×

وب اپلیکیشن آچارباز را نصب کنید!

نصب

به "وبلاگ آچارباز" خوش آمدید. | درخواست تعمیر در محل

آبگرمکن و پکیج

مشکلات آبگرمکن دیواری و عیب یابی خرابی آبگرمکن

مشکلات رایج آبگرمکن دیواری

استفاده از آبگرمکن دیواری یکی از رایج‌ترین راهکارهای مفید برای تولید آب گرم در منازل است. اگر شما هم در منزل خود از آبگرمکن دیواری به این منظور استفاده می‌کنید، به احتمال زیاد با مشکلات متداول آبگرمکن دیواری آشنا هستید که در ادامه آن‌ها را بررسی می‌کنیم.
مشکلات مختلفی ممکن است برای آبگرمکن‌ها به وجود آید که با شناخت بیشتر این وسیله و نحوه عملکرد آن می‌توانید برخی از مشکلات را خودتان در منزل تعمیر کنید؛ ولی در صورتی که مشکل جدی باشد باید از یک تعمیرکار بخواهید برای تعمیر آبگرمکن به منزل شما اعزام شود.

خرابی‌های رایج و مشکلات آبگرمکن دیواری

یکی ازعمده‌ترین مشکلات افراد در منازل برای دسترسی به آب گرم از مشکلات آبگرمکن دیواری ناشی می‌شود. تمامی این مشکلات از یک نقص فنی در بخشی از آبگرمکن بوجود می‌آیند و اغلب با راهکاری ساده و سریع، برطرف می‌شوند. در ادامه برخی از این مشکلات و راهکارهای رفع آنها را بررسی می‌کنیم. توجه کنید در صورتی که این قبیل مشکلات، در زمان مناسب رفع نشود، ممکن است در آینده موجب بروز مشکلات جدی‌تر و حتی غیر قابل تعمیر شود.

خرابی‌ها و مشکلات رایج آبگرمکن
بیشتر خرابی‌های آبگرمکن دیواری به علت خرابی قطعات آن رخ می‌دهند.
برای تعمیر آبگرمکن از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید

 روشن نشدن آبگرمکن دیواری

یکی از مشکلات آبگرمکن دیواری که در بیشتر مواقع با آن مواجه شده‌اید روشن نشدن آبگرمکن دیواری است. در بررسی علت روشن نشدن آبگرمکن دیواری ابتدا باید علت روشن نشدن را پیدا کنیم. گاهی اوقات آبگرمکن در حالت روشن قرار دارد بعد خاموش می‌شود و دیگر روشن نمی‌شود و از سوی دیگر آبگرمکن بدون دلیل از ابتدای کار روشن نمی‌شود. سه علت اساسی برای این مشکل در آبگرمکن‌های دیواری می‌تواند رخ داده باشد.

نخست این که جرقه زن آبگرمکن دچار مشکل شده باشد. الکترود جرقه زن به شدت رسوب گرفته باشد یا این که شمعک آبگرمکن دیواری خراب شده باشد. در ادامه به تک تک این علت‌ها می‌پردازیم.

اگر می‌خواهید درباره روشن نشدن آبگرمکن اطلاعات بیشتری بدست آورید، می‌توانید مقاله «علت روشن نشدن آبگرمکن دیواری» را مطالعه کنید.

روشن نشدن آبگرمکن دیواری
یکی از دلایل روشن نشدن آبگرمکن دیواری، خرابی جرقه زن است.

 چرا جرقه زن آبگرمکن دیواری خراب می‌شود؟

شاید در ظاهر امر، جرقه زن‌ آبگرمکن دیواری یک وسیله بسیار ساده به نظر برسد ولی در حقیقت این قطع بسیار پیچیده و در عین حال بسیار مهم است. جرقه زن آبگرمکن دیواری سیستم بسیار پیچیده‌ای را هدایت می‌کند. در صورتی که هرگونه اختلال در جرقه زن ایجاد شود آبگرمکن روشن نمی‌شود.

برای مثال اگر جرقه زن آبگرمکن دیواری فاصله مناسبی از نوک الکترود تا مشعل نداشته باشد، نمی‌تواند به درستی کار کند. این فاصله در حالت استاندارد در حدود ۹ میلی‌متر است که هر چه بیشتر یا کمتر شود مشکل ایجاد خواهد کرد. بنابراین توجه داشته باشید که جرقه زن درست و دقیق در جای خود قرار گرفته باشد و با اجزای اطراف خود به درستی عملکرد جرقه زدن را اجرا کند.

پیشنهاد مطالعه

رسوب جرقه زن چه مشکلاتی ایجاد می‌کند؟

همان طور که می‌دانید هر وسیله‌ای که آب در آن جریان داشته باشد بعد از مدتی به دلیل سنگینی آب دچار رسوب می‌شود که این عامل بستگی به میزان استفاده و همچنین نوع آب مصرفی در آن وسیله دارد. از مشکلات آبگرمکن دیواری ایجاد رسوب در ناحیه جرقه زن است. گفته شد که جرقه زن وسیله بسیار مهمی در آبگرمکن دیواری محسوب می‌شود، بنابراین اگر این قطعه دچار رسوب گرفتگی شود نیز می‌تواند در تولید اختلال و مشکل در آبگرمکن دیواری دخیل باشد.

اگر نوک الکترود جرقه زن کثیف باشد یا به هر نحوی رسوب گرفته باشد جرقه برای تولید شعله، ایجاد نخواهد شد و این یکی از مشکلات آبگرمکن دیواری به شمار می‌رود. در این حالت باید نوک الکترود را از هر گونه آلودگی یا رسوب، تمیز کرد تا این قطعه به درستی کار کند. تمامی قطعات الکترومکانیکی یا مکانیکی وابسته به جرقه زن مانند پیزوالکتریک، فندک، وایر یا الکترود نیز اگر خراب شوند آبگرمکن روشن نخواهد شد و برای رفع این مشکل باید یا آن قطعه تعمیر یا در صورت نیاز با یک قطعه جدید و سالم تعویض شود و در نهایت اقدام به سرویس دستگاه کنید.

پیشنهاد مطالعه

چرا شمعک آبگرمکن روشن نمی‌شود؛ علت خاموش شدن شمعک

شمعک آبگرمکن دیواری نیز یکی از قطعات بسیار مهم و کارآمد در این وسیله است. این وسیله به کمک جرقه زن در عملکرد آبگرمکن دیواری دخیل است. در صورتی که شمعک روشن نشود و کار نکند این وسیله خراب می‌شود. یکی از مشکلات آبگرمکن دیواری کار نکردن شمعک است. شمعک بر اثر گرفتگی خراب می‌شود. مجرای نازل شمعک، بسته بودن شیر پروانه‌ای یا گرفتگی صافی شمعک می‌تواند از مشکلاتی باشد که منجر به کار نکردن آن می‌شود.

روشن نشدن شمعک در آبگرمکن
روشن نشدن شمعک در آبگرمکن دیواری می‌تواند به دلیل خرابی ترموکوپل یا سنسور جوش باشد.

در این صورت نیاز است که شمعک یک مرتبه به طور کامل و دقیق رسوب‌زدایی شود. تمیز کردن شمعک به کمک روش رسوب‌زدایی این وسیله انجام می‌شود. هرگز در تعمیر شمعک از سوزن و هر گونه وسیله نوک تیز استفاده نکنید چرا که قطر این نازل بسیار کم و نازک است و این کار سبب خرابی آن خواهد شد. اگر شمعک روشن شد و بعد از رها کردن ولوم مجدد خاموش شد، این قسمت‌ها را در آبگرمکن دیواری خود کنترل کنید و از صحت عملکرد آن مطمئن شوید.

 • بررسی صحت عملکرد ترموکوپل
 • بررسی صحت عملکرد سنسور جوش
 • بررسی صحت عملکرد سنسور دود و دودکش
 • بررسی صحت عملکرد بوبین آبگرمکن دیواری
پیشنهاد مطالعه
رسوب زدایی برای برطرف کردن گرم نشدن آب
رسوب زدایی برای حل مشکل گرم نشدن آب، بسیار مهم و ضروری است.

دلایل گرم نشدن آب به وسیله آبگرمکن

یکی مشکلات آبگرمکن دیواری این است که وجود خرابی در قطعات، اجازه ندهد آبگرمکن آب را به‌درستی گرم کند. این مشکل علت‌های بسیاری می‌تواند داشته باشد. یکی از دلایل می‌تواند وجود رسوب در قسمت سردوش یا سرشیر باشد. با رسوب‌زدایی، به‌راحتی می‌توانید این مشکل را برطرف کنید. از دلایل دیگر می‌توان به روشن نشدن شمعک یا خاموش شدن آن اشاره کرد که از دلایل رایج گرم نشدن آب به وسیله آبگرمکن است.

خاموش شدن شمعک می‌تواند به دلیل افت فشار گاز باشد که با تنظیم دقیق و درست شمعک، این اختلال برطرف می‌شود. خرابی ترموکوپل نیز از دیگر مشکلات آبگرمکن دیواری به شمار می‌رود. زمانی که مهره‌های به کار رفته در ترموکوپل دقیق بسته نشده و خراب باشند یا این که شیر مغناطیسی خاموش باشد شمعک دچار اختلال در عملکرد شده و آب به درستی گرم نمی‌شود.

از طرف دیگر بسته بودن شیر پروانه‌ای و همچنین گرفتگی صافی شمعک و مجاری نازل شمعک نیز از علت‌های خراب شدن ترموکوپل هستند. تمامی این علت‌ها می‌توانند سبب خاموش شدن مشعل یا این که دیر روشن شدن مشعل و حتی می‌توانند سبب احتراق آهسته نیز شوند. خرابی واشر دیافراگم یا پاره شدن واشر دیافراگم نیز از دیگر مشکلات آبگرمکن دیواری به شمار می‌روند.

در صورتی که تمامی این مشکلات مشاهده نشدند اشکال اساسی در لوله کشی ساختمان وجود دارد که مانع از گرم ماندن آب می‌شود و همچنین دودکش‌های غیر استاندارد آبگرمکن‌های دیواری نیز در گرم نشدن آب به وسیله آبگرمکن موثر هستند.

در مقاله علت سرد و گرم شدن آب آبگرمکن دیواری دلایل گرم نشدن آب در آبگرمکن دقیق‌تر توضیح داده شده است.

علت کم شدن فشار آب گرم در آبگرمکن دیواری

یکی از اصلی‌ترین دلایل برای کم شدن فشار آب گرم پس از کاهش فشار آب لوله کشی شهری، رسوب املاح و جرم گرفتگی در لوله آب سرد ورودی به آبگرمکن است. این جرم و رسوب حتی می‌تواند در اتصالات و رادیاتور آبگرمکن نیز موجب گرفتگی مسیر و کاهش فشار آب گرم شود. بنابراین در اولین گام برای برطرف کردن این قبیل مشکلات آبگرمکن دیواری باید نسبت به سرویس آبگرمکن، جرم گیری لوله‌ها، اقدام کنید. در گام بعدی، باید مبدل آبگرمکن، فیلتر، شیرآلات اصلی در آشپزخانه، حمام و سرویس مورد بررسی و جرم گیری قرار گیرند. همچنین اگر باز هم مشکل برطرف نشد، بهتر است به سراغ پمپ آب مخصوص آبگرمکن دیواری بروید.

پیشنهاد مطالعه

علت قطع شدن آب گرم آبگرمکن

خراب شدن آبگرمکن دیواری موجب می‌شود تا آب گرم مورد نیاز برای شستشو و دیگر مصارف قطع شود. طبیعی است که یکی از اصلی‌ترین علل برای قطع شدن آب گرم را می‌توان در وهله اول، کاهش فشار آب و در وهله‌های بعدی جرم گرفتگی در لوله‌های آبگرمکن، خاموش بودن شمعک دستگاه، جرقه نزدن آبگرمکن و به طور کلی روشن نشدن آبگرمکن دانست.

قطع شدن آب گرم
قطع شدن آب گرم خروجی از آبگرمکن، می‌تواند به علت از بین رفتن خاصیت فنری سوپاپ گاز باشد.
پیشنهاد مطالعه

علت خاموش نشدن آبگرمکن بعد از بستن آب

اگر شما نیز در حین کار با آبگرمکن با این مشکل مواجه می‌شوید که حتی با بستن آب نیز شعله آبگرمکن همچنان روشن‌ باقی می‌ماند و دستگاه خاموش نمی‌شود، باید بدانید که این مشکل از یکی دلایل زیر نشأت می‌گیرد:

 • دلیل اول: خراب بودن سوپاپ خروجی آب

راه حل: تعویض سوپاپ پلاستیکی خروجی

 • دلیل دوم: گرفتگی در لوله‌های دستگاه یا شیر احتراق آهسته

راه حل: جرم گیری و تمیز کاری لوله‌ها، زانویی و شیپوره دستگاه

 • دلیل سوم: خرابی در اورینگ میله سوپاپ آب

راه حل: تعویض اورینگ میله سوپاپ آب

 • دلیل چهارم: خرابی سوپاپ اصلی گاز

راه حل چهارم: تعویض واشر سوپاپ اصلی گاز در دستگاه

 • دلیل پنجم: از بین رفتن خاصیت فنری و کشسانی در سوپاپ اصلی گاز

راه حل: تعویض فنر مرتبط با سوپاپ گاز

 • دلیل ششم: خرابی اورینگ میله سوپاپ گاز

راه حل: تعویض اورینگ میله سوپاپ گاز

 • دلیل هفتم: فشار گاز نامناسب و غیر متعادل
خاموش شدن آبگرمکن دیواری
دلایل خاموش شدن آبگرمکن شامل قطعی گاز و کاهش فشار آب ورودی است.
پیشنهاد مطالعه

علت خاموش شدن آبگرمکن دیواری

قطعی گاز شهری، کاهش فشار آب ورودی و نبود آب کافی در لوله، اشتباه بستن شیر آب سرد و گرم، رسوب گرفتگی فیلترها، سَری شیرها و لوله‌ها، رسوب گرفتگی سر الکترود یا خرابی آن و همچنین وجود مشکل در سنسور دودکش یکی از رایج‌ترین علل در خاموش شدن آبگرمکن دیواری هستند. در مقاله «علت خاموش شدن آبگرمکن دیواری» به طور مفصل به دلایل بروز این مشکل پاسخ داده‌ایم.

علت روشن شدن خود به خود آبگرمکن دیواری

اصلی‌ترین دلیل برای روشن شدن خود به خودی آبگرمکن، وجود نشتی آب گرم در یکی از لوله‌های آب گرم درون ساختمان است که با مصرف آب گرم تولیدی آّبگرمکن، سیستم را مجبور به تولید مجدد آب گرم می‌کند. برای یافتن دلیل چکه آب از آبگرمکن به مقاله علت آب دادن آبگرمکن دیواری مراجعه کنید تا بتوانید به راحتی این مشکل را رفع کنید.

دلیل بعدی برای روشن شدن خود به خودی آبگرمکن، جرم گرفتگی لوله‌های آن است و اگر این جرم گرفتگی برطرف نگردد، احتمال ترکیدن آبگرمکن نیز وجود خواهد داشت.

علت روشن شدن ناگهانی آبگرمکن دیواری

یکی دیگر از مشکلات آبگرمکن دیواری روشن شدن ناگهانی آن است که باعث می‌شود تا افراد از صدای ناگهانی آن بترسند و نگران ترکیدن آبگرمکن باشند. روشن شدن ناگهانی دلایل مختلفی دارد که عبارتند از:

 • خرابی شیر احتراق آهسته که برای برطرف کردن آن باید این قطعه را تعویض کنید.
 • بالا بودن فشار گاز مشعل
 • تنظیم نبودن الکترود
 • بالا رفتن فشار آب یا خروج آب گرم پرفشار
 • کوتاه بودن شعله شمعک
پیشنهاد مطالعه

 آبگرمکن جرقه می‌زند ولی روشن نمی‌شود

دلیل اصلی این امر می‌تواند قطعی گاز ورودی به آبگرمکن باشد. اگر گاز وصل باشد اما همچنان آبگرمکن بعد از جرقه زدن روشن نشود، سر الکترود دچار رسوب گرفتگی یا سنسور جریان گاز دچار اختلال در عملکرد شده است. دلایل دیگری که می‌توان برای این مشکل بررسی کرد شامل نقص در لوله کشی ساختمان یا خدمات تاسیسات ساختمان یا اشتباه در بستن شیر آب سرد و گرم است.

تعمیر آبگرمکن در محل با آچارباز
در صورتی که نیاز به سرویس یا تعمیر آبگرمکن دارید یا با هرگونه مشکل در آبگرمکن خود برخورد کردید، درخواست تعمیر خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید و منتظر تماس کارشناس باشید:
تعمیر آبگرمکن

علت خاموش نشدن شعله آبگرمکن دیواری

این مشکل، همانند یکی دیگر از مشکلات آبگرمکن دیواری است که پیشتر با عنوان “علت خاموش نشدن آبگرمکن بعد از بستن آب” به بررسی آن پرداختیم. در این حالت علاوه بر عواملی همچون گرفتگی لوله دیافراگم و شیپوره، خرابی شیر احتراق آهسته، سوپاپ اصلی، از بین رفتن خاصیت فنری سوپاپ گاز و رسوب گرفتگی ساقه سوپاپ، مواردی همچون ترکیدگی لوله آب گرم مصرفی، خرابی واشر اورینگ سوپاپ آب یا گاز نیز موجب خاموش نشدن شعله شمعک می‌شوند و شما می‌توانید با بررسی این موارد، نسبت به رفع مشکل اقدام کنید.

علت خاموش شدن شمعک آبگرمکن دیواری

خاموشی شمعک در آبگرمکن دیواری از خرابی ترموکوپل و همچنین شیر مغناطیسی نشأت می‌گیرد. البته اگر در زمان باز کردن آب گرم، شمعک آبگرمکن خاموش شود، گاز کل ساختمان دچار قطعی شده، شیر پروانه‌ای دستگاه بسته شده، دیافراگم دستگاه کار نمی‌کند یا لوله مبدل و شیر احتراق دچار گرفتگی شده‌اند. طبیعی است که پیدا کردن دلیل اصلی این موضوع، به بررسی دقیق احتیاج دارد، اما اگر شمعک به محض باز شدن آب گرم روشن نشود، سیم ترموکوپل قطع شده یا ترموکوپل مناسبی بر روی دستگاه نصب نشده‌است.

روشن نماندن شمعک
روشن نماندن شمعک آبگرمکن از خرابی شیر مغناطیسی نشأت می‌گیرد.

علت خاموش شدن آبگرمکن دیواری بدون شمعک

حذف شمعک در آبگرمکن‌های دیواری، به دلیل جلوگیری از هدر رفت و صرفه جویی در مصرف سوخت انجام شده‌است. بدیهی است که عملکرد این نوع آبگرمکن‌ها با مدل‌های شمعک دار تا حدودی متفاوت بوده و عیب یابی در آن‌ها نیز به شیوه دیگری انجام می‌شود. اگر آبگرمکن بدون شمعک شما پس از روشن شدن، خاموش می‌شود باید مواردی همچون رسوب گرفتگی مبدل حرارتی، رسوب گرفتگی شیرآلات آب گرم ساختمان، تاخوردگی و گرفتگی شلنگ‌های آبگرمکن و وجود دیسک رابط برنجی بین میله و دیسک و سوپاپ گاز را بررسی کنید. در صورت بروز مشکل در هر یک از این موارد، شما قادر خواهید بود تا به سادگی آن را برطرف کنید.

پیشنهاد مطالعه

علت ترکیدن آبگرمکن دیواری

ترکیدن آبگرمکن یکی از اصلی‌ترین و خطرناک‌ترین مشکلات آبگرمکن دیواری است که می‌تواند خسارات جبران ناپذیری برجای بگذارد. برخی از عللی که می‌توانند موجب ترکیدن آبگرمکن شوند، عبارتند از دستکاری تنظیمات دستگاه، نشتی گاز، خرابی قطعات و اجزا، رسوب گرفتگی شدید در لوله‌ها و مسیر خروجی آب گرم هستند. به همین دلیل ما به شما توصیه می‌کنیم که هر از چندی، تمامی اجزا، قطعات، لوله‌ها و مسیر آب و گاز آبگرمکن را چک کنید تا از وقوع چنین حوادثی جلوگیری شود.

 علت جوش آوردن آبگرمکن دیواری

جوش آوردن آبگرمکن یکی از نشانه‌های نامطلوب برای عملکرد دستگاه است. اگر شما نیز در حین کار آبگرمکن از درون آن صدای جوشیدن و قُل قُل زدن می‌شنوید و حس می‌کنید که آب در داخل مخزن دستگاه در حال جوشیدن است، باید بدانید که این امر به معنای بیش از حد گرم شدن آب و فشار بسیار بالایی است که در داخل مخزن آبگرمکن جمع شده‌است. در این وضعیت شما باید سریع با یک متخصص یا تکنسین حرفه‌ای تماس بگیرید و از او کمک بخواهید. برخی از علل جوش آوردن آبگرمکن دیواری عبارتند از هوا گرفتگی در مدار گرمایشی آب، قطعی در شیرهای رفت و برگشت، اختلال در جریان آب، خرابی قطعات داخلی و رسوب گرفتگی مبدل.

جوش آوردن آبگرمکن و تعمیر آن
جوش آوردن آبگرمکن، یکی از خطرناک‌ترین مشکلات آبگرمکن دیواری است.

علت خاموش شدن مکرر آبگرمکن دیواری

اگر آبگرمکن دیواری شما پس از هر بار روشن کردن، مدت زمان کوتاهی روشن می‌ماند و سپس خاموش می‌شود، به احتمال زیاد  ناشی از اشکال در ترموکوپل آن است که نمی‌تواند شمعک را روشن نگاه دارد. دلایل دیگری همچون قطع و وصل شدن گاز یا کم فشار بودن گاز نیز می‌توانند موجب خاموش شدن مکرر آبگرمکن شوند.

یخ زدن آبگرمکن دیواری
یخ زدن آبگرمکن دیواری بیشتر در فصول سرد سال، و به علت برودت هوا، رخ می‌دهد.
پیشنهاد مطالعه

یخ زدن آبگرمکن دیواری

یخ زدن آبگرمکن یکی از مشکلات نادر در آبگرمکن‌های دیواری است و تا زمانی که شما آبگرمکن را در جای مناسبی در منزل نصب و آن را به گاز شهری متصل کرده باشید، دچار این مشکل نخواهید شد. اما اگر آبگرمکن را در تراس یا بالکن نصب کنید یا آن را به منبع گازی غیر از گاز شهری متصل کنید، احتمال دارد تا در فصل زمستان و با برودت هوا لوله‌های ورودی آب دچار یخ زدگی شده یا فشار گاز بالای ورودی از منبع گاز غیر شهری موجب یخ زدن گاز در درون آبگرمکن شوند.

تعمیر آبگرمکن در محل با آچارباز
در صورتی که نیاز به سرویس یا تعمیر آبگرمکن دارید یا با هرگونه مشکل در آبگرمکن خود برخورد کردید، درخواست تعمیر خود را در سامانه آچارباز ثبت کنید و منتظر تماس کارشناس باشید:
تعمیر آبگرمکن

در این مقاله سعی کردیم انواع مشکلات رایج آبگرمکن را به زبان ساده آموزش دهیم. اما مشکلات آبگرمکن ها به این موارد ختم نمی‌شود مثلا ممکن است بو و رنگ آب تغییر کند در این صورت می‌توانید مقاله «بعلت بوی بد و تغییر رنگ آب آبگرمکن» را مطالعه کنید. همچنین مشکل آبگرمکن‌های مختلف مانند مشکلات و خرابی‌های آبگرمکن دیواری بوتان با مشکلات و خرابی‌های آبگرمکن دیواری ایران شرق و … متفاوت است.

در آچارباز تعمیر آبگرمکن های برندهای مختلف انجام می‌شود. کافیست درخواست خود را ثبت کنید تا تعمیرکار در اسرع وقت به محل شما اعزام شود و مشکل را برطرف کند.

3.9/5 - (7 امتیاز)

نوشته های مشابه

‫135 دیدگاه ها

 1. سلام وقتتون بخیر. آب خروجی از آبگرمکن سرد هستش. میشه بفرمایید کدوم قطعه رو باید چک کنم؟

 2. سلام خدمت شما امیدوارم که خوب باشید، آبگرمکن دیواری بوتان ما جدیدن بدون باز شدن آب گرم روشن می ماند با شعله کم و بیشتر هم بوی گاز می‌دهد ، ممنون میشم راهنمایی کنید ، با تشکر از شما

  1. درود بر شما
   احمد عزیز،
   ایراد در رگلاتور آب و شیر گاز است. بهتر است به تعمیرکار مراجعه کنید.

  1. درود بر شما
   صالحی عزیز،
   مشکل از شیر گاز یا رگولاتور است. به تعمیرکار مراجعه کنید.

 3. سلام خسته نباشید آبگرمکن ما چن وقتی یه بار شلنگ آب گرمش میترکه
  علتش چیه
  مجبور میشیم هی شلنگ بخریم
  ینی هروقت روشن کنیم این اتفاق میفته

  1. با سلام
   راضیه عزیز، با توجه به مشکل دستگاه شما، بهتر است دستگاه توسط تعمیرکار از نزدیک بررسی شود تا نظر قطعی در این مورد اعلام گردد.

 4. سلام وقت بخیر،،آبگرمکن ما بوتان۳۱۱۵ هستش، در فضای ۵۶ متری استفاده میکنیم، وقتی آب گرمو باز میکنم خیلی خوبو سالم کار میکنه، و بدون هیچ سروصدایی روشن و آب گرم میده، اما بعضی وقتها ک از آب گرم وحتی سرد هم استفاده نمیکنیم خود ب خود با صدای بسیار زیاد ب مدت سه چهار ثانیه روشن و سپس خاموش میشه لطفا بنده رو راهنمایی کنید، با تشکر

  1. با سلام
   حسن عزیز، با توجه به مشکل دستگاه شما، بهتر است دستگاه توسط تعمیرکار از نزدیک بررسی شود تا نظر قطعی در این مورد اعلام کند

 5. سلام،آبگرمکن دیواری بوتان ۳۱۱۸،،شمعک روشنه ولی آب گرم را باز میکنی آبگرمکن روشن نمیشه ،فشار آب هم خوبه،میشه لطف کنین دلیل روشن نشدن اب گرمکن راتوضییح بدین،تشکر از توجهتون

  1. با سلام
   علی عزیز، مشکل روشن نشدن مشعل ابگرمکن بعد از باز کردن آب داغ اغلب به دلیل خرابی جرقه زن و ترموکوپل، رسوب گرفتگی صافی مشعل یا نوک الکترود جرقه زن یا خرابی واشر دیافراگم آبگرمکن به وجود می آید.
   برای تشخیص دقیق تر باید تعمیرکار از نزدیک دستگاه شما را بررسی کند. در نتیجه میتوانید برای رفع مشکل در قسمت تعمیر آبگرمکن آچارباز درخواست ثبت کنید تا کارشناسان ما در محل شما حاضر شده و مشکل را رفع کنند.

 6. آبگرمکن بوتان b3118 داریم.در حین بازنمودن آب گرم، هی فشار آبگرم زیادوکم میشه.

  در شعله تاثیری نداره ولی انگار داره پشت سرهم آبگرمکن خاموش و روشن میشه.

  1. با سلام
   فرهاد عزیز، این مشکل ممکن است در اثر رسوب گرفتگی به وجود آمده باشد. اما برای اعلام نظر قطعی بهتر است دستگاه توسط تعمیرکار از نزدیک بررسی شود تا نظر قطعی در این مورد اعلام کند

 7. با سلام، سوال: برگشت آب در آبگرمکن گازی دیواری بوتان یعنی چه؟
  برای ارسال پاسخ، پیشاپیش از شما متشکرم.

  1. با سلام
   سعادتجو عزیز، با توجه به مشکل دستگاه شما، بهتر است دستگاه توسط تعمیرکار از نزدیک بررسی شود تا نظر قطعی در این مورد اعلام کند

 8. سلام من اولین باره میهام آبگرمکن بوتان رو روشن کنم ولی وقتی شمعک روشن میشه پیجش دیگه قفل میکنه و نمیچرخه تا مشعل روشن بشه. مشکل چیه لطفا کمکم کنید

  1. با سلام
   لیلا سالاری عزیز، باید مقداری پیچ را داخل ببرید و سپس درجه را بچرخانید.

 9. با سلام ایا در ابگرمکن های جرقه زن دار تشخیص باز شدن اب و بدنبال ان جرق با فلو سویچ یا فالو متره؟

  1. با سلام
   مرندی عزیز، فلوسوییچ فقط میتوانند باز یا بسته بودن آب مصرفی را به برد اطلاع دهد و این صورت برد میتواند شعله شیرگاز را تنظیم کند اما فلومتر علاوه بر سنسور آب مصرفی شعله مناسب را نیز تنظیم می کند .

 10. سلام ببخشید ماابگرمکن ایران شرق داریم،بعضی وقتا اون لوله ای که به ورودی رادیاتور آبگرمکن می‌ره وابسته سرد و وارد می‌کنه ،بافشار زیاد درمیره و آب بیرون میزنه،دوباره واشرمیندازم و می‌بندم منتها بازهم اینطوری میشه،باید چیکارکنم

  1. با سلام
   حمید عزیز، با توجه به مشکل دستگاه شما، بهتر است دستگاه توسط تعمیرکار از نزدیک بررسی شود تا نظر قطعی در این مورد اعلام کند

 11. سلام و خسته نباشید . بعد از باز کردن اب داغ، یک دفعه شعله میگیره و گاهی از شدت زیاد خاموش میشه دلیلش چی میتونه باشه

  1. با سلام
   حسین عزیز، ممکن است دودکش آبگرمکن مشکل داشته باشد. برای بررسی دقیق تر بهتر است تعمیرکار از نزدیک دستگاه را بررسی کند.

 12. سلام. آبگرمکن دیواری آران گاز موقع روشن کردن با درجه بالا روشن میشه و هر کاری میکنم کم نمیشه یا نمیره روی شمعک
  موقعی هم که آب جوش میاد خاموش میاد
  خواهش میکنم راهنمایی کنین…

  1. رامین فر عزیز، سلام، مشکل آبگرمکن شما از ترموکوپل آن است. شما می‌توانید با توجه به مدل آبگرمکن خود یک ترموکوپل جدید بخرید و آن را تعویض کنید. قبل از انجام این کار بررسی کنید که آچار و لوازم لازم برای این کار را در دسترس داشته باشید.

 13. سلام .علت اینکه آب سیاه از لوله خارج بشه و بعدش شانگ های آبگرمکن چکه کنه .چیه؟چکار باید بکنم

  1. با سلام
   مرضیه عزیز، علت تغییر رنگ آب میتواند وجود جرم و رسوب در لوله های آبگرمکن باشد.

 14. سلام وخسته نباشید ابگرمکن ما بوتان هست ۳۲۱۵وقتی شیر اب باز میکنی جرقه میزنه ولی گاز نمیاد که روشن بشه دلیلش چی میتوته باشه گاز وصله دریچه گازم باز شیر هواگیر هم باز میکنی گاز هست

  1. با سلام
   یاسین عزیز، این مشکل اغلب به دلیل جرم گرفتن سر نازل شمعک به وجود می آید.

 15. سلام آبگرمکن دیواری بوتان ۳۲۱۵ دارم اولا باید شیر آب رو زیاد باز کنم که آبگرمکن روشن بشه و گرم کنه و دوما این مشکل در حمام که فاصله بیشتری با آبگرمکن داره بیشتره .درکل میگم چرا با باز کردن مقدار کم شیر آب آبگرمکن روشن نمیشه.ممنون

  1. با سلام
   حمید عزیز، این مشکل ممکن است در اثر رسوب گرفتن در لوله ها و آبگرمکن یا کم بودن فشار آب ورودی شما به وجود آمده باشد.

 16. سلام خسته نباشید
  ببخشید آبگرمکن من بوتان وقتی در ابتدا آب گرم و باز میکنیم در ابتدا فشار آب گرمش خیلی کنه که حتی آبگرمکن روشن میشه بعد چند ثانیه خود به خود بدونه اینکه شیر یا آبگرمکن دستکاری بشه فشار آب زیاد میشه و آبگرمکن روشن میشه خواستم بدانم ایراد کجاست در ضمن فشار آب سرد خیلی خوبه که این اتفاق میفته

  1. با سلام
   وحید عزیز، با توجه به مشکل دستگاه شما، بهتر است دستگاه توسط تعمیرکار از نزدیک بررسی شود تا نظر قطعی در این مورد اعلام کند.

 17. با سلام خدمت شما.
  آقای مهندس آبگرمکن وقتی که میخای شمعکشو روشن کنی کل شعله های پشته شمعک هم روشن میشه دیگه خاموش هم نمیشه تا باید کلا شمعک هم خاموش کنیم تا شعله ها خاموش بشن واقعا ممنون میشم اگه کمکم کنین مرسی ازتون؟؟؟؟؟

  1. با سلام
   کاربر عزیز ، با توجه به مشکل دستگاه شما، بهتر است دستگاه توسط تعمیرکار از نزدیک بررسی شود تا نظر قطعی در این مورد اعلام کند.

 18. سلام خسته نباشید ابگرمکن ما شمع که روشن میشه ۳۰ثانیه نگه میدارم تا رها میکنم تا درجه رو تاب بدم زیاد کنم شمع خاموش میشه ترموکوپل رو عوض کردم باز بعد از رها سازی درجه از شمع به زیاد خاموش میشه از کجاست ممنون…البته ترموکوپل اولی ۲تا سیم بهش وصل بود که الکی به ابگرمکن وصل بود ولی این جدیده که گرفتم یه تیکه هست که با هر ۲تاش همینجور شمع خاموش میشه……هر ماهی هم یبار کلا قبل از این شمعش خاموش میشد ممنون راهنمایی کنید

  1. با سلام
   محمد عزیز، با توجه به مشکل دستگاه شما، بهتر است دستگاه توسط تعمیرکار از نزدیک بررسی شود تا نظر قطعی در این مورد اعلام کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا