌کند. این قابلیت حس لرزش را به دست یا بدن منتقل می‌کند، تا کاربر متوجه اعلانات جدید شود، اما در برخی موارد ممکن است، ویبره دستگاه کار نکند، که می‌تواند دلایل نرم افزاری و سخت افزاری باشد.

مشکلات نرم افزاری تبلت اچ پی

۱۲- داغ کردن تبلت

یکی دیگر از مشکلات نرم افزاری تبلت اچ پی داغ کردن این تبلت‌ها در زمان اجرای نرم افزارها و بازی‌های مختلف است، که این مشکل نرم افزار به دلیل باز بودن بیش از اندازه نرم افزارها در دستگاه، سنگینی بازی‌های نصب شده روی دستگاه، بروزرسانی نشدن دستگاه، استفاده زیاد و مداوم از تبلت و غیره به وجود می‌آید.

۱۳- افت کردن آنتن و یا نداشتن آنتن

یکی دیگر از مشکلاتی که مانند سایر تبلت‌ها، برای تبلت اچ پی هم ممکن است پیش بیاید، نداشتن آنتن و افت آنتن تبلت است. این امر می‌تواند یکی از مشکلات نرم افزاری تبلت اچ پی باشد، که در درجه اول برای برطرف کردن آن باید تنظیمات آنتن تبلت را بررسی کنید. البته باید در مکانی باشید، که نقطه کور نبوده و از پوشش آنتن برخوردار باشد. البته نبودن آنتن و افت آن می‌تواند به دلایل سخت افزاری هم در تبلت به وجود آید، که اگر با انجام تنظیمات و رفع مشکلات نرم افزاری تبلت اچ پی، مشکل آنتن برطرف نشد، در این صورت باید به بررسی مشکلات سخت افزاری تبلت پرداخت.

 

۱۴- مشکل بوت نشدن تبلت

این مشکل ممکن است به دلایل مختلف به وجود آید و یکی از مشکلات نرم افزاری تبلت اچ پی است، البته به دلایل سخت افزاری هم این مشکل به وجود می‌آید. ولی دلیل نرم افزاری آن وجود باگ‌هایی در اجرای برنامه‌های تبلت است که مانع از بوت شدن تبلت می‌شود و برای رفع آن می‌توان دستگاه را فلش کرد و یا بروزرسانی کرد.

در استفاده از تبلت اچ پی، شما ممکن است که به مشکلات بسیار زیادی روبه‌رو شوید. این مشکلات به دو دسته سخت افزاری و نرم افزاری تقسیم می‌شوند. نکته مهم اینکه در صورت مواجه شدن با هرکدام از این مشکلات، سریع اقدام به تعمیر تبلت hp خود کنید. دستگاه‌های الکترونیکی، خیلی حساس هستند و اگر به یک مشکل کوچکی بربخورند که هیچ اقدامی برای رفع آن نشود، ممکن است دیگر روشن نشوند. به خاطر همین نسبت به تعمیر دستگاه الکترونیکی و به ویژه تعمیر تبلت hp حساسیت زیادی به خرج دهید.

 

 

منبع:
support.hp.com
pcmag.com


نویسنده :

استفاده از مطالب سایت آچارباز فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کلیه حقوق سایت متعلق به آچارباز است.
>
عضویت در خبرنامه

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه آچارباز، جزو اولین نفراتی باشید که از تخفیفات ویژه آچارباز بهره مند می شوید.

تبریک، با موفقیت در خبرنامه عضو شدید، ایمیلی برایتان ارسال شد، لطفا با مراجعه به ایمیلتان آن را تایید کنید.

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه آچارباز، جزو اولین نفراتی باشید که از تخفیفات ویژه آچارباز بهره مند می شوید.

تبریک، با موفقیت در خبرنامه عضو شدید.