آبگرمکن و پکیج

9 علت سرد و گرم شدن آب آبگرمکن دیواری بوتان و …

علت سرد و گرم شدن آب آبگرمکن دیواری بوتان

یادداشت ویراستار: اصل این مطلب در مهر 1399 نوشته شده بود و در فروردین 1403 دوباره بررسی و به‌روز شده است.

امروزه بسیاری از خانه‌ها برای گرمایش آب مصرفی خود از آبگرمکن استفاده می‌کنند. آبگرمکن‌های دیواری، بدلیل کم‌جا بودن و عملکرد بهتری که نسبت به دیگر آبگرمکن‌ها دارند، از محبوبیت بیشتری برخوردارند و در بسیاری از واحدهای مسکونی و حتی تجاری نصب می‌شوند. اما ممکن است بعد از مدتی دچار مشکلاتی شوند برای مثال آبگرمکن روشنه ولی آب گرم نمیشه یا مشکلاتی مانند سرد و گرم شدن آب آبگرمکن دیواری بوجود بیایند. در این مقاله آچارباز قصد داریم با 10 علت سرد و گرم شدن آب آبگرمکن دیواری بوتان و دیگر برندها آشنا شویم و راه حل رفع مشکل را بیان کنیم.

چنانچه با راهنمایی های انجام شده مشکل دستگاه برطرف نشد باید از یک تعمیرکار برای رفع ایراد کمک بگیرید. کافیست در اپلیکیشن یا این صفحه روی کلمه تعمیر آبگرمکن کلیک کنید یا با شماره 02154591616  تماس بگیرید.

فهرست محتوا

[post_links]

سوالات متداول درباره علت سرد و گرم شدن آب آبگرمکن دیواری بوتان

در این قسمت پر تکرارترین سوالات کاربران درباره علت سرد و گرم شدن آب آبگرمکن دیواری بوتان را بیان و در متن به آنها پاسخ می‌دهیم:

 1. چرا آبگرمکن روشنه ولی آب گرم نمیشه؟
 2. خرابی ترموکوپل چه ارتباطی به گرم نشدن اب ابگرمکن دیواری بوتان دارد؟
 3. علت ولرم بودن آب آبگرمکن دیواری چیست؟
 4. علت زود سرد شدن اب ابگرمکن مخزنی گازی چیست؟

علت سرد و گرم شدن آب آبگرمکن دیواری بوتان و برندهای دیگر

گاهی اوقات آبگرمکن، آب گرم را تولید می‌کند ولی این آب گرمای مناسبی نداشته و قابل استفاده نیست؛ در این زمان این سوال پیش می‌آید که چرا آبگرمکن روشنه ولی آب گرم نمیشه؟ اما باید بدانید این مشکل ممکن است در هر آبگرمکنی بوجود آید. در ادامه لیست عوامل ایجاد این مشکل را بیان می‌کنیم. پس اگر آبگرمکن بوتان روشن میشود ولی آب گرم نمیشود باید ابتدا این موارد را بررسی و مشکل را پیدا کنید.

 1. کم بودن شعله در آبگرمکن
 2. رسوب گرفتن مبدل مصرفی
 3. نشت آب از آبگرمکن
 4. درست کار نکردن شمعک
 5. مشکل داشتن دودکش‌ها
 6. خرابی مشعل آبگرمکن
 7. کم بودن درجه یا خرابی ترموستات
 8. مصرف بیش از حد آب گرم
 9. کوچک بودن مخزن آب آبگرمکن

1- کم بودن شعله در آبگرمکن

اولین علت سرد و گرم شدن آب آبگرمکن دیواری بوتان، کم بودن شعله دستگاه است. چنانچه مسیر ورودی گاز به شیپور آبگرمکن مشکلی داشته باشد، سرعت ورود گاز کاهش یابد، پیچ‌ها شل باشد یا گاز و هوا بدرستی ترکیب نشوند، گاز کامل نسوخته و شعله آبگرمکن کم می‌شود. برای آشنایی با نحوه کم و زیاد کردن شعله می‌توانید مقاله «تنظیم شعله آبگرمکن چگونه انجام می‌شود؟» را مطالعه کنید.

تعمیر آبگرمکن در محل با آچارباز
در صورتی که نیاز به سرویس یا تعمیر آبگرمکن دارید یا با هرگونه مشکل در آبگرمکن خود برخورد کردید، درخواست تعمیر خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید و منتظر تماس کارشناس باشید:
تعمیر آبگرمکن

2- رسوب گرفتن مبدل مصرفی

هر وسیله‌ای که آب در آن جریان داشته باشد، بعد از مدتی رسوب می‌گیرد. پس یکی از دلایل گرم نشدن اب ابگرمکن دیواری بوتان و سایر برندها رسوب گرفتن قطعات داخلی آبگرمکن مانند مبدل مصرفی است. برای حل این مشکل باید این قسمت‌ها را رسوب زدایی کنید. با رسوب زدایی تا حد قابل توجهی می‌توان این مشکل را برطرف کنید.

مطالب مرتبط : چگونه گرفتگی لوله آبگرمکن دیواری را باز کنیم؟

محل جمع شدن رسوب در قطعات آبگرمکن
به طور عادی آبگرمکن‌های قدیمی، بیشتر از سایر مدل‌ها دچار رسوب خواهند شد که آن نیز با یک مرتبه رسوب زدایی قابل حل است.

3- نشت آب از آبگرمکن دیواری

سومین علت سرد و گرم شدن آب آبگرمکن دیواری بوتان و دیگر برندها، نشت آب از آبگرمکن است. این حالت می‌تواند مانع گرم شدن یا گرم ماندن آب ‌شود. هر گونه نشت از لوله‌های حرارتی یا هر کدام از اتصالات آبگرمکن می‌تواند منجر به نشت آب از آبگرمکن شود. علت نشت آب از آبگرمکن می‌تواند درست بسته نشدن یا خرابی واشرها یا مهره‌های اتصال آبگرمکن باشد. پس باید تک تک این موارد را بررسی کنید تا علت نشتی را پیدا و آن قطعه را تعمیر یا تعویض کنید.

چنانچه خودتان امکان باز کردن و عیب‌یابی دستگاه را ندارید بهتر است از یک تعمیرکار برای رفع مشکل کمک بگیرید.

4- درست کار نکردن شمعک

چهارمین علت سرد و گرم شدن آب آبگرمکن دیواری بوتان، خرابی شمعک است. شمعک قطعه‌ایست که به گرم نگه داشتن آب کمک می‌کند. زمانی‌که شمعک خراب شود، روشن نمانده و گرمای خود را از دست می‌دهد. این مشکل را می‌توانید با تنظیم پیچ شمعک یا درست کردن ترموکوپل برطرف کنید.
خرابی ترموکوپل چه ارتباطی به گرم نشدن اب ابگرمکن دیواری بوتان دارد؟ شل بودن هر یک از پیچ‌های ترموکوپل و خراب شدن شیر مغناطیسی نیز از خرابی‌های جانبی ترموکوپل است که در گرم نشدن آب آبگرمکن موثرند.

در صورتی که شیر پروانه‌ای گرفته باشد و صافی شمعک و مجرای نازل شمعک هم خراب شده باشند، آب در آبگرمکن قادر به گرم شدن و گرم ماندن نخواهد بود. به‌طور معمول این مشکل با نشانه‌هایی همچون دیر روشن شدن شمعک خود را نشان می‌دهد. علاوه بر تمامی این‌ها، لوله کشی ساختمان نیز از عوامل بسیار موثر در گرم نشدن آب آبگرمکن است.

5- مشکل داشتن دودکش‌ها

پنجمین علتی که آبگرمکن روشنه ولی آب گرم نمیشه، وجود اشکالی در دودکش است. چنانچه در زمان نصب از دودکش‌های غیر استاندارد استفاده کرده باشید یا دودکس را در جای مناسب نصب نشده باشد، ممکن است بعد از مدتی پرنده‌ها روی آن لانه بسازند یا گردوغبار و خرده چوب به آن نفوذ کرده و گرفته باشد. در اینصورت آبگرمکن دائم خاموش شده یا آبگرمکن بوتان روشن میشود ولی آب گرم نمیشود.

برای آشنایی بیشتر با دودکش و نکات مهم در نصب و نگهداری آن می‌توانید مقاله «نکات حیاتی در طریقه‌ نصب دودکش آبگرمکن دیواری» را مطالعه کنید.

مسدود شدن یا گرفتگی دودکش آبگرمکن با خورده چوب و لانه پرندگان
اگر مقدار خورده چوب های دودکش زیاد باشد گاز حاصل از احتراق از فضا خارج نشد و ممکن است باعث خفگی اعضای خانواده شود.

6- خرابی مشعل آبگرمکن

ششمین علت سرد و گرم شدن آب آبگرمکن دیواری بوتان و دیگر برندها، خرابی مشعل است. در صورتیکه مشعل به‌درستی کار نکند نمی‌تواند دمای آب را یکسان نگه دارد یا آن را گرم کند. مشکلات مشعل اغلب به رسوب گرفتگی قطعات آبگرمکن، خرابی واشر دیافراگم و خرابی جرقه زن و ترموکوپل مربوط است.

برای رفع مشکل باید تمامی این موارد را بررسی و اقدامات لازم (تمیز کردن، تعویض قطعه و …)را انجام دهید. اما در صورتیکه مهارت و فرصت کافی برای کار با دستگاه را ندارید از یک تعمیرکار برای تعمیر آبگرمکن کمک بگیرید.

بررسی خرابی مشعل آبگرمکن
یکی از عوامل گرم نشدن آب آبگرمکن دیواری، مشعل است.

7- کم بودن درجه یا خرابی ترموستات

علت ولرم بودن آب آبگرمکن دیواری چیست؟ گاهی آبگرمکن بوتان روشن میشود ولی آب گرم نمیشود. علت این مشکل ممکن است ترموستات روی درجه کم تنظیم شده یا ایرادی پیدا کرده باشد. برای مثال بسیاری از خانواده‌ها برای کم کردن مصرف انرژی در فصل بهار و تابستان درجه ترموستات را کم می‌کنند و در فصل پاییز و زمستان این درجه را بالا می‌برند. چنانچه این مشکل بدلیل کم بودن درجه باشد براحتی با چرخاندن ولوم روی دستگاه می‌توانید ایراد را برطرف کنید.

اما اگر درجه ترموستات را بالا ببرید ولی آب گرم نشود یعنی ترموستات خراب شده و باید آن را تعویض کنید.

8- مصرف بیش از حد آب گرم

هشتمین علت سرد و گرم شدن آب آبگرمکن دیواری بوتان، مصرف بیش از اندازه آب است. برای مثال اگر به طور همزمان ماشین لباسشویی، ظرفشویی را روشن کنید و یکی از اعضای خانواده در سرویس بهداشتی یا حمام از آب گرم استفاده کند ممکن است آب سرد و گرم شود. برای بررسی این مورد باید فقط از یک محل آب گرم را باز کنید و ببینید که مجدد مشکل گرم نشدن اب ابگرمکن دیواری بوتان وجود دارد یا خیر.

9- کوچک بودن مخزن آب آبگرمکن

نهمین علت سرد و گرم شدن آب آبگرمکن دیواری بوتان و دیگر برندها، مربوط به آبگرمکن‌های مخزنی است. پس اگر بدنبال علت زود سرد شدن اب ابگرمکن مخزنی گازی هستید باید بگوییم در اکثر مواقع این مشکل بدلیل کوچک بودن مخزن آب است. برای رفع این مشکل می‌توانید اقدامات زیر را انجام دهید:

 • اگر بودجه کافی ندارید باید استفاده از آبگرم را محدود کنید و به صورت همزمان از چند قسمت مختلف آب گرم را باز نکنید. برای مثال همزمان شیر آب گرم حمام و ظرفشویی را باز نگذارید.
 • اگر می‌توانید برای آبگرمکن هزینه کنید می‌توانید آبگرمکن با مخزن بزرگتری تهیه کرده یا یک منبع ذخیره برای آن نصب کنید.
آبگرمکن مخزن دار بزرگ و آبگرمکن دیواری
ابگرمکن‌های دیواری در لحظه آب را گرم می‌کنند اما آبگرمکن های مخزن دار آب گرم را در مخزن خود نگهداری می‌کنند.

آنچه درباره علت سرد و گرم شدن آب آبگرمکن دیواری بوتان آموختیم

در این مقاله به 9 علتی که موجب سرد شدن آب آبگرمکن می‌شود صحبت کردیم و به سوال چرا آبگرمکن آب را گرم نمیکند پاسخ داده و راه حل های رفع مشکل را بیان کردیم. با این راهنمایی‌ها می‌توانید علت سرد و گرم شدن آب آبگرمکن دیواری بوتان را تشخیص داده و اقدامات لازم را انجام دهید. اما در صورتیکه در این زمینه مهارت کافی را ندارید یا با دیگر مشکلات آبگرمکن دیواری دست و پنجه نرم می‌کنید، می‌توانید از کارشناسان ما برای رفع مشکل کمک بگیرید.

کافیست در این صفحه یا اپلیکیشن آچارباز روی کلمه تعمیر آبگرمکن کلیک کنید یا با شماره 02154591616  تماس بگیرید.

تعمیر آبگرمکن در محل با آچارباز
در صورتی که نیاز به سرویس یا تعمیر آبگرمکن دارید یا با هرگونه مشکل در آبگرمکن خود برخورد کردید، درخواست تعمیر خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید و منتظر تماس کارشناس باشید:
تعمیر آبگرمکن

4.4/5 - (9 امتیاز)

نوشته های مشابه

‫70 دیدگاه ها

 1. سلامم. میشه لطفا توضیحات بیشتری در رابطه با علت سرد شدن آب آبگرمکن دیواری بدید . چون به نظرم میشد یکم جزئی تر باشه.

 2. سلام خسته نباشید،
  آبگرمکن ما از زمان نصب تا الان درست کار میکرد ولی از دیروز وقتی آب سرد را هم باز میکنم برای یه لحظه کوتاه روشن میشود
  ممنون میشم راهنمایی کنین.

  1. با سلام
   افشین عزیز،تعمیرکار باید دستگاه را از نزدیک بررسی و عیب یابی کند.

 3. سلام روز بخیر میخواستم ببینم چرا اب داخل اشپزخانه گرم نمیشه ولی داخل حمام گرم میشه ابگرم کن ما دیواری است اگه میشه راهنمایی کنید

  1. با سلام
   محمد عزیز، این مشکل ممکن است به علت رسوب گیری داخل مغزی شیراهرمی یا شیر قطع کن آب گرم به وجود آید.

 4. سلام آبگرمکن ما باید آب گرمو تا آخر باز کنی تا روشن بشه و یکم کم کنی یا با سرد قاطی کنی خاموش میشه علت از چیه

 5. سلام آبگرمکن ما همه چی اوکی کار میکنه فقط آب گرمو باید تا آخر باز کنی یکم کم کنی یا بخوای با سرد قاطی کنی خاموش میشه چرا لطفا راهنمایی کنید

 6. سلام خسته نباشید لطفا راهنمایی کنید
  چند روزی هست که آبگرمکن آب رو گرم تر نمی کنه

  1. قابل توجه افرادی که مشکل گرم نشدن آب و سرد بودن آب را در آبگرم کن دیواری دارند: در صورت باز بودن شیر آب مخلوط که به لباسشویی و یا ظرفشویی متصل میباشد آب سرد وارد لوله ی آب گرم شده و دیگر شما آب داغ نخواهید داشت.

 7. سلام
  ابگرمکن بوتان قدیمی داریم اب کم بود و ما از اب گرم استفاده کردیم الان خراب شد
  الان فشار اب خیلی کم شده ولی گازش و شعلش زیاد شده و تا اب را میبندم چند ثانیه بعدش شعلش خاموش میشه
  کسی میدونه چیکار باید بکنم؟

  1. رامین عزیز
   سلام
   با توجه به توضیحات شما، لوله های پکیج رسوب گرفته است؛ چون مدل پکیج شما قدیمی است، کمک گرفتن از تعمیرکار برای شما بهتر است. برای رسوب زدایی می توانید از خدمات تعمیر پکیج آچارباز استفاده کنید.

 8. باسلام،ابگرمکن دیواری بوتان هست فشاراب خوب شعله راهم داریم خوبه امااب درلحظه اول داغ وخوبه ولی بعدازولرم هم پایینتره بااینکه همه چیز خوبه،دوماه پیش هم رسوب گیری کردیم

 9. سلام خسته نباشید ابگرمکن ما دیواریه وقتی ما اب گرم و باز میکنیم اب یه لحظه گرم میشه ودوباره سرد میشه و شمعکشم روشنه ولی روشن نمیشه که اب گرم بشه ما رسوبگیر هم سر لوله ی اب گرم وصل کردیم و رسوبشم خالی کردیم ولی باز روشن نمیشه ،ما لوله ی اب گرم و از ابگرمکن باز کردیم اب از لوله که از دیوار بود نمیومد واز خود ابگرمکن میومد اینطوری یعنی ممکنه؟

 10. باسلام ابگرم کن ۳۱۱۵ من فشار اب بالاست شعله هم زیاده ولی اب گرم نمیشه ممنون میشم راهنمایی کنید

 11. باسلام خدمت بزگواران یک ماه پیش ابگرمکن سوزان مخزندارگرد۵۰لیتری گازی خریدم ودیوار نصب کردم درجه ۴گذاشتیم آب جوش میکند وشیراطمینان عمل میکند گذاشتیم ۳زیر دوش که میرویم بعداز ۵دقیقه آب سرد میشود علت چیست آب زود تخلیه میکند وآب سرد میاد درجه ۴ و۵هم همین کارکرد بعداز گرم کردن آب گاهی شیراطمینان آب گرم وگاهی آب سرد میاید وگاهی قطع میشود وگاهی چکه میکند مشکل سردبودن زیر دوش بعد ۵دقیقه است چکارکنبم مشکل برطرف شود ممنون.

 12. با سلام وخسته نباشید آبگرمکن ما دیواری بوتان ولی خیلی قدیمی
  فشارآب هم خوبه ولی آب ولرم , مشعل وترموکوبل هم مشکل نداره البته ما مستاجریم و طبق گفته صاحب خانه ظاهرن چندماه پیش هم رسوب زدایی شده
  میشه راهنمایی کنید مشکل چیه ممنون🙏

 13. سلام ابگرمکن دیواری دارم بافشار اب کم اصلا روشن نمیشه مگر اینکه پمپ اب روشن باشه و وقتی هم اب رو باز میکنی ابگرمکن روشن میشه وشعله اتیش هم عالیه ولی اب سرده یه ذره تاحدی هم ولرم میشه….ممنون اگه راهنمایی کنید…جرم گیری هم انجام دادم

 14. سلام
  آبگرمکن ما آب رو گرم می‌کنه اما مشکلش اینه یه مقدار شیر رو به سمت گرم می‌بریم ذره ذره دمای آب بشدت می‌ره بالا یا بالعکس هنگام سرد شدن ذره ذره سرد میشه تا یخ کنه
  یعنی تو دمای ثابت نمی‌مونه علتش چیه؟

 15. سلام جناب ممنون میشم جواب بدید.ابگرمکن دیواری ما چند وقته که نمیدونم چرا یه دفعه شعله هاش خاموش میشه و کاملا اب سرد میشود ولی شمعک روشنه باید ۱۰ دقیقه صبر کنیم بعد دوباره اب و باز میکنیم شعله هاش روشن میشه گازش قطع میشه .ولی شمعک روشنه ممنون میشم لطف کنید جواب بدین . تشکر

  1. با سلام
   سامان عزیز، این مشکل میتواند به دلایل مختلفی چون نرسیدن گاز کافی به پکیج و ترکیب نشدن درست هوا و گاز باهم باشددر اینصورت شعله به خوبی کار نمی کند و آب سرد می شود. برای از بین بردن این مشکل اقدامات مختلفی میتوان انجام داد:
   میتوانید قاب پکیج را باز کنید و قسمت های مشعل و رگولاتور را تمیز کنید سپس قطعه را در جای خود نصب کنید. البته سرویس آبگرمکن نیز تا حد زیادی از بروز این مشکل جلوگیری می کند. در صورتی که تا بحال تعمیر آبگرمکن و سرویس آن را انجام نداده اید. پیشنهاد می کنیم درخواست خود را در سامانه آچارباز در قسمت تعمیر آبگرمکن ثبت کنید یا با شماره 02154591616 تماس بگیرید و از تعمیرکار بخواهید که مشکل دستگاه را برطرف کنند.

 16. سلام
  آبگرمکن ما دیواری شیر دوش رو که باز میکنم آب سرد میشه دلیلش چیه

  1. با سلام
   امیر عزیز، این مشکل اغلب به دلایلی چون خرابی شیر انتقال، رسوب گرفتن در لوله ها، خرابی مشعل رخ می دهد. همچنین ممکن است به دلیل هواگیری نکردن آبگرمکن این مشکل به وجود آمده باشد. برای بررسی دقیق تر و اعلام نظر قطعی باید کارشناس از نزدیک دستگاه را بررسی کند. می توانید درخواست خود را در قسمت تعمیر آبگرمکن آچارباز ثبت کنید تا کارشناسان ما مشکل شما را در کوتاه ترین زمان ممکن برطرف کنند.

 17. درود بر شما، آبگرمکن دیواری من از نوع آیونایز بوتان هستش، آب گرم رو که باز میکنم بسیار داغ میشه ولی به محض اینکه میخواهم آب رو ولرم کنم آبگرمکن خاموش میشه. ضمنأ دیافراگم و سوپاپ ساچمه دار رو هم عوض کردم، با پمپ کولر هم به مدت 45 دقیقه با اسید دیسکلر اسید شوری کردم ولی مشکل حل نشد، آیا ایراد میتونه از سنسور دما باشه چون بازش که کردم زیرش در محل اتصال اکسیده شده بود و رسوب داشت

 18. سلام
  من آبگرمکن بوتان دارم شعله روشن هستش ولی مشعل روشن نمیشه و اب همیشه سرده.
  چیکار باید انجام بدم
  ممنون

  1. با سلام
   باران عزیز، این مشکل اغلب به دلیل خرابی جرقه زن و ترموکوپل آبگرمکن یا رسوب گرفتن در صافی مشعل یا نوک الکترود جرقه زن باشد. چنانچه مشکل روشن نشدن مشعل از این قطعات نباشد باید برای حل مشکل سراغ واشر دیافراگم بروید.
   با توجه به اینکه تعمیر این قطعات نیاز به تجهیزات مخصوص دارد، پیشنهاد می کنیم درخواست خود را در قسمت تعمیر آبگرمکن آچارباز ثبت کنید و کار را به تعمیرکار آبگرمکن بسپارید.

 19. سلام لطفا تجربه بدید بزرگوار….آبگرمکن منزل من قدیمی هست وایستاده (مخزنی) مخزن کاملا آب داغه ولی داخل واحد آب ولرم هستش هم آب حمام؛هم آب گرم آشپزخانه…..البته تا چند روز پیش کاملا خوب بود وناگفته نماند فشار آب هم خوبه

  1. باسلام
   محمد عزیز، مشکل شما با هواگیری آبگرمکن رفع خواهد شد.

 20. سلام خسته نباشید
  اب فشار خوبی داره ابگرمکن هم شمعک داره ولی وقتی شیر اب رو به سمت اب گرم میپیچونی اب قطع میشه یا خیلی کم میاد و اب گرم نمیشه علت چیه؟

  1. با سلام
   مهدی عزیز، احتمالا شیر آب گرم رسوب گرفته و باید رسوب گیری شود. در صورت تمایل می‌توانید درخواست خود را در قسمت تعمیر آبگرمکن دیواری آچارباز ثبت کنید تا کارشناسان آچارباز به محل اعزام شوند و مشکل را برطرف کنند.

 21. من یه ابگرمکن مخزنی کوچک دارم که بعدازحدوددوماه استفاده مشکلاتی تو اب گرمش بوجود اومده که خیلی زود جوش میاره و خیلی اوقات دوش حمام بالرزش های شدید مواجه میشه ویکی دوبارهم اب جوش به شیراب سرد خونه زده و از شیر اب سرد اب جوش میومد.یکی بهم گفت که باید سرراه اب سر یه شیروصل کنم که اسمش روفراموش کردم.لطفا راهنماییم کنید

 22. سلام
  من تا حالا از اب گرم کن استفاده نکرده بودم الان و تازه اب گرمکن دیواری دیجیتال نصب کردیم
  میخاستم بدونم بعد از استفاده از حمام باید اب گرم کن خاموش کنیم و این که رو چه درجه ای باشه برای استفاده از اب گرم
  ممنون

  1. باسلام
   علی عزیز، خیر، نیازی به خاموش کردن آبگرمکن پس از استفاده نیست، دستگاه هنگام شروع به کار به صورت اتوماتیک شروع به کار می‌کند و هنگام عدم استفاده متوقف می‌شود. برای تنظیم دما نیز دمای 49 تا 60 مناسب است.

 23. باسلام فشار آب سرد و گرم خیلی خوبه شهرستان هستیم شاید فشار آب هم زیاد باشد.ولی بعد از چند ثانیه آب گرم.سرد میشود و بعد ولرم میشود و باز هی سرد و گرم میشود و تمامی شیر ها فشار خوب است و زیاد و رسوب گیری کردم علت چیست؟

  1. باسلام
   حسن عزیز برای بررسی و رفع مشکل صحت ترموکوپل و سنسور دما را چک کنید. سپس اقدام به هواگیری آبگرمکن کنید. اگر مشکل رفع نشد، شما می‌توانید درخواست تعمیر آبگرمکن در محل خود را از طریق سایت و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا کارشناسان ما مورد را بررسی و رفع کنند.

 24. سلام فشار آب وگاز خوبه وتازه رسوب گیری شده ولی آب ولرمه مشکل چیه

  1. باسلام
   امید عزیز ممکن است مشکل دریکی از قطعات ترموکوپل یا سنسور دما باشد، صحت این دو قطعه را بررسی کنید. اگر مشکل رفع نشد، شما می‌توانید درخواست تعمیر آبگرمکن در محل خود را از طریق سایت و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا کارشناسان ما مورد را بررسی و رفع کنند.

 25. سلام.آب حمام وقتی پمپ خاموش است داغ هست ولی زمانی که از پمپ استفاده میکنیم آب ولرم میشه.علتش چیه؟؟ممنون بابت سایت خوبتون

  1. باسلام
   حمید عزیز هنگام استفاده از پمپ فشار آب ورودی افزایش پیدا میکند، در صورتی که سنسور به درستی نتواند دمای آب را اندازه گیری کند فرایند گرم سازی سریعتر متوقف میشود. برای رفع مشکل صحت سنسور دما، شمعک و عدم رسوب گرفتن مبدل را بررسی کنید. اگر مشکل حل نشد. برای رفع مشکل، شما می‌توانید برای تعمیر آبگرمکن درخواست خود را از طریق سایت و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا کارشناسان ما مورد را بررسی و رفع کنند.

 26. سلام . مشکل آبگرمکن ما به این صورت هست که اب کاملا گرم میشه چه در آشپزخانه و چه در حمام ولی در حمام وقتی میخوایم از دوش استفاده کنیم آب ولرم نمیشه یا جوش جوش یا وقتی میخوایم ولرمش کنیم یهو سرد میشه امکان داره ایراد از رگولاتور ورودی آب سرد باشه

  1. باسلام
   مسعود عزیز، پس از بررسی صحت شیر انتقال، لازم است اقدام به هواگیری آبگرمکن کنید. همینطور بررسی کنید که لوله‌ها دچار رسوب گرفتگی نشده باشند. ممکن است مشکل از اختلال در قطعه ترموکوپل نیز باشد. شما می‌توانید برای تعمیر آبگرمکن درخواست خود را از طریق سایت آچارباز یا تماس با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 27. سلام علت اینکه اول دمای اب در ابگرمکن دیواری داغ است ولی بعد از ۳۰ ثانیه ولرم میشود چیست

  1. باسلام
   رضای عزیز در این مواقع باید صحت ترموکوپل و سنسور دما بررسی شود. هواگیری آبگرمکن و بررسی عدم وجود رسوب در لوله‌ها نیز می‌تواند مشکل را حل کنید. برای رفع مشکل، شما می‌توانید برای تعمیر آبگرمکن درخواست خود را از طریق سایت آچارباز یا تماس با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 28. سلام ابگرم کن ما دیواری هستش وقتی که حمام میرویم اول اب داغ هست بعد از یک دقیقه ولرم میشود علتش چیه ممنون

  1. باسلام
   رضای عزیز، ممکن است مشکل از ترموکوبل، مشعل، فشارگاز یا دودکش باشد، ابتدا این قطعات را بررسی کنید و در صورت بروز اختلال در آنها، قطعه را تعمیر یا تعویض کنید. برای رفع مشکل هواگیری آبگرمکن را نیز پیشنهاد می‌کنیم. اگر تجربه فنی کافی برای بررسی آبگرمکن خود ندارید؛ شما می‌توانید برای تعمیر آبگرمکن درخواست خود را از طریق سایت آچارباز یا تماس با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 29. با سلام من آبگرمکن مدل بوتان ۴۱۱۸ نو نصب کردم میزان شعله و دودکش مناسبه اما آب گرم نمیشه دلیل چیه ؟

  1. باسلام
   سجاد عزیز، از آنجایی که آبگرمکن را به تازگی نصب کرده‌اید، اقدام به هواگیری آن کنید. فشار آب ورودی به آبگرمکن و فشار گاز را بررسی کنید. پیشنهاد می‌کنیم در انتها صحت قطعه ترموکوپل را نیز بررسی کنید. اگر با موارد ذکر شده مشکل رفع نشد لازم است آبگرمکن شما توسط تکنسین بررسی شود. شما می‌توانید برای تعمیر آبگرمکن درخواست خود را از طریق سایت آچارباز یا تماس با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند

 30. با سلام آبگرمکن بوتان فن دار رو سه ساله خریدم تمام مسائل مربوط به فشار ابو بررسی کردم فشار آب خیلی خوبه ولی آب بعضی وقتا گرمه یهو سرد میشه ممنون میشم راهنمایی کنین آیا میتونه از دیافراگم باشه

  1. باسلام
   حامد عزیز، ممکن است مشکل از ترموکوبل و مشعل، فشارگاز و یا دودکش باشد، ابتدا صحت موارد ذکر شده را بررسی کنید و در صورت بروز اختلال در آنها، قطعه را تعمیر یا تعویض کنید. همچنین هواگیری آبگرمکن نیز از جمله راهکارهایی است که می‌تواند به شما در رفع مشکل کمک کند. در صورتی که مشکل رفع نشد، شما می‌توانید برای تعمیر آبگرمکن درخواست خود را از طریق سایت آچارباز یا تماس با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 31. سلام آبگرم کن دیواری دارم ک بعضی اوقات دوده سیاه از زیر آبگرمکن میریزد و از طرفی هم بعضی اوقات یکم سر و صدا میکنه و آب سرد رو هم گرم میکنه ایراد از کجا میتونه باشه؟
  راهنمایی کنید ممنون میشم

  1. باسلام
   دوست عزیز ممکن است آبگرمکن شما دچار رسوب گرفتگی در مبدل و لوله‌ها و نشتی شده باشد، لازم که برای بررسی بیشتر با یک کارشناس تماس بگیرید. شما می‌توانید درخواست تعمیر آبگرمکن در محل خود را در سامانه آچارباز با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 32. سلام وقت بخیر من تازه مبدل رو اسید شویی کردم ولی خوب داغ نمیشه چه دلایلی میتونه داشته باشه

  1. باسلام
   دوست عزیز، آبگرمکن را هواگیری کنید، فشار آب و گاز را بررسی کنید، از عملکرد صحیح قطعات مطمئن شوید. همچنین شما می‌توانید درخواست تعمیر آبگرمکن در محل خود را در سامانه آچارباز با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند

 33. با سلام
  آب گرم دمای خوبی دارد میخام آب رو ولرم کنم آبگرمکن خاموش میشه ؟؟

  1. باسلام
   دوست عزیز، بررسی کنید که لوله‌ها دچار رسوب نشده و از سوی دیگر فشار آب مناسب بوده باشد.

 34. سلام.ابگرمکن دیواری ما آب رو خوب گرم می‌کنه اما وقتی می‌خواهیم دوش بگیریم آبی که جوش است بعد از بازکردن شیر آب گرم در مدت ۵ یا۶ دقیقه سرد میشه.فشار آب خیلی خوبه ومشکل دیگه ای هم ندارد.حالا این یه چیز طبیعیه که به دلیل ظرفیت کم مخزن اون اتفاق می‌افته یا نه غیر طبیعیه و نیاز به بررسی داره؟ آبگرمکن ما معروف و برند نیست.ومستاجریم

  1. با سلام
   دوست عزیز، این مشکل طبیعی نیست و نیاز به بررسی فنی دارد. شما می‌توانید درخواست تعمیر آبگرمکن در محل خود را در سامانه آچارباز با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

  2. سلام سید
   فشار آب ورودی رو کمی کمتر کنید تا به آب مهلت داده شود تا داغ شود.
   فشار زیاد آب باعث میشه آب زمان کمتری در آبگرمکن بمونه و داغ نشه

   1. باسلام
    سعید عزیز ممنونیم که تجربه خود را با ما به اشتراک گذاشتید

 35. سلام
  آب گرم کن ما آب رو در فاصله کم گرم می‌کنه ولی وقتی فاصله به کم زیاد میشه شعله ها اصلا روشن نمی شن

  1. با سلام
   دوست عزیز لطفا سوال خود را واضح تر مطرح کنید. منظور شما از فاصله کم و زیاد چیست؟

 36. سلام. وقت بخیر
  در منزل بنده یک ابگرمکن دیواری نصب است. در یک هفته اخیر هر زمان شیر اب گرم را باز میکنیم انگار اب دارای برق است و روی دست احساس برق گرفتگی می کنیم. مقدار این برق کم است و فقط با باز شدن شیر آب گرم این اتفاق می افتد. امکان دارد مشکل از اتصالات ابگرمکن باشد؟

  1. با سلام
   برای بررسی دقیق و فنی، بهتر است درخواست سرویس آبگرمکن را ثبت کنید تا کارشناس وضعیت دستگاه شما را بررسی کند.

 37. درود بر شما
  در آبگرمکن دیواری بوتان منزل بنده ایرادهای زیر مشاهده شده که ممنون میشم برای رفع آنها بنده رو راهنمایی بفرمایید
  ۱- بعد از باز کردن آب گرم، آبگرمکن روشن شده ولی بعد از چند ثانیه شعله کم شده و خاموش میشود
  ۲- فشار آب گرم خیلی کم است در صورتی که فشار آب سرد عالیست
  ۳- بعضی وقتها از آبگرمکن بوی گاز به مشام میرسد
  *این مشکلات قبلا نبوده و در حدود یک ماه است که اتفاق می افتد
  پیشاپیش از راهنماییتان سپاسگزارم

   1. 8باسلام آب گرمکن دیوار ی بوتان داریم شعله مشعل خوب است فشار آب خروجی و ورودی هم خوب است ولی آب خوب گرم نمیشود ولرم میباشد

    1. سلام

     اگر مطالب این مقاله، به رغع مشکل شما کمکی نکرده است، بهتر است درخواست تعمیر آبگرمکن خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید. کارشناسان با شما تماس گرفته و راهنماییتان می کنند.

  1. سلام، دوست عزیز، من هم همین مشکل رو داشتم، علت اصلی کم بودن فشار آب است. بهترین کار تهیه یه پمپ آب نیم اسب بخار است. پیشنهاد میکنم پمپ بشقابی بگیری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا