×

وب اپلیکیشن آچارباز را نصب کنید!

نصب

به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید. | درخواست تعمیر در محل

آبگرمکن و پکیج

7 علت سرد و گرم شدن آب آبگرمکن دیواری بوتان و …

دلیل گرم نشدن آب با آبگرمکن

امروزه، آبگرمکن‌های دیواری را می‌توان یکی از پرکاربردترین تجهیزات گرمایش آب مصرفی در خانه‌ها دانست که انواع مختلفی از آن‌ها در منازل و ساختمان‌ها یافت می‌شوند. آبگرمکن‌های دیواری، به دلیل کم‌جا بودن و عملکرد بهتری که نسبت به دیگر آبگرمکن‌ها دارند، از محبوبیت بیشتری برخوردارند و در بسیاری از واحدهای مسکونی و حتی تجاری نصب می‌شوند. این دستگاه‌ها همانند بسیاری از دستگاه‌های گرمایشی موجود در منازل، به مرور زمان دچار مشکلات و خرابی‌هایی می‌شوند. یکی از این مشکلات، گرم نشدن آب است که فعالیت‌های روزانه افراد از قبیل نظافت، استحمام و پخت و پز را با مشکل مواجه می‌سازد. به دلیل اهمیت وجود و استفاده از آبگرمکن‌های دیواری، ما نیز در این مطلب به بررسی علت سرد و گرم شدن آب آبگرمکن دیواری بوتان و دیگر برندها خواهیم پرداخت.

در ابتدا بهتر است نگاهی به اجزا و قطعات آبگرمکن‌های دیواری بیندازیم و سپس علل گرم نشدن آب و دیگر مشکلات آبگرمکن‌های دیواری را بررسی کنیم. اگر در انجام کارهای فنی مهارتی ندارید، بهتر است تعمیر آبگرمکن را به یک تعمیرکار ماهر واگذار کنید.

[post_links]

اجزا و قطعات تشکیل دهنده آبگرمکن

هر آبگرمکن با هر مدل و برندی که باشد از اجزای اصلی زیر تشکیل شده است.

 1. کلاهک تعدیل کننده
 2. کلید حرارت کلاهک تعدیل
 3. مبدل حرارتی
 4. کلید مبدل حرارتی
 5. الکترود سنسور
 6. الکترود عامل جرقه
 7. مجموعه مشعل‌ها
 8. مجموعه شیر‌های گاز
 9. مجموعه چند راهه
 10. مجموعه رگلاتور آب
 11. مجموعه بردها
 12. مجموعه محفظه باتری
 13. مجرای ورود آب سرد
 14. مجرای خروج آب گرم
 15. مجرای ورودی گاز
 16. مجرای بازدید فشار گاز ورودی
 17. مجرای بازدید فشار گاز چند راهی
اجزای آبگرمکن دیواری
معرفی اجزای آبگرمکن دیواری
برای تعمیر آبگرمکن از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید

هر کدام از این اجزا وظیفه خاصی برعهده دارند و اگر دچار اختلال و خرابی شوند، عملکرد آبگرمکن دچار مشکل می‌شود. طبیعی است که آشنایی با این اجزا و طرز کار آنها در هنگام بروز مشکلات مختلفی که برای سیستم ایجاد می‌شود، کمک کننده خواهد بود و می‌تواند شما را برای تعمیر آبگرمکن یا اجزای مختلف آن، راهنمایی کند.

علت سرد و گرم شدن آب آبگرمکن دیواری بوتان و برندهای دیگر

گاهی اوقات پیش می‌آید که آب گرم توسط آبگرمکن تولید می‌شود ولی گرمای مناسب و مطلوبی ندارد و قابل استفاده نیست. جالب است بدانید گرم نشدن آب به عوامل مختلفی بستگی دارد. یکی از این عوامل کم بودن شعله در آبگرمکن است. رسوب گرفتن مبدل مصرفی نیز در این مشکل دخیل است. از آن جایی که رسوب‌زدایی لوله‌های ساختمانی امکان پذیر نیست می‌توانید سری دوش حمام را بررسی کنید و با روش‌های بسیاری جرم گیری کنید. این کار در متعادل نگه داشتن دمای آب بسیار موثر است. در صورتی که مشکل از لوله کشی داخلی ساختمان باشد نیز نیازمند یک فرد متخصص در این زمینه هستید.

دودکش‌های غیراستاندارد نیز در گرم نشدن آب آبگرمکن بسیار تاثیر می‌گذارند.

پیشنهاد مطالعه

آیا نشت آب می‌تواند سبب گرم نشدن آب آبگرمکن شود؟

یکی از علل بسیار رایج برای این سوال که چرا آبگرمکن دیواری آب را گرم نمی کند یا علت سرد و گرم شدن آب آبگرمکن دیواری بوتان و دیگر برندها چیست آن است که آب از قسمتی از آبگرمکن در حال نشت است. این حالت می‌تواند مانع گرم شدن و گرم ماندن آب ‌شود. چرا که مبدل حرارتی که در بین قسمت‌های اصلی آبگرمکن قرار دارد توسط لوله‌های سیال حرارتی کار می‌کند. هر گونه نشت از این لوله‌های حرارتی و یا هر کدام از اتصالات مربوط به آن می‌تواند منجر به نشت آب از آبگرمکن شود.

هر کدام از واشر‌ها یا مهره‌هایی که در این قسمت‌ها قرار گرفته‌اند در صورتی که به‌درستی در جای خود قرار نگرفته باشند و یا خراب باشند از علت‌های گرم نشدن آب آبگرمکن هستند. بنابراین با بررسی تک تک آنها می‌توانیم علت اصلی مشکل را پیدا کنیم و با تعمیر و یا تعویض قطعه معیوب آن را برطرف کنیم.

ضرورت وجود آب گرم در منازل
خرابی واشر‌ها یا مهره‌ها یکی از دلایل گرم نشدن آب آبگرمکن است.

جمع شدن رسوبات چه مشکلاتی برای آبگرمکن به وجود می‌آورند؟

هر وسیله‌ای که در آن آب جریان داشته باشد، دچار رسوب می‌شود و یکی از راه‌ حل‌های اولیه برای پاسخ به سوال دلیل گرم نشدن آب توسط آبگرمکن دیواری، این است که به بررسی مبدل مصرفی در آبگرمکن بپردازید و در صورت وجود رسوب و گرفتگی، در صدد برطرف کردن آن برآیید. با رسوب زدایی تا حد قابل توجهی می‌توان این مشکل را برطرف کرد. البته فراموش نکنید به طور عادی آبگرمکن‌های قدیمی، بیشتر از سایر مدل‌ها دچار رسوب خواهند شد که آن نیز با یک مرتبه رسوب زدایی قابل حل است.

بررسی رسوب گرفتگی در آبگرمکن
رسوب گرفتگی آبگرمکن دیواری، یکی از دلایل گرم نشدن آب توسط آن است.

درست کار نکردن شمعک، علت سرد و گرم شدن آب آبگرمکن دیواری بوتان و دیگر برندها

همان طور که می‌دانید شمعک وسیله‌ای است که قادر به گرم نگه داشتن آب است. این وسیله زمانی که دچار مشکلی شود خاموش شده و گرمای خود را از دست می‌دهد. می‌توان گفت یکی از علت‌های گرم نشدن آب آبگرمکن به دلیل خاموش شدن شمعک است. این مشکل را می‌توان با تنظیم پیچ شمعک برطرف کرد. البته خراب شدن ترموکوپل نیز در این مشکل دخیل است.
شل بودن هر یک از پیچ‌های ترموکوپل و خراب شدن شیر مغناطیسی نیز از خرابی‌های جانبی ترموکوپل است که در گرم نشدن آب آبگرمکن موثرند. در صورتی که شیر پروانه‌ای گرفته باشد و صافی شمعک و مجرای نازل شمعک هم خراب شده باشند، آب در آبگرمکن قادر به گرم شدن و گرم ماندن نخواهد بود. به‌طور معمول این مشکل با نشانه‌هایی همچون دیر روشن شدن شمعک خود را نشان می‌دهد.

علاوه بر تمامی این‌ها، لوله کشی ساختمان نیز از عوامل بسیار موثر در گرم نشدن آب آبگرمکن است.

دود کش‌ها را بررسی کنید

دلیل دیگر گرم نشدن آب می‌تواند وجود مشکل در نصب دودکش آبگرمکن باشد. در صورتی که دودکش‌ها به حالت غیر استاندارد تولید شده باشند و یا در جای مناسب و صحیح خود نصب نشده باشند، آب در آبگرمکن به درستی گرم نخواهد شد.

پیشنهاد مطالعه

خرابی مشعل و اختلال در گرم کردن آب

مشعلی که در آبگرمکن‌های خانگی به کار گرفته می‌شود در گرم نگه داشتن آب بسیار کار آمد است. بنابراین اگر به دنبال راه حلی برای اینکه چرا آبگرمکن دیواری آب را گرم نمی کند هستید، باید عملکرد مشعل را چک کنید. در صورتی که مشعل به درستی کار نکند می‌تواند عملکرد یکنواخت نگه داشتن دمای آب را با مشکل همراه کند و همچنین گرم نشدن آب آبگرمکن را نیز به همراه داشته باشد. برای اینکه بتواند شعله آبگرمکن خود را تنظیم کنید بهتر است مقاله تنظیم شعله آبگرمکن چگونه انجام می شود؟ را مطالعه کنید. خاموش شدن مشعل که گاهی در هر آبگرمکن ممکن است رخ دهد سبب گرم نشدن آب در آن شود. این مشکل می‌تواند ناشی از خرابی برد دستگاه آبگرمکن باشد. حتی روشن شدن نادرست مشعل نیز می‌تواند مشکلاتی به همراه داشته باشد.

برای بررسی مشکل مشعل بهتر است ترموستات آبگرمکن دیواری را به روی درجه بالاتری قرار دهید. اگر هنگام انجام این کار مشعل آبگرمکن دیواری شعله ور شد، بگذارید روی همان درجه بماند، یکساعت بعد دوباره آب گرم را بررسی کنید. اگر صدای روشن شدن مشعل آبگرمکن را نمی‌شنوید یا آب همچنان سردتر می‌شود، چراغ پیلوت را چک کنید تا مطمئن شوید خاموش نشده است. اگر خاموش بود، با توجه به دستورالعمل ارائه شده توسط شرکت تولید کننده، آن را مجدد روشن کنید. اگر با این حال، چراغ پیلوت همچنان خاموش ماند، ممکن است خروجی آن کثیف شده یا گرفته باشد که موجب می‌شود شعله کم و ناپایداری ایجاد شود. آن را چک کنید تا هیچگونه آلودگی و گرفتگی در آن وجود نداشته باشد.

اگر با موارد گفته شده در بالا مشکل مشعل آبگرمکن و در نتیجه مشکل گرم نشدن آب حل نشد باید با تعمیرکار تماس بگیرید.

بررسی خرابی مشعل آبگرمکن
یکی از عوامل گرم نشدن آب آبگرمکن دیواری، مشعل است.

علت سرد و گرم شدن آب آبگرمکن دیواری بوتان و دیگر برندها چیست؟

از دیگر مشکلاتی که برای آبگرمکن‌های خانگی ممکن است رخ دهد این است که آبگرمکن به دلیل بروز مشکلات نتواند دمای آب را به طور یکنواخت نگه دارد. این مشکل با سرد و گرم شدن آب آبگرمکن همراه باشد. برای رفع آن می‌توانیم  اقدام به تعمیر سنسور آبگرمکن کنیم. سنسور دما در آبگرمکن‌های دیواری دمای آب را یکنواخت نگه می‌دارد و از بالا رفتن به شدت دما در آب جلوگیری می‌کند. اگر همین سنسور خراب شود با گرم نشدن آب آبگرمکن مواجه خواهیم شد.

در این مواقع دریچه‌های خروجی آب آبگرمکن را بررسی کرده تا مطمئن شوید که هیچ‌گونه انسدادی در آن به‌وجود نیامده است. مبدل حرارتی را نیز بررسی کنید تا دچار شکستگی یا هر گونه خرابی نباشد که دمای آب به طور یکسان باقی بماند. دریچه احتراق نیز در یکنواخت نگه داشتن آب آبگرمکن تاثیر گذار است. وجود هر گونه رسوب یا شی در محفظه احتراق می‌تواند سبب بروز چنین مشکلی شود. علاوه بر کنترل قسمت‌های نام برده، لوله کشی قدیمی که سبب ته‌نشین شدن رسوبات می‌شود نیز می‌تواند در افزایش این مشکل دخیل باشد. در نهایت اگر هیچ کدام از این روش‌ها جواب شما را نداد سنسور دمای آب در آبگرمکن را تعویض کنید تا مشکل گرم نشدن آب آبگرمکن برطرف شود.

اهمیت سرویس آبگرمکن
تعمیر و سرویس آبگرمکن دیواری توسط کارشناسان حرفه‌ای باید انجام گیرد.

علت کم شدن فشار آب گرم در آبگرمکن دیواری

همانطور که پیشتر اشاره کردیم، آب گرم یکی از مهم‌ترین نیازهای امروزی هر واحد مسکونی است و اگر فشار آن کاهش یابد، بسیاری از فعالیت‌های ساکنین آن واحد به کلی دچار اختلال می‌شود. دلایل بسیاری برای کاهش فشار آب گرم ساختمان وجود دارند که عبارتند از جرم گرفتگی و رسوب گرفتگی در لوله‌ها، مجاری ورودی، داخلی و مبدل آبگرمکن. برای برطرف کردن این مشکل، شما می‌توانید نسبت به رسوب زدایی آبگرمکن، تعویض فیلتر، تعمیر و بازسازی سیستم لوله کشی آب و استفاده از لوله‌های پلیمری یا نصب پمپ آب مخصوص آبگرمکن دیواری اقدام کنید و فشار آب گرم خروجی از آبگرمکن را افزایش دهید.

توجه کنید که در صورت جرم گرفتگی و رسوب گرفتگی آبگرمکن دیواری، بهتر است از نیروهای متخصص جهت رسوب زدایی کمک بگیرید و برای جلوگیری از رسوب گرفتگی مجدد، به صورت دوره‌ای دستگاه را رسوب گیری کنید.

علت کم شدن فشار آب گرم
وجود جرم در لوله‌ها باعث کاهش فشار آب گرم می‌شود.
تعمیر آبگرمکن در محل با آچارباز
در صورتی که نیاز به سرویس یا تعمیر آبگرمکن دارید یا با هرگونه مشکل در آبگرمکن خود برخورد کردید، درخواست تعمیر خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید و منتظر تماس کارشناس باشید:
تعمیر آبگرمکن

4.3/5 - (6 امتیاز)

نوشته های مشابه

‫70 دیدگاه ها

 1. سلامم. میشه لطفا توضیحات بیشتری در رابطه با علت سرد شدن آب آبگرمکن دیواری بدید . چون به نظرم میشد یکم جزئی تر باشه.

 2. سلام خسته نباشید،
  آبگرمکن ما از زمان نصب تا الان درست کار میکرد ولی از دیروز وقتی آب سرد را هم باز میکنم برای یه لحظه کوتاه روشن میشود
  ممنون میشم راهنمایی کنین.

  1. با سلام
   افشین عزیز،تعمیرکار باید دستگاه را از نزدیک بررسی و عیب یابی کند.

 3. سلام روز بخیر میخواستم ببینم چرا اب داخل اشپزخانه گرم نمیشه ولی داخل حمام گرم میشه ابگرم کن ما دیواری است اگه میشه راهنمایی کنید

  1. با سلام
   محمد عزیز، این مشکل ممکن است به علت رسوب گیری داخل مغزی شیراهرمی یا شیر قطع کن آب گرم به وجود آید.

 4. سلام آبگرمکن ما باید آب گرمو تا آخر باز کنی تا روشن بشه و یکم کم کنی یا با سرد قاطی کنی خاموش میشه علت از چیه

 5. سلام آبگرمکن ما همه چی اوکی کار میکنه فقط آب گرمو باید تا آخر باز کنی یکم کم کنی یا بخوای با سرد قاطی کنی خاموش میشه چرا لطفا راهنمایی کنید

 6. سلام خسته نباشید لطفا راهنمایی کنید
  چند روزی هست که آبگرمکن آب رو گرم تر نمی کنه

  1. قابل توجه افرادی که مشکل گرم نشدن آب و سرد بودن آب را در آبگرم کن دیواری دارند: در صورت باز بودن شیر آب مخلوط که به لباسشویی و یا ظرفشویی متصل میباشد آب سرد وارد لوله ی آب گرم شده و دیگر شما آب داغ نخواهید داشت.

 7. سلام
  ابگرمکن بوتان قدیمی داریم اب کم بود و ما از اب گرم استفاده کردیم الان خراب شد
  الان فشار اب خیلی کم شده ولی گازش و شعلش زیاد شده و تا اب را میبندم چند ثانیه بعدش شعلش خاموش میشه
  کسی میدونه چیکار باید بکنم؟

  1. رامین عزیز
   سلام
   با توجه به توضیحات شما، لوله های پکیج رسوب گرفته است؛ چون مدل پکیج شما قدیمی است، کمک گرفتن از تعمیرکار برای شما بهتر است. برای رسوب زدایی می توانید از خدمات تعمیر پکیج آچارباز استفاده کنید.

 8. باسلام،ابگرمکن دیواری بوتان هست فشاراب خوب شعله راهم داریم خوبه امااب درلحظه اول داغ وخوبه ولی بعدازولرم هم پایینتره بااینکه همه چیز خوبه،دوماه پیش هم رسوب گیری کردیم

 9. سلام خسته نباشید ابگرمکن ما دیواریه وقتی ما اب گرم و باز میکنیم اب یه لحظه گرم میشه ودوباره سرد میشه و شمعکشم روشنه ولی روشن نمیشه که اب گرم بشه ما رسوبگیر هم سر لوله ی اب گرم وصل کردیم و رسوبشم خالی کردیم ولی باز روشن نمیشه ،ما لوله ی اب گرم و از ابگرمکن باز کردیم اب از لوله که از دیوار بود نمیومد واز خود ابگرمکن میومد اینطوری یعنی ممکنه؟

 10. باسلام ابگرم کن ۳۱۱۵ من فشار اب بالاست شعله هم زیاده ولی اب گرم نمیشه ممنون میشم راهنمایی کنید

 11. باسلام خدمت بزگواران یک ماه پیش ابگرمکن سوزان مخزندارگرد۵۰لیتری گازی خریدم ودیوار نصب کردم درجه ۴گذاشتیم آب جوش میکند وشیراطمینان عمل میکند گذاشتیم ۳زیر دوش که میرویم بعداز ۵دقیقه آب سرد میشود علت چیست آب زود تخلیه میکند وآب سرد میاد درجه ۴ و۵هم همین کارکرد بعداز گرم کردن آب گاهی شیراطمینان آب گرم وگاهی آب سرد میاید وگاهی قطع میشود وگاهی چکه میکند مشکل سردبودن زیر دوش بعد ۵دقیقه است چکارکنبم مشکل برطرف شود ممنون.

 12. با سلام وخسته نباشید آبگرمکن ما دیواری بوتان ولی خیلی قدیمی
  فشارآب هم خوبه ولی آب ولرم , مشعل وترموکوبل هم مشکل نداره البته ما مستاجریم و طبق گفته صاحب خانه ظاهرن چندماه پیش هم رسوب زدایی شده
  میشه راهنمایی کنید مشکل چیه ممنون🙏

 13. سلام ابگرمکن دیواری دارم بافشار اب کم اصلا روشن نمیشه مگر اینکه پمپ اب روشن باشه و وقتی هم اب رو باز میکنی ابگرمکن روشن میشه وشعله اتیش هم عالیه ولی اب سرده یه ذره تاحدی هم ولرم میشه….ممنون اگه راهنمایی کنید…جرم گیری هم انجام دادم

 14. سلام
  آبگرمکن ما آب رو گرم می‌کنه اما مشکلش اینه یه مقدار شیر رو به سمت گرم می‌بریم ذره ذره دمای آب بشدت می‌ره بالا یا بالعکس هنگام سرد شدن ذره ذره سرد میشه تا یخ کنه
  یعنی تو دمای ثابت نمی‌مونه علتش چیه؟

 15. سلام جناب ممنون میشم جواب بدید.ابگرمکن دیواری ما چند وقته که نمیدونم چرا یه دفعه شعله هاش خاموش میشه و کاملا اب سرد میشود ولی شمعک روشنه باید ۱۰ دقیقه صبر کنیم بعد دوباره اب و باز میکنیم شعله هاش روشن میشه گازش قطع میشه .ولی شمعک روشنه ممنون میشم لطف کنید جواب بدین . تشکر

  1. با سلام
   سامان عزیز، این مشکل میتواند به دلایل مختلفی چون نرسیدن گاز کافی به پکیج و ترکیب نشدن درست هوا و گاز باهم باشددر اینصورت شعله به خوبی کار نمی کند و آب سرد می شود. برای از بین بردن این مشکل اقدامات مختلفی میتوان انجام داد:
   میتوانید قاب پکیج را باز کنید و قسمت های مشعل و رگولاتور را تمیز کنید سپس قطعه را در جای خود نصب کنید. البته سرویس آبگرمکن نیز تا حد زیادی از بروز این مشکل جلوگیری می کند. در صورتی که تا بحال تعمیر آبگرمکن و سرویس آن را انجام نداده اید. پیشنهاد می کنیم درخواست خود را در سامانه آچارباز در قسمت تعمیر آبگرمکن ثبت کنید یا با شماره 02154591616 تماس بگیرید و از تعمیرکار بخواهید که مشکل دستگاه را برطرف کنند.

 16. سلام
  آبگرمکن ما دیواری شیر دوش رو که باز میکنم آب سرد میشه دلیلش چیه

  1. با سلام
   امیر عزیز، این مشکل اغلب به دلایلی چون خرابی شیر انتقال، رسوب گرفتن در لوله ها، خرابی مشعل رخ می دهد. همچنین ممکن است به دلیل هواگیری نکردن آبگرمکن این مشکل به وجود آمده باشد. برای بررسی دقیق تر و اعلام نظر قطعی باید کارشناس از نزدیک دستگاه را بررسی کند. می توانید درخواست خود را در قسمت تعمیر آبگرمکن آچارباز ثبت کنید تا کارشناسان ما مشکل شما را در کوتاه ترین زمان ممکن برطرف کنند.

 17. درود بر شما، آبگرمکن دیواری من از نوع آیونایز بوتان هستش، آب گرم رو که باز میکنم بسیار داغ میشه ولی به محض اینکه میخواهم آب رو ولرم کنم آبگرمکن خاموش میشه. ضمنأ دیافراگم و سوپاپ ساچمه دار رو هم عوض کردم، با پمپ کولر هم به مدت 45 دقیقه با اسید دیسکلر اسید شوری کردم ولی مشکل حل نشد، آیا ایراد میتونه از سنسور دما باشه چون بازش که کردم زیرش در محل اتصال اکسیده شده بود و رسوب داشت

 18. سلام
  من آبگرمکن بوتان دارم شعله روشن هستش ولی مشعل روشن نمیشه و اب همیشه سرده.
  چیکار باید انجام بدم
  ممنون

  1. با سلام
   باران عزیز، این مشکل اغلب به دلیل خرابی جرقه زن و ترموکوپل آبگرمکن یا رسوب گرفتن در صافی مشعل یا نوک الکترود جرقه زن باشد. چنانچه مشکل روشن نشدن مشعل از این قطعات نباشد باید برای حل مشکل سراغ واشر دیافراگم بروید.
   با توجه به اینکه تعمیر این قطعات نیاز به تجهیزات مخصوص دارد، پیشنهاد می کنیم درخواست خود را در قسمت تعمیر آبگرمکن آچارباز ثبت کنید و کار را به تعمیرکار آبگرمکن بسپارید.

 19. سلام لطفا تجربه بدید بزرگوار….آبگرمکن منزل من قدیمی هست وایستاده (مخزنی) مخزن کاملا آب داغه ولی داخل واحد آب ولرم هستش هم آب حمام؛هم آب گرم آشپزخانه…..البته تا چند روز پیش کاملا خوب بود وناگفته نماند فشار آب هم خوبه

  1. باسلام
   محمد عزیز، مشکل شما با هواگیری آبگرمکن رفع خواهد شد.

 20. سلام خسته نباشید
  اب فشار خوبی داره ابگرمکن هم شمعک داره ولی وقتی شیر اب رو به سمت اب گرم میپیچونی اب قطع میشه یا خیلی کم میاد و اب گرم نمیشه علت چیه؟

  1. با سلام
   مهدی عزیز، احتمالا شیر آب گرم رسوب گرفته و باید رسوب گیری شود. در صورت تمایل می‌توانید درخواست خود را در قسمت تعمیر آبگرمکن دیواری آچارباز ثبت کنید تا کارشناسان آچارباز به محل اعزام شوند و مشکل را برطرف کنند.

 21. من یه ابگرمکن مخزنی کوچک دارم که بعدازحدوددوماه استفاده مشکلاتی تو اب گرمش بوجود اومده که خیلی زود جوش میاره و خیلی اوقات دوش حمام بالرزش های شدید مواجه میشه ویکی دوبارهم اب جوش به شیراب سرد خونه زده و از شیر اب سرد اب جوش میومد.یکی بهم گفت که باید سرراه اب سر یه شیروصل کنم که اسمش روفراموش کردم.لطفا راهنماییم کنید

 22. سلام
  من تا حالا از اب گرم کن استفاده نکرده بودم الان و تازه اب گرمکن دیواری دیجیتال نصب کردیم
  میخاستم بدونم بعد از استفاده از حمام باید اب گرم کن خاموش کنیم و این که رو چه درجه ای باشه برای استفاده از اب گرم
  ممنون

  1. باسلام
   علی عزیز، خیر، نیازی به خاموش کردن آبگرمکن پس از استفاده نیست، دستگاه هنگام شروع به کار به صورت اتوماتیک شروع به کار می‌کند و هنگام عدم استفاده متوقف می‌شود. برای تنظیم دما نیز دمای 49 تا 60 مناسب است.

 23. باسلام فشار آب سرد و گرم خیلی خوبه شهرستان هستیم شاید فشار آب هم زیاد باشد.ولی بعد از چند ثانیه آب گرم.سرد میشود و بعد ولرم میشود و باز هی سرد و گرم میشود و تمامی شیر ها فشار خوب است و زیاد و رسوب گیری کردم علت چیست؟

  1. باسلام
   حسن عزیز برای بررسی و رفع مشکل صحت ترموکوپل و سنسور دما را چک کنید. سپس اقدام به هواگیری آبگرمکن کنید. اگر مشکل رفع نشد، شما می‌توانید درخواست تعمیر آبگرمکن در محل خود را از طریق سایت و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا کارشناسان ما مورد را بررسی و رفع کنند.

 24. سلام فشار آب وگاز خوبه وتازه رسوب گیری شده ولی آب ولرمه مشکل چیه

  1. باسلام
   امید عزیز ممکن است مشکل دریکی از قطعات ترموکوپل یا سنسور دما باشد، صحت این دو قطعه را بررسی کنید. اگر مشکل رفع نشد، شما می‌توانید درخواست تعمیر آبگرمکن در محل خود را از طریق سایت و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا کارشناسان ما مورد را بررسی و رفع کنند.

 25. سلام.آب حمام وقتی پمپ خاموش است داغ هست ولی زمانی که از پمپ استفاده میکنیم آب ولرم میشه.علتش چیه؟؟ممنون بابت سایت خوبتون

  1. باسلام
   حمید عزیز هنگام استفاده از پمپ فشار آب ورودی افزایش پیدا میکند، در صورتی که سنسور به درستی نتواند دمای آب را اندازه گیری کند فرایند گرم سازی سریعتر متوقف میشود. برای رفع مشکل صحت سنسور دما، شمعک و عدم رسوب گرفتن مبدل را بررسی کنید. اگر مشکل حل نشد. برای رفع مشکل، شما می‌توانید برای تعمیر آبگرمکن درخواست خود را از طریق سایت و یا با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا کارشناسان ما مورد را بررسی و رفع کنند.

 26. سلام . مشکل آبگرمکن ما به این صورت هست که اب کاملا گرم میشه چه در آشپزخانه و چه در حمام ولی در حمام وقتی میخوایم از دوش استفاده کنیم آب ولرم نمیشه یا جوش جوش یا وقتی میخوایم ولرمش کنیم یهو سرد میشه امکان داره ایراد از رگولاتور ورودی آب سرد باشه

  1. باسلام
   مسعود عزیز، پس از بررسی صحت شیر انتقال، لازم است اقدام به هواگیری آبگرمکن کنید. همینطور بررسی کنید که لوله‌ها دچار رسوب گرفتگی نشده باشند. ممکن است مشکل از اختلال در قطعه ترموکوپل نیز باشد. شما می‌توانید برای تعمیر آبگرمکن درخواست خود را از طریق سایت آچارباز یا تماس با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 27. سلام علت اینکه اول دمای اب در ابگرمکن دیواری داغ است ولی بعد از ۳۰ ثانیه ولرم میشود چیست

  1. باسلام
   رضای عزیز در این مواقع باید صحت ترموکوپل و سنسور دما بررسی شود. هواگیری آبگرمکن و بررسی عدم وجود رسوب در لوله‌ها نیز می‌تواند مشکل را حل کنید. برای رفع مشکل، شما می‌توانید برای تعمیر آبگرمکن درخواست خود را از طریق سایت آچارباز یا تماس با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 28. سلام ابگرم کن ما دیواری هستش وقتی که حمام میرویم اول اب داغ هست بعد از یک دقیقه ولرم میشود علتش چیه ممنون

  1. باسلام
   رضای عزیز، ممکن است مشکل از ترموکوبل، مشعل، فشارگاز یا دودکش باشد، ابتدا این قطعات را بررسی کنید و در صورت بروز اختلال در آنها، قطعه را تعمیر یا تعویض کنید. برای رفع مشکل هواگیری آبگرمکن را نیز پیشنهاد می‌کنیم. اگر تجربه فنی کافی برای بررسی آبگرمکن خود ندارید؛ شما می‌توانید برای تعمیر آبگرمکن درخواست خود را از طریق سایت آچارباز یا تماس با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 29. با سلام من آبگرمکن مدل بوتان ۴۱۱۸ نو نصب کردم میزان شعله و دودکش مناسبه اما آب گرم نمیشه دلیل چیه ؟

  1. باسلام
   سجاد عزیز، از آنجایی که آبگرمکن را به تازگی نصب کرده‌اید، اقدام به هواگیری آن کنید. فشار آب ورودی به آبگرمکن و فشار گاز را بررسی کنید. پیشنهاد می‌کنیم در انتها صحت قطعه ترموکوپل را نیز بررسی کنید. اگر با موارد ذکر شده مشکل رفع نشد لازم است آبگرمکن شما توسط تکنسین بررسی شود. شما می‌توانید برای تعمیر آبگرمکن درخواست خود را از طریق سایت آچارباز یا تماس با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند

 30. با سلام آبگرمکن بوتان فن دار رو سه ساله خریدم تمام مسائل مربوط به فشار ابو بررسی کردم فشار آب خیلی خوبه ولی آب بعضی وقتا گرمه یهو سرد میشه ممنون میشم راهنمایی کنین آیا میتونه از دیافراگم باشه

  1. باسلام
   حامد عزیز، ممکن است مشکل از ترموکوبل و مشعل، فشارگاز و یا دودکش باشد، ابتدا صحت موارد ذکر شده را بررسی کنید و در صورت بروز اختلال در آنها، قطعه را تعمیر یا تعویض کنید. همچنین هواگیری آبگرمکن نیز از جمله راهکارهایی است که می‌تواند به شما در رفع مشکل کمک کند. در صورتی که مشکل رفع نشد، شما می‌توانید برای تعمیر آبگرمکن درخواست خود را از طریق سایت آچارباز یا تماس با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 31. سلام آبگرم کن دیواری دارم ک بعضی اوقات دوده سیاه از زیر آبگرمکن میریزد و از طرفی هم بعضی اوقات یکم سر و صدا میکنه و آب سرد رو هم گرم میکنه ایراد از کجا میتونه باشه؟
  راهنمایی کنید ممنون میشم

  1. باسلام
   دوست عزیز ممکن است آبگرمکن شما دچار رسوب گرفتگی در مبدل و لوله‌ها و نشتی شده باشد، لازم که برای بررسی بیشتر با یک کارشناس تماس بگیرید. شما می‌توانید درخواست تعمیر آبگرمکن در محل خود را در سامانه آچارباز با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

 32. سلام وقت بخیر من تازه مبدل رو اسید شویی کردم ولی خوب داغ نمیشه چه دلایلی میتونه داشته باشه

  1. باسلام
   دوست عزیز، آبگرمکن را هواگیری کنید، فشار آب و گاز را بررسی کنید، از عملکرد صحیح قطعات مطمئن شوید. همچنین شما می‌توانید درخواست تعمیر آبگرمکن در محل خود را در سامانه آچارباز با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند

 33. با سلام
  آب گرم دمای خوبی دارد میخام آب رو ولرم کنم آبگرمکن خاموش میشه ؟؟

  1. باسلام
   دوست عزیز، بررسی کنید که لوله‌ها دچار رسوب نشده و از سوی دیگر فشار آب مناسب بوده باشد.

 34. سلام.ابگرمکن دیواری ما آب رو خوب گرم می‌کنه اما وقتی می‌خواهیم دوش بگیریم آبی که جوش است بعد از بازکردن شیر آب گرم در مدت ۵ یا۶ دقیقه سرد میشه.فشار آب خیلی خوبه ومشکل دیگه ای هم ندارد.حالا این یه چیز طبیعیه که به دلیل ظرفیت کم مخزن اون اتفاق می‌افته یا نه غیر طبیعیه و نیاز به بررسی داره؟ آبگرمکن ما معروف و برند نیست.ومستاجریم

  1. با سلام
   دوست عزیز، این مشکل طبیعی نیست و نیاز به بررسی فنی دارد. شما می‌توانید درخواست تعمیر آبگرمکن در محل خود را در سامانه آچارباز با شماره ۰۲۱۵۴۵۹۱۶۱۶ ثبت کنید تا همکاران ما مشکل را بررسی و حل کنند.

  2. سلام سید
   فشار آب ورودی رو کمی کمتر کنید تا به آب مهلت داده شود تا داغ شود.
   فشار زیاد آب باعث میشه آب زمان کمتری در آبگرمکن بمونه و داغ نشه

   1. باسلام
    سعید عزیز ممنونیم که تجربه خود را با ما به اشتراک گذاشتید

 35. سلام
  آب گرم کن ما آب رو در فاصله کم گرم می‌کنه ولی وقتی فاصله به کم زیاد میشه شعله ها اصلا روشن نمی شن

  1. با سلام
   دوست عزیز لطفا سوال خود را واضح تر مطرح کنید. منظور شما از فاصله کم و زیاد چیست؟

 36. سلام. وقت بخیر
  در منزل بنده یک ابگرمکن دیواری نصب است. در یک هفته اخیر هر زمان شیر اب گرم را باز میکنیم انگار اب دارای برق است و روی دست احساس برق گرفتگی می کنیم. مقدار این برق کم است و فقط با باز شدن شیر آب گرم این اتفاق می افتد. امکان دارد مشکل از اتصالات ابگرمکن باشد؟

  1. با سلام
   برای بررسی دقیق و فنی، بهتر است درخواست سرویس آبگرمکن را ثبت کنید تا کارشناس وضعیت دستگاه شما را بررسی کند.

 37. درود بر شما
  در آبگرمکن دیواری بوتان منزل بنده ایرادهای زیر مشاهده شده که ممنون میشم برای رفع آنها بنده رو راهنمایی بفرمایید
  ۱- بعد از باز کردن آب گرم، آبگرمکن روشن شده ولی بعد از چند ثانیه شعله کم شده و خاموش میشود
  ۲- فشار آب گرم خیلی کم است در صورتی که فشار آب سرد عالیست
  ۳- بعضی وقتها از آبگرمکن بوی گاز به مشام میرسد
  *این مشکلات قبلا نبوده و در حدود یک ماه است که اتفاق می افتد
  پیشاپیش از راهنماییتان سپاسگزارم

   1. 8باسلام آب گرمکن دیوار ی بوتان داریم شعله مشعل خوب است فشار آب خروجی و ورودی هم خوب است ولی آب خوب گرم نمیشود ولرم میباشد

    1. سلام

     اگر مطالب این مقاله، به رغع مشکل شما کمکی نکرده است، بهتر است درخواست تعمیر آبگرمکن خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید. کارشناسان با شما تماس گرفته و راهنماییتان می کنند.

  1. سلام، دوست عزیز، من هم همین مشکل رو داشتم، علت اصلی کم بودن فشار آب است. بهترین کار تهیه یه پمپ آب نیم اسب بخار است. پیشنهاد میکنم پمپ بشقابی بگیری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا